ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 19:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Ειχα την τύχη όταν ήμουν στην Αθήνα σαν φοιτήτρια το 1993 να συναντήσω εναν μοναδικό άνθρωπο.
Το πρώτο πράγμα που μου έμαθε ήταν πως αφού αναζητούσα τη γνώση θα έπρεπε να προετοιμαστώ για το αντίτιμο που θα πλήρωνα...
Οταν το λάβεις σοβαρά υπόψιν άσε με να σου μιλήσω για το μυστικό πείραμα.........
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 20:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
livia

quote:
Το πρώτο πράγμα που μου έμαθε ήταν πως αφού αναζητούσα τη γνώση θα έπρεπε να προετοιμαστώ για το αντίτιμο που θα πλήρωνα...
Οταν το λάβεις σοβαρά υπόψιν άσε με να σου μιλήσω για το μυστικό πείραμα.........

ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΛΑΒΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ;

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line

Edited by - pixeldream on 22/03/2005 20:20:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 20:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΩΣ......ΕΠΙΘΕΣΗ......ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

praying__fairy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greenland
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 21:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους praying__fairy
quote:
Το πρώτο πράγμα που μου έμαθε ήταν πως αφού αναζητούσα τη γνώση θα έπρεπε να προετοιμαστώ για το αντίτιμο που θα πλήρωνα...


υπάρχει κάτι που δεν έχει κόστος εφόσον αποτελεί επιλογή μας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 23:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM
και ποιο ειναι το αντιτιμο τελικα?

ΧΤΙΖΩ ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 08:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Εψαχνα καιρό να βρώ μια παρέα για να μιλήσω και μόλις ανακάλυψα αυτόν τον χώρο ενθουσιάστηκα.....
Ισως όσα συνέβησαν τότε να με τρόμαξαν γιατί τους έδωσα πολύ σημασία αλλά,ποτέ δεν μετανιώνω για τις ώρες που πέρασα μαζί του και φυλάω σαν θυσαυρό όσα μου έμαθε.
φίλε pixeldream,έχω σκεφτεί για το τι θα μιλήσω και αναλαμβάνω εγώ το κόστος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 08:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Μου είπε πως,αν σε πεινασμένο, προσφέρουν ένα καλάθι με τρία περιστέρια,αυτός θα φάει τουλάχιστον το ένα αμέσως και πρίν περάσει λίγος καιρός και τα υπόλοιπα........
Το θέμα είναι να συλογιστείς καλά πριν καταναλώσεις ότι σου δίνεται απλόχερα.........
Γιατί όταν ο πεινασμένος φάει και τα τρία περιστέρια τότε θα σκεφτεί ότι ίσως κάπου υπάρχει και ο περιστερώνας........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 17:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
livia
quote:
φίλε pixeldream,έχω σκεφτεί για το τι θα μιλήσω και αναλαμβάνω εγώ το κόστος.

ΑΠΛΩΣ ΡΩΤΗΣΑ/ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟ/ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line

Edited by - pixeldream on 23/03/2005 17:31:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2005, 01:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΛΕΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ/ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΗΚΕΣ;

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dreamwind
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2005, 03:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dreamwind

ευχομαι απλά να μην σταματήσεις αυτό που άρχισες να λες

Υπάρχει Θεός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2005, 08:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Ηταν ένας παράξενος άνθρωπος που του άρεσε να ζωγραφίζει ψυχεδελικά τοπία και προσπαθούσε να βγάλει τα προς το ζείν πουλώντας τα στο Σύνταγμα.Δεν μπορώ να πώ πως ενθουσιάστηκα με την τέχνη του και δεν θυμάμαι γιατί μου τράβηξε την προσοχή και του έπιασα κουβέντα.
Κουβέντα στην κουβέντα αρχίσαμε να μιλάμε για βιβλία και μου πρότεινε μερικά.
Όταν πήγα στο σπίτι μου ένιωθα παράξενα για την συμπεριφορά μου και ίσως τύψεις γιατί του είχα ανοιχτεί πολύ,χωρίς στην ουσία να μάθω τίποτα γ'αυτόν.
Πέρασαν οι μέρες και ομολογώ πως τα βιβλία που πρότεινε ήταν φανταστικά και αυτή η διαπίστωση μου έδωσε αφορμή να τον αναζητήσω.
Ήταν εξεταστική και σπάνια έβγαινα απο το σπίτι,μόνο για τσιγάρα,φανταστήτε λοιπόν την έκπληξή μου όταν μου χτύπησε την πόρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κρατούσε ένα τυλιγμένο έργο του για δώρο και με ένα χαμόγελο σαν να μήν έτρεχε τίποτα,μπήκε μέσα και ζήτησε καφέ.Του είχα πεί μόνο το μικρό μου όνομα και στο σπίτι δεν έγραφα το όνομά μου ούτε στο θυροτηλέφωνο.Ήταν άνετος και έδειχνε να μην προσέχει την σοκαρισμένη μου έκφραση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2005, 23:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K
Αγαπητή μου livia όλα αυτά που λες είναι λίγο παράξενα δεν ξέρω, δηλαδή πως ανακάλυψε το που μένεις η σε ακολούθησε η δεν ξέρω τι!
Και τελικά τι άνθρωπος ήταν αυτός τον γνώρισες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 00:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1
Ειχα την τύχη όταν ήμουν στην Αθήνα σαν φοιτήτρια το 1993 να συναντήσω εναν μοναδικό άνθρωπο.
Το πρώτο πράγμα που μου έμαθε ήταν πως αφού αναζητούσα τη γνώση θα έπρεπε να προετοιμαστώ για το αντίτιμο που θα πλήρωνα...
Οταν το λάβεις σοβαρά υπόψιν άσε με να σου μιλήσω για το μυστικό πείραμα.........
Ισως όσα συνέβησαν τότε να με τρόμαξαν γιατί τους έδωσα πολύ σημασία αλλά,ποτέ δεν μετανιώνω για τις ώρες που πέρασα μαζί του και φυλάω σαν θυσαυρό όσα μου έμαθε.
Μου είπε πως,αν σε πεινασμένο, προσφέρουν ένα καλάθι με τρία περιστέρια,αυτός θα φάει τουλάχιστον το ένα αμέσως και πρίν περάσει λίγος καιρός και τα υπόλοιπα........
Το θέμα είναι να συλογιστείς καλά πριν καταναλώσεις ότι σου δίνεται απλόχερα.........
Γιατί όταν ο πεινασμένος φάει και τα τρία περιστέρια τότε θα σκεφτεί ότι ίσως κάπου υπάρχει και ο περιστερώνας........
Ηταν ένας παράξενος άνθρωπος που του άρεσε να ζωγραφίζει ψυχεδελικά τοπία και προσπαθούσε να βγάλει τα προς το ζείν πουλώντας τα στο Σύνταγμα.Δεν μπορώ να πώ πως ενθουσιάστηκα με την τέχνη του και δεν θυμάμαι γιατί μου τράβηξε την προσοχή και του έπιασα κουβέντα.
Κουβέντα στην κουβέντα αρχίσαμε να μιλάμε για βιβλία και μου πρότεινε μερικά.
Όταν πήγα στο σπίτι μου ένιωθα παράξενα για την συμπεριφορά μου και ίσως τύψεις γιατί του είχα ανοιχτεί πολύ,χωρίς στην ουσία να μάθω τίποτα γ'αυτόν.
Πέρασαν οι μέρες και ομολογώ πως τα βιβλία που πρότεινε ήταν φανταστικά και αυτή η διαπίστωση μου έδωσε αφορμή να τον αναζητήσω.
Ήταν εξεταστική και σπάνια έβγαινα απο το σπίτι,μόνο για τσιγάρα,φανταστήτε λοιπόν την έκπληξή μου όταν μου χτύπησε την πόρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κρατούσε ένα τυλιγμένο έργο του για δώρο και με ένα χαμόγελο σαν να μήν έτρεχε τίποτα,μπήκε μέσα και ζήτησε καφέ.Του είχα πεί μόνο το μικρό μου όνομα και στο σπίτι δεν έγραφα το όνομά μου ούτε στο θυροτηλέφωνο.Ήταν άνετος και έδειχνε να μην προσέχει την σοκαρισμένη μου έκφραση.

Αυτα μεχρι στιγμης. Επισης : Εψαχνα καιρό να βρώ μια παρέα για να μιλήσω και μόλις ανακάλυψα αυτόν τον χώρο ενθουσιάστηκα.....

Σε περιμενουμε με τη συνεχεια, εκτος κι αν ηδη τα ειπες ολα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 01:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ωραία που θα ήτανε η γνώση να είναι ένα φρούτο που τρώγοντάς το θα σου άνοιγαν οι πύλες της!

Μα το φρούτο αυτό έχει αγκάθια, έχει κουκούτσια, είναι γλυκό αλλά και πικρό.
Κυρίως όμως, θέλει μία αιωνιότητα για να κατορθώσεις να το φας...

Δεν ξέρω εάν το μυστικό πείραμα που αναφέρεις livia, είναι ένα αγκάθι, ένα κουκούτσι ή μια γλυκιά δαγκωματιά από το φρούτο της γνώσης. Αυτό που ξέρω όμως, είναι πως την αιωνιότητα της βρώσης του, θα την διασχίσει ο καθένας μόνος του και ότι η "τράπεζα" που δέχεται το αντίτιμο, πληρώνεται πάντα με δόσεις.


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 14:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Δεν τον ρώτησα ποτέ πως βρήκε το σπίτι μου,το έπαιζα άνετη και χαλαρή παρόλο που είχα φρικάρει!!!!!!!
Επινε τον καφέ του και κοιτούσε τους πίνακες που είχα αραδιασμένους στο διαμέρισμα με την ίδια έκφραση αηδίας που είχα καιεγώ για τα έργα τα δικά του.Μιλήσαμε για πολλά και διάφορα αλλά με παράξενη εμμονή ζητούσε πληροφορίες για τα ταξίδια μου στην Ιταλία.Είμαι απο την Πάτρα και στην Ιταλία πήγαινα απο μικρό παιδί. Μετά απο ώρα όταν αποφάσισε να φύγει μου άφησε το δώρο του και μου είπε πως αν δεν μου άρεσε μπορούσα να το διορθώσω.
Ο πίνακάς του ήταν απαίσιος και με τόσο σκούρα χρώματα σε τόσα πολλά στρώματα που φαινόταν μαύρος.Τον καταχώνιασα σε μια γωνιά αποφασίζοντας πως δεν δεχόταν διόρθωση.
...................................................................
Πέρασαν δέκα μέρες απο την επίσκεψή του και άρχισαν να μου συμβαίνουν διάφορα παράξενα πράγματα όπως οτι χάλασαν τα ηλεκτρικά του σπιτιού,έσπασε ενα κομμάτι απο το γείσο του μπαλκονιού και παραλίγο να χτυπήσει τον γείτωνα απο κάτω,γέμισε η κουζίνα απο μαύρες μεγάλες κατσαρίδες,εσπασαν τάβλες απο το κρεβάτι μου,τα παράθυρα στο καθιστηκό δεν έκλειναν και άλλα μικροπράγματα που μου δημιουργούσαν δυσκολίες καθημερινά.
Αρχισα να σκέφτομαι σοβαρά το μάτιασμα σαν υπαρκτή ενέργεια και παρόλο που κατα βάθος ήξερα πως δεν υπήρχε περίπτωση,ζήτησα απο την διπλανή να μου φωνάξει έναν παπά να κάνει ευχέλαιο.
Το τι έγινε μόλις ήρθε ο παπάς έπρεπε να είσασταν εκεί να το δείτε !!!!!!!!!!!!!!!
Μόνο που δεν λιποθύμησε ο άνθρωπος.Ετρεμε σαν ψάρι και ξέχναγε τα λόγια που έπρεπε να πεί.Εφυγε κακήν κακώς,αφού ούτε το χιλιάρικο που είχα έτοιμο δεν πήρε.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 15:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
quote:
Το τι έγινε μόλις ήρθε ο παπάς έπρεπε να είσασταν εκεί να το δείτε !!!!!!!!!!!!!!!
Μόνο που δεν λιποθύμησε ο άνθρωπος.Ετρεμε σαν ψάρι και ξέχναγε τα λόγια που έπρεπε να πεί.Εφυγε κακήν κακώς,αφού ούτε το χιλιάρικο που είχα έτοιμο δεν πήρε.



ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΔΗΛΑΔΗ? ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ? ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΥΧΑΙΑ" ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 15:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΣΥΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 17:20:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΣΥΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ.

ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΩ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 18:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Εύχομαι να μην αναφωνήσουμε εν χορώ:

"ώδυνεν όρος κι έττεκεν μυν"!

Εις την "μαλιαρήν" μας γκάστρωσες, μένει να δούμε αγαπητή livia αν

άξιζε τον κόπο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 19:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1
Δεν ξερω για το πειραμα στο οποιο δεν εχει αναφερθει η συμφορουμιτισα,
Αλλα εκεινο που εχω καταλαβει ειναι οτι οταν ανοιγουμε την πορτα του σπιτιου μας και της καρδιας μας σε αγνωστους-και μαλιστα υποπτους εξαρχης-και ανοιγομαστε χωρις καμια προστασια, ολα ειναι αναμενομενα.
Μα καλα βρε livia, αντε και μιλησες με εναν αγνωστο πλανοδιο ζωγραφο και δεν ξερω και γω τι αλλο, οταν τον αντικρυσες στην εισοδο του σπιτου σου, τον αφησες ετσι να μπει μεσα? Πηγαινες γυρευοντας....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 00:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Να με συγχωρέσεις livia,
αλλά εμένα σα νουβέλα σε συνέχειες μου φαίνεται όλη η ιστορία.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 08:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
quote:

Ισως χάσετε το ενδιαφέρον σας,λέω ισως..
Αλλά επιμένω στην αρχική μου τοποθέτηση
τίποτα δεν είναι εύκολο
Γιατί νομίζετε οτι αν σας πώ το πείραμα είστε σε θέση να το καταλάβετε?Προσπαθώ να σας εισάγω σιγά σιγά στην ιστορία όπως έγινε.
Οποιος απο σας είναι ανυπόμονος έχει χάσει και θα χάσει πολύ περισσότερα πράγματα στην ζωή του.


Εύχομαι να μην αναφωνήσουμε εν χορώ:

"ώδυνεν όρος κι έττεκεν μυν"!

Εις την "μαλιαρήν" μας γκάστρωσες, μένει να δούμε αγαπητή livia αν

άξιζε τον κόπο...




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 08:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
quote:

Να με συγχωρέσεις livia,
αλλά εμένα σα νουβέλα σε συνέχειες μου φαίνεται όλη η ιστορία


Αμαλία δέν υπάρχει πρόβλημα,η άποψή σου σεβαστή,αλλά προσπαθώ να πώ μια αληθινή ιστορία και ως τέτοια κουβαλάει απο μόνη της δυσκολίες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 08:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
quote:

ΣΥΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ.


Οταν θέλεις πραγματικά να μάθεις κάτι πρέπει να οπλιστείς με υπομονή και επιμονή.
Αλλωστε θα έπρεπε να έχεις ήδη δει κάποια στοιχεία στην ιστορία που θα οδηγήσουν στο πείραμα...................................


Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 09:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia
Εγραψα εναν τίτλο
"το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρεπτες"
Τι περιμένετε απο μένα? να σας δείξω φωτογραφίες απο μυστικά εργαστήρια και να δώσω οδηγίες προς ναυτηλομένους?????

Το μυστικό θα αποκαληφθεί όταν θα είστε έτοιμοι,όταν θα έχετε αποκτήσει την υπομονή και την διάυγεια να μήν πιέζετε καταστάσεις,όταν θα τελειώσει η ιστορία μου που όντως σιγά σιγά οδηγεί στην κατανόηση του πειράματος και των αποτελεσμάτων του!!!!!!!

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 12:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
Καλημέρα
Livia, τολμώ να γράψω ότι παίζεις με τη φωτιά...

Ρισκάρεις, είτε να αποκτήσεις ένα κοινό, που με λαχτάρα
θα περιμένει την ολοκλήρωση της ιστορίας σου,
είτε που θα βαρεθεί να περιμένει και θα ασχοληθεί με άλλα θέματα.

Σου εύχομαι πάντως καλή τύχη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 12:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.
ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ "ΟΤΙ ΛΑΒΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠΌΨΙΝ"
quote:
Οταν το λάβεις σοβαρά υπόψιν άσε με να σου μιλήσω για το μυστικό πείραμα.........


ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ FORUM ΓΙΑ ΤΟ "ΑΝΤΙΤΙΜΟ"?
quote:
Το πρώτο πράγμα που μου έμαθε ήταν πως αφού αναζητούσα τη γνώση θα έπρεπε να προετοιμαστώ για το αντίτιμο που θα πλήρωνα...

ΠΑΝΤΩΣ SO FAR ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΙΑ (ΜΑΤΙΑ)!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 13:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia
livia ..

οφείλω να πώ ότι έχεις δίκιο...

για να μάθει κάποιος κάτι πρέπει να αφόπλιστεί με υπομονή..

κανείς δεν θα καταφέρει ποτέ και τίποτα στην ζωή του..

Και πρέπει να το μάθετε όλοι αυτό . Αν δεν παλέψετε για κάτι δεν θα το έχετε κατακτήσει!

Όσο και αν σας φαίνεται . . .

Αφήστε την livia να μιλήσει ...


ΥΓ.
1-ούτε νουβέλα πρόκειται να διηγηθει ,ούτε πρόκειται να πουλήσει βιβλίο

2-και αν η περιέργεια κάνει αυτό το θέμα εμπορικό , τότε ας ρίξω και μια διαφήμιση

3-Μεταξύ τύρου και αχλαδιού κάντε κλίκ στα ηθικά διδάγματα!

4-Πρέπει να μάθετε να σέβεστε ..
5-Γιατί όποιοι πειραχθούν από το ΥΓ.2,και 3 και το δείξουν γράφοντας κάτι γι αυτό έδω μέσα αυτόματα θα χάσει το νόημα του όλο αυτό που παει να μας πεί η
livia...

Γι αυτό υπομονή ..

και αφήστε να μας πεί ... έστω και αν κρατήσει βδομάδα η και μήνα.!

Φιλικα ..

cassiopeia
.
.
.


Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 13:44:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
OK ΑΛΛΑ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΜΕ ΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ Η΄ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΤΙ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ? ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗS Η ΜΟΝΗ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕIΠΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΜΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΦΗΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ!
ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΙΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΣΧΕΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.

ΤΕΣΠΑ ΘΑ ΟΠΛΙΣΤΩ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΞΕΤΥΛΙΧΘΕΙ ΤΟ ΚΟΥΒΑΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ.

3ΑDA

Edited by - 3ADA on 30/03/2005 13:45:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 21:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
TO ΠΟΡΤΡΑΙΤΟ ΤΟΥ DORIAN GRAY ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕ;.....ΛΙΓΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ Ή ΘΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ;

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 22:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1
Livia, σεβομαι το οτι ως διηγηση καποιων καταστασεων που σε εχουν στιγματισει χρειαζεσαι το χρονο σου για να μιλησεις για κατι προσωπικο.
Απο εκει και μετα, εχεις ηδη αποκαλυψει πως αυτα που απεκτησες μεσω της εμπειριας σου ειναι μια γνωση και σοφια που θεωρεις σημαντικη και θελεις να μοιραστεις και με αλλους.
Προφανως, υπαρχουν οι αλλοι που ενδιαφερονται για την ιστορια σου. Και ειναι ευλογο, οταν οι αποκαλυψεις τους γινονται σταδιακα και αποσπασματικα, να κανουν παυση και να αναλογιστουν τα οσα λες. Σιγουρα, οι εντυπωσεις αναθεωρουνται καθε φορα που βαζεις ακομη ενα κομματακι στην ιστορια σου, μεχρι να καταληξεις.
Ειναι επισης ευλογο να δημιουργουνται αποριες και σχολια κατα τη διηγηση σου.
Σε αυτα αντιδρας οπως εσυ κρινεις καλυτερα ωστε να γινεις κατανοητη και να περασεις το μηνυμα που θελεις να δωσεις.
Απο την αλλη βεβαια, εχε υποψιν, το οτι αυτο που θεωρεις για σενα καλυτερο και σημαντικο, για καποιον αλλο μπορει να μην εχει τοση σημασια, η να ειναι ενα μηνυμα στο οποιο εχει ηδη φτασει, πιθανον και μεσω αλλου δρομου.
Αυτα για την ωρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy