ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Πρέπει ή δεν πρέπει να τρώμε τα ζώα.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 10:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ masdival απόλυτα.
Πολύ σωστή η διατύπωσή σου.

Ισως πολλές φορές να μην είμαι σε θέση να διατυπώσω κάτι καλά.
Ορισμένοι με καταλαβαίνουν και το διατυπώνουν καλύτερα και με λιγότερα λόγια.
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 11:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε allzzaro το ερώτημα-δίλλημα με τα γουρουνάκια μου έφερε δάκρυα...

Και μια ερώτηση κρίσεως:

Γιατί για τα ζώα λέμε "ψόφησε" και για τους ανθρώπους "πέθανε"? (και συ "τέκνον" allzzaro?)

Ποιά η διαφορά?

Μήπως και τα δυο δεν έχουν ψυχή?

Το ξέρετε ότι η ελληνική γλώσσα είναι η μοναδική που κάνει αυτό το διαχωρισμό? που έχει 2 διαφορετικές λέξεις με το ίδιο νόημα για το θάνατο?

Κάτι τέτοιες στιγμές θλίβομαι και ντρέπομαι που είμαι Ελληνίδα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 12:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς την avallon

Οντως γιατί?

Αλλά στα γουρουνάκια θέλω να μου απαντήσετε ολοι σας.΄
Ποιό απο τα δύο? Το ενα είναι φίλος σε αγαπά σε γλύφει σου κουνάει την ουρά του. Το αλλο είναι φοβισμένο και κρύβεται.

Κάποιο πρέπει να σφάξεις για να τραφείς αλλοιώς πεθαίνεις.
Σίγουρα λοιπόν δεν θα πεθάνετε εδω τα σφάζετε και τα τρώτε χωρίς να αντιμετωπιζεται τον θάνατο δεν θα σφάξεται κάποιο ωστε να μην πεθάνεται απο την πείνα?????

avallon θέλω και την δική σου απάντηση. please .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 12:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



quote:
Περίμενε Κapodistria πήρες φόρα . Και πολύ μάλιστα. Που είδες 5.000 πχ γραμμική γραφή.

Κατ αρχήν ως Ελλην πρέπει να υποστηρίζω οτι είναι σωστό και οχι οτιμε βολεύει ως Ελλην.


ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΕΚΕΙ;
ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΥΡΑΜΥΔΕΣ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΕΣ ΔΕΝ ΑΠΕΔΕΙΧΘΗ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ 500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ;
ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ "ΡΙΧΝΟΥΝ" ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΙ "ΦΙΛΟΙ" ΜΑΣ.....

quote:

Μετά δεν σου είπα οτι οι Εβραίοι εγραψαν την βίβλο το 10.000 πχ.
Για όνομα του Θεού δεν είμαι τρελλός. Απο που εβγαλες αυτό το συμπέρασμα οτι εγώ σου είπα οτι γράφτηκε τότε.


ΜΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ 10.000 ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΟ;ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΕΡΙ ΤΟ 4.000;ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΝΑ "ΠΑΤΑΤΡΑΚ"....


quote:
Πήρες φόρα πάλι kapodistria το 28.000 πχ ο ανθρωπος δεν μπορούσε να ναυπηγήσει παρά μόνο κανώ και αυτό με το ζόρι. Αυτό δεν σημαίνει οτι ναυσιπλοεί. Το σπήλαιο στο Φράχθι Αργολίδας χρονολογείται στο 7.000 πχ.

Α)Το πρωιμότερο στρωματογραφημένο υλικό της θέση ανήκει στην Ανώτερη Παλαιολιθική (περίπου 25000 χρόνια πριν από σήμερα). Σύμφωνα με τις αρχαιολογικές ενδείξεις γινόταν εποχιακή χρήση του σπηλαίου από μια μικρή ομάδα κυνηγών. Τα εργαλεία τους ήταν λεπίδες και ξέστρα από ντόπιο πυριτόλιθο και θηράματά τους ο άγριος γάιδαρος και το κόκκινο ελάφι. Στην Τελική Παλαιολιθική, έχουμε για πρώτη φορά ενδείξεις για την πρακτική της αλιείας, της συλλογής οστρέων και της εκμετάλλευσης άγριων φυτών (οσπρίων, ξηρών καρπών και άγριων δημητριακών). Αρχίζουν να εμφανίζονται μικρολιθικά εργαλεία και υπάρχουν οι πρώτες βεβαιωμένες ενδείξεις για τη χρήση οψιανού.(Δ' ΕΦΟΡΕΙΑ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ)
Β) .Το Σπήλαιον Φράγχθη
της Αργολίδος αποτελεί σήμερον το χαρακτηριστικώτεροv εις τον Ευρωπαϊκό χώρο δειγμα συνεχούς οικήσεως υπό του προίστορικου ανθρώπου, ορισμένου χώρου, από της Παλαιολιθικής εποχης μέχρι και της Νεολιθικής, ότε μέγα τμήμα του σπηλαίου κατέρρευσε, κατά την 4η χιλιετίαν π.Χ, κατόπιν ισχυροτάτου σεισμού, ίσως κατά την εποχή της θεομηνίας που έμεινε γνωστή εις την ιστοριαν των Ανατολικών λαών ως
.Κατακλυσμός του Νώε" (του Αευκαλιωνος κατά τους αρχαίους προγόνους μας).
Αι υπό του Αμερικανού καθηγητού Τόμος Τζάκομπσον διενεργούμεναι εις το σπηλαιον ανασκαφαι από του 1966, έφερον εις φως αλεπάλληλα στρώματα συνεχούς οικήσεως, από του τέλους της Νεολιθικής εποχής μέχρι του τμήματος της Παλαιολιθικής τοιαύτης, δεδομένου. ότι τα ευρύματα των κατωτέρων στρωματογραφημένων επιχώσεων (υποτυπώδη λίθινα εργαλεία και όπλα εκ πυριτολίθου, υπολείμματα τροφών εκ θαλασσίων κοχλιών και ζώων, ως έλαφοι, αγριόχοιροι, άγρια αιγοειδή κ,ά.) εχρονoλoγήθησαν, δια της μεθόδου του ραδιενεργού άνθρακα 14, μέχρι της 25ης χιλιετίας π,Χ. χωρίς η ανασκαφική τομή να έχει ακόμη φ0θάσει μέχρι του φυσικου βράχου."ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΟ ΛΕΞΙΚΟ ΗΛΙΟΥ" Ι.Δ. ΠΑΣΣΑΣ.

quote:
Και αλλες χώρες είχαν πολιτισμό οχι μόνο εμείς. Εμάς το αρχαιότερο κείμενο είναι η Ιλιάδα του Ομήρου. Οι Σουμέριοι εχουν 2 χιλιετίες αρχαιότερα κείμενα. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι ίσως να μην είχαμε και εμείς. Ισως να μην τα εχουμε βρεί ακόμα.

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΜΕΡΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ;ΠΑΡΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΕΝΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΣΟ "ΓΝΗΣΙΑ" ΕΙΝΑΙ...(ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ,ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ)

quote:
Και πρόσεχε τι λές οταν αποκαλείς τον εαυτό σου ``ΕΛΛΗΝ`` γιατί μπορεί να ανακαλύψεις οτι κάποιος προγονός σου δεν ήταν Ελλην και απλά η σχέση σου με τους αρχαίους Κυκλαδίτες είναι οτι απλά κατοικείς στον ιδιο τόπο με αυτούς.

Φιλικά πάντα
allzzaro


ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΟΣ ΕΛΛΗΝ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤAΣΗ DNA,
ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΙΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝΔΡΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3 ΑΙΏΝΕΣ ΠΙΣΩ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΡΚΑΔΙΑ(ET IN ARKADIA EGO...) ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΧΩΡΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΕΠ'ΑΥΤΟΥ..ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΠΤΕΣΘΑΙ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΝ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ...ΑΣ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΙ....

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Υ.Γ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ.ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ MASVIDAL,EKTOΣ ΑΠΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ;ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΡΩΤΑΩ....

Edited by - kapodistria on 25/08/2003 12:30:06

Edited by - kapodistria on 25/08/2003 12:32:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 16:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΙΚΗ Β΄ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΠΟΠΣΑΣΜΑ:

quote:
(αποσπασμα από την εφημερίδα «ΤΟ ΒΗΜΑ», 23/7/2002)
ΑΡΘΡΟ κ.Γ. ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ.
«ΜΑΙΚΛ ΒΕΝΤΡΙΣ- Ο ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΙΚΗ ΓΡΑΦΗ Β΄»

«…..Πρόκειται δηλαδή για ένα ατελές σύστημα γραφής, το οποίο οι Έλληνες αντικατέστησαν με μία καθαρώς αλφαβητική γραφή, το γνωστό και μέχρι σήμερα χρησιμοποιούμενο αλφάβητο, το οποίο οι ίδιοι οι Έλληνες εδημιούργησαν, επινοήσαντες χωριστά γράμματα να δηλώνουν τα φωνήεντα και χωριστά τα σύμφωνα….»


ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΕΧΘΕΣ "ΦΟΙΝΙΚΙΣΤΗ" ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΑΛΦΑΒΗΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ...

ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ "ΕΘΝΟΣ" ΟΠΟΥ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΓΡΑΦΗΣ ΑΠΟ ΤΟ 7.000 π.Χ.:

quote:
άρθρο της εφημερίδας Έθνος της Κυριακής 17/2/2002. «ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ», Αρχαιολογική ανασκαφή έφερε στο φώς δείγμα γραφής 7.000 ετών που μπορεί να αλλάξει τα μέχρι στιγμής επιστημονικά δεδομένα.
Σύμφωνα με τον αρχαιολόγο κ. Χρυσοστόμου το πιο ενδιαφέρον κομμάτι του ευρήματος είναι η κοίλη του επιφάνεια πάνω στην οποία διακρίνονται τα στοιχεία που αναπτύσσονται σε τρείς σειρές.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ:

quote:
Γράμματα σε πρωτοκυκλαδικά αγγεία της Μήλου ( μέσα της 3ης χιλιετίας π.Χ.) όπου διακρίνονται πεντακάθαρα τα γράμματα Χ και Ν ,αλλά και Μ,Κ,Ξ,Ο,Ε.

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Υ.Γ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΘΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Η "ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ",ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 17:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλά στα γουρουνάκια θέλω να μου απαντήσετε ολοι σας.΄
Ποιό απο τα δύο? Το ενα είναι φίλος σε αγαπά σε γλύφει σου κουνάει την ουρά του. Το αλλο είναι φοβισμένο και κρύβεται.

Κάποιο πρέπει να σφάξεις για να τραφείς αλλοιώς πεθαίνεις.
Σίγουρα λοιπόν δεν θα πεθάνετε εδω τα σφάζετε και τα τρώτε χωρίς να αντιμετωπιζεται τον θάνατο δεν θα σφάξεται κάποιο ωστε να μην πεθάνεται απο την πείνα?????
[/quote]

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ,ΛΕΩ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΑΓΚΗ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΘΑ ΕΣΦΑΖΑ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΠΟ ΚΛΗΡΩΣΗ...ΘΑ ΤΟ ΕΘΕΤΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΔΗΛΑΔΗ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΩ ΣΚΛΗΡΗ,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ,ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ. ΚΑΙ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΤΑ ΓΑΤΙΑ.ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ!!!!ΕΙΔΙΚΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ "ΑΥΤΟΑΝΑΚΥΡΗΧΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ" ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΤΡΑΒΩΝ,ΚΟΥΤΣΩΝ,ΤΥΦΛΩΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΑΡΡΩΣΤΙΑΣ ΓΑΤΙΩΝ!!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΚΡΕΑΣ.ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ!!!!!

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ .... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 25/08/2003 17:14:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 18:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Kapodistria αφού θα έσφαζες κάποιο από τα 2 γουρουνάκια για να επιβιώσεις φαντάσου τι θα έκανες με τις "αγαπημένες" σου γάτες αν ζούσες την περίοδο της κατοχής... (μμμ! ενδιαφέρουσα άποψη)

Φίλε allzzaro μη μου βάζεις δύσκολα. Λατρεύω το κρέας αλλά μισώ να το τρώω πάνω από μια φορά τη βδομάδα, τα τελευταία χρόνια έχω εμπλουτίσει τη διατροφή μου με μανιτάρια που έχουν πολύ πρωτεϊνη και ίσως γι΄αυτό δε μου λείπει που έχω μειώσει τόσο το κρέας. Ολα τελικά είναι θέμα συνήθειας... Πάντως ίσως στρεφόμουν σε κάτι άλλο για να πάρω τις πρωτεϊνες που χρειάζομαι. Αλλωστε η αθλιότητα του ανθρώπου έχει φτάσει να τρώει σκουλήκια και να εξεφτελίζετε για μερικά εκατομμύρια δολλάρια (βλέπε SURVIVOR).

Ολα αυτά που είπε η Καποδίστρια είναι σωστά. Ενα καταπληκτικό βιβλίο σχετικά με τη δύναμη και δονητική της Ελληνικής γλώσσας είναι "Ο θαυματουργός ψίθυρος του Ερμή" από τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ. Είναι ένα καταπληκτικό μυθηστόρημα σχετικά με μια θεωρία για την εξαφάνιση-περίεργο θάνατο του επιστήμονα Michael Ventris που αναφέρθηκε νωρίτερα. Μη το χάσετε και θα με θυμηθείτε...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 19:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλη Kapodistria αφού θα έσφαζες κάποιο από τα 2 γουρουνάκια για να επιβιώσεις φαντάσου τι θα έκανες με τις "αγαπημένες" σου γάτες αν ζούσες την περίοδο της κατοχής... (μμμ! ενδιαφέρουσα άποψη)

ΕΛΑ, ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΑΜΕ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΝΤΑ ΚΑΙ "ΑΝΟΣΤΟ"
ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΦΑΣ ΚΡΕΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΒΡΕΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!!!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΤΟΧΗΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑΝ ΓΑΤΕΣ!!!ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΙΣ ΤΡΩΝΕ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ!!!!(ΤΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!)
ΕΤΣΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΑΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 20:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΦΑΣ ΚΡΕΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΒΡΕΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!!!
ΕΤΣΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΑΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....

Το ερώτημα εξακολουθεί να υφίσταται:
Τα γουρουνάκια τότε γιατί να κινδυνεύσουν ?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 11:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΤΡΩΜΕ,ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ.
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΘΑ ΤΡΩΓΑΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΙΤΖΙΚΙΑ(!!!!)ΤΟ ΙΔΙΟ..
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΖΩΥΦΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΗΧΑΜΑΡΑ...
ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΥΝΟΗΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 13:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΘΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Η "ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ",ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

Oχι δεν θα συνεχίσουμε την αντιπαράθεση kapodistria είναι εκτός θέματος. Αν είναι μάλιστα να γίνει και κανένα πατατράκ.

quote:
.Γ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ.ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ MASVIDAL,EKTOΣ ΑΠΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ;ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΡΩΤΑΩ....

Αφηρημάδα . Εσύ τι λές???
Πάντως η περιέργεια είαι κακό πράγμα.

allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 14:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Φίλε allzzaro μη μου βάζεις δύσκολα.

Θέλω να μου απαντήσεις στο ερώτημα. Μην το αποφεύγεις.

quote:
"Ο θαυματουργός ψίθυρος του Ερμή"

Θα φροντίσω να το βρώ.

quote:
Πάντως ίσως στρεφόμουν σε κάτι άλλο για να πάρω τις πρωτεϊνες που χρειάζομα

Να σου δώσω ενα ρόφημα που θα σου δώσει 35 γρ. πρωτείνη.
Φτιάχνω πολλά.

allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 14:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΤΟΧΗΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑΝ ΓΑΤΕΣ!!!ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΙΣ ΤΡΩΝΕ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ!!!!(ΤΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!)

Μα γιατί τους ονομάζεις ηλίθιους?? Επειδή τρώνε γάτες??
Που το βρίσκεις το παράξενο??

Πώς θα επρεπε να σε χαρακτηρίσουν τότε εσένα στο Ισλάμ που δεν τρώνε γουρούνια. Οπως τους χαρακτήρισες εσύ??

Βλέπεις που είσαι άδικη??

Τα ζώα που αγαπάμε και τα εχουμε σαν κατοικίδια μας αλλοι τα τρώνε.
Γιατί να θεωρούμε τους αλλους ηλίθιους οταν εμείς κάνουμε ακριβώς το ιδιο πράγμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 14:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΦΑΣ ΚΡΕΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΒΡΕΘΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!!!

Είσαι σίγουρη kapodistria γιατί απο τα λεγόμενα σου στην περίπτωση που αναφέρω πιό πάνω γιατί να ρίξεις κλήρο αφού θα τα φάς και τα δύο. Και οχι μόνο τα γουρουνάκια, σίγουρα θα ετρωγες και τις γάτες σου. Καί οχι μόνο αλλα και τα τζιτζίκια και ολα τα αλλά συναφή που αναφέρεις κοροιδεύοντας αυτούς που τα τρώνε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 14:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΤΣΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΑΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....

Να σου θέσω καλύτερα το ζήτημα kapodistria αν αντί για τα γουρουνάκια είχες τις γατούλες σου θα τίς ετρωγες ναι ή οχι

quote:
ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΥΝΟΗΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....

Περιμένω την ευνόητη απάντηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 17:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να μην το σχολιάσω αγαπητή kapodistria δεν μπορώ.

quote:
ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΠΤΕΣΘΑΙ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΝ,

Αν εννοείς τις ΕΛΛΗΝΟΛΑΤΡΙΚΕΣ σου απόψεις ... εχει καλώς.

Τώρα οσο αφορά αλλες σου απόψεις... επίτρεψε μου να σου πώ οτι
μεγάλη ιδέα εχεις για τον εαυτό σου.
Λίγη μετριοφροσύνη δεν βλάπτει..

Πάντα φιλικά kapodistria
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 17:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια θερμη παρακληση απο τον - κυριως κρεατοφαγο - Masvidal.Να πεσουν λιγο οι τονοι !! Οσο για το ονομα μου,δεν με πειραζει και τοσο να παραλλαχθει λιγο (λογω κεκτημενης ταχυτητας ή απροσεξιας).Οι σκεψεις & αποψεις μου δε θελω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να παραποιουνται.....
Με εκτιμηση MASVIDAL......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 18:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλουμε να μετατρέψουμε το τόπικ σε δακρύβρεχτο γλυκερό σήριαλ;
Προσέξτε.
Το συναίσθημα ξεγελάει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 18:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα οσο αφορά αλλες σου απόψεις... επίτρεψε μου να σου πώ οτι
μεγάλη ιδέα εχεις για τον εαυτό σου.

Φιλε μου Φωτη,καλο ειναι να μην προβαινουμε σε τετοιους γενικους χρακτηρισμους και εφοσον πιστευεις οτι η kapodistria εχει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο της,κρατα την αποψη σου και αν θελεις εχεις την επιλογη να μην απαντας στην kapodistria εφοσον θεωρεις οτι ειναι...."καπως" ! Δικαιωμα σου ειναι αλλωστε.
Μηπως ομως αυτη η φραση σου ειναι προιον στιγμιαιου θυμου ? (λεω μηπως).Οταν διαφωνουμε με καποιον αυτο δε σημαινει οτι ειναι και υπεροπτης.Παντως σε μερικα σημεια συμφωνω μαζι σου !! Ποτέ δεν πρεπει να λεμε "ποτέ".Σε ακραιες καταστασεις ,κρυο,κακουχιες) εχει παρατηρηθει οτι ο ανθρωπος παρουσιαζει πρωτοφαντη & πρωτογονη συμεριφορα που εκπλησσει και τον ιδιο ακομη.Αλλα ειπαμε...η αναγκη για επιβιωση μας αναγκαζει να κανουμε πολλα πραγματα στα οποια τωρα ( σε κανονικες συνθηκες) λεμε "οχι".
Με αληθινη εκτιμηση,Masvidal !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 19:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ, ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΔΩ;
ΑΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑ ΤΕΤΟΙΟ "ΣΑΜΑΤΑ",ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΑΠΕΦΕΥΓΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΔΩΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ,ΑΚΡΑΙΑΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ALLZZARO,ΩΣ ΥΠΕΡΟΠΤΙΣΣΑ!!!!
ΘΕΕ!!!ΤΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ!!!
ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΗΛΘΕ;
ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΩ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ MASVIDAL:
quote:
Ποτέ δεν πρεπει να λεμε "ποτέ".Σε ακραιες καταστασεις ,κρυο,κακουχιες) εχει παρατηρηθει οτι ο ανθρωπος παρουσιαζει πρωτοφαντη & πρωτογονη συμεριφορα που εκπλησσει και τον ιδιο ακομη.Αλλα ειπαμε...η αναγκη για επιβιωση μας αναγκαζει να κανουμε πολλα πραγματα στα οποια τωρα ( σε κανονικες συνθηκες) λεμε "οχι".
Με αληθινη εκτιμηση,Masvidal !!

ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...
quote:
Πώς θα επρεπε να σε χαρακτηρίσουν τότε εσένα στο Ισλάμ που δεν τρώνε γουρούνια

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΝΕ ΧΟΙΡΙΝΟ ΟΙ ΙΣΛΜΙΣΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ,ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΦΟΥΡΑΚΗ....Ή ΠΑΡΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.ΣΤΟ ΔΙΝΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ (ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ)....
quote:
Να σου θέσω καλύτερα το ζήτημα kapodistria αν αντί για τα γουρουνάκια είχες τις γατούλες σου θα τίς ετρωγες ναι ή οχι

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ!!!ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ....ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΘΕΩΡΩ ΣΑΝ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ.ΘΑ ΕΤΡΩΓΑ ALLZZARO ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ;ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ.ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΑ ΕΤΡΩΓΑ....ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΥΝΟΗΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ....

ΑΣΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΧΟΙΡΙΝΗ ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ "ΞΥΝΗ".....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

(ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΔΩ....)

Edited by - kapodistria on 26/08/2003 19:39:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 19:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν εννοείς τις ΕΛΛΗΝΟΛΑΤΡΙΚΕΣ σου απόψεις ... εχει καλώς.


ΕΛΑ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ;
Ω!!ΑΠΟΛΛΩΝ, ΔΩΣΕ ΦΩΤΙΣΗ!!!
Ω!ΖΕΥ,ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ;


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 23:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Φίλε allzzaro μη μου βάζεις δύσκολα.

Θέλω να μου απαντήσεις στο ερώτημα. Μην το αποφεύγεις.

quote:
"Ο θαυματουργός ψίθυρος του Ερμή"

Θα φροντίσω να το βρώ.


Φίλε allzzaro θα σου απαντήσω... όταν διαβάσεις το βιβλίο και μου πεις τη γνώμη σου...

Φίλη καποδίστρια ξέρεις ότι στην Αμερική αυτό το γουρουνάκι που εσύ λιγουρεύεσαι τό έχουν κατοικίδιο, όπως τις γάτες και τους σκύλους?
Τους φοράνε παλτουδάκια και φιογκάκια, τα κοιμίζουν στον καναπέ, τα ταϊζουν στην κουζίνα... Γιατί το δικό σου γατοφιλικό συναίσθημα είναι απαραίτητα σωστό και όχι των Ιταλών ή των Αμερικανών?

Anyway... για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και για να δείξουμε ότι δεν έχουμε τίποτα προσωπικό ο ένας με τον άλλο άνοιξα ένα θέμα για την κιβωτό στο ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ. Είδα ότι το βρήκατε ενδιαφέρον και δεν το συζητήσατε για να μην ξεφύγετε από το θέμα αυτό. Ελπίζω να το τιμήσετε...


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 26/08/2003 23:15:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 18:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φίλοι μου.

quote:
Φιλε μου Φωτη,καλο ειναι να μην προβαινουμε σε τετοιους γενικους χρακτηρισμους και εφοσον πιστευεις οτι η kapodistria εχει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο της,κρατα την αποψη σου και αν θελεις εχεις την επιλογη να μην απαντας στην kapodistria εφοσον θεωρεις οτι ειναι...."καπως" ! Δικαιωμα σου ειναι αλλωστε.

Φίλε masvidal

Oφείλω να ομολογήσω οτι ``αυτό δεν έπρεπε να το πώ``.

Μπορώ να σου πώ οτι το σκεφτόμουν καθόλη τη διάρκεια της ημέρας.
sorry σε ολους και στην kapodistria.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 18:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη kapodistria γειά σου.

quote:
ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΗΛΘΕ;

Να σου απαντήσω.
Απο αυτό.

quote:
ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΕΙ Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΟΥ ΔΙΣΠΗΛΙΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΧΡΟΝΟΛΟΓΗΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 5.000 π.Χ. ΜΕ ΓΡΑΦΗ ΓΡΑΜΜΙΚΗ Β ΣΕ ΠΡΩΙΜΗ ΜΟΡΦΗ;ΣΟΒΑΡΑ ΩΣ ΕΛΛΗΝ ΥΗΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΈΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?
.
Είμαι και εγώ Ελληνας και θίχτηκα.
Δεν υποστήριξα τους Εβραίους απλά είπα οτι εχει τη θέση της στην ιστορία.

quote:
ΑΣΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΧΟΙΡΙΝΗ ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ "ΞΥΝΗ".....

Τώρα αυτό γιατί το είπες.
Τέλος πάντων καλή σου χώνεψη και μην μου κρατάς κακία.
Πολύ φιλικά
Φώτης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 18:39:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είμαι και εγώ Ελληνας και θίχτηκα.

Να'σαι καλα φιλε Φωτη !! Εκανα παρεμβαση γιατι το θεωρησα απαραιτητο για να μην ξεφυγουμε απο το θεμα !!
Με εκτιμηση,Masvidal.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 18:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γειά σας φίλοι μου.

quote:
Φιλε μου Φωτη,καλο ειναι να μην προβαινουμε σε τετοιους γενικους χρακτηρισμους και εφοσον πιστευεις οτι η kapodistria εχει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο της,κρατα την αποψη σου και αν θελεις εχεις την επιλογη να μην απαντας στην kapodistria εφοσον θεωρεις οτι ειναι...."καπως" ! Δικαιωμα σου ειναι αλλωστε.

Φίλε masvidal

Oφείλω να ομολογήσω οτι ``αυτό δεν έπρεπε να το πώ``.

Μπορώ να σου πώ οτι το σκεφτόμουν καθόλη τη διάρκεια της ημέρας.
sorry σε ολους και στην kapodistria.



Ε, MASVIDAL,
ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΟΣ!!!
ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ Ο ΦΙΛΟΣ ALLZZARO,
ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΟΠΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΜΟΛΟΓΕΙ,ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΔΩ...ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ...
Η ΣΥΓΓΝΩΜΗ,Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΩΣ(;) ΑΠΕΥΘΥΝΘΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΚΤΗ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ!!!ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ...
ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΤΕΛΙΚΩΣ ΠΩΣ ΚΑΙ Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΔΙOΣ,
ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΡΡΟΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ALLZZARO...
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΟΜΩΣ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ MASVIDAL.


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 18:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ mavisdal
quote:
Φιλε μου Φωτη,εννοειται οτι οι μυθοι ειναι ευπροσδεκτοι (απο εμενα τουλαχιστον).Για ολους τους λαους του κοσμου ειναι μια πολιτιστικη κληρονομια.Ειδικα για εμας τους Ελληνες

Oφείλω να ομολογήσω οτι είσαι πολύ καλός συνομιλητής.
Θα ήθελα να προσθέσω πάνω σε αυτά που γράφεις οτι δεν είναι απλά μια πολιτιστική κληρονομιά μιας και απο τους μύθους πληροφορούμεθα την ιστορία του κάθε τόπου. Για μένα είναι κάτι παραπάνω απο μύθοι.

Τώρα με τη γραμμική γραφή που αναφέρει η φίλτατη kapodistria δεν νομίζω να ήταν σε θέση να μπορέσουν να αποδώσουν με σαφήνεια κάτι συγκεκριμένο, ειδικά αν αυτοί οι ``μύθοι`` χρονολογούνται περί το 8.000 πχ. Με την πάροδο του χρόνου παραποιήθηκαν και εμείς πρέπει να τους αποδωδικοποιήσουμε.
Ο καθένας μας ομως εχει διαφορετικές απόψεις.
Και γι αυτό βρισκόμαστε ολοι μας εδώ να να εκφράσουμε τις απόψεις αυτές ωστε να μάθουμε οτι δεν ξέρουμε ή οτι δεν φανταζόμαστε.

Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 18:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΓΙΝΕ;
ΤΟ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΣ ΤΟ "ΝΤΑΒΑΝΤΟΥΡΙ";ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!
ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙΣ ΦΙΛΕ ALLZZARO,
ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ...
ΚΑΛΑ ΑΣΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΕΓΩ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 19:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το οτι σου ζήτησα συγνώμη δεν με επηρρέασε ο Απόλλωνας ούτε ο φιλος ο masvidal. Η συνείδησή μου με επηρέασε.

quote:
ΤΙ ΕΓΙΝΕ;
ΤΟ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΣ ΤΟ "ΝΤΑΒΑΝΤΟΥΡΙ";ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ποιό νταβαντούρι? Οι αντιπαραθέσεις θα συνεχιστούν. ΑΑΑΑ μην ζητάς να συμφωνήσω με ολες σου τις απόψεις.

Ευχαριστώ για την εικόνα.

allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 19:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που είστε ολοι on line.

masdival και kapodistria

quote:
Φίλε allzzaro θα σου απαντήσω... όταν διαβάσεις το βιβλίο και μου πεις τη γνώμη σου...

Aγαπητή avallon

Είδα το νέο τοπικ που άνοιξες σχτικά με την κιβωτό του Νώε (Το τίμησα απαντώντας κάπως βιαστικά). Χαίρομαι που το ανοιξες και ειδικά σήμερα που δουλεύω εως αργά τη νύχτα θα εχω πολύ περισσότερο χρόνο ωστε να εκφράσω και εγώ τις απόψεις μου.

allzzaro


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy