ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Spacewoman
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 14:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spacewoman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ.ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ, ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ!ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ.ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΠΟΙΟΙ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ [ΠΡΩΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?ΠΩΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΟΙΧΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ(ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ) ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΥΚΛΟΥΣ ΣΑΝ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΙΣΩ ΕΚΤΙΝΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΦΩΣ.ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΩΡΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΖΑΝ ΘΕΟΥΣ?ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΤΑΝΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ...ΜΕΤΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ.ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΤΗΚΑΝ Ο ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ?ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ.ΟΙ ΟΓΚΟΛΥΘΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΚΑΛΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟΙ,ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΛΥΕΣ ΓΩΝΙΕΣ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΗΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ?ΑΦΟΥ Ο ΕΝΑΣ ΖΥΓΙΖΕΙ ΤΟΝΟΥΣ.ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΚΕΙ?ΟΛΑ ΟΔΗΓΟΥΝ Σ'ΑΥΤΟΥΣ...ΜΕΤΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ COLUMBIA. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΠΕΑΘΕ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΒΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΣΤΟΝ ΓΥΙΣΜΟ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΚΙ ΟΛΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΗ ΤΟΥ. ΑΠΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΙΣΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΟΥΝ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΘΡΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΜΕΛΩΝ "ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΗ 3", ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕΣΑ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΔΥΣΠΙΣΤΟΥΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΑ ΜΑΣ,ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΜΑΣ...
ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ E-MAIL ΜΟΥ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 15:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητη spacewoman
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=804
για αρχη...

οσον αφορα την Εναλλακτικη Λυση 3, το ειχα το βιβλιο, αλλα ποτε δεν ειχα καταφερει να το διαβασω. τωρα το εχω χασει, και μου εχει μεινει αποθημενο -(ολοι στην οικογενεια το ειχαν διαβασει εκτος απο μενα). αληθεια, ξερεις αν κυκλοφορει ακομη? θυμαμαι ηταν παλια...

ευχαριστω και...
καλοσηρθες!

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacewoman
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 09:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spacewoman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ.ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΑΝΤΑ ΒΛΑΠΤΕΙ.
ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 09:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SPACEWOMAN ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΞΙΤΑΡΕΙ !
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙΣ ΨΑΧΝΟΥΜΕ..ΧΕΧΕ ΟΜΩΣ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ,ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΣΙΜΠΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΣΙΖΟΜΕΝΟΙ ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3 ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΦΑΡΣΑ,ΚΑΤΙ ΤΕΟΙΟ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΣΤΑ FORUMS ΓΙΑ ΨΑΞΤΟ ΛΙΓΟ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=436

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2003, 11:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ Spacewoman ΚΑΛΩΣ ΕΙΛΘΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ.
ΑΛΛΑ ΑΠΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ beyond.

ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ 3 ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ.
ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ ΕΚΔOΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ.
ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ (ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ ΒΙΠΕΡ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 11:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οσον αφορα την Εναλλακτικη Λυση 3, το ειχα το βιβλιο, αλλα ποτε δεν ειχα καταφερει να το διαβασω. τωρα το εχω χασει, και μου εχει μεινει αποθημενο -(ολοι στην οικογενεια το ειχαν διαβασει εκτος απο μενα).

Αγαπητή Λίλιθ.
Το βιβλίο που λες υπάρχει.
Στο ράφι που βάζει η μαμά τα χρωματιστά κασκώλ το είχα δει την τελευταία φορά αν δεν απατώμαι. Κάποιες σελίδες του φαγώθηκαν από την Νεφέλη σε νεαρή ηλικία, αλλά σημαντικό του τμήμα διασώθηκε.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 13:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑΤΕ ΕΤΟΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!!
ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΡΑΦΙ..Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ...ΜΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ..(ΛΙΛΙΘ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ!ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ...)

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΟΑ ...
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ...
'Η ΣΕ ΠΑΓΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ...
ΜΑ... ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕΡΗ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 14:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ, νόμιζα τρίδυμες, αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι, ίσως και τετράδυμες...
Βεβαια η μία εκ των τεσσάρων λίγο διαφορετική στη φάτσα, αλλά και πάλι...τετράδυμες ΑΤΜΑ...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 22:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AMALIAAAAA!!
PIA EINAI H NEFELH?
GIA PIES TETRADIMES MILATE?
VRE KORITSIA!!!!
VOITHISTE ME !
MIPOS OLA AYTA POU LETE EINAI MYSTIKOI KODIKES POU KRIVOUN ALITHIES???
POSA GNORIZETE,OOO POSA GNORIZETE!!

ATMA,EISAI MIA XANTHIA BALARINA ME MAGIKO RAVDAKI!!!!!!!

nistazw! paw gia ypno!tha ta poume ayrio sths 20:00 to vradi!!!
osoi katalavan,katalavan!!!!!!


Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 24/02/2003 22:09:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 19:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Λίλιθ ////
μπορείς να προμηθευτής το εν λόγο βιβλίο απο ...


http://www.greekbooks.gr/books/showbook.asp?bookID=135080

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 13:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΠΡΙΝ ΜΠΗΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟΥ ΨΑΞΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΞΟΔΟΥ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΛΥΘΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ, ΝΟΜΙΖΩ.
http://www.vembos.gr/alternative%203.htm
ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΟΡΑΜΕ & ΝΑ ΜΗ ΚΟΛΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ,ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ "PETROS" ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ,ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ & ΠΡΑΚΤΙΚΑ & ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.
ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ.

Τ.Σ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 14:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΤΑΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ.
ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ.

ΟΠΩΣ Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΑΣ ΛΕΓΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ.

ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ Γ.ΜΠΑΛΑΝΟ KAI APO ΑΛΛΟΥΣ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΓΡΑΨΕΙ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ.
ΑΛΛΑ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ Γ. ΜΠΑΛΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ.

ΑΣ ΕΞΕΤΑΖΟΥΜΕ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 23:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχθές ηθελα και εγώ να απαντήσω .....αφού διάβασα το site που μας παρέθεσες .....

Εχω και εγώ με την σειρά μου ..να προβάλω ενσταση ...

Δεν δεχομαι τετοιου ειδους ισοπεδώσεις για το λόγο του οτι ξέρω οτι υπάρχουν μερικοί ,,που αρέσκονται στο να παίζουν με την αλήθεια και να την παραποιούν, και μιλάω για ολα τα ειδη της αλήθειας ..!!!!!

Φυσικά δεν πιστεύω ουτε κατά διάνοια οτι η Εναλλακτική λύση 3 ειναι φάρσα .....αλλά πιστεύω ακράδαντα οτι συμφέρει πολλούς να την βαφτίσουν ψεύτικη

Επίσης ηθελα να βάλω ενα παράδειγμα ..καλοστημένης φάρσας ...αλλα ανακάλυψα οτι το link δεν υπάρχει πια...

Θα σας πώ ομως με 2 λόγια περί τίνους πρόκειται....


Αποφάσισε λοιπόν καποια στιγμή ...κάποιος να κάνει μια πολύ καλή ιστοσελίδα....

Και εκανε την πιο πετυχημένη σελίδα που εχω δεί ποτέ μου εδώ μέσα ..

Η σελίδα του ονομάστηκε ..Man meat (Ανθρώπινο κρέας )

και ο ανθρωπος στην κυριολεξία ισχυριζότανε οτι εκανε εμπόριο ανθρώπινου κρέατος!!!!!!!

Μετά από κάποιες πραγματικές παραγγέλίες που ελαβε ...αναγκάστηκε να παραδεχτεί οτί το Site ειναι ψευτικο

Μέχρι και μήνυση εφαγε για αυτή του την φάρσα ...


Μαυτή την λογική λοιπόν ..γιατί να μην ειναι και η εν λόγο σελίδα φάρσα .... με πολύ καλούς ηθοποιούς--------γιατί απ'οτι ειδα ειχε C.V ΓΙΑ ΚΆΘΕ ηθοποιό !!!!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 23:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να ρωτησω απλως τι σχεση εχει η Εναλλακτικη Λυση 3 με τον τιτλο του θεματος?

Ως προς το θεμα μας εδω, η αποψη μου ειναι η ακολουθη...
1} Τα ΑΤΙΑ ειναι εξωγηϊνα αστροπλοια,
2) ειναι παρα πολυ εξελιγμενες ανθρωπινες γηϊνες ιπταμενες μηχανες ή,
3) ειναι τα απομειναρια ενος παναρχαιου ανθρωπινου πολιτισμου που εχει εξαφανιστει και αυτα ακομα περιφεροντε στο διαστημα.


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 14:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΗΝ 3 ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ,ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ? ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΙ ΕΥΡΕΩΣ ?
ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ Η ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΜΕ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 01:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιστρέφοντας στις αρχικές ερωτήσεις της Spacewoman... Υπάρχουν πολλές και σοβαρές ενδείξεις -σχεδόν βεβαιότητα- ότι πριν το μεγάλο κατακλυσμό είχαν αναπτυχθεί πολιτισμοί ανώτεροι από αυτόν που βιώνουμε τώρα. Τα UFO μπορεί να είναι γήινα (από άλλο χρονικό σημείο) ή εξωγήινα. Ένα ευχάριστο και αρκετά εύγλωττο βιβλίο είναι "Η σφαίρα" του Μάικλ Κράιτον, από τις εκδόσεις Bell (το βιβλίο όμως, όχι η ταινία). Η "Εναλλακτική λύση 3" είναι μια από αυτές τις συνωμοσιολογικές θεωρίες, μάλιστα από εκείνες που έκαναν την αρχή. Για το Columbia αναφέρθηκε ότι βλήθηκε από UFO που διακρίνεται σε φωτογραφίες ("Τρίτο Μάτι" Μαρτίου). :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 00:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
prwton oi pyramides ftiaxtikan apo antrwpoys kai malista para poloys poy koybaloysan peripoy 2000 atoma to kathe xalikaki kai petra kai ta loipa.
deyteron o antrwpinos politismos exelixthike giati einai to poio exypno zwo ston planiti,an eixan kai ta ypolipa zwa to idio myalo ayto tha kanane
triton.oti blepeis se toixografies oi pinakes palioys den simenei oti einai alitheia(px fotoshop)
oles oi apopseis dektes.pantws afti einai i gnwmi moy

http://img209.imageshack.us/img209/7339/pirates007.jpg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 00:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη NASAROYTAKI αν έχεις την καλοσύνη γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με "greeklish" ώστε να είναι ευαναγνωστα τα μηνύματά σου
Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 13:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλύτερα θα ήταν πρώτα να καταλάβουμε περι τίνος πρόκειται όταν μιλάμε για UFO, και ύστερα να αρχίσουμε να μιλάμε για τον αν υπάρχουν ή όχι. Είναι πλέον της μόδας οι θεάσεις ιπτάμενων δίσκων, είναι γεγονός.


Μάλιστα, τελευταίως έχει βγει ένα νέο πιο σοφιστικέ σχήμα Αγνώστης Ταυτότητας Ιπτάμενων Αντικειμένων:


Πρέπει να παραδεχτείτε πως είναι πολύ εντυπωσιακός ο φορμαλισμός. Πρέπει να γνωρίσω τον σχεδιαστή!


Αλλά σοβαρά τώρα, θεωρώ πως υπάρχουν υπερολικά πολλές ευσταθείς ενδείξεις για να βάλουμε το φάκελο στον κάλαθο. Αυτό που μας καλλιεργεί τους ενδοιασμούς είναι η μανία των ανθρώπων να κάνουν φάρσες πάνω σε έτσι θέματα. Αλλά έχω να ρωτήσω: ποιοι τελικά είναι εξωγήινοι? μήπως είμαστε εμείς?

Καλή σας μέρα


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 14:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
LQG
Μάλιστα, τελευταίως έχει βγει ένα νέο πιο σοφιστικέ σχήμα Αγνώστης Ταυτότητας Ιπτάμενων Αντικειμένων:


Πρέπει να παραδεχτείτε πως είναι πολύ εντυπωσιακός ο φορμαλισμός.



Μάλιστα. Αυτό το μοντέλο έχει, όπως βλέπω, τέσσερις κυκλικούς επιταχυντές! Επίσης διακρίνεται μια χωροχρονική προέκταση προς ένα παράλληλο σύμπαν. Έτσι εξηγούνται οι εξαφανίσεις με ταχυονικές ταχύτητες. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 15:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλιστα. Αυτό το μοντέλο έχει, όπως βλέπω, τέσσερις κυκλικούς επιταχυντές!

Αυτό πρέπει να είναι τάπα για τον LHC .
"Ηθικό" δίδαγμα: Ας είχες τέσσερις επιταχυντές σε περίπτωση που πάθουν κάτι οι άλλοι τρεις παρά να τρέχεις να επισκευάζεις τρεις φορές τον ίδιο.


quote:

Επίσης διακρίνεται μια χωροχρονική προέκταση προς ένα παράλληλο σύμπαν. Έτσι εξηγούνται οι εξαφανίσεις με ταχυονικές ταχύτητες.

Τι είπε το άτομο...!? Βρε λες? Μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 21:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα ufo ειναι ανθρωπινης κατασκευης, ο χιτλερ ειχε κατασκευασει πρωτος.
σημερα εχουν και οι αμερικανοι και οι ρωσσοι, πιθανον και αλλοι οπως οι γερμανοι κ.α. Τωρα οσων αφορα τους εξωγηινους ειναι παραμυθακια της νεας εποχης και της παγγοσμιοποιησης, ακομα και να υπαρχουν δεν θα μπορουσαν ποτε να ερθουν στην γη. Επισης οσων αφορα τους αρχαιους λαους ειναι ακομα ενα παραμυθακι που εμπλεκονται μεσα 12θειστες,μασωνοι κτλ με κυριο τους στοχο να μας κανουν και παλι ειδωλολατρες να πιστευουμε στην θεα αφροδιτη και στον ηφαιστο.
Ψαξτε για το blue beam project των αμερικανων, μας δουλευουν για τα καλα με ολογραμματα και κολπα ολα σχεδιασμενα ωστε να περασουν τα σχεδια τους στον κοσμο.Σε λιγο θα μας πουν οτι δεχομαστε και επιθεση απο εξωγηινους.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 19:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες.. αυτή η φωτό που έχει ποστάρει ο log μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος τι είναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 20:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι πιο πρόσφατες, πληροφορίες, πάντως, για εξωγήινους και ΑΤΙΑ,
απο την ιστοσελίδα του Μετρέγια,"Share International",μπορεί να διαβάσει κανείς, όπου περιμένουν μια άμεση, εμφάνιση διαστημοπλοίων, που θα κινούνται με ηλιακή ενέργεια,τόσο κοντά στην ανθ΄ρπωινη τεχνολογία και φορτιζονται απο τον ήλιο, παραμένοντας, γύρω απο τη γή....Δεν λέει για τέτοια σχήματα, νομίζω, όμως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 21:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παίδες.. αυτή η φωτό που έχει ποστάρει ο log μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος τι είναι?

φωτιστικό


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 22:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 22:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Παίδες.. αυτή η φωτό που έχει ποστάρει ο log μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος τι είναι?

--------------------------------------------------------------------------------


φωτιστικό


Και συγκεκριμένα απ'αυτές τις λάμπες lava αλλά... χωρίς χρώμα! Τι άτσαλοι που είναι τελικά οι σχεδιαστές... Βάλε κανένα χρώμα ρε παιδί μου να ελκεί το θύμα περισσότερο... Αλλά αυτοί ξεροκέφαλοι. "Θα κινήσει υποψίες" λένε, "άσ'το έτσι... ταπεινό"! Τι να τους πεις? Απλά βάλανε αυτά τα αγκάθια για να φαίνεται πιο extreme

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 22:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Demonhunter, συμφώνων απόλυτα μαζί σου.Αυτά που παρουσιάζονται ως ΟΥΦΟ είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα ή παρανοήσεις στην καλύτερη περίπτωση... Ας σκεφτούμε και το εξής:ένας προοδευμένος πολιτισμός με ικανότητα να ταξιδεύει στα άστρα θα έκανε κάτι πολύ περισσότερο από το να εμφανίζεται ξεκάρφωτα και οργανώνει απαγωγές μοναχικών ανθρώπων... Σε πρώτη φάση θα προσπαθούσε να επικοινωνήσει μαζί μας, ίσως στη γλώσσα των μαθηματικών που ειναι συμπαντική...


Βέβαια υπάρχει η παράμετρος να μας φοβούνται. "Φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό το Γιάννη". Ας μην ξεχνάμε ότι έχουμε στα χέρια μας πυρηνική τεχνολογία (ως ανθρωπότητα) που δίκαια μπορεί να ονομαστεί "δάκτυλος του Θεού". Η καταστρεπτική δύναμη μιας σύγχρονης ατομικής βόμβας είναι ασύλληπτη.Αυτές που έπεσαν στη Χιροσίμα και στο Ναγκασάκι είναι μικρές συγκριτικά. Μπορεί να το γνωρίζουν και να το φοβούνται.

Βιολογικά (αν και πολύ εδώ πέρα δε δέχονται τη βιολογία και πέφτει στο βρόντο αυτό που λέω αλλά δεν πειράζει) η χημεία του άνθρακα ισχύει ΠΑΝΤΟΥ στο σύμπαν...Μπορεί να έχει αναπτυχθεί και αλλού ζωή (διαφορετική από τη δική μας)βασισμένη στις ίδιες χημικές ενώσεις και διεργασίες. Αυτό βέβαια απέχει πολύ από το να θεωρήσουμε ότι μπορεί να υπάρξει ευφυής ζωή και μάλιστα με ικανότητα διαστημικών ταξιδιών

Συμπέρασμα... Δεν αποκλείουμε τίποτα αλλά εξακολουθούμε να ψάχνουμε κρατώντας όμως μικρό καλάθι


Ας μην ξεχνάμε και το πρόσφατο δημοσίευμα(2009)

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/science/space/article6934078.ece


quote:
Nasa scientists have produced the most compelling evidence yet that bacterial life exists on Mars.

It showed that microscopic worm-like structures found in a Martian meteorite that hit the Earth 13,000 years ago are almost certainly fossilised bacteria. The so-called bio-morphs are embedded beneath the surface layers of the rock, suggesting that they were already present when the meteorite arrived, rather than being the result of subsequent contamination by Earthly bacteria.

“This is very strong evidence of life on Mars,” said David Mackay, a senior scientist at the Nasa Johnson Space Centre , who was part of the team of scientists that originally investigated the meteorite when it was discovered in 1984.

In a 1996 study of the sample, Dr Mackay and others argued that the microfossils were evidence of life, but sceptics dismissed the claims, saying that similar-shaped structures might not be biological. The new analyses, the product of high resolution electron microscopy, make a strong case for the Allan Hills 84001 Meteorite having carried Martian life to Earth. The microscopes were focused on tiny magnetite crystals present in the surface layers of the meteorite, which have the form of simple bacteria. Some argued that these could be the result of a carbonate breaking down in the heat of the impact.

The new analyses show that this is very unlikely to have resulted in the kinds of structures seen in the rock. Close examination suggested that about 25 per cent of the crystal structures were chemically consistent with being formed from bacteria.

“We feel vindicated. We’ve shown the alternate explanation is absolutely incorrect, leading us back to our original position that these structures are formed by bacteria on Mars,” Dr Mackay said.

Dennis Bazylinski, an astrobiologist from the University of Nevada who peer-reviewed the findings, said: “Until now I was on the fence but this paper has really thrown out the non-biological explanation.” However, he added that the study was not a “smoking gun” for life on Mars. “One meteorite is never going to answer such a complex question,” he said.

According to scientists, the meteorite was broken off the surface of Mars by the impact of an asteroid, and reached Earth after floating through space for about 16 million years. It landed in Allan Hills in Antarctica. Scientists were able to trace the meteorite back to Mars, as its chemical composition matched the relative proportions of various gases measured in observations of the atmosphere of Mars made by the Viking spacecraft in the 1970s.

The meteorite also preserves evidence of liquid water on Mars, suggesting that the planet may have had more suitable conditions for life to develop in the past. The investigation was published in the November issue of Geochimica et Cosmochimica Acta, the journal of the Geochemical and Meteoritic Society. Nasa is expected to announce the findings formally on Monday.

The team has also been studying two other Martian meteorites — Nakhla, which landed in Egypt in 1911, and Yamato 593, which was found by a Japanese expedition to Antarctica. In research due to be published shortly, the scientists claim that both of these fossils also show evidence of microbial life.

Bill Clinton, then the US President, said of the research in 1997: “It speaks of the possibility of life. If this discovery is confirmed, it will surely be one of the most stunning insights into our Universe that science has ever uncovered. Its implications are as far-reaching and awe-inspiring as can be imagined.”


Edited by - IndustrialAngel on 23/06/2010 22:51:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 23:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας σκεφτούμε και το εξής:ένας προοδευμένος πολιτισμός με ικανότητα να ταξιδεύει στα άστρα θα έκανε κάτι πολύ περισσότερο από το να εμφανίζεται ξεκάρφωτα και οργανώνει απαγωγές μοναχικών ανθρώπων... Σε πρώτη φάση θα προσπαθούσε να επικοινωνήσει μαζί μας, ίσως στη γλώσσα των μαθηματικών που ειναι συμπαντική...

Διονύσης Σιμόπουλος..
Εαν υπάρχουν τότε σίγουρα θα μας παρατηρούν χωρίς εμείς να τους αντιλαμβανόμαστε. Εκτός αυτού εαν υπάρχουν τότε σίγουρα δεν εχουν φτάσει τώρα αλλά πρίν απο εκατοντάδες ίσως και χιλιάδες χρόνια.

Θεωρώ την άποψη του πολύ σωστή..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 23:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ρε γείτονα αλλά κάποια στιγμή η παρατήρηση πρέπει να λάβει τέλος...Δεν είναι λογικό να κάνεις ένα διαστημικό ταξίδι για να δεις το ζωολογικό κήπο, γιατί για αυτούς παίζει να είμαστε ζωολογικός κήπος.

Δε διαφωνώ με τον κύριο Σιμόπουλο...Αν θέλουν και μόνο θα γίνουν αντιληπτοί,αλλά δε βλέπω τη σκοπιμότητα του να θέλουν να είναι έτσι αενάως... Επίσης, ήδη είπα ότι μπορεί να μη θέλουν να φανερωθούν λόγω της πυρηνικής μας τεχνολογίας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 23:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρίν απο αρκετό καιρό σου είχα μιλήσει για την ``γεωπλασία``.
Η γεωπλασία αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε θεωρητικό επίπεδο, αλλά στο μέλλον θα είναι και σε πρακτικό.

Η Γή λοιπόν μπορεί να είναι προιόν γεωπλασίας μιας και τα πάντα πάνω στη γή θυμίζουν προιόντα δημιουργίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1867676
Maintained by Digital Alchemy