ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Νέο CARGO CULT η "Ελληνική Θρησκεία";;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 02:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λακεδαίμονα / Πανκυφινα,
quote:
Έλεγα λοιπόν, πως όσο ο θηλυκός Ταρτούφος, που παριστάνει τη διαχειρίστρια, χρησιμοποιεί 2 μέτρα και 2 σταθμά για τα μέλη, τόσο πιο άξια θα είναι η μισθοδοσία της και η προαγωγή της!
Βλέπω οτι η αγένειά σου δεν σταματάει ούτε με μικρές προειδοποιήσεις!

ΕΣΥ δεν είσαι που είπες στον άλλον οτι για να καταλάβει πρέπει να κάνει γαργάρες με Ελληνικό... ξέρεις εσύ.
Τι λοιπόν σε πείραξε που σε ρώτησα πόσες γαγργάρες χρειάστηκες να κάνεις εσύ ο ίδιος με Ελληνικο... ξέρεις τώρα, για να καταλάβεις;

Κατα τα άλλα η κακιά Αμαλία και οι κακοι συντονιστές είναι προκατηλλημένοι με 2 μέτρα και 2 σταθμά, ε;
Ε, τι να κάνεις, σύμφωνα με τα λεγόμενα σου δεν κάναν αρκετές γαργάρες με Ελληνικό... ξέρεις, είπαμε.

Θα πρέπει να τους υποδείξεις εσύ τον τρόπο με τον οποίο επιτυγχάνεται αυτή η αμεροληψία.

k

Hell, I sure do miss Monica.
Bill Clinton, on tour in Havana

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pankyfish
Νέο Μέλος

Albania
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 03:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pankyfish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυμεώνα του forum, όχι εγώ, αλλά ΕΣΥ είσαι αναιδέστατος και αγενέστατος γιατί συνεχίζεις και συμπεριφέρεσαι με αμετροέπεια και ως νταβάς του topic..

Η απάντηση που επισυνάπτεις ήρθε ως ανταπάντηση στις ύβρεις του junk. Τι ήθελες, να κάθομαι να με υβρίζουν; Και βέβαια εσύ στη συνέχεια ως κολλητήρι, εξύβρισες εμένα, δίχως εγώ να σε έχω θίξει φραστικά..

Αν λοιπόν έπρεπε να απενεργοποιηθούν κάποιοι, θα έπρεπε και οι τρείς.

Τώρα όσο αφορά το απομεινάρι (της γνωστής περιόδου) --με τις γνωστές τακτικές που αναπαράγει και μεταφέρει στο χώρο του forum-- την δεσποινίδα που υπερασπίζεσαι, θα πρέπει να ντρέπεται. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο μαζί της, αποτελεί η ίδια και η συμπεριφορά της ωχρή και θλιβερή απομίμηση του δημοκρατικού διαλόγου.

Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι αρχή άνδρα δείκνυσι..

.-ath-.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 03:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που αδυνατεί να καταλάβει στην προκειμένη περίπτωση ο προγονολάτρης (γιατι αυτό θα διέλυε το σύμπαν του), είναι οτι υπάρχει ένας τεράστιος όγκος μαθηματικών που ΔΕΝ εφεύραν οι "προγονοι". Αυτό δεν σημαίνει δα οτι δεν είναι διαθέσιμο στους Έλληνες!!

Εδώ έχουμε πολλά τινά.
Μεταξύ των οποίων:
1.Κανένας απο τους συμμετέχοντες δεν είναι Προγονολάτρης (θέτοντας τον πατέρα ή τον παππού εκ των πραγμάτων σοφότερους απο τον ίδιο).
Πράγμα που σε Ανατολίτες είναι κοινός τόπος.

2.Σωστά. ΔΕΝ εφεύραν οι Έλληνες τα μαθηματικά. Τα μαθηματικά βρίσκονται σε απόλυτη αρμονία με την Ελληνική γλώσσα σαν νοηματικό στοιχείο Ο Ελληνικός πολιτισμός δεν στηρίχτηκε σε "εφευρέτες" αλλά σε απόλυτους εκφραστές του ΝΟΗΜΑΤΟΣ..
3.Το τι είναι διαθέσιμο στους Έλληνες μεταφράζεται μόνο σε μεγέθη Βιομηχανικής ανάπτυξής και ελευθερίας χρήσης των φυσικών πόρων του Ελληνικού εδάφους και υπεδάφους.

Τελικά είναι τεράστια θλίψη να βλέπουμε τον Έλληνα να δίνει και να δίνει σε πληγέντες αυτού του κόσμου .Και δεν εννοώ το Τσουνάμι.
Εννοώ τα κάργκος που θέλουν τις ακτές που επλήγησαν να είναι οι παράδεισοι των παιδεραστών εκ Γερμανίας, Σουηδίας ,ΗΠΑ.
Οι Έλληνες ,ακόμα και οι προγονολάτρες σου αγαπητέ Kynikos, τα φυλετιστικά καθίκια και οι φασίστες απάνθρωποι κοσμοεκμεταλλευτές , οι αρχαιολάτρες πρώτοι-πρώτοι , οι Έλληνες σαν λαός ήταν οι πρώτοι....
Και θα είναι οι πρώτοι πάντα όσο αφορά το ανθρώπινο γένος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 04:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
think4allu
quote:
Εδώ έχουμε πολλά τινά.
Μεταξύ των οποίων:
1.Κανένας απο τους συμμετέχοντες δεν είναι Προγονολάτρης (θέτοντας τον πατέρα ή τον παππού εκ των πραγμάτων σοφότερους απο τον ίδιο).
Πράγμα που σε Ανατολίτες είναι κοινός τόπος.
Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες. Είδωμεν...

Πάντως, δεν είναι απαραίτητο για την προγονολατρεία, να θεωρείται ο πατέρας ή ο παππούς σοφότερος, κατ τα ανατολίτικα πρότυπα. Βλέπουμε, πχ, πολλοί προγονολάτρες να βάλλουν κατα του υπόλοιπου πληθυσμού, κατηγορόντας τον οτι έχουν κατα κάποιο τρόπο "προδώσει" τον βέρο Ελληνισμο®. Το πώς γίνεται αυτό, ομολογώ οτι δεν έχω καταλάβει πλήρως ακόμα. Δηλαδή οι μη-προγονολάτρες συμπατριώτες ΔΕΝ μετέχουν του Ελληνικού DNA; Και αν είναι ΚΑΙ αυτοί κάτοχοί του, γιατί δεν εκδηλώνουν αυτό το Χελλένικ Μάτζικ; Θέλω να πώ, αν αυτό τό Ελληνικό DNA είναι πια τόσο βαρβάτο, τότε για ποιό πράγμα κατηγορείτε τους Συνέλληνές σας που προτιμούν τα MacDonald και τα Gucci; Προσωπικά, μπορεί να βρίσκω το γούστο τους χαμηλού επιπέδου, αλλά δεν θεωρώ οτι προδίδουν δα και τον Ελληνισμό! Το πολύ-πολύ να προσπαθούν να ξεφύγουν λίγο από τον στόμφο των προγονολάτρων.

Οι Παπούα, σέ καποιους μύθους της δημιουργίας τους λένε οτι ένας απο τους Θεούς τους, ο kilibob, φόρτωσε ένα μεγάλο πλοίο με πολύτιμο cargo, αλλα και με αντικείμενα χαμηλής τεχνολογίας. Ταξίδεψε όλην την ακτή της Νέας Γουϊνέας, και πέρα από την Μελανησία, μέχρι την Αυστραλία. Σ'αυτό το ταξίδι σταμάταγε σε όλα τα παραλιακά χωριά, και ρώταγε τους ιθαγενείς αν θέλαν τόξα και βέλη, ή αν προτιμούσαν πολύτιμο κάργκο. Οι ιθαγενείς σε κάθε περίπτωση διάλεξαν τα τόξα, γιατί τους φάνηκαν πιο χρήσιμα για το κυνήγι, και έτσι, όταν ο kilibob έφτασε στη Αυστραλία, το μόνο που του είχε μείνει ήταν το πολύτιμο cargo, το οποίο το έδωσε όλο στους λευκούς!

Δεν μοιάζει αυτό λίγο με τον τρόπο που οι προγονολάτρες λένε οτι ο μέσος Έλληνας δεν εκτιμάει την Ελληνική Αρχαιότητα;; Θυμάσε πού έλεγες για Τσιφτετελούσμπα και Τουρκούσμπα; Δεν λένε το ίδιο και οι Παπούα;

quote:
2.Σωστά. ΔΕΝ εφεύραν οι Έλληνες τα μαθηματικά. Τα μαθηματικά βρίσκονται σε απόλυτη αρμονία με την Ελληνική γλώσσα σαν νοηματικό στοιχείο Ο Ελληνικός πολιτισμός δεν στηρίχτηκε σε "εφευρέτες" αλλά σε απόλυτους εκφραστές του ΝΟΗΜΑΤΟΣ..
Αυτό, αν και το έχω ακούσει πολλές φορές, μου φαίνεται ιδιαίτερα αφελές, και πρώτης τάξεως εκδήλωση πίστης σε cargo cult.

Ουσιατικά, σαν να λες: "Τα Ελληνικά είναι το ανώτατο cargo, και η λύση για όλα".

Ποιά είναι ακριβώς αυτή η "νοηματική ισοδυναμία" του Ελληνικού;
Δεν είναι απλά ένας στομφώδης τρόπος να πούμε "Ο,τι εμείς θεωρούμε Ελληνικό είναι Καλό", και "Ο,τι εμείς δεν θεωρούμε Ελληνικό είναι Κακό";

Ποιός ερμηνεύει αυτό το "Νόημα", και με τί κρητήρια;
Μήπως μόνο κάτι επιτείδιοι, που έχουν βρεί ένα τσούρμο χαϊβάνια, και πλουτίζουν εις βάρος τους;
(Πολύ Νόημα, να πούμε, που έλεγε και ο Χάρυ Κλύν)

quote:
3.Το τι είναι διαθέσιμο στους Έλληνες μεταφράζεται μόνο σε μεγέθη Βιομηχανικής ανάπτυξής και ελευθερίας χρήσης των φυσικών πόρων του Ελληνικού εδάφους και υπεδάφους.
Εδώ δεν καταλαβαίνω τί θέλεις να πείς, άλλα αν το θέμα είναι πολιτικές διεκδικίσεις δεν διαφωνω. Απλά πιστεύω οτι οι Έλληνες θα ήταν σε πολύ καλύτερη θέση για να εκφράσουν τις διεκδικίσεις τους, αν δεν διέπονταν από νοοτροπίες κάργκο.

quote:
Τελικά είναι τεράστια θλίψη να βλέπουμε τον Έλληνα να δίνει και να δίνει σε πληγέντες αυτού του κόσμου .Και δεν εννοώ το Τσουνάμι.
Εννοώ τα κάργκος που θέλουν τις ακτές που επλήγησαν να είναι οι παράδεισοι των παιδεραστών εκ Γερμανίας, Σουηδίας ,ΗΠΑ.
Να δίνει τί πράγμα; Δεν σε καταλαβαίνω.
Είμαι 1000% εναντίον του σεξοτουρισμού αυτών των περιοχών. Τί προσπαθείς να πείς;;

quote:
Οι Έλληνες ,ακόμα και οι προγονολάτρες σου αγαπητέ Kynikos, τα φυλετιστικά καθίκια και οι φασίστες απάνθρωποι κοσμοεκμεταλλευτές , οι αρχαιολάτρες πρώτοι-πρώτοι , οι Έλληνες σαν λαός ήταν οι πρώτοι....
Οι πρώτοι ΤΙ;;
Δεν έχει νόημα να λες "οι πρώτοι" χωρίς να το διευκρινύζεις

quote:
Και θα είναι οι πρώτοι πάντα όσο αφορά το ανθρώπινο γένος.
Πάλι δεν εξηγείς τι "πρώτοι" θα είναι.
Ίσαμε τώρα τους αποκαλούσες "Ελλαδούσμπα". Σε τί λοπόν θα είναι πρώτοι αυτοί οι Ελλαδούσμπα; ή μιλάς για κάποιους άλλους;
Η όλη φράση φαίνεται και απεγνωσμένη, και αυθαίρετη...

k

Edited by - kynikos on 05/01/2005 05:11:38

Edited by - kynikos on 05/01/2005 05:16:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 05:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα σου απαντήσω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 08:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dimsot,

Οι μισοί μου πρόγονοι ήταν Αχαιοί και Μυρμηδόνες, οι άλλοι μισοί Δαναοί, δηλ. Βρετανοί Βίκιγκς, και έτσι έχω πρόσβαση σε ΔΥΟ Κουλτες, ζήλια εσύ τώρα, ε;;....

Αν μάλιστα ξαναφέρουν την μοναρχία στην Ελλάδα, λέω να διεκδικήσω τον θρόνο, αφού έχω ΚΑΙ Ελληνικό ΚΑΙ Δανεζικο βασηλικό αίμα... όχι μισές δουλείες σαν τον τέως σας.

Μου υπόσχεσαι τώρα οτι θα είσαι πιστός υπήκοος;;



ΔΕν με ενδιαφερει καθολου αν εισαι δανος, ουκρανος, γυφτος η κινεζος
σε ρωτησα αν θελεις να απαντησεις τι βρικες στην γενεολογικη σου ερευνα γιατι κατα καιρους μας διαφημιζεις την καταγωγη και ελεγα μηπως θελεις να ην μειραστεις μαζι μας.

παμε τωρα στα αλλα

φιλε kynike οφειλης να μας πεις μιας και μας κατηγορησες για τα παρακατω :

quote:
Σε πληροφορώ, οτι ανάμεσα στους αγαπητούς συνομιλητές μέχρι τώρα υπάρχουν άτομα με ΔΗΛΩΜΕΝΕΣ θέσεις όπως:

- Οι Έλληνες είναι άλλο είδος, ξέχωρο από την υπόλοιπη Ανθρωπότητα.
- Οι Έλληνες είναι Ανάδελφος Φυλή, που κατέβηκε με διαστημόπλοιο από την Ανδρομέδα.
- Πιλότος του εν λόγω διαστημόπλοιου ήταν ο Όμηρος, και οι Θεοί του Ολύμπου οι πρώτοι επικοιαστές.
- Οι Αρχαίοι Ἐλληνες ΔΕΝ ήταν δεισιδαίμονες, και ΔΕΝ φοβούντουσαν τις Ερινύες όπως οι Εβραίοι τον Γιαχωβά, απλά τις βλέπαν σαν μηχανισμό κοινωνικής τάξης!!! , κάτι σαν μια ΚΥΠ της εποχής...
- H τελευταλια λέξη της φιλοσοφίας ήταν ο Θαλής, και από εκεί και πέρα τα πράγματα πήγαν κατα διαβόλου, εκτός από τους ... σοφιστές, που προσπάθησαν να σώσουν την κατάσταση.
- Ο Πλάτων και ο Σωκράτης... Εβράϊζαν, και ο Πυθαγόρας επρέσβευε το Φρικτόν εξ Ανατολών Δόγμα (όπως και ο Ορφέας).
- Οι Έλληνες φέρουν ειδικό DNA, με Τρείς, όχι Δύο ίνες, όπως οι υπόλοιποι.

Όλες αυτές οι γνώμες ΕΧΟΥΝ εκφραστεί κατα καιρούς εςδώ μέσα, από τα ίδια τα άτομα που τώρα βλέπεις να μας κάνουν τους σοβαρούς, και τους ομοιδεάτες τους.

Ονόματα δεν λέμε, υποστάσεις δεν θίγουμε, αλλά τα κείμενά τους υπάρχουν ακόμα στο esoterica.



ποιος απο μας εδω σε αυτην την κουβεντα εγραψε κατι απο τα πραπανω ...
αν δεν το κανεις γινεσαι αυτοματα ρομπα στα ματια ολων των υπολοιπων εδω μεσα, παραλληλα ζητω απο την προστατιδα σου amalia να τα σημειωση ως ανυποστατα ψεματα.

Τελος για 5Η φορα σου ζηταω να μας δωσεις τα λινκ οπου ειχες γραψει τα παρακατω, να σου υπενθυμισω οτι τα ειχες γραψει γιατι ειχες χαρακτηριστη ως ανθελληνας και τα ειχες χρησιμοποιησει ως αμυνα

quote:
Είσαι πολυ ευγενης.
Αλλά όσο και να σου αρέσουν τα πονηρά μου, δεν απάντησες στις δύο κυρίως ερωτήσεις:

Πού ήσουνα όταν υπεραμυνόμουνα την άποψη οτι ο Σωκράτης και ο Πλάτων ΔΕΝ ήταν Εβραιο-κουρκούτηδες;

Πού ήσουν όταν υπεραμυνόμουνα την άποψη οτι Ελληνισμός σημαίνει Ελευθερη Σκέψη και Κοσμοπολιτεία;


Φιλικα



Θα πρεπει να σου σου πει καποιος πιθανον η amalia οτι θα πρεπει να στηριζεις τα επιχειρηματα σου.



ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ.(ΠΛΑΤΩΝ)
DIMSOTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 12:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ρε παιδιά, λέτε ο "kynikos" και ο "(φτού κακά)95 να είναι το ίδιο πρόσωπο και να μας δουλεύει;


amalitsa;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 13:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν θα σου απαντήσω.
Οποία έκπληξις.

Μου αρκεί που τα διάβασες.

Νά'σαι κάλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 13:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε παιδιά, λέτε ο "kynikos" και ο "(φτού κακά)95 να είναι το ίδιο πρόσωπο και να μας δουλεύει;
Αυτό το έχω δηλώσει εδώ και ένα χρόνο.

Φαίνεται οτι είσαι καινούργιος, και δεν το ήξερες.

Και όχι μόνο ο junk95. Είμαι και ο ΚΑΘΕ άλλος εδώ μέσα που αρνείται να υποβιβάσει τον Ελληνισμό στο επίπεδο των Παπούα.

Καλώ όλους τους κλώνους μου να παραδεχθούν οτι είμαι πραγματικά εγώ!

Οπότε Αίολε μείνε ήσυχος.
Δεν υπαρχει ούτε ένας άλλος άνθρωπος σε όλην την Ελλάδα που να μην σε πιστεύει!

Έφτασε, επιτέλους η ώρα του Κάργκο.

Ισοπεδώστε την Ομόνοια, θελει να προσγειωθεί το διαστημόπλοιο...

kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pankyfish
Νέο Μέλος

Albania
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 13:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pankyfish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καράβλαχε Ευρωλιγούρη,

Άντε στο τσαντήρι σου, που θες να οδηγήσεις και διαστημόπλοιο!

.-ath-.

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ, ΑΣΥΜΒΑΤΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ESOTERICAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 13:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε ρωτησα αν θελεις να απαντησεις τι βρικες στην γενεολογικη σου ερευνα γιατι κατα καιρους μας διαφημιζεις την καταγωγη και ελεγα μηπως θελεις να ην μειραστεις μαζι μας.

Ουδέποτε "διαφήμισα" την καταγωγή.
Τό ανέφερα απλώς, όταν κάποιος είπε οτι κατηγορώ όσους ασχολούνται με τους προγόνους. Αυτό, για να δείξω οτι το θεωρώ καλή ιδέα να ασχολείται κανείς με τους προγόνους, ξεδιαλύνει πολλά πράγματα.

Αντι να ζητάς να μοιραστώ την έρευνά μου, θα εποφεληθείς πολύ περισσότερο αν κάνεις την δική σου.

k

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 13:52:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καράβλαχε Ευρωλιγούρη,
Καράβλαχος είμαι, και περήφανος για αυτό! Σε όποιον αρέσει. Μην προδίδεις όμως την καταγωγή μου στον Dimsot, θα τεμπελιάσει.

Λιγούρης δεν είμαι για τίποτα.
Με μπέρδεψες με τους Παπούα που λιγουρεύονται τον Αριστοτέλη.

Πώς κλίνεται νοηματικά-ελληνικά ο πανκυφίς. Δεν είναι: ο πανκυφίς - του πανκυφίνος - ώ πανκυφίνα;;

Να ξέρω, να μην με μαλλώνει η amalia.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 13:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kynikos

"Οπότε Αίολε μείνε ήσυχος"

Ανησυχώ διότι εάν είσται δύο ή περισσότεροι, είσται διπλάσιοι ή πολλαπλάσιοι από έναν. Μεγάλο ποσοστό!

"Και όχι μόνο ο junk95. Είμαι και ο ΚΑΘΕ άλλος εδώ μέσα που αρνείται να υποβιβάσει τον Ελληνισμό στο επίπεδο των Παπούα"

Ποίος Ελληνισμός ΔΕΝ υποβιβάζεται στο επίπεδο των Παπούα, κατά την γνώμη σου;
Πες μας...


amalitsa;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pankyfish
Νέο Μέλος

Albania
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 14:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pankyfish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλίνεται νοηματικά όπως και το kynikos..

O kynikos - tou karagkiozh - ton ligourh - w geliotis!

.-ath-.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 15:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε παιδιά, λέτε ο "kynikos" και ο "(φτού κακά)95 να είναι το ίδιο πρόσωπο και να μας δουλεύει;


Πολύ θα το ήθελες. Δυστυχώς -για σένα δηλαδή- εγώ και ο Κυνικός δεν είμαστε είμαστε παρά 2 από τα 5.999.900.000 άτομα που δε μοιράζονται την ελληνοκεντρική φασιστική αντίληψη της πραγματικότητας.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 15:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποίος Ελληνισμός ΔΕΝ υποβιβάζεται στο επίπεδο των Παπούα, κατά την γνώμη σου;


Κατά τη δικιά μου πάντως, οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, είναι αρκετά πιο πάνω από το επίπεδο των Παπούα, το οποίο άλλωστε επίπεδο των Παπούα βρίσκω αρκετά πιο πάνω από τις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, με δεδομένο ότι για σένα ο Ελληνισμός βρίσκει την ιδανική του έκφραση και κορύφωσή του στον εαυτό σου.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...95 (ίσως;)

"Κατά τη δικιά μου πάντως, οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, είναι αρκετά πιο πάνω από το επίπεδο των Παπούα, το οποίο άλλωστε επίπεδο των Παπούα βρίσκω αρκετά πιο πάνω από τις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, με δεδομένο ότι για σένα ο Ελληνισμός βρίσκει την ιδανική του έκφραση και κορύφωσή του στον εαυτό σου."

Mue kanest amu trak reas...
Τι άλλο να πεί κανείς...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ESOTERICA

Εάν σας έλεγα ΑΥΤΟ:
"οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, είναι αρκετά πιο πάνω από το επίπεδο των Παπούα, το οποίο άλλωστε επίπεδο των Παπούα βρίσκω αρκετά πιο πάνω από τις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, με δεδομένο ότι για σένα ο Ελληνισμός βρίσκει την ιδανική του έκφραση και κορύφωσή του στον εαυτό σου."

...θα το λαμβάνατε ως εύσημο, ή ως προσβολή;

"ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ," ίσως...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ, από ο,τι βλέπω, με όλα αυτά τα κοκκινάδια, κάτι προσπαθούν να πουν οι συντονιστές.

Λοιπόν, για να μην χαλάω καρδιές, και για να μην συνεχιστει ο πετροπόλεμος εδώ μέσα, από εδώ και στο εξής θα περιγράφω απλά τα φαινόμενα των "Κάργκο", να έτσι - λαογραφικά, χωρίς να λέω σε ποιόν ή σε τί μοιάζουν.

Ας βγάλει ο καθένας τα δικά του συμπεράσματα.

Το φαινόμενο είναι αρκέτα ενδιαφέρον και από μόνο του, για τον τρόπο και τα κίνητρα που οδηγούν στην δημιουργία οποιασδήποτε "χιλιαστικής" θρησκείας.

Εμένα με εντυπωσίασε το πόσο γρήγορα μπορούσε να αλλάξει η εξωτερική μορφή της κούλτας, λογω πολιτικών παραγόντων. Ελπίζω να το καταγράψω σε κάποιο μελλοντικό επισόδειο.

Και πού να δείτε ακόμα τί σκαρφίστηκαν οι Παπούα όταν έμαθαν για την Δαρβινική εξέλιξη...

Κ

(Προς συντονιστές: Μπορώ τουλάχιστον να λέω "Παπούα μου", όπως ο Τζιμάκος λέει "Αράπη μου";
Θα το λέω μόνο σε φίλους που δεν θίγονται... )

Edited by - kynikos on 05/01/2005 17:07:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΕΥΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 18:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΕΥΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ και ο Κυνικός δεν είμαστε είμαστε παρά 2 από τα 5.999.900.000 άτομα που δε μοιράζονται την ελληνοκεντρική φασιστική αντίληψη της πραγματικότητας.

ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΙ;;
ΔΕΝ ΑΦΑΙΡΕΣΕΣ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΣΟΥΝΑΜΙ.

ΜΗΝ ΕΚΠΛΑΓΕΙΣ ΑΠ’ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΤΕ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ (με τον τρόπο που τις υπερασπίζεστε) ΣΤΟ FORUM.

ΑΑ!! ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ


Μη ψεύδου, αλλ’ αλήθευε.
ΣΟΛΩΝ ΕΞΗΚΕΣΤΙΔΟΥ Ο ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΕΦΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 10:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΠΟΥΑ ΜΟΥ

"εγώ και ο Κυνικός δεν είμαστε είμαστε παρά 2 από τα 5.999.900.000 άτομα που δε μοιράζονται την ελληνοκεντρική φασιστική αντίληψη της πραγματικότητας."

Με τους πιό μετριοπαθείς συλλογισμούς, δηλαδή 5λεπτά για γνωριμία στο άτομο, έχουμε:
5.999.900.000 άτομα επί 5 λεπτά = 29.999.500.000 λεπτά, δια 60' (μια ώρα)=499.991.666 ώρες, δια 24 (μια ημέρα)= 20.832.986 ημέρες, δια 365 (εν έτος) = 57.076 ΕΤΗ!
ΠωΠω! πολύ μεγάλοι είσαστε μπρέ!
Σε αυτήν την ηλικία συμβαίνουν διάφορα, όπως:
1. ανυπαρξία σεξουαλικής ζωής. (ίσως έτσι εξηγήται...)
2. το ίδιο
3. επίσης
4. κτλ,
... ή είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ αυτό που πίνετε ρε παιδιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 05:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Τι πίνουν και σε μας δεν δίνουν..........
-Μας το δίνουν σε επίπεδο λαού.
Οι λαοί των περισσότερων χωρών μεσα σ`αυτόν τον κόσμο υπάκουσαν σε κάποιες αρχές . Κυρίως απο τους εξουσιαστές τους. Με αίμα , βία , ανασφάλεια επιβίωσης.. κλπ.
Οι Έλληνες ποτέ δεν είχαν εξουσιαστη ,και δούλεψαν πάνω στο πρότυπο της ελευθερίας .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 06:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-Τι πίνουν και σε μας δεν δίνουν..........

Οι Έλληνες ποτέ δεν είχαν εξουσιαστη


Ερ, χμ...

Ρωμαίοι,
Φράγκοι,
Καταλάνοι,
Ενετοί,
Τούρκοι,
τουρίστες, περαστικοί, όλοι...

-Τι πίνουν και σε μας δεν δίνουν..........

Το βαπόρι απ'την Παπούα,
φτάνει για τον θινκαλλούα,
πρόγονους γενναιόυς γεμάτον,
κάργκα Ελληνισμόν αφράτον.

Τώρα κλαίνε οι προγονούσμπα,
Όλα είναι τσιφτετελούσμπα,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 06:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρότυπο "Ελληνούσμπα" ,σαφώς υποστηριγμένο και καλλιεργούμενο στις μέρες μας (αλλά και εδώ μέσα).

Ακούσαμε και το τρομερό:

quote:
Κατά τη δικιά μου πάντως, οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, είναι αρκετά πιο πάνω από το επίπεδο των Παπούα, το οποίο άλλωστε επίπεδο των Παπούα βρίσκω αρκετά πιο πάνω από τις απόψεις σου για τον Ελληνισμό, με δεδομένο ότι για σένα ο Ελληνισμός βρίσκει την ιδανική του έκφραση και κορύφωσή του στον εαυτό σου.

Αλλά εξαιρετικά αληθινό εκ γλώσσης λανθάνουσας.

Βρεθήκανε λοιπόν κάποιοι "κριτές" που θα καθορίσουν τα πολιτιστικά επίπεδα και θα προσδιορίσουν τις αποστάσεις μεταξύ πιθήκων και ανθρώπων με πολιτισμό.
Η Κατευθυνόμενη "νοημοσύνη" βροντάει και αστράφτει συνέχεια....
Κανένα ίχνος όμως δεν αφήνει.Μόνο απομεινάρια αλλόκοτων συμφερόντων βλεπουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 06:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρωμαίοι,
Φράγκοι,
Καταλάνοι,
Ενετοί,
Τούρκοι,
τουρίστες, περαστικοί, όλοι...

-Τι πίνουν και σε μας δεν δίνουν..........

Το βαπόρι απ'την Παπούα,
φτάνει για τον θινκαλλούα,
πρόγονους γενναιόυς γεμάτον,
κάργκα Ελληνισμόν αφράτον.

Τώρα κλαίνε οι προγονούσμπα,
Όλα είναι τσιφτετελούσμπα,


Λάθος.
Όλα είναι εντελώς διαφορετικά.
Κυρίως όταν σκεπτόμαστε..........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2005, 06:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρεθήκανε λοιπόν κάποιοι "κριτές" που θα καθορίσουν τα πολιτιστικά επίπεδα και θα προσδιορίσουν τις αποστάσεις μεταξύ πιθήκων και ανθρώπων με πολιτισμό.
Ακόμα σε περιμένουμε στο διπλανό να μας εξηγήσεις γιατί νομίζεις οτι οι Έλληνες είναι άλλο είδος, ξέχωρο από την υπόλοιπη ανθρωπότητα!!

Που κωλώνεις; Προχώρα! Σε θέλει όλη η χώρα!


ΥΓ. Ού, ιδίως τώρα, που μας λες οτι άρχισες και να... σκέπτεσαι.
Τολμώ να ρωτήσω από πιο περιοδικό το έμαθες το κόλπο;
Καλό, λοιπον, σου έκανε που έλλειψες δυό μερούλες.

Edited by - kynikos on 08/01/2005 06:54:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 02:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι πεις Μεγάλε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2005, 03:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ού, ιδίως τώρα, που μας λες οτι άρχισες και να... σκέπτεσαι.
Τολμώ να ρωτήσω από πιο περιοδικό το έμαθες το κόλπο;
Καλό, λοιπον, σου έκανε που έλλειψες δυό μερούλες.

Είσαι το αποδεδειγμένο ερπετό αγαπητέ kynikos.

Η περιοχή των δικών μου σκέψεων δεν μπορεί να συμπέσει με τη δική σου περιοχή ¨ντε φάκτο¨ συμπερασμάτων.
Έχεις την αγάπη μου .
Το αγαπητό μου Iguana μπορώ να το καταλάβω και να το συγχωρέσω σε ότι κι`αν κάνει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2005, 05:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το αγαπητό μου Iguana μπορώ να το καταλάβω και να το συγχωρέσω σε ότι κι`αν κάνει.
Το πρόβλημμα σου ίσως είναι οτι δεν μπορείς να διαχωρίσεις το iguana από το Quetzalcoatl.

Τον Δράκο της Σοφίας από την σαύρα της ποταπότητας.

Να μου πείς, τετοια δεν εξηγούνται με "Αίμα"...

Κάτσε λοιπόν να πλατσουρίζεις στο βαλτο του Αίματος, και να αναρωτιέσαι πως διάολο καταφέρνουν και πετούν τα πουλιά... (και τα αεροπλάνα)

k


Edited by - kynikos on 10/01/2005 05:27:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2005, 06:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kynikos
Πές μου εσύ που πλατσουρίζεις.
Ποιά η επιστημοσύνη σου;
Ποιό το συμπέρασμά σου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy