ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ ΩΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΝ ΔΩΔΕΚΑΘΕΪΣΜΟ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 22:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
quote:
Εντάξει τότε,
γιατί όμως δεν το αναφέρουν κάπου, έστω με κάποια ανακοίνωσή τους;;
Τόσες και τόσες ανακοινώσεις κάνουν, τι θα τους πείραζε μια παραπάνω;;

Μα δεν θα ηταν παραλογο,κατι τετοιο ; Αφου δεν το διορθωσαν ειναι προτιμοτερο που το αφησαν ετσι , παρα να βγαζαν ανακοινωση .Το σχολιο σου περι "σοβαροφανειας , παλι το ιδιο θα ηταν , ετσι δεν ειναι !
quote:
Το θεωρείς σοβαρό τώρα να στέλνει ο καθένας προσωπικό μήνυμα;;

Ναι αλλα αν εχεις αποριες που δεν μπορει κανεις να σου τις απαντησει ,τι αλλη λυση εχεις ;Δεν τιθεται θεμα σοβαροτητας νομιζω .Απλη πρακτικη ειναι.
quote:
Αν είναι, όμως, αλήθεια αυτό που μας είπες, όχι ότι δεν πιστεύω εσένα, αλλά αν αυτοί σου είπαν την αλήθεια, τότε τι φοβούνται και δεν το λένε ανοιχτά;;
Μήπως υπάρχει κάποιος λόγος που δεν το κάνουν;;; Αν ναι, τότε τι τρέχει;;;

Εγω τους ειμαι αγνωστος αγαπητε,και σε σχετικη ερωτηση μου το ειπαν "ανοιχτα" .Δεν μου ειπαν να το κρατησω μυστικο !Δεν θεωρω πως συντρεχουν καποιοι λογοι που δεν το δημοσιευουν. Πιθαναλογω πως επειδη δεν το βλεπουν οπως εσυ ή δεν το θεωρησαν αναγκαιο .

Για να κανεις ομως τετοιους ερωτηματικους υπαινιγμους θα εχεις καποια "αδιαμβισβητητα" στοιχεια που αποκαλυπτουν την ενεργεια τους αυτη .Αν κατι τετοιο συμβαινει ,σε παρακαλω να ενημερωσεις και εμας ,αλλιως ανακυπτει αλλο προβλημα , κατ΄εμε ποιο σοβαρο.

Και εξηγω ....

Στην σελιδα http://www.ecclesia.gr/greek/holysynod/commitees/ancient/eidola.html , στην δευτερη παραγραφο λεει :

Με το φυλλάδιο αυτό παρουσιάζουμε με αντικειμενικότητα, απλότητα και υπευθυνότητα το πρόβλημα στους Ορθοδόξους πιστούς, ώστε να γνωρίζουν για την φύση και τις επιδιώξεις του νεοπαγανισμού και να μη παρασύρονται από τις παραπλανητικές επαγγελίες του.

και λιγο ποιο κατω ,στην εκτη παραγραφο ,λεει αυτο που λες και εσυ :

Στο ίδιο συνέδριο ιδρύθηκε και η «Των Εθνικών Οικουμενική Εκκλησία», η ενωτική δηλαδή παγκόσμια παγανιστική θρησκεία .

Το προβλημα επομενως ειναι, αν και κατα ποσο ειναι αντικειμενικη και υπευθυνη η Ορθοδοξη εκκλησια και εαν και κατα ποσο παραπλανει η ιδια τους πιστους της.

Με ανυποστατες τοποθετησεις, αλογους ισχυρισμους , με αναιτιες πολεμικες πρακτικες και δολια σκοπιμοτητα , δεν γινεσαι αποδεκτης της εμπιστοσυνης του κοσμου (αναφερομαι στην Ορθοδοξη εκκλησια).

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 01:17:18  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε Αδιάβαστε,
είναι σοβαρά πράγματα αυτά τώρα;;

Αφού το ξέρεις πως και το παραμικρό παίζει ρόλο, φαντάσου τι σημαίνει το λογότυπο που έχουν στην ιστοσελίδα που παράθεσες.

Δεν επιμένω για να σε φέρω σε δύσκολη θέση.
Επιμένω διότι θεωρώ σοβαρό πράγμα το να έχεις μια τόσο σοβαρή δήλωση φάτσα κάρτα και όταν σε ρωτούν το γιατί να τους λες "έλα μωρέ, πρόκειται για ένα λάθος και το αφήσαμε έτσι γιατί είναι ψηλά και δεν φτάνουμε να κατεβάσουμε την πινακίδα για να το διορθώσουμε"!

Δηλαδή αναγνωρίζουν το λάθος αλλά αρνούνται να το διοθρώσουν;;

Όχι φίλε μου, απορώ πώς βολεύτηκες με μια τόσο φτηνή δικαιολογία;;;

Ο προβληματισμός ο δικός μου δεν συνίσταται στο γιατί το έχουν ενώ δεν θα έπρεπε να το έχουν.

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως το ΥΣΕΕ με το "ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ" είναι κάτι τελείως το διαφορετικό απ' ότι θα ήταν αν δεν το είχαν!!!

Η επιγραφή "ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ" σημαίνει πολλά, μα πάρα πολλά! Δεν πρόκειται περί λάθους που δεν μπαίνουν στον κόπο να το διορθώσουν.

Εγώ σου είπα από την πρώτη αρχή τι κρύβεται από πίσω. Δεν το έκρυψα από κανέναν!!!!

Εσύ που είσαι τόσο σχολαστικός σε θέματα της Ορθόδοξης Εκκλησίας - θυμάσαι πώς σχολίασες κάποια άρθρα;; - φαίνεσαι τόσο "ελαφρύς" και "λίγος" στο συγκεκριμένο θέμα και σε καλύπτει μια τόσο φτηνή δικαιολογία;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 01:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Γεγονος ειναι οτι οι "εθνικοι" ειναι αντιπολιτευση. Και η αντιπολιτευση ειναι ευκολη.

Ειναι ευκολο να λες για τα λαθη και τα παραμυθακια του χριστιανισμου. Να δω ομως οταν ΚΑΙ ΑΝ καταφερουν να φτιαξουν μια θρησκεια ΕΝΙΑΙΑ, τι ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ θα λενε οι ιδιοι.


Ανυπομονω, να δω κανα σανδαλοφορο με μουσια, να μιλαει για τους θεους του ολυμπου... πολυ γελιο!!!

Πραγματικα ολοι αυτοι απεχουν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ απο το αρχαιο πνευμα, ακομα και απο τον χριστοδουλο!

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 01:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Δέκα σελίδες έφτασε το τόπικ και για το θεμα του αν θα πρέπει να επιτραπεί στους εθνικούς να ασκούν τα λατρευτικά τους έθιμα σε αρχαιολογικούς χώρους και ναούς, μόνο δύο άτομα τοποθετηθήκαμε. Ας αφήσουμε την ατέρμονη ανάλυση των συμβόλων και ας μπούμε λίγο στην ουσία...

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 13:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
quote:
Πραγματικα ολοι αυτοι απεχουν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ απο το αρχαιο πνευμα, ακομα και απο τον χριστοδουλο!

Με προβλημάτισε αυτή η σκέψη

Φυσικά και θα πρέπει να τους επιτραπεί αρκεί να βρίσκονται μέσα στα νόμιμα πλαίσια, απο την στιγμή που θέλουμε να λέμε οτι έχουμε ΑΝΕΞΙΘΡΗΣΚΕΙΑ και όχι Θεοκρατία.
Συμφωνώ όμως οτι στην σημερινή εποχή η εφαρμογή του είναι εξαιρετικά αντίξοη, οι κοινωνικές συνθήκες τον κοντράρουν σε πολύ μεγάλο βαθμό οπότε κινδυνεύει να καταλήξει σε μπούμεραγκ άν η εφαρμογή του γίνει με επιπόλαιο τρόπο. Απομένει λοιπόν να τον δούμε στην πράξη.
Η ευθύνη είναι των ίδιων των συντελεστών του στο κατα πόσο θα καταφέρουν να διαβιβάσουν το αρχαίο Ελληνικό πνεύμα στις ευρύτερες λαικές μάζες που έχουν ως επι το πλείστο μεσάνυχτα.
Άν καταφέρουν να το κάνουν είναι υπεύθυνοι ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, αλλά ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.
Αυτοί έχουν το μαχαίρι και το πεπόνι, απο την στιγμή που ξεκινάει μιά προσπάθεια πρέπει να υπάρχουν και όλες οι προυποθέσεις για να συνεχίσει και να ολοκληρωθεί.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 13:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi
Επιτελους και ενα ωραιο νεο απο τις εφημεριδες
Αν και απο οτι καταλαβα ηταν απο τα λιγα μεσα που το ανακοινωσαν.. η κανω λαθος?

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 15:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
quote:
Βρε Αδιάβαστε,
είναι σοβαρά πράγματα αυτά τώρα;;
Αφού το ξέρεις πως και το παραμικρό παίζει ρόλο, φαντάσου τι σημαίνει το λογότυπο που έχουν στην ιστοσελίδα που παράθεσες.
Δεν επιμένω για να σε φέρω σε δύσκολη θέση.

Εχω εξαντλησει τα ορια της σοβαροτητας μου ,αγαπητε. Εμενα με καλυψε το ΥΣΕΕ με την απαντηση που εδωσε και θεωρω παιδαριωδεις τις αιτιασεις σου. Επαναλαμβανω και παλι , αν εχεις στοιχεια για την δραση τους ως "ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ" ,να τα γνωστοποιησεις ,αλλιως οσα λες ειναι παραπλανητικα και εμπεριεχουν δολο.
quote:
Εσύ που είσαι τόσο σχολαστικός σε θέματα της Ορθόδοξης Εκκλησίας - θυμάσαι πώς σχολίασες κάποια άρθρα;; - φαίνεσαι τόσο "ελαφρύς" και "λίγος" στο συγκεκριμένο θέμα και σε καλύπτει μια τόσο φτηνή δικαιολογία;;;;

Ειμαι σχολαστικος και καυστικος στα αρθρα που υπαρχουν και που αποτελουν στοιχειο δεδομενο.Δεν καυτηριασα την "πιθανοτητα" να υπαρχει καπου ενα εγγραφο που να λεει κατι,αλλα αυτο καθευατο το εγγραφο που υπαρχει. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο, γι΄αυτο σου ζηταω στοιχεια. Αν τα δωσεις πρωτος εγω θα υποστηριξω την θεση σου αυτη.

Αυτη ειναι η Ελληνικη θεωρηση των πραγματων :το επιχειρημα -θεωρημα οδηγει στην αποδειξη- τεκμηριωση !

quote:
Εγώ σου είπα από την πρώτη αρχή τι κρύβεται από πίσω. Δεν το έκρυψα από κανέναν!!!!

Εσυ πιθανολογισες βασιζομενος σ΄ενα ψεμα που βρηκες μεσα απο τις σελιδες της Εκκλησιας.Το επιχηρημα-θεωρημα σου , στερηται αποδειξης -τεκμηριωσης.Την ιδια τακτικη ακολουθειτε εδω και 2 χιλιετιες. Και το ερωτημα που πλαναται ειναι, γιατι δεν ανακαλειτε επιτελους ;

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

quote:
Ανυπομονω, να δω κανα σανδαλοφορο με μουσια, να μιλαει για τους θεους του ολυμπου... πολυ γελιο!!!

Ενω βλεποντας εναν ρασοφορο με μουσια να μιλα για τον τριαδικο θεο , κατι αλλαζει ;
Γελασες δηλαδη velial , στο τελετουργικο εναρξης των Ολυμπιακων Αγωνων ,με την επικληση στους θεους ; Εγω παντως "δεν γελασα" με την -παγιωμενη- απουσια της Ορθοδοξης εκκλησιας. Ντροπη και αισχος !

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 20:13:34  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Αδιάβαστε,
το τι λες εσύ ή θα μου πει εμένα μέσω προσωπικού μηνύματος, ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΣΧΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!

Το θέμα είναι τι έχουν "αναρτημένο" στην σελίδα του το ωραιότατο λογότυπο που τα λέει όλα!

Ο κόσμος, καταλαβαίνει πολύ καλά τι σημαίνει ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ. Οι άνθρωποι που το έγραψαν και το έβαλαν εκεί που το έβαλαν, ήξεραν πολύ καλά γιατί το έκαναν και τι μήνυμα ήθελαν να δώσουν.


Όπως και να το εκλάβεις, είτε ως ένας διεθνές οργανισμός, όπως το ΝΑΤΟ ας πούμε, όπου η Ελλαδίτσα μας είναι μέλος και πρέπει να συμμορφώνεται με τις επιταγές του, είτε ως διεθνή εκκλησία, όπου ας πούμε το Βατικανό όπου υποτάσσονται και οι υπόλοιπες εθνικές καθολικές εκκλησίες και συμμορφώνονται με τη θέλησή της,

έτσι και το ΥΣΕΕ υποχρεούται να συμμορφώνεται με τις αποφάσεις της ΟΕΤΕ.

Αυτό πρέπει να το ξέρει ο κάθε Έλληνας.

quote:
Εχω εξαντλησει τα ορια της σοβαροτητας μου ,αγαπητε. Εμενα με καλυψε το ΥΣΕΕ με την απαντηση που εδωσε και θεωρω παιδαριωδεις τις αιτιασεις σου. Επαναλαμβανω και παλι , αν εχεις στοιχεια για την δραση τους ως "ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ" ,να τα γνωστοποιησεις ,αλλιως οσα λες ειναι παραπλανητικα και εμπεριεχουν δολο.

Καλά βρε Αδιάβαστε, τη σόι λογική είναι αυτή;;;
Αυτοί έγραψαν στα ελληνικά και το έβαλαν φάτσα κάρτα το "ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ" και ζητάς από εμένα να σου δώσω στοιχεία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Δηλαδή βλέπεις τον ελέφαντα και μου ζητάς να σου δώσω στοιχεία ότι αυτό που βλέπεις είναι ελέφαντας;;;;

Να σου πω κάτι, αλλά να μην παρεξηγηθείς.
«Ο τυφλοπόντικας, βλέπει και καταλαβαίνει πολύ καλύτερα από σένα φίλε μου.»


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 02:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
quote:
Ενω βλεποντας εναν ρασοφορο με μουσια να μιλα για τον τριαδικο θεο , κατι αλλαζει ;


Κοιτα, εγω παλι θα γελαω, αλλα γεγονος ειναι οτι ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ: Ο "ρασοφορος με τα μουσια", εφοσον ειναι ορθοδοξος ιερεας, σημαινει πως εχει καποια στανταρ, εχει περασει δηλαδη μεσα απο καποιες ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ διαδικασιες, εχει χειροτονιθει κλπ. Δεν μπορει ο καθε τυχαρπαστος να φορεσει ενα ρασο, και να αρχιζει να ψελνει.

ΑΝΤΙΘΕΤΑ, οι ΓΡΑΦΙΚΟΙ """ιερεις""" των Ολυμπιων, δεν ειναι τιποτα αλλο απο τσαρλατανους, ΠΟΥ ΤΟΛΜΟΥΝ να βαζουν στο στομα τους το ονομα του Πλατωνα και του Αριστοτελη.

Με την ιδια λογικη δηλαδη, που οποιος διαβασει τη βιβλο ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ με τα αισχη της εκκλησιας, έτσι και οποιος διαβασει τους αρχαιους σοφους ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ με τις μ***κιες των σανδαλοφoρων.

Και βεβαια Η ΔΙΑΦΟΡΑ ειναι πως, η μεν βιβλος, εχει αρκετα "παραθυρακια" για να τρυπωσουν οι καθε λογης αγυρτιδες (βλεπε παπαδες), όπως "θαυματα", "προφητειες", "φωτισεις" κλπ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ, ειναι τοσο διαπεραστικος και φωτεινος Ο ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ του πραγματικου Αρχαιου Πνευματος, που οι τσαρλατανοι με τις χλαμυδες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον ΒΕΒΥΛΩΝΟΥΝ και τον ΠΟΔΟΠΑΤΟΥΝ.

Για καμμια Ολυμπιαδα, και για καμμια γιορτη, καλοι ειναι (κοινως για τα πανηγυρια)


OVER AND OUT

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 10:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph
quote:

quote:
Ενω βλεποντας εναν ρασοφορο με μουσια να μιλα για τον τριαδικο θεο , κατι αλλαζει ;


Κοιτα, εγω παλι θα γελαω, αλλα γεγονος ειναι οτι ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ: Ο "ρασοφορος με τα μουσια", εφοσον ειναι ορθοδοξος ιερεας, σημαινει πως εχει καποια στανταρ, εχει περασει δηλαδη μεσα απο καποιες ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ διαδικασιες, εχει χειροτονιθει κλπ. Δεν μπορει ο καθε τυχαρπαστος να φορεσει ενα ρασο, και να αρχιζει να ψελνει.

ΑΝΤΙΘΕΤΑ, οι ΓΡΑΦΙΚΟΙ """ιερεις""" των Ολυμπιων, δεν ειναι τιποτα αλλο απο τσαρλατανους, ΠΟΥ ΤΟΛΜΟΥΝ να βαζουν στο στομα τους το ονομα του Πλατωνα και του Αριστοτελη.

Με την ιδια λογικη δηλαδη, που οποιος διαβασει τη βιβλο ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ με τα αισχη της εκκλησιας, έτσι και οποιος διαβασει τους αρχαιους σοφους ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ με τις μ***κιες των σανδαλοφoρων.

Και βεβαια Η ΔΙΑΦΟΡΑ ειναι πως, η μεν βιβλος, εχει αρκετα "παραθυρακια" για να τρυπωσουν οι καθε λογης αγυρτιδες (βλεπε παπαδες), όπως "θαυματα", "προφητειες", "φωτισεις" κλπ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ, ειναι τοσο διαπεραστικος και φωτεινος Ο ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ του πραγματικου Αρχαιου Πνευματος, που οι τσαρλατανοι με τις χλαμυδες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον ΒΕΒΥΛΩΝΟΥΝ και τον ΠΟΔΟΠΑΤΟΥΝ.

Για καμμια Ολυμπιαδα, και για καμμια γιορτη, καλοι ειναι (κοινως για τα πανηγυρια)


OVER AND OUT

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."


Χα! Κάτι είχα ακούσει για κάτι οργιάκια που γίνονται στον Όλυμπο (κάτι για τον διαγωνισμό της... εταίρας) - έχει ακούσει κανείς κάτι γι αυτό? Τελικά όλα είναι για τον πu*t§o...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 14:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Δεν ξέρω για όργια, πάντως από διάφορες τελετές του YSEE που έχω δει στο site τους, εντύπωση μου έχει κάνει μία ιδιαίτερα εμφανίσημη ξανθιά παρουσία που στέκεται δίπλα στον κεντρικό ιερέα.

Κοιτάχτε εδώ

http://www.ysee.gr/index.php?type=d&f=amfiareio06

Το λευκό φόρεμα της πάει μια χαρά πιστεύω. Με βλέπω να παρίσταμαι κι εγώ σε καμιά τελετή αν υπάρχουν τέτοιες παρουσίες. Πολύ καλύτερες και πιο εντυπωσιακές από τα "ξενέρωτα" ράσα των ορθόδοξων ιερέων
Και ύστερα έχεις τον Ψηλό να ανησυχεί για δόλιους και υποχθόνιους(subterranean) σκοπούς... Δες αγαθότητα που εκπέμπει ρε Ψηλέ το παιδί.

Από Διός άρξασθαι

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 15/05/2006 14:30:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 17:12:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
valgraph
Χα! Κάτι είχα ακούσει για κάτι οργιάκια που γίνονται στον Όλυμπο (κάτι για τον διαγωνισμό της... εταίρας) - έχει ακούσει κανείς κάτι γι αυτό? Τελικά όλα είναι για τον πu*t§o...


Μιλάς σοβαρά τώρα;;;
Αν είναι αλήθεια, μιλάμε για σοβαρές προσπάθεις αναβίωσης και όχι άιντε άιντε!!!

Λοιπόν,
από τη σελίδα που δόθηκε πιο πάνω διαβάζουμε

"Την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου «2006» η ομάδα Δελφύς και περίπου 80 μέλη του Υπάτου Συμβουλίου των Ελλήνων Εθνικών (ΥΣΕΕ) και του Φιλοσοφικού Αθήναιου «Εκατηβόλος», τέλεσαν Ιεροπραξία μπροστά από το άβατο εγκοιμήσεων του Ιερού του Αμφιαράου προς τιμή των Θεών Απόλλωνος, Ασκληπιού και Αθηνάς. Την σχετική άδεια των αρμοδίων υπηρεσιών εξασφάλισε το Ύπατο Συμβούλιο των Ελλήνων Εθνικών (ΥΣΕΕ)."

Καλά μιλάμε για μεγάλη ξεφτίλα. Μετά από τόσα χρόνια παρουσίας και ύστερα από όσα μας πιπιλίζουν περί επικράτησης αυτού που λένε ότι εκπροσωπούν, μόνο 80 άτομα παραβρέθηκαν και αυτά προέρχονταν από δύο "φορείς" (μαζί βέβαια και η ομάδα Δελφύς).
Δηλαδή, ούτε ένα λεωφορείο κόσμο δεν κατάφεραν να γεμίσουν!!!!

Edited by - Ψηλός on 15/05/2006 17:21:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 18:28:58  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν ας αφήσουμε την πλάκα κι ας δούμε λίγο κάποια πράγματα που πρεσβεύουν οι άνθρωποι του ΥΣΕΕ.

Λένε σε κάποι σημείο της κατηγορίας "Συχνές ερωτήσεις"

"Τι είναι οι Θεοί;
.......
..........

Οι Θεοί λοιπόν είναι μη προσωπικά όντα που κατέχουν την Αθανασία και τη Γνώση. Περιρρέουν / διαρρέουν απρόσκοπτα όλον τον υλικό κόσμο και επιδρούν επάνω του. Ως λειτουργοί των ιερών Μυστηρίων, συμμετέχουν στην αειγενεσία, δηλαδή τη συνεχή σύνθεση και αποσύνθεση των μορφών. Δεν εμπλέκονται σε ζώνες δράσεως άλλων Θεών. Υπόκεινται στη νομοτέλεια του Φυσικού Κόσμου και υπηρετούν τους Νόμους του. Δρουν ανελλιπώς και φυσικά δεν «αποσύρονται», δεν «συνενώνονται σε ένα πρόσωπο», δεν «αντικαθίστανται», δεν «παύουν να υπάρχουν», δε «νικώνται», σύμφωνα με τις ορέξεις ή τις προσδοκίες ασεβών θνητών ή συστημάτων ασεβείας"

Εγώ έχω κάποιες απορίες/ενστάσεις σχετικά με τον πιο πάνω ορισμό.
Αν υπάρχει κάποιος που δέχεται και ασπάζεται τον πιο πάνω ορισμό, πράγμα που σημαίνει πως τον έχει καταλάβει, θα τον παρακαλούσα να μου εξηγήσει κάποια σημεία που αδυνατώ να τα καταλάβω:

Α) "Οι Θεοί λοιπόν είναι μη προσωπικά όντα που κατέχουν την Αθανασία και τη Γνώση"; Τι θα πει "μη προσωπικά όντα";;

Β) "Ως λειτουργοί των ιερών Μυστηρίων", ποια είναι τα εν λόγω ιερά μυστήρια;;

Γ) "τη συνεχή σύνθεση και αποσύνθεση των μορφών", για ποιες μορφές πρόκειται;

Δ) " Δεν εμπλέκονται σε ζώνες δράσεως άλλων Θεών", γνωρίζουμε αριθμό θεών και ζώνες δράσης τους έτσι ώστε να γνωρίζουμε και τα όρια δράσης του καθενός;;
Ο ελληνικός θεός του πολέμου δεν μπαίνει στη ζώνη δράσης με τον αντίστοιχο σκανδιναβικό; (δεν πιστεύω να λατρεύουν και αυτοί τον ίδιο θεό;); Και δεν μιλάω απλά για τη λατρεία τους. Αφού αναγνωρίζουμε την ύπαρξή τους ως οντότητες, έτσι και οι σκανδιναβοί αναγνωρίζουν την ύπαρξη του αντίστοιχου δικού τους, έτσι δεν είναι;; Αυτό αυτομάτως δεν γεννά σύγκρουση μεταξύ των δύο θεών με ίδια ζώνη δράσης;

Ε) "υπόκεινται στη νομοτέλεια του Φυσικού Κόσμου και υπηρετούν τους Νόμους του", αυτή η δήλωση δεν έρχεται σε σύγκρουση με το σημείο Α;;
Πώς είναι δυνατόν κάτι που υπόκειται στη νομοτέλεια του φυσικού κόσμου και να είναι και αθάνατο;

Στ) "σύμφωνα με τις ορέξεις ή τις προσδοκίες ασεβών θνητών ή συστημάτων ασεβείας" για ποιες ορέξεις και προσδοκίες μας μιλά; Ποιοι είναι αυτοί που είναι πιστοί και ασεβείς συνάμα; Για ποια συστήματα ασέβεια κάνει λόγο;;

Αυτά προς το παρόν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 19:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 20:50:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση
βρε ψηλε δεν εχει αναγνωριστει ο ΥΣΕΕ αλλα ομαδα εχει παρει την αναγνωρηση

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


Δηλαδή θες να πεις πως δεν πρέπει να λάβουμε σοβαρά υπόψη μας αυτά που λέει το ΥΣΕΕ μιας που είναι άλλη η ομάδα που αναγνωρίστηκε;;

Υπάρχει πουθενά "πληροφοριακό υλικό" σχετικά με την ομάδα που αναγνωρίστηκε;;

Εσύ τι έχεις να πεις σχετικά με αυτά που ρώτησα, αν θες φυσικά;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 22:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
quote:
έτσι και το ΥΣΕΕ υποχρεούται να συμμορφώνεται με τις αποφάσεις της ΟΕΤΕ.


Πες μου μια αποφαση της υποτιθεμενης ΟΕΤΕ ...μια μονο !
quote:
Καλά βρε Αδιάβαστε, τη σόι λογική είναι αυτή;;;
Αυτοί έγραψαν στα ελληνικά και το έβαλαν φάτσα κάρτα το "ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ" και ζητάς από εμένα να σου δώσω στοιχεία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Οταν λεω στοιχεια ,καταλαβαινεις πολυ καλα τι εννοω . Το ΥΣΕΕ λεει πως προκειτε περι λαθους , εσυ λες πως οχι ... απλα πραγματα λοιπον ----> αποδειξε το επιτελους με στοιχεια και οχι με εικασιες . Σε προηγουμενο μηνυμα σου εξηγησα τι αποτελει στοιχειο (αν και το ξερεις πολυ καλα), αλλα εσυ "ποιεις την νησαν" . Επειδη δε ,την πληροφορια αυτη την πηρες απο την σελιδα της εκκλησιας ,ζητα απο αυτους στοιχεια .... να μην σου πω ομως τι θα παρεις....εεεεεεεεεεεε .... μ΄εσκασες !!!
quote:
Δηλαδή βλέπεις τον ελέφαντα και μου ζητάς να σου δώσω στοιχεία ότι αυτό που βλέπεις είναι ελέφαντας;;;;

Τον μονο ελεφαντα που βλεπω ειναι του Agnostic !!!!!!!!!!
quote:
Να σου πω κάτι, αλλά να μην παρεξηγηθείς.
«Ο τυφλοπόντικας, βλέπει και καταλαβαίνει πολύ καλύτερα από σένα φίλε μου.»

Για να το λες εσυ ετσι θα΄ναι.... εγω παντως συνηθιζω να διαλεγομαι με ανθρωπους .... εσυ απο τα λεγομενα σου φανταζομαι θα εχεις ενδιαφερουσες κουβεντες με το ...εκλεκτο ακροατηριο σου ,αφου οπως λες καταλαβαινει ο ενας τον αλλο !!!!!Αντε και εις ανωτερα επιπεδα ....

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 22:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Υπάρχει πουθενά "πληροφοριακό υλικό" σχετικά με την ομάδα που αναγνωρίστηκε;;



http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_16/04/2006_181075
http://www.lawnet.gr/news.asp?cat=1&article=10940
http://news.rnn.gr/gr/index.php?option=com_content&task=view&id=575&Itemid=6

αυτα βρηκα

quote:
Δηλαδή θες να πεις πως δεν πρέπει να λάβουμε σοβαρά υπόψη μας αυτά που λέει το ΥΣΕΕ μιας που είναι άλλη η ομάδα που αναγνωρίστηκε;;


ναι ψηλε γιατι εγω μπορει να φτιαξω μια θρησκεια και να λεω οτι θελω αλλα αρχιζω να γινομαι <<επικινδυνος>> μονο αν το κρατος μου δωσει αναγνωρηση μεχρι τοτε ειμαι απλα γραφικος
ενωιτε οτι οι πραξεις μου δεν ειναι επικυνδινες για τους συνανθρωπους μου

quote:
Εσύ τι έχεις να πεις σχετικά με αυτά που ρώτησα, αν θες φυσικά;;;



τρεφω την ιδια γνωμη που τρεφω για την θρησκεια που ασπαζεσαι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2006, 23:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
quote:
valgraph

Χα! Κάτι είχα ακούσει για κάτι οργιάκια που γίνονται στον Όλυμπο (κάτι για τον διαγωνισμό της... εταίρας) - έχει ακούσει κανείς κάτι γι αυτό? Τελικά όλα είναι για τον πu*t§o...


Καπου ακουσα ...κατι μου ειπαν ... Μπλα μπλα μπλα μπλα.... ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ,ΣΤΟΙΧΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....

Εχεις υπ΄οψιν σου φιλτατε τι ηταν οι εταιρες που αναφερεις .... αποκλειετε ! Ειπες κατι ,ετσι, για να πεις κατι . Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας και εσυ φιλτατε εισαι ημιμαθης !!!!

ΚΡΥΠΤΕΙΝ ΑΜΑΘΙΗΝ ΚΡΕΣΣΟΝ Η ΕΙΣ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΦΕΡΕΙΝ (Ηρακλειτος)

......................................................................
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
......................................................................

velial ,σε γενικες γραμμες συμφωνω μαζι σου , εχω καποιες "ενστασεις " αλλα δεν ειναι του παροντος .


" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 13:14:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αδιάβαστος
Οταν λεω στοιχεια ,καταλαβαινεις πολυ καλα τι εννοω . Το ΥΣΕΕ λεει πως προκειτε περι λαθους , εσυ λες πως οχι ... απλα πραγματα λοιπον

Αδιάβαστε,
Που αναφέρει το ΥΣΕΕ ότι πρόκειται περί λάθους;;

Δείξε μου τη σελίδα στην οποία το αναφέρουν σε παρακαλώ γιατί μπορεί να μου διέφυγε και να μην το είδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 14:42:47  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε Ψηλέ, τόοοοοοσο έχει κολλήσει πια η βελόνα???? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 03:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


πολλες σελιδες, ε?


λεω την γνωμη μου στα γρηγορα και την κανω:


οι ναοι ανηκουν στους Ελληνες της Πατρωας θρησκευτικης αντιληψης - ηταν ειναι και θα ειναι ναοι!


αν καποιοι νιωθουν Ελληνες στην θρησκευτικη αντιληψη, εχουν το δικαιωμα να χρησιμοποιησουν τους ναους των προγονων τους - το οτι μου απαγορευουν να αγγιξω μια στηλη που την ακουμπουσαν καθημερινα οι προγονοι μου στα σταυροδρομια, με εκνευριζει


αλλά θρησκεια δωδεκαθεϊσμου μου φαινεται αστειο και που το συζηταμε - δεν υπηρχε θρησκεια, υπηρχε συγκεκριμενη θρησκευτικη αντιληψη - ανιμιστικη!


και αυτη η αντιληψη θελει την Φυση ζωντανη, με πνευματα και θεοτητες, εκφανσεις του Θειου - ολη η Γαια ειναι ναος, και καθε γωνια της ναϊσκος


οι τυποι που κατα καιρους βλεπω με χλαμυδες να προσπαθουν να φτιαξουν θρησκεια κανοντας δημοσιες τελετες ειναι κλαυσιγελως...


δεν τους θελω στον Παρθενωνα αν θεωρηθει ποτε Ελληνικος ναος της Αθηνάς στην πραξη - θα καταληξει τουριστικο αξιοθεατο


αν ειχαν την Πατρωα θρησκευτικη αντιληψη δεν θα φοραγαν τις χλαμυδες...


ΥΓ. θελει Αρετη και Τολμη η Ελευθερια


ΥΓ.2 και θελει πολυ προσπαθεια για να κατανοησει κανεις την θρησκευτικη αντιληψη των Ελληνων, γιατι ηταν και ο τροπος που αντιλαμβανονταν τον κοσμο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 12:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph
quote:

quote:
valgraph

Χα! Κάτι είχα ακούσει για κάτι οργιάκια που γίνονται στον Όλυμπο (κάτι για τον διαγωνισμό της... εταίρας) - έχει ακούσει κανείς κάτι γι αυτό? Τελικά όλα είναι για τον πu*t§o...


Καπου ακουσα ...κατι μου ειπαν ... Μπλα μπλα μπλα μπλα.... ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ,ΣΤΟΙΧΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....

Εχεις υπ΄οψιν σου φιλτατε τι ηταν οι εταιρες που αναφερεις .... αποκλειετε ! Ειπες κατι ,ετσι, για να πεις κατι . Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας και εσυ φιλτατε εισαι ημιμαθης !!!!

ΚΡΥΠΤΕΙΝ ΑΜΑΘΙΗΝ ΚΡΕΣΣΟΝ Η ΕΙΣ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΦΕΡΕΙΝ (Ηρακλειτος)

....................................................................
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
....................................................................

velial ,σε γενικες γραμμες συμφωνω μαζι σου , εχω καποιες "ενστασεις " αλλα δεν ειναι του παροντος .


" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "




Αδιάβαστε, είσαι αδιάβαστος... Συναίβει σε φιλικό μου άτομο (γυναίκα) την οποία *** λέγοντάς της πως έχει messenger τον... Ερμή (καημένη vodafone) να της φέρνει μηνύματα και θεό/προστάτη τον Απόλλωνα! Σιγά *** μη σου δώσω και τη διεύθυνσή της...
Καμιά φορά αν ξέρεις την Ελληνική, χρησιμοποιούμε τη φράση "κάτι είχα ακούσει" για πολλούς λόγους... Αντε, να το πω καλύτερα, κάτι μου είχαν εκμυστηρευτεί...
Και απ' ότι "είχα ακούσει" (<---ξανά!), υπήρχε στην Αρχαία Ελλάδα κάτι τέτοιο - μια φορά το χρόνο, μια βραδιά, κάνανε κόντρα για το ποια θα πάρει περισσότερους...
Και του π@θστι, αν δεν μπορώ εδώ μέσα να πω κάτι απλώς για να το πω. Εσύ διόρθωσε με με αποδείξεις κι όχι με χαρακτηρισμούς. ***...

___________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
___________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 14:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αδιάβαστε, είσαι αδιάβαστος... Συναίβει σε φιλικό μου άτομο (γυναίκα) την οποία *** λέγοντάς της πως έχει messenger τον... Ερμή (καημένη vodafone) να της φέρνει μηνύματα και θεό/προστάτη τον Απόλλωνα! Σιγά *** μη σου δώσω και τη διεύθυνσή της...

αν υπαρχει ατομο που εφαγε το παραμυθι περι ερμη και τα λοιπα τοτε εχει iq ραδικιου
βεβαια δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που την παταει
και δεν την πατανε μονο γυναικες
υπαρχουν περιπτωσεις που τους εχουν πει οτι στην προηγουμενη τους ζωη ηταν βασιλιαδες μαγοι και διαφορα αλλα
και σε μερη οπως ατλαντιδα λεμουρια

quote:
Και απ' ότι "είχα ακούσει" (<---ξανά!), υπήρχε στην Αρχαία Ελλάδα κάτι τέτοιο - μια φορά το χρόνο, μια βραδιά, κάνανε κόντρα για το ποια θα πάρει περισσότερους...


τωρα για το οτι μια φορα τον χρονο στην αρχαια ελλαδα εβαζαν σαν στοχο το ποια θα παρει τους περισοτερους συγουρα δεν γινοταν απο τις ιερειες γιατι ενα κολημα που εχουν ολες οι θρησκιες ειναι οτι πρεπει οι ιερειες να ειναι παρθενες


quote:
Και του π@θστι, αν δεν μπορώ εδώ μέσα να πω κάτι απλώς για να το πω. Εσύ διόρθωσε με με αποδείξεις κι όχι με χαρακτηρισμούς. ***...

μα τι λες τωρα αν ειναι δυνατον να μην μπορουμε να λεμε οτι θελουμε εδω μεσα ετσι για να λεμε
ας ξεκινησουμε λοιπον
η γη ειναι τριγωνη καπου το ακουσα
το φεγγαρι ειναι απο τυρι καπου το ακουσα
οποιος εχει φωτο του μιστερ μπιν ειναι ενδογαλαξιακος αυτοκρατορικος
μυστικος αρμεκτογαλακτοσυλεκτης πουλιων και συνεργαζεται με τον βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα καπου το ακουσα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 16:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
quote:
η γη ειναι τριγωνη καπου το ακουσα
το φεγγαρι ειναι απο τυρι καπου το ακουσα
οποιος εχει φωτο του μιστερ μπιν ειναι ενδογαλαξιακος αυτοκρατορικος
μυστικος αρμεκτογαλακτοσυλεκτης πουλιων και συνεργαζεται με τον βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα καπου το ακουσα


Πιο πιθανη ειναι παντως η... τριγωνικοτητα της Γης, παρα η υπαρξη του Δια

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 16:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Πιο πιθανη ειναι παντως η... τριγωνικοτητα της Γης, παρα η υπαρξη του Δια

οποιουδηποτε θεου/ας

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 17:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph
Πολλά χημικά πίνετε πολλοί εδώ μέσα...
- Η σοκολάτα είναι ωραία - κάπου το άκουσα, απέχει πολύ από το η γη είναι τρίγωνη και διάφορα τέτοια κουραφέξαλα...
Το οτι μια κοπέλα με μυαλό ροδάκινου την πάτησε και μου το είπε, δεν σημαίνει οτι το άκουσα... ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΤΗΚΕ.
Τώρα, εσείς συνεχίστε να συγκρίνετε το κουρ@δι με τι γάτα...

"Ζούμε στη γη των ηληθίων - πάλι τα τσογλάνια τους βγάλανε στο δρόμο, με το σταυρό στο χέρι..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 17:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Συνιστώ στους συμμετέχοντες της συζήτησης να επιδεικνύουν ψυχραιμία και να σέβονται τόσο την διαφορετικότητα του συνομιλητή τους όσο και το γεγονός οτι έχουν απόψεις που τις υπερασπίζονται, κάτι που είναι δικαίωμα τους.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 21:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
quote:
Αδιάβαστε, είσαι αδιάβαστος...
Αντε ρε !!! Πωωωω πωωωω !!!! Μενω εκπληκτος !!! Μωρε μπραβο διαπιστωση !!!
Βρε συυυυ !!! Πωωωωωω πωωωωωωω !!!!! Εισαι τρομερος !!!! Τι ειπε ο ανθρωπος !!!
quote:
Εσύ διόρθωσε με με αποδείξεις κι όχι με χαρακτηρισμούς. ***...
Πρασεξε ... ημιμαθη φιλε μου . Εσυ κανεις λογο για "διαγωνισμο εταιρας" και επειδη εννοεις "πορνης" , εχεις χρεος να ξερεις τι ηταν η εταιρα . Αν παλι δεν ξερεις , οφειλεις να μαθεις . Και αν δεν εμαθες ακομα ε ...ελα την δευτερα με τον κηδεμονα σου ...

quote:
Και απ' ότι "είχα ακούσει" (<---ξανά!), υπήρχε στην Αρχαία Ελλάδα κάτι τέτοιο - μια φορά το χρόνο, μια βραδιά, κάνανε κόντρα για το ποια θα πάρει περισσότερους...
Θαρρω πως εχεις μεγαλη φαντασια ή .... μεγαλα αυτια !. Κατι τετοιο το αγνοω ( αδαβαστος γαρ ), ομως αν εχεις καποια στοιχεια-παραπομπες για να μας διαφωτισεις ...οριστε ,γραψτα μας ,για να αποκτηση και βαρυτητα ο λογος σου , αλλιως ( ξανα ---> )...ελα την δευτερα με τον κηδεμονα σου ... Πως μπορω να σου αποδειξω πως κατι τετοιο δεν υφισταται ; Θα πρεπει να γραψω ολη την Αρχαια Ελληνικη γραμματεια !!!

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 21:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
quote:

Αδιάβαστε,
Που αναφέρει το ΥΣΕΕ ότι πρόκειται περί λάθους;;
Δείξε μου τη σελίδα στην οποία το αναφέρουν σε παρακαλώ γιατί μπορεί να μου διέφυγε και να μην το είδα.
΄

Ψηλε θα το ξαναπω : "..........." και "............." εφ΄οσον "..........................." !! Ελπιζω να υπηρξα σαφης αγαπητε !!!

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 22:40:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Αδιάβαστε,
Που αναφέρει το ΥΣΕΕ ότι πρόκειται περί λάθους;;
Δείξε μου τη σελίδα στην οποία το αναφέρουν σε παρακαλώ γιατί μπορεί να μου διέφυγε και να μην το είδα.
΄

Ψηλε θα το ξαναπω : "..........." και "............." εφ΄οσον "..........................." !! Ελπιζω να υπηρξα σαφης αγαπητε !!!

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "


Το ξέρω πως μέσα σου γνωρίζεις πολύ καλά τι συμβαίνει!

Σου είναι δύσκολο να δεχτείς κάποια πράγματα γιατί αυτό που εσύ αποκαλείς λογική σε πολεμά και δεν αφήνει το πνεύμα σου να δεχθεί την αλήθεια.

Έχεις επενδύσει πολλά σε αυτό που εσύ ονομάζεις λογική και δεν θέλεις να δεχθείς ότι το δημιούργημά σου λανθάνει!

Δεν γνωρίζω αν είσαι ενεργό μέλος ή αν συμπαθείς απλά το ΥΣΕΕ, αυτό που εγώ βλέπω είναι πως εμπιστεύεσαι λάθος ανθρώπους για την αναβίωση ή και τη διαφύλαξη του "αρχαίου" μας μεγαλείου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1855469
Maintained by Digital Alchemy