ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (ΝΟ2)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 10:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΣΑΚΩΜΟΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΙ.ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΥΝΕΤΑΙ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΤΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΤΑΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ.ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΠΟΣΟ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΩΣΤΕ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΛΘΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ(ΑΓΟΝΟΣ ΤΟΠΟΣ,ΞΕΡΟΣ)ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΟ.ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ΄΄ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΚΟΣΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΕΥΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΤΕΙΧΗ ΣΟΥ΄΄,΄΄ΟΝ ΕΔΙΩΞΑΝ ΕΚ ΤΗΣ ΟΙΚΙΑΣ ΑΥΤΟΥ΄΄,΄΄Ο ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΥΙΟΣ ΣΥΝ ΤΕΣΣΑΡΣΙ ΝΗΠΙΟΙΣ΄΄,΄΄Ο ΦΕΡΩΝ ΤΗΛΩΜΑ ΥΠΟ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣ΄΄,΄΄ΜΕΣΟΣ ΤΗ ΗΛΙΚΙΑ΄΄,΄΄Ο ΦΕΡΩΝ ΑΡΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΡΦΥΡΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΥΣ΄΄.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:15:42  Εμφάνιση Προφίλ
Εδώ θα πρέπει να ζητήσω κάποια συγνώμη για την απότομη αντίδραση μου στο προηγούμενο post, αλλά αντέδρασα έτσι γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος που εκφερόταν ο φίλος STITS, εγώ δεν τον ξέρω και δεν έγραψα τίποτα για τα πιστεύω του και συγνώμη που παρεκτράπηκα από το θέμα.

Τουλάχιστον όμως όσοι παραθέτουν απόψεις ας τις τεκμηριώνουν ρε παιδιά αλλιώς δεν κάνουμε τίποτα, (σημ. η παραπομπές του τύπου "Ο τυφλός BATMAN από την Σουαζιλάνδη" δεν θεωρούνται τεκμηρίωση κατά την ταπεινή μου άποψη ούτε και οι ανώνυμοι "επώνυμοι" βλέπε Αγαθάγγελος κτλ.)

Και κάτι τελευταίο θα ήθελα να ρωτήσω σαν απορία ρε παιδιά, Ο Κοσμάς ο Αιτωλός γιατί δεν αναφέρει ΠΟΥΘΕΝΑ και ΠΟΤΕ τον ΙΩΑΝΝΗ;
Σας το λέω γιατί ενώ πιστεύω ότι υπάρχουν οι συνθήκες να πάρουμε την πόλη, το θεωρώ πολύ απίθανο να υπάρχει ο Ιωάννης, σε αυτό συνηγορεί και το γεγονός ότι ο μύθος του Βασιλέα Ιωάννη είναι Urban legend του μεσαίωνα...

Άσε που οι προφητείες της Μονής Κουτλουμουσίου δεν τον αναφέρουν στα γεγονότα. Ούτε ο Πάτερ Παΐσιος τον ανέφερε ποτέ. Ο Ιωσήφ ο Βατοπεδινός δεν λέει τίποτα. Οι μόνες μαρτυρίες είναι μεσαιωνικές και οι περισσότερες ανώνυμες ή πηγές τύπου Λέοντα σοφού....
Δεν θέλω να θίξω την πίστη κανενός, αλλά μήπως υπερβάλλουμε λίγο για αυτόν τον Ιωάννη... Μήπως κυνηγάμε χίμαιρες... Άσε που εμάς δεν μας ενδιαφέρει να πουλήσουμε και βιβλία....

Knowledge is power, arm yourselfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
Ο ΦΙΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.ΘΕΛΕΙ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΕΞΩ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΑΠΛΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΙΑΛΙΤΥ.ΜΟΝΟ Ο ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Φίλε bellsak,πιστεύω ότι θα αρχίσει φέτος (μέσα στον επόμενο μήνα,με πιο πιθανή ημερομηνία από 27-29) και θα κρατήσει 5-6 μήνες,και όχι τρία χρόνια που υποστηρίζουν άλλοι αδελφοί.Αν δούμε ποιοί υποστηρίζουν τη θεωρία των τριών ετών,δεν θα βρούμε κανέναν άγιο παρα μόνο έναν αυτοκράτορα και έναν μοναχό του Αγίου Όρους με ικανότητες στη ζωγραφική,Αντιθέτως έχουμε τον άγιο Μεθόδιο και τον ανώνυμο που έγραψε την προφητεία στον τάφο του Μ.Κωνσταντίνου που μας μιλάνε για πεντάμηνο πόλεμο,καθώς επίσης τον παπούλη Παίσιο που μας μίλησε για μπόρες,δλδ για κάτι πολύ σύντομο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
PERONOSPORE ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑ ΕΦΡΑΙΜ ΠΑΡΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ΄΄ΠΕΡΙ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ΄΄ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΟΣΜΑ ΤΟΝ ΑΙΤΩΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑΙΣΙΟ ΘΑ ΣΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΣΤΟ.ΜΟΝΟΝ ΚΑΤΑ ΘΕΙΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΤΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΥΛΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΤΑ ΄΄ΑΡΡΗΤΑ ΡΗΜΑΤΑ΄΄ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 1987 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ(ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ)ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΛΑ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ?ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΤΑ ΘΥΜΙΖΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ.ΚΛΙΜΑΚΑΣ 5 ΘΑ ΠΛΗΞΕΙ Ο ΤΥΦΩΝΑΣ΄΄ΒΙΛΜΑ΄΄Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΥΣ 12 ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΞΕΙ ΤΗ ΦΛΟΡΙΝΤΑ ΤΟ ΣΑΒ/ΚΥΡΙΑΚΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΦΙΛΕ 22 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
bellsak ΦΙΛΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΣΩ ΕΞΩ ΣΤΙΣ ΔΥΣΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΥ ΤΡΙΧΡΟΝΙΤΙΚΟ ΔΑΜΑΛΙ ΘΑ ΠΛΕΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΑΙΜΑΚΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ(ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥΕΥΣΠΛΑΧΝΟΣ ΑΠΟ Α Υ Τ Ο Ν)ΑΥΤΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΜΕΙΣ ΥΠΑΚΟΥΟΥΜΕ,ΑΥΤΟΣ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΕΜΕΙΣ ΕΚΤΕΛΟΥΜΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:48:52  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Κυριακόπουλε θα το κοιτάξω, γιατί είμαι και περίεργος να δώ.
Εν πάσει περιπτώσει, το παράδειγμά σου με τον εξαποδώ δεν είναι πολύ εύστοχο γιατί στην μεν πρώτη περίπτωση είναι όντως παράλογο να βιάζεσαι να μάθεις άσχημα γεγονότα που δεν μπορείς να αποτρέψεις, ενώ στην δεύτερη μιλάμε για ένα πολύ χαρμόσυνο μύνημα (απευλευθερωτής, θεόσταλτος βασιλιάς) το οποίο θα σε αγαλλίαζε άμα το μάθαινες.

Τέλος πάντων θα το κοιτάξω, για τον Ιωάννη και τι λέει ο Εφραίμ επ αυτού και θα επανέλθω. Μακάρι να έχεις δίκιο . Δεν είμαι ισχυρογνώμων, απλά δεν μπορούσα να βρώ κάποια αξιόπιστη πηγή μέχρι τώρα.

Knowledge is power, arm yourselfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Αυτό που μου γυροφέρνει στο μυαλό είναι το εξής:

Ας κάνουμε μια υπόθεση εργασίας και έστω ότι ισχύει αυτό που είχε πει ο Λιακόπουλος ότι θα σκοτώσουν (προσοχή: δεν θα πεθάνει, θα τον δολοφονήσουν) αυτόν που αρχίζει το όνομά του από "Ο".

Ξέρουμε ότι η Τουρκία θα επιτεθεί στην Ελλάδα...σωστά?

Ξέρουμε επίσης ότι η αιτία θα έρθει από την Δαλματία, ή από την Βουλγαρία κατά μια άλλη προφητεία.

Λοιπόν...αυτό που σκέφτομαι, είναι το εξής:
γιατί η Τουρκία σε μια περίοδο που θα θέλει να μπει στην Ε.Ε. να επιτεθεί στην Ελλάδα? Για ποιο λόγο θα το κάνει?

Μόνο για έναν! Αν θεωρεί ότι πολιτικά έχει προσβληθεί, δηλαδή εάν υπάρξει μία κίνηση από την Ελλάδα, που την θεωρήσει υπεύθυνη ώστε να της επιτεθεί!
Κι αν όχι απαραίτητα από την Ελλάδα, έστω από κάποια χώρα πολύ κοντά προσκείμενη στην Ελλάδα!
Λέω λοιπόν - μια χαζή σκέψη - αν σκοτώσουν π.χ. κάποιοι φανατικοί ελληνο-κύπριοι κάποιο μέλος της Τουρκικής κυβέρνησης σε κάποια επίσκεψη στα Βαλκάνια...η Τουρκία πως θα αντιδράσει?

Επειδή ψάχνω αλλά δεν βρίσκω, μήπως μπορεί κάποιος να βρει την σύνθεση της Κυβέρνησης της Τουρκίας καθώς κι αν έχουν προγραμματιστεί επισκέψεις της Τουρκίας στα Βαλκάνια?


Η πρόβλεψή μου:
Θα γίνει για ακόμη μια φορά ελεεινή πρόταση Ανάν για την Κύπρο ή κάτι άλλο τόσο εξοργιστικό όσο η προηγούμενη, και οι Κύπριοι θα ψηφίσουν πάλι όχι. Τότε οι Τούρκοι θα αντιδράσουν βίαια με παραβιάσεις και θα ψυχρανθούμε πάρα πολύ, οπότε θα αρχίσουν πάλι τις γνωστές διεκδικήσεις περί 12 ναυτικών μιλίων (εξαμιλίων), και μιας και η κυβέρνησή μας φημίζεται για το πόσο κουράδες είναι, θα τολμήσει να πάει τα ναυτικά μας μίλια στα 12, οπότε και οι Τούρκοι θα χρησιμοποιήσουν ως πρόφαση του Κάζους Μπέλι για να κάνουν "ντου".
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ο Παίσιος είπε "όταν δούμε την Ελλάδα να παίρνει την Πρεσβεία της από την Τουρκία, και την Τουρκία το ίδιο, τότε να πούμε: ταις πρεσβίαις της Θεοτόκου, σώτερ σώσον ημάς", δηλαδή θα προηγηθεί αμοιβαίο "σήκωμα" των πρεσβιαιών, άρα μιλάμε για θερμότατο διπλωματικό επεισόδιο.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Νομίζω πως στην ουσία και οι 2 συμφωνείτε!

Ασφαλώς και η Δημοκρατία δεν είναι το σημερινό πολίτευμα που εφαρμόζεται, και ασφαλώς τόσο η δημοκρατία όσο και οποιοδήποτε άλλο σύστημα δεν μπορεί να είναι τέλειο αν δεν απαρτίζεται από κανόνες κατά Χριστόν κι αν ο ηγέτης του Πολιτεύματος δεν είναι φωτισμένος.

Άρα τι νόημα έχει μια βασιλεία με έναν τύραννο ηγέτη ή μια δημοκρατία με ένα πρωθυπουργό άχρηστο?

Και τι πιο ιδανικό από μια βασιλεία, έναν αν θέλετε πολύχρονο ηγέτη με χρόνους εξουσίας πολλαπλάσιους ενός πρωθυπουργού, με Θεία φώτιση και ευλογία?

Έτσι, οι προφητείες μας λένε κάτι απλό..ότι στο πρόσωπο του Βασ.Ιωάννη, θα εκπληρωθεί η ευχή των αγαθών.
Τώρα...ας ξεχάσουμε το πολιτειακό θέμα...δεν είναι ούτε της παρούσης ούτε και το μείζον!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 12:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΚΑΙ ΔΩΣΕΙ (ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ)ΔΥΟ ΠΛΑΚΑΣ ΛΙΘΙΝΟΥΣ.ΤΙ ΑΡΑΓΕ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΛΑΚΕΣ.ΟΠΩΣ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΩΥΣΗ ΤΙΣ ΔΕΚΑ ΕΝΤΟΛΕΣ ΣΕ ΔΥΟ ΠΛΑΚΕΣ.΄΄ΝΕΟΣ ΜΩΥΣΗΣ ΘΕΛΕΙ ΕΒΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ ΕΘΝΟΣ΄΄ΠΡΟΦ.ΚΥΡΙΑΖΗ ΦΑΣΟΥΛΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
grypas
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 12:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους grypas
Το να ανακαλεσουν δυο χωρες τις πρεσβειες τους η μια από την άλλη, ειναι φαινομενο που γινεται παντα σε ξεσπασμα πολεμου. Αλλα κανεις δεν περιμενει να δει κατι τετοιο για να καταλαβει οτι πανε για πολεμο , γιατι ειναι η τελευταια κινηση πριν τις εχθροπραξιες και εχουν προηγηθει πολλα αλλα συμβαντα. Ισως ο γερων Παισιος να ηθελε να απλα να κανει σχημα λογου των πρεσβειων με το "ταις πρεσβίαις της Θεοτόκου, σώτερ σώσον ημάς" και οχινα πει "περιμενετε την ανακληση των πρεσβειων", εκτος και αν εννοουσε αλλων ειδων "πρεσβειες", π.χ. τις αντιπροσωπειες απο Ελλαδα-Τουρκια σε διαβουλευσεις για το Κυπριακό που μετα απο τελμα, ανακαλουνται στις χωρες τους....

GrypasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TakT
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 12:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TakT

Φίλε ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΕ

Μιάς καί ανέφερες τόν τυφώνα ΒΙΛΜΑ

Αυτό τό είδες;; quote
--------
5 AM EDT WED OCT 19 2005

...AIR FORCE RECONNAISSANCE PLANE REPORTED 884 MB...THE LOWEST
MINIMUM PRESSURE EVER MEASURED IN A HURRICANE IN THE ATLANTIC
BASIN...THIS VALUE SHOULD BE USED WITH CAUTION UNTIL CALIBRATED...
-------

Αν επιβεβαιωθεί ....ΣΩΣΟΝ ΚΎΡΙΕ ΤΟΝ ΛΑΟΝ ΣΟΥ...


Επόμενη προγραμματισμένη ανακοινωση τους στίς 3.00 Ω Ελ Εκτός
άν κανουν καμμιά έκτακτη ¨( UPDATE ) .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 12:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 12:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΕΣΒΙΑΙΣ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΥΜΙΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ WWALKER KAI ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 13:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Μην περιμένετε να σκοτωθεί κάποιος Δαλματός,γιατί αυτό ήταν η αφορμή για να ξεκινήσει ο πρώτος παγκόσμιος και σε αυτό αναφέρεται η προφητεία του Αγίου Κοσμά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 13:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Όταν μιλάει ο Βατοπαιδινός για κραυγή πολέμου, εννοεί μάλλον τα Ρωσικά στρατεύματα που θα κατέλθουν ορμητικά από τη Βουλγαρία πηγαίνοντας να συντρίψουν την Τουρκία,τρεις ημέρες μετά τη δική μας εμπλοκή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 13:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Για πότε υπολογίζουν να "σκάσει" αυτή η νέα ευλογία της Αμερικής, η ΒΙΛΜΑ??

Καλά...σε όλες τις καταστροφές, γυναικείο όνομα δίνουν? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 13:56:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos
quote:

Για πότε υπολογίζουν να "σκάσει" αυτή η νέα ευλογία της Αμερικής, η ΒΙΛΜΑ??

Καλά...σε όλες τις καταστροφές, γυναικείο όνομα δίνουν?


Ευλογος ο λογισμος για τα γυναικεια ονοματα χεεχχε

Σε δυο μερες θα κανει landfall που λενε στην βαρβαρικην.


"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 14:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Πάντως και το ΒΙΛΜΑ ρωσοφέρνει σαν όνομα.

Συμφωνώ απόλυτα με τον Bellsak σχεδόν ότι είχαμε να πούμε το είπαμε από πληροφορίες και ήδη πολλοί ξαναβάζουν πράγματα που τα έχουμε πει εδώ και 50-60 σελίδες. Νομίζω ότι με προσοχή και περισκέψη πρέπει να καθίσουμε ο καθένας να γράψουμε σε ένα χαρτί (ηλεκτρονικό βέβαια) τα συμπεράσματά μας και μετά να τα ανεβάσουμε εδώ. Από δω και πέρα με τις επαναλήψεις και τα κεταβατά θα αρχίσουν τα μπερδέματα.

Καλή θα ήταν και μια περαιτέρω οργάνωσή μας αλλά όσες φορές προτάθηκε δεν υπήρχε αντίδραση.

Όσο για το Λιακό νομίζω ότι πρέπει να είμαστε πολύ επιφυλακτικοί απέναντί του, διότι τα 3/4 της εκπομπής τα τρώει με το πακέτο και "πάρτε τώρα, σηκωνόμαστε όλοι τώρα κτλ". Δε μπορεί να πιστεύει στο Θεό ρε παιδιά και να μιλάει για Σείριο και κοσμοσκάφος κτλ ή να μη μετράει από το 5508 π.Χ. αλλά από πολύ νωρίτερα. Φανταστείτε πάντως να είχε τον προφητικό χάρτη που μας έδωσε ο 22 ή την εικόνα της νέας εποχής, θα είχε δώσει ρέστα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 14:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Με βρίσκεις σύμφωνο Στρατή.

και μάλιστα να το κάνουμε με την σειρά του ο καθένας μας...και να γίνεται συζήτηση πάνω στην σκέψη του του καθενός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 14:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
μα το κυριωτερο προβλημα της βασιλειας ειναι η κληρονομικη διαδοχη.ποιος δεν θα ηθελε εναν Βενιζελο(τον Ελευθεριο φυσικα οχι τον Ευαγγελο που ακομη δεν εχει δειξει ακομα τιποτα)μονιμο πρωθυπουργο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 14:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Φίλε Στρατι,κάτι μου λέει πως στο ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC Νο3,θα υπάρχει μέσα ο προφητικός χάρτης! Είδωμεν..

Edited by - 22 on 19/10/2005 14:44:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 14:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Το είδα και γω για τον τυφώνα και δεν το πίστευα.

Με προλάβανε τα παιδιά, όπως φαίνεται, ερχόμουνα έτοιμος να σας το ανακοινώσω, αλλά η δουλειά της ομάδας σε τέτοια θέματα ενημέρωσης φαίνεται ότι είναι άψογη.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 14:46:26  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΚΛΑΒΑ Η ΠΟΛΗ

Η σκλάβα η Πόλη κάθεται στο Βόσπορο και κλαίει
Κι ο φιδωτός ο Βόσπορος την συμπονεί και λέει :
«Πες μου κυρά μου ζηλευτή, πεντάμορφη κυρά μου,
Γιατί ποτίζεις δάκρυα τα γαλανά νερά μου;
Σαν τι είναι που μου ζήτησες κι εγώ να μη στο φέρω
Μήπως σ ελύπησα ο φτωχός και δίχως να το ξέρω;
Στα κάτασπρα τα πόδια σου δεν πέρασεν ημέρα,
που να μη σούφερα σκυφτός δώρα απ τον κόσμο πέρα.
Τα μύρα της Ανατολής και τα μεταξωτά της
Και τα χαλιά τα ατίμητα, τα μυριοπλουμιστά της
Και της Φραγκιάς τα ασημικά, και τα χρυσά στολίδια,
Και τα άλλα της τα ξακουστά, τα τόσα της παιχνίδια,
Πες μου λοιπόν γιατί μου κλαις, πεντάμορφη κυρά μου,
Γιατί ποτίζεις δάκρυα τα γαλανά νερά μου;»
«Στα κάτασπρα τα πόδια μου δεν πέρασεν ημέρα
που να μη μούφερες σκυφτός δώρα απ τον κόσμο πέρα.
Μον ένα δώρο ολημερίς κι ολονυχτίς προσμένω,
Κι ακόμα δεν μου τόφερε το κύμα σου αφρισμένο
Μον ένα δώρο λαχταρούν τα μάτια μου και κλαίνε,
Ατίμητο στα ατίμητα –ελευθεριά το λένε.»
Ο Βόσπορος που τάκουσε κυττάζει την κυρά του
Κι αναστενάζει θλιβερά στα γαλανά νερά του.


Κωνσταντίνου Μάνου ( 1869 –1913 ) « Λόγια της καρδιάς »
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

grypas
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 14:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους grypas
Παντως πολλα και παραξενα γεωφυσικα φαινομενα σε ολο τον κοσμο αυτοντον καιρο. Το τσουναμι ηταν απιθανο ως φαινομενο, ο σεισμος στο Πακισταν αυτο κι αν ηταν απιθανο (η περιοχη εκει δεν ειναι καθολου σεισμικη).
Οι τυφωνες στην Αμερικη...από το in.gr:"Η Βίλμα είναι ο 12ος κυκλώνας που σαρώνει από την αρχή του χρόνου τις αμερικανικές ακτές. Τέτοιος μεγάλος αριθμός κυκλώνων έχει να καταγραφεί από τότε που κρατούνται στοιχεία, δηλαδή το 1969!"
Αρχισαμε κι εδω με τους σεισμους...παλι αποτο in.gr:"...Οι επιστήμονες εμφανίζονται προβληματισμένοι από τις συνεχείς δονήσεις και κάποιοι σημειώνουν ότι είναι ασυνήθιστο το φαινόμενο να γίνουν δύο σεισμοί της τάξεως των 6 Ρίχτερ(Αιγαιο και Ιονιο) μέσα σε 36 ώρες....!"
Μπας και αρχισανε τα σημαδια να μιλανε?
Επισης, το ειδατε αυτο(in.gr):"Στο «πάγωμα» για τουλάχιστον ένα έτος της επιβολής του φόρου αυτόματου υπερτιμήματος και του τέλους συναλλαγής(επρόκειτο να ισχύσει από 1/1/2006) προσανατολίζεται το υπουργείο Oικονομικών, ενώ παράλληλα μελετάται η αναβολή για δύο ή τρεις μήνες των νέων αυξημένων αντικειμενικών αξιών...!!!"
Πως το ελεγε και ποιος αυτο με τους φορους και οτι δεν θα προλαβουν?

GrypasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 15:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Και κάτι τελευταίο θα ήθελα να ρωτήσω σαν απορία ρε παιδιά, Ο Κοσμάς ο Αιτωλός γιατί δεν αναφέρει ΠΟΥΘΕΝΑ και ΠΟΤΕ τον ΙΩΑΝΝΗ;
Σας το λέω γιατί ενώ πιστεύω ότι υπάρχουν οι συνθήκες να πάρουμε την πόλη, το θεωρώ πολύ απίθανο να υπάρχει ο Ιωάννης, σε αυτό συνηγορεί και το γεγονός ότι ο μύθος του Βασιλέα Ιωάννη είναι Urban legend του μεσαίωνα...

Άσε που οι προφητείες της Μονής Κουτλουμουσίου δεν τον αναφέρουν στα γεγονότα. Ούτε ο Πάτερ Παΐσιος τον ανέφερε ποτέ. Ο Ιωσήφ ο Βατοπεδινός δεν λέει τίποτα. Οι μόνες μαρτυρίες είναι μεσαιωνικές και οι περισσότερες ανώνυμες ή πηγές τύπου Λέοντα σοφού....
Δεν θέλω να θίξω την πίστη κανενός, αλλά μήπως υπερβάλλουμε λίγο για αυτόν τον Ιωάννη... Μήπως κυνηγάμε χίμαιρες... Άσε που εμάς δεν μας ενδιαφέρει να πουλήσουμε και βιβλία....


Λοιπόν φίλε μου, όντως έχεις δίκιο. Ο Πατροκοσμάς και ο π. Παίσιος δεν αναφέρουν τίποτα για τον Ιώαννη Βασιλέα.
Ίσως να είναι όντως Urban Legend.
Για τον Βατοπαιδινό όμως κάνεις λάθος. Τον αναφέρει, στην άλλη την προφητεία που ακολουθεί μορφή ποιήματος.

Σκέψου όμως και το άλλο για τον Πατέρα Παίσιο: πως θα μας φαινόταν αν μέσα σε μια εποχή που έχει μεγάλο μένος και οργή και διακατέχεται από αντιβασιλικά αισθήματα αυτός μίλαγε για τον Βασιλέα Ιωάννη; Θα τον πέρναμε με τις ντομάτες. Ήδη μας είπε πολλά ο Παίσιος, ειδικά για τα περί 200 εκ στρατευμάτων εξ Ανατολής, για τα οποία και τον κατηγορούν ως φαντασμένο.
Δεν είναι έτσι όμως τα πράγματα. Για τον Βασιλέα Ιωάννη μας έχουν πει και άλλοι, και δεν είναι μόνο οι του Βυζαντίου (πχ Ταράσιος, Λέων Σοφός) που μας μιλούν για τον Βασιλέα Ιωάννη, τον Νέο Μωυσή, που θα έλθει για να οδηγήσει και να ποιμάνει τον περιούσιο λαό έξω από τα δύσκολα αντιχριστιανικά χρόνια, αλλά και η πιο πρόσφατη Ρωσική γενιά αγίων, η οποία μιλάει για τον μελλοντικό Τσάρο, ο οποίος θα είναι από την γενιά των Ρωμανώφ από την φλέβα της μάνας του, και ο οποίος θα τους δωθεί "από τον λαό που μας έδωσε την θρησκεία μας", δηλαδή από την Βυζαντινή Εκκλησία (το Πατριαρχείο μας).
Τα στοιχεία για τον Βασιλέα Ιωάννη είναι πολλά. Το ότι ο Πατροκοσμάς επέλεξε να μην μιλήσει απευθείας για τον Ιωάννη, ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι δεν αξιώθηκε από τον Θεό να "δει" πιο πέρα από την ανάκτηση της Πόλεως. Αυτό πιστεύω εγώ προσωπικά ότι παίζει.

Αν το προσέξεις εξάλλου, ο π. Παίσιος, ο οποίος και ήταν Καππαδόκης στην καταγωγή και ήρθε με τον ξεριζωμό ως βρέφος στην Ελλάδα, αξιώθηκε να δει οράματα σχετικά με την ανάκτηση των χαμένων μας πατρίδων.

Ο καθένας δηλαδή αξιώνεται από τον Θεό να δει πράγματα σχετικά με την φυσιογνωμία του. Όπως ακριβώς οι Ρώσοι Άγιοι είδαν το μέλλον της Ρωσίας ως "Holy Rus!" και τίποτα σχετικά με τον πόλεμο στην Κων/πολη, έτσι και οι δικοί μας οι άγιοι αξιώνονται να δουν αυτό το οποίο τους χαρακτηρίζει περισσότερο.

Πέρα από αυτό, το θέμα το Βασιλέα Ιωάννη είναι πολύ παράδοξο: μιλάμε για έναν Άγιο Βασιλέα, ο οποίος ίσως να είναι ο αναστημένος Ιωάννης ο Βαπτιστής, ίσως να είναι Άγιος από την Μήτρα της Μάνας του, γενικότερα ένα σωρό πράγματα, αλλά σε κάθε περίπτωση είναι ο Νέος Μωυσής. Δεν είναι δα και μικρό πράγμα να σε αξιώνει ο Θεός στα οράματά σου να βλέπεις έναν άνθρωπο που σε αγιότητα να συγκρίνεται με τον Μωυσή.

Εγώ θα παραθέσω μια τελευταία τώρα προφητεία, κατευθείαν από την Ρωσική Εκκλησία, από Άγιο μεγάλο και τρανό:

I foresee the re-establishment of a mighty Russia -- one yet stronger and more powerful [than she is today]. Remember that it is upon the bones of martyrs just such as these that a new Rus' will be erected, as on a firm foundation; and yet, she will be fashioned after the old model and firm in her faith in Christ [our] God, and in the Holy Trinity! And the Church will be as one, in accordance with the testament of Prince St. Vladimir! The Russian people have ceased to understand just what Rus' is: she is the foot-stool of the Lord's Throne! The Russian must realize this and thank God for the fact that he is a Russian.

- Holy and Righteous Ioann of Kronstadt


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 15:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Φίλε bellsak,πιστεύω ότι θα αρχίσει φέτος (μέσα στον επόμενο μήνα,με πιο πιθανή ημερομηνία από 27-29) και θα κρατήσει 5-6 μήνες,και όχι τρία χρόνια που υποστηρίζουν άλλοι αδελφοί.Αν δούμε ποιοί υποστηρίζουν τη θεωρία των τριών ετών,δεν θα βρούμε κανέναν άγιο παρα μόνο έναν αυτοκράτορα και έναν μοναχό του Αγίου Όρους με ικανότητες στη ζωγραφική,Αντιθέτως έχουμε τον άγιο Μεθόδιο και τον ανώνυμο που έγραψε την προφητεία στον τάφο του Μ.Κωνσταντίνου που μας μιλάνε για πεντάμηνο πόλεμο,καθώς επίσης τον παπούλη Παίσιο που μας μίλησε για μπόρες,δλδ για κάτι πολύ σύντομο.

22, δεν το κατάλαβες ακόμη;

Ο Παίσιος μιλάει για πόλεμο σε δυο ημίχρονα, και ότι για 7 χρόνια στην Παλαιστίνη θα καίνε μπαστουνόβεργες για να ζεσταθούν.

5-6 μήνες θα είναι η πρώτη φάση του Παγκοσμίου Πολέμου. Μετά θα λήξει αυτή η φάση, αλλά ο πόλεμος θα συνεχιστεί σε διάφορα μέρη του κόσμου, και μάλιστα θα γίνεται και της ******** προς Κίνα και Σιβηρία μεριά, με την Κίνα να ορμάει προς Ανατολάς.
Η δεύτερη φάση του πολέμου, στην οποία θα γίνει χειρότερος πανικός, θα διαρκέσει 3 ημέρες, γιατί ο Θεός θα την σταματήσει.
Το μεταξύ διάστημα των δυο φάσεων θα είναι 3 χρόνια: 3 χρόνια πίκρας και μικρότερων πολέμων.

Δηλαδή ξεκινάει ο πόλεμος με 5-6 μήνες η πρώτη φάση, σταματάει να είναι παγκόσμιος για κάποιο χρονικό διάστημα, και ξανακλιμακώνεται σε παγκόσμιος.
Κοινώς, θα τραβήξουμε πολλά.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 15:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΕΣΒΙΑΙΣ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΥΜΙΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ WWALKER KAI ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ?

Βασικά το είχε πει ως λογοπαίγνιο για το ότι θα πάρουν οι δύο χώρες τις πρεσβείες τους, η μια από την άλλη.
Για ημερομηνία δεν νομίζω, γιατί σπάνια λένε ημερομηνίες ακριβώς οι προφήτες.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy