ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 3".
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 49
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 18:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Παίδες, διάβασα αυτό από την τουρκική εφημερίδα Hurriyet πριν απο 2 μέρες, ήθελα να το ποστάρω νωρίτερα αλλά το θέμα ήταν κλειδωμένο. Επεισόδιο με νεκρό Τούρκο πολίτη στα στα Τουρκο-Βουλγαρικά θαλάσσια σύνορα. Δεν το δένω και σίγουρο, αλλά μου θύμισε το τμήμα της προφητείας του Ιωσήφ του Βατοπαιδινού "Κραυγή πολέμου έρχεται από τη Βουλγαρία".

http://www.hurriyet.com.tr/english/turkey/8728475.asp?gid=231&sz=57009

Bulgarian coast guard kills Turkish fisherman

Bulgarian officials reported an argument erupted between a Bulgarian coast guard vessel and a Turkish fishing boat early Thursday. A Turkish fisherman was shot and killed when the fishing boat attempted to leave the scene after a fight ensued, Bulgarian officials informed.

The Bulgarian coast guard fired on the fishing vessel as it tried to leave the scene. Turkish fisherman, Yalcin Ercan, was shot in the chest and died on his way to a hospital.

Bulgarian military prosecutors said they planned to file lawsuits against both the Turkish fishermen and the Bulgarian border patrol responsible for Ercan’s death. The Turkish-Bulgarian joint border commission will convene on Friday to begin an investigation into the incident.

In a separate incident, a Turkish fishing boat was held off Varna coast on Wednesday charged with violating Bulgarian territorial waters and poaching. Ten Turkish crew members were taken into custody, Bulgarian police said.


(Σημείωση: επειδή οι πηγές μου κατά κύριο λόγο είναι στην αγγλική, αν κάποιος δεν τα πάει καλά με την εν λόγω γλώσσα και επιθυμεί μεταφράσεις ή έστω περιλήψεις, ας το πει να τις συμπεριλαμβάνω από εδώ και πέρα στα posts μου.)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros2
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 18:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros2
Καλησπέρα
Δεν άντεξα πολύ amalia κ ήθελα να συμμετάσχω πιο νωρίς...Παραδέχομαι οτι ξέφυγα λίγο αλλά πρόκειται για περίπτωση...Δν νομίζω να παρεκτραπώ έτσι πάλι...
Πιστεύω το νέο μου όνομα να μην εντείνει τις υποψίες κάποιων εδω μέσα :)
Anyway το 3ημερο αυτό πάντως ουδεμία εξέλιξη με το θέμα μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 20:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
γιατι, εσυ τι περιμενες οτι θα γινει?

ηρεμιστε λιγο ρε παιδια! ειπαμε... αφηστε λιγες "ανασες"...

διαβαστε ομως ενα χαριτωμενο (θα ελεγα) κειμενακι...

Πίσω στην ΕΣΣΔ
Ο κυβερνοχώρος της Σοβιετικής Ένωσης ζει και βασιλεύει


Μόσχα




Η Σοβιετική Ένωση μπορεί να κατέρρευσε πριν από 17 χρόνια, ωστόσο υπάρχει ένα μέρος όπου η κομμουνιστική ουτοπία ζει και βασιλεύει: Η διαδικτυακή κατάληξη .su όχι μόνο συνεχίζει να υπάρχει, αλλά γνωρίζει και άνθηση με την καταχώρηση χιλιάδων νέων δικτυακών τόπων.

Οι ηλεκτρονικές διευθύνσεις με τη σοβιετική κατάληξη αυξήθηκαν κατά 45% από την αρχή του έτους και φτάνουν πλέον τις 45.000. Τη μικρή ηλεκτρονική κοινότητα διατηρούν μπλόγκερς, επιχειρηματίες αλλά και νοσταλγοί του παρελθόντος, που αντιστέκονται σθεναρά στις απόπειρες να καταργηθεί το όνομα χώρου .su.

Για παράδειγμα η νεανική οργάνωση Νάσι («δικό μας»), που υποστηρίζει τον Πούτιν και επιτίθεται συστηματικά στους επικριτές του Κρεμλίνου, έχει διαδικτυακή παρουσία στη διεύθυνση nashi.su, αν και αρνείται ότι το κάνει για λόγους νοσταλγίας.

Αλλοι πάλι αγοράζουν αναγνωρίσιμες διευθύνσεις .su που σίγουρα θα ήταν κατειλειμμένες σε άλλα ονόματα χώρου. Ο Βλαντιμίρ Κράμοβ, για παράδειγμα, διαχειριστής δικτύων στη Μόσχα, αγόρασε πέρυσι το microsoft.su ώστε η κατάληξη της ηλεκτρονικής του διεύθυνσης να είναι ευκολομνημόνευτη.

Επισήμως, βέβαια, το .su είναι υπό κατάργηση. Το διαδικτυακό όνομα χώρου κάθε χώρας διατηρείται σε λίστα του Διεθνούς Οργανισμού Τυποποίησης και κανονικά καταργείται αν η χώρα αλλάξει όνομα ή διασπαστεί. Αυτό εξάλλου συνέβη στη Γιουγκοσλαβία, αλλά και στο Ζαΐρ όταν έγινε η Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό.

Η Ρωσία αρχικά συμφώνησε να πάψει να καταχωρεί νέες διευθύνσεις .su, το 2001 όμως άνοιξε και πάλι το όνομα χώρου για κάθε ενδιαφερόμενο. Η μείωση τιμών στις νέες διευθύνσεις που ανακοινώθηκε φέτος τον Ιανουάριο οδήγησε σε αύξηση των δικτυακών τόπων .su από τις 31.000 στις 45.000.

Η ειρωνεία είναι ότι η σοβιετική κατάληξη δημιουργήθηκε το 1990, περίπου έναν χρόνο πριν από την κατάρρευση της ΕΣΣΔ.


Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από Associated Press



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 21:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS

link

____________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ LINK ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ
ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ
ΣΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ

21/4/2008
____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 21:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Γεια σου Stavros2 συνονόματε!!

Ο φίλος Predator έχει δίκαιο....δεν θα συμβαίνει κάθε μέρα κάτι νέο. Είπαμε.....

Αν και φίλτατε Predator θυμάμαι που έλεγες τον Αύγουστο (πες μου αν κάνω λάθος) ότι "Το κεμαλικό κατεστημένο τέλειωσε τώρα που βγήκε ο Ερντογάν" και ότι "Δεν πρόκειται να γίνει τίποτα από τους στρατηγούς. Ξεχάστε τον πόλεμο."
Είδες φίλε μου που τα πράγματα το διαψεύσαν? Ακόμα και αν τελικά το κόμμα του Ερτνογάν αθωωθεί, η Τουρκία θα είναι για καιρό ανάστατη. Όπως είδες το βαθύ κράτος της Τουρκίας είναι πολύ βαθύ....

Νομίζω ότι η επόμενη διπλωματικά θερμη περίοδος θα είναι τα μέσα Μάη λόγω των Σερβικών εκλογών στο Κόσοβο. Προσωπικά έχω την προσοχή μου και στη Κύπρο μιας και μου φαίνεται πιο λογικό να γίνει κάποια πρόκληση εκεί των Τούρκων (το "ράπισμα" που έλεγε και ο Παϊσιος). Αυτό το περιμένω γιατι βλέπω μια έντονη κινητικότητα στο Κυπριακό που προφανώς έχει εκνευρίσει την Άγκυρα αφού στέλνει κάθε λίγο και λιγάκι στρατιωτικούς στα κατεχόμενα.

Τέλος, ευχαριστώ την Αμαλία για την υποστήριξη που μου παρείχε στο θέμα των υποτιθέμενων πολλών λογαριασμών μου.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XRISTOMARILI
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 22:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XRISTOMARILI

stitsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 22:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
Ρε συ Χρηστομαριλη εξηγησεμας τι ειναι αυτη η εικονα.

"Greeks do not fight as heroes, heroes fight like Greeks" (Winston Churchill,1941)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2008, 23:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Για σας και πάλι φίλοι μου.
Φίλε Marco Hietala ίσως αυτο το γεγονόςστην Βουλγαρία να είναι αυτο που είπε ο Βατοπεδινός.

Φίλε Xristomarili στ αλήθειας σε όλα τα forum του esoterica που μπήκα το έχεις κάνει ποστ αυτο.Έίναι δική σου ερμηνεία?????

Φίλε Stavro77 εγώ περιμένω μέχρι τον Ιούνιο που θα συναντηθουν ο Πρόεδρος Χριστόφιας και ο κατοχικός ηγέτης Ταλατ για συνολικές διαπραγματεύσεις.Άραγε οι τούρκοι θα ανεχθούν για πολύ την "επίθεση" που δέχθηκαν απο τον Πρόεδρο Χριστόφια σε σχέση με τις πρωτοβουλίες που ανέλαβε???(του Τάσσου είμαι εγω :)Ίσως η κρίση να αρχίσει και πιο νωρίς....

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 00:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
Επιτέλους το θέμα ενεργοποιήθηκε.
Περιμένω νέα και σχόλια!!

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 01:32:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:



Ένα κομμάτι από τα σχόλια του χάρτη που μας έδειξε ο φίλος ΕΛΛΗΝΑΣ.

...η τουρκική επίθεση θα έχει νόημα να πραγματοποιηθεί από το 2008 έως το 2013, με πλέον κρίσιμη περίοδο τον Αύγουστο του 2008!!! (Αυτό δείχνει και η εσπευσμένη έκδοση του χάρτη…)

Της επιθέσεως θα επιχειρηθεί λογικά εσωτερική αποσταθεροποίηση της χώρας, όπως έγινε πειραματικά το καλοκαίρι με την Οργανωμένη Επιχείρηση Εμπρησμών και την Καταστροφή Πελοποννήσου και Αθήνας, τον εγκλωβισμό δεκάδων χωριών, την παράλυση και αιφνιδιασμό του κρατικού μηχανισμού από τα διαδοχικά και αδιάκοπα ταυτόχρονα μέτωπα φωτιάς και τις εκατοντάδες στρατιωτικές αποστολές διάσωσης που απαιτήθηκαν, απορροφώντας όλη την ψυχική ισχύ και μέριμνα της χώρας!!!

Φυσικά, μια τουρκική επίθεση για την πραγμάτωση του Χάρτη, θα οδηγήσει τελικά στην πλήρη, απόλυτη και τελειωτική διάλυση της Τουρκίας, αφού θα προκαλέσει ταυτόχρονη κουρδική εξέγερση, ελληνική σφοδρή αντεπίθεση και ρωσική κάθοδο στο Βόσπορο για την απελευθέρωση των Στενών και του διάπλου του Ελλησπόντου!

Ερώτηση για μια ακόμη φορά που δεν έχει απαντηθεί... είναι χαζοί οι Τούρκοι στρατηγοί να επιτεθούν στην Ελλάδα ή τους έχουν τάξει οι Δυτικοί την δικιά τους εδαφική ακαιρεότητα από την Ρωσική αντεπίθεση ή μήπως οι Δυτικοί θέλουν να διαλύσουν την Τουρκία λόγο του ότι ολισθαίνει με τα δικά τους συμφέροντα και για αυτό τον λόγο τους σπρώχνουνε στο στόμα του λύκου? Όταν λέω στόμα του λύκου δεν ενωώ μόνο την Ελλάδα.. βλέπε Ρωσία,Κύπρος,Κουρδοι,Αρμένιοι θα γίνει χαμός εκεί μέσα.

Το άρθρο λέει ότι θα μας επιτεθούν όταν θα είμαστε αποδιοργανωμένοι. Ήδη στην κρήτη έχουμε φωτιές. Άντε και μας επιτίθοντε το δικό τους εσωτερικό μπάχαλο πως θα το συμμαζέψουνε? Μην ξεχνάμε ότι η πολιτική στην Τουρκία δεν έχει σχεδών καθόλου επιρροή στον στρατιωτικό τομέα.
Άρα οι στρατηγοί αποφασίζουν και διατάζουν.

Η γνώμη μου επί του θέματος βέβαια δεν είναι ότι οι στρατηγοί στην Τουρκία τρελάθηκαν ή έχουν πλάτες αλλά στο ότι φτάσαμε σε τετελεσμένα γεγονότα όπου η μοναδική πλέον διέξοδος για να πετύχουν τα σχέδια τους είναι ο πόλεμος. Χωρίς αυτόν "κάποιοι" οδηγούντε με μαθηματική ακρίβεια σε παρακμή και κάποιοι άλλοι μπαίνουνε στο παιχνίδι για τα καλά. Φυσικά αναφερόμαστε στον ενεργειακό τομέα και την αναπόφευκτη δημιουργία Κουρδικού κράτους στο μέλλον.

Το κακό με ένα ενδεχόμενο πόλεμο μεταξύ Ελλάδας - Τουρκίας είναι ότι εμπλέκοντε τρομερά συμφέροντα από ξένους και πρέπει να υπολογίσουμε διάφορες παραμέτρους. Δεν είναι μόνο τα της Ελλάδας - Τουρκίας.
Χωρίς να είμαστε πολεμοχαρείς ο πόλεμος δυστιχώς είναι αναπόφεκτος και έχει ήδη ξεκινήσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NovaLock
Νέο Μέλος

United Kingdom
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 01:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NovaLock
mou einai adianoito na skefto oti se ena site san to esoterika
pou to megalitero pososto twn serfers asxolite me philosofika kai uparxiaka provlimata uparxei merida antrwpwn pernei ws arxi tis profities gia na exapsei ena ethnikistiko paroxismo. (kai ego ellinas eimai re paidia alla ...)
allo na pisteveis sto arxaioelliniko politistiko fws kai allo se
kati pou exei ws skopo ton polemo-thanato lawn oso varvaroi ki an einai
efxaristo

NovaLockΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

montecristo23
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 04:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους montecristo23
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΟ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΙΔΑΧΕΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ,ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΟΥ Η ΠΑΡΑΚΜΗ ΤΩΝ ΗΘΙΚΩΝ ΑΞΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΓΔΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΗΤΙΚΗ .ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ Η Η ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ,ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΣΩΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ.
ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΧΡΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ?
ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ?
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΨΗ?
Η ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ Η ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟΥ.
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΜΕ.Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΡΧΗ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ.

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
ΑΣ ΜΗ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 08:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ NovaLock, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 08:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Deployment Ελληνικής Ομπρέλλας SAM (Surface to Air Missile)
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ ΤΟΥΡΚΟΣΚΥΛΑ

Edited by - Marco_Hietala_ on 21/04/2008 08:39:03

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ:
Το μέγεθος των γραμμάτων άλλαξε και έγινε
διαγράμμιση σε έκφραση που καλλιεργεί το
μίσος ανάμεσα σε λαούς και που εκφράζει
νοοτροπία που σε καμιά περίπτωση δεν είναι
αποδεκτή στον παρόντα χώρο.

22/4/2008
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
quote:

Ερώτηση για μια ακόμη φορά που δεν έχει απαντηθεί... είναι χαζοί οι Τούρκοι στρατηγοί να επιτεθούν στην Ελλάδα ή τους έχουν τάξει οι Δυτικοί την δικιά τους εδαφική ακαιρεότητα από την Ρωσική αντεπίθεση ή μήπως οι Δυτικοί θέλουν να διαλύσουν την Τουρκία λόγο του ότι ολισθαίνει με τα δικά τους συμφέροντα και για αυτό τον λόγο τους σπρώχνουνε στο στόμα του λύκου? Όταν λέω στόμα του λύκου δεν ενωώ μόνο την Ελλάδα.. βλέπε Ρωσία,Κύπρος,Κουρδοι,Αρμένιοι θα γίνει χαμός εκεί μέσα.



Καλημέρα σας....
Καταρχήν να θυμήσω στον φίλο μας OmasEpsilon , πόσο δυσαρεστημένοι είναι οι Αμερικάνοι και οι σύμμαχοιτους με τους Τούρκους.....
Πόσες φορές οι Τούρκοι τους τρέναραν να χρησιμοποιήσουν τις βάσεις τους οι Αμερικάνοι στο θέμα Ιράκ....
Από εκεί ξεκινάει η αφορμή των Αμερικάνων να διαμελύσουν την Τουρκία μέσω Κούρδων και έτσι θα την αναγκάσουν να έρθουν πρός τα εδώ....
Επίσης να σα θυμήσω για ποιό λόγο έφτιαξαν αυτόν τον χάρτη οι Τούρκοι.....Κάποια στιγμή εμφανίστηκε ένας χάρτης των Αμερικάνων που έδειχνε την Τουρκία διαμελισμένη και το Κουρδισταν να έχει καταλάβει περιοχές όπως ένα κομάτι απο το Ιράκ , ένα απο την Τουρκία , Συρία....
Φυσικά αντέδρασαν οι Τούρκοι , λέγοντας , χάρτη εσείς ,χάρτη και εμείς.......
Θα προσπαθήσω να βρώ και να βάλω τον χάρτη που λέγαμε.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Φίλε Έλληνα, σε αυτόν τον χάρτη αναφέρεσαι φαντάζομαι:

Υπάρχει και παραλλαγή του με πιο επιεική στάση προς το Ιράν :

Edited by - Marco_Hietala_ on 21/04/2008 09:07:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
quote:

mou einai adianoito na skefto oti se ena site san to esoterika
pou to megalitero pososto twn serfers asxolite me philosofika kai uparxiaka provlimata uparxei merida antrwpwn pernei ws arxi tis profities gia na exapsei ena ethnikistiko paroxismo. (kai ego ellinas eimai re paidia alla ...)
allo na pisteveis sto arxaioelliniko politistiko fws kai allo se
kati pou exei ws skopo ton polemo-thanato lawn oso varvaroi ki an einai
efxaristo

NovaLock


Φιλε νοβα αν θεωρεις 17εκκ Ελληνες και 150 εκκ Ορθοδοξους
εθνικηστες εισαι οφσαιντ.Ψαξε και βρες συνεντευξη του
αθλιου σκουλικιου Χενρι κισσινγκερ και εδαφια του εβραικου
ταλμουδ να δεις τι λενε για τους Ελληνες και ελα πες μου μετα εμενα οτι ειμαι εθνικιστης και φασιστας.Τον Ελληνισμο
την Ορθοδοξια και την κουλτουρα αυτου του εθνους την πολεμανε
εδω και πολους αιωνες χωρις ακομα να καταφερουν να τον εξαφανισουν
οσους ρεπουσιδες και Soros και αν επιστρατευσουν.
Οσο τωρα για τον πολεμο που προκειται να γινει,αν αφησεις
λιγο τα υπαρξιακα σου προβληματα στο συρταρι και βγεις λιγο
εξω απο το Netkafe που συχναζεις θα δεις οτι τα γεγονοτα τρεχουν
πολυ γρηγορα.Ο Ελληνας ουτε πολεμο θελει ουτε θα τον προκαλεσει,
παντα αγωνιζομασταν για τα δικαια μας και για την ελευθερια μας
και αυτο θα ξανακανουμε οταν χρειαστει.Τον πολεμο θα τον προκαλεσουν
αυτοι που σφαζουν ασταματιτα κοσμο τα τελ 50 χρονια μαζι με τα
ιερατεια τους.Πολοι ειναι στο κολπο,κυβερνησεις τραπεζικο συστημα
ΟΗΕ ΝΑΤΟ πολυεθνικες παγκοσμια δυκτια εμημερωσης ΜΜΕ με κερασακι
τους ισραηλιτες που περιμενουν μανιακα να πεσει το μουσουλμανικο
τεμενος της ιερουσαλημ(μπορει φυσικα να το ριξουν ανετα με σεισμο
τεσλα haarp)για να στησουν τον ειδη ετοιμο σε προκατ εδω και καιρο 3ο ναο του σολωμοντα ωστε εκει να σου παρουσιασουν το βδελυγμα
τον ψευτομεσσια τους με την βοηθεια του "μυστικου"(οχι πια)
προτζεκτ μπλου μπιμ της νασα.Ισως ολα αυτα σου φαινονται γελοια,
ισως παλι αν μια μερα σε τσιπαρουν και σε ελεγχουν 24 ωρες να το
ξανασκεφτεις,μπορει ομως να ειναι πολυ αργα τοτε.Ειπες τιποτα?

IC XC ΝΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Ναί φίλε μου.....χαρτογράφος σπουδάζεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Όχι φίλε μου, σχολή πληροφορικής και multimedia, με κατεύθυνση στα δίκτυα και το software engineering. Αλλά ασχολούμαι πολλά χρόνια με γεωστρατηγική και στρατιωτικά θέματα γενικότερα σαν hobby και όπως προανέφερα, τελώ χρέη συντονιστή σε μεγάλο αγγλόφωνο στρατιωτικό forum (με πολλά μέλη Έλληνες και Τούρκους) και εικόνες σαν και αυτές κάνουν καθημερινά παρέλαση μπροστά από τα μάτια μου! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Κάποιοι ανέφεραν το Ταλμούδ....δίτε πόσο μας αγαπάνε.....

http://www.youtube.com/watch?v=TWIAWkN1gs0&feature=PlayList&p=71143BEA7C44285B&index=26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλη Αμαλία είναι η τελευταία φορα που τοποθετούμαι
επί του συγκεκριμένου θέματος και με αφορμή τις
παρατηρήσεις σου επ΄αυτού.....
Καταρχήν, εγώ θα πρόσεχα τι λέω, αν ημουν στη θέση
σου και δεν ήξερα τα επιχειρήματα του άλλου.
Συγκεκριμένα περί πολλών λογαριασμών, και επαναλαμβάνω,
για τελευταία φορα, επειδή είναι ζήτημα νοημοσύνης
και γιατί πλέον δεν είναι αστείο:
Ο Σταύρος 77 μου έστειλε εβδομάδες πριν ένα μήνυμα μέσω του συγκεκριμένου τόπικ που μου έλεγε αν έλαβα το e-mail του...
Άνοιξα το mail και είδα οτι το μόνο email που είχα λάβει
ήταν από τον rucuna...
Δεύτερον ο ίδιος ο Σταύρος μου έγραψε ότι είχε επαφές ,
πέραν του ΄φόρουμ με κάποιους από τους γράφοντες σ' αυτό
τρίτον,όταν κάποιος στέλνει την πρώτη του τοποθέτηση
στο φόρουμ καιστο τόπικ,
δεν βρίζει με τέτοιο τρόπο κάποιον πουείναι εκεί
καιτέταρτον,τόση ταύτιση απόψεων, είναι
τουλάχιστον περίεργη...
Όπως και νά' χει δεν με καλύπτει πλέον το τόπικ με τον
τρόπο που λειτουργεί..., έχει γράψει κατι σχετικό ο
Μακεδόν αλλού που λέει πολλά...
Αυτά από μένα και προτιμώ τα άλλα τόπικ, πιά..
Ας μην κάνουμε διάλογο επίτων θέσεων μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Δεν πιστεύω να το πήρες στα σοβαρά αυτό που είπα Marco_Hietala_.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Xristomarili ή όποιος άλλος ξέρει, μπορείτε να κάνετε ένα replay εξηγώντας τι είναι το "ΣΤΙΤΣ"; Είχε αναφέρθεί και στα θέματα των προφητειών το 2005 και κάποιος το είχε εξηγήσει αλλά δε θυμάμαι. Τι είναι, αρχικά; Κωδικοποίηση; Παρακαλώ να είστε σαφείς στα μυνήματά σας και μην πετάτε αινίγματα, δεν είναι όλοι τόσο ψαγμένοι σε θέματα όπως η καθαρεύουσα, οι παραβολές κλπ.

Επίσης Xristomarili, περιμένω κι εγώ μια επεξήγηση της εικόνας που πόσταρες, γιατί την έχεις ποστάρει και αλλού και δεν βγάζω άκρη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Κάπου αναφέρεται σε μία προφητεία η πελοπόνησσος.....
Προσέξτε και παρατηρήστε τον πόλεμο της φράουλας.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Α sorry Ellinas, νόμιζα ότι ήταν ερώτηση (και με ξένισε λίγο η απουσία ερωτηματικού!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ELLHNAS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELLHNAS
Δις τρισάριθμος χιλιαντάδος νόει, όταν τέρμα φέρωσιν, συν έβδομον αιώνα, ξανθόν γένος ορμήται πρός Βυζάντιον τάχα πρός γενής ανακτόρων διχθήση.
Όδε πύλη θρήνησον έπ' άκρα νέμων στέφος γαρ εν σοί, το στέφος όταν άρη, πρός ύψος ήξω την πατηθείσαν χάριν, έφευροί μοι και κόψατε και τέλος αλαζόνας. Οπηνίκα μεν εις ’δην τρέχειν πάντας τοις εν τάφοις σπεύδοντας έξω, των δυσσεβών συστήματα κόπτετε ξίφος, φευ σοί Πελοπόννησος πολεμηθήση, ούχ, ως ξένος κίνδυνος, άλλ' οικείως, πλείστα κόλα μένουσιν εις εξαμίλει.>>


Προσέξτε τι λέει.....
Για έναν κίνδυνο ξένο στο εσωτερικό της......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Μήπως αναφέρεται στις περσινές πυρκαγιές; Δεν ξέρω ρε man, άσε που με το ζόρι καταλαβαίνω και όλο το υπόλοιπο με την αρχαία και την καθαρεύουσα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 09:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
quote:

Φίλη Αμαλία είναι η τελευταία φορα που τοποθετούμαι
επί του συγκεκριμένου θέματος και με αφορμή τις
παρατηρήσεις σου επ΄αυτού.....
Καταρχήν, εγώ θα πρόσεχα τι λέω, αν ημουν στη θέση
σου και δεν ήξερα τα επιχειρήματα του άλλου.
Συγκεκριμένα περί πολλών λογαριασμών, και επαναλαμβάνω,
για τελευταία φορα, επειδή είναι ζήτημα νοημοσύνης
και γιατί πλέον δεν είναι αστείο:
Ο Σταύρος 77 μου έστειλε εβδομάδες πριν ένα μήνυμα μέσω του συγκεκριμένου τόπικ που μου έλεγε αν έλαβα το e-mail του...
Άνοιξα το mail και είδα οτι το μόνο email που είχα λάβει
ήταν από τον rucuna...
Δεύτερον ο ίδιος ο Σταύρος μου έγραψε ότι είχε επαφές ,
πέραν του ΄φόρουμ με κάποιους από τους γράφοντες σ' αυτό
τρίτον,όταν κάποιος στέλνει την πρώτη του τοποθέτηση
στο φόρουμ καιστο τόπικ,
δεν βρίζει με τέτοιο τρόπο κάποιον πουείναι εκεί
καιτέταρτον,τόση ταύτιση απόψεων, είναι
τουλάχιστον περίεργη...
Όπως και νά' χει δεν με καλύπτει πλέον το τόπικ με τον
τρόπο που λειτουργεί..., έχει γράψει κατι σχετικό ο
Μακεδόν αλλού που λέει πολλά...
Αυτά από μένα και προτιμώ τα άλλα τόπικ, πιά..
Ας μην κάνουμε διάλογο επίτων θέσεων μου...

Σου εστειλα μαιλ για να σε ρωτισω αν ξερεις σε ποια
σπηλια κοντα εχουν τους 5 μοναχους που συνλειτουργησαν
με τους αρχιμασονους καθολικους.Οπως βλεπω επιμενεις
οτι ο σταυρος 77 ειναι 5 διαφορετικα προσωπα..
Εχεις προβλημα φιλε...κατσε μερικες μερες μακρια
απο την οθονη μπας και ξελαμπικαρεις λιγο...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 10:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε NovaLock οι προφητείες δεν γράφτηκαν για να ικανοποιήσουν φιλοπολεμικά αισθήματα και αν γίνεται αυτό τότε είναι μεγάλο λάθος. Γραφτήκανε για να μετανοήσουμε.

Ο Ορθόδοξος Χριστιανός δεν αναζητεί λύση στο υπαρξιακό πρόβλημα με φιλοσοφίες αλλά στηρίζεται στα λόγια του Χριστού. Όπως θεωρείς εσύ αδιανόητη την ενασχόληση με τις αποκαλύψεις του Αγίου Πνεύματος (προφητείες) άλλο τόσο θεωρεί ο Χριστιανός ανούσια την ενασχόληση με φιλοσοφικά στοχάσματα (έστω και των αρχαίων προγόνων μας) μιας και πιστεύει πως ό,τι υπάρχει εδώ μα πιο πολύ πέρα από τη ζωή του έχει αποκαλυφθεί από τον σαρκωθέντα Υιό του Θεού.

Αυτά ως μια απάντηση στην εύλογη κατά τα άλλα απορία σου για την ενασχόληση με τις προφητείες. Εύλογη γιατί αν κανείς κοιτάξει μόνο τις προφητείες και τις διαχωρίσει από το όλο οικοδόμημα της πίστεως, τότε εύκολα σκανδαλίζεται για τα γραφόμενα περι πολέμων.

Να είσαι καλά φίλε.

Φίλε Βαγγέλη για τελευταία φορά σου το λέω ότι το μήνυμα που σου είχα στείλει προ καιρού μάλλον δεν το έχεις λάβει. Δεν ξέρω γιατί. Προφανώς τον ίδιο καιρό σου έστειλε και ο rukunas και σκανδαλίστηκες. Ο πονηρός βλέπεις δεν χάνει ευκαιρία να μας βάλει να τσακωθούμε.

Προσωπικά πιστεύω ότι μπορείς να συνεισφέρεις στη συζήτηση αρκεί να δέχεσαι να ακούς και τη γνώμη των άλλων. Αν ακούγεται μόνο η μια άποψη τότε δεν προχωρά ο διάλογος. Αν θέλεις πάλι να φύγεις, τότε ok. Να είσαι καλά.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2008, 10:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Γεια σου Stavros2 συνονόματε!!

Ο φίλος Predator έχει δίκαιο....δεν θα συμβαίνει κάθε μέρα κάτι νέο. Είπαμε.....

Αν και φίλτατε Predator θυμάμαι που έλεγες τον Αύγουστο (πες μου αν κάνω λάθος) ότι "Το κεμαλικό κατεστημένο τέλειωσε τώρα που βγήκε ο Ερντογάν" και ότι "Δεν πρόκειται να γίνει τίποτα από τους στρατηγούς. Ξεχάστε τον πόλεμο."
Είδες φίλε μου που τα πράγματα το διαψεύσαν? Ακόμα και αν τελικά το κόμμα του Ερτνογάν αθωωθεί, η Τουρκία θα είναι για καιρό ανάστατη. Όπως είδες το βαθύ κράτος της Τουρκίας είναι πολύ βαθύ....

Νομίζω ότι η επόμενη διπλωματικά θερμη περίοδος θα είναι τα μέσα Μάη λόγω των Σερβικών εκλογών στο Κόσοβο. Προσωπικά έχω την προσοχή μου και στη Κύπρο μιας και μου φαίνεται πιο λογικό να γίνει κάποια πρόκληση εκεί των Τούρκων (το "ράπισμα" που έλεγε και ο Παϊσιος). Αυτό το περιμένω γιατι βλέπω μια έντονη κινητικότητα στο Κυπριακό που προφανώς έχει εκνευρίσει την Άγκυρα αφού στέλνει κάθε λίγο και λιγάκι στρατιωτικούς στα κατεχόμενα.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;



Τουλαχιστο για αυτο πρεπει να ομολογησω, οτι κατι τετοιο δεν το περιμενα!

Τελικα ο Τουρκος ειναι απροβλεπτος! εκει που γινονται προσπαθειες "ηρεμιας"... γινονται πραξηκοπηματικα βηματα!

Τελικα, δεν ξερουν και οι ιδιοι τι θελουν... Αλλα θελει ο λαος, αλλα ο Στρατος, αλλα η Κυβερνηση...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 49 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy