ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Νέο CARGO CULT η "Ελληνική Θρησκεία";;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2005, 16:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
«διαχειριστής, συντονιστής»

Δωριεύ μου,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τέτοιο πράγμα η Zadok.
Μπας και κάνεις κάποιο λάθος

Ευχαριστώ για την εκτίμηση αλλά κάνεις τόση φασαρία για κάτι που δεν ισχύει.

Επίσης :

quote:
Zadok :

quote:Αν δεν έχεις όρεξη να το κάνεις ποσώς μ’ ενδιαφέρει. (τελεία)
Τα υπόλοιπα δεν είναι δουλειά σου.

Ώστε δεδηλωμένη ελευθεροτέκτων…..


Τι πίνεις ρε μεγάλε

Τώρα ποιό είναι για...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2005, 17:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Η ΑΞΙΑ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΤΑΙ

Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΥ

Ο ΜΟΝΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΑ Η ΣΧΕΤΙΚΗ

ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΣΕ ΘΕΤΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ.

ΕΑΝ Η ΣΚΕΨΗ ΕΞΟΙΚΕΙΩΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΕΝΑΝ

ΔΡΟΜΟ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ

ΣΥΝΟΜΙΛΟΥΝΤΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ.


Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αreios
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2005, 22:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αreios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο Δωριευς πριν απο μερικα ποστ εγραψε οτι,
quote:
Θέλουμε να είμαστε και συντινιστές.

προς την Ζαδοκ.

φιλε μου, η Ζαδοκ δεν ειναι ..συντινιστρια (χωρις παρεξηγηση μου αρεσε αυτο! ) οποτε δεν καταλαβαινω γιατι τρβαει σε μακρος αυτη η παρεξηγηση. Εγω στην αρχη νομιζα οτι ειναι δηθεν κοντρα για πλακα.

η περιγραφη της μαλακιας ηταν ωραια παντως. οφειλω να το παραδεχτω
οτι ολο το νημα ειναι λιγο σουρεαλιστικο.

"Κηπος περισυλλογης πελασγικη παραθεσις κειμενων με αυλους λεβητων παρατεταγμενων εις εαρινην αιθριαν μακροθυμει ακομη.
Αλλα το συντριβανι της καρδιας μου δεν θα ικανοποιηθηι δεν θα ικανοποιηθουν ουτε οι παιδες ουτε τα παιδια της κατακαημενης πολιτειας. Ισως ενα καλαμι σκυψει επανω απο την αχνα της περασμενης νυχτας μα η κλισις του δεν θα ειναι τελεσιδικος. Θα σηκωθηι το ταβανι του και απο το μισχο προς τους τοιχους και τον γελαστο ουρανο θα φυγουνε καρποι πολυ πιο ροδινοι και απο τα χρωματα των ερωτωμανων τυμβορυχων. Κατα του ολεθρου παιζεται τωρα μια κωμωδια. Εχομε ολοι μας αυτην την ευχερεια. Δεκακισχιλιοι αιωνες μας εδιδαξαν. Εκλεκτοι επιβητορες μας εγαλουχησαν. Ποθους δεν κοροιδευουμε. Εχουμε ακομα καρουλια που το νημα τους κατασκευασθει απο γαλα και ελπιδες."
(Πυρροτριχες ολολυζοντες του Εμπειρικου)

ΑΝΕΡΓΕ ΠΕΙΝΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2005, 22:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ο Δωριευς πριν απο μερικα ποστ εγραψε οτι,
quote:
Θέλουμε να είμαστε και συντινιστές.

προς την Ζαδοκ.

φιλε μου, η Ζαδοκ δεν ειναι ..συντινιστρια (χωρις παρεξηγηση μου αρεσε αυτο! ) οποτε δεν καταλαβαινω γιατι τρβαει σε μακρος αυτη η παρεξηγηση. Εγω στην αρχη νομιζα οτι ειναι δηθεν κοντρα για πλακα.

η περιγραφη της μαλακιας ηταν ωραια παντως. οφειλω να το παραδεχτω
οτι ολο το νημα ειναι λιγο σουρεαλιστικο.

"Κηπος περισυλλογης πελασγικη παραθεσις κειμενων με αυλους λεβητων παρατεταγμενων εις εαρινην αιθριαν μακροθυμει ακομη.
Αλλα το συντριβανι της καρδιας μου δεν θα ικανοποιηθηι δεν θα ικανοποιηθουν ουτε οι παιδες ουτε τα παιδια της κατακαημενης πολιτειας. Ισως ενα καλαμι σκυψει επανω απο την αχνα της περασμενης νυχτας μα η κλισις του δεν θα ειναι τελεσιδικος. Θα σηκωθηι το ταβανι του και απο το μισχο προς τους τοιχους και τον γελαστο ουρανο θα φυγουνε καρποι πολυ πιο ροδινοι και απο τα χρωματα των ερωτωμανων τυμβορυχων. Κατα του ολεθρου παιζεται τωρα μια κωμωδια. Εχομε ολοι μας αυτην την ευχερεια. Δεκακισχιλιοι αιωνες μας εδιδαξαν. Εκλεκτοι επιβητορες μας εγαλουχησαν. Ποθους δεν κοροιδευουμε. Εχουμε ακομα καρουλια που το νημα τους κατασκευασθει απο γαλα και ελπιδες."
(Πυρροτριχες ολολυζοντες του Εμπειρικου)

ΑΝΕΡΓΕ ΠΕΙΝΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ!



Ο ΔΩΡΙΕΥΣ έγραψε, αλλά δε νομίζω ότι καταλάβαινε κι ο ίδιος τί έγραφε, αν ληφθεί υπ' όψιν ότι υποτίθεται πως απευθυνόταν σε μένα, στο πρώτο πληθυντικό (-ουμε) και με επιθετικούς προσδιορισμούς τους οποίους η διάνοιά του συνέλαβε με άγνωστο σε μένα τουλάχιστον τρόπο.

Ήταν λογικό λοιπόν, να θεωρούμε ότι τουλάχιστον αστειευόμεθα, έως ότου αποφάσισε ότι δε σηκώνει την πλάκα και μάλιστα, επιτιθέμενος καταφέρθηκε εναντίον του ευρύτερου χώρου...
Αν συνεχίζαμε, θα του έφταιγε το κράτος που επιτρέπει την ύπαρξη Διαδικτυακών Αγορών, ο εφευρέτης του Διαδικτύου και το σύμπαν που μας επιτρέπει να υπάρχουμε εις βάρος του...

Αν μη τι άλλο, η δική μου διατύπωση ήταν απόλυτα επιστημονική.

Τέλος πάντων, ας μην επανέρχομαι μια και το συμβάν θεωρείται λήξαν και επέλεξε ν' αποχωρήσει. Όπως λένε και οι Άγγλοι: Sh@t happens.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 24/02/2005 22:51:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΕΥΤΩΝ
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2005, 00:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΕΥΤΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΠΟΛΥ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΟΜΩΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ....
ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΤΗΝ ΕΝΣΤΕΡΝΙΖΕΣΑΙ ?
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ ?
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΙΧΑ ΣΕ ΥΠΟΛΗΨΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2005, 01:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΠΟΛΥ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΟΜΩΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ....

Ποιανού

quote:

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΤΗΝ ΕΝΣΤΕΡΝΙΖΕΣΑΙ ?

Δεν ξέρω αν απευθύνεσαι σε μένα, αλλά όσο με αφορά, να είσαι σίγουρος ότι θα κάνω ότι νομίζω καλύτερο, για οτιδήποτε κρίνω ότι ενστερνίζομαι.

quote:

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ ?

Συνεχίζω να μην αντιλαμβάνομαι σε ποιόν απευθύνεσαι.

Όσο με αφορά, θα επαναλάβω κάτι το οποίο ήδη ανέφερα πιο πάνω: "Ο καθείς αντιλαμβάνεται ότι δύναται" και συμπληρώνω: είτε για τον εαυτό του, είτε για τους άλλους.

quote:

ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΙΧΑ ΣΕ ΥΠΟΛΗΨΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ....

Αν έχω την τιμή να απευθύνεσαι στη μηδαμινότητά μου, νομίζω ότι θα μπορέσω να ζήσω έστω και χωρίς να με υπολήπτεσαι.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 25/02/2005 01:23:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2005, 20:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΩΣ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΠΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ.
ΔΕΚΤΗ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΛΟΣ.
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ, ΘΑ ΕΜΕΝΕ.

ΑΛΛΑ ΕΔΩ, ΑΠΟΧΩΡΩ ΛΟΙΠΟΝ.

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2005, 21:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΩΣ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΠΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ.
ΔΕΚΤΗ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΛΟΣ.
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ, ΘΑ ΕΜΕΝΕ.

ΑΛΛΑ ΕΔΩ, ΑΠΟΧΩΡΩ ΛΟΙΠΟΝ.


Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Αν και διαφωνούμε, εκτιμώ την εντιμότητά σου.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy