ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 **** Π Ε Ν Τ Ε Λ Η ****
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 00:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


μπορει να μην το παραδεχονται οι αμερικανοι, αλλα ερευνουν καθε παραξενο ενεργειακο φαινομενο

οι ρωσσοι το παραδεχτηκαν οτι την εψαξαν και ακομα την ψαχνουν - ο στρατος τους εχει σωμα ραβδομαντων πχ

ενδιαφερον βιβλιο το "ψυχικες ερευνες πισω απο το σιδηρουν παραπετασμα" το οποιο δανεισα καποτε και δεν μου επιστραφηκε ποτε

απ ο,τι εχω ακουσει, και χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ισχυει, υπαρχει ενας διαυλος ενεργειας που χοντρικα περναει απο την σπηλια, τον δρομο με την αναποδη ρυση και τη βαση των αμερικανων στη Νεα Μακρη

μαλιστα καποιοι υποστηριζουν πως κοντα στην ακτη της βασης, υπαρχει μεσα στη θαλασσα μαγνητικος διαυλος που χρησιμοποιηθηκε για απορητες επικοινωνιες

η δε πρωην βαση ηταν η μεγαλυτερη τηλεπικοινωνιακη του νατο

προσωπικα πιστευω πως κατι εψαχναν οι αμερικανοι στη σπηλια, αλλα δεν γνωριζω αν το βρηκαν

καποιοι μιλανε για την αρχαια τεχνολογια και τα ιερα οπλα των αδυτων των Ελληνικων ναων


ακουγεται τραβηγμενο, αλλα η προσφατη ανακαλυψη με μηχανηματα τεχνολογιας αιχμης, δυο τεκτονικων ρηγματων που διασταυρωνονται ακριβως κατω απο τη θεση της Πυθιας στους Δελφους, με προβληματιζει


οπως επισης το γεγονος πως οι Ελληνες δεν ανεπτυξαν τεχνολογια συγχρονου τυπου, αν και εθεσαν τις βασεις για ολες τις επιστημες και μπορουσαν να το κανουν

μηπως γνωριζαν τεχνολογια βασισμενη σε εντελως διαφορετικες αρχες???

θα αναφερω ενα γεγονος που δημοσιευτηκε στην ελευθεροτυπια γυρω στο -92

σκαβοντας στο Συνταγμα ανακαλυψαν ενα ευρημα που θεωρηθηκε τοσο σοβαρο ωστε να ξυπνησουν τον τοτε πρωθυπουργο, τον Μητσοτακη


το ευρημα συσκευαστηκε με σανιδες και το ειχε φωτογραφια η Ελευθεροτυπια - ηταν μεγαλου μεγεθους (γυρω στα 3 μετρα υψος αν θυμαμαι καλα) και συσκευασμενο εμοιαζε στο σχημα με θαλαμισκο διαστημοπλοιου - δεν το λεω υποστηριζοντας πως αυτο ηταν, προς θεου, αλλα ετσι εμοιαζε - ενα ειδος κωνου


το ευρημα λοιπον την επομενη μερα εξαφανιστηκε!!!

παλι η Ελευθεροτυπια το ανακοινωσε - κλαπηκε απο αγνωστους απο την αποθηκη που ηταν φυλαγμενο, παρολο τον ογκο του


κανεις ποτε δεν ανακοινωσε περι τινος επροκειτο φυσικα, και το θεμα ξεχαστηκε


σιγουρα υπαρχουν αιτιες για να προβληματιστουμε και να υποψιαστουμε πως δεν μας τα λενε ολα περι της αρχαιας τεχνολογιας


ναστε καλα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 00:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φωτογραφος
quote:
Τι απεγινε η πλουσια αυτη βιβλιοθηκη λενε οτι καταστραφηκε.

καταστραφηκε στην πολιορκια της ακροπολης το 1826 - εκει ειχε μεταφερθει

Edited by - ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ on 03/06/2004 00:58:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 01:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φίλοι μου.

Γεια σου Φωτογράφε.

Καιρό είχαμε να τα πούμε.

Ostria
Μία δεύτερη σκέψη είναι η εξής: όσο εμείς ασχολούμαστε με τα έργα στην σπηλιά, αυτοί έφτιαχναν αλλού το στρατηγείο στα κρυφά, δηλαδή να την χρησιμοποίησαν ως αντιπερισπασμό "να εδώ κάτι φτιάχνουμε", να είπαν ότι "τελικά δεν μας κάνει τα παρατάμε" και το στρατηγείο να βρίσκεται ήδη έτοιμο σε κάποιο χαμηλότερο μέρος του βουνού.


Καλή, πολλή καλή σκέψη.

Σαν ένα έργο γενικότερου αντιπερισπασμού είναι πολύ πιθανό. Πρώτον διότι ένα στρατηγείο εκεί, θα ήταν εύκολο να εντοπιστεί και δεύτερον μια σπηλιά δεν προσφέρει και την καλύτερη θωράκιση.

Ostria
και το στρατηγείο να βρίσκεται ήδη έτοιμο σε κάποιο χαμηλότερο μέρος του βουνού

Ίσως να βρίσκεται και μες στην Αθήνα. Ίσως και εκτός Αττικής, Ίσως και εκτός Ελλάδας.

Λέμε τώρα……..

Μπορεί να μη συμβαίνει τίποτα απ, όλα αυτά. Μπορεί οι Αμερικάνοι να έκαναν έρευνες ή να έψαχναν κάτι. Χίλια δυο μπορεί να συμβαίνουν.

Μήπως ρε παιδιά έψαχναν την στοά που έβγαλε τον Κεραμιδά σε μιάμιση μέρα στους Δελφούς;;;

Η φωτογραφία νομίζω ότι αποτελεί περίτρανη απόδειξη των ισχυρισμών Φουράκη περί Βρηλ.

Μια παρέα που είχε επισκεφτεί κάποτε το Άγιο Όρος περπατούσε στο χιονισμένο δάσος.
Ξαφνικά συνάντησαν έναν μοναχό από το πουθενά και του ζήτησαν να τους τραβήξει μια φωτογραφία.
Ο μοναχός τότε τους είπε: ελάτε να σας βγάλω εδώ με τους αγγέλους.
Αυτοί κοιτάχτηκαν μεταξύ τους χωρίς να καταλάβουν τα λεγόμενα του γέροντα και απόρησαν.
Δεν έδωσαν όμως συνέχεια και το ξέχασαν αφού τους τράβηξε την πολυπόθητη φωτογραφία.
Πίσω τους ήταν μόνο χιονισμένα έλατα και ο χιονοσκέπαστος δρόμος.
Όταν εμφάνισαν το φιλμ και είδαν την φωτογραφία δεν πίστευαν στα μάτια τους. Αμέσως θυμήθηκαν τα λόγια του γέροντα.
Πίσω τους λοιπόν, το χιόνι που σκέπαζε τα κλαδιά των ελάτων, εντελώς φυσικά, σχημάτιζε γύρω στους δέκα αγγέλους μικρούς και μεγάλους με τα χέρια ανοιχτά. Την ιστορία την άκουσα - είδα σε γνωστή εκπομπή Μακεδονικού καναλιού.
Φυσικά έδειξαν και την συγκεκριμένη φωτογραφία.

Σε προηγούμενη εκπομπή του Χαρδαβέλα, πριν από την εκπομπή για τις στοές, η οποία είχε θέμα τους εξωγήινους θυμάστε μια παρέμβαση ενός τηλεθεατή που μίλησε για εμφάνιση διαστημοπλοίου στον Όλυμπο;
Τι έγινε ρε παιδιά αυτήν η ιστορία. Ο παρουσιαστής είχε μείνει έκπληκτος όταν μάλιστα άκουσε και για φωτογραφίες.
Είπε ότι την επόμενη κιόλας θα πήγαινε να συναντήσει αυτόν τον τύπο.
Αλλά όπως γίνεται συνήθως δεν δόθηκε συνέχεια στο θέμα αυτό και ξεχάστηκε περιέργως.
Τώρα βέβαια θα μου πείτε τι σχέση έχει αυτό.
Έχει αν το συνδέσουμε με την σπηλιά Νταβέλη και τα έργα που έγιναν εκεί. Μήπως πρόκειται για την ίδια ιστορία. Μήπως λοιπόν είχαμε και στις δύο περιπτώσεις μυστικές έρευνες –γήινες φυσικά.
Δεν ξέρω αν είδατε την εκπομπή αλλά θα ήθελα πολύ τις απόψεις σας.
Εμένα προσωπικά με έκανε εντύπωση ότι ένα τέτοιο ενδιαφέρον θέμα εξαφανίστηκε εντελώς.
Συγνώμη πάντως αν είμαι εκτός θέματος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 11:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι έχω ακούσει και εγώ για την "βιβλιοθήκη" που μπορεί να ήταν κρυμμένη μέσα στο σπήλαιο. Δεν το αποκλείω να υπάρχει (ή να υπήρχε) μια αίθουσα πιό βαθιά με είσοδο από την σπηλιά και εκεί να είχαν κρύψει διάφορους παπύρους ας πούμε. Δεν ξέρω βέβαια αν το περιβάλλον του σπηλαίου μπορεί να θεωρηθεί ευνοϊκό για την διατήρησή τους.

Αγαπητέ jonnie, ΑΝ υπάρχει κάποιο παράξενο φαινόμενο στην περιοχή, θα συμφωνήσω ότι είναι πιθανόν να το ψάξουν. Για να αρχίσουν έργα πάντως, θα πρέπει να είχαν τουλάχιστον σοβαρές ενδείξεις ότι κάτι συνέβαινε εκεί. Γιατί από απλές φημολογίες δεν νομίζω να μπαίνανε σε τέτοιο κόπο.
Η πληροφορία που δίνεις για το αντικείμενο που βρέθηκε στο Σύνταγμα, είναι ενδιαφέρουσα! Πρώτη φορά το ακούω. Μήπως θα μπορούσαμε να βρούμε το άρθρο της Ελευθεροτυπίας; Δεν αποκλείεται βέβαια να ήταν και "ράδιο-αρβύλα" ε;! Αν και σε αυτές τις περιπτώσεις συνήθως δεν επανέρχονται στο θέμα με νέο δημοσίευμα.

Φίλε Αίαντα είπα ότι μπορεί να έχουν χτίσει το στρατηγείο κάπου στην περιοχή (ίσως μέσα στην Αττική γενικότερα) γιατί έτσι δικαιολογείται άμεσα ο αντιπερισπασμός. Και βέβαια μπορεί να μην ισχύει.

Οσο για την εκπομπή που λες και για το ufo στον Ολυμπο κάτι θυμάμαι.
Νομίζω ότι αυτές οι "θεάσεις" ακούγονται λίγο στο βερεσέ, αν δεν πάει ο ίδιος που έχει την εμπειρία με τις φωτογραφίες κλπ δύσκολα σηκώνονται να πάνε να τον βρούμε από μία εκπομπή, εκτός κι αν έχουν το ψώνιο του ερευνητή αυτών των φαινομένων. Ισως να το ανέλαβαν οι "ερευνητές" που ήταν παρόντες στην εκπομπή αν και ψιλοαμφιβάλλω.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dolixopodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 12:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dolixopodos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω και εγώ με την υπόθεση του αντιπερισπασμού της ostrias,όλη αυτή η ιστορία με τα έργα στην σπηλιά, τα μπαζώματα,οι εκβαθύνσεις,οι σύραγγες που οδηγούν στο πουθενά,η γενικότερη ανακατοσούρα που επικράτησε, χωρίς κατα τα φαινόμενα να φτιαχτεί τίποτα,οδηγούν πιστεύω με ασφάλεια σε αυτή την υπόθεση της δημιουργίας φασαρίας μόνο και μόνο για να αποπροσανατολίσουν από κάτι άλλο που πιθανώς λάμβανε χώρα κάπου εκεί κοντά.Aκόμα και τα δημοσιεύματα τότε στις εφημερίδες να έπαιζαν και αυτά το ρόλο τους στον αντιπερισπασμό, κατευθύνοντας αλλού τα μάτια και τα αυτιά του κόσμου.Iσως ακόμα και αυτό το ίδιο το βιβλίο του Mπαλάνου να έπαιζε και να παίζει το ρόλο του.Όλα αυτά όμως είναι υποθέσεις.Θα είχε ενδιαφέρον αν μπορούσαμε να μάθουμε ποιά ήταν η τεχνική εταιρεία που είχε αναλάβει τότε τα "έργα".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 21:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ostria
αν δεν πάει ο ίδιος που έχει την εμπειρία με τις φωτογραφίες κλπ δύσκολα σηκώνονται να πάνε να τον βρούμε από μία εκπομπή, εκτός κι αν έχουν το ψώνιο του ερευνητή αυτών των φαινομένων.

Τι είναι για έναν δημοσιογράφο να επικοινωνήσει μαζί του και αν διαπιστώσει ότι έχει όντως φωτογραφίες να στείλει ένα ¨τσιράκι¨ να τις πάρει;;;
Ίσα ίσα που θα έχει και θέμα για την επόμενη εκπομπή. Και μάλιστα αποκλειστικό.
Υπάρχουν λοιπόν δυο εκδοχές.
1. Ο τύπος να μην είχε κάτι το αξιόλογο στις φωτογραφίες ή να έκανε πλάκα.
2. Όντως να διακρίνονταν κάτι στις φωτογραφίες και να ¨έπεσαν¨ τηλέφωνα από κάποιους να σταματήσει το θέμα διότι κρύβονταν από πίσω διάφορες έρευνες και πειράματα άλλων ισχυρών κρατών.


ΑΙΑΝΤΑΣ
Η φωτογραφία νομίζω ότι αποτελεί περίτρανη απόδειξη των ισχυρισμών Φουράκη περί Βριλ.

Ελπίζω να καταλάβατε ότι αστειευόμουν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 00:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους τους αγαπητους φιλους
Βρε ΑΙΑΝΤΑ γυρισες στο σπιτι σου επιτελους που ησουν; Ελπιζω να σαι καλα και χαιρομαι που τα ξαναλεμε.
Φιλε ΚΟΛΩΚΩΤΡΟΝΗ ναι πραγματι λεγεται οτι καταστραφηκε η βιβλιοθηκη της Μονης κατα την πολιορκια της Ακροπολης.
Ερωτημα γιατι να μεταφερθει απο τα ασφαλη υπογεια της μονης (που σιγουρα υπαρχουν) η βιβλιοθηκη στην Ακροπολη τοσο μακρια;
ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ΕΔΩ
Δευτερον ποσες κρυψωνες ειχε τελικα η μονη γιατι υπαρχει και η ΑΓΙΑ ΔΥΝΑΜΗ οπου εκει λεγεται οτι βρεθηκαν και καταστραφηκαν αλλα κειμιλια και χειρογραφα!! της μονης.
ΠΟΛΛΕΣ ΚΡΥΨΩΝΕΣ Η ΜΟΝΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΤΕΛΙΚΑ
Χμμ..πανω στην αναμπουμπουλα εξαφανιζεις πολυ ευκολα πραγματα και μετα τι κριμα ...καταστραφηκαν.
ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΠΕΤΡΑΚΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.
Αγαπητη Οστρια
Θελω να σου θεσω τον εξης προβλημματισμο
Θυμασαι που λεγαμε για τον τουρκο ΤΣΕΛΕΜΠΙ;
Μια σκεψη εκει που τον πηγαν ηταν λεει ο τοπος μυησης των σοφων.
ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΣΟΦΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΥΗΣΗ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΤΣΕΛΕΜΠΙ.
ΟΙ ΚΑΛΟΓΕΡΟΙ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ¨ΣΚΟΥΠΙΣΕΙ¨ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.
ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΚΑΛΟΓΕΡΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΠΟ ΜΥΗΣΗΣ ΤΩΝ ΣΟΦΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΝ; ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΥΤΗ;
ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΑΥΤΟΥ;
ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΘΕΤΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΠΛΑ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.
ΤΙ ΛΕΣ;
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΓΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΟΦΑΣΗ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΛΕΕΙ
ΑΛΛΟΥ ΤΑ ΚΑΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΕΝΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΤΕΣ.
ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 01:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ jonnie, ΑΝ υπάρχει κάποιο παράξενο φαινόμενο στην περιοχή, θα συμφωνήσω ότι είναι πιθανόν να το ψάξουν. Για να αρχίσουν έργα πάντως, θα πρέπει να είχαν τουλάχιστον σοβαρές ενδείξεις ότι κάτι συνέβαινε εκεί. Γιατί από απλές φημολογίες δεν νομίζω να μπαίνανε σε τέτοιο κόπο.
Η πληροφορία που δίνεις για το αντικείμενο που βρέθηκε στο Σύνταγμα, είναι ενδιαφέρουσα! Πρώτη φορά το ακούω. Μήπως θα μπορούσαμε να βρούμε το άρθρο της Ελευθεροτυπίας; Δεν αποκλείεται βέβαια να ήταν και "ράδιο-αρβύλα" ε;! Αν και σε αυτές τις περιπτώσεις συνήθως δεν επανέρχονται στο θέμα με νέο δημοσίευμα.



την φωτογραφια την ειδα ο ιδιος, και το θεμα το αναμεταδωσε το περιοδικο Δαυλος

οποιος εχει προσβαση στα αρχεια της Ε. θα μπορει να βρει το δημοσιευμα - ηταν επι Μητσοτακη

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 01:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φωτογραφος
quote:
Ερωτημα γιατι να μεταφερθει απο τα ασφαλη υπογεια της μονης (που σιγουρα υπαρχουν) η βιβλιοθηκη στην Ακροπολη τοσο μακρια;

To 1822 η Ακροπολη ηταν στα χερια των Ελληνων - αρα ασφαλης - ενω η μονη οχι.
(την Ακροπολη οι τουρκοι την ξαναπηραν το 1827 και την ξαναδωσαν στους ελληνες το 1833)
quote:
Δευτερον ποσες κρυψωνες ειχε τελικα η μονη γιατι υπαρχει και η ΑΓΙΑ ΔΥΝΑΜΗ οπου εκει λεγεται οτι βρεθηκαν και καταστραφηκαν αλλα κειμιλια και χειρογραφα!! της μονης.
ΠΟΛΛΕΣ ΚΡΥΨΩΝΕΣ Η ΜΟΝΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΤΕΛΙΚΑ
Χμμ..πανω στην αναμπουμπουλα εξαφανιζεις πολυ ευκολα πραγματα και μετα τι κριμα ...καταστραφηκαν.

σωστη σκεψη!!
quote:
ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΠΕΤΡΑΚΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.

για λεγε! για λεγε!

Edited by - ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ on 04/06/2004 01:45:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 03:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα κανω απλή και πιθανώς απλοϊκή ερώτηση, και όσοι θέλουν μου απαντούν ευθέως - και χωρίς παραπομπές σε βιβλία κάποιων ερευνητών. (Σημείωση, στην πλειοψηφία τους, τα έχουμε ήδη και υπ'όψιν και υπό γνώσιν...)

Άν μια παρέα πάει εκδρομή κάπου, και θέλοντας ο ένας ή η μία απ αυτή την παρέα, να βγάλει μια φωτογραφία, εμφανιστεί ένας κάποιος, ας πούμε π.χ. μοναχός και προθημοποιηθεί να τραβήξει αυτός την φωτογραφία....
προσωπικά δεν νομίζω οτι μέχρι εδώ θα πεί κάποιος οτι βλέπει κάτι το παράξενο. Απλά, ένας ευγενικός συνάνθρωπος θέλει να πατήσει ένα κουμπάκι και να βγεί ενα πουλάκι...

Άν ο άγνωστος αυτός, πεί σε μια παρέα, που του είναι παντελώς άγνωστοι, κάτι του στύλ, "ελάτε εδώ", όπου "βρίσκονται" και λόγου χάρη "άγγελοι" -που για εμάς τους κοινούς θνητούς οι άγγελοι είναι όντα, που δεν ανείκουν στη σφαίρα της καθημερινής μας δράσης, π.χ. δεν τους συναντάμε στο σουπερμάρκετ της γειτονιάς μας...-
μου γενούνται τα εξής ερωτήματα:

Ερώτηση 1η. Γιατί να αποκαλύψει ο όποιος έχει την γνώση γύρω από από παράξενες έως και μεταφυσικές οντότητες σε κάποιους περαστικούς, πού ούτε καν γνωρίζει τις απόψεις και προ(ΥΠΟ)θέσεις τους.

Ερώτηση 2η. Γιατί να υπάρχει μέν η αποδεικτική φωτογραφία για μεταφυσικά όντα και να μην έχει ανατρέψει η ύπαρξή της τους γνωστούς νόμους της φύσης -με στο σκεπτικό, οτι εφόσον υπάρχουν τα μεταφυσικά όντα και φωτογραφίζονται τόσο τυχαία, άρα μπορεί και ο οποιοσδήποτε να τα φωτογραφίζει οποτεδήποτε-

Ερώτηση 3η. Γιατί να πέσουν τα τηλέφωνα να σταματήσει το θέμα εκεί, πριν αποκαλυφθεί το οτιδήποτε στην τηλεοπτική εκπομπή του όποιου μάγου της τηλεθέασης-εδώ σκέπτομαι π.χ. τον κο Χαρδαβέλα, τον οποίο ευχαρίστως θα ενοχλόυσα με τις συνήθεις "απλοϊκές" μου ερωτήσεις, οι οποίες ΠΑΝΤΑ μένουν αναπάντητες που σημείωτέων, οι απλές ερωτήσεις ΠΡΕΠΕΙ να συνοδεύονται και απο απλές απαντήσεις,
ενώ έχει προηγηθεί απλόχερα η γνωστοποίηση της όποιας ύπαρξης μεταφυσικών όντων ΤΟΣΟ απλόχερα και μάλιστα σε τυχαίους περαστικούς (βλ. παρέα που πάει εκδρομή και βγάζει φωτογραφία)

Ερώτηση 4η. Γιατί ενώ η έν λόγω φωτογραφία ΥΠΑΡΧΕΙ, δεν είναι δυνατόν να αποτελέσει ΑΠΟΔΕΙΞΗ, ότι η γνωστή επιστήμη, η θεολογία και εγώ ο ίδιος πλανόματε πλάνην οικτρά, εφόσον τυχαίοι περιπατητές κατέχουν αποδείξεις οτι μεταφυσικά όντα βρίσκονται ανάμεσά μας και φωτογραφίζονται απλόχερα από όποιον, ο οποιος το αναφέρει μέν, αλλά σαν γεγονώς που το μαρτυρούν τρίτοι, σαν απόδειξη από διήγηση τρίτου δηλαδή...
και η έν λόγω φωτογραφία δεν είναι καν διαθέσιμη να δημοσιευτεί σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μέσο συμβατικού ή ηλεκτρονικού μέσου Μ.Ε., ώστε να αφυπνιστεί η ανθρωπότητα...........

... αναρωτιέμαι μήπως βρισκόμαστε μπροστά σε ένα συμβάν, της γνωστής κατηγορίας, " ο γνωστός του γνωστού μου, που ΕΙΝΑΙ απρόσβλητος σαν πηγή, είτε επειδή ΕΙΝΑΙ : α. γνωστός σπηλαιολόγος β. ανώτερος στρατιωτικός γ. κάποιος φίλος δ.γνωστός κάποιου απροσδιόριστου γνωστού.

Τελειώντας, επειδή πέρα της γνωστής συνομοταξίας των πιτσιρικάδων που αυτοϊσχυρίζονται σαν μοναδικοί αυτόπτεις μάρτυρες του οποιοδήποτε εξωπραγματικόυ συμβάντος με κοσμοϊστορικές διαστάσεις, αποκαλώ εδώ προκλητικά ώς ψεύτη τον ή την οποιαδήποτε, ο ή η εμφανιζόμενο/-η σε αυτό το forum παραθέτει στοιχεία και αποδείξεις που δεν στέκουν καμίας αξιοπιστίας ή επαλήθευσης.

Vril
Το τέλος της μπουρδολογίας και της αυτοπροβολής με φτιαχτά προϊόντα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 21:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε δολιχόποδε, αν θυμάμαι καλά ο Χαρδαβέλλας ή ο Καρατζαφέρης, σε κάποια προηγούμενη εκπομπή τους για την σπηλιά είχαν βρει την εταιρεία που μετέφερε τα χώματα από την σπηλιά. Βέβαια δεν είχε βγει κάποια άκρη. Υποθέτω πως θα μπορούσαν να βρουν και την εταιρεία που ανέλαβε τα έργα μέσα... για μας το βλέπω δύσκολο.

Αίαντα όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω πως γίνονται αυτές οι εκπομπές (και είμαι) επειδή ασχολούνται με διάφορα άσχετα θέματα, δεν δίνουν πολύ σημασία στην έρευνα. Καλούν 5 γνωστούς, κάνουν 2-3 ρεπορτάζ και καθαρίζουν.
Πάντως δεν αποκλείω να είδαν την φωτογραφία και όντως να μην υπήρχε θέμα.
Θεωρώ απίθανο να τους εμπόδισε κάποιος να κάνουν αποκαλύψεις, γιατί ένα τέτοιο γεγονός περιμένουν για να φωνάξουν και να το ψάξουν καλύτερα.

"Θυμασαι που λεγαμε για τον τουρκο ΤΣΕΛΕΜΠΙ;"
Το σκέφτηκα κατευθείαν Φωτογράφε! χεχε
Νομίζω ότι η κάθε μονή γνωρίζει τι γίνεται στην περιοχή της (ιδίως γύρω από θέματα που μπορεί να βλάψουν την θρησκεία κλπ) οπότε να είσαι σίγουρος ότι τις γνώριζαν εξ αρχής αυτές τις πληροφορίες εφ όσον τις γνώριζαν οι λαογράφοι κ.α.
Αλλά είναι πολύ πιθανόν αν όντως υπήρχε κάποια αίθουσα μέσα στο βουνό, να την άδειασαν οι αρχαίοι... να τα πήγαν αλλού. Το έκαναν συνέχεια άλλωστε, όποτε υπήρχε ένδειξη κινδύνου.
Οπότε μπορεί να άφησαν μόνο όσα δεν μετακινούντο, όπως τα χαράγματα στους τοίχους της αίθουσας όπως είπε ο Τσελέμπι.

Φίλε jonnie δεν το αμφισβητώ, απλώς μου κάνει εντύπωση. Ποιός ξέρει τι βρήκαν... και ήταν ο Μητσοτάκης πρωθυπουργός ε;! Μάλλον θα το βρούμε κάποια στιγμή στην προσωπική του αρχαιολογική συλλογή!

Φίλε Vril την είδες αυτή την φωτογραφία και αν ναι, ξέρεις αν έχει ελεγχθεί; Μου φαίνεται εντελώς παραμύθι αυτή η ιστορία...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 23:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Βριλ μάλλον δεν κατάλαβες καλά το γεγονός με τον μοναχό.
Δεν είπα εγώ ότι στην φωτογραφία αποτυπώθηκαν μεταφυσικά όντα.
Απλά, το χιόνι που ήταν άσπρο με τα κλαδιά που ήταν μαύρα, σχημάτιζαν οπτικά αγγελάκια.
Αν έβλεπες την φωτογραφία θα το καταλάβαινες.

Πιθανόν αν ήταν παρατηρητικοί αυτοί στην παρέα και κοίταζαν το πλάνο πίσω τους την ώρα εκείνη, να έβλεπαν το ίδιο πράγμα. Όμως δεν το είδαν!
Όποιος κατάλαβε κατάλαβε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 20:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα
Η αγαπητη ΟΣΤΡΙΑ αναφερει...

quote:
"Θυμασαι που λεγαμε για τον τουρκο ΤΣΕΛΕΜΠΙ;"
Το σκέφτηκα κατευθείαν Φωτογράφε! χεχε
Νομίζω ότι η κάθε μονή γνωρίζει τι γίνεται στην περιοχή της (ιδίως γύρω από θέματα που μπορεί να βλάψουν την θρησκεία κλπ) οπότε να είσαι σίγουρος ότι τις γνώριζαν εξ αρχής αυτές τις πληροφορίες εφ όσον τις γνώριζαν οι λαογράφοι κ.α.
Αλλά είναι πολύ πιθανόν αν όντως υπήρχε κάποια αίθουσα μέσα στο βουνό, να την άδειασαν οι αρχαίοι... να τα πήγαν αλλού. Το έκαναν συνέχεια άλλωστε, όποτε υπήρχε ένδειξη κινδύνου.
Οπότε μπορεί να άφησαν μόνο όσα δεν μετακινούντο, όπως τα χαράγματα στους τοίχους της αίθουσας όπως είπε ο Τσελέμπι.


Ναι ειναι πολυ πιθανον αλλα Οστρια δεν μου βγαζεις απο το μυαλο οτι η μονη ΠΕΝΤΕΛΗΣ βρηκε και πηρε και ¨κινητα¨ στοιχεια μεσα απο αυτον τον χωρο.
Αν το δουμε αυτο σε συνδυασμο με τα χωρις λογικη εργα στο σπηλαιο μπορουμε να ¨υποθεσουμε¨ οτι οι εργασιες ανασκαφης πιθανον να εγιναν και με την συνδρομη και τις ΕΥΛΟΓΙΕΣ!! της ΜΟΝΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ!! η της εκκλησιας γενικοτερα μια και αυτοι ηταν γνωστες του τι ακριβως εκρυβε στα σπλαχνα του το σπηλαιο η κατι.... κοντα στο σπηλαιο.

Κολωκοτρωνη βλεπω σε ενδιαφερει το θεμα ΠΕΤΡΑΚΗ
Εν ολιγης για να μην μακρυγορω ειχε και η μονη ΠΕΤΡΑΚΗ κρυψωνα στον χωρο της με ¨μπουζουριασμενα¨ πολλα σπανια και αξιολογα ¨κειμιλια¨ και εγγραφα.
Συνεβη ομως το εξης..
Μετα την αναταραχη και τις εχθροπραξιες με τους Τουρκους οσοι γνωριζαν την κρυψωνα ειχαν σκοτωθει η βρισκονταν μακρια απο τον χωρο...εκτος απο εναν!!
Αυτος μαλιστα αφου περιμενε να καταλαγιασουν τα πραγματα και αφου ειδε οτι κανενας αλλος δεν πηγε προς τα εκει.. πηγε και την ¨ξαλαφρωσε¨.
Επειτα απο καιρο καποιοι της μονης που γνωριζαν και αναζητησαν τα κειμιλια τελικα βρηκαν την κρυψωνα αδεια.
Με λιγα λογια οπως λεει και το τραγουδακι ...που σουν μαγκα τον χειμωνα που την ειχες την κρυψωνα...
Οι κρυπτες υπηρχαν και θα υπαρχουν και βεβαιως την ακριβη τους θεση δεν θα την βρειτε να αναφερεται σε βιβλια ειναι λογικο.
Αυτοι οι χωροι ειναι σε χρηση και σημερα γιατι ποτε δεν ξερεις ερχονται και δυσκολοι καιροι καποτε.
Μην απορουμε λοιπον γιατι η εκκλησια ελεγχει τις προσβασεις σε καυτα σημεια !!
Δεν ειναι ασχετο να αναφερω οτι το ιδιο γινοταν και στην αρχαιοτητα οταν οι ιερεις (πχ της ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ η ΤΩΝ ΔΕΛΦΩΝ) εκρυβαν τα πολυτιμοτερα κειμιλια σε ειδικους χωρους που ειχαν κατασκευασει για αυτες τις περιπτωσεις.


Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 05/06/2004 20:18:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 20:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να μην ξεχασω
Σημερα το βραδυ θα εχει παλι εκπομπη ο ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑΣ στο χωρις μονταζ με παρομοια θεματολογια.
Αναμενομεν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dolixopodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 20:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dolixopodos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μονή Πεντέλης,αρκετοί απο εμάς την έχουν επισκεφτεί,θα έχεται προσέξει ότι απο τη πίσω πλευρά της υπάρχει ένα πολύ παλαιό κτίσμα που μοιάζει με εκκλησία.Αυτό το παλιό "εκκλησακι" είναι επτασφράγιστο και λίγα λέω.Σε ερώτηση μου κάποτε στο φύλακα,γιατι δεν είναι ανοιχτό το εκκλησάκι,μου είπε ότι δεν είναι εκκλησακι και ότι είναι αποθηκευτικός χώρος φύλαξης πολύτιμων κειμηλίων της μονής.Τον ρώτησα αν μπορώ να το επισκεφτώ και πολύ ενοχλημένος μου απάντησε ότι ποτέ και κανένας δε θα μπεί εκεί μέσα,γιατί δε θέλουν να γίνει καμιά κλεψιά.Άραγε τι ιστορικά κειμίλια να περιεχει? και δε θα έπρεπε αυτός ο χώρος να είναι επισκέψιμος?λέω τωρα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 21:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ηξερα για τη μονη πετρακη

οπου υπαρχουν θησαυροι υπαρχουν και θησαυροφυλακια και θησαυροφυλακες και.. διαφοροι πειρασμοι, χριστιανικοι η μη

υπαρχουν ομως κι αλλοι τροποι να ξεκλειδωσεις μυστικα αν εισαι μεσα στα πραγματα και κανεις κουμαντο

π.χ οταν διοριστηκε (σκανδαλωδως συμφωνα με μερικους) επιτροπος (η κατι τετοιο) στο Α.Ορος ο Ψ (αρχισυντακτης σε κουμανταδορικη εφημεριδα) κυκλοφορησε η φημη πως καποιο χειρογραφο θα ειχε βρεθει και προσπαθουσαν καποιοι να το βαλουν στο χερι

ραδιοαρβυλα μαλλον - δεν ξερω παραπανω (οποιος ξερει ας ριξει καμμια ιδεα) αλλα ενδεικτικη του ποσα εμεις δεν ξερουμε αλλα προσπαθουμε να μαντεψουμε

τα εργα στη σπηλια (οτι και να ηταν) δειχνουν τουλαχιστον τι μπορει να κανει καποιος αν κατεχει την πραγματικη εξουσια - οχι την τυπικη (= λαικη κυριαρχια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 21:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πενηντ δυάχρονος στις ΗΠΑ εξαιτίας διαφορών με τοπικό δήμαρχο πήρε την μπουλντόζα του (ένα τεράστιο όχημα το οποίο είχε θωρακίσει με χοντρές λαμαρίνες) και ισοπέδωσε δημόσια κτήρια, δρόμους, εργοστάσια και το σπίτι του δημάρχου.
Δεν τραυματίστηκε κανείς εκτός από τον ίδιο που αυτοκτόνησε(;;;) μόλις ολοκλήρωσε το καταστροφικό του έργο.
Το είδατε στις ειδήσεις;
Πως σας φάνηκε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 00:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ενω ο χαρδαβελλας κανει εκπομπη ας κανουμε ενα διαλειμα..

quote:
Μονή Πεντέλης,αρκετοί απο εμάς την έχουν επισκεφτεί,θα έχεται προσέξει ότι απο τη πίσω πλευρά της υπάρχει ένα πολύ παλαιό κτίσμα που μοιάζει με εκκλησία.Αυτό το παλιό "εκκλησακι" είναι επτασφράγιστο και λίγα λέω.Σε ερώτηση μου κάποτε στο φύλακα,γιατι δεν είναι ανοιχτό το εκκλησάκι,μου είπε ότι δεν είναι εκκλησακι και ότι είναι αποθηκευτικός χώρος φύλαξης πολύτιμων κειμηλίων της μονής.Τον ρώτησα αν μπορώ να το επισκεφτώ και πολύ ενοχλημένος μου απάντησε ότι ποτέ και κανένας δε θα μπεί εκεί μέσα,γιατί δε θέλουν να γίνει καμιά κλεψιά.Άραγε τι ιστορικά κειμίλια να περιεχει? και δε θα έπρεπε αυτός ο χώρος να είναι επισκέψιμος?λέω τωρα..

Φιλε μου δολιχοποδε
Ο ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ
ΤΕΤΟΙΑ ¨ΠΟΡΤΑ¨ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΙΟ ΚΥΡΙΛΕ ΜΑΓΑΖΙ.
ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ
ΤΟΤΕ ΤΙ ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΙΝΑΙ;
ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΤΟΙΧΙΣΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟ ΝΑΟ (ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 15:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε φωτογράφε, εντοιχισμένα υλικά από αρχαίο ναό υπάρχουν και σε Παλαιοβυζαντινή Χριστιανική 400μ. δυτικά της Μονής Καισαριανής.
Και ο χώρος είναι ανοιχτός, όλοι το έχουν δει.
Αυτό τα έκαναν οι Χριστιανοί για να δείξουν την συνέχεια του Ελληνισμού μέσα από τον Χριστιανισμό.
Δεν νομίζω λοιπόν ότι είναι αυτός ο λόγος που μένει κλειστό το μουσείο.


Με αφορμή την χθεσινή εκπομπή Χωρίς Μοντάζ ΙΙ, πάλι στο προσκήνιο η σπηλιά Νταβέλη και οι μετρήσεις.
Ομολογώ ότι οι μετρήσεις του Τ. Παπά μου φάνηκαν αξιόπιστες.
Παρόλο που δεν έγιναν με μονάδες και βαθμονόμηση του μηχανήματος.
Εγώ είδα ότι η ραδιενέργεια αυξήθηκε στο βάθος της σπηλιάς ενώ κανονικά θα έπρεπε να μειωθεί.
Αυτό καταγράφηκε από την κάμερα και δεν μπορεί να αμφισβητηθεί.
Άρα τι υπάρχει κάτω από τα μπάζα;
Θα με ενδιέφερε πολύ η άποψη του φίλου Πέτρου.

Ο Φουράκης είπε για λατύπη και οπτικές ίνες.
Πως συνδέονται αυτά τα δύο;
Η λατύπη δεν εκπέμπει ραδιενέργεια.

Εκείνο πάντως που με κάνει να πιστεύω ότι κάτι υπήρχε εκεί και μας το κρύβουν είναι το γεγονός ότι αυτήν την δραστηριότητα (μεταφορά χώματος από την σπηλιά) την φορτώνουν στην Χούντα.
Όπως όμως αναφέρθηκε, τα γεγονότα συνέβησαν γύρω στο ’78.
Άρα κάτι κακό θα συνέβη για το Ελληνικό κράτος και τους Έλληνες ώστε να αποποιούνται τις ευθύνες με αυτόν τον τρόπο.

Και κάτι ακόμα,
O Φουράκης χθες στην εκπομπή του Χαρδαβέλα ανακοίνωσε ότι από τον Σεπτέμβριο και μετά θα ανακαλυφθεί μια τεράστια στοά κάτω από τον Ελλαδικό χώρο που θα κάνει τεράστια αίσθηση και θα αλλάξει πολλά πράγματα στον κόσμο. (;)
Το ανέφερε κάπου προς το τέλος της εκπομπής.
Ανέφερε και τον Μπους. Ότι δηλαδή έκανε ή θα κάνει μυστικά ταξίδια εδώ, εξαιτίας ύπαρξης της στοάς.
Πως σας φάνηκε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 16:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
είπε για λατύπη

Η λατυπη ειναι οτι μενει απο το μαρμαρο μετα την λαξευση του, μικρα κομματακια μαρμαρου, "σκουπιδια" δηλαδη. Οι αρχαιοι τα πεταγανε μεσα στην σπηλια και σχηματιστηκε ετσι το πατωμα της (τοσο την σεβοντουσαν δηλαδη-τελοσ παντων)
Γιατι λοιπον να παρουν οι Αμερικανοι την λατυπη και δεν κοβανε ατοφιο μαρμαρο απο το λατομειο της σπηλιας η απο αλλου? θα μπορουσανε να κλεψουν ολο το βουνο. Νομιζω οι "ερευνητες" κατασκευαζουν στοιχεια απο το τιποτα.

Καποιος ειπε παραπανω πως οι αρχαιοι φροντιζαν να αφαιρουν το μαρμαρο "οικολογικα" φροντιζοντας να διατηρουν την ομορφια του τοπιου - αυτο δεν ειναι σωστο - αφαιρουσαν το μαρμαρο κοιτωντας την ευκολια τουςκαι την οικονομια - το ξεκολλουσαν π.χ. συμφωνα με τα νερα του.
και φροντιζαν να αφηνουν αντηριδες για να μην τους πεσει στο κεφαλι

[Ο Κορρες εχει παρα πολλα στοιχεια[

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 16:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
O Φουράκης χθες στην εκπομπή του Χαρδαβέλα ανακοίνωσε ότι από τον Σεπτέμβριο και μετά θα ανακαλυφθεί μια τεράστια στοά κάτω από τον Ελλαδικό χώρο που θα κάνει τεράστια αίσθηση και θα αλλάξει πολλά πράγματα στον κόσμο. (;)
Το ανέφερε κάπου προς το τέλος της εκπομπής.
Ανέφερε και τον Μπους. Ότι δηλαδή έκανε ή θα κάνει μυστικά ταξίδια εδώ, εξαιτίας ύπαρξης της στοάς.
Πως σας φάνηκε;

ο Φουρακης κανει την εξης ταχυδακτυλουργια:

Πυθιονικος χρησμος = λεει μια μπαρουφα γενικολογη την οποια δικαιολογει αργοτερα με καποιο στοιχειο της επικαιροτητας ως ειδος προφητειας η μυστικης δικης του γνωσης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 15:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε φωτογράφε, εντοιχισμένα υλικά από αρχαίο ναό υπάρχουν και σε Παλαιοβυζαντινή Χριστιανική 400μ. δυτικά της Μονής Καισαριανής.
Και ο χώρος είναι ανοιχτός, όλοι το έχουν δει.
Αυτό τα έκαναν οι Χριστιανοί για να δείξουν την συνέχεια του Ελληνισμού μέσα από τον Χριστιανισμό.
Δεν νομίζω λοιπόν ότι είναι αυτός ο λόγος που μένει κλειστό το μουσείο.



Μα δεν το ανεφερα φιλε μου ΑΙΑΝΤΑ για να πω αυτο.
Απλα ως διαπιστωση το ανεφερα οχι οτι ειναι ο λογος που δεν ανοιγει το μουσειο.
Το γιατι δεν ανοιγει το ξερουν αυτοι και μονο.
Επισης να σταθουμε λιγο σε μια νεα πληροφορια που αναφερθηκε απο την κυρια ΣΑΒΙΔΟΥ την σπηλαιολογο της ΕΣΕ.
ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΠΗΓΑΔΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΕΝΩΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.
Προσπαθησα πριν αρκετο καιρο να βρω διοδο μεσα στο πηγαδι αλλα εχουν πεταξει παρα πολλα σκουπιδια μεσα δυστυχως και ετσι ειναι αδυνατον να φτασει καποιος σημερα στο βαθος του.
Εντυπωση μου εκανε και η αναφορα της στον ΜΠΑΛΑΝΟ οπου ειπε οτι πλεον ο Μπαλανος εχει αποστασιοποιηθει απο το θεμα της σπηλιας και παραδεχτηκε και ο ιδιος οτι το σπηλαιο δεν ειχε στοες που οδηγουσαν μακρια απο αυτο (συμφωνα με την κυρια Σαβιδου παντα γιατι ο ιδιος ο ΜΠΑΛΑΝΟΣ δεν εχει εμφανιστει μεχρι τωρα καπου να κανει καποια δηλωση).

Τωρα για την στοα του ΦΟΥΡΑΚΗ τι να πω ασε να ρθει ο Σεπτεμβριος και βλεπουμε τι να δουμε δηλαδη τελως παντων.
ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ Ο ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑΣ ΕΣΠΑΣΕ ΡΕΚΟΡ ΠΑΛΙ .
ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΠΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑΜΑΤΑ.
Παντως και σε αυτη την εκπομπη τιποτα καινουργιο δεν παρουσιαστηκε και η ΥΠΟΓΕΙΑ ΚΑΒΑΛΑ που ηταν τελικα; καποιος ειπε οτι καποτε του ειπαν καποιοι και τετοια ντοκουμεντα ομως;
Ο Αχεροντας ; τι μας εδειξε; αυτα που βλεπει ολος οκοσμος; το ποταμι;
Στοιχειο πραγματικο χειροπιαστο εδειξε; οχι.
Εδειχναν και κατι πλανα απο το ΣΗΡΑΓΓΕΙΟ στον ΠΕΙΡΑΙΑ τα καταφυγια και τις στοες του μπαρουταδικου στο ΑΙΓΑΛΕΩ και την μικρη στοα στου Φιλοπαππου ε τι ειναι αυτο τα ιδια και τα ιδια παλι;
Και ο κυριος Παλμος που αναφερθηκε στο ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ τι μας ειπε για την σπηλια του ΑΙΓΑΛΕΩ που ειναι αγνωστη;
Ποια αγνωστη σπηλια ολοκληρο βιβλιο εγραψε ο ΜΠΟΥΝΤΟΥΚΗΣ για αυτην με φωτογραφιες και αναλυσεις.
Δηλαδη ο αλλος ο εξυπνος στο ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ τι εκανε διαβασε το βιβλιο του ΜΠΟΥΝΤΟΥΚΗ και εφτιαξε αρθρο;
Να μπει μια φορα η καμερα κατω απο την μονη ΠΕΝΤΕΛΗΣ και να βγει στην ΑΘΗΝΑ αλλα αληθεια μετρο προς μετρο τοτε να πουμε οτι κατι ειδαμε.
Να μας δειξει και ο κυριος Φουρακης ενα ΒΡΙΛ να το συζητησουμε εως τοτε ...
Σας χαιρετω



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 16:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να μην είναι βήμα προς βήμα δεν πειράζει. Αρκεί να μπει η κάμερα από ένα σημείο και να βγει σε ένα άλλο.
Αν γίνει απάτη θα αποκαλυφθεί και θα ξεφτιλιστούν, όπως άλλωστε είχε γίνει και στο παρελθόν στο ίδιο κανάλι με την δήθεν αποστολή στο Αφγανιστάν.
Εδώ στην Ελλάδα δεν είμαστε ικανοί να κάνουμε σοβαρές έρευνες και να τις δείξουμε τεκμηριωμένα στα κανάλια.
Όλο λόγια είμαστε.
Δουλειές του γραφείου και της καρέκλας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 21:29:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Επισης να σταθουμε λιγο σε μια νεα πληροφορια που αναφερθηκε απο την κυρια ΣΑΒΙΔΟΥ την σπηλαιολογο της ΕΣΕ.
ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΠΗΓΑΔΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΕΝΩΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ."

Νομίζω ότι και οι παρόντες "ερευνητές" πρώτη φορά το άκουσαν. Φαντάσου πόσο καλά έχουν ψάξει την σπηλιά και την ιστορία της, δηλαδή!

Εκτός της αναφοράς για το σπήλαιο στην Καβάλα, δεν είχε τίποτα καινούργιο. Μου άρεσε κι όλας που οι ερευνητές γνωρίζουν μεν πολλά, αλλά δεν μας τα λέμε για να μην μας ανησυχήσουν!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 02:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Επισης να σταθουμε λιγο σε μια νεα πληροφορια που αναφερθηκε απο την κυρια ΣΑΒΙΔΟΥ την σπηλαιολογο της ΕΣΕ.
ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΠΗΓΑΔΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΕΝΩΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ."

Νομίζω ότι και οι παρόντες "ερευνητές" πρώτη φορά το άκουσαν. Φαντάσου πόσο καλά έχουν ψάξει την σπηλιά και την ιστορία της, δηλαδή!


το αναφερει ο Γιαννοπουλος στο βιβλιο του


δεν γνωριζω αν ισχυει φυσικα γιατι δεν την εχω διασταυρωσει την πληροφορια

παντως ρε παιδια τι περιμενετε απο ανθρωπους που γερασαν και επιμενουν να μιλανε για κουφια γη?


και ενα παιδι θα αναρωτηθει απο που προερχεται το μαγμα των ηφαιστειων, οι σεισμοι και το μαγνητικο πεδιο του πλανητη


ο δε Παλμος απ ο,τι φαινεται ενημερωνεται απο το τριτο ματι

ενα πραγμα ειναι σιγουρα κουφιο - το κεφαλι τους

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 12:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους σας
Φιλε jbg ο κυρ Γιαννοπουλος δεν αναφερεται στο αρχαιο πηγαδι πουθενα.
Μιλα για τις μικρες καταπακτες στο εκκλησακι οπου ισχυριζεται οτι η μια απο αυτες οδηγουσε μεσα στο σπηλαιο (καλα ασε μουφα κι αυτο μην ψαχνεις ).
Για το αρχαιο πηγαδι ειχε μιλησει και παλι ο Μπαλανος (τι συμπτωση) οταν εκανε τις εκπομπες στην τοτε ΕΤ2.
Αληθεια γιατι ο κυρ Γιαννης δεν ηταν στις εκπομπες;
Μηπως γιατι βημα προς βημα η ΕΣΕ με τα βιντεο που τραβηξε κατεριψε τουε ισχυρισμους του (πχ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΜΑΡΙΖΑ που δεν ηταν ποτε μοναστηρι κλπ.).
Εμενα αλλο μου κανει εντυπωση
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΣΕ ΟΧΙ ΑΝ Η ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΕΧΕΙ ΣΤΟΕΣ Η ΑΝ Η ΡΩΣΣΙΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΓΕΝΙΚΑ Η ΕΣΕ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.
ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ Η ΕΣΕ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΜΟΝΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Η ΕΣΕ;
ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΠΗΛΑΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΛΕΛΟΥΔΑ ΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΠΕΡΙ ΤΑ 32 ΣΠΗΛΑΙΑ!!!
ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ Η ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 02:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


μην ψαχνετε να βρειτε βριλ στα σπηλαια και στις στοες


εχουν διοριστει ολα και ειναι δημοσιοι υπαλληλοι


ανακαλυψαν την τελεια θεση για να εκδηλωνουν το μισος τους για τους ανθρωπους και να τους βασανιζουν χωρις να κινουν υποψιες


αν πεσετε σε καποιον ιδιαιτερα απροθυμο να εξυπηρετησει υπαλληλο, εξεταστε* τον καλα μπρος πισω, και ψιθυριστε του: ξερω τι εισαι!

*(αν κρατατε και σημειωσεις την ωρα της εξετασης ακομα καλυτερα)


αν δεν ειναι βριλ, παλι κερδισμενοι θα βγειτε αφου μπορει να σας περασει για τρελλους και να σας εξυπηρετησει φοβουμενος μια κριση

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 14:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μην ψαχνετε να βρειτε βριλ στα σπηλαια και στις στοες
εχουν διοριστει ολα και ειναι δημοσιοι υπαλληλοι

ε, όχι και όλα διορισμέμοι......

Τι είναι εδώ, κλαδική των Vril ανοίξαμε ??????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 14:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να συνεχισουμε φωτογραφικα την περιηγηση στην ΠΕΝΤΕΛΗ γιατι απο λογια χορτασαμε.

Αυτος ο μαρμαρινος μικρος οβελισκος βρισκεται σε ενα πολυ ενδιαφερον σημειο της ΠΕΝΤΕΛΗΣ μεσα στο δασος.
Εκει υπαρχουν καποια στοιχεια που ακομα δεν μπορω να δημοσιευσω εδω και που αφορουν και τον λογο υπαρξης του οβελισκου/σημαδουρας αν προτιματε.


Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 10/06/2004 15:41:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 21:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΕΦΑΛΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΡΕΜΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΡΚΕΤΑ ΕΡΗΜΙΚΟ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟΥΣ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy