ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 **** Π Ε Ν Τ Ε Λ Η ****
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 18:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Πετρο ευχαριστω για τις πληροφοριες.
Απο τους φορητους μετρητες που σκοπευεις να κατασκευασεις
θα με ενδιεφερε να αποκτησω εναν.

Κατα την γνωμη μου ειναι απο τα ποιο καταλληλα μηχανηματα
για την ανακαλυψη ...ιερων τοπων.

Σε χαιρετω


999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 10:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε φωτογράφε πολύ ενδιαφέρουσα η πληροφορία!
Αν έχει δίκιο ο κύριος από την ΕΥΔΑΠ (και γιατί να μην έχει, υποτίθεται ότι γνωρίζει καλύτερα τα πράγματα από μας) τότε τι είδους έργα γίνονται ακόμα και σήμερα στο εκκλησάκι και στην περιοχή της σπηλιάς γενικώς;!
Το ότι χρησιμοποιούν το όνομα μιάς κρατικής εταιρείας κοινής οφελείας για να καλύψουν τις όποιες εργασίες δεν μου κάνει εντύπωση βέβαια, αλλά τι θέλουν να κρύψουν;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 10:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα Οστρια
Αυτο ακριβως αναρωτιεμαι και εγω .
Αυτο που σκεφτηκα οπως και εσυ ειναι οτι ο ανθρωπος αυτος θα ειχε ακουσει κατι.
Παροτι η ΕΥΔΑΠ δεν μια μικρη εταιρεια εργα σε μερη οπως το σπηλαιο ΑΜΩΜΩΝ θα ηταν γνωστα στους περισσοτερους που εργαζονται και μαλιστα σε αυτους οπως ο συγκεκριμενος ανθρωπος που ειναι επισκεπτης τακτικος στην τοποθεσια.
Τωρα αν υπαρχει κατι που χρειαζεται παροχη νερου εκει πανω αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε αλλα αν υπαρχει δεν βρισκεται στην ¨επιφανεια¨.


Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 13/05/2004 10:53:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 17:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας.
Αγαπητή φίλη Όστρια, οφείλω να σε διορθώσω. Είναι νεαρή στη φωτο καί όχι νεαρός, και συγκεκριμέναη κόρη μου. Απαντώντας στό ερώτημά σου : ναι μπροστά έχει μπάζα (σανίδες). ΚΑΙ έχω λάβει υπ όψιν μου μιά επιθυμία σου λίγο πιό παλιά. ΑΝ μου δωθεί ευκαιρία θα σε ειδοποιήσω. Δεν ξέρω όμως πότε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 22:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλήσπερα σε ολους
Παλαιοτερα ειχαμε μιλησει για το λατρευτικο σπηλαιο των ΕΥΜΕΝΙΔΩΝ στο ρεμα του ΚΟΚΚΙΝΑΡΑ στην Πολιτεια.
Ας δουμε 2 φωτογραφιες απο το σπηλαιο αυτο που χρησιμοποιηθηκε και για μαντρι παλαιοτερα οπως αλλωστε φιανεται και απο τον τοιχο (ξερολιθια) που φτιαχτηκε στην εισοδο του.


Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 13/05/2004 22:28:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 22:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το εσωτερικο του σπηλαιου ΕΥΜΕΝΙΔΩΝ

Glinaaea ελαβες το μηνυμα που σου εστειλα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 22:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ας δουμε 2 φωτογραφιες απο [...]

ΠΑΡΑΠΟΝΟ !

Γιατι ΠΟΤΕ δεν βλεπω τις φωτογραφιες, που αναφέρονται οτι υπαρχουν...
μονο το γνωστο place-holder βλέπω, τα άλλα (οι φωτο) είναι πιο καλα κρυμμένες απο τις μυστικές υπογειες στοες της Αθήνας...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 12:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουπς! Επανορθώνω φίλε glinaaea, αλλά όταν άκουσα για κόρη σε φωτογραφία, περιμένα να δω ένα κοριτσάκι και όχι ολόκληρη κοπέλα! Να την χαίρεσαι!

Λοιπόν έψαξα λίγο για την οργόνη και τα διάφορα πειραματικά μηχανήματα.

Μιά σύντομη ιστορική αναδρομή:
Ο Wilhelm Reich ισχυρίστηκε ότι ανακάλυψε μια παγκόσμια κοσμική και βιολογική ενέργεια που υπάρχει παντού και μπορεί να ανιχνευτεί μέσω ειδικών πειραμάτων. Ονόμασε αυτή την ενέργεια "οργόνη". Εφτιαξε ένα κουτί με οργανικό υλικό απέξω και μέταλλο στο εσωτερικό που το ονόμασε
"orgone accumulator" (συσσωρευτής οργόνης), το οποίο όπως πίστευε συγκέντρωνε και συσσώρευε την οργόνη της ατμόσφαιρας.
Ισχυριζόταν ότι η έκθεση στην οργόνη, ειδικά αν καθίσεις μέσα στον συσσωρευτή, δίνει υγεία και ενέργεια, και ότι είναι μια αποτελεσματική
θεραπεία για τον καρκίνο.
Επίσης ισχυριζόταν ότι ανίχνευσε μια άλλη ενέργεια που την ονόμασε
"oranur" ή θανατερή οργονική ακτινοβολία (DOR), η οποία δημιουργούσε αρνητικά φαινόμενα στην υγεία και αντιδρούσε την οργόνη.
Επίσης έφτιαξε ένα μηχάνημα που το ονόμασε "cloud buster" (μηχάνημα που "σπάει" ή διαταράζει τα σύννεφα), με το οποίο ισχυριζόταν ότι μπορούσε να φέρει αλλαγές στον καιρό, διαχειριζόμενος κατάλληλα την οργόνη της ατμόσφαιρας.
Οι ισχυρισμοί του Reich δέχτηκαν πολλές διαμαρτυρίες και αμφισβητήσεις και οδηγήθηκε στο δικαστήριο για ψευδείς ισχυρισμούς από τον οργανισμό Τροφών και Φαρμάκων FDA).
Το δικαστήριο διέταξε να καούν τα βιβλία και η έρευνα του και να καταστραφούν τα μηχανήματα και τα υπόλοιπα όργανα. Του δώθηκε ισόβια ποινή και πέθανε στην φυλακή το 1957.


Υπάρχουν πολλά sites που ασχολούνται με το θέμα, σου δίνω μερικά από αυτά, και κάποια που περιέχουν οδηγίες για να φτιάξεις μόνος σου κάποια μηχανήματα.

http://www.orgone.org/rscheq00.htm
http://www.orgonics.com/humorac.htm
http://www.21stcenturyradio.com/orgone-mannion.htm
http://www.orgonelab.org/cgi-bin/shop.pl/page=ylemeter.htm
http://pw1.netcom.com/~rogermw/Reich/accumulators.html
http://www.thewatcherfiles.com/make-your-own.htm
http://www.geocities.com/stclairtech/orgonemeter
http://www.magitech.com/004_orgonite.html
http://www.geocities.com/undergsci/pyramideffects.html

Και κάποια άρθρα που βγάζουν σκεπτικισμό ως προς τους ισχυρισμούς και τα αποτελέσματα
http://www.datadiwan.de/netzwerk/index.htm?/harrer/ha_001e_.htm
http://home.netcom.com/~rogermw/Reich/oranur.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 14/05/2004 12:12:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 15:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sorry για την σφήνα, αλλά αφού το thread είναι γενικά για την Πεντέλη, θέλω να παρατηρήσω κάτι για την λεγόμενη "αντιβαρύτητα". Με το ποδήλατο πάντα, κοντά στην πηγή (στον δρόμο που είναι το Καραούλι), εκεί που λέγεται ότι υπάρχει αντιβαρύτητα και τα αυτοκίνητα προχωράν μόνα τους στην ανηφόρα: στεκόμενος (με κατεύθυνση προς το Καραούλι) στον δρόμο, καμιά 50αριά μέτρα από την πηγή (λίγο πιο πέρα από τους δύο χωματόδρομους), χωρίς πετάλι, το ποδήλατο επιτυτάχυνε σιγά-σιγά μέχρι τα 12km/h (και με αέρα κόντρα) και προχώρησε περίπου 200m με σταθερή ταχύτητα και σταμάτησε 150-200m πιο πέρα. Τώρα δεν ξέρω αν είναι αντιβαρύτητα, αν είναι η κλίση (που είναι σχεδόν επίπεδο) ή κάτι άλλο, πάντως κάτι σίγουρα παίζει εκεί. Ερχόμενος από το Καραούλι προς την πηγή στο ίδιο κομμάτι πάντα, το νιώθω σαν ανηφόρα (όμως λογικά δεν είναι) - δηλαδή ας πούμε ότι πάω με 45km/h, με πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια μετά κρατάω τα 35km/h. Μαγνητικό φαινόμενο πάντως δεν είναι, γιατί το ποδήλατο είναι από αλουμίνιο και δεν το τραβάει ο μαγνήτης, ούτε εμένα με τραβάει. Αν κάποιος έχει μετρήσει την κλίση και την έχει βρεί πράγματι ανηφόρα, είναι πολύ περίεργο φαινόμενο.

Επίσης, μου φάνηκε πως σ'αυτό το thread διάβασα πως το εκκλησάκι στη σπηλιά το κλείδωσαν και έβαλαν μεταλλική πόρτα! Ισχύει αυτό? γιατί έχω να πάω κάτι μήνες. Όταν είχα πάει μου είχαν πει πως απλώς έκαναν αναστήλωση (όταν είχε ακόμα σκαλωσιές) και έκαναν "ενέσεις" τσιμέντου στους τοίχους και έβαζαν πλάκες στο πάτωμα.

Edited by - stavros_p on 14/05/2004 16:36:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε οχι και σαν τις στοες της Αθηνας vril (χαχα)!! .
Απλα φιλε μου οι φωτογραφιες δεν ειναι κρυμμενες ειναι ανεβασμενες στην pathfinder και αργουν πολυ μερικες φορες να κατεβουν (αλλες φορες δεν κατεβαινουν καθολου πραγματι) καλυτερα κατεβαινουν το βραδακι οχι και ¨ποτε¨ οπως λες πολλοι τις εχουν δει.
Η οστρια την κορη την glinaaea στην φωτογραφια πως την ειδε;
Αν γνωριζεις καποιον γρηγοροτερο σερβερ που να μπορουμε να ανεβασουμε φωτο πες μας καμμια ιδεα μπας και λυθει το προβλημα.
Γιατι εχουμε πολυ πραγμα ακομα να δειξουμε και ειναι κριμα να μην το βλεπετε ολοι.
glinaaea ελαβα την φωτο που μου εστειλες την μια την αλλη παλι την εκοψε ως μολυσμενο η επικινδυνο!! μηπως εχεις αρπαξει καμμια ιωση; στο μηχανημα σου;
ΣΤΑΥΡΟ γεια χαρα ναι στο εκκλησακι μπηκαν πορτες και παραθυρα ποιος ξερει για ποσο θα αντεξουν.
Μπραβο που ξηγιεσαι ποδηλασια πρεπει να σε εχω δει μαζι με εναν αλλο φιλο σου που εχει κι αυτος ποδηλατο.
Ειχες σταματησει μια φορα (Σαββατο νομιζω πριν κανα μηνα) και τον περιμενες μπροστα στο εικονοστασι που υπαρχει στην στροφη του ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ;



Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 14/05/2004 17:44:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι, μάλλον δεν ήμουν εγώ γιατί τους τελευταίους 3 μήνες πάω κυρίως κορυφή, Πύριζα, Ασώματους...
Ρε γμτ! Γιατί έβαλαν πόρτες? Για να μην μπαίνουν μέσα βάνδαλοι και τα χαλάν? Έτσι και αλλιώς θα μπουν άμα είναι να μπούν. Τελοσπάντων, κάποτε θα τις ανοίξουν ελπίζω! Έτσι που πάνε σε λίγο θα βάλουν και εισητήριο!

Για την αντιβαρύτητα μεταξύ Καραούλι και πηγής που έγραψα, τι λές?

Ρε, τόσα χρόνια πάω στο βουνό και δεν ήξερα ότι μπορείς να ανεβείς στην κορυφή χωρίς να σε σταματήσουν. Γιατί μέχρι πριν 5-6 μήνες που είχα πάει στην κορυφή (στο βουνό ανεβαίνω συνεχώς - και σήμερα πάνω ήμουν) η μπάρα ήταν κατεβασμένη και είχε στρατιώτες πάνω!

Edited by - stavros_p on 14/05/2004 22:46:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 23:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελαβα σημερα 2 φωτογραφιες απο τον glinaaea
H πρωτη ειναι απο τον ΒΡΑΝΑ και αφορα την πιθανον μαρμαρινη αρχαια κολωνα εξω απο την μονη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 23:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και η δευτερη φωτογραφια του glinaaea μορφη που σχηματιζεται μεσα στο σπηλαιο

Σταυρο για τον δρομο που με ρωτησες τι να σου πω αφησαμε με λυμενο χειροφρενο αυτοκινητο και τρεχαμε να το προλαβουμε αυτο μονο.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 23:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok, ναι, όταν ρώτησα για την (υποτιθέμενη?) αντιβαρύτητα εννοούσα αν είναι αν ο δρόμος είναι όντως ανηφορικός ή είναι ψευδαίσθηση. Το ξέρω (και το έχω παρατηρήσει και εγώ με το ποδήλατο). Ας πούμε πάλι σήμερα πρωί που το ξαναδοκίμασα (εγώ πάνω στο ποδήλατο), επιτάχυνε στα 11.6km/h μέχρι 100m, μετά φρέναρε στα 9.2 και μετά ξαναεπιτάχυνε στα 11.2 για 60-70m και σταμάτησε μετά 100m. Δηλαδή συνολικά κάπου 300m. Ξέρεις αν είναι απαλή κατηφόρα ή ανηφόρα?
Ξέρει κανείς?

Edited by - stavros_p on 15/05/2004 08:35:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 11:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας.
Σχετικά με την τελευταία φωτογραφία, ήταν η μόνη που είδα μορφή την ώρα που τραβουσα τις φωτογραφίες. Την μορφή που είδα τότε ήταν καθαρά ανθρώπινο κεφάλι. Όπως όμως βλέπετε και εσείς στην φωτο φαινεται κάτι σαν τον Μινώταυρο, κάθε άλλο δηλ παρά ανθρώπινο κεφάλι. Στις άλλες τις μορφές τις πρόσεξα μόνο στις φωτογραφίες.
Φίλε φωτογράφε έχεις άλλη μιά φωτογραφία. Αν δεν την έχεις λάβει στην ξαναστέλνω τώρα, μαζί με μιά απο το μοναστήρι του Αη Γιώργη στον Βρανά που φαίνονται οι εξωτερικές λοξές κολόνες υποστήριξης των εσωτερικών αρχαίων του ανακαινισμένου ναού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 12:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, θα απαντήσει κανείς στην ερώτησή μου pleeeeease
Άλλο ερώτημα: η "στρατιωτική περιοχή" στην κορυφή της Πεντέλης ισχύει ή όχι? Γιατί: μόλις γύρισα από το βουνό (με το ποδήλατο). Είχε πολύ ομίχλη, και βάση αυτών που διάβασα εδώ, είπα να πάω και εγώ κορυφή. Το λοιπόν περνάω το απαγορευτικό, κατεβαίνει από την κορυφή ένα "υδροφόρο", συνεχίζω, περνάω το φυλάκιο (εγκαταλελειμμένο είναι), συνεχίζω, στην διχάλα πάω αριστερά (προς στα πιάτα, και πριν φτάσω κορυφή βλέπω δύο αμάξια πάνω. Το ένα έμοιαζε της αστυνομίας. Κρύβομαι λοιπόν πίσω από κάτι πεύκα και περιμένω λίγο μπας και φύγουν. Σε ένα σημείο ακούω να λένε "ok ρε, θα τα ξαναπούμε αύριο, ή κάτι τέτοιο), και βλέπω το αυτοκίνητο της αστυνομίας (έτσι έμοιαζε - τζιπ λευκό με μπλέ) να φεύγει. Βγαίνω το λοιπόν και συνεχίζω πιο πάνω. Είναι ένας τύπος και κάτι κάνει, αλλά δεν με έχει προσέξει. Πάω λοιπόν στα δεξιά (στα κάγκελα) - και σταματάω μπροστά από ένα μικρό κτίριο. Εκεί που έλεγα πως θα προχωρήσω βλέπω το αστυνομικό να ξαναέρχεται και δεν είχα που να κρυφτώ. Κατεβαίνει ένας από τους δύο απ'το αμάξι και με ρωτάει τι κάνω εδώ. Βόλτα του λέω. Δεν είδες την ταμπέλα "στρατιωτική περιοχή" μου λέει. Του λέω ότι νόμιζα πως πια δεν ισχύει. Μετά με ρωτάει το όνομα, του λεω σκέτο "Σταύρος" (εντάξει, δεν μπορεί να βρεί μ'αυτό τίποτα). Το επώνυμο, μου λέει. Του λέω, εντάξει φεύγω, έφυγα με 45-50km/h και φυσικά δεν του είπα το επώνυμο. Φορούσα γυαλιά ηλίου, οπότε δεν θα με ξεχωρίζει εύκολα. Πάντως οι εγκαταστάσεις του στρατού ήταν πράγματι ερειπωμένες. Τι συμβαίνει δεν ξέρω, πάντως δεν ξαναπάω τέρμα κορυφή (μόνο μέχρι την ταμπέλα πάλι). Τι στο καλό είχε δουλειά αυτός εκεί, να με ρωτάει το όνομα μου? Δεν νομίζω να μου κάνει καμία μήνυση και μαλακίες, αφού δεν ξέρει το όνομά μου. Τι γνώμη έχετε?
Παρακαλώ απαντήστε!


Edited by - stavros_p on 16/05/2004 10:03:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 10:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το πρόσωπο φίλε glinaaea, πιθανόν να φταίει το φως όπως πέφτει, η γωνία λήψης και οι λεπτομέρειες που καταγράφει ο φακός. Κρίμα που δεν έκανες και ένα zoom για να το έχουμε και σε πιό κοντινό.

Φίλε stavro_p θα έλεγα ότι δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα! Μάλλον αναγκάστηκαν να φυλάξουν την παλιά βάση, ή έστω να δίνουν παρουσία εκεί, μετά την φασαρία που δημιουργήθηκε από τις συνεχείς τηλεοπτικές εκπομπές και τις "καταγγελίες" ότι ενώ ο χώρος ανήκει ακόμα στην Αεροπορία και υπάρχουν μέσα μηχανήματα σε λειτουργία ή έστω έτοιμα για λειτουργία, τα είχαν αφήσει την τύχη τους.
Μου φαίνεται και λογικό και αναμενόμενο, οπότε είναι εκεί και
"ελέγχουν" όποιους "περίεργους" πλησιάζουν. Αν ήταν κάτι σοβαρό, να είσαι σίγουρος ότι θα σε είχαν συλλάβει, επι τόπου ή καθώς κατέβαινες από το βουνό, οπότε πρόκειται μόνο για εκφοβισμό.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 11:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok, πάντως από ότι διάβασα εδώ το μόνο πράγμα που δουλεύει εκεί πάνω είναι η κεραία της Vodafone και κάτι άλλα μηχανήματα στο εκκλησάκι. Δεν ξέρω αν περιπολούν και τις καθημερινές... Να μην με ξανατσακώσουν δηλαδή. Πάντως νομίζω πως με "σταμάτησαν" για λόγους τυπικούς (να μην πάει ο κόσμος εκεί και ανακατεύεται στα χαλασμένα μηχανήματα, πιθανότητα "ραδιενέργειας"... Αλλά πριν 3-4 μήνες, είχα δεί 5-6 αυτοκίνητα να ανεβαίνουν πάνω χαλαρά (και ήταν ιδιώτες). Δεν ήθελα να αρχίσω κουβέντα μαζί τους (με την αστυνομία), αλλά αφού η κεντρική πύλη είναι μονίμως ανοικτή και οποιοσδήποτε μπορεί να μπεί μέσα ανά πάσα στιγμή... Δεν βγάζω ακριβώς νόημα. Τι γνώμη έχεις (πάλι)?

Edited by - stavros_p on 16/05/2004 11:09:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

biglarry
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 11:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους biglarry  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΣΤΑΥΡΟ δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα με την αστυνομία.
Από ότι γνωρίζω η στρατιωτική βάση εγκαταλείφθηκε για άγνωστους μέχρι τώρα λόγους και από τότε η φύλαξη της έχει ανατεθεί στην Ελληνική Αστυνομία, για το λόγο ότι παραμένει περιουσία του ελληνικού δημοσίου. Περιπολίες γίνονται όλη τη διάρκεια της ημέρας πλέον. Απλά αν σε βρουν επάνω προσπαθούν να σε ψαρώσουν και να σε διώξουν. Επειδή όμως είναι αποχαρακτηρισμένη στρατιωτική περιοχή δεν μπορούν ούτε να σε συλλάβουν ούτε τίποτα, απλά να σε απομακρύνουν.
Παρακάτω θα σας πω για 2 περιστατικά που μου έχουν τύχει τους 2 τελευταίους μήνες στις προσπάθειες που έκανα για να ανέβω στα "πιάτα".

Πριν από 2 περίπου μήνες ανέβηκα με έναν συνάδελφο από το γραφείο (εργάζομαι στον ΑΘΗΝΑ 2004) με το αυτοκίνητο που μου έχουν παραχωρήσει για τις μετακινήσεις μου και το οποίο έχει πράσινες πινακίδες του Υπουργείου Οικονομικών. Είχε λοιπόν εκείνη τη βραδιά (21:00 περίπου) απίστευτη ομίχλη και αναγκαστικά πηγαίναμε με 20 το πολύ 30 χιλιόμετρα. Μάλιστα η ομίχλη ήταν τόσο έντονη που πήγαινα με "τα προβολάκια" και τα πορείας μόνο. Αρχίσαμε με το Γιώργο να λέμε κλασικές βλακείες του στυλ "πω πω να πεταχτεί κανένας Freddy μπροστά μας και διάφορα τέτοια και να χασκογελάμε. Λίγο μετά χτυπάει το κινητό του Γιώργου και σκύβει να το πάρει από το σάκο που είχε ανάμεσα στα πόδια του. Καθώς κάνει την κίνηση να το σηκώσει, εμφανίζεται από το πουθενά ένας τύπος να κατεβαίνει απο τη δεξιά πλευρα του αυτοκινήτου όπως ανεβαίνουμε μες στα μαύρα με κουκούλα και με μούσια. Φωνάζω "Μαλααααααααάκα τον είδες?". Βέβαια ο Γιώργος δεν είχε δει τίποτα. Αμέσως σκέφτομαι ότι θα με περνάει για τρελό (λόγω της μεγάλης τρέλας που έχω για "το παράξενο" και της θητείας μου στη ΜΥΚ κατά τη θητεία μου). Του λέω "γυρνάμε να τον δεις και εσύ?" και μου απαντάει "πάμε". 2-3 ελιγμούς και κατηφορίζω. Μετά από 100 περίπου μέτρα το συναντάμε και παγώνει και ο Γιώργος. Μένω όσο δεξιά μπορώ και ανοίγω το παράθυρο μου να του μιλήσω. "πηγαίνετε προς τα κάτω?" τον ρωτάω. (Ακού και εγώ μαλακία ερώτηση!! Και αμέσως σκέφτομαι να ρωτήσω κάτι πιο έξυπνο). Ο τύπος καμμία απόκριση, σαν να μην μίλησα και συνεχίζει να προχωρά. "Μήπως ξέρετε που οδηγεί αυτός ο δρόμος προς τα πάνω?". Σταματά, γυρίζει το κεφάλι αργά και μου απαντά. "Στα ραντάρ" και συνεχίζει το δρόμο του. Το όλο σκηνικό μας έχει αφήσει και μένα και το Γιώργο αγάλματα. Μένουμε λίγο εκεί για 2-3 λεπτά και αποφασίζουμε να τον βρούμε και να τον ρωτήσουμε και καλά αν ξέρει που είναι η σπηλιά Νταβέλη. Όσο και αν κατεβήκαμε δεν τον βρήκαμε πουθενά. Το τρελλό είναι πως στο σημείο του δρόμου που τον συναντήσαμε δεν έχει να πας κάπου δεξιά η αριστερά και το κυριότερο ... ότι δεν υπήρχε καθόλου φεγγάρι!!!!

Τη δεύτερη φορά που ανέβηκα πριν 2 περίπου εβδομάδες ήμουν παρέα με αλλά 3 άτομα. Βράδυ, αργά, περίπου κατά τη 01:00. Καθώς ανεβαίναμε (με το ίδιο αυτοκίνητο και πάλι με πολύ ομίχλη) ξαφνικά εμφανίζεται να κατεβαίνει ένα περιπολικό της αστυνομίας με σβηστά φώτα τα οποία και άναψε μόλις το πλησιάσαμε στα 10 μέτρα. Μου άναψε φάρο και σταμάτησα και σταμάτησε και αυτό ακριβώς δίπλα μου. Στο περιπολικό υπήρχαν 2 αστυνομικοί. Ο οδηγός ευγενέστατος και ο συνοδηγός ο κλασικός "μάγκας μπάτσος". "Ποιανού είναι το αυτοκίνητο?" "Του Υπουργείου Οικονομικών" του απαντώ. Ψάρωσε αμέσως και άρχισε να μου κάνει διάφορες χαζές ερωτήσεις και στο τέλος σε ερώτηση του "που πάμε" του λεώ "βόλτα" "Καλά να προσέχετε και απλά να μην συνεχίσετε μετά το φυλάκιο γιατί απαγορεύεται και είναι και επικύνδυνα λόγω της ομίχλης. Τον ευχαρίστησα και συνέχισα.
Sorry για το πολύ μπλα-μπλα αλλά καιρό τώρα έλεγα να το γρ΄ψω αλλά λόγω δουλειάς δεν είχα χρόνο.

Και όσο για τα ραντάρ, υπάρχει ένα σχετικό ρεπορτάζ του "γνωστού πλέον" Ι. Γιαννόπουλου, 7 σελίδων με φωτογραφίες στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού που κυκλοφορεί στα περίπτερα ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ. Μάιος 2004 , τεύχος 122.
Για όποιον ενδιαφέρεται, να κοιτάξει να το πρμηθευτεί σύντομα γιατί τις επόμενες μέρες θα κυκλοφορήσει το καινούργιο τεύχος


"Ότι αξίζει, πονάει (λερώνει) και είναι δύσκολο"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 11:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φσντάζομαι συνεχίσατε, έτσι? Και γώ που πήγα προχθές είχα φτάσει τελείως πάνω (αν δεν ξαναερχόταν το περιπολικό αμέσως δεν θα με έβρισκε κανείς - την "πάτησα" γιατί τον άκουσα να λέει ότι θα ξανάρθει αύριο. Δεν με είδε στην αρχή γιατί είχα κρυφτεί καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους
Φιλε glinaaea ελαβα τις 3 φωτο που μου εστειλες και τις βαζω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πες μας λιγα πραγματα για αυτες τις φωτογραφιες σου glinaaea
Σε μια απο αυτες σχηματιζεται κι αλλο προσωπο πανω στην οροφη του σπηλαιου το εχεις δει;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 21:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας.
Όπως βλέπετε υπάρχουν 4 φωτογραφίες με μία μορφή η κάθε μιά σε μεγένθυση.
Στην μία φωτογραφία που εντοπίζονται και οι 4 μορφές στην είσοδο του σπηλαίου, πρόσεξα ότι ΚΑΙ οι 4 έχουν εντείνει την προσοχή τους σε ένα συγκεκριμένο σημείο. (Φίλε Φωτογράφε αν εντόπισες και άλλη μορφή σε φωτογραφία μπορείς να την σκιαγραφίσεις γιά να δούμε αν ΚΑΙ αυτή κοιτάζει στο ίδιο σημείο).
Η θέση του νοητού σημείου δεν υπάρχει. ΑΝ είμαι αληθινός νομίζω ότι το σημείο είναι η παλιά είσοδος του σπηλαίου. Ο μόνος τρόπος γιά να αποδειχθεί (;;;;;) αυτό είναι να βρούμε αν υπάρχει κάποια φωτογραφία παλιά με την παλιά είσοδο και να μπει στο topic αυτό γιά σύγκριση.
Έχει κάποιος από σας μιά τέτοια;; Ευχαριστώ.
Φιλικότατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 03:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους,

Λαμβάνοντας αφορμή από τις φωτογραφίες του φίλου glinaaea, (μέσω ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥGR).Φαντάζομαι ότι οι φωτογραφίες δημοσιεύτηκαν με σκοπό να γίνουν κάποια σχόλια σχετικά με την απεικόνιση κάποιων μορφών σε αυτές και ίσως προς χάριν διαλόγου.

Αγαπητοί φίλοι, βρίσκετε κάτι το παράδοξο σε αυτές;

Σε όλες σχεδόν, ο παρατηρητής μπορεί να διακρίνει και άλλα σχήματα-μορφές πέραν των μαρκαρισμένων. Με λίγη προσπάθεια, ίσως,διαφορετικοί άνθρωποι διακρίνουν διαφορετικά σχήματα-μορφές. Όπως π.χ. συμβαίνει στα διαφορα σπήλαια οι επισκέπτες να έχουν την τάση τα ερμηνεύουν διαφορετικά σχήματα σε ποικιλόμορφους σταλαχτίτες.

Το Φεβρουάριο κατά τη διάρκεια της μεγάλης χιονόπτωσης έκανα μια εντυπωσιακή σε διάρκεια πορεία στο βουνό καταλήγοντας στη σπηλιά.Τράβηξα πολλές φωτογραφίες κατά τη διάρκεια της πορείας, και όταν τις είδα, μία συγκεκριμένη -τραβηγμένη από αριστερά της εισόδου- μου προκάλεσε τέτοια εντύπωση που έβαλα διαφορετικούς φίλους να μου πουν τι βλέπουν. Ο Καθένας έβλεπε κάτι άλλο, από αυτό που
προκάλεσε σε μένα εντύπωση. Θα την παραθέσω σύντομα, στο topic, αμαρκάριστη, για τα δικά σας συμπεράσματα.

Προσωπικά, για τις παραπάνω φωτογραφίες, αν ήθελα να ξεπεράσω το φίλτρο της λογικής που ανέφερα και ήθελα να εστιάσω την ανάλυση μου σε συγκεκριμένη, παράδοξη κατεύθυνση, θα διάλεγα να ψάξω για τέσσερις μορφές: ανθρώπου,λιονταριού,αετού και ταύρου. Υπάρχει μια ιστορία γύρω από αυτό,αν την επαληθεύσω θα επανέλθω.

Φιλικά,
Χείρων


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 12:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη μερα σε ολους
Χειρων καλη σου μερα.
Οι αποψεις σου και οι διαπιστωσεις σου με βρισκουν συμφωνο και μενα.
Μου εχει τυχει αλλο να εντοπιζω σαν σχηματισμο εγω και αλλο καποιος αλλος παρατηρητης.
Αλλα σκεφτομαι οτι ισως αυτο ακριβως να ειναι μερος του ¨παιχνιδιου¨.
Με καταλαβαινεις τι εννοω φανταζομαι.
Με λιγα λογια ισως αυτο η εκεινοι που σχηματισαν τις οποιες μορφες η παραστασεις σε φυσικα τοπια (και οχι μονο σε σπηλαια) να ειχαν αυτο υποψιν τους οτι δηλαδη αναλογως τον παρατηρητη την γωνια που αυτος παρατηρει η την ωρα που θα προσεγγιζε το μερος, δηλαδη αλλες συνθηκες φωτισμου ,μερα η νυχτα, με ηλιο η φεγγαρι, να λαμβανει διαφορετικο οπτικο ερεθισμα.
Και βεβαια ο παρατηρητης να εχει μια αυξημενη παρατηριτικοτητα πραγμα που σημαινει επισης οτι προσεγγιζει τον χωρο γνωριζοντας η υποψιαζεται τα μυστικα που μπορει να ειναι αποτυπωμενα σε μορφη παραστασεων σε διαφορα σημεια του τοπιου η του σπηλαιου.
Υπαρχουν βεβαιως και συνηθως τις περισσοτερες φορες τυχαιοι σχηματισμοι που ομως ειναι ακρως εντυπωσιακοι.
Αλλα θα συμφωνεις οτι υπαρχουν και τεχνητες παρεμβασεις στον χωρο που αυτες ειναι για μας που εχουν καποια σημασια και προσπαθουμε να αποκωδικοποιησουμε.
Περιμενω με ενδιαφερον την φωτογραφια σου και καλο θα ηταν να μην μας προσδιορισεις το τι φαινεται αλλα ο καθενας μας να πει τι βλεπει.
Θα βγουν πιστευω χρησιμα συμπερασματα ακομα και για την ψυχοσυνθεση του καθενος απο εμας ως παρατηρητες συμφωνεις;


Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 19/05/2004 12:26:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 21:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Ναι, ΦΩΤΟΓΡΑΦΕ συμμερίζομαι απόλυτα αυτά που είπες:

quote:

Αλλα θα συμφωνεις οτι υπαρχουν και τεχνητες παρεμβασεις στον χωρο που αυτες ειναι για μας που εχουν καποια σημασια και προσπαθουμε να αποκωδικοποιησουμε. Περιμενω με ενδιαφερον την φωτογραφια σου και καλο θα ηταν να μην μας προσδιορισεις το τι φαινεται αλλα ο καθενας μας να πει τι βλεπει.
Θα βγουν πιστευω χρησιμα συμπερασματα ακομα και για την ψυχοσυνθεση του καθενος απο εμας ως παρατηρητες συμφωνεις;

Η φωτογραφία (μαζί με άλλες 70 περίπου) τραβήχτηκε από εμένα, τον περασμένο Φεβρουάριο, μετά από χιονόπτωση.
Χρησιμοποίησα κινητό τηλέφωνο με κάμερα, και η ποιότητα της δεν είναι και η καλύτερη δυνατή. Δεν εχει υποστεί καμμία επεξεργασία,
και την πρόσεξα μονο, όταν την μετέφερα απο το τηλέφωνο στο PC.
Τραβήχτηκε από την αριστερή πλευρά της εισόδου της σπηλιάς, και στο κέντρο της φωτογραφίας φαίνεται ο πέτρινος μαντρότοιχος(παλαιά ανθρώπινη παρέμβαση) αριστερά από τα εκκλησάκια.
Ο σκοπός μου δεν ήταν να σημαδέψω στο μαντρότοιχο ή στα εκκλησάκια. Εκείνη τη μέρα , ο καιρός παρουσίασε βελτίωση, και τα χιόνια άρχιζαν
σιγά-σιγά να λιώνουν. Στο βράχο όμως κάθετα πάνω από τη σπηλιά έιχαν σχηματιστεί παγοκρύσταλλοι -κάποιοι ίσως και πάνω από μέτρο σε μήκος - οι οποίοι καθώς έπαιφταν κατακρημνίζονταν μπροστά από την είσοδο της σπηλιάς, κάνοτνας θόρυβο. Τα σημάδια που βλεέπετε στα χιόνια είναι από υπολήμματα των πτώσεων. Τολμώ να πω, ότι αν σε πετύχαινε ένας τετοιος παγοκρύσταλος, καθώς θα έμπαινες στη σπηλιά θα μπορούσε να σε σκοτώσει.

Η φιλοδοξία μου λοιπόν ήταν περιμένοντας λίγη ώρα υπομονετικά και ασφαλής κάτω από την εσοχή του βράχου, να σημαδέψω αν προλάβαινα, μια τέτοια πτώση. Δεν τα κατάφερα τελικά :)

Ας παρατηρήσουμε λίγο: Όποιος θέλει ας σχολιάσει τί βλέπει.
Όσο για την ιστορία που υπαινίχθηκα σε προηγούμενο post, επιφυλλάσομαι προς το παρόν.


Φιλικά,
Χείρων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 22:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας.
Εγώ βλέπω ένα ινδιάνικο totem, και στην κορυφή του ένα κεφάλι.
Επίσης δεξιά σε μεγαλο μέγεθος ο σχηματισμος του χιονιού δείχνει το κεφάλι ενός λευκού αετού με το στόμα ανοικτό.
Μόνο που δεν βλέπω κάτι το ιδιαίτερα παράξενο παρά την δημιουργία αυτών των μορφών απο τον τοίχο και το φως-σκοτάδι.
Φίλε Φωτογράφε μπορείς να μας δείξεις με εντοπισμό την μορφή που είδες εσύ;
Ακόμα παρακαλώ όποιον έχει κάποια φωτογραφία με την παλιά είσοδο του σπηλαίου να την βάλει μέσα στο topic αυτό.

Φιλικότατα.

Edited by - glinaaea on 19/05/2004 22:55:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 23:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκανα αυτο που ειπες glinaaea και βαζω την φωτογραφια σου με μια μορφη που εντοπισα εγω προσεξτε ποσο παραξενα γραφει στην φωτογραφια

Φιλε χειρων δεν εχω ακομα κατι να πω για την φωτο σου δωσε μου χρονο να δω αν εντοπισω κατι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy