ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Πρέπει ή δεν πρέπει να τρώμε τα ζώα.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 19:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
φιλε allzzaro την μάσα και τις γυναίκες (που τις θεωρω απολαυσεις ) τις προτημω παντα χωρις ουσίες και συντηρητικά - γιατι αλλιως γινονται ανθυγιεινά.

Kάτι μπερδεύεις Γιώργο.
Η γυναίκα δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να το απολαύσεις.Εκτός αν εννοείς το sex.Γιατί μπέρδεψες το γυναικείο φύλο με τη μάσα???

Τώρα εντάξει ή μάσα. Πολύ σημασία τις δίνεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 19:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
,ΞΕΧΑΣΑ...ALLZZARO,ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ...ΟΥΤΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΚΡΕΑΣ

Και αυτά ζωή εχουν.

Καλά...Καλά... μην βαράς μία κουβέντα είπα.
Πρέπει να περνάτε καλά εκεί στο Ναύπλιο.

AVALLON Προσπάθησα να γράψω στο λινκ που επίσυναψες αλλά αντιμετωίζω πρόβλημα. Για κάποιο λόγο μου λεει οτι δεν εχω πρόσβαση και με πετάει εξω. Βέβαια γράφω απο δίκτυο θα προσπαθήσω λοιπόν και απο αλλο τερματικό.

allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 19:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
,ΞΕΧΑΣΑ...ALLZZARO,ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ...ΟΥΤΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΚΡΕΑΣ

Και αυτά ζωή εχουν.

Καλά...Καλά... μην βαράς μία κουβέντα είπα.
Πρέπει να περνάτε καλά εκεί στο Ναύπλιο.

allzzaro



ΑΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ;
ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΟΥΓΚΛΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ....
ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ ΕΩΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟ,ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ...
ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!!

ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΤΑΠΟΔΙΑ.......
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΡΩΜΕ "ΑΕΡΑ",ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΤΑ ΧΟΡΤΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΖΩΟΥΛΑ ΕΧΟΥΝ....

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 20:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΡΩΜΕ "ΑΕΡΑ",ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΤΑ ΧΟΡΤΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΖΩΟΥΛΑ ΕΧΟΥΝ....

Φυσικά και εχουν ζωούλα.
Εμένα φυσικά μου αρέσει η Αθήνα και ας είναι ζούγκλα.Την εχω συνηθίσει. Αν και εχω μείνει αρκετά χρόνια στα νησιά του Αργοσαρωνικού τα οποία λατρεύω. Τα επισκέπτομαι συχνά. Είμαι και καπετάνιος. Και καλός μάλιστα. Εχω ερθει και στο Ναύπλιο μέσω θάλλασης.


Βλέπω είσαι ειδική στις φωτογραφίες. Πώς καταφέρνεις και τις περνάς.

Δεν το ξέρω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 23:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για εισαγωγή εικόνων και άλλα πολλά που αφορούν το τεχνικό μέρος του Forum επισκεφτείτε το παρακάτω θέμα:
"Τα ΠΩΣ και τα ΓΙΑΤΙ του ΚΩΔΙΚΑ Forum!!!"

Η βοήθειά μας δεδομένη σε όλα τα μέλη!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 04:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kάτι μπερδεύεις Γιώργο.

δεν μπερδεύω απολύτως τίποτα … ξέρω τι θέλω και πως το θέλω και που η πώς θα το βρω..

quote:
Η γυναίκα δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να το απολαύσεις

Γνώμη σου – σεβαστή

quote:
.Εκτός αν εννοείς το sex.

Όχι δεν εννοώ μόνο το σεξ

quote:
Τώρα εντάξει ή μάσα. Πολύ σημασία τις δίνεις.

Ναι δίνω πολύ σημασία ΚΑΙ στην μάσα….

Τουλάχιστον ποτέ δεν θα με ακούσεις να λέω .».έλα μωρέ συνήθεια είναι και αυτά…»

Γιώργος
..και μάγος…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 06:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αποσπάσματα απο πόστ με τη σειρά που στάλθηκαν στο τόπικ.

Steelspring


--------------------------------------------------------------------------------

Μια μέρα διαπίστωσε ότι του τον έκλεψαν. Ο συγκεκριμένος παπαγάλος ανήκει σε είδος που πολλαπλασιάζεται ως οικόσιτoεδώ και δεκαετίες,και το κόστος του είναι αρκετές χιλιάδες $

--------------------------------------------------------------------------------


Avallon


--------------------------------------------------------------------------------
Ασε φίλε μου!
Mας το'παν κι άλλοι το παραμύθι...
Μα εμείς μιλάμε για ζώα οικόσιτα και όχι για τα εξωτικά πουλιά και ζώα που τα φυλακίζουν σε μια ζωή που μόνο ζωή δεν είναι γι'αυτά.......
.....Οπως καταλαβαίνω προτιμάς να βλέπεις σκοτωμένα ζωάκια στο δρόμο ή πτώματα φολιασμένων ζώων από το να τα στειρώνεις...
Μμμ. αυτό μου λέει πολλά...


--------------------------------------------------------------------------------


Steelspring

--------------------------------------------------------------------------------
Με τη λέξη οικόσιτα εννοούσα κάθε ζώο που διατηρεί ο άνθρωπος
σκύλους, πρόβατα , άλογα , μέχρι καναρίνια.

--------------------------------------------------------------------------------


Avallon


--------------------------------------------------------------------------------

Oικόσιτα?...εννοούσες?...
Μήπως έπαθες ένα διχασμό?
Το λέω γιατί αυτή η λέξη δεν χρησιμοποιήθηκε από σένα (αν κάνω λάθος υπέδειξέ μου το) αλλά από μένα...

--------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητή φίλη Avallon .
1.Πώς είναι δυνατόν να αναφέρομαι σε ένα πουλί που αναπαράγεται εδώ και δεκαετίες ως οικόσιτο , και εσύ να το ονομάζεις αυθαίρετα φυλακισμένο;
2.Απο πού εξάγεις το συμπέρασμα ότι αντιμετώπισα δίλημα και προτιμώ τελικά φολιασμένα και όχι στειρωμένα;
3.Γιατί δεν δέχεσαι συζήτηση και απαντάς απαξιωτικά (Ασε φίλε μου!
Mας το'παν κι άλλοι το παραμύθι...) όταν προσπαθώ να βάλω ζητήματα σε ήθική βάση ; Είσαι υπεράνω ηθικής;
4.Σκόπιμα και πολύ προσεκτικά απο την αρχή απέφυγα συναισθηματικές κορώνες και αναφορές σε αγαπησιάρικα γουρουνάκια , ξέροντας ότι έτσι μόνο σοβαρή συζήτηση δεν θα προκύψει.
Μήπως αυτό κατα την γνώμη σου δεν αποτελεί επαρκές φιλοζωικό κριτήριο;
5.Με εξαιρετική ευκολία χαρακτήρισες "φολόφιλους" εμένα και τον Terpandros και μάλιστα σε στιγμές που άμεσα ή έμμεσα θίχτηκε το θέμα της στείρωσης. Θα συνιστούσα και στους υπόλοιπους συνομιλητές να προσέχουν μήπως αρπάξουν και αυτοί κατα λάθος κανένα ανάλογο χαρακτηρισμό.
6.Τη λέξη "οικόσιτο" ,ποιός την χρησιμοποίησε πρώτος, αλλά και πώς την χρησιμοποίησε, φαίνεται καθαρά στα αποσπάσματα των πόστ που έβαλα στην αρχή . Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τα πόστ μου προσεκτικά δέν θα χρειαζόταν να διεκδικήσεις μαχητικότατα την μητρότητα της λέξης
όσο μαχητικά διεκδικείς την μητρότητα της φιλοζωίας μέσα σ`αυτό το τόπικ.
Με ειλικρινή αγάπη και εκτίμηση Steelspring


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 09:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε steelspring το πιστεύεις ότι κοίταξα τα προηγούμενα post πριν σου απαντήσω? Και επειδή κατά βάθος διατηρούσα μια μικρή επιφύλαξη γι'αυτό σου είπα και να μου αναφέρεις το σημείο που αναφέρεται...

Τι να πω? Η ζέστη μάλλον έκανε πάλι το θαύμα της!...

Οσο γι'αυτά που είπες για μένα ισχύουν: Nαι έχω ένα μεγάλο κουσούρι, να παθιάζομαι με ότι πιστεύω και να παλεύω γι'αυτό (μάλλον φταίει το ζώδιο-Κριός- ή απλά ο θερμός χαρακτήρας μου) όμως με τίποτα δε μ'αρέσει να προσβάλλω τους άλλους αν και το κάνω όταν το κάνουν και οι άλλοι σε μένα.

Συγνώμη αν παρεξηγήθηκες αλλά δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου... Επαγωγικά έβγαλα το συμπέρασμα ότι προτιμάς να βλέπεις τα ζώα σκοτωμένα ή νεκρά από φόλες... Βλέπεις ένα κι ένα κάνουν δυο...
Αφού δε προτιμάς στείρωση που είναι ο μόνος τρόπος για τη μείωση των αδέσποτων τότε τι??
Ακούω τις προτάσεις σου πάνω στο θέμα... αν έχεις... πέρα από το να τα αφήνουμε στη μοίρα τους να σκοτώνονται αλλά και να προκαλούν θανατηφόρα ατυχήματα στους οδηγούς...



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 13:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σκόπιμα και πολύ προσεκτικά απο την αρχή απέφυγα συναισθηματικές κορώνες και αναφορές σε αγαπησιάρικα γουρουνάκια , ξέροντας ότι έτσι μόνο σοβαρή συζήτηση δεν θα προκύψει

Οπα steelspring

Και γιατί παρακαλώ σκόπιμα δεν απάντησες? Αφού ήξερες οτι περίμενα την απάντησή σου. Και γιατί δεν θεωρούσες σοβαρή τη συζήτηση??

Αν δεν κάνω λάθος εχεις πεί οτι εχεις τρέλλα με τους παπαγάλους.
Δηλαδή αν στη θέση των γουρουνιών ήταν παπαγάλοι θα ήταν σοβαρή η συζήτηση?
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 17:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην προηγουμενη σελίδα διάβασα για την "θανάτωση" ή καλύτερα δολοφονία των ζώων...
θυμήθηκα την πρωτη φορα που είδα στο χωριό μου έναν θείο μου να σφάζει ένα πρόβατο . Αν δεν το έχετε δει απο κοντα δεν μπορείτε να καταλαβετε τα συναισθήματα . Μάλιστα ήμουν παιδάκι τότε και το θέαμα ήταν για μενα φρικαλέο . Τουλαχιστον στα σφαγεία τα αποκεφαλίζουν...
Στα χωριά για χρήση προσωπική το σφάξιμο ξεκινά αλιως ( όπως το έκανε ο θείος μου ):
το έβαλε να είναι ξαπλωμενο , πατώντας με δύναμη το γόνατό του πανω στην κοιλιά του για να μην κουνιέται πολυ...
εντωμεταξύ ένα απο τα πιο θλιβερα που βλεπεις είναι ότι το πρόβατο όσο χα΄ζο και να είναι κατι έχει αρχίσει να ψιλιαζεται και έχει αρχίσει να βελάζει μανιωδώς με ένα βλέμμα γεμάτο πανικό.
επόμενη κίνηση?
ένας σουγιας και με μία κίνηση το κόψιμο του λαρυγκιού ! ενω ακους σιγα σιγα τη φωνή του προβάτου να μετασχηματίζεται στιγμιαίως γιατί μπαίνει αίμα στο λαιμό...
ύστερα τα πόδια να χτυπιούνται στο έδαφος...

όταν την είδα την όλη σκηνή δεν θελησα να ξαναβρίσκομαι μπροστα σε σφάξιμο καθε φορα που πηγαιναμε στο χωρίο μας.

Ξέρω ότι είναι σκληρή αλλα όπως είπε καποιος άλλος εδωμεσα , είναι η πραγματικότητα όσο και αν ποναει...

μπορεί να αισθανόμαστε ότι ειναι απλως "ζώα" αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνονται... δεν μπορω να φανταστω πόσο πονο πρέπει να βιωνει ο αστακός εκείνη την ώρα που τον βραζουνε ζωντανό όπως είπατε

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 20:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΛΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ Τ-SEEKER,
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΣΚΗΝΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗΝ ...ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ!!!
ΑΧ,ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΟΥΜΕ,ΑΛΙΜΟΝΟ!!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ;
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ;

quote:
Angel of the Moon and Back
She's gentle like a breeze
Feeds your soul with all her love
With wings she flies with ease

Creates a moment in the sky
So glorious to see
Stars all shining there for you
She captures reverently

Wings a flutter all aglow
Within the night premiere
Tilts her head and smiles at you
Her moonbeams will appear

Shadow on the moon tonight
Her precious wings that fly
Making dreams come true for you
From high she sends sweet sigh

Moon so filled with love she gives
Cascading stars fall down
Love that comes from way above
Her beauty so renowned

Angel blest with special glow
She's always smiling there
Caressing you with all her love
Wings that she will share.



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 18:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας
quote:
ένας σουγιας και με μία κίνηση το κόψιμο του λαρυγκιού ! ενω ακους σιγα σιγα τη φωνή του προβάτου να μετασχηματίζεται στιγμιαίως γιατί μπαίνει αίμα στο λαιμό...
ύστερα τα πόδια να χτυπιούνται στο έδαφος...

T-SEEKER Το ιδιο αντιμετώπισα και εγώ για πρώτη φορά οταν ήμουν παιδί.

Η εικόνα αυτή δεν μπορεί να φύγει απο το μυαλό μου.
Ηταν η αιτία να ξεκινήσω να μην τρώω κρέας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 18:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΣΚΗΝΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗΝ ...ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ!!!

Kατευθείαν στη σπηλιά kapodistria οσο πιο γρήγορα μπορείς.. και βρές και μία για μένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 19:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΣΚΗΝΗ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗΝ ...ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ!!!

Kατευθείαν στη σπηλιά kapodistria οσο πιο γρήγορα μπορείς.. και βρές και μία για μένα.




ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΔΥΟ ΣΠΗΛΙΕΣ;
ΑΜΑΝ,ΤΙ ΕΓΙΝΕ;ΜΙΑ ΑΡΑΓΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΩΡΑ;ΔΥΟ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΛΟΙ ΚΙ'ΟΛΟΙ!!!
ΕΚΤΟΣ ΚΙ'ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΟΣΤΙΣΜΟ ΚΙ'ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ...ΑΛΛΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 19:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ στην Αθήνα δεν εχουμε πολλές σπηλιές. Και αν βρείς καμμία σίγουρα μετά απο λίγο θα ερθουν οι δημοσιογράφοι.
Νομίζω οτι εσύ εκεί είσαι πιο απόμερα. Μπορείς αν υπάρξει ανάγκη και κρυφτείς λίγο απο τον κόσμο. Απο αυτό το αλαλούμ.
Οσο για το μόνη σου?? Αν φοβάσαι να σε πληροφορήσω για κάτι.
Δεν υπάρχει τίποτα να σου κάνει κακό εκτός απο τον άνθρωπο.
Οπότε αν είσαι μόνη σου απλά δεν εχεις να φοβηθείς τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 19:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οσο για το μόνη σου?? Αν φοβάσαι να σε πληροφορήσω για κάτι.
Δεν υπάρχει τίποτα να σου κάνει κακό εκτός απο τον άνθρωπο.
Οπότε αν είσαι μόνη σου απλά δεν εχεις να φοβηθείς τίποτα.


ΑΣΕ ΦΙΛΕ ALLZZARO,
ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ,Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ!!!
ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΜΟΝΑΞΙΑ!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ,ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ...
(ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ ,ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ).Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΠΟΙΟΝ "ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ" ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ...
ΑΡΑ,ΟΧΙ ΜΟΝΗ...ΠΟΤΕ!!!ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΜΑΖΙ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 20:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kapodistria μου συμβαίνει το εξής.
Οπως ξέρεις εχω διανύσει ενα μεγάλο μέρος της ζωής μου.
Απο ``φίλους`` δεν μετριούνται. Πάνε ομως και ερχονται. Οπως ερχονται ετσι φεύγουν. Θα σε παρότρυνα να ανοιξεις ενα topic ή κάποιος αλλος για την φιλία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 22:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"ΜΙΑ ΣΙΩΠΗ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕ ΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ,Ο ΗΛΙΟΣ
ΠΙΟ ΤΡΥΦΕΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΧΛΟΙΣΜΕΝΟ ΔΑΣΟΣ
ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΝΩΠΟ ΚΕΛΑΔΗΜΑ ΣΑ ΧΡΩΜΑ
ΜΑΣ ΞΑΛΑΦΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΠΟΥ ΞΕΓΕΙΡΕ ΣΑ ΚΛΩΝΟΣ.
ΔΑΣΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΜΟΛΥΝΕ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ Η ΠΟΛΗ
Ο ΗΛΙΟΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΝΑΠΑΥΣΗ,Ο ΠΟΙΗΤΗΣ,Η ΧΛΟΗ."


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 00:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απο ``φίλους`` δεν μετριούνται. Πάνε ομως και ερχονται. Οπως ερχονται ετσι φεύγουν. Θα σε παρότρυνα να ανοιξεις ενα topic ή κάποιος αλλος για την φιλία.

Χε χε! Πάλι σας πρόλαβε η Avallon...
Σας περιμένω να πείτε τη γνώμη σας για τη φιλία στο τόπικ μουhttp://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1551


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 22:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ AVALLON,
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ...ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΕΓΩ...
ΠΕΡΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΑΓΝΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ!!!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑ ΝΑ "ΣΙΓΟΚΛΑΙΜΕ"(ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΕΤΣΙ;) ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΧΗΜΑ,ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ,ΤΑ ΑΓΝΑ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ,ΘΕΤΙΚΑ ΜΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΠΑΡΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, ΓΙ'ΑΥΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ...


ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ALLZZARO,ΟΠΟΥ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ -ΜΗΤΕΡΑ,ΑΣ ΒΑΛΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΦΩΤΟ!!!

ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 05/09/2003 22:24:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 20:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ALLZZARO,
ΤΙ ΕΓΙΝΕΣ;ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΠΛΟΙΑΡΙΟ;
ΓΙΑ ΠΟΥ ΦΥΣΑΝΕ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΑΝΙΑ ΜΑΣ;


ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΦΕΓΓΑΡΙ;ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ...
ΦΙΛΕ ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ...(ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ...)


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 03:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρεπει ή δεν πρεπει να ΜΗΝ τρωμε τα ζωα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 13:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ ALLZZARO,
ΤΙ ΕΓΙΝΕΣ;ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΠΛΟΙΑΡΙΟ;
ΓΙΑ ΠΟΥ ΦΥΣΑΝΕ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΑΝΙΑ ΜΑΣ;

Ηρέμησε kapodistria δεν εχω κανένα καράβι.
Ενα φουσκωτό είναι αλλά πολυταξιδεμένο.

Με τη θαλάσσιο βασίλειο εχω μεγαλύτερο πάθος απο οτι στην ξηρά.
Με τα σκαναμπεβάσματα της ατμ. πίεσης δεν είναι για ταξίδια τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 13:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρεπει ή δεν πρεπει να ΜΗΝ τρωμε τα ζωα ?

Γειά σου masvidal.

Η ερώτηση θα μπορούσε να γίνει εάν δεν τρώγαμε τα ζώα.

Στην περίπτωση που τα τρώμε ολοι μας θα πρέπει να ισχύει η αντίστροφη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 14:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάφοροι άνθρωποι είναι κρεοφάγοι για ποικίλλους λόγους.
Άλλοι άνθρωποι είναι φυτοφάγοι γιά άλλους λόγους.

Το θέμα δεν έχει να κάνει με την ηθική ή το συναίσθημα της συμπόνοιας για τους μικρούς μας φίλους, επειδή είναι θέμα ενεργειών και από εκεί ξεκινάει η όλη υπόθεση. Αν και παρατηρείται μια έξαρση για φυτοφαγία, κυρίως μεταξύ των νεαρών, εσχάτως.

Σκεφτείτε ποιά ζώα τρώνε οι κρεοφάγοι...τα φυτοφάγα.
Φανταστείτε να έτρωγαν λύκους, λιοντάρια, ύαινες κ.λ.π.

Το φυτό έχει τις καλύτερες ενέργειες.

Οι κρεοφάγοι παίρνουν ενέργειες δεύτερης κατηγορίας τρώγοντας τα φυτοφάγα ζώα.

Οι φυτοφάγοι παίρνουν ενέργειες πρώτης κατηγορίας τρώγοντας φυτά.

Τα φρούτα όμως είναι εκλεκτότερης ενέργειας, εκτός αυτού το ίδιο το φυτό/δέντρο μας τα προσφέρει κιόλας για τους δικούς του βέβαια σκοπούς.

Η ενέργεια που παίρνομε, από το όποιο φαγητό, είναι η κατώτερη και λιγότερης σημασίας, όλων.

Χωρίς αέρα ζούμε ως 5 λεπτά,
χωρίς νερό ζούμε έως τρεις-πέντε μέρες,
χωρίς φαγητό έως 40-50 ημέρες.
Χωρίς την ενέργεια (παντελώς) του ήλιου πόσο;

Καλού κακού θα προσέχω την "Πήγασό" μου από τους κρεοφάγους!


Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 15:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να καλωσορίσω τη φίλη μας κάθυ.

Αγαπητή μου.

quote:
Το θέμα δεν έχει να κάνει με την ηθική ή το συναίσθημα της συμπόνοιας για τους μικρούς μας φίλους

Οπωσδήποτε ο καθένας εχεις τους λόγους του να μην είναι κρεατοφάγος.

Εγώ είμαι της άποψης οτι εκτός απο το συναίσθημα και την συμπόνοια τα οποία αναμφισβήτητα σήμερα δεν τα λαμβάνεις κανείς ή σχεδόν κανείς υπόψιν οτι πρέπει να φερθούμε γενικά στη φύση χάρη στην οποία μπορούμε και υπάρχουμε πιο ευγενικά.
Μέχρι σήμερα ο ανθρωπος δημιουργεί πάντα μα πάντα εις βάρος της φύσης. Οτι και να δημιουργήσει θα το δημιουργήσει προς οφελος της εξέλιξής του και πάντα εις βάρος της φύσης.
Πάρε παράδειγμα τη διατροφή του. Πάντα εις βάρος της φύσης.
Η οικοδόμηση , η μετακίνηση του, η επιπλωσή του, κα.
Πόσα δάση χρειάστηκαν να ξεκληριστούν για ξυλεία η οποία στο τέλος κατέληξε στα σκουπίδια.
Μήπως λοιπόν πρέπει να σκεφτεί οτι ολα αυτά τα οποία είναι σχεδόν αναγκαία για την καθημερινή του διαβίωση μπορούν να γίνουν χωρίς να βλάπτουμε τόσο πολύ .. γύρω μας.
Οικολογικά χρώματα, οικολογικά πλαστικά αντί για δέρματα, ανακυκλωμένο η συνθετικό ξύλο.

Αν μιλούσες για κάτι τέτοιο τον 16 αιώνα θα έτρωγες ξύλο.
Σήμερα ομως το σκεφτόμαστε σοβαρά.

Ισως στο μέλλον ο ανθρωπος καταλάβει οτι δεν χρειάζεται πλέον τόσα πολλά για την καθημερινή του ανάγκη.
Αυτό το ξέρεις σίγουρα πολύ καλύτερα απο μένα.
Γιατί μιλάς απο το μέλλον.
Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 15:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναρρωτιέμαι ποιό θα είναι το μέλλον μας μια και ειπες ``οτι μιλάς απο το μέλλον``.

Φαντάζομαι κάτι... Να μην κατοικούμε πλέον στη γή αλλα στην τροχιά της γής. Σε ενα τεράστιους δορυφόρους με θέα .... τον πλανήτη γή.
Η μεταφορά μας θα γίνεται πλέον με οχήματα που θα χρησιμοποιούν .. αντιβαρύτητα χωρίς να ρυπαίνουν.
Η διατροφή μας θα εχει πλέον χάσει ...τη γεύση της.
Η γή θα ανήκει αποκλειστικά στο ζωικό και το φυτικό βασίλειο πάντα υπο την επίβλεψη του ανθρώπου.
Ο ανθρωπος θα εχει στραφεί σε μία καινούργια αναζήτηση. ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 18:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πρεπει ή δεν πρεπει να ΜΗΝ τρωμε τα ζωα ?



ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ,ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑLLZZARO ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΤΡΩΜΕ,ΤΟΤΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΑΣ;( ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,Ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;)


ΑΧ,ΞΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ...



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 07/09/2003 18:51:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 18:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ηρέμησε kapodistria δεν εχω κανένα καράβι.
Ενα φουσκωτό είναι αλλά πολυταξιδεμένο.

Με τη θαλάσσιο βασίλειο εχω μεγαλύτερο πάθος απο οτι στην ξηρά.
Με τα σκαναμπεβάσματα της ατμ. πίεσης δεν είναι για ταξίδια τώρα.


Ε,ΚΑΛΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΒΑΡΚΟΥΛΑ!!!
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ "ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ" ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΦΟΥ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ,ΚΑΙ ...ΕΜΠΝΕΥΣΗ!!!
(ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ...ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΜΠΝΕΥΣΗ!!!)
Α, ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΜΑΣ,ΧΑΡΜΑ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 01:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Πρεπει ή δεν πρεπει να ΜΗΝ τρωμε τα ζωα ?



ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ,ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑLLZZARO ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΤΡΩΜΕ,ΤΟΤΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΑΣ;( ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,Ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;)


ΑΧ,ΞΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ...



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 07/09/2003 18:51:13


Πως με καταλαβαινεις βρε Καποδιστρια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy