ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αν αγαπας την Ελλαδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 12:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χωρις να τα εχω καλα με την εκκλησια,καταλαβα πλεον ενα πραγμα.Αν θελεις να παραμεινει η γη και η περιουσια σου σε ελληνικα χερια,γραψε ενα μερος αυτης στην εκκλησια.Ειναι ο μονος θεματοφυλακας.Σε οποια αλλα χερια παει,κινδυνευει να ξεπουληθει.βλεπω οτι πολυς κοσμος εχει στραφει στην εκκλησια για την επιβιωση του.Τουλαχιστον η ΕΠΙΣΗΜΗ εκκλησια δεν θα ξεπουλησει τη περιουσια.Φυσικα καποιοι νομιζουν ,οτι πρεπει η εκκλησια να δωσει απο 1000 ευρω στο καθενα,να τα φαμε σε 2 μερες και ολα καλα....

Αυτο που θελω να πω ειναι,οτι εφτασα τουλαχιστον εγω προσωπικα,να εμπιστευομαι περισσοτερο την εκκλησια απο οποιοδηποτε αλλον θεσμο.

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 14:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως αν η εκκλησία δεν κόστιζε στον ελληνικό λαό 1,3 δις ευρώ ετησίως από τα οποία τα 1,1 δις ήταν προϊόντα φοροδιαφυγής και φοροαπαλλαγής, να ήταν διαφορετικά τα πράματα.

quote:
Τουλαχιστον η ΕΠΙΣΗΜΗ εκκλησια δεν θα ξεπουλησει τη περιουσια.

H "επίσημη εκκλησία" είναι μεγαλοεπιχείρηση. Καμία επιχείρηση δεν πρόκειται να πουλήσει τα περιουσιακά της στοιχεία.

quote:
Αν θελεις να παραμεινει η γη και η περιουσια σου σε ελληνικα χερια,γραψε ενα μερος αυτης στην εκκλησια.

Μα, δεν κινδυνεύει η προσωπική περιουσία του καθενός. Η δημόσια κινδυνεύει ρε Σκαρτάδο. Να γράψουμε στην εκκλησία τον Παρθενώνα και το Λευκό Πύργο; Γιατί, ένα οικοπεδάκι που έχω, σκέφτομαι να το γράψω στο παιδί μου.

Τι κουφό θέμα άνοιξες...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 14:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν γραψεις κατι στην εκκλησια δεν θα μεινει σε Ελληνικα χερια θα μεινει απλα στα χερια της εκκλησιας.Η οποια ειναι ο μονος οργανισμος που δεν προσφερει τιποτα στο κρατος και στους πολιτες του αλλα ταυτοχρονα θελει να τραγανιζει οσα μπορει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 16:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκάστε αθεόφοβοι και βλάσφημοι.


Εγώ σκαρτάδο θα τη δώσω την περιουσία μου στην Εκκλησία...Μισό λεπτό να την αποτιμήσω (*βγάζω πορτοφόλι*) λοιπόν έχω 27 ευρώ και 50 λεπτά στην τσέπη και μια συλλογή κάρτες MTG που τις κόβω γύρω στο 50αρικο. Θα τις πάω αύριο στην ενορία της γειτονιάς μου.

Και σας παρακαλώ ΜΗΝ ειρωνεύεστε και μην υβρίζετε. Ο ευαγής αυτός οργανισμός έχει τόσο ΛΕΦΤΑ αισθήματα για όλους μας που είναι ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ να αντιδράτε έτσι.

quote:
Αυτο που θελω να πω ειναι,οτι εφτασα τουλαχιστον εγω προσωπικα,να εμπιστευομαι περισσοτερο την εκκλησια απο οποιοδηποτε αλλον θεσμο.


Αυτό όμως δεν είναι επίτευγμα της Εκκλησίας αλλά ΚΑΤΑΝΤΙΑ του ελληνικού κράτους.

Edited by - IndustrialAngel on 01/07/2011 16:25:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 16:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι καταντια μονο του κρατους αλλα και δικης μας ως πολιτες γιατι μολις απογοητευτουμε απο κατι κοιταμε να πιαστουμε απο κατι αλλο που το θεωρουμε λιγοτερο χαλια.(η ετσι νομιζουμε)Αν και Ελληνικο κρατος και η εκκλησια ειναι το ιδιο οποτε δεν βλεπω την διαφορα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 17:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα, δεν κινδυνεύει η προσωπική περιουσία του καθενός. Η δημόσια κινδυνεύει ρε Σκαρτάδο. Να γράψουμε στην εκκλησία τον Παρθενώνα και το Λευκό Πύργο; Γιατί, ένα οικοπεδάκι που έχω, σκέφτομαι να το γράψω στο παιδί μου.

Τι κουφό θέμα άνοιξες...



Με αυτα τα μετρα,ενα μεγαλο μερος της ιδιωτικης περιουσιας ,θα γινει δημοσια.

Πραγματι θα ημουν πολυ πιο ησυχος οτι θα παραμεινει ελληνικος,αν γραφαμε το παρθενωνα στην εκκλησια.

Οσον αφορα για τα παιδια,ενα μερος της περιουσιας ειπα.Και αυτο θα το κανεις κυριως για τα παιδια σου και τα εγγονια σου,που δεν ξερουν τι τους ξημερωνει......Αν γινει κατι,οπως δειχνουν τα πραγματα,μονο στην εκκλησια μπορουν να στραφουν για επιβιωση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 18:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκάστε αθεόφοβοι και βλάσφημοι.


Εγώ σκαρτάδο θα τη δώσω την περιουσία μου στην Εκκλησία...Μισό λεπτό να την αποτιμήσω (*βγάζω πορτοφόλι*) λοιπόν έχω 27 ευρώ και 50 λεπτά στην τσέπη και μια συλλογή κάρτες MTG που τις κόβω γύρω στο 50αρικο. Θα τις πάω αύριο στην ενορία της γειτονιάς μου.

Και σας παρακαλώ ΜΗΝ ειρωνεύεστε και μην υβρίζετε. Ο ευαγής αυτός οργανισμός έχει τόσο ΛΕΦΤΑ αισθήματα για όλους μας που είναι ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ να αντιδράτε έτσι.

quote:
Αυτο που θελω να πω ειναι,οτι εφτασα τουλαχιστον εγω προσωπικα,να εμπιστευομαι περισσοτερο την εκκλησια απο οποιοδηποτε αλλον θεσμο.


Αυτό όμως δεν είναι επίτευγμα της Εκκλησίας αλλά ΚΑΤΑΝΤΙΑ του ελληνικού κράτους.

Edited by - IndustrialAngel on 01/07/2011 16:25:01



Κοιτα βιομηχανικε,εμενα τις αποψεις μου περι εκκλησιας,περιπου τις ξερεις.Αυτη τη στιγμη ομως ,αυτο που βλεπω ειναι,οτι χιλιαδες ανθρωποι εχουν στραφει σε αυτην για ενα πιατο φαι και αυτη κανει οτι μπορει.Ολα τα αλλα,ειναι ναχαμε να λεγαμε.......


Ολοι οι δηθεν αντιρατσιστες-προοδευτικοι του κωλου την κατηγορουν,αυτη τη στιγμη ομως η εκκλησια,βοηθαει χωρις να κοιταει χρωμα,κομμα,θρησκευμα κ.τ.λ. κανοντας πραξη,αυτα που οι αλλοι μονο τα προπαγανδιζουν θεωρητικα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 18:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν γραψεις κατι στην εκκλησια δεν θα μεινει σε Ελληνικα χερια θα μεινει απλα στα χερια της εκκλησιας.Η οποια ειναι ο μονος οργανισμος που δεν προσφερει τιποτα στο κρατος και στους πολιτες του αλλα ταυτοχρονα θελει να τραγανιζει οσα μπορει.

Aυτη τη στιγμη η εκκλησια δεν προσφερει τιποτα;Εγινε ρε μαγκα,τωρα εξηγουνται ολα.....καλα μας κανουν ,εφοσον οτι θελουμε βλεπουμε και δεςν λειτουργουμε με τη λογικη αλλα με τις ιδεοληψιες μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 18:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ολοι οι δηθεν αντιρατσιστες-προοδευτικοι του κωλου την κατηγορουν,αυτη τη στιγμη ομως η εκκλησια,βοηθαει χωρις να κοιταει χρωμα,κομμα,θρησκευμα κ.τ.λ. κανοντας πραξη,αυτα που οι αλλοι μονο τα προπαγανδιζουν θεωρητικα.....

Αγαπητέ skartados, το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να κατηγορήσει την εκκλησία είτε για αποξένωση είτε για ελλιπή εκπλήρωση του έργου της, δεν τον κάνει ούτε αντιρατσιστή, ούτε ρατσιστή ούτε δήθεν προοδευτικό.

Ακόμη κι εάν δεχθούμε ότι η εκκλησία στο σύνολο της βοηθάει τον άνθρωπο - ή ένα μέρος μόνο των πιστών της - θα μπορούσε να αναρωτηθεί κανείς γιατί δεν συνέβαινε το ίδιο και στο παρελθόν.
Φυσικά κι υπήρχαν κι υπάρχουν περιπτώσεις άπορων ανθρώπων οι οποίοι βοηθήθηκαν από την εκκλησία κι έτσι πρέπει να συμβαίνει βάσει των χριστιανικών διδαχών όμως κατά το παρελθόν, έως πρόσφατα μάλιστα, έβγαιναν στην φόρα και πολλά σκάνδαλα οικονομικού περιεχομένου που την απομάκρυναν κατά πολύ από τον σκοπό της.
Όλα αυτά τα χρόνια λοιπόν τι συνέβαινε;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 19:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και Καλό μήνα σ' όλους και πρός εσέ
θεματοθέτη skartados!
Λοιπόν,η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα ένα τέτοιο
θέμα,όχι απλά από εσένα αλλά από ΚΑΝΕΝΑΝ !
Δεν ανήκω στις κατηγορίες που αναφέρεις
(αντιρατσιστες-προοδευτικοι του κωλου) ή ότι
ακόμη πιθανόν προσθέσεις ως επιθετικό προσδιορισμό της
αντίθεσής σου σε κάποια άποψη,όμως
για το θέμα της εκκλησίας (γενικότερα και όχι μόνον της
Ορθόδοξης Χριστιανικής) η άποψή μου έχει κατά καιρούς
διατυπωθεί,όχι φυσικά όσο επαρκώς θα ήθελα,αλλά δεν είναι
αυτό το ζητούμενο. Η ουσία είναι πως σαφώς η θρησκεία αποτελεί
ανάγκη των ανθρώπινων κοινωνιών και αυτό το αναγνωρίζω ως
πραγματικότητα όχι όμως απαραίτητα μη εξελισσόμενης ούτε όμως
και το αντίθετο (εξαρτώνται πολλοί παράμετροι)!
Αυτό δεν προσδιορίζει αυτομάτως όμως καιστον κάθε άνθρωπο
την ανάγκη του θρησκευτικού αισθήματος
(άν και αυτό εξαρτάται από πολλές συγκυρίες
πραγμάτων)!
Πάντως,για να μπώ και στην έννοια του θέματός σου,η δική μας
εκκλησία δεν είναι αυτή που έχει ανάγκη (θέλω να φαντάζομαι)
από τις περιουσίες των κατοίκων της ελλαδικής! Γιατί στην
περίπτωση αυτή μάλλον κάπου αλλού θα πάει το πράγμα,δεν νομίζεις;
Η εκκλησία της ελλαδικής (δεν ξέρω αν φυσικά έτσι υφίσταται ακόμη)
αυτό που ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ θα ήταν αγώνα ΣΥΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ
με τους κατοίκους της ελλαδικής,εναντίον κάθε υποκινούμενου
αντεθνικά ξεκινώντας από τον πρωθυπουργό της ελλαδικής έως
τον τελευταίο βουλευτή που ψήφισε το ΠΡΟΔΟΤΙΚΟ "μεσοπρόθεσμο"
(πρόδρομο ΓΕΝΙΚΟΥ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑΤΟΣ,το λέω εγω) και να μην αφήσει
πλατεία για πλατεία ανά την επικράτεια όπου θα ακουγόταν και
ο δικός της λόγος που τώρα είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ !!!
Όπως επίσης θα ήθελα να ακούσω δια στόματος του επικαφαλής της
(Ιερώνυμος δεν λέγεται; !!!) να κάνει την αρχή στην μείωση
της ανεργίας μοιράζοντας τα αγροτεμάχια της,με την προϋπόθεση
να καλλιεργηθούν από εκείνους που πραγματικά θέλουν να εργαστούν.
Και επίσης να δώσει τα χιλιάδες σπίτια που κατέχει σε φτωχές
οικογένειες που την στιγμή αυτή βρίσκονται στους δρόμους!
(Να σημειώσω εδώ πως εχθές είχε έρθει στο Ναύπλιον ο γνωστός
οικονομολόγος-αναλυτής κ. Καζάκης για ομιλία στην πλατεία -εκεί που μαζεύονται καθημερινά οι Αγανακτησμένοι-. Μεταξύ των πολύ σπουδαίων
πραγμάτων που αναφέρθηκε μας είπε ότι ήδη στην Αθήνα βλέπεις
ανθρώπους που η φτώχεια τους έχει βγάλει στον δρόμο,είτε
ζητιανεύοντας είτε έχοντας στήσει το νοικοκυριό τους σε κάποια
πλατεία-λόγω έξωσης-. Τι και ποιές διαστάσεις θα πάρει αυτό το
θέμα σε πανελλαδικό επίπεδο τους επόμενους μήνες είναι άγνωστο !!!)
Έτσι που λες περίμενα να κάνει η εκκλησία και όχι όπως εσυ πιό πάνω λες περί χιλιάρικου.
Κρίμα!!!

Υ.Γ. Και μην μου πεις για κανένα πιάτο φαΐ που μοιράζει διότι
αυτό μπορεί να το κάνει ο καθένας για τον συνάνθρωπό του.
Και φυσικά είναι και πολλά ακόμη που μπορούσε να κάνει.Άν θες τα
βλέπουμε κι' αυτά!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 19:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ξέχασα το σπουδαιότερο!
Γράφεις ως τίτλο στο θέμα σου,
"Άν αγαπάς την Ελλάδα" !
Μα το αν αγαπάω την Ελλάδα θα φανεί από
το αν δώσω την περιουσία μου στην εκκλησία;
Μή χειρότερα!!!
Και εγώ που νόμιζα πως με άλλα πράγματα αποδεικνύεται
η αγάπη πρός την Πατρίδα!
Εν τω προκειμένω με το να ΟΡΚΙΣΤΩ όπως και όσο μπορώ
να ΔΙΩΞΩ εκείνους που επί 200 περίπου χρόνια την ξεπουλάνε!

Αυτό σημαίνει ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ !!!

ΣΤΟ ΑΦΙΕΡΩΝΩ !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 01/07/2011 19:07:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 19:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ολοι οι δηθεν αντιρατσιστες-προοδευτικοι του κωλου την κατηγορουν,αυτη τη στιγμη ομως η εκκλησια,βοηθαει χωρις να κοιταει χρωμα,κομμα,θρησκευμα κ.τ.λ. κανοντας πραξη,αυτα που οι αλλοι μονο τα προπαγανδιζουν θεωρητικα.....

Αγαπητέ skartados, το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να κατηγορήσει την εκκλησία είτε για αποξένωση είτε για ελλιπή εκπλήρωση του έργου της, δεν τον κάνει ούτε αντιρατσιστή, ούτε ρατσιστή ούτε δήθεν προοδευτικό.

Ακόμη κι εάν δεχθούμε ότι η εκκλησία στο σύνολο της βοηθάει τον άνθρωπο - ή ένα μέρος μόνο των πιστών της - θα μπορούσε να αναρωτηθεί κανείς γιατί δεν συνέβαινε το ίδιο και στο παρελθόν.
Φυσικά κι υπήρχαν κι υπάρχουν περιπτώσεις άπορων ανθρώπων οι οποίοι βοηθήθηκαν από την εκκλησία κι έτσι πρέπει να συμβαίνει βάσει των χριστιανικών διδαχών όμως κατά το παρελθόν, έως πρόσφατα μάλιστα, έβγαιναν στην φόρα και πολλά σκάνδαλα οικονομικού περιεχομένου που την απομάκρυναν κατά πολύ από τον σκοπό της.
Όλα αυτά τα χρόνια λοιπόν τι συνέβαινε;



In anticipation of my resurrection...




Κοιτα φιλε μου,ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων που εναντιωνονται στην εκκλησια,ειναι καποιοι δηθεν προοδευτικοι,αντιρατσιστες κ.τ.λ.Στην πραγματικοτητα ομως αυτη τη στιγμη,ενω αυτοι δεν κανουν τιποτα για τον πλησιον τους,τα θεωρητικα τους πιστευω,τα κανει πραξη η εκκλησια .Διαφωνεις;

Φυσικα υπαρχουν και ανθρωποι που καλως η κακως,θεωρουν οτι η εκκλησια εβαλε φρενο στον ελληνισμο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 20:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως επίσης θα ήθελα να ακούσω δια στόματος του επικαφαλής της
(Ιερώνυμος δεν λέγεται; !!!) να κάνει την αρχή στην μείωση
της ανεργίας μοιράζοντας τα αγροτεμάχια της,με την προϋπόθεση
να καλλιεργηθούν από εκείνους που πραγματικά θέλουν να εργαστού

Aγαπητη καποδιστρια,που εχεις το ονομα του ακαπνου ηγετη,αν το κανει αυτο η εκκλησια,το πολυ-πολυ,να καταληξει η περιουσια της στα χερια των τραπεζιτων,απο τα χρεη των ιδιωτων.

Κατι τετοιες στιγμες,καταλαβα και εγω,ποσο δικιο εχει η εκκλησια που κραταει τη περιουσια της με νυχια και με δοντια.Ετσι μονο μπορει να προσφερει,γιατι μονο αυτη δυστυχως μπορει να εγγυηθει στηριξη των απορων.


Ξυπνηστε απο το ληθαργο και μην αφηνετε την ιδεοληψια σας να υπερνικαει τη λογικη και τη πραγματικοτητα.


Εγω προσωπικα,ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου την εκκλησια,για καθε πιατο φαι που δινει σε καθε ελληνα και μη απορο.Μακαρι να ειχα και εγω το τροπο να το κανω στο μετρο που μπορουσα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 20:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο τωρα δηλαδη τι ειναι?Καινουργιο κολπο της εκκλησιας να αρπαξει και αλλες περιουσιες.Αλλα ετσι ειναι ο λυκος στην ανταρα χαιρεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 21:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

skartados:
Aγαπητη καποδιστρια,που εχεις το ονομα του ακαπνου ηγετη


(η υπογράμμιση δική μου)

skartados δεν θα μπω στην διαδικασία να σου αποδείξω
γιατί προτιμώ τους "άκαπνους" Καποδίστριες από κάτι
"μπαρουτοκαπνισμένους" αγύρτες που ονομάζονται και
"εθνικοί ήρωες" (!!!),αλλά ένα μόνον θα σου πω:
Τούτο το θέμα αν μη τι άλλο είναι το λιγώτερο και με τον
πιό επιεική χαρακτηρισμό "αστείο" !
Ο δε τρόπος που το υποστηρίζεις θυμίζει εκείνους τους
νεόκοπους γιαχβάδες που ανακάλυψαν την "αλήθεια" του
γιαχβέ !!!

Κρίμα!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 22:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados
Χωρις να τα εχω καλα με την εκκλησια,καταλαβα πλεον ενα πραγμα.

Δηλαδή αν τα είχες καλά με την εκκλησία τι θα έκανες φίλε skartado ;
quote:
skartados
Αν θελεις να παραμεινει η γη και η περιουσια σου σε ελληνικα χερια,γραψε ενα μερος αυτης στην εκκλησια.Ειναι ο μονος θεματοφυλακας.

Και που να σφίξουν οι ζέστες........

http://www.youtube.com/watch?v=p3dZnPHLOfQ


*

Edited by - Sesostris on 01/07/2011 22:41:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 00:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://roides.wordpress.com/2007/07/25/vatopedi1/


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 00:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκατόνταρχε

τι θέμα είναι αυτό που άνοιξες?

εξαφανίστηκες για λίγο καιρό και
γυρνώντας μας προκύπτεις προσύλητος?

Στο Αγιο Ορος ήσουν?

Βέβαια ο καθένας εχει δικαίωμα να αλλάξει
πεποιθήσεις.

Περίμενε να δείς τι θα κάνω εγω αν στις 8/7 εχουμε
επεισόδιο με Τουρκία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ
ΑΠΟ ΜΕΣΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 10:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κύριοι, κάθε θέμα θα πρέπει να αναλύεται με βάση κάποια δεδομένα. Θα πρέπει λοιπόν, κατά τη γνώμη μου, να δούμε πόση αλήθεια περιέχει η άποψη ότι κάτι που περιέρχεται στα χέρια της εκκλησίας παραμένει Ελληνικό.

Ιστορικά ισχύει αυτό;;;

Η περιουσία της εκκλησίας είναι περιουσία του Ελληνικού λαού;;;;



ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 10:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...
Υ.Γ. Και μην μου πεις για κανένα πιάτο φαΐ που μοιράζει διότι
αυτό μπορεί να το κάνει ο καθένας για τον συνάνθρωπό του.
...
ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Έχεις απόλυτο δίκαιο φίλη μου Καποδίστρια, εξάλλου αυτό το κάνουν και πολλοί άνθρωποι για τους συνανθρώπους τους. Τι είναι ένα πιάτο φαί στο γείτονά σου που δεν έχει? Νομίζω ότι ο καθένας μας μπορεί να το κάνει και αρκετοί το κάνουν. Αυτό είναι αληθινή αγάπη και αλληλεγγύη για μένα. Όσο για το θέμα της εκκλησίας έτσι όπως το έθεσε ο θεματοθέτης, μου θύμισε την περίοδο επί τουρκοκρατίας που πολλοί δίναν την περιουσία τους στην εκκλησία για να μην την πάρουν οι τούρκοι και τελικά δεν την ξαναπήραν ποτέ πίσω.
Όμως μέσα στην εκκλησία υπάρχουν και ιερείς που κάνουν έργο στην ενορία τους και έκαναν και έργο και πριν από την κρίση, για μένα αυτοί είναι και θα είναι πάντα πραγματικά ιερείς, γιατί κάνουν πράξη την πίστη τους, τα έργα μιλάνε γι' αυτούς.


"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Velissarios1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 10:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

skartados:
Aγαπητη καποδιστρια,που εχεις το ονομα του ακαπνου ηγετη


(η υπογράμμιση δική μου)

skartados δεν θα μπω στην διαδικασία να σου αποδείξω
γιατί προτιμώ τους "άκαπνους" Καποδίστριες από κάτι
"μπαρουτοκαπνισμένους" αγύρτες που ονομάζονται και
"εθνικοί ήρωες" (!!!),αλλά ένα μόνον θα σου πω:
Τούτο το θέμα αν μη τι άλλο είναι το λιγώτερο και με τον
πιό επιεική χαρακτηρισμό "αστείο" !
Ο δε τρόπος που το υποστηρίζεις θυμίζει εκείνους τους
νεόκοπους γιαχβάδες που ανακάλυψαν την "αλήθεια" του
γιαχβέ !!!

Κρίμα!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Θα μπορουσες να αναφερεις Καποδιστρια για ποιους μπαρουτοκαπνισμενους αναφερεσε?

http://www.youtube.com/watch?v=gK8cqL8sl5kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 13:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κύριοι, κάθε θέμα θα πρέπει να αναλύεται με βάση κάποια δεδομένα. Θα πρέπει λοιπόν, κατά τη γνώμη μου, να δούμε πόση αλήθεια περιέχει η άποψη ότι κάτι που περιέρχεται στα χέρια της εκκλησίας παραμένει Ελληνικό.

Ιστορικά ισχύει αυτό;;;

Η περιουσία της εκκλησίας είναι περιουσία του Ελληνικού λαού;;;;



Καλημέρα Γιάννη!
Αναρρωτιέμαι ποιός μεταβίβασε αυτήν την περιουσία στην εκκλησία και αν του ανήκε αυτό που μεταβίβασε προς την εκκλησία ή οπουδήποτε αλλού...
Εξ'όσων γνωρίζω -διόρθωσέ με αν κάνω λάθος- το προϊόν της "προικοδότησης" είναι προϊόν καταπάτησης και κατάκτησης και γή των Ελλήνων ΚΑΙ απο την στιγμή που η Ελλάδα και οι Έλληνες εκδίωξαν τους καταπατητές τους , αυτομάτως θα έπρεπε όλη η γή που ανήκει στην επικράτεια να περιέλθει στα χέρια του λαού της απο τον οποίο είχαν υφαρπάξει οι κατακτητές της...αλλα και όλΟΥς όσΟΥΣ είχαν αποκτήσει περιουσιακά στοιχεία απο εκείνους -ΣΦΕΤΕΡΙΣΤΕΣ/ΚΑΤΑΚΤΗΤΕΣ- που ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΑΝ....
Διότι αν είναι έτσι τα πράματα , να κλέβουμε και μείς περιουσίες άλλων και να τις μεταβιβάζουμε όπου μας αρέσει....κάτι τέτοιο έγινε αν δεν κάνω λάθος...τους μεταβίβασαν οι Τουρκαλάδες περιουσία που εκ των πραγμάτων ΔΕΝ τους ανήκε -παράνομο και νομικά μη ισχύον- και αν σκεφθούμε ότι ο Οικουμενικός Πατριάρχης είναι Τούρκος υπήκοος και η βάση του μέσα στην Τουρκία , τότε με έναν ιδιότυπο τρόπο είμαστε ακόμα υπόδουλοι στους Τούρκους που ενώ εκδιώχθησαν τα εδάφη που κρατούσαν δεν επανήλθαν στα χέρια του Ελληνικού λαού...

Κάνω λάθος...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 14:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη…
H αξία της περιουσίας της Εκκλησίας είναι ανεκτίμητη. H πολιτεία δεν την έχει καταγράψει και η ηγεσία της Εκκλησίας της Ελλάδος δηλώνει επισήμως ότι δεν γνωρίζει τα περιουσιακά στοιχεία των μονών, των μητροπόλεων και των ναών διότι κάθε μητρόπολη, μονή και ναός έχει τη δική του οικονομική διαχείριση. H εκκλησιαστική περιουσία καλύπτεται από ένα αδιαφανές πλέγμα που «υφαίνουν» περισσότερα από 10.000 Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου Δικαίου (μητροπόλεις, ναοί, μονές, προσκυνήματα, ιδρύματα, κληροδοτήματα και άλλα). Ο ιστός αυτών των ΝΠΔΔ, κρύβει αποτελεσματικά την εκκλησιαστική περιουσία από τα αδιάκριτα μάτια των «αντικληρικών». Είναι δε τόσο καλά προστατευμένο το μυστικό, που ούτε η κεντρική διοίκηση της Εκκλησίας της Ελλάδος μπορεί να έχει εικόνα για την περιουσία των μονών και των μητροπόλεων.

.......................................................
Πολύ πρόχειροι υπολογισμοί, φέρουν την περιουσία του ΝΠΔΔ της Εκκλησίας της Ελλάδος να ανέρχεται σε τουλάχιστον δεκαπέντε δισεκατομμύρια (15.000.000.000) ευρώ. Στο ποσό αυτό προστίθεται και η ανυπολόγιστη-αμύθητη περιουσία των περίπου δυόμισι χιλιάδων (2.500) μοναστηριών. Εκατοντάδες χιλιάδες στρέμματα γης, εκατοντάδες οικοδομικά τετράγωνα, μετοχές, αμοιβαία κεφάλαια και καταθέσεις αξίας εκατομμυρίων ευρώ αποτελούν την την εκκλησιαστική περιουσία. Ωστόσο, το «ιερό» θησαυροφυλάκιο είναι τόσο βαθύ που αρκεί μία και μόνο αναφορά. Πέντε μονές που προσέφυγαν στα ευρωπαϊκά δικαστήρια εναντίον του νόμου Τρίτση αποτιμούσαν τα περιουσιακά τους στοιχεία στο αστρονομικό ποσό των 8 τρισ. δρχ. (!!!). Και μάλιστα το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο τους επιδίκασε το ποσό των 3 τρισ. δρχ. Μπορεί να φανταστεί κανείς ότι εάν η περιουσία των 5 μονών άγγιζε πριν μια 20ετία τα 3 ή 8 τρισ. δρχ., τότε πώς μπορεί κανείς να υπολογίσει την περιουσία των 2.500 μοναστηριών και ναών σε όλη τη χώρα;

........................

Φάκελος «εκκλησιαστική περιουσία» – Μια σχέση πάθους, εκκλησίας και χρήματος

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 02/07/2011 14:29:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 16:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβαζοντας και το λινκ της ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ μια απορια γενναται.Τι τα θελει ολα αυτα τα λεφτα η εκκλησια.Απο ιδρυσεως της βλεπουμε με απληστια να αρπαζει και να αυξανει την περιουσια της.Γιατι ολο αυτο το παθος για χρημα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 17:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tο "πωλείν" και το "αγοράζειν" φίλε μου ήταν .. είναι .. και θα είναι πάντα ένα εργαλείο όπου οι πωλούντες θα ανακαλύπτουν εγγενείς ανάγκες των ανθρώπων και θα τις καλύπτουν με το ανάλογο προϊόν...ενίοτε δημιουργώντας ακόμα αυτές τις ανάγκες και τις οποίες εντέχνως δημιουργούν και επιβάλλουν στο δυνητικό αγοραστικό κοινό...
Εδώ πωλούν με τη σέσουλα τηλέφωνα που βοηθούν στην "επικοινωνία" μεταξύ ανθρώπων .... δεν θα πουλήσουν εργαλεία επικοινωνίας με το "Θεό" που μόνο εκείνοι κατέχουν???
Και αν ένα νέο κινητό κάνει 1.000 ευρώ και σε βοηθάει να επικοινωνήσεις με άνθρωπο , πόσο θα εκτιμούσες την αξία ενός εργαλείου που σε βοηθάει να επικοινωνήσεις με το "Θεό"...???
Είναι πολλοί δε εκείνοι που θέλουν να επικοινωνήσουν με το "Θεό" αλλα και να διασφαλίσουν μια θέση δίπλα του -πρώτο τραπέζι πίστα..που λέμε..- και με δεδομμένο ότι "γνωρίζουν" ότι τα εδώ εγκόσμια δεν έχουν καμμιά αξία , τα προσφέρουν στην εκκλησία , επενδύοντας σε "ομόλογα" σταθερής αξίας....
Αυτό!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 19:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=F_jquxSMXk8


Ενα μεγαλο μπραβο.Ο ανθρωπος πανω απο ολα.Οι προοδευτικοι της πλακας ας παιρνουν μαθηματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 19:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Διαβαζοντας και το λινκ της ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ μια απορια γενναται.Τι τα θελει ολα αυτα τα λεφτα η εκκλησια.Απο ιδρυσεως της βλεπουμε με απληστια να αρπαζει και να αυξανει την περιουσια της.Γιατι ολο αυτο το παθος για χρημα?

Aυτα που γραφει το σαιτ αυτης που εχει το ονομα του ακαπνου,αυτου που φυλακισε τον ηρωα απελευθερωτη πετρομπεη μαυρομιχαλη,ειναι για γραφικους νεοελληνες.Ακου τρις η περιουσια μοναστηριων.Μα ποσο λαχανα του κηπου υπαρχουν θεε μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 20:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εκατόνταρχε

τι θέμα είναι αυτό που άνοιξες?

εξαφανίστηκες για λίγο καιρό και
γυρνώντας μας προκύπτεις προσύλητος?

Στο Αγιο Ορος ήσουν?

Βέβαια ο καθένας εχει δικαίωμα να αλλάξει
πεποιθήσεις.

Περίμενε να δείς τι θα κάνω εγω αν στις 8/7 εχουμε
επεισόδιο με Τουρκία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ
ΑΠΟ ΜΕΣΑ?



Ποτε δεν ειναι αργα για κανεναν τεκνο νικομαχε.Παντως ανευ πλακας,πρεπει καποια στιγμη να καταλαβουμε οτι πρεπει να αφησουμε στην ακρη τις ιδεοληψιες μας και να δουμε τι συμβαινει γυρω μας.Ακου να δωσει η εκκλησια μας στο κρατος τη περιουσια της.....Καλυτερα να τη βαλει φωτια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 20:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skartados:

Aυτα που γραφει το σαιτ αυτης που εχει το ονομα του ακαπνου



Ειλικρινά skartados δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο
της ξαφνικής (!!!) αλλαγής της στάσης σου,απέναντί μου!!!
Μήπως έκανα κάτι που σε πρόσβαλα; Άθελά μου ίσως;
Δεν ξέρω,ειλικρινά,τι να υποθέσω...
"αυτής" λες χωρίς να τολμάς να γράψεις το όνομά μου !!!
Για ποιό λόγο τόση απαξίωση;

Το ίδιο ισχύει και για τον Πρώτο Κυβερνήτη που τόσο ΑΔΙΚΑ
το όνομά του αμαυρίζεις!
Στο φινάλε,οι Μαυρομιχαλαίοι έπεσαν θύματα των αγγλογάλων
συνωμοτών,και παρ' όλο που ενεπλάκησαν τόσο άσχημα στην
δολοφονία του Καποδίστρια,η Ιστορία μας δεν τους έχει
ρίξει σε κανέναν καιάδα λησμονιάς! Ίσα-ίσα τους τιμούμε
για το μεγάλο κομμάτι εκείνο που αφορούσε τον ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ
τους αγώνα!

Υ.Γ. Για να είμαι ειλικρινής,νόμιζα ότι το θέμα αυτό
το άνοιξες με δόση ειρωνίας πρός την εκκλησία.Αυτό περίμενα
να δω να κάνεις,αλλά εσυ,μετά λύπης μου βλέπω,το συνεχίζεις
με πάθος "γιαχβά"!!! Είσαι σίγουρος πως δεν μας κάνεις ΠΛΑΚΑ;;;!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 02/07/2011 20:27:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 20:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκαρτάδος είσαι πράγματι εσυ που γράφεις?

Μήπως κανένα τρόλ με κάποιο νεο κόλπο
εχει σφετερισθεί τα στοιχεία σου?

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ
ΑΠΟ ΜΕΣΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2011, 23:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2000 χρονια real estate,ποτε δεν ξεπουλησε.Εδωσε ομως ενα μερος της περιουσιας της,σε ενα ανικανο κρατος.

Χιλιες φορες να βαλουν την εκκλησια να διαχειριστει την κρατικη περιουσια.Εγω προσωπικα θα ημουν πιο ησυχος.η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΗς ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗς ΠΕΡΙΟΥΣΙΑς,ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑ,ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.Μεσα σε τοσες κακοτοπιες εμεινε αλωβητη......


Υ.Γ,Καποδιστρια ,γιατι παρεξηγιεσαι;
Νικομαχε τι εγινε;Οποιος δεν συμφωνει μαζι σας γινεται τρολ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy