ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 BULLING από τη Νέα Ακρόπολη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 03:24:47  Εμφάνιση Προφίλ
Ακρόπολη, Ακρόπολη, Ακρόπολη.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 03:26:24  Εμφάνιση Προφίλ
Νέα, Νέα, Νέα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 03:28:09  Εμφάνιση Προφίλ
Όταν μεγαλώσει θα κόψει τη μαλακία, όταν μεγαλώσει θα κόψει τη μαλακία, όταν μεγαλώσει θα κόψει τη μαλακία.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 03:31:53  Εμφάνιση Προφίλ
Νεκρίλα νεκρίλα νεκρίλα.

https://www.youtube.com/watch?v=i9kfi5ktxn0

Καλό βράδυ κυρίες και κύριοι.
Και καλό ξημέρωμα.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 03:32:56  Εμφάνιση Προφίλ
Αμήν, Αλάχ μου, Αμήν. Σαλόμ. Ερρώννυτε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 11:25:35  Εμφάνιση Προφίλ
Με λίγα λόγια marina theodor (για να σε σώσω από το διάβασμα πολλών ποστ και ειρωνίας) έως ότου έχει αποδειχθεί οτι η πρόθεση σου είναι αυτή που ισχυρίζεσαι οτι είναι, η κατάσταση θα συνεχίζει όπως τη βλέπεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 11:37:25  Εμφάνιση Προφίλ
Βασικά η κατάσταση θα συνεχίσει έτσι ούτως η άλλως κατά πάσα πιθανότητα (για να σε βγάλω από ακόμα μεγαλύτερο κόπο).. αλλά αν μπορούσες να αποδείξεις την πρόθεσή σου, θα είχες τουλάχιστον ένα διαπραγματευτικό χαρτί.
Θεωρητικά, αυτούς που τους ενδιαφέρει η αλήθεια θα σε άκουγαν.

Είσαι περίπου στην ίδια φάση με τη κυβέρνηση Τσίπρα πριν κάνα δίμηνο: Ισχυρίζεσαι οτι έχεις τη καλύτερη πρόθεση, αλλά δεν έχεις κάνει τίποτα για να το αποδείξεις και επιπλέον οι μέχρι τώρα ενδείξεις τείνουν εναντίον του ισχυρισμού σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 13:12:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βασικά η κατάσταση θα συνεχίσει έτσι ούτως η άλλως κατά πάσα πιθανότητα (για να σε βγάλω από ακόμα μεγαλύτερο κόπο).. αλλά αν μπορούσες να αποδείξεις την πρόθεσή σου, θα είχες τουλάχιστον ένα διαπραγματευτικό χαρτί.
Θεωρητικά, αυτούς που τους ενδιαφέρει η αλήθεια θα σε άκουγαν.
Είσαι περίπου στην ίδια φάση με τη κυβέρνηση Τσίπρα πριν κάνα δίμηνο: Ισχυρίζεσαι οτι έχεις τη καλύτερη πρόθεση, αλλά δεν έχεις κάνει τίποτα για να το αποδείξεις και επιπλέον οι μέχρι τώρα ενδείξεις τείνουν εναντίον του ισχυρισμού σου.

In the meanwhile,
διασκεδάζουμε με τον (pap)Ariano
όμως....

Κάτι είναι κι αυτό παίδες, μην το παραβλέπουμε...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 15:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos:
Με έχεις αφήσει άφωνο το ομολογώ! Μόλις είδα μπροστά μου θαύμα! Ανάσταση νεκρών!
Νιώθω πως είμαι ο Ιησούς Χριστός και συ ο Λάζαρος! Χαίρομαι για σένα που σε κόλλησα εγώ ζωντανίλα και όχι εσύ εμένα νεκρίλα!
Ναι τους έκοψα τους σάπιους η αλήθεια είναι!
Αν και συνεχίζω να συνομιλώ μαζί σου! Με τρώει ο πισινός μου, μου φαίνεται!
Έτσι δεν είναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 15:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Α! Και για να μην ξεχαστώ και φανώ αγενείς!
Χρόνια πολλά στο χοντρό σας ρε σεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 16:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
DSM:
Όταν μεγαλώσει θα κόψει τη μαλακία, όταν μεγαλώσει θα κόψει τη μαλακία, όταν μεγαλώσει θα κόψει τη μαλακία.

Απάντηση:

Amalia, που είσαι εσύ κοριτσάρα μου? Επέβαλε την τάξη εδώ μέσα, γιατί θα παραπονεθώ πως δεν κάνεις καλά τη δουλειά σου!
Και το ποιο σοβαρό από όλα είναι πως θα νομίζω πως η καθετότητά σου είναι μάλλον σε ξαπλωτή στάση, όχι σε όρθια! Με συγχωρείς και όλας, αλλά μόνο σε μένα βάζεις χέρι! Άν και ομολογώ πως μου αρέσει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 16:40:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

In the meanwhile,
διασκεδάζουμε με τον (pap)Ariano
όμως....

Κάτι είναι κι αυτό παίδες, μην το παραβλέπουμε...


Είναι σαν να ακούμε σε συνεχές replayεκείνο το παλιό τραγούδι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 16:43:09  Εμφάνιση Προφίλ
Αριανός μου αρέσεις γιατί είσαι βαθιά ερωτικός... ειδικά όταν μένεις άφωνος.

Πρόσεχε μόνο ξύσε ξύσε μη τον ματώσεις... εγώ με τρίχες και αίματα να ξέρεις δεν ανακατεύομαι.

Για το θέμα θα μας πεις κάτι ή ο στόχος είναι να αναδειχθείς σε βασιλιά των τρολλ;

Τα προσωπικά σου, μπορείς πιστεύω να τα λύσεις και τηλεφωνικώς.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 17:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos:
Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Απάντηση:

Italos:
Αριανός μου αρέσεις γιατί είσαι βαθιά ερωτικός... ειδικά όταν μένεις άφωνος.
Πρόσεχε μόνο ξύσε ξύσε μη τον ματώσεις... εγώ με τρίχες και αίματα να ξέρεις δεν ανακατεύομαι.

Απάντηση:

Ούτε να τον ήξερες και προσωπικά μιλάς! Δεν θυμάμαι να σου έκανε την τιμή να σου τον δείξω!
Εγώ πάλι δεν ανακατεύομαι μα Φούστες μπλούζες και ελαφριές πούδρες! Δεν ντρέπεσαι λίγο, το πας το γράμμα και μας το λες και όλας! Αναισχυντία! Αηδία.

Italos:
Για το θέμα θα μας πεις κάτι ή ο στόχος είναι να αναδειχθείς σε βασιλιά των τρολλ;

Απάντηση:

Δεν ξέρω ποιο είναι το θέμα σου! Τα τρολλ. δεν πρόκειται να αποκτήσουν ποτέ βασιλιά!
Τι βασιλιάς θα ήταν αυτός εξάλλου!!?!!
Ούτε ο Μόργκοθ δεν θα τους δεχόταν αυτούς! Αλλά ναι σε κάτι έχεις δίκιο, η κατάκτηση είναι στο αίμα μερικών ανθρώπων! Δεν κρύβεται! Και κάτι άλλο, χειρότερο απο το να είσαι βασιλιάς των τρολλ. είναι να είσαι σύμμαχος δειλών που κάτι είδαν και φέρθηκαν ανάξια.
Τουλάχιστον τα τρολλ δεν έχουν δει τίποτα ακόμα. Ε όχι και από σένα συμβουλές! Είπαμε.

Italos:
Τα προσωπικά σου, μπορείς πιστεύω να τα λύσεις και τηλεφωνικώς.

Απάντηση:

Σου ξαναλέω άσε τις συμβουλές σε μένα "ταπεινό χαμομηλάκι", εσύ ξεπερνάς και την Μανταρινάκι βρε!
Ασχολήσου με το να λύσεις τα δικά σου θέματα και άσε τον κόσμο να κανονίσει τα προσωπικά του και μη μόνος του ειδήμονα!

Italos:
Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Απάντηση:

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου που ξέρει και από "Μητσάρες"!
Εμένα μη με ανακατεύεις στις πουστροδουλειές σου!
Άμα θες "Μητσάρα" τράβα στο Χοντρό! Πρέπει να είναι καλός για να του κάθονται τόσοι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 17:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos:
Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Απάντηση:

Italos:
Αριανός μου αρέσεις γιατί είσαι βαθιά ερωτικός... ειδικά όταν μένεις άφωνος.
Πρόσεχε μόνο ξύσε ξύσε μη τον ματώσεις... εγώ με τρίχες και αίματα να ξέρεις δεν ανακατεύομαι.

Απάντηση:

Ούτε να τον ήξερες και προσωπικά μιλάς! Δεν θυμάμαι να σου έκανε την τιμή να σου τον δείξω!
Εγώ πάλι δεν ανακατεύομαι μα Φούστες μπλούζες και ελαφριές πούδρες! Δεν ντρέπεσαι λίγο, το πας το γράμμα και μας το λες και όλας! Αναισχυντία! Αηδία.

Italos:
Για το θέμα θα μας πεις κάτι ή ο στόχος είναι να αναδειχθείς σε βασιλιά των τρολλ;

Απάντηση:

Δεν ξέρω ποιο είναι το θέμα σου! Τα τρολλ. δεν πρόκειται να αποκτήσουν ποτέ βασιλιά!
Τι βασιλιάς θα ήταν αυτός εξάλλου!!?!!
Ούτε ο Μόργκοθ δεν θα τους δεχόταν αυτούς! Αλλά ναι σε κάτι έχεις δίκιο, η κατάκτηση είναι στο αίμα μερικών ανθρώπων! Δεν κρύβεται! Και κάτι άλλο, χειρότερο απο το να είσαι βασιλιάς των τρολλ. είναι να είσαι σύμμαχος δειλών που κάτι είδαν και φέρθηκαν ανάξια.
Τουλάχιστον τα τρολλ δεν έχουν δει τίποτα ακόμα. Ε όχι και από σένα συμβουλές! Είπαμε.

Italos:
Τα προσωπικά σου, μπορείς πιστεύω να τα λύσεις και τηλεφωνικώς.

Απάντηση:

Σου ξαναλέω άσε τις συμβουλές σε μένα "ταπεινό χαμομηλάκι", εσύ ξεπερνάς και την Μανταρινάκι βρε!
Ασχολήσου με το να λύσεις τα δικά σου θέματα και άσε τον κόσμο να κανονίσει τα προσωπικά του και μη μόνος του ειδήμονα!

Italos:
Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Απάντηση:

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου που ξέρει και από "Μητσάρες"!
Εμένα μη με ανακατεύεις στις πουστροδουλειές σου!
Άμα θες "Μητσάρα" τράβα στο Χοντρό! Πρέπει να είναι καλός για να του κάθονται τόσοι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 17:53:33  Εμφάνιση Προφίλ
Κατ΄αρχάς μη μου νευριάζεις και πατάς τα κουμπιά εκατό φορές.

quote:
Ούτε να τον ήξερες και προσωπικά μιλάς! Δεν θυμάμαι να σου έκανε την τιμή να σου τον δείξω!
Εγώ πάλι δεν ανακατεύομαι μα Φούστες μπλούζες και ελαφριές πούδρες! Δεν ντρέπεσαι λίγο, το πας το γράμμα και μας το λες και όλας! Αναισχυντία! Αηδία.

Αδερφέ εσύ με πρόσβαλλες και εγώ απάντησα. Πάρε βαθιά ανάσα και χαλάρωσε. Οπως σου είπα, δεν ασχολούμαι με τον πισινό σου, οπότε δεν βρίσκω και τον λόγο που μου τον ανέφερες. Γενικά βλέπω έχεις ένα θέμα με την πίσω όψη του νομίσματος. Οπως και να χει δεν με αφορούν τα προσωπικά σου.

Το θέμα νομίζω ήταν το Bullying, που ακόμα περιμένω να γράψεις την τοποθέτηση σου.

quote:
Δεν ξέρω ποιο είναι το θέμα σου! Τα τρολλ. δεν πρόκειται να αποκτήσουν ποτέ βασιλιά!
Τι βασιλιάς θα ήταν αυτός εξάλλου!!?!!
Ούτε ο Μόργκοθ δεν θα τους δεχόταν αυτούς! Αλλά ναι σε κάτι έχεις δίκιο, η κατάκτηση είναι στο αίμα μερικών ανθρώπων! Δεν κρύβεται! Και κάτι άλλο, χειρότερο απο το να είσαι βασιλιάς των τρολλ. είναι να είσαι σύμμαχος δειλών που κάτι είδαν και φέρθηκαν ανάξια.
Τουλάχιστον τα τρολλ δεν έχουν δει τίποτα ακόμα. Ε όχι και από σένα συμβουλές! Είπαμε.

Ο βασιλιάς των Τρολλ θα ήταν ο Βασιλιάς των Τρολ. Οπως ο Βασιλιάς των γκόμπλιν ήταν το Χομπγκόμπλιν. Ξεσκόνισε το Σιλμαρίλλιον.
Οσον αφορά τους δειλούς που αναφέρεις, σου ξαναείπα, προφανώς υπάρχει προσωπικό θέμα εδώ πέρα, αλλά δεν με αφορά και δεν θα αναμιχθώ. Καλό θα ήταν πάντως αφού θες να το υπονοήσεις δημόσια, να το παραθέσεις κιόλας. Αν είναι να γίνει ξεκατίνιασμα ας γίνει σωστά, αλλιώς τσάμπα το διαδυκτιακό μελάνι.

Οσον αφορά το bullying τώρα, και σε ανθρώπους και σε ζωντανά, θα έπρεπε να με γνωρίσεις πρώτα για να σχηματίσεις άποψη δεν νομίζεις;

Και φιλαράκο πριν αρχίσεις να προσβάλλεις κάποιον να κοιτάς πρώτα αν σε πρόσβαλλε.
Σου ξαναθυμίζω είσαι σε δημόσιο φόρουμ.


quote:
Σου ξαναλέω άσε τις συμβουλές σε μένα "ταπεινό χαμομηλάκι", εσύ ξεπερνάς και την Μανταρινάκι βρε!
Ασχολήσου με το να λύσεις τα δικά σου θέματα και άσε τον κόσμο να κανονίσει τα προσωπικά του και μη μόνος του ειδήμονα!

Τα προσωπικά σου στο τηλέφωνο εδώ είναι δημόσιο φόρουμ, τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις; Δημοκρατία-ανοιχτό φόρουμ...μην πας να το χαλάσεις τώρα και πιο πάνω σε έβλεπα υπέρμαχο της Δημοκρατίας, τι έπαθες τώρα, ζορίστηκες;

quote:
Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου που ξέρει και από "Μητσάρες"!
Εμένα μη με ανακατεύεις στις πουστροδουλειές σου!
Άμα θες "Μητσάρα" τράβα στο Χοντρό! Πρέπει να είναι καλός για να του κάθονται τόσοι!

Δεν έχω ιδέα ποιος είναι ο χοντρός. Μόνο αυτόν των Active Member γνωρίζω, και αυτόν όχι προσωπικά. Από Μητσάρες γνωρίζω μόνο τον Διαμαντίδη, δεν ξέρω αν τον έχεις ακουστά, είναι κάπως γνωστός.

Φίλε μήπως έχεις χαθεί κάπου στη μετάφραση;
Στο ξανάπα, τρολλάρεις λάθος άτομο.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 18:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos σε φοβάμαι! Τελικά μπορεί εσύ να μην είσαι ο Λάζαρος και ο Ιησούς! Θα ξεχάσω και τα λίγα που ξέρω ο αγράμματος!
Είσαι πολύ επικίνδυνος "φίλε" για την υγεία μου! Σωστά το λες δεν πρέπει να τα βάζω μαζί σου, μόνο με ζωντανούς πρέπει να τα βάζω,
τους πεθαμένους άσε τους να πεθάνουν γιατί το πολύ-πολύ να ρουφίξουν μαζί τους !
Και μην περιμένεις και έντιμη μάχη από αυτό το είδος βεβαίως-βεβαίως! Η δημοκρατία μας σήμερα η αλήθεια είναι πως είναι σε μια φάση που αφήνει πολύ πράγμα να ψοφίσει και δεν πρόκειται να πάρει μαζί της στην επόμενη φάση!
Η αλήθεια είναι πως όποιος το βλέπει αυτό δεν μπορεί παρά να λυπάται, αλλά αν τα βάλλεις κάτω λογικά θα δεις πως ότι έχει μορφή Ανθρώπου
δεν είναι και απαραίτητα Άνθρωπος! Εμείς που είμαστε μικροί και αμαθείς κάνουμε τέτοια λάθη, αλλά εκείνη που είναι μεγάλη και ΣΟΦΉ
ξέρει καλύτερα και δεν σπαταλά άσκοπες ελεημοσύνες!
Όσο για το θέμα και τη σχετικότητά μου εδώ η θεματοθέτης κρίνει πως είμαι απολύτως σχετικός! Εσάς πάλι σας έβαλε χέρι, και έχετε και γλώσσα να μου μιλάτε εμένα!
Όταν έχεις τη φωλιά σου λερωμένη μην πηγαίνεις να διαλαλείς για την καθαριότητα των φωλιών των άλλων και ψευδώς μάλιστα. Ok?
Λες πως εσύ δεν θα ανακατευτείς στα προσωπικά μου! Καλά είσαι εντελώς χαζός;;;;
Αφού εσύ πας και βγάζεις βρώμα μόνος σου τελείως αυθαίρετα πως εγώ έχω και καλά προσωπικά, λες και γνωριζόμαστε
και από χτές (θα το δει και καν ένας άνθρωπος και θα με παρεξηγήσει), και εγώ σου είπα να ανακατεύεσαι και να πάψεις να ασχολείσαι μαζί μου! Πας να διαστρευλώσεις αυτά που λέω, άει να χαθείς να χάνεσαι! Αναίσχυντε!
Πήγαινε σου είπα να κουνήσεις αλλού την ουρά σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 18:55:12  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω με απόλυτη ακρίβεια και πέραν πάσης αμφιβολίας, ποιός είναι το τρολλ.

ο DSM, ο Ιταλός ή ο Αριανοπαπάρας?

Και οι τρείς συνδιαλέγονται, ομού μαζί και εντός και επί τα αυτά.

Μήπως είναι ο Heretic, μήπως είμαι εγώ?

Μπάαα!!! Η Αμαλία θα είναι!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 19:28:29  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε ποτέ δεν τρολλάρω. Ετοιμάζω σεντόνι περίμενε...

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 19:39:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Italos σε φοβάμαι!

Αν είσαι κακός άνθρωπος πολύ καλά κάνεις. Αν είσαι καλός άνθρωπος χάνεις το χρόνο σου.

quote:
ελικά μπορεί εσύ να μην είσαι ο Λάζαρος και ο Ιησούς! Θα ξεχάσω και τα λίγα που ξέρω ο αγράμματος!


Το γεγονός ότι υποβαθμίζεις τους αγράμματους δείχνει έλλειψη παιδείας.
Μπορεί κάποιος να ναι αγράμματος και να ναι διαμάντι. Σταμάτα να υποβαθμίζεις τους αγράμματους γιατί προσωπικά με κάνεις να νιώθω λύπη προς το άτομο σου.
Προσωπικά γνωρίζω πολλούς αγράμματους που τους σέβομαι απεριόριστα.

quote:
Σωστά το λες δεν πρέπει να τα βάζω μαζί σου,

εγώ είπα:

quote:
Στο ξανάπα, τρολλάρεις λάθος άτομο.

Δεν είπα τα βάζεις με λάθος άτομο. Δεν τρέφω κανένα είδος αντιζηλίας απέναντι σε σένα ή σε οποιονδήποτε. Εσύ γιατί το κάνεις, κερδίζεις κάτι;

quote:
, μόνο με ζωντανούς πρέπει να τα βάζω,
τους πεθαμένους άσε τους να πεθάνουν γιατί το πολύ-πολύ να ρουφήξουν μαζί τους !

Μου κάνει εντύπωση που επιμένεις σε αυτό, και στεναχωριέμαι που σου προκαλώ μια τέτοια εικόνα. Μιας και το λες θα ήθελα να μου το τεκμηριώσεις, για να το βελτιώσω σε ευχαριστώ.


quote:
Και μην περιμένεις και έντιμη μάχη από αυτό το είδος βεβαίως-βεβαίως!

Φίλε το βλέπεις λάθος, δεν μάχομαι εναντίον σου, σταμάτα να φαντάζεσαι εχθρούς και πλευρές.


quote:
Η δημοκρατία μας σήμερα η αλήθεια είναι πως είναι σε μια φάση που αφήνει πολύ πράγμα να ψοφίσει και δεν πρόκειται να πάρει μαζί της στην επόμενη φάση!

Εδώ ο οξυδερκής παρατηρητής, όπως και σε προηγούμενα σου ποστ, θα παρατηρήσει ότι τα λόγια αυτά δεν είναι δικά σου. Τα έχεις μασήσει σε σεμινάριο. Στα έχουν τοποθετήσει στο μυαλό και τα αναμασάς.

Βλέπεις ήδη την επόμενη φάση στο μυαλό σου όπως στην παρουσίασαν, και οραματιζόμενος αυτή την εικόνα, γίνεσαι απάνθρωπος αγνοώντας τον παράγοντα άνθρωπο.
Η ζωή, και οι άνθρωποι προέχουν φίλε μου, μετά έπονται τα πολιτεύματα. Πρόσεξε το αυτό εκεί που συχνάζεις, γιατί το μπέρδεμα είναι πολύ εύκολο.

Η Δημο-κρατία σημαίνει λαική εξουσία από τη βάση. Ο Σοσιαλισμός έιναι έννοια παραπλήσια, το ίδιο και ο κομμουνισμός.
Το πρόβλημα είναι, ότι σημασία έχει όχι το πολίτευμα, αλλά η ποιότητα του ανθρώπου. Αν ήμασταν πραγματικά καλοί οι άνθρωποι, τα πολιτεύματα δεν θα είχαν καμία αξία.
Γιατί να μην οραματίζεσαι καλύτερα μια τέτοια κοινωνία;


quote:
Η αλήθεια είναι πως όποιος το βλέπει αυτό δεν μπορεί παρά να λυπάται, αλλά αν τα βάλλεις κάτω λογικά θα δεις πως ότι έχει μορφή Ανθρώπου
δεν είναι και απαραίτητα Άνθρωπος! Εμείς που είμαστε μικροί και αμαθείς κάνουμε τέτοια λάθη, αλλά εκείνη που είναι μεγάλη και ΣΟΦΉ
ξέρει καλύτερα και δεν σπαταλά άσκοπες ελεημοσύνες!

Αυτά δεν είναι δικά σου λόγια, είναι προσυλητισμός. Χρυσαυγίτικης προελεύσεως με την κακή έννοια, πρόσεχε φίλε μου.

Το θέμα δεν έιναι να μεινουν οι πιστοί, το θέμα είναι να ξανααποκτήσει ο άνθρωπος αισθήματα. Αλλιώς τι σημασία έχει μια δημοκρατία που "εξαφανίζει" τους διαφορετικούς και αφήνει τους Αριους;
Και ο Χίτλερ και ο Στάλιν τα ίδια λέγανε. Και σφάξανε εκατομύρια αθώους.

quote:
Όσο για το θέμα και τη σχετικότητά μου εδώ η θεματοθέτης κρίνει πως είμαι απολύτως σχετικός! Εσάς πάλι σας έβαλε χέρι, και έχετε και γλώσσα να μου μιλάτε εμένα!

Αυτή τη στιγμή συνδιαλλέγεσαι με μένα και όχι με τους "εμάς".

Η θεματοθέτης είπε:

quote:
Χαίρομαι για την αναφόρα σχετικά και με εμπειρίες άλλων που έχουν υποστεί εκφοβισμό.Είναι σημαντικό να είμαστε ενήμεροι για να μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα αυτό. Δέν είμαστε εδώ ούτε λαικό δικαστήριο ούτε οτιδήποτε σχετικό.Είμαστε πολίτες μιας Δημοκρατικής χώρας και μοιραζόμαστε κοινές εμπειρίες.Θα παρακαλούσα λοιπόν να λείπουν οι εκφοβισμοί γιατί όπως βλέπετε δεν πιάνουν σε μένα.Ας συνεχίσουμε με τις δικές σας και άλλες εμπειρίες και απόψεις.
Με καλή διάθεση πάντα για διάλογο.

Μάντεψε ποιο άτομο παρέθεσε τις εμπειρίες του εκθέτοντας τον εαυτό του. Και σου ξαναλέω: Μπες εντός του θέματος, σεβάσου το θέμα που σε φιλοξενεί. Παρεπιπτόντως τα περί δημοκρατίας τα λέει ποάνω κάτω ομοίως και η Μαρίνα, αλλά δεν θέλω να μαι καχύποπτος, και όπως σου ξαναείπα, δεν με ενδιαφέρει κιόλας.

quote:
Όταν έχεις τη φωλιά σου λερωμένη μην πηγαίνεις να διαλαλείς για την καθαριότητα των φωλιών των άλλων και ψευδώς μάλιστα. Ok?
Λες πως εσύ δεν θα ανακατευτείς στα προσωπικά μου! Καλά είσαι εντελώς χαζός;;;;

Το ποιος είναι ο χαζός θα το κρίνουν οι αναγνώστες. Εγώ για τη φωλιά σου δεν ανέφερα τίποτα, μόνος σου το ξεκίνησες, μόνος σου θίχτηκες. Εγώ στις προσβολές σου απάντησα, και θα συνεχίσω να το κάνω. Γιατί διατηρώ το δικαίωμα έχοντας την ελευθερία, και δεν μπορείς να μου το περιορίσεις.

Και τα προσωπικά σου εσύ τα βγάζεις σε δημόσιο χώρο. Καλό θα ήταν αν δεν θες να μιλά κανείς για τα προσωπικά σου, να τα κρατάς για τον εαυτό σου.

Ξανά: Είσαι σε δημόσιο φόρουμ, σεβάσου το χώρο που σε φιλοξενεί.
Σταμάτα τις κριτικές επί προσωπικού, κατέθεσε τις απόψεις σου στα ανάλογα θέματα και υπερασπίσου τες.

Σου ξανααπλώνω το χέρι και δεν σου πετάω το γάντι όπως φαντάζεσαι:
Για το Bullying έχεις κάτι να τοποθετηθείς;


Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZM

Edited by - Italos on 23/04/2015 19:48:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 20:09:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τελικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω με απόλυτη ακρίβεια και πέραν πάσης αμφιβολίας, ποιός είναι το τρολλ.

ο DSM, ο Ιταλός ή ο Αριανοπαπάρας?

Και οι τρείς συνδιαλέγονται, ομού μαζί και εντός και επί τα αυτά.

Μήπως είναι ο Heretic, μήπως είμαι εγώ?

Μπάαα!!! Η Αμαλία θα είναι!!


Εγω troll; Μα δεν έχεις τσίπα μέσα σου;

quote:

Εγώ πάλι δεν ανακατεύομαι μα Φούστες μπλούζες και ελαφριές πούδρες! Δεν ντρέπεσαι λίγο, το πας το γράμμα και μας το λες και όλας! Αναισχυντία! Αηδία.


Καλέ Ιταλός τι λέει ο τύπος; Δεν το πιστεύω!
btw το Σαββάτο θα είμαι στο Noiz με κάτι φίλους. Πέρνα να πιούμε ενα ποτάκι

@arianos

Οταν αρχίσεις και παρεκτρέπεσαι βγάζεις ενα ιδεασμό περι θανάτου που τον είχα δει σε κάποιο απελθών μέλος, πάλι σε σχετικό με την Ν.Α θέμα. Περίεργο... Αναρωτιόμουν ξέρεις όταν κάποιος ξεπεράσει το στάδιο που λέγεται Ν.Α, που καταλλήγει. Ποιό είναι το επόμενο στάδιο; Η Χρυσή Αυγή; Το Δρομοκαΐτειο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 22:19:53  Εμφάνιση Προφίλ
Arianos δεν νομίζω οτι έχεις καταλάβει τον λόγο που έχεις μπει εδώ μέσα
(Ούτε και οι άλλοι)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 22:27:12  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινε δεδομένου ότι έχεις ξανακάνει την παραπάνω τοποθέτηση, ρωτώντας τον Αριανό τι θέλει εδώ, και επειδή μάλλον και γω δεν έχω καταλάβει τι εννοείς, θες να αναπτύξεις το συλλογισμό σου;

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZM

Edited by - Italos on 23/04/2015 22:29:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 22:47:18  Εμφάνιση Προφίλ
Χρόνια πολλά Λεβαντίνε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 23:03:04  Εμφάνιση Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ Μάνο!

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 23:18:00  Εμφάνιση Προφίλ
Να χαίρεσαι την ονομαστική σου εορτή Ιταλε.

Και σταμάτα να απαντάς στον μαλάκα και μάλιστα με σεντόνια.Ασε, τα κλινοσκεπάσματα είναι για άλλη δουλειά.


Heretic

Κάποιος από εμας τους πνευματικά υγιείς, μάλλον όλοι μας, είμαστε τα τρολλ.
Ο μαλάκας, έτσι κι αλλιώς δεν καταλαβαίνει τι του γίνεται.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 23:31:47  Εμφάνιση Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ Μάριε.

Ολα καλά με τα σεντόνια και τα άπλυτα, έτσι κι αλλιώς κουβέντα να γίνεται είναι το θέμα, από τη στιγμή που όπως φαίνεται δεν υπάρχει καν θέμα.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 23:43:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Italos
Πύρινε δεδομένου ότι έχεις ξανακάνει την παραπάνω τοποθέτηση, ρωτώντας τον Αριανό τι θέλει εδώ, και επειδή μάλλον και γω δεν έχω καταλάβει τι εννοείς, θες να αναπτύξεις το συλλογισμό σουq

Αναρωτιέμαι αν όταν ο Αριανός αποχωρήσει από το φόρουμ, θα νιώθει οτι πέτυχε τον στόχο για τον οποίο αρχικά μπήκεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 23:53:11  Εμφάνιση Προφίλ
Χρόνια πολλά Γιώργο.
Να μείνεις πάντα έτσι μάγκα.

*πρόλαβα στο παρά δυο λεπτά..

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 23:56:23  Εμφάνιση Προφίλ
Αναλόγως τον λόγο για τον οποίο μπήκε. Αν μπήκε να κάνει διαφήμιση, τότε ελπίζω να αποτύχει, και αυτό είναι προσωπική άποψη.

Αν μπήκε για να υπερασπιστεί ένα απροστάτευτο κορίτσι, και κόσμο από τέτοιου είδους οργανώσεις γενικότερα (όπως παρουσιάζονται εδώ), τότε νομίζω πως πρέπει να το σκεφτεί λίγο με τον εαυτό του και νομίζω πως ίσως δεν υπάρχει λόγος να αποχωρήσει από το φόρουμ.

Αλλά ο λόγος μπορεί να είναι και κάποιος άλλος, όπως ανέφερε και ο Heretic-δεν μπορεί κάποιος να ξέρει τα κίνητρα. Εκτός και αν εσύ Πύρινε τα γνωρίζεις.

Μπορεί όμως ο καθένας να σχολιάζει τα γραπτά, όπως είθισται στα φόρουμ.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy