ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ ΩΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΝ ΔΩΔΕΚΑΘΕΪΣΜΟ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 22:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:

Το ξέρω πως μέσα σου γνωρίζεις πολύ καλά τι συμβαίνει!

Σου είναι δύσκολο να δεχτείς κάποια πράγματα γιατί αυτό που εσύ αποκαλείς λογική σε πολεμά και δεν αφήνει το πνεύμα σου να δεχθεί την αλήθεια.

Έχεις επενδύσει πολλά σε αυτό που εσύ ονομάζεις λογική και δεν θέλεις να δεχθείς ότι το δημιούργημά σου λανθάνει!

Δεν γνωρίζω αν είσαι ενεργό μέλος ή αν συμπαθείς απλά το ΥΣΕΕ, αυτό που εγώ βλέπω είναι πως εμπιστεύεσαι λάθος ανθρώπους για την αναβίωση ή και τη διαφύλαξη του "αρχαίου" μας μεγαλείου.



Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 12:55:58  Εμφάνιση Προφίλ
Γηγενή,
αν κατάλαβα, λοιπόν, καλά από τα λεγόμενά σου,
θεωρείς ΜΠΟΥΡΔΕΣ όσα λένε οι του ΥΣΕΕ περί Θεών και τα σχετικά,
σωστά;;

Δηλαδή, οι αρχαίοι μας, πίστευαν σε είδωλα και ανύπαρκτους Θεούς, σωστά;;

Καλό θα ήταν να τα γράφεις εσύ και να μην με βάζεις στον κόπο να τα γράφω εγώ για σένα.

Edited by - Ψηλός on 18/05/2006 12:57:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 13:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ψηλε το εχω πει και παλιοτερα

μπουρδες και ψεμα ειναι ολες οι θρησκειες

εσυ παιρνεις μονο αυτο που θες το οτι οι αρχαιοι πιστευαν σε ανυπαρκτους θεους
εγω λεω οτι ολοι πιστευουν σε ανυπαρκτους θεους
ειτε η θρησκεια τους ειναι πολυθειστικη ειτε μονοθειστικη

τωρα μην σε πιασει παλι υστερια και αρχισεις να μου λες

<<Ωραία λοιπόν,
αφού τοποθετήθηκες και δεν έχεις να προσθέσεις τίποτα άλλο επί του θέματος, πήγαινε λοιπόν και πουθενά αλλού>>

για πες μου κατι αλλο γιατι συνεχιζεις να ασχολησε με το υσσε ενω τωρα ξερεις οτι αλλη ομαδα εχει την αναγνωριση

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 13:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Εγω δεν μπορω να καταλαβω τι δουλεια θελουν οι χριστιανοαμνοι εδω μεσα. Αρκετους εθνικους δεν καψατε? Αρκετα βιβλια δεν καταστρεψατε? Αρκετες ιερειες δεν σφαξατε? Αρκετα μνημεια δεν γκρεμισατε?


Αντε τωρα, πηγαιντε σαν καλοι αμνοι που εισαστε να κανετε καμια πορεια για τον κωδικα Da vinci, και αφηστε τους "τραλαλα" Διοπληκτους στην ησυχια τους. Και μην ξεχνατε... ερχετε ο Δεκαπενταυγουστος! Οσοι θελουν να συρθουν σαν ερπετα προς την παναγια της Τηνου, ας κρατησουν θεση!

Υ.Γ. Ο ..."""μακαριστος""" Αθηνων, εκβιαζε μοναχες για να περνει λεφτα, και εβαζε νταβατζηδες να τις απειλουν, και λουκετωνε τα παγκαρια!!! ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝ... εεε, του ΧΡΙΣΤΟΥ ηθελα να πω!

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 13:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
velial εισαι αδικος
ο καθε ενας εχει δικαιωμα να πει την γνωμη του και να την στηριξει
αν ειταν να πουν τη νγνωμη τους μονο οι πολυθειστες τοτε θα ελεγαν ολοι ενα μπραβο καλα εγινε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 17:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Την γνωμη τους ας την πουν, δε λεω οχι... Τη χολη τους ομως να την κρατησουν για τον εαυτο τους. Ειναι σαν να βγουν οι Γερμανοι, και να βριζουν τους εβραιους για την πιστη τους. Δεν τους "παιρνει", μετα τα οσα κανανε επι Χιτλερ.

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 18:48:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ψηλε το εχω πει και παλιοτερα

μπουρδες και ψεμα ειναι ολες οι θρησκειες

εσυ παιρνεις μονο αυτο που θες το οτι οι αρχαιοι πιστευαν σε ανυπαρκτους θεους
εγω λεω οτι ολοι πιστευουν σε ανυπαρκτους θεους
ειτε η θρησκεια τους ειναι πολυθειστικη ειτε μονοθειστικη

τωρα μην σε πιασει παλι υστερια και αρχισεις να μου λες

<<Ωραία λοιπόν,
αφού τοποθετήθηκες και δεν έχεις να προσθέσεις τίποτα άλλο επί του θέματος, πήγαινε λοιπόν και πουθενά αλλού>>

για πες μου κατι αλλο γιατι συνεχιζεις να ασχολησε με το υσσε ενω τωρα ξερεις οτι αλλη ομαδα εχει την αναγνωριση

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


Αυτό που θέλω εγώ από σένα είναι, όπως ψάχνεις και βρίσκεις τόσα και τόσα "στοιχεία" για το Χριστιανισμό, και συμμετέχεις σε άπειρες συζητήσεις σχετικά με το "δόγμα" Του, να κάνεις το ίδιο για τον νεοπαγανισμό. Όχι να είσαι μονολεκτικός και να στρίβεις τη συζήτηση προς το Χριστιανισμό!!

Εγώ, εδώ μέσα, έθεσα κάποια ερωτήματα σχετικά με το πώς βλέπουν τους Θεούς, τη δημιουργία, ...... οι του ΥΣΕΕ (μιας που είναι από τους λίγους, αν όχοι οι μόνοι, που αναλύουν τις θέσεις τους), και ζήτησα να το συζητήσουμε.
Ζήτησα επίσης, από όσους ασπάζονται τον παγανισμό, να μου πουν αν θεωρούν πως το ΥΣΕΕ τους αντιπροσωπεύει, και πάλι απάντηση δεν έλαβα.

Μάλλον, όμως, φαίνεται να μην ενδιαφέρει κανέναν "άθεο" το θέμα και ο μόνος λόγος για τον οποίο γράφουν είναι για να πετροβολούν το Χριστιανισμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 18:59:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εγω δεν μπορω να καταλαβω τι δουλεια θελουν οι χριστιανοαμνοι εδω μεσα. Αρκετους εθνικους δεν καψατε? Αρκετα βιβλια δεν καταστρεψατε? Αρκετες ιερειες δεν σφαξατε? Αρκετα μνημεια δεν γκρεμισατε?


Φαίνεται όμως ότι δεν κάναμε καλή δουλειά!!!!
Μας ξέφυγαν ορισμένοι και τώρα το παίζουν έξυπνοι και μάγκες και τσαμπουνάνε το κοντό τους και το μακρύ τους!!


quote:
Αντε τωρα, πηγαιντε σαν καλοι αμνοι που εισαστε να κανετε καμια πορεια για τον κωδικα Da vinci, και αφηστε τους "τραλαλα" Διοπληκτους στην ησυχια τους. Και μην ξεχνατε... ερχετε ο Δεκαπενταυγουστος! Οσοι θελουν να συρθουν σαν ερπετα προς την παναγια της Τηνου, ας κρατησουν θεση!

Ρε συ velial,
αντί να κακαρίζεις και να κάνεις το έξυπνο εδώ μέσα, δεν πας καμιά βόλτα κατά Τήνο μεριά, τον Δεκαπενταύγουστο, να "ανοίξεις" τα μάτια σε όσους πρόκειται να "συρθούν σαν ερπετά";;

Είμαι σίγουρος όμως πως δεν έχεις το κουράγιο ούτε στα μάτια να αντικρίσεις τα "ερπετά", όχι να τους μιλήσεις κιόλας.
Οπότε, συνέχισε το διαφωτιστικό σου έργο εδώ μέσα, μιας που είναι και δωρεάν κιόλας!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bartimaeus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Turks and Caicos Isl
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 19:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bartimaeus
@ gigenis
quote:

ας ξεκινησουμε λοιπον
η γη ειναι τριγωνη καπου το ακουσα
το φεγγαρι ειναι απο τυρι καπου το ακουσα
οποιος εχει φωτο του μιστερ μπιν ειναι ενδογαλαξιακος αυτοκρατορικος
μυστικος αρμεκτογαλακτοσυλεκτης πουλιων και συνεργαζεται με τον βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα καπου το ακουσα

᾿Εταῖρε Γηγενή, ἐφ' ᾧ πάρει;

Αν η ομόγνωμη αντίρρηση δυο-τριών μπορεί να συνιστά κάποια ευφάνταστη χιτσκοκική θεωρία συνωμοσίας μυστικών αρμεκτογαλακτοσυλλεκτών της ΚΥΠ, τότε η κατά γράμμα κοινή γραμμή και σύμφωνη άποψη-θέση των εικοσιδυό «αθέων» τι μπορεί να σημαίνει, ρε film-maker Γηγενή;

Ωστόσο, επειδή ούτε η δουλειά μου ούτε τα χόμπι μου έχουν σχέση με τη σεναριογραφία, αλλά και με τη φαντασία ή τις ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ είμαι ιδεολογικά και ψυχολογικά μαλωμένος, γι' αυτό σ' αφήνω μόνο σου να ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ. Απ' ό,τι βλέπω διαθέτεις όχι μόνο άφθονη αλλά και «οργιάζουσα» τη φαντασία... φαντάζομαι!!!

Τελικά, ρε συ Γηγενή, μήπως κάνεις πολλή παρέα με το Schwabe??

-------------------------
ΥΓ. Μετά από τέτοιες ευφάνταστες ****** που αραδιάζεις, ρε Γηγενή, ακόμα αναρωτιέσαι τι **************

Τίποτα περισσότερο από τη ********* το μάθημά τους κι επαναλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια στην αντιχριστιανική τους προπαγάνδα...

Πάντως, ευχαριστώ για το αξίωμα «βασιλοπουλο» και σου ανταποδίδω τα όμοια:

«άντε και... Ύπατος Αρμοστής, βρε gigeni
...των «άθεων» Δωδεκαθεϊστών, εννοείται!!!»

© unregistered essence

__________________________
Εγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω απρεπών χαρακτηρισμών
__________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Bartimaeus μπαινεις με δυο λογαργιασμους;;
γιατι ολο αυτο που εχεις ποσταρει ειναι απαντηση που εχω δωσει στον valgraph

αν εχεις δυο λογαργιασμους τοτε το παραληρυμα σου εχει καποια βαση
και θα απαντησω αν ειναι ετσι τα πραγματα
αν δεν ειναι ετσι τοτε πρεπει να ξερεις οτι συζητω με ατομα που εχουν πει κατι με ατομα που βγαζουν αναρθρες κραυγες αποφευγω την οποια συζητηση
εσυ σαν Bartimaeus δεν εχεις δωσει τον παραμικρο λογο (εκτως απο προσωπικες επιθεσεις)για να ανοιξει καποιος συζητηση μαζι σου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 20:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis

Αυτό που θέλω εγώ από σένα είναι, όπως ψάχνεις και βρίσκεις τόσα και τόσα "στοιχεία" για το Χριστιανισμό, και συμμετέχεις σε άπειρες συζητήσεις σχετικά με το "δόγμα" Του, να κάνεις το ίδιο για τον νεοπαγανισμό. Όχι να είσαι μονολεκτικός και να στρίβεις τη συζήτηση προς το Χριστιανισμό!!

οταν υπαρχει λογος για στοιχεια τα παραθετω οταν πρεπει να απαντησω μονολεκτικα απαντω
αν πει καποιος οτι γινετε το αλφα στην θρησκεια την παγανηστικη θα το ψαξω και θα πω ναι ειναι ετσι η οχι δεν ειναι
στο συγκεκριμενο θεμα οι ερωτησεις σου ειναι ασχετες γιατι αφορουν ομαδα που δεν εχει αναγνωριστει απο το κρατος η μονη ομαδα που επισημα εκπροσωπει το δωδεκαθεο ειναι η ΕΛΛΗΝ.Α.Ι.Σ. – Ελλήνων Αρχαιοθρήσκων Ιερόν Σωματείον

Εγώ, εδώ μέσα, έθεσα κάποια ερωτήματα σχετικά με το πώς βλέπουν τους Θεούς, τη δημιουργία, ...... οι του ΥΣΕΕ (μιας που είναι από τους λίγους, αν όχοι οι μόνοι, που αναλύουν τις θέσεις τους), και ζήτησα να το συζητήσουμε.
Ζήτησα επίσης, από όσους ασπάζονται τον παγανισμό, να μου πουν αν θεωρούν πως το ΥΣΕΕ τους αντιπροσωπεύει, και πάλι απάντηση δεν έλαβα.


σου εχω απαντησει το υσεε ειναι μια ομαδα που το βλεπει ετσι αλλα δεν ειναι η μονη οπως εχουμε 2-3 χιλιαδες χριστιανικες οργανωσεις ετσι ειναι και με τους δωδεκαθειστες
τωρα οι παγανιστες οσοι ειναι στο υσεε θα σου πουν οτι τους αντιπροσωπευει οσο ιανοικουν αλου θα σου πουν οτι δεν τους αντιπροσωπευει


Μάλλον, όμως, φαίνεται να μην ενδιαφέρει κανέναν "άθεο" το θέμα και ο μόνος λόγος για τον οποίο γράφουν είναι για να πετροβολούν το Χριστιανισμό.


αυτο το αθεος θα το γραφεις ως εχει και οχι σε αποσοποιητικα
οταν αρχησεις να θετεις ερωτηματα για την ομαδα που εχει παρει το οκ απο την πολητεια τοτε θα κανουμε αναληση των θεσων της

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 21:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
Ψηλε, το μονο κακαρισμα που ξερω, ειναι του δικεφαλου αετου της εκκλησιας. Επισης, εχω ακουσει οτι οι αμνοι, και ειδικα του θεου, βελαζουν.

Επισης, να ξερεις οτι δεν εχω προβλημα ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ, οποιου σερνεται σαν το σκουλικι. Αν ας πουμε εβλεπα αυτο το πραγμα στο δρομο, θα το παταγα!


_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 22:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
quote:

Το ξέρω πως μέσα σου γνωρίζεις πολύ καλά τι συμβαίνει!
Σου είναι δύσκολο να δεχτείς κάποια πράγματα γιατί αυτό που εσύ αποκαλείς λογική σε πολεμά και δεν αφήνει το πνεύμα σου να δεχθεί την αλήθεια.
Έχεις επενδύσει πολλά σε αυτό που εσύ ονομάζεις λογική και δεν θέλεις να δεχθείς ότι το δημιούργημά σου λανθάνει!

Υπαρχουν πολλων ειδων αληθειες Ψηλε !Ασε την ψυχαναλυση λοιπον και "εμπα στο ψητο" . Περιμενω να στοιχειοθετησης την κατηγορια σου ! Ετσι πρεπει ... αυτο ειναι το σωστο αυτο λεει η λογικη! Αν μπορεις ... αν δεν μπορεις ,δεν ειναι ντροπη , πες το απλα ,με δικα σου λογια λ.χ. συγνωμη κυριοι , αυτο που λεει η εκκλκησια στην σελιδα της ειναι μια υπονοια ,κακοπροαιρετη και παραπλανητικη !Γινε φιλαληθης κ. Ψηλε ... ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ !!

quote:
Δεν γνωρίζω αν είσαι ενεργό μέλος ή αν συμπαθείς απλά το ΥΣΕΕ, αυτό που εγώ βλέπω είναι πως εμπιστεύεσαι λάθος ανθρώπους για την αναβίωση ή και τη διαφύλαξη του "αρχαίου" μας μεγαλείου.

Γνωριζεις αλλα κανεις την παπια ... το εχω πει πολλες φορες . Δεν ανηκω καπου Ψηλε , δεν εχω την αναγκη να ανηκω καπου ,δεν περιοριζομαι σε στενοπους , δεν κλεινω το μυαλο μου στην λογικη !

Επειδη τους συμπαραστεκομαι (εδω ) δεν σημαινει πως τους εμπιστευομαι κιολας . Βλεπω πως τους επιτιθεσθε ανανδρα και χυδαια ,με την παμπαλαια , δισχιλιετη συνταγη σας ,και τα "παιρνω" οπως λεει η νεολαια μας σημερα ! Και τα παιρνω διοτι η ιστορια εδειξε για τι ειναι ικανη η εκκλησια σας .
Οσο για την διαφυλαξη του αρχαιου μεγαλειου , δεν χρειαζετε καμια οργανωση απο πισω Ψηλε. Αλλωστε δεν ειστε οι πλεον καταλληλοι να μιλατε για την διαφυλαξη του Αρχαιοελληνικου ιδεωδους.


" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bartimaeus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Turks and Caicos Isl
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 22:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bartimaeus
@ gigenis

quote:

Bartimaeus μπαινεις με δυο λογαργιασμους;;

Βλέπω η επιδείνωση της μεταδοτικής (ελέω Schwabe) νόσου είναι ραγδαία!!! !!! !!!

Τη μια μέρα η εμμονή:
«μυστικος αρμεκτογαλακτοσυλεκτης πουλιων και συνεργαζεται με τον βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα»

και την επομένη η ψύχωση:
«Bartimaeus μπαινεις με δυο λογαργιασμους;;» !!! !!! !!! 8=(

Δηλαδή με βάση τη δική σου λογική θα έπρεπε κι εγώ να σε ρωτήσω: «gigenis, μπαίνεις με 22 λογαριασμούς;;» ή να συμπεράνω δονκιχωτικώς πως τα μέλη του Ύπατου Συμβουλίου της ΕΕ, προκειμένου να αβαντάρουν το Δωδεκαθεϊσμό τους, παριστάνουν τους «άθεους» σχολιαστές εδώ μέσα στο forum του esoterica;::;-)

quote:

γιατι ολο αυτο που εχεις ποσταρει ειναι απαντηση που εχω δωσει στον valgraph

Άσε τις κουτοπονηριές, Γηγενή...
Το βλέπω ότι postάρισες στον valgraph... δεν φόρεσα ακόμη γυαλιά!
Για εξήγησε όμως ποιον εννοείς όταν μιλάς για «βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα»;
Ο καθένας μπορεί μ' ένα κλικ στα profiles να εξακριβώσει ποιον υπονοείς, αν και δεν πρόκειται για σλόγκαν αλλά για link!
Μάλλον χρειάζεσαι γυαλιά, Γηγενή!

quote:

αν εχεις δυο λογαργιασμους τοτε το παραληρυμα σου εχει καποια βαση

Όπα, νάτη πάλι η εμμονή... δις διατυπωμένη σε 5 αράδες post!!! Έχει εκλάβει διαστάσεις ψύχωσης, πλέον!

quote:

και θα απαντησω αν ειναι ετσι τα πραγματα
αν δεν ειναι ετσι τοτε πρεπει να ξερεις οτι συζητω με ατομα που εχουν πει κατι με ατομα που βγαζουν αναρθρες κραυγες αποφευγω την οποια συζητηση

Προσπάθησε να γίνεις πιο υποτιμητικός, Γηγενή... Δεν με ενοχλεί καθόλου... Ίσα-ίσα που μ' αρέσει κιόλας, το απολαμβάνω! Η χριστιανική διαστροφή με τα ραπίσματα στο μάγουλο, βλέπεις...

Όσο με αφορά, δεν με πειράζει να συνομιλώ με κανένα, ούτε με τους πτωχούς τω πνεύματι, Γηγενή...

quote:

εσυ σαν Bartimaeus δεν εχεις δωσει τον παραμικρο λογο (εκτως απο προσωπικες επιθεσεις)για να ανοιξει καποιος συζητηση μαζι σου

1. Μπορείς να ασκήσεις τα δημοκρατικά σου δικαιώματα και να ζητήσεις (ευγενικά) από τον Administrator την αποπομπή μου ως ταραξία και ...εγκάθετο του Αρχιεπισκόπου!!! ...που αποπροσανατολίζει τη συζήτηση στο forum!!!

2. ΌΤΑΝ και ΑΝ επιτίθομαι, Γηγενή, το κάνω ντόμπρα, ευθέως και αντρίκια, μπαμ-μπαμ στο κεφάλι... ΔΕΝ επιτίθομαι με πλαγιοκοπήσεις και μισόλογα και θεωρίες συνωμοσίας... τύπου ΚΑΠΗ!!!

quote:

«Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του»

Ορθολογικό ακούγεται... αλλά απ' ό,τι φαίνεται, εσύ με τις κουτοπονηριές σου πυροβολείς μάλλον... το δικό σου το κεφάλι!


© unregistered essenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2006, 23:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 00:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
Bartimaeus για να τελιωνουμε με την παρανοικη σου υποψια οτ ιυπαρχει η παραμικρη πιθανοτητα να ελεγα κατι που θα εδειχνε το ατομο σου

ολο αυτο που εχεις ποσταρει ειναι απαντηση στον valgraph
για να αναφερθω σε καποιον θα πρεπει αυτος ο καποιος να συμετεχει στην συζητηση

quote:
Για εξήγησε όμως ποιον εννοείς όταν μιλάς για «βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα»;
Ο καθένας μπορεί μ' ένα κλικ στα profiles να εξακριβώσει ποιον υπονοείς, αν και δεν πρόκειται για σλόγκαν αλλά για link!

μημπως περασε απο το κλονισμενο σου μυαλο οτι μπορει η αναφορα και του πουλιου το γαλα να ειναι αναφορα στην γνωστη αλυσιδα σουπερ μαρκετ βασιλοπουλος που το εχει και σλογκαν;;;

τωρα τα περι προφαιλς και διαφορα αλλα που λες ειναι το λιγοτερο γελια
εχεις την εντυπωση οτι ολοι ασχολουνται με το ατομο σου;;
βρε τυχαρπαστε δεν εισαι τυποτα περισοτερο απο ενα απο τα χιλιαδες μελη αυτου του φορουμ οπως και εγω δεν ειμαι τυποτα παραπανω
η αρωστημενη σου εμονη οτι και καλα ασχολουνται μαζι σου πρεπει να θεραπευτει

θα κανω αλλα μια προσπαθεια μπας και το ελαχιστο πραγμα που αποκαλεις εγγεφαλο παρει μπροστα

μεχρι να πεταχτεις και να προσπαθησεις να μου την πεις δεν γνωριζα την υπαρξη σου
το οτι εμαθα οτι υπαρχεις δεν μου κανει ουτε κρυο ουτε ζεστη
αν ποτε καταφερεις να πεις μια αποψη πανω σε οποιο θεμα υπαρχει και δω οτι αξηζει απαντηση θα λαβεις την απαντηση που μπορει να ειναι και θετικη με την αποψη σου αλλα μπορει να ειναι και αρνητικη

αυτα ειχα να πω αν θες μπορεις να συνεχισεις την αρωστημενη σου
καταδιωξη αλλα μην περιμενεις απο εμενα να σου ξανα απαντησω σε γελοιες υποθεσεις
αντε και καλα μυαλα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 01:26:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αυτό που θέλω εγώ από σένα είναι, όπως ψάχνεις και βρίσκεις τόσα και τόσα "στοιχεία" για το Χριστιανισμό, και συμμετέχεις σε άπειρες συζητήσεις σχετικά με το "δόγμα" Του, να κάνεις το ίδιο για τον νεοπαγανισμό. Όχι να είσαι μονολεκτικός και να στρίβεις τη συζήτηση προς το Χριστιανισμό!!

οταν υπαρχει λογος για στοιχεια τα παραθετω οταν πρεπει να απαντησω μονολεκτικα απαντω
αν πει καποιος οτι γινετε το αλφα στην θρησκεια την παγανηστικη θα το ψαξω και θα πω ναι ειναι ετσι η οχι δεν ειναι
στο συγκεκριμενο θεμα οι ερωτησεις σου ειναι ασχετες γιατι αφορουν ομαδα που δεν εχει αναγνωριστει απο το κρατος η μονη ομαδα που επισημα εκπροσωπει το δωδεκαθεο ειναι η ΕΛΛΗΝ.Α.Ι.Σ. – Ελλήνων Αρχαιοθρήσκων Ιερόν Σωματείον


Αυτοί λένε πως αναβιώνουν αυτό που αποκαλούν «πατρώα θρησκεία», εσύ συμφωνείς ότι όντως έτσι είναι;


quote:
Εγώ, εδώ μέσα, έθεσα κάποια ερωτήματα σχετικά με το πώς βλέπουν τους Θεούς, τη δημιουργία, ...... οι του ΥΣΕΕ (μιας που είναι από τους λίγους, αν όχοι οι μόνοι, που αναλύουν τις θέσεις τους), και ζήτησα να το συζητήσουμε.
Ζήτησα επίσης, από όσους ασπάζονται τον παγανισμό, να μου πουν αν θεωρούν πως το ΥΣΕΕ τους αντιπροσωπεύει, και πάλι απάντηση δεν έλαβα.


σου εχω απαντησει το υσεε ειναι μια ομαδα που το βλεπει ετσι αλλα δεν ειναι η μονη οπως εχουμε 2-3 χιλιαδες χριστιανικες οργανωσεις ετσι ειναι και με τους δωδεκαθειστες
τωρα οι παγανιστες οσοι ειναι στο υσεε θα σου πουν οτι τους αντιπροσωπευει οσο ιανοικουν αλου θα σου πουν οτι δεν τους αντιπροσωπευει



Εσύ τι γνώμη έχεις;;
Από όσα φαίνεται ότι γνωρίζεις για το πώς αντιλαμβανόταν οι αρχαίοι το θείο, νομίζεις ότι το ΥΣΕΕ τους εκφράζει;

quote:

Μάλλον, όμως, φαίνεται να μην ενδιαφέρει κανέναν "άθεο" το θέμα και ο μόνος λόγος για τον οποίο γράφουν είναι για να πετροβολούν το Χριστιανισμό.


αυτο το αθεος θα το γραφεις ως εχει και οχι σε αποσοποιητικα
οταν αρχησεις να θετεις ερωτηματα για την ομαδα που εχει παρει το οκ απο την πολητεια τοτε θα κανουμε αναληση των θεσων της

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του



Εγώ δεν πιστεύω ότι είσαι άθεος, γι’ αυτό και βάζω το άθεος σε εισαγωγικά. Για μένα δεν υπάρχει άθεος, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
Αν έχεις βρει εσύ κάπου τις απόψεις περί θείου, της ομάδας που αναγνωρίστηκε, βάλτες εδώ να τις συζητήσουμε.
Ή ακόμη, αν νομίζεις ότι κατέχεις εσύ την «ορίτζιναλ» άποψη των αρχαίων μας περί θείου, γράψτη εδώ να τη σχολιάσουμε.

Περιμένω λοιπόν, ..............


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 01:34:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ψηλε, το μονο κακαρισμα που ξερω, ειναι του δικεφαλου αετου της εκκλησιας. Επισης, εχω ακουσει οτι οι αμνοι, και ειδικα του θεου, βελαζουν.

Επισης, να ξερεις οτι δεν εχω προβλημα ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ, οποιου σερνεται σαν το σκουλικι. Αν ας πουμε εβλεπα αυτο το πραγμα στο δρομο, θα το παταγα!


Μην κάνεις επιπλέον προσπαθείς να δείξεις το τι είσαι.
Σε καταλάβαμε .................
Μόνο για λύπηση είσαι και για τίποτα άλλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 01:48:05  Εμφάνιση Προφίλ
Bartimaeus:
«Βλέπω η επιδείνωση της μεταδοτικής (ελέω Schwabe) νόσου είναι ραγδαία!!!»

Κάποια νοσήματα είναι μεταδοτικά (ωστόσο πρέπει πρώτα να….αποδειχθεί ο ιός!!) και κάποιοι άλλοι νοσούν………..εκ γενετής από ότι φαίνεται!!!!!

Ε ρε που φτάνουνε τα παλικάρια……

Bartimaeus:
«ΌΤΑΝ και ΑΝ επιτίθομαι, Γηγενή, το κάνω ντόμπρα, ευθέως και αντρίκια, μπαμ-μπαμ στο κεφάλι... ΔΕΝ επιτίθομαι με πλαγιοκοπήσεις και μισόλογα και θεωρίες συνωμοσίας... τύπου ΚΑΠΗ!!!»

Όπα!!! Άντε και γεμίσαμε…….ΑΝΤΡΑΚΛΕΣ επιτέλους εδώ μέσα!!!!

Μεγάλε, κόψε κάτι, θα……….ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΑ ΒΟΛΙ ΞΩΦΑΛΤΣΑ!!!!

Ε ρε τι παθαίνει ο άνθρωπος……..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 02:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αυτοί λένε πως αναβιώνουν αυτό που αποκαλούν «πατρώα θρησκεία», εσύ συμφωνείς ότι όντως έτσι είναι;

Εσύ τι γνώμη έχεις;;
Από όσα φαίνεται ότι γνωρίζεις για το πώς αντιλαμβανόταν οι αρχαίοι το θείο, νομίζεις ότι το ΥΣΕΕ τους εκφράζει


ο δωδεκαθεισμος οπως παρουσιαζεται σημερα εχει αλιωθει απο την χριστιανικη θρησκεια
οχι επιτηδες αλλα απλα αυτοι που προσπαθουν να αναβιωσουν τον δωδεκαθεισμο εχουν μεγαλωσει σε περιβαλον χριστιανικο
η λατρεια των θεων εχει διακοπει εδω και 1700 χρονια
μερος της παγανιστικης λατρειας εχει αφομιωθει απο την χριστιανικη
οι διαφορες αναφορες που υπαρχουν για τους θεους ειναι απο πολλα μερη της ελλαδας και ειναι λογικο να εχουμε διαφορες
εδω ακομη και στον χριστιανισμο για τον ιδιο αγιο εχουμε διαφορες προς την λατρευτικη χροια που υπαρχει ανα περιοχες

φαντασου μετα απο χρονια που δεν λατρευεται ο χριστος καποια ατομα να βρουν γραπτα για την λατρεια του απο διαφορες εκκλησιες (ορθδοξη,καθολικη,προτεστασντες)και να ξεκινησουν την αναβιωση

φαντασου τωρα αυτα τα ατομα να εχουν μεγαλωσει σε περιβαλον που εχει μια αλλη θρησκεια και αυτη η αλλη θρησκεια να εχει αφομιωσει μερος των πρακτικων του χριστιανισμου

το αποτελεσμα που θα βγει θα θυμηζει τυποτα απο τον χριστιανισμο;;


σου το ξανα ειπα οσοι ειναι μελη του υσεε τους εκφραζει οσοι ειναι μελη αλλης ομαδας δεν τους εκφραζει

quote:
Εγώ δεν πιστεύω ότι είσαι άθεος, γι’ αυτό και βάζω το άθεος σε εισαγωγικά. Για μένα δεν υπάρχει άθεος, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

το τι υπαρχει για σενα δεν με νοιαζει
οταν θα απευθυνεσαι σε μενα και θα θες να αναφερθεις στα πιστευω μου θα γραφεις το αθεος χωρις εισαγωγικα


quote:
Αν έχεις βρει εσύ κάπου τις απόψεις περί θείου, της ομάδας που αναγνωρίστηκε, βάλτες εδώ να τις συζητήσουμε.
Ή ακόμη, αν νομίζεις ότι κατέχεις εσύ την «ορίτζιναλ» άποψη των αρχαίων μας περί θείου, γράψτη εδώ να τη σχολιάσουμε.

δεν με αφορα το θεμα και ετσι δεν εχω ψαξει να βρω τις αποψεις της ομαδας που εχει αναγνωριστει απο το κρατος

η οριτζιναλ αποψεις ειναι τοσες οσες και οι πιστοι του εκαστοτε θεου


quote:
Μην κάνεις επιπλέον προσπαθείς να δείξεις το τι είσαι.
Σε καταλάβαμε .................
Μόνο για λύπηση είσαι και για τίποτα άλλο.


να και σε κατι που με βρησκεις συμφωνο


velial
ενα ρητο λεει οτι η ελευθερια σου φτανει μεχρι εκει που αρχηζει η δικη μου
και εσυ καταπατας την ελευθερια του καθε ενα που θελει να συρθει για για να του δωσει ο θεος του αυτο που ζητησε


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 19/05/2006 03:37:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bartimaeus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Turks and Caicos Isl
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 02:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bartimaeus
@ gigenis

Το ρίξαμε στην τρελίτσα, Γηγενή;
Δεν χρειάζεται να κάνεις την παλαβή... (πάπια) ρε φίλε, για να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα, ρε συ!

Το άλλοθι με το σλόγκαν ήταν δεδομένο: ταιριάζει άψογα με τον Βασιλόπουλο, αλλά «κολλάει» στον ... «μυστικο αρμεκτογαλακτοσυλεκτη πουλιων» με τον οποίο «συνεργάζεται» κιόλας...
Ποιος προσπαθεί ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙ σε ΠΟΙΟΝ, ρε Γηγενή;

Αλλά και το άλλο; Γιατί θα πρέπει να έχω δυο λογαριασμούς, για να απαντήσω όποτε θίγομαι; Πώς σου ήρθε αυτό;
Μήπως εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια;

Αλλά δεν πειράζει... Στην κατάσταση που βρίσκεσαι σε συμπονώ και δείχνω κατανόηση...
Δεν πειράζει που δεν μπορείς να φερθείς σαν άντρας...
Δεν πειράζει που πέφτεις από τη μια γκάφα: «μυστικοςα ρμεκτογαλακτοσυλεκτης πουλιων και συνεργαζεται με τον βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα» στην άλλη: «Bartimaeus μπαινεις με δυο λογαργιασμους;;»...

Αν θέλετε να σας κάνω και Υπεύθυνη Δήλωση του Νόμου 1599/1986 όπου θα δηλώνω κατηγορηματικά και εις γνώσιν των συνεπειών του νόμου για ψευδή δήλωση ότι:

1. Δεν είμαι... ο Μενεκράτης!
2. Δεν είμαι... ο Απολογητής!
3. Δεν είμαι... ο valgraph!
4. Δεν συνεργάζομαι με μυστικούς αρμεκτογαλακτοσυλλέκτες!
5. Δεν είμαι ούτε σκοπεύω να γίνω «βασιλοπουλο» ούτε μέτοχος στο Βασιλόπουλο!
6. Δεν έχω δυο λογαριασμούς, αλλά παραπάνω: ΔΕΗ, ΟΤΕ, COSMOTE, PANAFON, ΕΥΔΑΠ, VISA, Ασφάλιστρα αυτοκινήτου, ασφάλιστρα μοτοσυκλέτας, Εφορία, λογαριασμό Ιντερνετ, Συνδρομές Περιοδικών, και πολλούς άλλους ακόμη... α, έχω και ΕΝΑ λογαριασμό ως μέλος στο forum του esoterica.gr με username "Bartimaeus"!

----------------
ΥΓ. Γηγενή, για άλλη μια φορά οφείλω να σ' ευχαριστήσω για τα κοσμητικά σου επίθετα με τα οποία με στόλισες, αλλά δεν μπορώ ν' αφήσω ασχολίαστη τη φράση σου «η αρωστημενη σου εμονη οτι και καλα ασχολουνται μαζι σου πρεπει να θεραπευτει... θα κανω αλλα μια προσπαθεια μπας και το ελαχιστο πραγμα που αποκαλεις εγγεφαλο παρει μπροστα».
!!!!!
ΙΑΤΡΕ θεράπευσον σεαυτόν... και παράτα τη σκοποβολή γιατί το 'φαγες το κεφάλι σου!


© unregistered essenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bartimaeus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Turks and Caicos Isl
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 02:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bartimaeus
@ gigenis

Το ρίξαμε στην τρελίτσα, Γηγενή;
Δεν χρειάζεται να κάνεις την παλαβή... (πάπια) ρε φίλε, για να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα, ρε συ!

Το άλλοθι με το σλόγκαν ήταν δεδομένο: ταιριάζει άψογα με τον Βασιλόπουλο, αλλά «κολλάει» στον ... «μυστικο αρμεκτογαλακτοσυλεκτη πουλιων» με τον οποίο «συνεργάζεται» κιόλας...
Ποιος προσπαθεί ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙ σε ΠΟΙΟΝ, ρε Γηγενή;

Αλλά και το άλλο; Γιατί θα πρέπει να έχω δυο λογαριασμούς, για να απαντήσω όποτε θίγομαι; Πώς σου ήρθε αυτό;
Μήπως εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια;

Αλλά δεν πειράζει... Στην κατάσταση που βρίσκεσαι σε συμπονώ και δείχνω κατανόηση...
Δεν πειράζει που δεν μπορείς να φερθείς σαν άντρας...
Δεν πειράζει που πέφτεις από τη μια γκάφα: «μυστικοςα ρμεκτογαλακτοσυλεκτης πουλιων και συνεργαζεται με τον βασιλοπουλο που εχει σλογκαν και του πουλιου το γαλα» στην άλλη: «Bartimaeus μπαινεις με δυο λογαργιασμους;;»...

Αν θέλετε να σας κάνω και Υπεύθυνη Δήλωση του Νόμου 1599/1986 όπου θα δηλώνω κατηγορηματικά και εις γνώσιν των συνεπειών του νόμου για ψευδή δήλωση ότι:

1. Δεν είμαι... ο Μενεκράτης!
2. Δεν είμαι... ο Απολογητής!
3. Δεν είμαι... ο valgraph!
4. Δεν συνεργάζομαι με μυστικούς αρμεκτογαλακτοσυλλέκτες!
5. Δεν είμαι ούτε σκοπεύω να γίνω «βασιλοπουλο» ούτε μέτοχος στο Βασιλόπουλο!
6. Δεν έχω δυο λογαριασμούς, αλλά παραπάνω: ΔΕΗ, ΟΤΕ, COSMOTE, PANAFON, ΕΥΔΑΠ, VISA, Ασφάλιστρα αυτοκινήτου, ασφάλιστρα μοτοσυκλέτας, Εφορία, λογαριασμό Ιντερνετ, Συνδρομές Περιοδικών, και πολλούς άλλους ακόμη... α, έχω και ΕΝΑ λογαριασμό ως μέλος στο forum του esoterica.gr με username "Bartimaeus"!

----------------
ΥΓ. Γηγενή, για άλλη μια φορά οφείλω να σ' ευχαριστήσω για τα κοσμητικά σου επίθετα με τα οποία με στόλισες, αλλά δεν μπορώ ν' αφήσω ασχολίαστη τη φράση σου «η αρωστημενη σου εμονη οτι και καλα ασχολουνται μαζι σου πρεπει να θεραπευτει... θα κανω αλλα μια προσπαθεια μπας και το ελαχιστο πραγμα που αποκαλεις εγγεφαλο παρει μπροστα».
!!!!!
ΙΑΤΡΕ θεράπευσον σεαυτόν... και παράτα τη σκοποβολή γιατί το 'φαγες το κεφάλι σου!


© unregistered essenceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akris
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 05:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akris
Λοίπον παίδια για να μην το κουράζουμε...
Όταν ο Απόστολος Πάυλος πήγε να κυρήξει στην Αθήνα είδε μια επίγράφη που έλεγε {στον Άγωστο Θέω}.
Αν μου βρείτε έστω και μια θρησκεία που να αναφέρεται σε άλλη εγώ θα σκίσω τα διπλώματα.
Αυτό σημαίνει ότι οι Έλληνες ήξεραν κάτι παραπάνο για την θρησκεία τους και το πόσο αλήθεια ήταν σε σχέση με τις άλλες.
Όπως απόδεικνείετε σίγα σίγα η Μυθολογία δεν είναι απλά Μύθοι αλλά μια αποτύπωση ιστορικών καταστάσεων.
Αυτό σημαίνει ότι οι Αρχαίοι λάτρευαν υπαρκτούς Θέους.
Μίλαμε για μια θρησκεία φοβερά όμορφα δομημένη που δεν σου αφήνει περιθώρεια για απόριες και για περερμηνισμούς.
Βρείτε μου μια θρησκεία που να αφήνει έναν λάο να μεγαλουργήσει και όπως είπε ο Νίτσε {θλίβομαι σαν άνθρωπος γιατί οι Έλληνες δεν μας άφησαν να ανακαλύψουμε τίποτα, τα ανακάλυψαν όλα αυτοί}.
Έπισης βρείτε μου μια θρησκεία όπου η γυναίκα τυγχάνει σεβασμού τόσο που και ακόμα γίνετε ιέρια.
Έπισης οι χριστιανοί δεν προσέυχοντε σε σταυρούς και είκονες, είδωλα δεω είναι και αυτά.
Ας το παραδεχτούμε Έλληνισμος και Δωδεκαθεισμός είναι δυο λέξεις που θα πορέυονται μαζί και όταν ξαναενωθούν θα μεγαλουργήσει το Ελληνικό πνεύμα.


Με αφορμή το πρωτοσέλιδο της press time που έστειλε ο αδιάβαστος μία απάντηση δίνω προς την εκκλησία, οι ναοί υπάρχουν και οι μέγαλες γιορτές θα ξαναγίνουν {Παναθήναια,Ελευσήνια κ.α.].


«Aλλοι λαοί έχουν αγίους. Οι Έλληνες έχουν σοφούς.» Φρειδερίκος ΝίτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 06:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
Ας το παραδεχτούμε Έλληνισμος και Δωδεκαθεισμός είναι δυο λέξεις που θα πορέυονται μαζί και όταν ξαναενωθούν θα μεγαλουργήσει το Ελληνικό πνεύμα.

Καλά ας βελτιώσουμε κάποια βασικότερα πράγματα πρώτα, όπως τους μισθούς, τους δρόμους, τις συντάξεις, την ακρίβεια, την υγεία και μετά βλέπουμε. Το ελληνικό πνεύμα μπορεί να περιμένει προς το παρόν. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου
Δηλαδή -Ελληνισμός-ενώνεται με Δωδεκαθεϊσμό- και μεγαλουργεί το ελληνικό πνεύμα...


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 16:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Λοίπον παίδια για να μην το κουράζουμε...
Όταν ο Απόστολος Πάυλος πήγε να κυρήξει στην Αθήνα είδε μια επίγράφη που έλεγε {στον Άγωστο Θέω}.
Αν μου βρείτε έστω και μια θρησκεία που να αναφέρεται σε άλλη εγώ θα σκίσω τα διπλώματα.
Αυτό σημαίνει ότι οι Έλληνες ήξεραν κάτι παραπάνο για την θρησκεία τους και το πόσο αλήθεια ήταν σε σχέση με τις άλλες.

η καθε πολυθειστικη θρησκεια αφηνει χωρο και για αλλους θεους
δεν εχει να κανει με το ποσο αληθινη ειναι

quote:
Όπως απόδεικνείετε σίγα σίγα η Μυθολογία δεν είναι απλά Μύθοι αλλά μια αποτύπωση ιστορικών καταστάσεων.
Αυτό σημαίνει ότι οι Αρχαίοι λάτρευαν υπαρκτούς Θέους.


η μυθολογια ειναι γεγονοτα τα οποια εχουν πολυ σαλτσα
ειναι παραλογο να λεμε οτι η αθηνα βγηκε απ οτο κεφαλι του δια
δεν ειναι υπαρκτοι οι θεοι των ελληνων η για να ειμαι ποιο σωστος αν ειναι υπαρκτος ενας θεος και αποδικνιεται βαση των διηγησεων απο τους πιστους του τοτε ειναι υπαρκτοι ολοι οι θεοι

quote:
Βρείτε μου μια θρησκεία που να αφήνει έναν λάο να μεγαλουργήσει και όπως είπε ο Νίτσε {θλίβομαι σαν άνθρωπος γιατί οι Έλληνες δεν μας άφησαν να ανακαλύψουμε τίποτα, τα ανακάλυψαν όλα αυτοί}.


δεν εχει να κανει με την θρησκεια αλλα με την πολιτικη που ανεπτυξαν οι ελληνες
οι αθηνα ειχε δημοκρατια
η σπαρτη ειχε δυο βασιλιαδες και ομαδα γεροντων που αποφασιζαν
καμια ελληνικη πολη δεν ειχε κανει τους βασιλιαδες της η τους αρχοντες της κατι το εξωπραγματικο

quote:
Έπισης βρείτε μου μια θρησκεία όπου η γυναίκα τυγχάνει σεβασμού τόσο που και ακόμα γίνετε ιέρια.


σε ολες τις πολυθειστικες θρησκειες

quote:
Έπισης οι χριστιανοί δεν προσέυχοντε σε σταυρούς και είκονες, είδωλα δεω είναι και αυτά.


αυτο δεν το καταλαβα

quote:
Ας το παραδεχτούμε Έλληνισμος και Δωδεκαθεισμός είναι δυο λέξεις που θα πορέυονται μαζί και όταν ξαναενωθούν θα μεγαλουργήσει το Ελληνικό πνεύμα.

εδω θα πω οτι με προλαβε ο Agnostic

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 18:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial
quote:
Ας το παραδεχτούμε Έλληνισμος και Δωδεκαθεισμός είναι δυο λέξεις που θα πορέυονται μαζί και όταν ξαναενωθούν θα μεγαλουργήσει το Ελληνικό πνεύμα.

Εγω θα ελεγα οτι το Ελληνικο πνευμα μεγαλουργησε ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ δωδεκαθεισμος. Οι μεταφυσικες χιμαιρρες ειναι εμποδιο για την ανθρωπινη λογικη- ειτε ειναι ο Διας ειτε ο Ιεχωβας.



quote:
velial
ενα ρητο λεει οτι η ελευθερια σου φτανει μεχρι εκει που αρχηζει η δικη μου
και εσυ καταπατας την ελευθερια του καθε ενα που θελει να συρθει για για να του δωσει ο θεος του αυτο που ζητησε


Να συρθει οσο θελει. Του ειπα εγω να μην συρθει? Μην περιμενει ομως σεβασμο, απο τη στιγμη που αυτοεξεφτιλιζεται. Ο Ψηλος πιστευει οτι τετοια ατομα ειναι "υπερανω" και "θα ντραπω να τα κοιταξω". Εγω τα θεωρω απλως, καποια ακομη θυματα της ψευτοεκκλησιας και των σατανιστων ιερεων της. Και τα θεωρω ακομα αναξια να λεγονται ανθρωποι, αν δεχτουμε βεβαια την ετυμολογια του "ανθρωπου" απο το "ανω+θρωσκω".

_________________________


"... Ο φανατισμός του, ο σαδισμός του, το σκλαβωμένο του μυαλό και οι απολυταρχικές του απόψεις σε καμία περίπτωση δεν προσιδιάζουν σε θεράποντα της επιστήμης."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 21:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
velial
quote:
Να συρθει οσο θελει. Του ειπα εγω να μην συρθει? Μην περιμενει ομως σεβασμο, απο τη στιγμη που αυτοεξεφτιλιζεται. Ο Ψηλος πιστευει οτι τετοια ατομα ειναι "υπερανω" και "θα ντραπω να τα κοιταξω". Εγω τα θεωρω απλως, καποια ακομη θυματα της ψευτοεκκλησιας και των σατανιστων ιερεων της. Και τα θεωρω ακομα αναξια να λεγονται ανθρωποι, αν δεχτουμε βεβαια την ετυμολογια του "ανθρωπου" απο το "ανω+θρωσκω".

βρε velial το οτι ειναι θυματα ειναι απλα απο την στιγμη που δεν σε αναγκαζουν να ασπαστεις την λατρεια τους αστους να σερνονται
τωρα για το αν πρεπε ινα λεγονται ανθρωποι υπαρχουν αλλοι που δεν σερνονται και δυσφημουν περισοτερο το ονομα ανθρωπος

δεν μπορεις να επιβαλεις σε κανεναν την γνωμη σου οταν ερθει καποιος απο αυτους και σου την ζητησει τοτε δωστου τη μεχρι τοτε αστους να σερνονται

τωρα αν πας και τους γελασεις το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να δυναμωσεις την πιστη τους γιατι μεχρι εκει φτανει το μυαλο τους
και θα σκεφτουν
<<να λοιπον ετσι ειναι οπως μας το ελεγε στο κατηχητικο ο ταδε
τους βαζει ο διαολος να μας χλευαζουν γιατι δεν εχουν την δυναμη να ταπεινωθουν για να δειξουν την αγαπη τους στον θεο>>

λες και ο θεος της αγαπης θελει ατομα να σερνονται στα ποδια του και να υποφερουν

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 21:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Ας "αναδημοσιευσουμε" αυτουσια την αποφαση αναγνωρησης του «ΕΛΛΗΝ.Α.Ι.Σ. Ελλήνων Αρχαιοθρήσκων Ιερόν Σωματείον» ,από το Μονομελές Πρωτοδικείο Αθηνών :

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ


Με την με αριθμό 1290/2006 απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών, που δίκασε με τη διαδικασία της εκούσιας δικαιοδοσίας, αναγνωρίστηκε η ίδρυση σωματείου με την επωνυμία «ΕΛΛΗΝ.Α.Ι.Σ. Ελλήνων Αρχαιοθρήσκων Ιερόν Σωματείον», σύμφωνα με το από 23.10.2005 καταστατικό του οποίου το σωματείο έχει έδρα την Αθήνα και η έδρα του θα λειτουργεί ως ευκτήριος οίκος της θρησκευτικής διομολόγησης των Ελλήνων Αρχαιοθρήσκων.

Σκοπός του σωματείου είναι η θρησκευτική διομολόγηση και λειτουργία της θρησκείας των Ελλήνων Αρχαιοθρήσκων, όπως αυτή προκύπτει από τις θρησκευτικές θέσεις και πρακτικές των Αρχαίων Ελλήνων, αρχής γενομένης από την Προϊστορική περίοδο και τους Νεοπλατωνικούς - Νεοπυθαγορείους θρησκευτές - φιλοσόφους έως και σήμερα. Ως θρησκεία των Ελλήνων Αρχαιοθρήσκων ορίζεται η λατρεία του δωδεκαθέου των Ολυμπίων Θεών καθώς και όλων των άλλων Θεών που ετιμώντο από τους Αρχαίους Έλληνες. Επίσης ορίζεται και η λατρεία των ηρώων και των προγόνων εν γένει. Τελούνται ιεροπραξίες προς τιμήν των Θεών, των ηρώων και των προγόνων, ενώ ορίζονται και συγκεκριμένες εορτές μνήμης και τιμής, όπως η εορτή μνήμης των πεσόντων στις Θερμοπύλες ή στη Σαλαμίνα κ.ά. Επίσης υπάρχουν ευχετήριες τελετές, καθαρμοί και τελετές οικογενειακού χαρακτήρα. Οι τελετές θα γίνονται εντός ευκτήριου οίκου ή σε οποιοδήποτε άλλο γνωστό ευκτήριο οίκο των Αρχαιοθρήσκων, κατοίκων (σύμφωνα με τα πάτρια έθιμα) ή στους ιερούς τόπους των Αρχαίων Ελλήνων κατόπιν αδείας από τις αρμόδιες Αρχές.

Το σωματείο θα υποστηρίζει ανάλογες αιτήσεις Αρχαιοθρήσκων ομάδων και Κοινοτήτων προς το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και προς οποιαδήποτε άλλη αρμόδια Αρχή.

Το σωματείο θα τελεί επίσης ιεροπραξίες οικογενειακού χαρακτήρα (γάμους, ονοματοδοσίες, κηδείες κ.ά.). Οι ιεροπραξίες αυτού του είδους δεν συνιστούν υποκατάστατο των προβλεπομένων από την Πολιτεία ληξιαρχικών πράξεων.

Οι ηθικοί κανόνες των θρησκευτών του σωματείου με βάση τα Αρχαία Ελληνικά ρητά είναι οι εξής:

«Ελληνικώς ζην» ή άλλως «Κατά φύσιν ζην», σέβου τη μητέρα και θεία φύση, ζήσε σε αρμονία μαζί της.

«Ευσεβείν των ιερών», «Έπου Θεώ» και «Θεούς σέβου», αλλά και «Προγόνους στεφάνου». Να αποδέχεσαι και να σέβεσαι όλες τις ιερές αξίες και διδαχές των αρχαίων ημών προγόνων, τη φιλοσοφία τους, την κοσμοαντίληψη τους. Και να τους αποδίδεις τον στέφανο της τιμής.
«Γλώσσαν ελληνικήν ομιλείν και Ιστορίας έθνους χρήναι». Η Ελληνική είναι για τους Έλληνες γλώσσα ιερή και η Ιστορία μας είναι μόνο εκείνη που μπορεί να μας διδάξει να προχωρήσουμε θετικά προς το μέλλον.

«Νόμω πείθου», «Εστίαν τίμα» και «Πόλιν ελληνίδα ελευθέρως και μετά παρρησίας λειτουργείν». Να μετέχεις στα κοινά, να εκφράζεις με θάρρος την άποψη σου και να σέβεσαι τους νόμους και τη Δημοκρατία, αλλά και να αγωνίζεσαι με δημοκρατικά μέσα, με σθένος και αγωνιστικότητα για το δίκαιο και τα ελληνικά ιδεώδη.

«Σαυτόν ίσθι» και «Αφοβείν». Να στηρίζεσαι στον εαυτό σου και να μη φοβάσαι, επειδή θα πρέπει «Υπέρ έθνους και πόλεως αγωνίζεσθαι» και «Αιέν αριστεύειν».
«Γνώθι σαυτόν» και «Μηδέν άγαν», να γνωρίσεις τον εαυτό σου και να αποφύγεις την υπερβολή σε κάθε περίπτωση, ερωμένος ισοβίως το «Παν μέτρον άριστον». «Γονείς σέβου, τέκνα παίδευσον κατά τα πάτρια», αλλά και «εχθρούς εν δικαίω αμύνου». «Φίλοις βόηθει και ατυχούντι συνάχθου», σήκωσε μαζί του όσο μπορείς το βάρος του συνανθρώπου που ατύχησε, αλλά και «Αίδου τους ικέτας», υποστήριξε όσους ζητούν τη βοήθεια σου καλή τη πίστη.

Προπάντων όμως, «Κακίας απέχου», «Αδικίαν μίσει», «Επαινεί την αρετήν», «Τίμα τους αγαθούς», «Φθόνει μηδένα», «Πράττε δίκαια», «Εύφημος ίσθι», ώστε να ακούγονται μόνο θετικά για το βίο και την πολιτεία σου και «Ευτυχίαν εύχου σε κάθε περίπτωση», ώστε να διαχέεις παντού, αλλά και εντός σου, τη θετικότητα και την αγαθότητα.

Αυτό προϋποθέτει να «Άρχεις σεαυτόν», να διαθέτεις αυτοκυριαρχία. Αλλά και «Θυμού κράτει και γλώσσης άρχε», να συγκρατείς τις παρορμήσεις σου και τη γλώσσα σου, ώστε «Λογικήν και Καλλιέπειαν και Γήθος έχειν», ώστε να σε κυβερνά η Λογική, να εκφράζεσαι με εύσχημο τρόπο και να σε χαρακτηρίζει το ήθος, μα και η χαρά, να κυριαρχείσαι εσωτερικά από το φιλοσοφικό αρχαϊκό μειδίαμα. «Την φρόνησιν άσκει και τη ν πρόνοιαν τίμα», αλλά «Την δόξαν δίωκε», απόδιωχνε τις δοξασίες και τα δόγματα και την τυραννία των κατεστημένων αντιεπιστημονικών ιδεών, που δυναστεύουν τις συνειδήσεις των ανθρώπων και που προωθούν πάντα τον τρόμο και την πλάνη. Εσύ μόνο «Τη σοφία και την αλήθεια ζήτει και μελέτα το παν».

Αλλά «Μίσει την ύβριν» και «Πλούτει δικαίως, τα ίδια φύλαττε και αλλότριων απέχου», καθώς ο πλούτος και η διαφύλαξη των αγαθών ενός εκάστου είναι ιερό καθήκον απέναντι στον οίκο και στο γένος, πάντα όμως με σεβασμό για τα δίκαια των άλλων.

Έτσι μόνο θα καταφέρεις «Να είσαι εύζωος» και να «Διατρίβεις εν Φιλοσοφία». Όπερ «Μη επί παντί λύπου», για τίποτα να μη λυπάσαι και «Τελεύτα άλυπος», τελείωσε τον βίο σου γαλήνιος και μάκαρ.

Αθήνα, 12 Απριλίου 2006
Η Πληρεξούσια Δικηγόρος
ΑΡΓΥΡΩ Γ. ΦΩΤΑΚΗ


Μαλιστα ! Τα τελευταια δε νεα θελουν :

"" ΤΟ 43% ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΤΗΣ ΑΡΧΕΟΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ""

Στην ενδιαφέρουσα προσωπική ιστοσελίδα του ο γνωστός εκκλησιαστικός ρεπόρτερ της KAΘΗΜΕΡΙΝΗΣ και του SKY κ. Νίκος Παπαχρήστου παρουσιάζει ένα γκάλλοπ, σχετικά με τις διαθέσεις των Ελλήνων ως προς την αναγνώριση της Αρχαιοελληνικής θρησκείας.

Σύμφωνα με τη σφυγμομέτρηση αυτή -που συνεχίζεται φυσικά, οι σύγχρονοι ΄Ελληνες εγκρίνουν τη δικαστική απόφαση κατά ποσοστό 43% !

Αριθμός σημαντικός, που μάλλον θα γιγαντωθεί, από τις υπάρχουσες ενδείξεις.

Και μόνον ένα 4% είναι αντίθετοι! Οι άλλοι απλά ή είναι αδιάφοροι, ή δεν έχουν άποψη!

Αυτο φοβαστε Ψηλε ; Οτι θα γιγαντωθει ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 22:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Οριστε κι αλλα νεα :

ΣΥΝΕΣΤΗΘΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ ΕΛΛΗΝ.Α.Ι.Σ.

Δηλαδή της αναγνωρισμένης πλέον «θρησκείας» των Αρχαιοελλήνων

Την Τετάρτη 26 Απριλίου τα ιδρυτικά μέλη του νεοσυσταθέντος Ιερού Σωματείου Αρχαιοθρήσκων (ΕΛΛΗΝ.Α.Ι.Σ.) συναντήθηκαν και με απόλυτα δημοκρατικές διαδικασίες εξέλεξαν το πρώτο Δ.Σ. το οποίο είναι επιφορτισμένο να υλοποιήσει τις καταστατικές αρχές του, όπως αυτές υπογραμμίζονται από τη δικαστική απόφαση. Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο, απαρτίζεται από τους:

1)Ντορέτα Πέππα, πρόεδρος 2)Κοντοπίδης Γιάννης , αντιπρόεδρος 3)Σαμπράκος Κων/νος, Γεν. Γραμματέας 4)Αλεξέλης Γεώργιος , Ταμίας 5)Κόντος Αλέξανδρος Σύμβουλος και Ειδικός Γραμματέα

Για να δουμε την συνεχεια ...θα εχει μεγαλο ενδιαφερον. Παντως οπι του ΥΣΕΕ τα "χωνουν" ασχημα στους ΕΛΛΗΝ.Α.Ι.Σ . Τους πηραν την πρωτια ....

" Ο ενδοξος πολεμος ειναι προτιμοτερος απο μια ατιμωτικη ειρηνη "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 23:37:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
gigenis

η καθε πολυθειστικη θρησκεια αφηνει χωρο και για αλλους θεους
δεν εχει να κανει με το ποσο αληθινη ειναι



Αν ήταν έτσι όπως λες, τότε γιατί διώχθηκαν αρκετοί φιλόσοφοι που τόλμησαν να αμφισβητήσουν το θρησκευτικό κατεστημένο;
Ας αναφέρουμε μόνο τον Πρωταγόρα και τον Αναξαγόρα.

quote:
Βρείτε μου μια θρησκεία που να αφήνει έναν λάο να μεγαλουργήσει και όπως είπε ο Νίτσε {θλίβομαι σαν άνθρωπος γιατί οι Έλληνες δεν μας άφησαν να ανακαλύψουμε τίποτα, τα ανακάλυψαν όλα αυτοί}.

quote:

quote:
Έπισης βρείτε μου μια θρησκεία όπου η γυναίκα τυγχάνει σεβασμού τόσο που και ακόμα γίνετε ιέρια.


σε ολες τις πολυθειστικες θρησκειες


Ποιος ορίζει ότι το δικαίωμα στην ιερωσύνη της γυναίκας, να είναι γνώρισμα μέγιστου σεβασμού προς την ίδια;;

quote:

quote:
Ας το παραδεχτούμε Έλληνισμος και Δωδεκαθεισμός είναι δυο λέξεις που θα πορέυονται μαζί και όταν ξαναενωθούν θα μεγαλουργήσει το Ελληνικό πνεύμα.

εδω θα πω οτι με προλαβε ο Agnostic


Πώς; Με ποιο τρόπο;

quote:
gigenis
το τι υπαρχει για σενα δεν με νοιαζει
οταν θα απευθυνεσαι σε μενα και θα θες να αναφερθεις στα πιστευω μου θα γραφεις το αθεος χωρις εισαγωγικα

Άθεος και με πιστεύω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy