ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 16:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι μπλέξαμε τα μπούτια μας Γιάννη...
Θα σου πώ , την δική μου θέση πάνω στο όλο θέμα που έχει ανακύψει...
Με αφήνει παγερά αδιάφορο φίλε μου και πραγματικά το μόνο που ενδιαφέρει είναι αυτες καθ'εαυτές οι συζητήσεις και μόνον και τίποτ'αλλο...
Προσωπικά γνωρίζω μόνο , το τι είμαι εγώ ... πέραν αυτού οτιδήποτε άλλο ως συμπεριφορά..ταυτότητα κοκ υπάρχει απλά δεν με ενδιαφέρει στο βαθμό μάλιστα που εγώ δεν έχω καμμιά συμμετοχή και συνεργασία...
Όποιος έχει τα γένια έχει και τα χτένια αλλα και τα απόνερα των όσων καλλιεργεί...
Κατα την ταπεινή μου γνώμη , δεν θα πρέπει να μας απασχολήσει περαιτέρω το θέμα και η αναμόχλευσή του μόνο "κακό" μας κάνει...
Προσωπικά με γνωριζουν ορισμένα πρόσωπα και γνωρίζουν ότι είμαι αυτός που δηλώνω και κανένας άλλος και πως ότι λέω τα λέω εγώ ο ίδιος...επίσης θάθελα να πώ επι τη ευκαιρεία , ότι δεν υπάρχουν οι "πάνω" και οι "απο κάτω"...οι "καλύτεροι" και οι "χειρότεροι"...οι "γνώστες" και οι "μη γνώστες"...αυτά είναι βλακείες και σενάρια νοσηρών και ευφάνταστων εγκεφάλων...
Όλοι συνοδοιπόροι είμαστε εδώ και στην ζωή ή έστω αν θές συνάνθρωποι και τίποτ'αλλο και "κάθε πουλί με την λαλιά του χαίρεται"...
Ας προσπαθήσουμε να κυριαρχήσουμε στον εαυτό μας και έχω την αίσθηση ότι καλύτερα θα είμαστε...
Το τι αλλα και το ποιός είναι ο καθένας το γνωρίζει ο ίδιος και δεν πρόκειται προσωπικά να γίνω μέρος του προβλήματος κανενός...

Ας το φροντίσουν οι ίδιοι...αλλα και όλοι όσοι συμμετέχουν -με διαφόρους τρόπους- στην ύπαρξη και άλλων ταυτοτήτων...διότι θεωρώ , ότι δεν είναι το πρόβλημα μόνο όσοι έχουν διπλούς λογαριασμούς -αυτό κατάλαβα απο τις μέχρι τούδε μαρτυρίες/τοποθετήσεις- αλλα και κείνοι που ενδεχομένως συναινούν ενώ γνωρίζουν και ίσως περνάνε και μηνύματά τους και κείνοι δια μέσου αυτων των λογαριασμών -αυτοί είναι χειρότεροι και απο τους διπλούς..- , ίσως μάλιστα και συνομιλούν και καταστρώνουν και σχέδια μαζί αλλα και λένε και τον "πόνο" τους αλλα και τα δίκαια -κατα την άποψή τους- κακεντρεχή σχολιά -τους-...λέω εγώ τώραααα...
Είναι όντως πολλοί άνθρωποι που μη έχοντας οτιδήποτε το σημαντικό να κάνουν στην ζωή τους ασχολούνται με διάφορα "όμορφα" ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΑ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ......δεν είναι τυχαίο το ξεκατίνιασμα που υπάρχει γενικότερα στην Νεο-Ελληνική πραγματικότητα...
Άμα τους πιάσεις λίγο απο την μύτη , θα σκάσουν...

Νά'σαι καλά φίλε μου..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 16:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ, συγνώμη αλλά να σε ρωτήσω κάτι :

Δηλ. εσένα δεν θα σε πειράξει αν συνομιλείς για αρκετό διάστημα με το x μέλος και στο τέλος αποδειχτεί πως αυτό το x μέλος, σε έχει παραμυθιάσει ασύστολα ; Δεν θα σε πειράξει αυτό ; Δεν θα αισθανθείς πως σε κορόϊδευε ; πως σε παραπλανούσε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 16:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και ποιός σου είπε Αλεξ οτι δεν μπορείς να πιστέψεις τον Ζιπ?
Ελέυθερα να τον πιστέψεις!
Μετα θα κάνεις αυτό που ξέρεις καλά.
Θα ζητάς <<ειλικρινά>> συγνώμη,μέχρι την επόμενη <ατασθαλία>> σου!!

Εδωσα κάτι που δείχνει οτι δεν είμαι ψεύτης.
Θέλει ομως να αλάξεις τα καύσιμα για να το δείς!


Ρε Νικόμαχε,τί είναι αυτό που κάνεις τώρα? Λές οτι εδωσες κάτι που δείχνει οτι δεν είσαι ψεύτης, και το αφήνεις έτσι να αιωρείται.Δεν το διευκρινίζεις. Υποτίθεται οτι πρέπει να μας αποδείξεις την τιμή σου με ξεκάθαρα επειχηρήματα. Αντι να κάνεις αυτό,πετάς μισόλογα μαζί με εξυπνάδες για το iq μου.Αυτό κατα την γνώμη μου,δείχνει ανθρωπάκο που φοβάται.Άμυντικός μηχανισμός.Και πιστεψέ με δεν το λέω καθόλου ειρωνικά.

Edited by - alex22 on 26/06/2011 16:54:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 16:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Υποτίθεται οτι πρέπει να μας αποδείξεις την τιμή σου με ξεκάθαρα επειχηρήματα.


Ποια τιμή ; Αυτή που δεν έχει ;

Αυτός ξέρεις τι εννοεί όταν λέει πως μας έδωσε κάτι που δείχνει ότι δεν είναι ψεύτης ; Το γεγονός πως κατέβηκε μια φορά το μέλος pandi στην Αθήνα και τον πήρε τηλ. για να βρεθούνε, αλλά αυτός δεν μπόρεσε λόγω θανάτου του πεθερού του. Αυτό το γεγονός γι' αυτόν, αποδεικνύει πως δεν είναι ψεύτης ... Δηλ. τι να λέμε ... τι να λέμε ... ;!

Εδώ, πεντακάθαρα πια, βγαίνει και λέει πως είναι σε ένα μέρος και τα ίδια τα στοιχεία που δίνει, τον διαψεύδουν. Και το κάνει αυτό, γιατί ξέρει πως έτσι και περάσει αυτή η εντύπωση σ' αυτούς που συνομιλεί, μετά - άμα στραβώσει κάτι - όλοι θα βγουν να τον υποστηρίξουν. Όπως π.χ ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ. Του είπε κάποιος πως είναι από την Λάρισσα, κι αυτός το πίστεψε. Ε, του λέει πως είναι από την Ερέτρια, ε, και πάλι το πιστεύει.

Εγώ λοιπόν ΠΛΑΤΩΝΑ - γιατί έχεις γράψει κι εσύ τις μαλακίες σου - ξε'ς από που είμαι ; Από το Ηράκλειο της Κρήτης. 'Ντάξει ; Ησύχασες ;

Edited by - zip on 26/06/2011 17:04:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτός ξέρεις τι εννοεί όταν λέει πως μας έδωσε κάτι που δείχνει ότι δεν είναι ψεύτης ; Το γεγονός πως κατέβηκε μια φορά το μέλος pandi στην Αθήνα και τον πήρε τηλ. για να βρεθούνε, αλλά αυτός δεν μπόρεσε λόγω θανάτου του πεθερού του. Αυτό το γεγονός γι' αυτόν, αποδεικνύει πως δεν είναι ψεύτης ... Δηλ. τι να λέμε ... τι να λέμε ... ;!

Αϊντέ....,και θελει τώρα να μας πείσει με αυτόΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι. Και μάλιστα λέει "Εαν δεν με πιστεύετε, ρωτήστε και την pandi!!!". Λες και η pandi υπάρχει περίπτωση να πει το αντίθετο δηλ. ... Ότι δεν κατέβηκε Αθήνα και ότι δεν τον πήρε τηλ. ή λες και εμάς μας ενδιαφέρει γι' αυτό.

Ο άνθρωπος είναι πολύ σούργελο, πολύ σούργελο όμως ...

Edited by - zip on 26/06/2011 17:12:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι. Και μάλιστα λέει "Εαν δεν με πιστεύετε, ρωτήστε και την pandi!!!". Λες και η pandi υπάρχει περίπτωση να πει το αντίθετο δηλ. ... Ότι δεν κατέβηκε Αθήνα και ότι δεν τον πήρε τηλ.

Πολύ σωστή παρατήρησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως, λίγο κάθησα και λίγο έψαξα γι' αυτόν και βρήκα ουκ ολίγα. Σκέψου δηλ. να πάρω ένα προς ένα τα μηνύματά του και τις δημοσιεύσεις του τι έχει να γίνει ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινέ, συγνώμη αλλά να σε ρωτήσω κάτι :

Δηλ. εσένα δεν θα σε πειράξει αν συνομιλείς για αρκετό διάστημα με το x μέλος και στο τέλος αποδειχτεί πως αυτό το x μέλος, σε έχει παραμυθιάσει ασύστολα ; Δεν θα σε πειράξει αυτό ; Δεν θα αισθανθείς πως σε κορόϊδευε ; πως σε παραπλανούσε ;



Σαν θές την απάντησή μου Zip..θα στην πώ ειλικρινέστατα , μολονότι την κατέθεσα και πρίν...
Προσωπικά με πειράζει όταν εγώ με σκέψεις και συμπεριφορές ενόχλησα ή έβλαψα κάποιον συνάνθρωπό μου και ΑΝ ασχολιόμουν στην ζωή μου να βρώ τον μήτο της Αριάδνης ΓΙΑ ΚΑΘΕ τι έξω απο μένα , τότε θα είχα εκχωρήσει την ζωή μου σε μια ατελέσφορη και ατέρμονη διαδικασία επίλυσης εξισώσεων με πολλούς αγνώστους...που δεν θα οδηγούσε πουθενά και αυτό διότι τα παραδείγματα που επικαλείσαι είναι αμετρητα Zip...ακόμα και στην ίδια την ζωή δεν μετριούνται οι διπλοί-τριπλοί και τετραπλοί και η μάσκες -υποκρισία- αμέτρητες παντού...
Πολύ σοφή η ρήση...με τα πίτουρα και με τις κότες και νομίζω την γνωρίζεις φίλε μου...
Όχι δεν ασχολούμαι και δεν με ενδιαφέρει και κείνο που παρατηρώ ολοένα και περισσότερο είναι ότι η όλη υπόθεση με αφήνει παγερά αδιάφορο , ας απασχολήσει αυτούς που ασκούν αυτό το "άθλημα" ... προσωπικά δεν θα πάρω μέρος και μόνο η ενάσχολήσή -μου- σε κάτι τέτοιο σε επίπεδο και μόνο συζήτησης με χαλάει ως άνθρωπο...
Ξανα-λέω ότι προσωπικά με ενοχλεί τι κάνω εγώ , τα υπόλοιπα είναι θέματα και προβλήματα των άλλων μη οφειλόμενα σε μένα ... εσένα ή οποιονδήποτε άλλο πέραν των ιδίων των επινοητών τους...και μερος του προβλήματος του οποιουδήποτε δεν πρόκειται να γίνω επ'ουδενί...
Ούτως ή άλλως κεντρικά εμένα δεν με ενδιαφέρουν πρόσωπα αλλα απόψεις-σκέψεις-ιδέες...διαφορετικά θα ήμουν σε κάποιο chat-room...
Ενδεχομένως να μην σου αρέσει το σκεπτικό μου αλλα αυτό είναι φίλε μου...


Επ'αυτού , έχω να παρατηρήσω το εξής...

" Δεν θα σε πειράξει αυτό ; Δεν θα αισθανθείς πως σε κορόϊδευε ; πως σε παραπλανούσε ";


..Τον εαυτό του παραπλανάέι και όχι εμένα και τον εαυτό τοτε εκθέτει και όχι εμένα , εσένα ή κάθε συνομιλητή του....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 26/06/2011 17:22:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου προξενεί εντύπωση το γεγονός πώς το σύνολο των μελών
της Κοινότητας,πλήν ελαχίστων εξαιρέσεων,οχι μόνο δεν
καταφέρεται κατά των διπλών λογαριασμών,αλλά τηρεί και σιγήν
ιχθύος.Η μη συμμετοχή σε ενα τέτοιο θέμα,που αφορά το καλό
του φόρουμ...δοκεί συναινείν?
Δεν θα ηθελα να πιστέψω κάτι τέτοιο.

Ευκαιρίας δοθείσης,εκ της προσωπικής διαμάχης με τον εν ενεργεία
αρχηγό όλων των τρόλ,διεγραμμένων και μη,επρεπε να γίνει μια
ακόμη προσπάθεια εκ μέρους ολων,για την εξυγείανση του χώρου.

Δεν πιστεύω οτι οι σοβαροί συνδίκτυοι,συμφωνούν με την ύπαρξη
υπερδιπλων λογαριασμών.Ευκαιρία είναι τώρα να στηλιτευθεί κάθε
προσπάθεια,εναντίον της ομαλής λειτουργίας,του ευγενούς διαλόγου,
του εξυπνου χιούμορ,της <<διαδικτυακής>> αμυλας,μεταξυ των μελών
μιας τόσο παλαιάς και εύρωστης κοινότητας διαλόγου,οπως το φόρουμ
του esoterica.

Η διαχείρηση μπορεί να θέλει να βοηθήσει,αλλά για λόγους,ας τούς
πούμε,δημοκρατικούς,δεν μπορεί να επιβληθεί σε ολες τις επιθέσεις
κατά των μελών και των θεμάτων της κοινότητας.

Πριν λίγες μέρες ο Admin,εκανε γνωστή την πρόθεσή του να βοηθήσει
την ομαλή λειτουργία του φόρουμ,καλώντας οσα μέλη ήθελαν,να λάβουν
θέση,περί των διπλών λογαριασμών και περί των υβριστικών μηνυμάτων.
Κανείς όμως,ούτε ενας δεν ανταποκρίθηκε!
Γιατί το έκανε αυτό ο Admin?
Μήπως ήθελε να του δώσουμε εμείς,την δύναμη,να επιβάλλει το σωστό
απο την θέση του διαχειριστή?Επειδή <<φωνή λαού,οργή θεού>>,λέει
η παροιμία?

Παρατήρησα οτι υπήρξε μια μαζική διαγραφή μελών,στο παρελθόν.
Μήπως αυτό ήταν ενα λάθος,το οποίο η διαχείρηση δεν θέλει να
επαναλάβει,κατα το <<δις εξαμαρτειν ουκ ανδρός σοφου...>> και
ετσι καταφεύγει στην <δημοσκόπηση> μεταξύ των μελών?
Αν του δώσουμε εμείς την δύναμη του διαχειριστή,να πράξει τα
δέοντα,τον απαλάσουμε απο τον <βραχνα> του...δις εξαμαρτείν!!

Μπορεί και να κάνω λάθος και ο Admin να μην χρειάζεται την δική
μας φωνή,για να ενεργήσει.
Οπως και να εχει ομως,η γνώμη η δική μας,επειδή εμείς αποτελούμε
την κοινότητα,εχει βάρος.

Επειδή πρόθεσή μου δεν είναι να <<ανάψω φωτιές>> και να τροφοδοτήσω
ιντριγκες,δεν χρειάζεται να τοποθετείται κάποιος που θέλει να
βοηθήσει,ονομαστικά αλλά θεματικά.
Η απλή καταδίκη των διπλών λογαριασμών και των τρολαρισμάτων
είναι αρκετή.Για την απόδοση ευθυνών,αρμόδια είναι η διαχείρηση,
αφου θα λάβει υπ όψιν της,την θέλησή μας.


Δεν βλέπετε φίλοι συνδίκτυοι,με τι θράσος και κομπασμό τα διάφορα
τρόλ,προαναγγέλουν την διάλυση του esoterica,με την μη συμμετοχή
στις συζητήσεις?Και λογικό είναι,οταν εμφανίζονται πολλοί διπλοί
λογαριασμοί και τρολάρουν σε κάθε θέμα,με ειρωνίες,αισχρολογίες
και τα γνωστα κόλπα αποσυντονισμού της συζήτησης,τα περισσότερα μέλη
να αποφεύγουν να συμμετέχουν.

Λοιπόν,θα τους αφήσουμε να μας διαλύσουν?


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

"Δεν θα σε πειράξει αυτό ; Δεν θα αισθανθείς πως σε κορόϊδευε ; πως σε παραπλανούσε ";

Τον εαυτό του παραπλανάέι [ 'Ντάξει, αυτό είναι το βέβαιον ] και όχι εμένα και τον εαυτό τοτε εκθέτει και όχι εμένα , εσένα ή κάθε συνομιλητή του....


Ωραία, 'ντάξει. Κι αν εσύ αυτού του ανθρώπου που σε παραπλάνησε του έχεις εκμυστηρευθεί κάποια πράγματα δικά σου, προσωπικά σου ;

Edited by - zip on 26/06/2011 17:27:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ-trexagireve,

Kάνε την αρχή εσύ. Πες μας ποιος διπλός λογαριασμός είσαι εσύ και σε ποιες περιπτώσεις έκανες trolling.

Έλα λοιπόν ... κάν' το!


Edited by - zip on 26/06/2011 17:29:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλεος ρε νικόμαχε,πάς να αλλάξεις τι ροή του θέματος.Γιατί δεν αφήνεις τα σάπια επιτέλους.Να σε ρωτήσω κάτι? Φοράς παντελόνια η φούστα?

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΕ,

Kάνε την αρχή εσύ. Πες μας ποιος διπλός είσαι και σε ποιες περιπτώσεις έκανες trolling.


Ναι,βρήκες τώρα.Σιγά μην το κάνει,θα αρχίσει τα γνωστά πάλι.

Είναι φανερό οτι θέλει να το αποφύγει.Και να σκεφείτε οτι ο συγκεκριμένος ανθρωπος μας λέει οτι δεν αντέχει τους διπλούς, ενω ο ίδιος κάνει την πάπια τώρα που τον ρωτάμε να μας πεί για τον εαυτό του.Αυτό απο μόνο του δεν λέει αρκετά πράγματα?Και καλά το παίζει ανώτερος με αξυπναδούλες.Μικροπρέπεια.

Edited by - alex22 on 26/06/2011 17:32:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας πρόσεχα θα έλεγα...
Αλλα και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι θα μπορούσα να κάνω γι'αυτό...
Να τον απειλούσα π.χ ότι αν πεί οτιδήποτε θα του κάνω το ένα ή το άλλο???
Δεν τα κάνω εγώ αυτά ρε Zip...ποτέ δεν τα έκανα εκτός και αν στην παιδική μου ηλικία κάτι είχα κάνει και δεν το θυμάμαι...και εκτός αυτού δεν έχω κάτι μεμπτό ως άνθρωπος ή εγκληματικό κάνει προκειμένου να το εκμυστηρευθώ και να μου προξενήσει προβλήματα η γνωστοποίησή του...
Εν πάσει περιπτώσει , αυτές είναι οι θέσεις μου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλεξ
Έλεος ρε νικόμαχε,πάς να αλλάξεις τι ροή του θέματος.Γιατί δεν αφήνεις τα σάπια επιτέλους.Να σε ρωτήσω κάτι? Φοράς παντελόνια η φούστα?


Είδες που έχω δίκιο για το IQ σου?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E, πεταμένε!

θυμάσαι τι σου είπα στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=5&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10178 ; E; Θυμάσαι ; Να στο θυμήσω ;

quote:
zip, Απεστάλη: 16/06/2011

Ε, ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ;;; Για πες μου ...


Τι θα γίνει αν βγω εγώ και κατηγορίσω εσένα για πολλαπλούς λογαριασμούς ;;;

[ εγώ θα βγω ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, όχι έτσι όπως εσύ, στα κουτουρού ... ή έτσι επειδή σου "σφύριξε" κάποιος κάτι στ' αυτάκι σου ]


Θυμάσαι τι μου απάντησες ; Να στο θυμήσω κι αυτό ;

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 16/06/2011

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ζιπ. Βγές και πές οτι γουστάρεις!!


Τώρα λοιπόν, τι σκούζεις ;;;

Edited by - zip on 26/06/2011 17:39:28

______________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
ιδιαίτερα προσβλητικού χαρακτηρισμού
που βάλλεται επί προσωπικού

26/6/2011
______________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω αυτό που βλέπω απο σένα είναι οτι συνέχεια αποφεύγεις την αλήθεια.Γιατί δεν μας μιλάς ξεκάθαρα? Απλά πραγματα.

Και εγώ είδες που έχω δίκιο για τις εξυπναδούλες σου και την μικροπρέπεια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip
Εγώ λοιπόν ΠΛΑΤΩΝΑ - γιατί έχεις γράψει κι εσύ τις μαλακίες σου - ξε'ς από που είμαι ; Από το Ηράκλειο της Κρήτης. 'Ντάξει ; Ησύχασες ;
......

Zip, όταν γράφω σε Ένα φόρουμ εσωτερισμου, δεν γράφω ούτε για να πείσω, ούτε για να κοροιδεψω, ούτε για να διασκέδαση. Συναντώ εξυπνάδες, μέλη, ανθρώπους, που εννοείτε σε κάποιο σημείο υπάρχει επικεινωνεια. Υπάρχει σχέση, σε κάτι που ενδειαφερει και τους δυο. Η αλήθεια. Οι σκέψεις. Τα ιμπουτ. Τώρα, η Μονή μαλακια που εκανα, (και το παραδέχομαι) είναι πως γράφω με το ίδιο ΝΙΚ εδω και 10 χρόνια, (μετα τον αδμιν είμαι ο αρχαιοτερος μαλακας ΚΑΤ εσένα, αλλα ρε ζιπ, εκείνα τα πρώτα χρόνια ήμουν τυχερός, γνώρισα όμορφα άτομα στο εσωτερικά, τόσο στις συζητήσεις όσο και απο κοντα. Σου αναφέρω μερικά, έτσι για να γνωρίσεις και το επίπεδο...

Τηοτη
Πλωτινος,
Αδμιν,
Κελσος (αν και τσακωθηκαμε, τα βρήκαμε)
Unseen,

Και αρκετά ακόμα.

Και μάλιστα, εκείνο τον καιρο, εναντιωθηκα στην κάθε διαγραφή μελλους (φυσικα και τη δικη σου) γιατί γνωριζα πως αργά η γρήγορα θα τρολλαριζαν...η θα έγραφαν πάλι με άλλο ΝΙΚ.

Τώρα είναι η δεν είναι ο τρεχας ο νικομαχος, δεν με ενδιαφέρει, γιατί δεν απαντώ σε άτομα, μα σε ιδέες, και σε ομορφο διάλογο. Αν δεν μου αρέσει ο τρόπος που γράφει η το περιεχομενο, δεν απαντώ...μα δεν τσακονομαι. Δεν θέλω να αποδείξω κάτι σε κάποιο, όταν είδα πριν χρόνια πως δεν υπήρχε λόγος να γράψω, εσβησα το λινκ του εσωτερικά, και δεν ξαναμπηκα, επί σειράς ετών...

Αυτα τα λίγα Ζιπ, και αν χρειασθεί αλλας μαλακιες μου, πες μου να συμπληρώσω..

Τώρα, τοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Τώρα είναι η δεν είναι ο τρεχας ο νικομαχος, δεν με ενδιαφέρει, γιατί δεν απαντώ σε άτομα, μα σε ιδέες, και σε ομορφο διάλογο.


Εσύ δηλ. με αυτό το μήνυμα που έστειλες πριν από μερικά δευτερόλεπτα, απάντησες π.χ στις ιδέες μου ;;; Και στην ιδέα δηλ. την δική μου πως έχεις γράψει κι εσύ τις μαλακίες σου ; Σ' αυτό απάντησες ;;;

Edited by - zip on 26/06/2011 17:54:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 17:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντησα στην πρόκληση σου...λες πως λέω μαλακιες, γιατί πιστεύω κάποιον που μου λέει πως είναι απο κάπου..

Και αν δεν είναι, τι θα γίνει? είμαι καλαδιαθετημενος να ακούσω τον άλλο. Αν μου πει πως είναι ο Χριστός ο βουδας ο μπιν λαντεν η ο devas, τι αλλάζει?

Αυτός, η η προδιάθεση μου?

Οτι και να πεις πως είναι, οκ θα πω...να σε ακούσω! Τηατς αλλ ζιπ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Και ποιός σου είπε Αλεξ οτι δεν μπορείς να πιστέψεις τον Ζιπ?
Ελέυθερα να τον πιστέψεις!
Μετα θα κάνεις αυτό που ξέρεις καλά.
Θα ζητάς <<ειλικρινά>> συγνώμη,μέχρι την επόμενη <ατασθαλία>> σου!!

Εδωσα κάτι που δείχνει οτι δεν είμαι ψεύτης.
Θέλει ομως να αλάξεις τα καύσιμα για να το δείς!


Ρε Νικόμαχε,τί είναι αυτό που κάνεις τώρα? Λές οτι εδωσες κάτι που δείχνει οτι δεν είσαι ψεύτης, και το αφήνεις έτσι να αιωρείται.Δεν το διευκρινίζεις. Υποτίθεται οτι πρέπει να μας αποδείξεις την τιμή σου με ξεκάθαρα επειχηρήματα. Αντι να κάνεις αυτό,πετάς μισόλογα μαζί με εξυπνάδες για το iq μου.Αυτό κατα την γνώμη μου,δείχνει ανθρωπάκο που φοβάται.Άμυντικός μηχανισμός.Και πιστεψέ με δεν το λέω καθόλου ειρωνικά.

Edited by - alex22 on 26/06/2011 16:54:49



Και το δικό μου iq πρέπει να περιφρονεί ή τουλάχιστον το νεαρό της ηλικίας μου, διότι τον έχω ρωτήσει 100 φορές για το "ψάρεμα" του Dr και δεν μου απαντάει.

Και κάποιος άλλος εδώ μέσα δεν είχε σοβαρό πρόβλημα με τις ερωτήσεις...?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Και αν δεν είναι, τι θα γίνει? είμαι καλαδιαθετημενος να ακούσω τον άλλο. Αν μου πει πως είναι ο Χριστός ο βουδας ο μπιν λαντεν η ο devas, τι αλλάζει? [ Δεν ξέρω αγόρι μου, τι να σου πω ; Αυτό μονάχα εσύ το ξέρεις. ]

Αυτός, η η προδιάθεση μου? [ Και πάλι δεν ξέρω φίλε. Ρώτα τον εαυτό σου. Αλλά πάλι, αν αναρρωτιέσαι - που σωστά κάνεις και αναρρωτιέσαι - γιατί γράφεις αυτό ; ]

"Ρε ΝΙΚ τι λέει τελικά? που να προσαραξω...με τo γιοτ?Eρετρια? Άγιο κώσταντινο? Η θεσσαλονίκη? Το τελευταίο ενδείκνυται, θα μας εκτελωνησει (στα ΕΣΩ και στα έξω μας), το φιλαρακι μας, ο ζιπ" [...]

[ Θέλω να πω δηλ. αν για σένα ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΕ γιατί ρε φίλε - το στανιό μου μέσα - το γράφεις αυτό ; Γιατί ; Και μην μου πεις για πλάκα, γιατί θα σε καντηλιάσω άσχημα! ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να σας απαντήσει ρε παιδιά ο πεταμένος ;

Τι περιμένετε ; Αυτός όλα τα μέλη του forum για trolls τα περνάει. Έχει τρολοφόβια ...


______________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
ιδιαίτερα προσβλητικού χαρακτηρισμού
που βάλλεται επί προσωπικού

26/6/2011
______________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναρκίσσα

quote:
Και το δικό μου iq πρέπει να περιφρονεί ή τουλάχιστον το νεαρό της ηλικίας μου, διότι τον έχω ρωτήσει 100 φορές για το "ψάρεμα" του Dr και δεν μου απαντάει.

Αυτό πάλι που το πάς?Για αυτό τον ρώτησα αν φοράει παντελόνι ή φούστα?
Δεν γίνεται να του κάνουμε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ και να μας λέει αρλούμπες και στο τέλος να μας βγάζει και χαζούς απο πάνω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ trelantonis, ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια, μα πάνω απ'όλα για την εν γένει δημιουργικότατη παρεμβολή σου στη Συζήτηση που διεξάγεται εδώ!


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πλατωνας
Τώρα είναι η δεν είναι ο τρεχας ο νικομαχος, δεν με ενδιαφέρει, γιατί δεν απαντώ σε άτομα, μα σε ιδέες, και σε ομορφο διάλογο. Αν δεν μου αρέσει ο τρόπος που γράφει η το περιεχομενο, δεν απαντώ...μα δεν τσακονομαι.

Φίλε Πλάτωνα συμφωνώ με την παραπάνω θέση σου

Από την συζήτηση των διπλών λογαριασμών, καταλήξαμε να εξετάζουμε αν ένα παλιό μέλος του οποίου ο λογαριασμός μλοκαρίστικε, επανήλθε με άλλο όνομα ή όχι
Αυτό και να έγινε δεν θα ήταν και τόσο τραγικό, και ούτε κατά την γνώμη μου έχει το νόημα ενός λογαριασμού τρολλάκια.
Πάνω σε ιδέες γίνεται η αντιπαράθεση όχι με ονόματα.

Τι σχέση λοιπόν μπορεί να έχει αν ο Νικόδημος είχε στο παρελθόν άλλο όνομα.
Αυτό που ερευνάται είναι ποιοι έχουν ΤΩΡΑ διπλούς ή πολλαπλούς λογαριασμούς και τους χρησιμοποιούν για να βρίσουν και να υποβιβάσουν το επίπεδο της συζήτησης, και όχι ποιες ιδέες έχουν.

Εξετάζοντας το προφίλ του δικού μου «ευάγγελου» , που ταυτίζεται με αυτό του δικού σας «τρεχα…», θεωρώ πως ΔΕΝ είναι συμβατό με τις «ιδέες» του Νικόδημου, αν και υπάρχει συγγένεια μικρή , με την νοοτροπία.

Η όλη υπόθεση με το λογαριασμό «τρέχα…» και η αναμόχλευση αυτής της ιστορίας, είναι φανερό πως γίνεται, για αποπροσανατολισμό της κουβέντας και μετατόπιση των βαριών ευθυνών των τρολάκιδων, και κυρίως του «αρχηγού» αυτών.
Έχει πλάκα που ΟΛΟΙ οι υποστηριχτές , αυλοκόλακες και χειροκροτητές του «αρχηγού» ανένηψαν, ο αρχηγός κάνει προστάθια απεγνωσμένη τώρα να τους κρατήσει στην στρούγκα του, δικαιολογώντας και αποπροσανατολίζοντας αλλού την κουβέντα.

Για την ταμπακέρα όμως άχνα, έτσι αρχιτρολλάκια?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναρκίσσα

quote:
Και το δικό μου iq πρέπει να περιφρονεί ή τουλάχιστον το νεαρό της ηλικίας μου, διότι τον έχω ρωτήσει 100 φορές για το "ψάρεμα" του Dr και δεν μου απαντάει.

Αυτό πάλι που το πάς?Για αυτό τον ρώτησα αν φοράει παντελόνι ή φούστα?
Δεν γίνεται να του κάνουμε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ και να μας λέει αρλούμπες και στο τέλος να μας βγάζει και χαζούς απο πάνω!



Αγαπητέ μου φίλε, Άλεξ...

Κι άλλο στοιχείο ομοιότητας. Πρόσθεσέ το στον κατάλογο.

Edited by - Narkissa555 on 26/06/2011 18:15:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασφαλώς Ναρκίσσα .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είδες να γράφω? χιούμορ κάνω, σου λέω και πάλι, ιδέες σαν αυτές που αναφέρεις για το Νικομαχο περνούν και απο το κεφάλι μου, (οι τρίχες δεν την έκαναν ακομα... μα δεν είναι ούτε και το κάνω θέμα. Π.χ ο Γιάννης ψεύτης όπως γράφει μου θυμίζει το λορετζο. Μετα σκέφτομαι, μα όχι..ο λορετζο ήταν ποιο ήσυχος. Μετα μου την πέφτει με ειρωνιτσα (το έκανε και ο λορετζο) γράφει για το ριτσο και το Σεφέρη.. αμάν λέω, αυτός είναι... μα δεν λέω τίποτα, όχι γιατί φοβάμαι, μα γιατί δεν είμαι σίγουρος. Στο κάτω κάτω, έχει τους λόγους του που γράφει, και διαβάζω ορισμένα ενδιαφέροντα και απο αυτόν

ζιπ, δεν είναι όλοι οι άνθρωποι fightclub, βρες τις χορδές τους, Και γίνονται φίλοι σου.
Θέλεις τώρα να βρισεις?

ελεύθερα! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 18:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο νικόμαχος την εκανε με ελαφρά πηδηματάκια βλέπω.Τι αντράς που είναι έ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1992188
Maintained by Digital Alchemy