ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ VS ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ-ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 23:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΥΤΟ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

GIA SAS MPAINONTAS SE POLLES SELIDES KAI DIABAZONTAS POLLA THEMATA GIA UFO, GIA TOYS OLYMPIOUS, GIA EKSOGIINOUS KTL, MOU EXOUN ERTHEI STO MUALO POLLES EROTISEIS KAI SAS PARAKALO NA ME BOEITHISETE MIPOS KAI LUSO MERIKES.AYTOI POU LENE OTI MILANE ME TOYS OLUMPIOUS APO TON PARTHENONA LENE OTI OI OLYMPIOI TOYS EIPAN OTI EINAI ELLINES ALLA DEN EINAI THEOI.OTI OI ANTHROPOI TOUS EKANAN THEOUS.OTI EINAI APESTALMENOI TOU THEOU TOU PRAGMATIKOU(AYTOU POU PISTEUOUME KAI EMEIS FANTAZOMAI) GIA NA BOHTHISOUN TON KOSMO NA BREI TA PODIA TOU.OTI EINAI AYTOI POU EMEIS LEME EKSOGIINOUS. OTI EMEIS OI ELLINES EIMASTE APOGONOI TON EKSOGIINON AYTON.GIA AYTA EXO DIABASEI SE POLLES SELIDES ELLINIKES KAI MH. ROTO TORA EGO.... MIPOS H THRISKEIA POY PISTEYOUME KAI ONOMASAME XRISTIANISMO STIN PRAGMATIKOTITA ONOMAZETAI ELLINISMOS?????????????????????????????? MIPOS OI OLYMPIOI POU HTAN 12 KAI OI APOSTOLOI TOY XRISTOU POU HTAN EPISIS 12 EINAI OI IDIOI?????????????????????????????????????????? GIATI O THEOS EPELEKSE NE STEILEI TON GIO TOU STOUS EBRAIOUS POU EINAI KAI OI PERISSOTEROI PANO STIN GH?GIATI DEN TON ESTEILE SE EMAS NA GENNITHI?MIPOS GIATI IKSERE OTI EMEIS SAN APOGONOI TOU KAI EKLEKTOI TOU THA TON AKOLOUTHOUSAME KAI ITHELE NA DOSEI AKOMA MIA EUKAIRIA STOUS EBRAIOUS??????????????????????????????????????????? GIATI OLOI OI LAOI MAS FOBOUNTAI,ESTO KAI AN THEN EXOUME TIN AIGLI POU EIXAME STO PARELTHON?GIATI FOBOUNTAI TIN ISTORIA MAS?TON POLITISMO MAS?ESTO KAI AN DEN EXOUME MEGALI POLEMIKI DUNAMEI KAI AKSIOUS POLITIKOUS NA MAS BALOUN STON SOSTO DROMO.KAPOU DIABASA OTI YPARXEI SXEDIO AMERIKANOEBRAION ME SUMMAXO TO ISRAHL GIA KATASTROFI THS ELLADAS KAI TOU ELLINIKOU POLITISMOU.SXEDIO POU EXEI ARXUSEI EDO KAI POLLA XRONIA KAI KAPOIA STADIA TOU EXOUN IDI OLOKLIROTHEI. MIPOS EIMASTE TO KENTRO TON PANTON???????????????????????????????? PIO KATO PARATHETO MERIKA SITES. http://clubs.pathfinder.gr/epsilon/35454 OLYMPIOI http://clubs.pathfinder.gr/epsilon/68605 SXEDIO OVERKILL YPARXOUN KAI PARA POLLA STO ESOTERIKA AYTES EINAI LIGES APO TIS APORIES MOU.SAS PARAKALO NA ME BOITHISETAI NA LUSO MERIKES APO AYTES. EYXARISTO.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

Edited by - Loucas on 08/07/2003 22:38:06

Edited by - Loucas on 29/12/2003 20:21:52

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 11:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε ΛΟΥΚΑΣ καλώς ήλθες..

Δεν έλαβα μέρος σε τέτοιες συζητήσεις ποτέ, ο λόγος είναι πολύ απλός

Αν κάποιος έρθει και σου πει,

Βλέπεις εκείνο το γκρεμό? Πήγαινε και πέσε γιατί στο βάθος υπάρχει
Ο ΘΕΟΣ / ΟΙ ΘΕΟΙ / ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ….Κλπ Κλπ…Τι θα κανείς?
Θα πας να πέσεις μήπως?

Κάτι δεν θα σε σταματήσει πριν το κανείς?

Να το πούμε ΦΟΒΟ η προτιμάς ΛΟΓΙΚΗ?

Αν είναι το πρώτο, ψαξε, βρες και χρησιμοποίησε το δεύτερο και θα βρεις απαντήσεις.

Αν είναι το δεύτερο, έχεις ένα πολύ καλό *(εργαλείο / φίλο) στη ζωή σου. Κάνε εσύ τις ερωτήσεις….και αν οι απαντήσεις δεν σε ικανοποιούν, θα βρεις τρόπο να υπερβείς και τη λογική… για να γνωρίσεις.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ… ΔΟΞΑΣΙΕΣ.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 16/02/2003 11:33:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 12:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΟΣΕΙ ΜΙΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ. ΤΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟ ΛΟΓΙΚΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΟΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΑΝ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟ ΘΕΣΕΙ ΕΧΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΟ ΝΑ ΔΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΟ ΔΙΚΙΟ Η ΟΧΙ.ΘΕΛΟ ΝΑ ΔΟ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ Η ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ. ΟΜΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟ ΝΑ ΘΕΙΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ Η ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΜΕ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΛΕΠΟ ΑΝΘΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΙΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ, ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΕΡΕΣ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙΣ ΣΤΑ ΕΡΟΤΙΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑΣ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΝ ΚΑΙΕΓΟ ΝΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΙ ΝΑ ΜΙΝ ΤΙΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΟΣ.ΠΟΥ ΟΦΕΛΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?Ο <<ΘΕΟΣ>> ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ <<ΕΛΛΗΝΕΣ>> ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΕΚΛΕΚΤΟΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΜΕ.ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΚΤΟΥΜΕ ΤΙΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΟΣΕ,ΚΑΙ ΤΙΝ ΑΜΦΙΣΒΙΤΟΥΜΕ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΤΙΣΟΥΜΕ ΠΙΣΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ.ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΜΕ ΤΙΜΗ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 13:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΙΝ ΕΠΑΝΟΔΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΙΧΕ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΝ ΑΝΘΡΟΠΟΤΗΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΘΡΕΙΣΚΙΑ.(Η ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΜΙΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΠΟΥ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΤΡΟΣ, Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ, Ο ΠΛΑΤΟΝΑΣ, Ο ΟΜΗΡΟΣ,Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ, ΟΙ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΧΑΘΙΚΑΝ ΣΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΕΡΓΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΛΑΟΝ ΚΑΙ ΦΥΛΩΝ ΤΙΣ ΓΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΡΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ.ΤΟΡΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΡΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΖΟΥΝ ΟΜΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΟΝΟΥΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΑΣ).ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Η ΘΡΕΙΣΚΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΙΝ ΒΡΟΜΙΑ ΠΟΥ ΤΙΝ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟΡΑ.ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΠΡΟΧΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΙΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ(ΤΟ ΨΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΥΡΙΖΕΙ).ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΙΝ ΘΡΕΙΣΚΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΣΩΜΑΤΟΣΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ.ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΙΝ ΑΓΝΗ ΘΡΕΙΣΚΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 10 ΕΝΤΟΛΕΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΥΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΡΙΞΕΙ.ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΡΟΙΔΑ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΛΑΟΝ.ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΠΙΣΟ ΠΡΙΝ ΧΑΘΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΤΙΚΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΜΗΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΟ ΝΕΕΣ ΓΕΝΙΕΣ.ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΙΝ ΘΡΕΙΣΚΙΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΦΟΔΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ.ΜΕ ΤΙΜΗ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 16:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΥΚΑΣ υπαρχει λιγο αντιθεση στα γραπτα σου,...Πλατωνας, 10 εντολες...κλπ κλπ...

Τις 10 εντολές, αν δεν κάνω λάθος… τις έδωσε ο ΘΕΟΣ στο ΜΩΥΣΗ… έτσι δεν λενε? Που είναι το ελληνικό που θέλεις να εφαρμόσουμε? Εξ αλλού και ο παπάς…τα ίδια δεν λέει?

Πρόσεξε τώρα!


Έρχεται μια όμορφη μα συζευγμένη γυναίκα…. εσύ δεν έχεις κοπέλα, είσαι Άντρας, σε αγκαλιάζει…. σε θέλει….
Τι θα κανείς?...... ΟΥ Μοιχέψεις?

Ακόμα ΛΟΥΚΑΣ, είσαι σε οικονομικές δυσκολίες, δεν έχεις δουλειά… η οικογένεια σου πεινάει, και εσύ ο ίδιος πεινάς. Βρίσκεις ένα ανοιχτό αμάξι, δεν υπάρχει κανείς γύρω σου, και μέσα έχει μια βαλίτσα γεμάτη χρήματα!
Τι θα κάνεις?........ΟΥ Κλέψεις?

Πρόσεχε τι θα απαντήσεις…..και ΟΥ Ψευδομαρτυρήσεις.... ΛΟΥΚΑΣ….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 17:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΛΆΤΩΝΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΜΕ ΤΙΣ 10 ΕΝΤΟΛΕΣ.ΕΙΠΑ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ(ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ)ΠΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΚΑΤΑΓΡΑΜΜΑ ΤΙΣ 10 ΕΝΤΟΛΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ<<ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΟΥ>>ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΠΙΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑΝ ΚΑΙ ΛΟΞΟΔΡΟΜΙΣΑΝ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥΣ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΙΣΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ ΑΥΤΗΣ ΝΑ ΚΑΡΠΟΘΟΥΝ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΜΑΣ Η ΤΑ ΔΙΣΕΓΓΟΝΑ ΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΖΟΥΜΕ ΥΠΟΔΟΥΛΟΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΔΟΥΛΟΙ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ. ΜΕ ΤΙΜΗ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 17:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟ ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ.ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΥΤΙΖΩ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΕΙΣΚΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.ΜΕ ΤΙΜΗ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 18:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Λουκάς... εκείνο που έχει τη μεγαλύτερη σημασία δεν είναι να δώσεις απαντήσεις σε ερωτήματα, όσο το να μάθεις να σκέφτεσαι! Αυτό έγινε κατανοητό πρώτα από τους έλληνες... για αυτό διέπρεψαν στην αρχαιότητα.

Ξέρεις ποια είναι η διάφορα ενός ΦΙΛΟΣΟΦΟΥ που σκέφτεται, από ένα ΘΕΟΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟ?

Ο Φιλόσοφος αναγνωρίζει το ΘΕΙΟ, ΕΝΑ, ΑΛΗΘΕΙΑ… (όχι με τη λογική... μα Βιωματικά…) γνωρίζει το μεγαλείο του, και προσπαθεί να πλησιάσει μέσα και έξω την τελειότητα… τόσο την προσωπική… όσο και του συνόλου, λέγοντας πως δεν ξέρει!
Γιατί?
Γιατί μαθαίνει συνεχώς! Είναι ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ στη ΖΩΗ. ΖΕΙ….σε πρώτο χέρι τα πάντα!

Πες μου κάτι και σκέψου το και μόνος σου! Ο Βούδας, Ο Χριστός, Ο Σωκράτης, από κβαντομηχανική τη γνώριζαν στην εποχή τους? Από κομπιούτερ? Από αστρονομία?
Σε πληροφορώ πως δεν είχαν ΙΔΕΑ!!! Άρα δεν ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ!!!

Και όμως…. ήταν τόσο μα τόσο διαφορετικοί από εμάς…που Τοσα γνωρίζομαι.... που αυτοί δεν γνώριζαν!
Τι να βιώνανε αρραγές?

Ο Θεοκρατουμενος ΠΙΣΤΕΥΕΙ στο ΘΕΟ. Δέχεται ότι γράφονται στα βιβλία….και ακολουθεί! Στον Θεοκρατουμενο, σπουδαία είναι η ΠΙΣΤΗ, το ΣΥΜΒΟΛΟ, η ΤΕΛΕΤΗ… Σωστά η ΛΑΘΟΣ….δεν το πολυσκέφτεται…γιατί αντλεί δύναμη από την πίστη του...
Ετσι, Π.Χ….η ΒΙΒΛΟΣ είναι σπουδαία για τον ΙΕΧΟΒΑ….. Εξηγεί τα πάντα και τη ζωή του….μέσω ενός ΒΙΒΛΙΟΥ…. Το βιβλίο και τα σύμβολα είναι σπουδαία…. αυτός δεν είναι!

Με άλλα λόγια, είναι ακόλουθος… και εύχομαι να μην θίξω κανένα….ζει σε όνειρα... τα βιώματα άλλων!

Τα ίδια ισχύουν για όλους τους ΙΣΜΟΥΣ…..και για κάθε Α, Β,…..Ε………και Ωμεγα, ΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟ!

Γι αυτο λουκας, μπες στην κινηση του ΑΙΩΝΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ...που κατα την δικη μου τουλαχιστον γνωμη, δεν εχει συνορα χρωματα,φιλες, μα ΕΙΝΑΙ!

Φυσικα και μπορει να αντιδρασεις με το πως τα βλεπω, μα σου μιλω σαν φιλος, και αν ακομα δεν τα δεχτεις...το ιδιο φιλος θα ειμαι!

Πλατωνας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 19:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΘΕΟΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟΣ.ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΥΓΩ ΟΥΤΕ ΑΝΤΙΔΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙΟΛΑΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΜΟΥ.ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.ΔΕΝ ΑΝΤΛΩ ΔΥΝΑΜΕΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΑΝΤΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΦΥΣΗ.ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ.ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΙΟΤΡΟΠΙΕΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ.ΣΚΕΦΤΟΥ ΟΜΟΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΚΑΠΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ.ΠΙΟΙ?ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΛΟΥΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΛΕΙΣΤΟΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.ΑΝ ΧΑΘΕΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΛΟΥΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ?ΤΟΤΕ ΕΧΕΤΑΙ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΑΡΑΣΙΡΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΖΙ.ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ.ΜΕ ΤΙΜΗ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 19:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟ ΝΑ ΒΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ. ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΩ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΑΝ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΑΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ.ΜΕ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 21:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου ΛΟΥΚΑ!

Αν είναι αληθινή η σκέψη / επιθυμία σου… πως,

quote:
....ΠΡΟΣΠΑΘΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΜΟΥ.....

το μόνο που μπορώ να σου υποδείξω, αν φυσικα επιτρεπεις,...άσε στην άκρη το ΜΟΥ... και δώσε όλη σου την ΠΡΟΣΟΧΗ προς τα εκεί.

Γιατί και να ανακαλύψεις πως…. ο χριστιανισμός είναι ελληνισμός….πες μου τι άλλο θα αλλάξει από το να σκέφτεσαι και εσύ… όπως κάποιοι άλλοι….πως είμαστε οι ΕΚΛΕΚΤΟΙ των ΘΕΩΝ / ΘΕΟΥ?

Ο Λουκάς….ουσιαστικά και με αυτή τη ΓΝΩΣΗ….θα παραμείνει Λουκάς!

Τέλος πάντων, αν κάποιος φίλος θέλει να βοηθήσει τον καλό μας φίλο, ας το πράξει…

Πλάτωνας.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 16/02/2003 21:31:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 16:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΑΝΤΛΩ ΔΥΝΑΜΕΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΑΝΤΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΦΥΣΗ.ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ.

EXEIS SKEFTEI POTE FILE LOUCA,EAN MILAS GIA TO IDIO PRAGMA?
SYMPAN-THEOS.MAS LES OTI ANTLEIS ENERGIA APO TO SYMPAN KAI
LIGAAAKI,APO TON THEO!
AYTA TA DYO POS MPOREIS NA TA DIAXORISEIS?
EINAI SAN NA MOU LES OTI ANDLW DINAMH APO TO PORTOKALI KAI LIGAKI
APO THN PORTOKALIA!
POS MPOREI NA GINEI KATI TETIO?
EKTOS KAI AN ANAFERESE STHN DIAXORISTIKH GRAMH ONOMATODOSIAS TOU
THEIOU!METAKSH ELLINISMOU KAI XRISTIANISMOU!
APO OTI KATALAVA ENOEIS OTI KLINEIS PERISOTERO PROS THN ELLINIKH
THEOANTILIPSH?(AN KAI AYTO EINAI MEGALH SIZITISH,LOGO TOU OTI THEORITIKA TOULAHISTON OI ELLINES STHS EKASTOTE PERIODOUS PERIGRAFOUN
DIAFORETIKA TO THEIO KAI OSA PERIKLIONTE SE AYTO.AN KAI TO ΠΑΝ
PARAMENEI TO IDIO,EINAI TO OLO,EINAI TA PANTA,OLA OSA XORA KAI DEN
XORA O ANTHROPINOS NOUS!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 17:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ Δεν πιστευω οτι ο θεος και το συμπαν ειναι το ιδιο πραγμα.Μιλωντας με εναν Κυπριο επιστημονα που εργαζεται στην ΝΑΣΑ για θεματα συμπαντος κλπ μου ειπε οτι το συμπαν διμιουργιθικε απο μια εκρηξη του υδρογονου που εγινε εκει εξω.ακομα ομως ειναι αγνωστο τι προκαλεσε αυτην την εκρηξη(ισως ο θεος γιατι βαρεθηκε μονος του................αστειο).Αλλα σιγουρα κατι υπηρχε απο πριν και την προκαλεσε.Οσο για ολα τα αλλα που λες συμφωνο οτι ειναι μεγαλη και ιδιοτροπη συζητηση.Σε ευχαριστω που εδωσες την απαντηση σου γιατι ολες οι απαντισεισ ειναι σημαντικες για μενα και σεβομαι οτι μου γραφεται.Οσο για τισ ερωτησεισ σας με βοηθουν στο να σκεφτω και καποια πραγματα που μου διεφευγαν πριν.Σασ ευχαριστω .Με τιμη.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 03:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Λουκά μάλλον θα πρέπει να αποφασίσεις τι απο τα δύο θέλεις να μελετήσεις τον Ελληνισμό ή το Χριστιανισμό; Θα δεις φυσικά πως στην πορεία αυτά τα δύο συναντήθηκαν και άλλοι υποστηρίζουν πως από την ένωσή τους προέκυψε κάτι πολύ θετικό, κάποιοι άλλοι όχι. Αν όλα αυτά δε σε ενδιαφέρουν και η ψυχή σου ζητάει απαντήσεις για την ίδια της την ύπαρξη, τότε θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά να αρχίσεις να μελετάς κάποια βιβλία, που αργά αλλά σταθερά θα σου δίνουν απαντήσεις στα ερωτηματικά σου. Το βιβλίο Μύηση Ανθρώπινη και Ηλιακή της Αλίκης Μπέϊλι είναι ένα καλό βιβλίο για να ξεκινήσεις τις αναζητήσεις σου, ή το Άνοιγμα του Τρίτου Ματιού, της Βέρα Στάνλεϊ Άλντερ. Η ελληνική ιστορία επίσης ή η ιστορία του Χριστιανισμού θα σε βοηθήσουν να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. Δε γνωρίζω την ηλικία σου, αλλά είτε μικρός είσαι ή μεγάλος, ποτέ δεν είναι αργά να σκύψεις λίγο πάνω από τα βιβλία. Σε χαιρετώ φιλικά και σε διαβεβαιώνω πως δεν είσαι μόνος στις υπαρξιακές σου αγωνίες.

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 20:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ KONOSK. ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΜΕΤΑ...........ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΦΗΝΩΘΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΟΤΑΝ ΜΙΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ???????????ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ 24ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ(ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΩΣ)ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ, ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 21:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έρχεται μια όμορφη μα συζευγμένη γυναίκα…. εσύ δεν έχεις κοπέλα, είσαι Άντρας, σε αγκαλιάζει…. σε θέλει….
Τι θα κανείς?...... ΟΥ Μοιχέψεις?

Ακόμα ΛΟΥΚΑΣ, είσαι σε οικονομικές δυσκολίες, δεν έχεις δουλειά… η οικογένεια σου πεινάει, και εσύ ο ίδιος πεινάς. Βρίσκεις ένα ανοιχτό αμάξι, δεν υπάρχει κανείς γύρω σου, και μέσα έχει μια βαλίτσα γεμάτη χρήματα!
Τι θα κάνεις?........ΟΥ Κλέψεις?


Το ότι θα κάνεις αυτά τα πράγματα δεν πάει να πει πως είναι και σωστά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 21:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ WOLFFACED SIGOYRA EINAI ΛΑΘΟΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 22:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περίμενα κάποιος να πει πως υπάρχει και η ΑΝΑΓΚΗ στη ζωή…πέραν των ηθικών νομων.

Αυτοί πρέπει να μας διέπουν….και όχι να τους ακολουθούμαι..
Έτσι έχουν μικρη σημασία... Όλοι σχεδόν οι ΙΣΜΟΙ τους έχουν…μα δεν εφαρμόζονται…

Κοιτά τον ΠΟΛΕΜΟ…πάλι χτυπά την ΠΟΡΤΑ …

Οι μετέχοντες, γνωρίζουν τις 10 εντολές… παρολαυτα…
θα σκοτώσουν, θα κλέψουν, θα θα….πολλά θα…κάνουν
…. για να μετανιώσουν μετά, (ΑΝ)
και να συνεχίσουν να λένε…
έτσι είναι η ΖΩΗ…

Έτσι δυστυχώς, ΘΕΛΟΥΜΑΙ να είναι η ΖΩΗ…

χωρίς ομορφιά, χωρίς αγάπη,

ΕΤΣΙ, κάθε τόσο από τον άνθρωπο,
βγαίνουν όλα τα αποτρόπαια που κρυβει μέσα του!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 07/03/2003 22:15:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 22:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΠΑΤΗΘΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ Η ΗΘΙΚΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ.ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

konosk
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 10:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους konosk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Λουκά δεν είναι το ίδιο πράγμα ο Χριστιανισμός και ο Ελληνισμός. Το ένα θέμα αφορά μια θρησεία, μάλιστα παγκόσμια θρησκεία, και το άλλο τη μελέτη ενός λαού και των επιδράσεων του πολιτισμού του.Ακόμα και άν ορισμένοι πιστεύουν πως είναι παγκόσμια η επίδραση του Ελληνισμού, αυτό δε σημαίνει πως οι δύο έννοιες ταυτίζονται. Σε χαιρετώ φιλικά

Ο Δικαιόπολις μαγειρεύει...αλλά ποιος σκότωσε τον Όμηρο τελικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 10:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΟΝΟΣΚ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ.ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ.ΙΣΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΜΕΛΩΝ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IASON
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 15:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IASON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ LOUCAS ΓΕΙΑ ΣΟΥ! ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤ’ ΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΜΠΕΥΡΔΕΥΗΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ , ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΝΟΙΑ , ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ.
Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΠΩΣ ΜΙΑ ΠΥΓΟΛΑΜΠΙΔΑ .ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΝ; ΣΚΟΤΑΔΙ , ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΛΑΜΨΕΙ , ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ. ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ; ΓΚΡΕΜΙΣΕ ΝΑΟΥΣ , ΣΧΟΛΕΙΑ , ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ, ΣΤΑΔΙΑ , ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ , ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΦΟΥ ΤΟΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΛΛΗΝ ΗΤΑΝ ΒΡΙΣΙΑ , ΜΙΑΣΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ, ΣΚΟΤΩΝΑΝ ΟΠΟΙΟΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΛ. ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ (ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ) .
Η πρώτη τους κίνηση του χριστιανικού βυζαντίου ήταν να καταστρέψει τους ναούς και τα αγάλματα των Ελλήνων στερώντας, έτσι, τον κόσμο από ανεπανάληπτα δημιουργήματα της αρχαίας τέχνης, για να μη μείνει ίχνος από τη «βδελυρή θρησκεία των ειδώλων». Ο πατριάρχης Αλεξανδρείας Θεόφιλος, πρωτοστάτησε, το 391, στην πυρπόληση της βιβλιοθήκης του Σεραπείου, με τους 42.000 τόμους της μοναδική κιβωτό της αρχαίας γνώσης και λογοτεχνίας... Ο αυτοκράτορας Θεοδόσιος Α' κατάργησε τους Ολυμπιακούς Αγώνες (395) και ο πολύς Ιουστινιανός έκλεισε τις φιλοσοφικές σχολές της Αθήνας (529)...
Και να ήταν μόνο τα άψυχα; Οι πρόδρομοι των σημερινών ζηλωτών επιδόθηκαν σε φοβερούς διωγμούς και σφαγές των «εθνικών», που τις ομολογούν και οι χριστιανοί χρονικογράφοι... Ο ελληνολάτρης αυτοκράτορας Ιουλιανός όχι μόνο συκοφαντήθηκε και αναθεματίστηκε σαν «αποστάτης» και «παραβάτης» αλλά και δολοφονήθηκε (πιθανότατα) από χριστιανό, ενώ πολεμούσε εναντίον των Περσών... Ο ανεψιός και διάδοχος του πατριάρχη Θεόφιλου, ο Κύριλλος, θεωρείται ηθικός αυτουργός της δολοφονίας της σπουδαίας νεοπλατωνικής φιλοσόφου Υπατίας (415)... Και το 797, η Σύνοδος της Νικαίας αναθεμάτιζε όσους «μελετούσαν διεξοδικώς τα ελληνικά μαθήματα»...
Η 4η Οικουμενική Σύνοδος με απόφασή της διέταξε τον καταδιωγμό των ειδωλολατρών (Ελλήνων). Ανάθεσε δε στον Οστρογόθο στρατηγό ΑΛάριχο την εκτέλεση της απόφασης αυτής που ήταν η καταστροφή και ο αφανισμός των ειδωλολατρών Ελλήνων, δήθεν εχθρών του Χριστιανισμού. 'Όταν αυτός ο "χριστιανός" στρατηγός επέστρεψε από την εκστρατεία του δήλωνε με υπερηφάνεια ότι "εξαφάνισε το 75% των Ελλήνων ειδωλολατρών ".
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΕΠΟΧΗ , Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΟΓΜΑΤΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΞ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ.
ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ , ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΣΟΥ , ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΙΟΣ ΜΟΥ, ΑΥΤΗ Η ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ , ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ Ο ΓΙΑΧΒΟΥΛΗΣ , ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ , ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ , Ο ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΠΟΦΟΡΟ ΠΑΘΟΣ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ.
ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ
ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟΜΟ ΤΟΥ ΒΛΑΣΗ ΡΑΣΣΙΑ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΟΥ ΝΟΣΟΥ , ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΟΛΗ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΕΛΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΠΗΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ.


-Αν οι άνθρωποι διψούν, ας πάνε να πιουν στην πηγή του Ελληνισμού.
ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 17:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΗΝ ΜΠΕΥΡΔΕΥΗΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ , ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΝΟΙΑ , ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ.

Χαλάρωσε ρε φίλε, φυσικά και υπήρχε θρησκεία στην αρχαία Ελλάδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IASON
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 17:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IASON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Wolffaced μαλλον δεν σε βρισκω διαβασμενο για το τι εστι θρησκεια και το τι εστι κοσμοθεωρια οσο αφορα την αρχαια ελλαδα.
το μοναδικο που θα μπορουσε να θεωρηθει ας πουμε δογμα ηταν μονο οι Ορφικοι . Οι Ελληνες ειχαν φιλοσοφια οχι ΘΡΗΣΚΕΙΑ.
Ας μην πεσουμε στην παγιδα με το να δουμε και να εξηγησουμε τι ηταν η αρχαια Ελλαδα μας , με την σημερινη χριστιανικη ματια .Θα αποτυχουμε.Αν θελεις διαβασε τον Σαλλουστιο φιλοσοφο του 300μ.χ περι θεων και κοσμου, πιστευω θα διαφωτιστεις αρκετα για το Ελληνικο Πανθεον.


-Αν οι άνθρωποι διψούν, ας πάνε να πιουν στην πηγή του Ελληνισμού.
ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 18:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΙΑΣΟΝ .ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΣΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ???ΤΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΓΙ"ΑΥΤΟΥΣ????ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΣΕ ΘΕΟΥΣ ΑΠΟ ΑΝΕΚΑΘΕΝ?????ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΦΙΕΡΟΜΕΝΟΙ ΣΕ ΘΕΟΥΣ?? ΤΟ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΥΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ???KAI KATI AΛΛΟ ....ΔΕΝ ΜΠΕΡΔΕΥΩ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΔΙΑΛΥΝΩ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IASON
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 20:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IASON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ.
ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΛΑΘΟΣ. ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΟΓΜΑ ΜΕ ΙΕΡΑ ΒΙΒΛΙΑ , ΠΑΠΑΔΕΣ Κ.Τ.Λ .ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΟΛΗ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ. ΟΙ ΑΘΛΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΑΝ ΠΡΑΞΕΙΣ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΛΑΤΡΕΥΤΙΚΕΣ , ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΙΕΡΟΠΡΑΞΙΕΣ , ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ . ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΡΑΤΟΣ , ΘΡΗΣΚΕΙΑ , ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΕΝΟ . ΠΟΛΕΜΟ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΕΥΝΟΙΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ. ΟΙ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΑΝΑΒΑΝ ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ ΕΡΙΧΝΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΩΣ ΕΚΕΙ , ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ. Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΙΕΡΕΑΣ , ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΣΕ ΜΕΛΗ ΕΝΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΓΕΝΟΥΣ Η ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΟΙΚΟΥ , ΑΠΟΚΤΑ ΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΚΑΤΑ ΚΑΝΟΝΑ ΔΙ’ ΕΚΛΟΓΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ , ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΗΡΙΚΑ ΕΠΗ . Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΙΕΡΕΑΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΘΕΟΚΡΑΤΙΕΣ , ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΩΝ .
ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΝΑΣ ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΣ.

-Αν οι άνθρωποι διψούν, ας πάνε να πιουν στην πηγή του Ελληνισμού.
ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 20:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IASON είσαι λάθος. Μπορεί να υπήρχαν κάποιοι φιλόσοφοι οι οποίοι να είχαν ξεφύγει από την θρησκεία και να το έψαχναν το θέμα αλλά ο λαός είχα θρησκεία. Εσύ μόνος σου αναφέρεις πως σε οτιδήποτε έκαναν οι αρχαίοι Έλληνες υπήρχε και κάποιος Θεός. Μην εξιδανικεύουμε καταστάσεις. Οι αρχαίοι και δεισιδαιμονες ήταν και θυσίες έκαναν και άλλα πολλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 22:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΙΑΣΟΝ ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ WOLFFACED.ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.ΚΑΜΟΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΘΟΥΝ,ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ.ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΕΣΑΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IASON
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 23:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IASON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΤΕ ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΕΙΜΑΙ LOUCAS ΟΥΤΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΕΤΟΙΟ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΙΘΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΠΗΡΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΟ ENA SITE ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ; ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ.ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ , Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ .
ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ, ΕΔΩ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ , ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΡΧΑΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.

-Αν οι άνθρωποι διψούν, ας πάνε να πιουν στην πηγή του Ελληνισμού.
ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IASON
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 23:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IASON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ομιλούμε υπέρ τής Αρχαίας Ψυχής ..Βλάσης Γ. Ρασσιάς(αναδημοσίευση από το περιοδικό ΔΙΙΠΕΤΕΣ)
ΔΙΟΤΙ αυτή ήταν Μη δογματική:εσέβετο δηλαδή την αυτονομία του ατόμου να επιλέγει το δικό του ψυχικό μονοπάτι και απέκλειε την τοποθέτηση “εξ αποκαλύψεως” ιερών βιβλίων ή αυθεντιών, υψηλώτερα από το εσωτερικό φώς της καθοδηγήσεως ενός εκάστου των ανθρώπων...
ΔΙΟΤΙ αυτή ήταν Φυσιολατρευτική:έβλεπε δηλαδή το Θείο να ενυπάρχει μέσα σε όλες τις εκδηλώσεις της Φύσεως, εσέβετο την Μάνα Γή που μας φιλοξενεί στην αγκαλιά της και μας ταϊζει, εσέβετο όλα τα “περιβάλλοντα πράγματα”...
ΔΙΟΤΙ ήταν Πολυθεϊστική:εσέβετο δηλαδή την ποικιλία των θρησκευτικών μύθων, συμβόλων και απείρων μορφών του Θείου, θεωρώντας τις τελευταίες,, δηλαδή τους Θεούς και τις Θεές μας, ως φυσικό αποτέλεσμα της διαχύσεως του θεϊκού μέσα στις αμέτρητες λειτουργίες και εκδηλώσεις της Φύσεως...
ΔΙΟΤΙ ήταν Τελειωτική:εθεωρούσε δηλαδή πολύ σημαντική την αξιοπρέπεια, αλλά και την διεύρυνση των πνευματικών, συναισθηματικών και ψυχικών ικανοτήτων του γένους των ανθρώπων...
ΔΙΟΤΙ ήταν Εορταστική και Ενθουσιώδης:έδιδε δηλαδή ιδιαίτερη έμφαση στην απόλαυση της ζωής, στην ιερότητα, τού, αφορισμένου στις ημέρες μας, “εδώ και τώρα” και εβάθαινε την σύνδεση των ανθρώπων με τους Θεούς και την Φύση και αυτό όχι μέσα από συντριβή και ταπείνωση, αλλά μέσα από όμορφες τελετουργίες, μυθοπλασία, χορό, μουσική και συλλογικές εορτές ...Ομιλούμε υπέρ της Αρχαίας Ψυχής, υπέρ των ιερών προγόνων μας καιυπέρ των Πατροπαράδοτων και Μητροπαράδοτων Ελλήνων Θεών,
ΔΙΟΤΙ μόνον αυτοί είναι που έδωσαν το μεγαλειώδες τους Φώς σε τούτο τον μικρό, αλλά προικισμένο τόπο,και διότι πριν από o,τιδήποτε ή οποιονδήποτε άλλον, είναι αυτοί που δικαιούνται να πνέουν στον ελεύθερό του αέρα.

-Αν οι άνθρωποι διψούν, ας πάνε να πιουν στην πηγή του Ελληνισμού.
ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 23:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ςΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΔΩΜΕΣΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.Η ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ.ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΩΝΤΑΣ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΛΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy