ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 10:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Φιλενάδα δεν έχει σημασία εάν εγώ σου κάνω για τσαμπαman.

Εάν είσαι άλλη η συμπεριφορά σου δίνει ένα καλό μάθημα στη livia για το τι δεν πρέπει να κάνει.

Εάν είσαι η ίδια απλώς δείχνει την αδυναμία σου στην αντιμετώπιση καταστάσεων όταν πλέον ξεφεύγουν από τον έλεγχο.

cosmictsak

quote:
Ω ναι ναι ναι, πλέον έχεις γίνει αδιάφορη, βαρετή και γραφική

δεν είναι ακριβώς έτσι, είναι τρομερό να βλέπεις τι μπορεί να σκεφτεί κάποιος για να μην είναι μόνος και πολύ λυπηρό συχρόνως. Επειδή παρατηρώ τις συμπεριφορές ανθρώπων, μαθαίνω πιό εύκολα τον εαυτό μου, είχα πολύ καιρό να δω ένα τόσο αναλυτικό, αυτόβουλο πείραμα πάνω στην αποξένωση. Εάν κάτσεις κάποιον κάτω να σου μιλήσει για τα βιώματά του, τις φαντασιώσεις του, τα όνειρά του, θα βγάλει τόσες αντιστάσεις που θα πρέπει να μιλάς μαζί του για χρόνια για να τον καταλάβεις.

Που να ξέρει τώρα η livia ή η άλλη ότι αυτό που έκαναν βοηθάει στο να βγάλει κάποιος/κάποιοι συμπεράσματα.
Και θα σου πω μερικά παραδείγματα για να καταλάβεις τι εννοώ, δεν τα έχω βέβαια αναλύσει όλα και από τις 13 σελίδες, θα σου γράψω από τα τελευταία.

quote:
pyramid,εσυ μαλλον για τσαμπαman μου κανεις

διακρίνεις τον σχεδόν αδιόρατο εκνευρισμό στο μήνυμα? είναι κάτι έξω από τα δεδομένα/απαντήσεις που περίμενε, αποσυντονίστηκε και απάντησε βεβιασμένα, με σκοπό να με εκνευρίσει να απαντήσω άσχημα και να με φέρει στο δικό της το "γήπεδο" ώστε να μπορεί να με αντιμετωπίσει.

quote:
αδιαφορη??δεν νομιζω
μα το θεμα μου σας κρατησε για 13 σελιδες,3 μηνες και συνεχιζουμε

βλέπεις εδώ την λέξη που επέλεξε να γράψει από τις 2 που την χαρακτήρησαν? είναι κάτι που την πειράζει και συγχρόνως η πιό εύκολη προς απάντηση. Είναι αυτονόητο ότι για κάποιον αδιάφορο δεν ασχολείσαι επί 13 σελίδες και για 3 μήνες. Ακόμα και η πλασματική ενασχόληση δηλ. κάτι που συντηρεί η ίδια, που δεν θα γινόταν αλλιώς εάν δεν έγραφε όλα αυτά, την ικανοποιεί.

quote:
χμμμ βλεπω dagon ξαναεπανερχεσαι...
εσυ δεν ελεγες οτι αποχωρεις??
φαινεται εχεις εμμονη με μενα..

βλέπεις την λέξη που έγραψε "εμμονή", δείχνει την βαθύτερη επιθυμία ενός ατόμου για ενδιαφέρον σε σημείο που δεν είναι υγιές. Δηλ. εάν κάποιος ασχοληθεί μαζί μου δέχομαι και επικροτώ να κάνει κάτι μη υγιές, έστω εμμονή. (το συγκεκριμένο είναι λίγο βιαστικό σαν ανάλυση, μπορεί να υπάρχουν επιπλέον και άλλα αίτια)

Και άλλα πολλά που δεν υπάρχει λόγος να γεμίζουμε τις σελίδες, βρίσκονται εύκολα από όλους.

Τωρα δεν ξέρω βέβαια και εάν αυτό που έκανα είναι σωστό, να αναλύσω φράσεις ενός μέλους, εάν Αμαλία είναι λάθος συμπεριφορά σβήσε ότι μπορείς όταν θα το διαβάσεις και επισήμανέ το μου να μην το ξανακάνω.
Πάντως δεν έκανα κάτι με άσχημη πρόθεση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 10:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Παιδιά, το αν είναι το ίδιο ή άλλο άτομο κανείς δεν το γνωρίζει με βεβαιότητα, μόνο εκείνη. Μπορεί να είναι και κάποιος με τον οποίο είχε κοντραριστεί στο παρελθόν?
Μήπως είναι η ίδια και το κάνει αυτό επειδή η κατάσταση έχει ξεφύγει?
Κανείς δε μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα.
Η δική μου γνώμη είναι να μην ασχολούμαστε όλοι με το θέμα και να το αφήσουμε να κλείσει εδώ, καθώς άκρη δε νομίζω να βγεί...
Ελπίζω να μη με παρεξηγήσετε, απλά λέω την άποψη μου ώστε να αμβλυνθούν οι εντάσεις.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 15:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Λυδία
quote:
Ναι, αγαπητή Livia, έχεις δίκιο να καμαρώνεις που η ανοησία και η κενότητά σου σε συνδυασμό με την αμορφωσιά και την ψευτολογοτεχνίζουσα (σίγουρα έχεις διαβάσει πολλά Άρλεκιν στη ζωή σου) διάθεσή σου τράβηξαν την προσοχή τόσων ατόμων. Αφού, λοιπόν, πανηγυρίσεις δεόντως για την μεγάλη σου επιτυχία (!) μπορείς να αρχίσεις να διερευνάς ποιά ακριβώς τραυματικά βιώματα της παιδικής σου ηλικίας (κακό οικογενειακό περιβάλλον, προβλήματα προσαρμοστικότητας στο σχολείο, απόρριψη από τους συνομηλίκους σου)ή της ενήλικης ζωής σου (στέρηση σεξουαλικής ζωής, αποτυχίες σε επαγγελματικό επίπεδο) σε οδήγησαν στην τόσο μεγάλη σου ανάγκη (παθολογικού επιπέδου) να θέλεις να γίνεις το επίκεντρο και να αποδείξεις την αξία (;;;) σου.

Αναρρωτιέμαι πραγματικά Λυδία, από που άντλησες το δικαίωμα να δημουσιεύεις στο παρόν forum, την παραπάνω "ψυχολογική διάγνωση" απέναντι στο άτομο στο οποίο αναφέρεσαι!

Το ότι διάβασες το θέμα και δεν σου άρεσε, σίγουρα δε σου δίνει το δικαίωμα αυτό.

Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται.
Τουλάχιστον μέχρις ότου αποστείλεις στη διεύθυνση forums@esoterica.gr ένα email, στο οποίο να εξηγείς, ποιοι είναι οι λόγοι για τους οποίους θα ήθελες και θα ήταν σωστό να σου επιτραπεί να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας (σε περίπτωση που επιθυμείς να συνεχίσεις).


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 16:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Σχετικά με το νέο λογαριασμό "livia" τώρα...

Ο νέος λογαριασμός "livia", που εγγράφηκε στα forums πριν από 2-3 ημέρες, δεν προέρχεται από το μέλος μας livia.

Έχει γίνει μία μικρή (και αόρατη) τροποποίηση στον τρόπο που έχει γραφτεί το username, ώστε να φαίνονται πως είναι ίδια!

Είναι λυπηρό το γεγονός, πως στην παραποίηση αυτή της ταυτότητας της livia, υπεύθυνο είναι το μέλος "ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ", του οποίου ο λογαριασμός απενεργοποιείται οριστικά, καθώς και η ψευδής δεύτερη ταυτότητα "livia" που δημιούργησε.

Επίσης, τροποποιήθηκε ο ψευδής λογαριασμός.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 16:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Αγαπητή πυραμίδα,

σωστά αυτά που λες αλλά δεν ξέρω πραγματικά αν ωφελεί κάποιον η ψυχανάλυση. Αυτά που λες επιβεβαιώνονται και από μία φράση πριν από κάτι σελίδες

"Δεν αναζητώ οπαδούς.
Φίλους θέλω"

Είτε πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο είτε για διαφορετικό, το ίδιο κάνει. Η συμπεριφορά είναι η ίδια, απλά η μία μας το λέει στα ίσια ότι μας κοροϊδευε(Ω!τι ανακάλυψη!) ενώ η άλλη κρατάει ακόμα τους τύπους χωρίς να απαντάει βέβαια. Ο Ευλογητός ρώτησε κάτι, ακριβώς πριν εμφανιστεί η Λίβια β. Αυτοί που δεν έλυσαν το γρίφο τι είναι, βλάκες? Αλλά απάντηση δεν πήρε


Εντάξει, ασχοληθήκαμε παραπάνω από ότι έπρεπε, κι αυτό γιατί το προκαλούσε η ίδια η Λίβια με τις απαντήσεις της.
Αν η αυτογελιοποίηση της έδινε την αίσθηση ότι είναι το επίκεντρο, τότε οντως υπάρχει πρόβλημα.
Κακό δικό της όμως είναι αυτό και επιλογή της.

Το ποιός είναι ποιός θα μπορούσαν να το διαπιστώσουν άνετα οι συντονιστές.

Αυτό το τόπικ τρέφεται από τις απαντήσεις μας. Το ίδιο και ο παραλογισμός ο οποίος ξεπέρασε κατά πολύ τα όρια. Το θέμα άνοιξε Μάρτιο και έχουμε Αύγουστο.

Θέλετε να μάθετε την συνέχεια για να μην έχετε αγωνία?
Θα επιστρέψει η πρώτη και θα πει εγώ είμαι, μετά η δεύτερη και θα πει σας την έφερα κλπ.
Για το μυστικό πείραμα μάθαμε κάτι πέρα από το ότι είναι η ανάγκη του ενός για προβολή? ΟΧΙ
Διάλογο κάναμε?ΟΧΙ

Γιατί να συνεχιστεί αυτή η παρωδία?
Είναι ανάγκη να περιμένουν οι αναγνώστες του τόπικ το κλείδωμα για να σταματήσουν να ασχολούνται?


Αυτά τα ολίγα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 16:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Βρε την αμαλία
Μια φορά πέρασες κι από εδώ και συνέπεσε ενώ έγραφα.

Οκ με το πόρισμα.
Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και αυτά που λέω παραπάνω ισχύουν ακόμα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 16:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
DAGON:
quote:
Θέλετε να μάθετε την συνέχεια για να μην έχετε αγωνία?
Θα επιστρέψει η πρώτη και θα πει εγώ είμαι, μετά η δεύτερη και θα πει σας την έφερα κλπ.
...
Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και αυτά που λέω παραπάνω ισχύουν ακόμα.

Σε τέτοια θέματα όπως αυτό που προηγήθηκε με την παραποίηση της ταυτότητας του μέλος "livia"
καλύτερα θα ήταν να είμαστε κάπως πιο προσεκτικοί σε αυτά που γράφουμε DAGON. (μπορούν να παρεξηγηθούν, όπως σου δείχνω με τα παραπάνω quote)

Πολλοί έχουν εκνευριστεί που η livia ξεδιπλώνει το θέμα της με το σταγονόμετρο.
Πιθανό να μας κοροϊδεύει όλους.
Εμένα - προσωπικά - μου αρέσει το θέμα, όχι για την ιστορία που εξελίσσεται, αλλά για όλη την παράπλευση συζήτηση.
Αν μη τι άλλο, είμαστε μάρτυρες ενός γνωστότατου φαινομένου στον χώρο της μεταφυσικής (αυτό που σχετίζεται με την άγρα παραψυχολογικών εμπειριών ). Όπου παρατηρούμε τη δική μας αντίδραση, την αντίδραση των άλλων, κ.λπ.

Ωστόσο,
αλήθεια ή ψέμματα,
το γεγονός είναι πως η livia έπεσε θύμα μίας ενέργειας που είναι απορριπτέα στα forums.
Σε αυτό τουλάχιστον, ας είμαστε ακριβείς.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 16:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Βρε την αμαλία
Ωστε σου αρέσει το θέμα ε???????????????????????
Έτσι εξηγείται!


Μπορεί να βιάστηκα λίγο,αλλά όπως είδες κράτησα και επιφυλάξεις για την ταυτότητα της δεύτερης Λίβιας. Αφού όπως είπα στην τελική δεν έχει καμία σημασία
Η ουσία όμως είναι αυτή

Για το μυστικό πείραμα μάθαμε κάτι πέρα από το ότι είναι η ανάγκη του ενός για προβολή? ΟΧΙ
Διάλογο κάναμε?ΟΧΙ

Αυτό είναι η ουσία. Λοιποί πειραματισμοί πάνω στην ψυχολογία του καθενός μπορεί να είναι ενδιαφέροντες για σένα και διασκεδαστικοί για την δημιουργό το τόπικ, ωστόσο όλα έχουν και όρια.
Ακόμα και ο χαβαλές

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 17:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
DAGON
quote:
Για το μυστικό πείραμα μάθαμε κάτι πέρα από το ότι είναι η ανάγκη του ενός για προβολή? ΟΧΙ
Διάλογο κάναμε?ΟΧΙ

Εσύ περίμενες να ταξιδεύσεις στο παρελθόν διαβάζοντας αυτό το θέμα;
Είναι περίπου το ίδιο, με πολλούς που νομίζουν πως θα γίνουν μύστες, πειραματιζόμενοι με την αστρική προβολή λόγου χάρη.

Όσο για το διάλογο,
στο συγκεκριμένο θέμα, συνάντησα αρκετές μορφές του.
Καλές και κακές.
Δεν μπορώ να πω, πως δεν έχω πάρει πράγματα.
Εάν βέβαια περίμενα να μάθω πως να ταξιδεύω στο χρόνο, κακό του κεφαλιού μου.

Τελικά,
οι

quote:
Λοιποί πειραματισμοί πάνω στην ψυχολογία του καθενός μπορεί να είναι ενδιαφέροντες για σένα και διασκεδαστικοί για την δημιουργό το τόπικ,

θα μπορούσαν να έχουν διδακτικό νόημα.
Δεν αποτελούν ούτε στόχο για διασκέδαση, ούτε αντικείμενο δημοσιογραφικού ενδιαφέροντος.

Για τα όρια, συμφωνώ.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 18:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε,λέτε κι η Λυδία να ήταν αυτός ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ?
Εγώ πάλι μπερδεύτηκα. Κανείς δεν ξέρει ποιός είναι ποιός!
Αμαλία, σήμερα βλέπω έπιασες πολλή δουλειά!
Μία ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ, μία η ΛΥΔΙΑ.....
Ελπίζω να είναι κι οι τελευταίοι!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 18:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Dying_Incubus
είναι καλύτερα να μην κάνουμε υποθέσεις.

Δεν είναι σωστό γενικότερα, αλλά και για τα άτομα των οποίων οι λογαριασμοί απενεργοποιήθηκαν.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 20:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Όσο για το διάλογο,
στο συγκεκριμένο θέμα, συνάντησα αρκετές μορφές του.
Καλές και κακές.
Δεν μπορώ να πω, πως δεν έχω πάρει πράγματα.
Εάν βέβαια περίμενα να μάθω πως να ταξιδεύω στο χρόνο, κακό του κεφαλιού μου.


Aκόμα κι αν τον πούμε διάλογο-αν και δεν είναι, κάτι σε μονόλογο κάνει αφού απαντήσεις λίγες φορές πήραμε- είναι διάλογος χωρίς ουσία.

Το τόπικ έχει τίτλο

Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες

Δεν λέει πουθενά για ταξίδια στο χρόνο. Οπότε για να μην είναι εκτός θέματος, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, περίμενα να διαβάσω για ένα πείραμα με 2 καθρεύτες, δηλαδή το τέλος της υποτιθέμενης ιστορίας. Αλλά μόνο για αυτό δεν διάβασα. Αντιθέτως από την 3η σελίδα διάβασα ένα σωρό άσχετα που δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που πραγματεύεται ο τίτλος του θέματος.
Ένα θέμα που δεν καταλήγει πουθενά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛOΓΗΤOΣ
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 00:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛOΓΗΤOΣ
halloo hallo..

μερικοι το περιμεναν,μερικοι οχι..
Ειναι ο καινουριος λογαριασμος η πραγματικη λιβια η οχι??

Δεν θα απολογηθω για αυτο που εκανα..
ειχε πλακα να βλεπω την αντιδραση μερικων ευκολοπιστων(sorry guys)
δυστηχως,το θεμα αυτο δεν κλειδωθηκε αν και αυτος ηταν ο σκοπος μου..

Η θα εκανα αυτο που εκανα η θα την εβριζα..
δυστηχως οι κανονισμοι του φορουμ δεν το επιτρεπουν
και υπηρχε κινδυνος να σβηστει ο λογαριασμος μου..
αλλα φαινεται οτι εκανα μλκ γιατι επρεπε να αποσυνδεθω οταν εστειλα τα ποστς με τον λογαριασμο λιβια και να ξανασυνδεθω για να στειλω με το ευλογητος για να εχω αλλο ip.

quote:
Tο τελευταίο στοιχείο θα είναι βέβαια σε ένα γρίφο............

Όποιος θέλει να συνεχίσει πρέπει να γράψει <<ναι>> με μύνημα εδώ στο site,

και θα του στείλω τον γρίφο με email.


ΝΑΙ ΛΙΒΙΑ,ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗ ΓΝΩΣΗ

ΦΙΛΙΚΑ,ΕΥΛΟΓΗΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 00:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Και τι κατάλαβες, βρε Ευλογητέ?
Και να την έβριζες την κοπέλα τι θα καταλάβαινες?
Το ξέρεις οτι με αυτό που έκανες, κορόϊδεψες εσύ κάποιους ανθρώπους και έκανες κάτι χειρότερο από τη livia, που κατηγορείς?
Δεν έχω διαβάσει το topic όλο κι ούτε συμμετείχα ποτέ.
Έστειλα 2-3 μηνύματα για να συμβιβάσω λίγο τα πράγματα, γιατί θεωρούσα πως ήταν κρίμα που το όλο θέμα είχε πάρει εκτάσεις, αλλά τώρα κάνω αυτή την διαπίστωση.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛOΓΗΤOΣ
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 00:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛOΓΗΤOΣ
quote:
Και τι κατάλαβες, βρε Ευλογητέ?
Και να την έβριζες την κοπέλα τι θα καταλάβαινες?
Το ξέρεις οτι με αυτό που έκανες, κορόϊδεψες εσύ κάποιους ανθρώπους και έκανες κάτι χειρότερο από τη livia, που κατηγορείς?
Δεν έχω διαβάσει το topic όλο κι ούτε συμμετείχα ποτέ.
Έστειλα 2-3 μηνύματα για να συμβιβάσω λίγο τα πράγματα, γιατί θεωρούσα πως ήταν κρίμα που το όλο θέμα είχε πάρει εκτάσεις, αλλά τώρα κάνω αυτή την διαπίστωση.

αφου δεν κλειδωθηκε το θεμα δεν εβγαλα τιποτα..

διασκεδασα λιγο με τις απαντησεις και τωρα μπορω να καταλαβω τη λιβια αν και αυτη το κανει για διασκεδαση..

quote:
Το ξέρεις οτι με αυτό που έκανες, κορόϊδεψες εσύ κάποιους ανθρώπους και έκανες κάτι χειρότερο από τη livia, που κατηγορείς?

μμ,οντως δεν το χα σκεφτει ετσι (ξανα sorry guys)

quote:
Tο τελευταίο στοιχείο θα είναι βέβαια σε ένα γρίφο............

Όποιος θέλει να συνεχίσει πρέπει να γράψει <<ναι>> με μύνημα εδώ στο site,

και θα του στείλω τον γρίφο με email.


]λιβια μην με ξεχασεις,εχω γραψει ΝΑΙ πιο πανω

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 04:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
..........................
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ
..........................

ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ Π+Φ

Εδώ τα καλά εισητήριααααααααααααα!!!!!
Ταξιδάκι στον παρελθόν κύριος?
Στις αποσκευές δεκτή και η μηχανή σας!
Ανταπόκριση με forum esoterica, πάρε πάρε...
Καθρέπτες πουλάωωωω!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 09:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Όπως θέλεις!
Ο καθένας έχει την δική του αντίληψη και κρίνει όπως θέλει.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ηλέκτρα
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 10:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ηλέκτρα
Έχω να εκφράσω την εξής απορία: γιατί, ενώ η κατάσταση έχει προ πολλού ξεφύγει από την Livia (την αληθινή ή την ψεύτικη, δεν έχει σημασία) το θέμα δεν κόπηκε εγκαίρως. Θεωρήθηκε υβριστική η Λυδία στον τρόπο γραφής της και απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός της πάραυτα, αλλά δεν ήταν καθόλου υβριστικά άλλα μηνύματα του τύπου (άλλο ο λούτσος... κλπ.)Μήπως δεν ήταν πέραν του δέοντος υβριστική η όλη ιστορία με την Livia;; Οι διαχειριστές δεν μπορούσαν να διακρίνουν εγκαίρως ότι η κοπελίτσα προβλήθηκε, εκπλήρωσε το όνειρό της αλλά αν θέλουμε να ισχυριζόμαστε ότι υπάρχει κάποιο επίπεδο και κάποιος στόχος σε μία συζήτηση, πρέπει να θέτουμε και ουσιαστικά όρια;;
Απλά αναρωτιέμαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 11:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
DAGON πιστεύω ότι η ψυχανάλυση κάνει σε όλους μας καλό, δεν εννοώ βέβαια να αρχίσουμε όλοι να τρέχουμε σε ειδικούς γιατί δεν πάμε καλά, εννοώ την παρατήρηση του εαυτού μας, να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι κάνουμε και γιατί το κάνουμε.

Δεν είναι αυτογελοιοποίηση, είναι ανάγκη, ανάγκη που έχουμε όλοι, απλά την καλύπτουμε με διαφορετικούς τρόπους ο καθένας.

Αυτό που έκανε ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ δεν ήταν καθόλου σωστό όχι μόνο γιατί αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum αλλά και γιατί πιθανόν να πλήγωσε το άτομο που υποδυόταν. Παρόλο που χρησιμοποίησε τα ίδια λόγια με αυτά που έχει κατά καιρούς χρησιμοποιήσει η θεματοθέτης, είναι άλλο πράγμα να τα λέει η ίδια και άλλο να τα αντιγράφει κάποιος άλλος.

Τα αισθήματα των ανθρώπων δεν είναι πλάκα, αυτό πιστεύω πρέπει να το εξετάσει και η livia πριν συνεχίσει με τον οποιοδήποτε τρόπο το θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Δεν είναι αυτογελοιοποίηση, είναι ανάγκη, ανάγκη που έχουμε όλοι, απλά την καλύπτουμε με διαφορετικούς τρόπους ο καθένας.

Ανάγκη είναι, ναι. Όλοι θέλουμε την αποδοχή και το ενδιαφέρον των άλλων. Μέχρι εδώ οκ.
Το τι κάνουμε για να την κερδίσουμε είναι το θέμα.
Το να παραμυθιάζεις τον κόσμο με ένα συγκεκριμένο ύφος(λες και έχεις να κάνεις με ηλίθιους), αλλά και να συμπεριφέρεσαι στους συνομιλητές σου που τίμησαν το θέμα σου με ένα εξίσου συγκεκριμένο εγωκεντρικό ύφος, είναι μία προβληματική συμπεριφορά και δείχνει τουλάχιστον ανωριμότητα.
Ίσως να γίνομαι σκληρός, αλλά έτσι το βλέπω

quote:
Αυτό που έκανε ο ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ δεν ήταν καθόλου σωστό όχι μόνο γιατί αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum αλλά και γιατί πιθανόν να πλήγωσε το άτομο που υποδυόταν. Παρόλο που χρησιμοποίησε τα ίδια λόγια με αυτά που έχει κατά καιρούς χρησιμοποιήσει η θεματοθέτης, είναι άλλο πράγμα να τα λέει η ίδια και άλλο να τα αντιγράφει κάποιος άλλος.

Τα αισθήματα των ανθρώπων δεν είναι πλάκα, αυτό πιστεύω πρέπει να το εξετάσει και η livia πριν συνεχίσει με τον οποιοδήποτε τρόπο το θέμα.


Συμφωνώ, αλλά όπως ξανάπα όλα έχουν όρια και όταν αυτά ξεπεραστούν μπορεί να δημιουργηθούν ιδιαίτερα άσχημες καταστάσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cosmictsak
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 15:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cosmictsak
Εγώ δεν καταλαβαίνω. Η λιβία δεν είναι η πραγματική λιβία. Ο Ευλογητός έγινε χαλίφης στην θέση του χαλίφη (για να κάνει και αυτός την πλάκα του), γίνεται δήλωση για οριστική διαγραφή του από την αμαλία και τελικά βλέπω ότι συνεχίζει να γράφει κανονικότατα και να έχει το θράσος να προσπαθεί να μας πει γιατί το έκανε.

Ο καθένας δηλαδή κάνει την πλάκα του (εις βάρος των άλλων), πουλάει εξυπνακίστικη συμπεριφορά και υπάρχει κίνδυνος να χαρακτηριστούμε εμείς υβριστές όταν αντιδράμε σε τέτοιες συμπεριφορές. Αν ενόχλησε το "άλλο ο λούτσος άλλο ο ..." ΄και δεν ενόχλησαν άλλα τότε εκτός του μπάχαλου υπάρχει και πρόβλημα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ηλέκτρα
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 15:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ηλέκτρα
Cosmictsak
προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης, εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν συγκεκριμένες εκφράσεις αλλά μόνο οι προθέσεις (βλ. Livia). Σαν παράδειγμα ανέφερα κάποια φράση που είχα διαβάσει εδώ για να τονίσω στους όποιους διαχειριστές να μην εφαρμόζουν λογοκρισία όπου και όταν τους έρθει (βλ. Λυδία). Τελικά, αρχίζω και αναθεωρώ την άποψή μου ότι το topic δεν έχει λόγο ύπορξης. Κι,όμως,έχει! Ψυχολογική διάγνωση δεν θα κάνω, γιατί είδα ότι πέφτει πέλεκυς και δεν θέλω να κοπώ κιεγώ (!) αλλά είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον το τι μπορεί να επινοήσει η ανθρώπινη φαντασία και ποιά μέσα μπορεί να χρησιμοποιήσει προκειμένου να επιτύχει αυτό που επιτάσσει η ανόητη εποχή μας: ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΡΟΒΟΛΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 16:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλά, βρε Ηλέκτρα, εσένα πότε πρόλαβε να σε ενοχλήσει η livia κι οι προθέσεις της...?
Απ' όσο ξέρω, δε συμμετείχες ποτέ στο συγκεκριμένο θέμα.
Για να έχουν αφήσει οι Διαχειριστές το θέμα αυτό ανοιχτό, σημαίνει πως κάποιος λόγος θα υπάρχει.
Γιατί επιμένεις κι εσύ να κλείσει αυτό το θέμα?
Αν δεν σε αφορά το συγκεκριμένο θέμα, θα μπορούσες να το κλείσεις και να πάς στο επόμενο. Βλέπω οτι είσαι νέο μέλος με μόλις 2 απαντήσεις οι οποίες βρίσκονται αποκλειστικά εδώ.
Δε σε ενδιαφέρουν άλλα θέματα?
Υπάρχουν τόσα για να παραθέσεις τις απόψεις σου, ειδικά αν δεν σου αρέσει αυτό το συγκεκριμένο...
Δεν κάνω τον Συνήγορο του Διαβόλου, απλά παρατηρώ τελευταία αρκετά άτομα με 1 ή 2 απαντήσεις να περιορίζονται σε αυτό το θέμα και μόνο και μου κάνει εντύπωση...
Φιλικά!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ηλέκτρα
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ηλέκτρα
[quote]
Καλά, βρε Ηλέκτρα, εσένα πότε πρόλαβε να σε ενοχλήσει η livia κι οι προθέσεις της...?
Απ' όσο ξέρω, δε συμμετείχες ποτέ στο συγκεκριμένο θέμα.
Για να έχουν αφήσει οι Διαχειριστές το θέμα αυτό ανοιχτό, σημαίνει πως κάποιος λόγος θα υπάρχει.
Γιατί επιμένεις κι εσύ να κλείσει αυτό το θέμα?
Αν δεν σε αφορά το συγκεκριμένο θέμα, θα μπορούσες να το κλείσεις και να πάς στο επόμενο. Βλέπω οτι είσαι νέο μέλος με μόλις 2 απαντήσεις οι οποίες βρίσκονται αποκλειστικά εδώ.
Δε σε ενδιαφέρουν άλλα θέματα?
Υπάρχουν τόσα για να παραθέσεις τις απόψεις σου, ειδικά αν δεν σου αρέσει αυτό το συγκεκριμένο...

Έύστοχες όλες οι παρατηρήσεις σου και απαντώ:
Πολλά θέματα έχω βρει ενδιαφέροντα ιδίως όσαν έχουν σχέση με την αστρική προβολή (και όχι τα σχετικά με φαντάσματα, μάγισσες κ.ο.κ).Ακόμη δεν θεωρώ ότι έχω να προσφέρω κάτι σημαντικό παραθέτοντας κάποια άποψή μου γι' αυτά και περιορίζομαι στην ανάγνωσή τους. Στο εν λόγω έγραψα γιατί το παρακολουθούσα από την αρχή (σαν λαικό ανάγνωσμα ένα πράγμα) και από ένα σημείο και έπειτα από κει που γελούσα με εξόργισε (όπως σίγουρα και πολλούς άλλους!)Γενικά, η υπερβολική ματαιοδοξία και η επίδειξη ήταν για μένα πάντα κάτι σαν κόκκινο πανί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Καλά, βρε Ηλέκτρα, εσένα πότε πρόλαβε να σε ενοχλήσει η livia κι οι προθέσεις της...?
Απ' όσο ξέρω, δε συμμετείχες ποτέ στο συγκεκριμένο θέμα.

Φίλε μου δεν είναι απαραίτητο να έχει κάνει ποστ κάποιος για να ασχοληθεί με ένα θέμα. Υπάρχουν ένα σωρό αναγνώστες που δεν έχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν εδώ, αλλά που παρακολουθούν την εξέλιξή του.
0ι 16.500 αναγνώσεις το αποδεικνύουν περίτρανα αυτό

Το ότι έχουν περιοριστεί μόνο στην ανάγνωση μέχρι το σημείο που θα απαντήσουν για πρώτη φορά με ποστ, δεν σημαίνει ότι δεν έχουν κρίση και αντίληψη. Οπότε από την στιγμή που βρισκόμαστε σε ένα δημόσιο βήμα όπως αυτό, ο καθένας έχει το δικαίωμα να επαίμβει όποτε θέλει και να ασκήσει την κριτική του.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ηλέκτρα:
quote:

Έχω να εκφράσω την εξής απορία: γιατί, ενώ η κατάσταση έχει προ πολλού ξεφύγει από την Livia (την αληθινή ή την ψεύτικη, δεν έχει σημασία) το θέμα δεν κόπηκε εγκαίρως. Θεωρήθηκε υβριστική η Λυδία στον τρόπο γραφής της και απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός της πάραυτα, αλλά δεν ήταν καθόλου υβριστικά άλλα μηνύματα του τύπου (άλλο ο λούτσος... κλπ.)Μήπως δεν ήταν πέραν του δέοντος υβριστική η όλη ιστορία με την Livia;; Οι διαχειριστές δεν μπορούσαν να διακρίνουν εγκαίρως ότι η κοπελίτσα προβλήθηκε, εκπλήρωσε το όνειρό της αλλά αν θέλουμε να ισχυριζόμαστε ότι υπάρχει κάποιο επίπεδο και κάποιος στόχος σε μία συζήτηση, πρέπει να θέτουμε και ουσιαστικά όρια;;
Απλά αναρωτιέμαι...

Γιάννης πίνει ... Γιάννης κερνάει Ηλέκτρα;

Μπαίνεις με νέο username μετά από τη διαγραφή σου ως Λυδία,
για να υπερασπιστείς τον εαυτό σου;
Γιατί δεν έχεις τότε το θάρρος να πεις ότι είσαι η Λυδία;

Εφόσον σου είχε δωθεί και η δυνατότητα να συνεχίσεις να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας,

quote:
Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται.
Τουλάχιστον μέχρις ότου αποστείλεις στη διεύθυνση forums@esoterica.gr ένα email, στο οποίο να εξηγείς, ποιοι είναι οι λόγοι για τους οποίους θα ήθελες και θα ήταν σωστό να σου επιτραπεί να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας (σε περίπτωση που επιθυμείς να συνεχίσεις).

εάν πραγματικά ήθελες κάτι τέτοιο, υπήρχε ο τρόπος.

Όχι όμως να μας ξεγελάσεις (?) μπαίνοντας με άλλο username, υποκρινόμενη τον αμερόληπτο κριτή ???

Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Σου είπα γιατί μου έκανε εντύπωση.
Έχω δεί κι άλλα άτομα που έχουν μόνο 1 ή 2 απαντήσεις να απαντούν στη livia και να την κατακρίνουν.
Κι αυτό μου κάνει εντύπωση...
Σε τόοοοοοοσα θέματα που υπάρχουν βρήκες να απαντήσεις πως μόνο εδώ μπορείς να δώσεις κάτι...?
Σε όλα τα υπόλοιπα δεν σκέφτηκες καν να δώσεις μία απάντηση, να θέσεις ένα ερώτημα ή να πείς την γνώμη σου παρά μόνο εδώ?
Κι εγώ διάβασα χοντρικά αυτά που έλεγε η livia, δε με ενδιέφεραν και δεν απάντησα ποτέ.
Και τώρα λέω όσα λέω, που δε με αφορούν κιόλας γιατί ποτέ δεν συμμετείχα στο συγκεκριμένο θέμα, επειδή βλέπω μία ανώφελη αντιπαράθεση.
Το οτι το θέμα αυτό έχει έκταση 14 σελίδων δεν οφείλεται μόνο στη livia αλλά και στους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Επίσης:

Ο νέος - ομώνυμος (με τον προηγούμενο) λογαριασμός
ΕΥΛOΓΗΤOΣ
Νέο Μέλος

6 Μηνύματα

απενεργοποιείται μέχρι τις 20 Αυγούστου.

Έκτοτε, μπορεί να συμμετέχει ξανά στις συζητήσεις, χρησιμοποιώντας την παραπάνω νέα του εγγραφή, εφόσον η παλαιότερη ( ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ-Μέλος 1ης Βαθμίδας - 137 Μηνύματα) έχει απενεργοποιηθεί οριστικά.

Αυτό το διάστημα αποχής από τις συζητήσεις μας, είναι πιστεύω αρκετό για να αναλογιστεί, το βάρος μίας πράξης η οποία στηρίχθηκε εξ' αρχής σε ανειλικρινή βάση. Τόσο απέναντι στη livia, όσο και στα υπόλοιπα μέλη, τα οποία τρόπον τινά "ξεγέλασε".

Στις 20 Αυγούστου,
θα απενεργοποιηθεί και το θέμα "Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες"
οπότε πιστεύω πως μέχρι τότε, υπάρχει περιθώριο να δωθεί μία ειρηνική, φιλική και καλοπροαίρετη έκβαση στο όλο ζήτημα.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Στις 20 Αυγούστου,
θα απενεργοποιηθεί και το θέμα "Το μυστικό πείραμα με τους δύο αντικρυστούς καθρέπτες"
οπότε πιστεύω πως μέχρι τότε, υπάρχει περιθώριο να δωθεί μία ειρηνική, φιλική και καλοπροαίρετη έκβαση στο όλο ζήτημα.


Μακάρι!!!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 18:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy