ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (ΝΟ2)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 17:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ 22.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ.ΛΟΥΚΑ ΙΣΤ 31.ΕΙΠΕ ΔΕ ΑΥΤΩ ΕΙ ΜΩΥΣΕΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ ΟΥΚ ΑΚΟΥΟΥΣΙΝ,ΟΥΔΕ ΕΑΝ ΤΙΣ ΕΚ ΝΕΚΡΩΝ ΑΝΑΣΤΗ ΠΕΙΣΘΗΣΟΝΤΑΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 18:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Διαφωνώ φίλε Κυριακόπουλε,διότι οι αναστάσεις που θα γίνουν,θα γίνουν μετά από προσευχές και παρακλήσεις εκατομυρίων πιστών και απελπισμένων,οπότε ο λόγος της ανάστασής τους δεν είναι να κάνει κάποιους να πιστέψουν,αλλά να συνδέσει άμεσα την εποχή των χρόνων του Ιησού με τη σημερινή,θέλοντας να δείξει με αυτό ότι ήρθε η ώρα του τέλους μιας εποχής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 19:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Εγώ βρε παιδιά, αυτό που είχα ή έχω καταλάβει ότι τα 1000χρόνια φυλάκισης του Διαβόλου, ΑΣΦΑΛΩΣ και είναι συμβολικά, αντιστοιχούν σε ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, και εγώ τουλάχιστον, μέχρι και την επισήμανση του WWalker το είχα συνδέσει με τα 32 χρόνια βασιλείας του Βασ.Αγίου Ιωάννη.

Ο λόγος που έκανα αυτή μου την σκέψη, ήταν για τους εξής λόγους:
1. Ο Βασ. Αγ. Ιωάννης θα έρθει μετά τον Ψευδοπροφήτη.
2. Η παρουσία του ταιριάζει με το κεφ.19 της Αποκάλυψης (καθήμενος επί ίππου λευκού) όπου νικάει τον Ψευδοπροφήτη.
3. Κατά τα χρόνια της βασιλείας του γίνεται Παγκόσμια Διδασκαλία και Πίστη στην Ορθοδοξία.
4. Η σειρά των γεγονότων ταιριάζει απόλυτα με τα κεφ.19 και 20 της Αποκαλύψεως.
5. Ο ίδιος ο Άγιος Ανδρέας μας λέει το εξής, για τα χρόνια βασιλείας του Βασιλέα και γι' αυτά που αρχίζουν μετά την κοίμηση του Βασ. Αγ. Ιωάννη:

"Εν τοις καιροίς γαρ εκείνοις πας χρυσός, ος εστίν εν οιωδήποτε τόπω κρυπτόμενος νεύσει Θεού αποκαλυφθήσεται τη βασιλεία αυτού, και αυτός πάντα τα αγαθά πτύω σκορπίσει τοις χρείαν έχουσι, και πλουτήσουσιν οι μεγιστάνες αυτού, και έσονται ως βασιλείς, και οι πένητες ως άρχοντες. Και έσται αυτώ ζήλος μέγας του εκδιώξαι τους Ιουδαίους. Ισμαηλίτης ουχ ευρεθήσεται εν τη πόλει ταύτη. Και αυτός μεγάλα κατορθώματα ποιήσει, και ουκ έσται ο λυρίζων, ή κυθαρίζων, ή τραγωδών ή τι αισχρόν πράγμα εργαζόμενος. Πάντας γάρ τους τοιούτους μισήσει, και εξολοθρεύσει εκ της πόλεως Κυρίου πάντας τους εργαζομένους την ανομίαν. Έσται ουν τότε χαρά και αγαλλίασις, και αγαθά εκ της γης ανατελεί πλούσια, και έσται ον τρόπον ήσαν επί του Νώε εν γαλήνη και ειρήνη ευφραινόμενοι, μέχρις ου ήλθεν ο κατακλυσμός και ήρεν άπαντας. Παρελθόντος ουν του σκήπτρου τούτου14, τότε γενήσεται αρχή ωδίνων. "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 20:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΦΙΛΕ 22 ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ.ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΑΝΤΑ ΕΚ ΝΕΚΡΩΝ ΝΑ ΕΓΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΦ`ΟΣΟΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΤΟ ΜΩΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΠΙΣΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ?ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΩ ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ.ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΑΝΑΣΤΑ ΕΚ ΤΟΥ ΜΝΗΜΕΙΟΥ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ.ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΗΚΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΘΥ ΣΟΥ ΥΠΝΟ Ο ΄΄ΚΕΚΡΥΜΕΝΟΣ΄΄ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΗΘΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΛΕΩ ΄΄ΕΓΩ΄΄.Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΑΣ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΤΗΣ,ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ.ΟΣΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΔΕΣΠΟΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΄΄ΛΥΠΗΘΕΙ΄΄.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 20:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΑΝΑΣΤΑΣΗ=ΞΑΝΑΣΤΗΣΙΜΟ.ΠΡΟΣ ΕΦΕΣΙΟΥΣ Β 5-6.΄΄ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΝΕΚΡΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΤΩΜΑΤΑ ,ΜΑΣ ΖΩΟΠΟΙΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ....ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΣΗΚΩΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΥΝΕΚΑΘΗΣΕ ΣΤΑ ΕΠΟΥΡΑΝΙΑ ΕΝ ΧΡΙΣΤΩ ΙΗΣΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 00:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Να διευκρινίσω ότι το εβραικό έτος 5766 ξεκινά τον Οκτώμβριο, και αντιστοιχεί στο έτος 2006 για εμάς.

Για το bible Code το έτος αυτό αναγράφεται σε κρυφά μητρώα μαζί με τις λέξεις "παγκόσμιος πόλεμος" και κάτι τέτοια περίεργα.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 10:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Υπάρχει όμως ένα μικρό προβληματάκι στην αρίθμηση: Τα έτη του Χριστού..και εξηγούμαι.
Διάβασα κάπου ότι σύμφωνα με κάποιες εκτιμήσεις, έχουν χαθεί περί τα 3 χρόνια από λάθος υπολογισμό του έτους γέννησης του Κυρίου. Αυτό το ξανα-διάβασα στο "ο καιρός γαρ εγγύς 1".

Παρόλα αυτά, όλοι οι Χριστιανικοί λαοί, λαμβάνουν ως σημείο αναφοράς την παρούσα αρίθμηση και επομένως έχουμε έτος 2005.

Είναι όμως αυτή η σωστή εκτίμηση?

Σε ό,τι αφορά το bible code εγώ προσωπικά, κρατάω τις επιφυλάξεις μου κατά πόσο η δημιουργία ή ερμηνεία του κώδικα είναι Θεόπνευστη ή εμπνευσμένη από αλλού.
Η γραφή της Παλαιάς Διαθήκης έχει επηρρεαστεί με τα χρόνια από τις ιερατικές αντιλήψεις και εξουσίες των Εβραίων και κατ' επέκταση των Σιωνιστών. Με τον ίδιο τρόπο, που οι "Αιώνες" του Νοστράδαμου δεν είναι Θεόπνευστες αλλά δαιμονικές, θα πρέπει να είμαστε πολύ επιφυλακτικοί σε συμπεράσματα που δεν προέρχονται από την Ορθόδοξη Πίστη.

Άλλωστε, νομίζω πως ο βαθύτερος σκοπός δεν είναι η ακριβής χρονολογική προσέγγιση κάποιων γεγονότων, αλλά η ερμηνεία των προφητειών για πνευματικούς λόγους.
Μέσα από αυτή την διαδικασία, τα σημεία των καιρών, ασφαλώς και μας επιτρέπουν να προσεγγίσουμε κάποιες ημερομηνίες.

Νομίζω, πως τα ίδια τα σημεία των καιρών μας οδηγούν στο έτος 2007. Ειδικά προχθές, και δεν ξέρω αν είναι άσχετο ή σχετικό, έβλεπα στον Χαρδαβέλα, όπου το 2007 θα γίνει 1η φορά το πείραμα του Big Bang για να προσπαθήσουν να εξηγήσουν πως έγινε η Δημιουργία!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elpidoforos ouragos
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elpidoforos ouragos
Κυριακοπουλε ειρηνη σε σενα και ο Θεοs μαζι σου σε ολα.

Ακου με και δικασε με ξανα οπωs σου αρεσει αλλα μην νομισειs οτι απο αδυναμια δεν πραττω τα ιδια με σενα, αλλα για να καταλαβειs πωs σε ενα απο ολα που με κατηγoρειs οπωs την αγαπη δεν την εχω μονον στα λογια, αλλα μου εχει διδαξει τουλαχιστον να σεβομαι τον αλλον.

Επισηs δεν εισαι ουτε ο πρωτοs μα ουτε και ο τελευταιοs που συκοφαντει ειs βαροs μου, απο φοβο Θεου και αγαπη τα καταπινω γιατι ουδειs ειναι αναμαρτητοs και σαν ανθρωποs καταλαβαινω τιs δικεs μου αδυναμιεs, και εφοσον εγω ζητω απο Τον Θεο να συγχωρεσει τιs δικεs μου αμαρτιεs και ανομιεs θα πρεπει 1) να γνωριζω να συγχωρω,2) να σεβομαι τουs αλλουs αν ζητω να με σεβονται και 3) να αγαπω αν θελω και οι αλλοι να με αγαπουν.

Καποτε δημοσια ειχεs συκοφαντισει καποιον αλλον για αντιχριστο, σημερα ειναι η δικη μου σειρα. Αs ειναι, αλλα μαθε ανθρωπε οτι βαρυνεs πολυ την ψυχη μου, αλλα ο Θεοs να σε συγχωρεσει για οτι επραξεs. Αλλωστε μαs το λεει καθαρα πωs τα ιδια θα περασετε και εσειs, αν λοιπον Τον Ιδιο τον απεκαλεσαν Βελζεβουλ εγω που ειμαι αμαρτωλοs θα την γλιτωνα και με παραπονα απο πανω;

Κατα Ματθαιον κεφ. 5 : 3-11
"Μακαριοι οσοι νοιωθουν τον εαυτο τους φτωχο μπροστα Στο Θεο, γιατι δικη τους ειναι η Βασιλεια Του Θεου.
Μακαριοι οσοι θλιβονται για τις αμαρτιες τους και το κακο που κυριαρχει στον κοσμο, γιατι αυτοι θα παρηγορηθουν απο Τον Θεο.
Μακαριοι οσοι φερονται με πραοτητα στους αλλους, γιατι αυτοι θα κληρονομησουν τη γη της επαγγελιας.
Μακαριοι οσοι πεινουν και διψουν για την ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, γιατι ο Θεος θα ικανοποιησει την επιθυμια τους.
Μακαριοι οσοι δειχνουν ελεος στους αλλους, γιατι σ΄αυτους θα δειξει ο Θεος το ελεος Του.
Μακαριοι οσοι εχουν καθαρη καρδια γιατι αυτοι θα δουν το προσωπο Του Θεου.
Μακαριοι οσοι φερνουν την ειρηνη στους ανθρωπους γιατι αυτοι θα ονομαστουν παιδια Του Θεου.
Μακαριοι ΟΣΟΙ ΔΙΩΚΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΓΙΑΤΙ Σ΄ΑΥΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕΙ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
Μακαριοι ειστε οταν σας χλευασουν και σας καταδιωξουν και σας κακολογησουν με καθε ψευτικη κατηγορια εξαιτιας Μου.
Να αισθανεστε χαρα και αγαλλιαση, γιατι θ΄ανταμειφθειτε με το παραπανω.
ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΔΙΩΞΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΣΑΣ:"

Η γλωσσα ειναι δικοπο μαχαιρι αυτο μονον σου λεω, και αν ευλογει εκει που φθονει ταυτοχρονα, τοτε υπαρχει προβλημα.

Αν μου ελαγεs προσεχε φιλε γιατι αυτα γνωριζω και με εποδειξειs, εγω οχι μονον θα το σεβωμουν αλλα θα σε ειχα και σε ξεχωριστη εκτιμηση.
Αλλα εσυ προτιμησεs να σηκωσειs το δακτυλο με υπερηφανεια και να με δειξειs λεs και τωρα ανακαλυψεs τον κοσμο.

Και ενταξει σε μενα, αλλα στον ανθρωπο που ονομαζεται Νουλα και στο Ανοιχτο Βιβλιο το επραξεs με αποδειξειs και τα εβαλεs ολα σε ενα καζανι με το siet που εδωσεs; Το εχειs διαβασει και γνωριζειs οτι προκειται περι αυτου η εστω παρακλαδι του και νεαs εποχηs;

Αν ναι, απεδειξε το καθαρα και θα εισαι αθωοs και εγω ο ενοχοs, αν οχι γιατι δεν προσεχειs τα λογια σου, η μηπωs δεν γνωριζειs τι ζημια μπορειs να εχειs προκαλεσει στουs αλλουs, σε μενα μα και σε εσενα τον ιδιο;

Αν σε απασχολει στο αν πιστευω σε U.F.O. η αγνωστηs ταυτοτηταs ιπταμενα αντικειμενα σε πληροφορω πωs οχι.
Πιστευω στην πνευματικη ζωη καθωs και στιs νεφελεs,και αυτα που διαβασεs ηταν παρμενα μεσα απο Τον Λογο Του Θεου. Το τριγωνο για τον θρησκευτικο κοσμο στην Ορθοδοξη Εκκλησια οπως και στην Καθολικη συμβολιζει το Ματι Του Θεου. Απο οτι βλεπω εισαι γνωστηs εικωνων οποτε εξετασε το οπωs εσυ θελειs.

Τωρα στο να μην με αποκαλειs ελπιδοφορο ειναι δικαιωμα σου και το σεβομαι και ουτε με ενοχλει καν, αλλωστε δεν με βαπτισεs εσυ ουραγο αλλα εγω προεβλεψα οτι μαλλον αυτο μου αξιζει και το εβαλα στην υπογρφη μου. Ετσι και αλλιωs μου παει καλυτερα γιατι μου θυμιζει πολλα απο το παρελθον αλλα και το παρον. Σε αυτο εχειs απολυτο δικαιο!

Λεs οτι κοβω και ραβω οταν εσυ λαβαινειs οσα θελειs και οτι θελειs για να κατηγορησειs αλλουs. Προτιμησεs να λαβειs το εδαφιο περι τηs νουθεσιαs Του Κυριου προs τουs μαθητεs Του, και μερικα χαρισματα Του Αγιου Πνευματοs καθωs και στο πωs πρεπει να πραττουν, και ενω συναμα αυτο το εδαφιο εχει αλλη σημασια εσυ μιλαs για προσoχη στα θαυματα.
Και ενω εθεσα αλλα εδαφια περι του θεματοs, δεν εκανεs τον κοπο να τα δειs.

Οσον για το siet που εδωσεs θα σου κανω μια ερωτηση και μονον, αν και θα μπορουσα να σε αποστομωσω εντελωs δειχνωνταs την θεση μου εδω και καιρο, αλλα εγω δεν ζητω δικαιωση απο κανεναν σαs.

Η ερωτησιs μου ειναι οτι ολα στο siet που εδωσεs ηταν πριν χρονια και στα Ελληνικα, εδω και μερικα χρονια ομωs δεν ειναι αν και υπαρχει. Εκανα μια παρομοιωση και τιποτα αλλο, εσυ ομωs γνωριζειs τον λογο και αν γιατι; Και πωs εσυ το Ανοιχτο Βιβλιο το βαζειs σε πανθρησκεια και σε παρομοια τριγωνα, και πωs εισαι σιγουροs οτι ειναι παρομοιο αν δεν γνωριζειs τι διδακει. Αλλα να ξερειs οτι για το Ανοιχτο Βιβλιο η Εκκλησια γνωριζει εδω και πολυ καιρο. Αυτο στο υπογραφω σε οτι θελειs, γιατι μονον τα σκοτεινα εργα δεν φανερωνονται φιλε μου, τα αγαθα ομωs ειναι στο Φωs.

Επειδη ομωs οποιοs δεν θεριζει σκορπιζει, οσοι ειναι δικαιοι θα καταλαβουν.

Αποχωρω πολυ συντομα μετα τα οσα σηναιβησαν,τωρα πλεον γνωριζετε, οποτε απο εσαs πλεον εξαρτατε απο τωρα και στο εξηs.

Σαs ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην χωριζεστε και να ειστε αγαπημενοι μεταξυ σαs, και παντα να στηριζεται ο εναs τον αλλον προs δωξα Τριαδικου Θεου.

Ευχομαι ο Θεοs να σε ευλογει και η αγαπη σου να προοδευει με ολουs.

Παντα να ειστε υπο την σκεπη Του Τριαδικου μαs Θεου.

Zei Kurios o Qeos mou!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟ ΟΥΡΑΓΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ.ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΕΤΑΞΑ ΩΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΗ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΥΛΑ.ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΣΥ ΠΡΩΤΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ.ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕΣ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΚΤΟ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΑΓΑΠΗΤΕ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΥΛΑ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.ΓΙΑΤΙ ΝΟΥΛΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΓΟΣ.ΕΛΠΙΔΑ ΔΗΛΑΔΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Υπάρχει όμως ένα μικρό προβληματάκι στην αρίθμηση: Τα έτη του Χριστού..και εξηγούμαι.
Διάβασα κάπου ότι σύμφωνα με κάποιες εκτιμήσεις, έχουν χαθεί περί τα 3 χρόνια από λάθος υπολογισμό του έτους γέννησης του Κυρίου. Αυτό το ξανα-διάβασα στο "ο καιρός γαρ εγγύς 1".

Αυτό το είχα σκεφτεί και εγώ.
Το απέριψα όμως ως ιδέα γιατί η Εκκλησία δέχεται το 5508 (το δικό μας το Πατριαρχείο), και "μπαμ" το '92 κατέρευσε η ΕΣΣΔ, οπότε μάλλον αυτό το 7500 πρέπει να είναι φοβερά διαβολική σύμπτωση.
Τέλος πάντων, θα δείξει.

quote:

Σε ό,τι αφορά το bible code εγώ προσωπικά, κρατάω τις επιφυλάξεις μου κατά πόσο η δημιουργία ή ερμηνεία του κώδικα είναι Θεόπνευστη ή εμπνευσμένη από αλλού.
Η γραφή της Παλαιάς Διαθήκης έχει επηρρεαστεί με τα χρόνια από τις ιερατικές αντιλήψεις και εξουσίες των Εβραίων και κατ' επέκταση των Σιωνιστών. Με τον ίδιο τρόπο, που οι "Αιώνες" του Νοστράδαμου δεν είναι Θεόπνευστες αλλά δαιμονικές, θα πρέπει να είμαστε πολύ επιφυλακτικοί σε συμπεράσματα που δεν προέρχονται από την Ορθόδοξη Πίστη.

Άλλωστε, νομίζω πως ο βαθύτερος σκοπός δεν είναι η ακριβής χρονολογική προσέγγιση κάποιων γεγονότων, αλλά η ερμηνεία των προφητειών για πνευματικούς λόγους.
Μέσα από αυτή την διαδικασία, τα σημεία των καιρών, ασφαλώς και μας επιτρέπουν να προσεγγίσουμε κάποιες ημερομηνίες.


Βασικά και εγώ το Bible Code δεν το εμπιστεύομαι, γιατί χρησιμοποιούν ένα σωρό τεχνάσματα για να βρουν μητρώα μέσα στο κείμενο.
Απλώς το θεώρησα πάρα πολύ περίεργο το ότι το 2006 μας προτείνει παγκόσμιο.

---
Μια παράκληση: Παρακαλώ πολύ με επιμέρους οράματα και προφητείες ανθρώπων οι οποίοι δεν είναι άγιοι ή τουλάχιστον πολύ κοντά στον Θεό (μοναχοί, ιερείς) να μην ασχολούμαστε. Εκτός από αυτή την Νούλα, υπάρχει και μια άλλη Βασούλα Ryden πως την λένε που έχει ιστοσελίδα παρόμοια.
Ένας Θεός μόνο ξέρει πόσα από αυτά τα οράματα είναι διαβολικά και πόσα από τον Θεό. Εδώ το ίδιο ισχύει και για πολλές από τις προφητείες που εξετάσαμε ως τώρα, πόσο μάλλον για άτομα τα οποία υποστηρίζουν ότι τους έστειλε ο Θεός όραμα ή προφητεία.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 15:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Βρε παιδιά...είναι απλά τα πράγματα!

Ο Κυριακόπουλος δεν είναι κακο-προαίρετος Ελπ.Ουραγέ..μπορεί να έχει τις εμμονές του καμιά φορά (και το λέω εγώ που έχω αρπαχτεί κάποτε μαζί του) αλλά δεν μπορεί να του αφαιρέσει κανείς το δικαίωμα της καχυποψίας σε κάθε τι που μπορεί να είναι εκτός της Ορθόδοξης Πίστης.

Οπότε, κι επειδή είναι και δική μου απορία, διότι καλά τα ωραία λόγια και οι παραπομπές στην Αγία Γραφή, αλλά όλοι ξέρουμε πως ακόμα και οι αιρετικοί αλλά και οι πολέμιοι του Θεού χρησιμοποιούν εδάφια για εντυπωσιασμό και για να περάσουν τις απόψεις τους.

Οπότε τι μένει?
Το μόνο σίγουρο: η ομολογία πίστεως.

Και σε ρωτώ εγώ και σου ζητώ μια απάντηση ορθά-κοφτά: αδελφέ, είσαι Ορθόδοξος Χριστιανός? Συμμετέχεις δηλαδή, στα μυστήρια και στην Πίστη της Ορθόδοξης Εκκλησίας, ως πιστός?

(πάντως, αυτό με τις νεφέλες, ξανα-ψάξτο...δεν είναι και πολύ ορθόδοξο).
Και κάτι τελευταίο...το σύμβολο του τριγώνου δεν είναι ΜΟΝΟ της Ορθόδοξης Εκκλησίας...είναι μέχρι από των μαρτύρων του Ιεχωβά μέχρι των Βουδιστών και των Μασόνων, φίλε μου, έτσι δεν είναι? Άρα δεν αποτελεί τεκμήριο πίστης.

Περιμένω μια ορθή, κοφτή απάντηση λοιπόν!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 16:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Και σε ρωτώ εγώ και σου ζητώ μια απάντηση ορθά-κοφτά: αδελφέ, είσαι Ορθόδοξος Χριστιανός? Συμμετέχεις δηλαδή, στα μυστήρια και στην Πίστη της Ορθόδοξης Εκκλησίας, ως πιστός?
===
Συγγνώμη αλλά σε όποιον και να κάνεις αυτή την ερώτηση και σου πει "ναι", πάει να πει ότι λέει και αλήθεια; Και ας μην το παρεξηγήσει αυτό ο ελπιδοφόρος, γενικά το λέω.

Και έπειτα εμείς εδώ είμαστε Ορθόδοξοι, πού όμως; Στα έργα ή μόνο στα λόγια;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 17:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Μην σε νοιάζει στρατή,

αλήθεια θα πει!
Μόνο οι άθεοι δεν έχουν πρόβλημα να δηλώνουν το οτιδήποτε. Ακόμα και οι αιρετικοί, έχουν φόβο στην πίστη τους (από την στιγμή που ΕΚΕΙΝΟΙ την θεωρούν αληθινή) ώστε να την αποκηρύξουν.

Τόσο εύκολο το έχεις εσύ αν σε ρωτήσουν αν είσαι μουσουλμάνος, π.χ., να πεις "ναι"?

Λοιπόν, ελπιδοφόρε ουραγέ, περιμένω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 17:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Αν θέλετε την άποψη μου πάντως,νομίζω ότι όλα θα ξεκινήσουν σε λίγες εβδομάδες.Το λέω διότι η προφητεία του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού για το φόρο που θα μας βάλουν και δεν θα προλάβουν να τον εισπράξουν,δλδ δεν θα τον εισπράξουν αμέσως,πραγματοποιήθηκε με το 19% Φ.Π.Α. στα ακίνητα,επίσης ο Βατοπαιδινός λέει για τον Πούτιν ότι για λίγο καιρό μετά την εκλογή του θα παραμείνει ανέμελος τριγυρνώντας δεξιά και αριστερά(δεν σας κάνει εντύπωση 'οτι για πρώτη φορά φέτος κατάφερε να έρθει στο Άγιο Όρος παρα τις επανειλλημένες προσπάθειές του;,πιστεύω ότι είναι ένα μήνυμα αυτό),ακόμα έχουμε τον Παίσιο που μας είπε ότι θα γίνει ο πόλεμος όταν θα κυβερνούν την Τουρκία οι νέοι πολιτικοί(προφανώς εννοούσε τους ευρωπαιστές,Ερντογάν κ.λ.π.),πράγμα που συμβαίνει στις μέρες μας αλλά από ό,τι φαίνεται όχι για πολύ,διότι με την αποστροφή των Ευρωπαίων προς αυτούς θα χάσουν τις επόμενες εκλογές,οι οποίες αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι του χρόνου του φθινόπωρο(αλήθεια θυμάται κανείς πότε ακριβώς είχαν εκλογές οι Τούρκοι;).Επίσης αν παρατηρήσατε άρχισαν πάλι οι συγκρούσεις των Τούρκων με το PKK(το Κουρδικό αυτονομιστικο κίνημα) με την υποστήριξη φυσικά των Αμερικάνων,πράγμα που σημαίνει ότι άρχισε από τις μεγάλες δυνάμεις το σχέδιο διάλυσης της Τουρκίας.
Για μένα λοιπόν όλα δείχνουν το φετινό φθινόπωρο,και όπως λέει και η προφητεία<<..θα φυτευθούν λάχανα και θα φάνε πολλοί από αυτά...>>,δλδ μάλλον Νοέμβριο ή το νωρίτερο Οκτώβριο,δλδ σε μερικές εβδομάδες.Αλήθεια ,παρατηρήσατε πως πάει το θέμα με την ενταξιακή πορεία της Τουρκίας και τις αρνήσεις της Κύπρου να δεχτεί την έναρξη του διαλόγου λόγω της μη αναγνώριση της; Κάτι ακούστηκε για βέτο,οπότε θα φτάσουν τα πράγματα σε αδιέξοδο,και τότε ο μόνος δρόμος θα είναι ο πόλεμος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
φιλε-η 22 προσθεσε το πετρελαιο στα 70$ το βαρελι,την νευρικοτητα στις διεθνεις αγορες,τα προβληματα του Μπους με το τυφωνα και την εσωστρεφεια μεσα στην ΕΕ μετα τα οχι Γαλλων-Ολλανδων και την ακυβερνησια που (φαινεται να)μπαινει η Γερμανια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crusader
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crusader
quote:

,ακόμα έχουμε τον Παίσιο που μας είπε ότι θα γίνει ο πόλεμος όταν θα κυβερνούν την Τουρκία οι νέοι πολιτικοί


είναι βέβαιο ότι όντως ο Παίσιος είχε πει για πόλεμο με την Τουρκία σύντομα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Βεβαιότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 09:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Crusader είχε πει ότι αυτά θα τα δει η δική μας γενιά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Elpidoforos ouragos
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 09:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elpidoforos ouragos
Δοξα Πατρι, και Υιω, και Αγιω Πνευματι. Και νυν, και αει, και ειs τουs αιωναs των αιωνων. Αμην.

Προσευχη

Πατερ ημων ο εν τοιs Ουρανοιs, αγιασθητω το Ονομα Σου, ελθετω η Βασιλεια Σου, γενηθητω το Θελημα Σου, ωs εν Ουρανω και επι τηs γηs. Τον αρτον ημων τον επιουσιον δοs ημιν σημερον. Και αφεs ημιν τα οφειληματα ημων, ωs και ημειs αφιεμεν τοιs οφειλεταιs ημων' και μη
εισενεγκηs ημαs ειs πειρασμον, αλλα ρυσαι ημαs απο του πονηρου. Αμην.

Ευχη

Ο εν παντι καιρω και παση ωρα εν Ουρανω και επι γηs προσκυνουμενοs και δοξαζομενοs Χριστοs ο Θεοs, ο μακροθυμοs, ο πολυελεοs, ο πολυευσπλαχνοs, ο τουs δικαιουs αγαπων και τουs αμαρτωλουs ελεων,
ο πανταs καλων προs σωτηριαν δια τηs επαγγελιαs των μελλοντων αγαθων. Αυτοs, Κυριε, προσδεξαι και ημων εν τη ωρα ταυτη ταs εντευξειs, και ιθυνον την ζωην ημων προs ταs εντολαs σου. Ταs ψυχαs ημων αγιασον, τα σωματα αγνισον, τουs λογισμουs διορθωσον, ταs εννοιαs καθαρον, και ρυσαι ημαs απο πασηs θλιψεωs, κακων και οδυνηs. Τειχισον ημαs αγιοιs Σου Αγγελοιs, ινα τη παρεμβολη αυτων φρουρουμενοι και οδηγουμενοι, καταντησωμεν ειs την ενοτητα τηs πιστεωs και ειs την επιγνωσιν τηs απροσιτου Σου δοξηs' οτι ευλογητοs Ει ειs τουs αιωναs των αιωναν. Αμην.

Το συμβολον τηs πιστεωs και η Ομολογια μου.

Πιστευω ειs Ενα Θεον, Πατερα Παντοκρατορα, Ποιητην ουρανου και γηs ορατων τε παντων και αορατων.
Και ειs ενα Κυριον Ιησουν Χριστον τον Υιον Του Θεου, τον μονογενη, τον εκ του Πατροs γεννηθεντα προ παντων των αιωνων. Φωs εκ Φωτοs Θεον αληθινον εκ Θεου αληθινου, γεννηθεντα ου ποιηθεντα, ομοουσιον τω Πατρι, δι΄ου τα παντα εγενετο.
Τον δι'ημαs τουs ανθρωπουs, και δια την ημετεραν σωτηριαν, κατελθοντα εκ των ουρανων, και σαρκωθεντα εκ Πνευματοs Αγιου, και Μαριαs τηs Παρθενου, και ενανθρωπησαντα.
Σταυρωθεντα τε υπερ ημων επι Ποντιου Πιλατου, και παθοντα και ταφεντα.
Και ανασταντα τη τριτη ημερα, κατα ταs γραφαs.
Και ανελθοντα ειs τουs Ουρανουs, και καθεζομενον εκ δεξιων Του Πατροs.
Και παλιν ερχομενον μετα δοξηs κριναι ζωνταs και νεκρουs'ου τηs Βασιλειαs ουκ εσται τελοs.
Και ειs Το Πνευμα το Αγιον, το Κυριον, το Ζωοποιον, το εκ Του Πατροs εκπορευομενον, το συν Πατρι και Υιω συμπροσκυνουμενον και συνδοξαζομενον, το λαλησαν δια των προφητων.
Ειs Μιαν, Αγιαν, Καθολικην, και Αποστολικην Εκκλησιαν.
Ομολογω εν Βαπτισμα ειs αφεσιν αμαρτιων.
Προσδοκω Αναστασιν νεκρων, και ζωην του μελλοντοs αιωνοs. Αμην.

Zei Kurios o Qeos mou!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 10:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Εντάξει Ελπιδοφόρε ουραγέ ...κι ένα απλό "ναι, είμαι" θα αρκούσε. Δεν χρειαζόταν το σύμβολο πίστης και το Πάτερ ημών.

Απλά, όπως σου είπα, αυτό με τις νεφέλες που είχες αναφέρει δημιούργησε μεγάλη σύγχυση διότι παραπέμπει σε αιρετικές υποψίες.

Συγνώμη για την "δοκιμασία" αλλά σε μια τόσο απρόσωπη επικοινωνία όπως είναι ένα forum στο ιντερνετ, δεν υπάρχει άλλος τρόπος αναγνώρισης του συνομιλητή.

Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας, εντάξει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

franandy2001
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Germany
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 10:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους franandy2001
Μμας σε καλω σου ELP OURAGOS με εκανες πρωι πρωι και δακρυσα. Ειρηνη σε ολλους. Ο ΚΙΡΙΟΣ ΜΑΖΗΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 11:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟ ΟΥΡΑΓΟ, ΑΝ ΤΟΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΑΝΦΑΡΕΣ.ΟΜΩΣ ΟΥΡΑΓΕ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΑ.ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ?ΜΙΛΗΣΕ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΙΠΑΡΘΕΝΟ ΜΑΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΟΣ,ΜΙΛΗΣΕ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΜΙΧΑΗΛ,ΓΑΒΡΙΗΛ,ΟΥΡΙΗΛ,ΡΑΦΑΗΛ,ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΑΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΕΣΥ,ΓΙΑΤΙ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ.ΜΙΛΗΣΕ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟ ΘΕΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΑΥΤΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ.Ο ΑΝΑΣΤΑΣ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 12:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΜΙΛΗΣΕ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ,ΤΟ ΠΟΛΕΜΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ,ΤΙΣ ΝΕΦΕΛΕΣ,ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ,ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΑΧΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑ ΤΟ ΔΙΑ ΧΡΙΣΤΟΝ ΣΑΛΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΕΡΓΑ ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ(ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕΣ)ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΝΑΦΟΡΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 18:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΤΟ 1990 Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΜΙΑ ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΕΤΑ ΜΕ 3 ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΜΕ ΚΟΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΝΤΥΜΕΝΗ ΣΤΑ ΑΣΠΡΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΚΡΑΤΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΚΙΣΤΩ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΙΑ ΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΛΘΗΚΑΝΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΞΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ,ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΟ ΕΥΦΡΑΤΗ ΣΤΟ ΙΡΑΚ.Η ΝΕΦΕΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΥΜΕΝΟΣ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΡΧΕΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΟΞΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.(ΟΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΝΕΦΕΛΕΣ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΤΡΙΓΟΝΙΚΟ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ 1989.ΑΠ`ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ U.F.O.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ,ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΤΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΝΟΥΛΑΣ.ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:32:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΟΤΑΝ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΡΚΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ΄΄ΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΔΙΝΩ ΟΡΚΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ΄΄ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥ ΧΕΡΙ ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ Ο ΕΡΧΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΦΥΤΕΙΕΣ ΘΑ ΕΚΠΛΥΡΩΘΟΥΝ ΤΑΧΑΙΩΣ.ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΙΣΧΥΡΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΠΡΟΦΥΤΕΨΟΥΝ ΣΕ ΛΑΟΥΣ ΚΑΙ ΕΘΝΟΙ.(ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ELPIDOFORE OURAGE ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΣΠΑΖΕΣΑΙ?ΑΥΤΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΤΙ ΠΟΝΗΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΓΙΑΤΙ ΣΙΩΠΗ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
΄΄ΠΑΝ ΔΕΝΔΡΟΝ ΜΗ ΦΕΡΩΝ ΚΑΡΠΟΝ ΕΚΡΙΖΩΘΗΣΕΤΑΙ΄΄Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 23:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos
Η μικρη Λιθουανια τα βαζει με την Ρωσια και η Ελλαδα την Τουρκια την χαιδευη τι κριμα
http://www.mosnews.com/news/2005/09/21/lithrusssu.shtml

Και μια τρομερη ειδηση που δυστυχως ειναι στα ρωσικα. Η Ουκρανια λεει κανει ανοιγμα στην Τουρκια ωστε η τελευταια να κανει επενδυσεις μεγαλες στην Κριμεα. Η Τουρκια δεν εχασε ευκαιρια και απο οτι λενε αυτη που προβληματιζετε περρισοτερο ειναι η Ρωσια.
Κανω χοντρικα μια μεταφραση στα Αγγλικα αλλα δειξτε κατανοηση.

Ολο το αρθρο


Turkish officials do not get tired of with the encounters with the Ukrainian management indicating the need for fight with the "ideology of racism, nationalism", keeping in mind allegedly the pinched position of Crimean Tatars. So-called Medzhlis of the krymskotatarskogo people, whose leaders do not hide their connections with Turkey, becomes the alternative organ of authority in the Autonomous Republic the Crimea. "so, in Yalta legally works the representative of the ministry of religion of Turkey, who deals with the expansion of Islam in the territory of peninsula. The system of Islamic formation, which prepares not only mule, but also the political elite, ready to take authority, is created. Actively is conducted the demographic support of Crimean Tatars - in particular, are given Grants to the generation of child ", established in the interview APN division head of the Ukraine of the institute of the countries CIS Cyril Frolov. Let us note that the unconditional support By medzhlisom of "orange" revolution by surprising means will be joined with the more than loyal relation of the new authorities of the Ukraine to the Turkish "investors".
Furthermore, is characteristic in the integral ratio of "orange" Ukrainian authority to the rights of investors. Despite the fact that the Turkish "partners", until now, on their maps paint the Crimea as the questionable territory (in Turkey after the disintegration of the Soviet Union they aggravated the completely concrete and confirmed by documents claims in the peninsula), the new authorities of the Ukraine road is cleared before them. In parallel from the Crimea are eliminated the investors Russian, whose portion in the economy of peninsula is very great.

Deputy of the Gosduma, coordinator of group according to the connections with the parliament of the Ukraine Aleksandr Lebedev (previously sincerely sympathized of "orange" revolution) now declare about the oppression of Russian business in the Ukraine, and, in particular, in the Crimea. "it is known that there (in the Crimea - editor's notes.) now they attempt "to deprivatize" the objects, which belong to Moscow ", said recently deputy. Frolov calls this policy "although with the devil, against the Russians". In his opinion, it can lead to the catastrophic consequences. Allowing the "green" corridor of Turkey into the Crimea, the Ukraine can lose peninsula de facto. Although, it is possible that "pomeranchevoy" authority nevertheless - provided not Russian.

Frolov calls this policy "although with the devil, against the Russians". In his opinion, it can lead to the catastrophic consequences. Allowing the "green" corridor of Turkey into the Crimea, the Ukraine can lose peninsula de facto. Although, it is possible that "pomeranchevoy" authority nevertheless - provided not Russian.


http://www.pravda.ru/economics/2005/7/21/64/20865_krymturkey.html

Edited by - Hfaistos on 21/09/2005 23:30:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy