ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 BULLING από τη Νέα Ακρόπολη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2015, 23:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Οφείλω να ομολογήσω ένα πράγμα: Ο χρήστης DSM έχει φίλους εδώ μέσα που στέκονται στο πλάι του με πολύ σταθερότητα. Κάθε που στριμώχνεται το παλικάρι μας, πετάγεται η κάθε μία ή ο κάθε ένας και αλλάζει θέμα ή λέει ότι άσχετο μπορεί κανείς να φανταστεί για να τον γλιτώσει!

Μας τη λένε κι' όλας : τι θες εδώ λέει ο άλλος! Λες και είναι το αφεντικό του forum! αλλά και το αφεντικό να είναι αδερφέ μου, πάλι δεν δικαιούται λόγο πάνω στα στη συμμετοχή μου! Αυτή είναι η έλλειψη συνείδησης της Δημοκρατίας. Τέλος πάντων για άλλη μια φορά!

Αυτό βεβαίως βεβαίως (περί των πιστών φίλων του DSM) ισχύει μόνο στην περίπτωση που το αληθινό πρόσωπο του χρήστη DSM δεν βρίσκεται πίσω και από τα άλλα ψευδώνυμα που συμμετέχουν στον "ας πούμε διάλογο" αυτού του θέματος στο forum αυτό.

Και άλλη μια 2η παράλογη περίπτωση (που δεν πιστεύω καθόλου ότι συμβαίνει!!! αλλά όπως είπα και πιο πάνω: ούτε τα παπούτσια σου αδερφέ μου! πόσο μάλλον τον DSM και τον κάθε DSM εδώ μέσα με την κάθε μασκούλα!) είναι πως είναι μέλη μιας κάποιας οργάνωσης (πχ. εντελώς τυχαία λέω εγώ τώρα, "Νέα Ακρόπολη")
και τον βοηθάνε όχι από προσωπική φιλία και εκτίμηση αλλά από το χρέος του να βρίσκονται στην ίδια οργάνωση και την ανάγκη να αλληλοκαλύπτονται όταν κάποιο μέλος στριμώχνεται! Δεν είναι άγνωστο πλέον στον περισσότερο κόσμο ότι τέτοιου είδους οργανώσεις χρησιμοποιούν τέτοιες μεθόδους.

Παιδιά παίξτε τα παιχνίδια σας αν θέλετε αλλά αφήστε το κορίτσι ήσυχο (Marina), θα το τρελάνετε στο τέλος σας ξαναλέω, και μην του κόβετε τα φτερά πάνω που το παιδί βρήκε το θάρρος να βγει και να καταγγείλει αυτό το απόβρασμα και όλο τον οχετό που βρίσκεται από πίσω! Όπως κανείς μπορεί να δει το κορίτσι δεν ανήκει στην ίδια κατηγορία με σάς, γι'αυτό πάρτε το τα μαχαιροπιρουνά σας και ψάξτε αλλού για γεύμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2015, 00:24:46  Εμφάνιση Προφίλ
’, ρε Ίνγκα, πού νά'ξερες...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2015, 02:00:53  Εμφάνιση Προφίλ
Πίσσα στα κόκκαλα του Γρηγόρη. Του Ευαγόρα, του Μιχαλάκη, του Ανδρέα , του Σολωμού, του Τάσου.

Φωτιά στα φυλακισμένα μνήματα, το Ροζοκάρπασο, την Κερύνεια και την Αμμόχωστο. Να πάνε να γαμηθούνε όλα. Κι όλοι. Μαζί και οι οχτροί μας.

Να πα να γαμηθεί και η Δημοκρατία. Και η Αρμενία κι ο Πόντος, και η Σμύρνη, η Αλικαρνασσός, η Έφεσος, η Πέργαμος. Ζήτω το Παλάτι. Ζήτω η Ακρόπολη, ζήτω η Ιστανμπούλ.

Ζήτω το Τείχος, ο Αδόλφος, ο Βισαριόνοβιτς, ο Έντγκαρντ, ο Ρίτσαρντ, οι Γεώργιοι, οι Κωνσταντίνοι όλων των εποχών. Ζήτω.

Έτσι κι αλλιώς, προς ενανού μαλάκα την στέρξη συντρέχουν όλοι. Κι ενός μαλάκα τα λόγια πιστεύουν.

Κι όλα αυτά που καήκαν, όλοι αυτοί που καήκαν, στα λόγια ενός μαλάκα θα βρουν χρήση.
Πρόχειρη και σύντομη, όσο να πεις που ζω ή πεθαίνω. Για τον κάθε μαλάκα.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2015, 03:17:05  Εμφάνιση Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=_3z7Uu8ClYs

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2015, 09:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Κάθε που στριμώχνεται το παλικάρι μας, πετάγεται η κάθε μία ή ο κάθε ένας και αλλάζει θέμα ή λέει ότι άσχετο μπορεί κανείς να φανταστεί για να τον γλιτώσει!

Ποιός αλλάζει θέμα βρε μασκαρά;; Δε φτάνει που ασχολούμαστε εδώ...Εσύ είσαι αυτός που πετάει τη μπάλα στην εξέδρα με βλακείες περί τούρκων κτλ...τίποτα δεν έχεις προσφέρει στο θέμα.

Όσο για τα κραξίματα με τον DSM δεν χρειάζεται βοήθεια, σε έχει και μόνος τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2015, 14:27:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάθε που στριμώχνεται το παλικάρι μας, πετάγεται η κάθε μία ή ο κάθε ένας και αλλάζει θέμα ή λέει ότι άσχετο μπορεί κανείς να φανταστεί για να τον γλιτώσει!

Αριανέ στα 10 μηνύματα στο παρόν θέμα, ένα σχετικό με το bullying δεν έχεις παραθέσει. Ούτε καν για τη Νέα ακρόπολη, που όλοι όπως θα πρεπε να δεις δεν την παίρνουμε καν στα σοβαρά. Εγώ προσωπικά μήνυμα στήριξης στην Μαρίνα παρέθεσα. Και με εξέθεσα με προσωπικά βιώματα.

Ανέφερες επιπόλαια τη δημοκρατία με βαρύγδουπο τρόπο, και όταν σε ρώτησαν να τεκμηριωσεις τη θέση σου είδες παντού μονάρχες. Μόνο που οι μονάρχες έχουν καταθέσει απόψεις εδώ, και μόνο μονάρχες δεν αποδεικνύονται. ΚΑι που δεν απάντησες.

Περιμένω ένα μήνυμα σχετικό με το θέμα, και να σταματήσει η προσωπική στείρα αντιπαράθεση άνευ λόγου και αιτίας.(?) Ο σκοπός σε ένα φόρουμ είναι η συνεισφορά και όχι η γαματοσύνη.

Καλή σου μέρα.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2015, 02:05:24  Εμφάνιση Προφίλ
Τί έγινε ρε γαμώτο? Πάλι ξεμείναμε από Ρωμαίους? Καλά τα αγριογούρουνα, δε λέω, αλλά σαν τους Ρωμαίους δεν έχει.

Υ.Γ. Υπάρχουν Ρωμαίοι θερμοκηπίου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2015, 02:22:29  Εμφάνιση Προφίλ
Αποφάσισε Μάνο.

Μαζεύονται πολλοί Ρωμαίοι..
Παράπονα..
Η Δ.Ο. δεν κάνει καλά τη δουλειά της.Μπλα,μπλα,μπλα.

Δεν έχει Ρωμαίους.Ξανά,μανά παράπονα...

ΥΣ: Του θερμοκηπίου δεν έχουν γούστο.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 08/04/2015 02:23:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2015, 04:08:45  Εμφάνιση Προφίλ
Παράπονα τέλος. Έχεις δίκιο.

Υ.Γ. Οι Ρωμαίοι θερμοκηπίου δεν είναι κακή ιδέα. Είναι? Στην τελική, αν δεν μπορούν να φτιάχνονται στην Κρήτη, ας τους φχιάχνουσι εις την Κύπρον. Η Ελλάς έχει χώρον πολλάν μεγάλο. Έτσι δεν είναι μάθκια μου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2015, 13:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Σιγή ιχθύος και απ'ότι φαίνεται Heretic το κέρδισες το στοίχημα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2015, 15:47:33  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι kost, δεν το κέρδισα ακόμα το στοίχημα. Μπορεί η marina theodorxxx να κλαίει απαρηγόρητη, γιατί ο DSM και οι φίλοι του, αντε και κάποιοι περιφερειακοί κρυφο-συνεργάτες, της εκαναν δεύτερο bullying εδω μέσα, μετα τους τραμπούκους της Πάτρας. Οπως καταλαβαινεις το ψυχικό τραύμα είναι τεράστιο -σαν την Πάτρα ενα πράγμα- και θα χρειαστεί εύλογο χρόνο για να επανέλθει στην φυσιολογική ζωή, αν γίνει ποτε αυτό.
Στο μεταξύ μπορεί να εμφανιστεί δεύτερη (ή τρίτη ή τέταρτη) κοπέλα, να μιλήσει για τα ψυχικά τραύματα που απέκτησε κι εκείνη, και να εμφανιστούν διάφοροι αγανακτισμένοι λαθροαναγνώστες, να εγγραφούν για να απαιτήσουν απ' το πρώτο post ηθική δικαίωση. Ομολογώ οτι τα μαθήματα υποκριτικής, σκηνοθεσίας και σεναρίου που προσφέρει το παράρτημα της Πάτρας είναι υποβαθμισμένα. Γι' αυτό και ξεκινάς με σκοπό να γράψεις κάτι σαν τον μονόλογο της Έλεν ’λβινγκ (Βρυκόλακες, Ιψεν) και σου βγαίνει ατάκα της συζύγου του Σεφερλή.


Edited by - Heretic on 09/04/2015 16:23:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2015, 16:17:16  Εμφάνιση Προφίλ
Και νόμιζα πως εγώ είμαι ο κακός...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2015, 16:25:27  Εμφάνιση Προφίλ
Κακός είσαι αλλα είσαι και καλός δάσκαλος. Οπότε επειδή σε διαβάζουμε θέλοντας και μη, κάτι τσιμπήσαμε κι εμείς. Μας κατέστρεψες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2015, 16:59:39  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι αλήθεια, πως είμαι πολλά πράγματα. Δάσκαλος όμως ΔΕΝ είμαι, κι ούτε πρόκειται ποτέ να γίνω. Καλός ή κακός. Καλώς ή κακώς.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2015, 21:06:46  Εμφάνιση Προφίλ
Πιστεύω πως ο αυθεντικός δάσκαλος ενεργεί πάντα χωρίς να το επιδιώκει (μην το πάρεις σαν γλείψιμο αυτό, δεν είναι του στιλ μου. Έτσι κι αλλιώς σε άλλη στοά είσαι εσύ σε άλλη εγώ!). Δάσκαλος DSM μπορεί να γίνει και ένα μικρό παιδί. Είναι εκείνη η στιγμή που νόμιζες πως τα ήξερες όλα, θα σου πετάξει μια ατάκα και θα σε στείλει.

Στο θέμα μας πίσω.

θυμήθηκα μια ιστορία από τα παλιά. Για ένα διάστημα είχα χρηματίσει mod σε δυο τεχνολογικά fora. Ένα ελληνικό και ένα αγγλικό. Δεν έχει σημασία ποιά ήταν, είχα την επίβλεψη στα θέματα τεχνικού λογισμικού. Η πείρα μου από τόπους συζητήσεων ήταν μέχρι πρόσφατα τέτοια κυρίως, γιατί και σε αυτά που ασχολιόμουν, προσπαθούσαμε να κρατήσουμε την συζήτηση αυστηρά τεχνική. Να μην γίνεται chat, ούτε να παίρνει η κουβέντα άσχετες προεκτάσεις. Εκεί είδα το κόλπο με την αρνητική διαφήμιση που ανέφερε και ο Ιταλός, σε όλο του το μεγαλείο.

Ένα φαινομενικά low budget και όχι ευέλικτο στην κατηγορία του λογισμικό, απέκτησε ξαφνικά χρήστες με ένα σωρό προβλήματα. Και όταν οι παριστάμενοι δεν μπορούσαν να δώσουν λύση (γιατί δεν το δούλευε κανείς), εμφανίστηκαν δυό χρήστες με μεγάλη πείρα στο θέμα αυτό. Όλα προσεγμένα μάγκες, έτσι; Οι IPs των χρηστών να μην είναι καν από το ίδιο pop (χρησιμοποιούσε proxys), διαφορετικοί browsers και λειτουργικά για θέματα cookies (υποθέσαμε ότι τα έτρεχε όλα κάτω από vmware), όσο γίνονταν προσεγμένο ύφος γραφής κτλ.

Τον τύπο (τελικά ένας ήταν) τον μυρίστηκαν από τα προφανή. Στατιστικά δύσκολο τόσοι χρηστές ξαφνικά σε κάτι που δεν πουλάει, κάθε χαρακτήρας επαναλάμβανε την ίδια ξύλινη γλώσσα που είχε σετάρει εξ αρχής, και το προφανέστερο: κουβέντα να γίνεται για κάτι που δεν συζήταγε κανείς. Και στο τέλος σχεδόν πάντα η κατάληξη, τι ωραία που με τα μισά λεφτά κάνεις την δουλειά σου μια χαρά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Πραγματικά ενδιαφέρουσα ιστορία και το καλύτερο, μας πήρε ένα χρόνο για να καταλάβουμε τι ακριβώς συνέβαινε. Κουβέντα να γίνεται λοιπόν.

Αυτό το κρατάω πάντως στην περίπτωση μας λίγο παραπέρα σαν αρκετά συνομωσιολογικό, το σίγουρο για μένα είναι το cyberstalking. Εκεί το παλικάρι έχει εργαστεί καλά και συστηματικά και θα πρέπει να του αποδώσουμε τα αριστεία. Σε επόμενη δημοσίευση η συνέχεια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2015, 02:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Μου φτάνει τουλάχιστον που όσοι μου βγαίναν και μου δήλωναν ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ τώρα αρχίζουν να δηλώνουν θερμοκήπιες ΝΤΟΜΑΤΕΣ. Αχαχαχαχαχα.... Πολύ μου άρεσε αυτό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2015, 03:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Τι να κάνεις και συ καημένε?! Αφού δεν μπορείς να κάμεις τίποτα καλό στη ζωή σου και ατάλαντος εγεννήθεις λές να κάνεις κακό στον κόσμο για να βρει νόημα η άθλια ζωή σου! Και να καθρεφτίζεσαι στα μάτια των άλλων ώστε να βλέπεις πως κάτι κάνεις και συ και κάποιαν αξίαν έχεις!
Α! Και Ρωμαίοι θερμοκηπίου δεν βγαίνουν! Ρωμιός ή είσαι ή δεν είσαι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2015, 03:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Rome still burning!
Για την κακή τύχη μερικών! Ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2015, 03:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Η Ελλάδα? ΝΑΙ, είναι πολύ μεγάλη! Και χωράει μόνο ότι είναι Original! Για αυτό ακριβώς και είναι μεγάλη! Όλα τα υπόλοιπα τα αποβάλλει με τον τρόπο της! Ούτως συ άλλος η Θεά της Σοφίας στην Ελλάδα γεννήθηκε! Εξ ου και η ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ με τον Παρθενώνα για κορωνίδα! (Θα αντιλαμβάνεσαι βεβαίως βεβαίως πως αναφέρομαι στην ΓΝΗΣΙΑ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ετσί?!! ) Για αυτό σου λέω οι μουφιές δεν πίνουν Νερό στην Ελλάδα! Έχουν γνώση που σου λέω, οι φύλακες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2015, 04:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Όσο για τις ψεύτο-ακροπόλεις καλά θα κάνουν να πάρουν δρόμο μόνες τους πριν να "Πάρουν ΠΟΔΙ". Οι βρομιές έχουν τόσο πολύ χώρο στον κόσμο για να βασιλέψουν και να κάνουν το κομμάτι τους! Στην Ελλάδα βρήκαν να μας κατσικοθούν?!!
Πολύ κακία και φθόνος κυκλοφορεί εκεί έξω αδερφέ μου! Αλλά δεν μασήσαμε ποτέ και ούτε τώρα μασάμε νοείται !
Εδώ αντιμετωπίσαμε κάτι όρχεις "να" μετά συγχωρήσεως, θα μασήσουμε από ένα μάτσο θρασύδειλους που πάνε και αυτοαποκαλούνται δημόσια : Είμαι αρχίδι! Βάλε και δες δηλαδή! Τέλος πάντων, τα θυμάμαι και από τη μία αηδιάζω και από την άλλη με πιάνει να βάλω τα γέλια με τέτοιους βλάκες που πάω να συνομιλήσω!
Ούτε άξιους εχθρούς δεν βρίσκεις πια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2015, 04:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Εύχομαι να κάλυψα τα αναστατωμένα πλήθη αυτή τη φορά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2015, 19:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Προς DSM:
Τον έναν, μοναδικό και ίδιο μαλάκα για τον οποίον συντρέχουν όλοι αυτοί που αναφέρεις, ρε συ DSM είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα; Ή ξέρεις κάτι παραπάνω και δεν μας το λες; Θες να μας πεις και το όνομα του "ΜΑΛΑΚΑ" για τον οποίον συντρέχουν όλοι αυτοί μαζί; Αφού βρήκες επιτέλους το θάρρος να μισοβγείς από την τρύπαν σου και να μας πεις ανοιχτά ζήτω όλο αυτό το επιτελείο που είπες, μαζί και με τον Αδόλφο βρες και το υπόλοιπο του θάρρους να μας τα πεις όλα και ξεκάθαρα τα πράγματα! Σε λίγο μπορεί να βρεις και το θάρρος να μας πεις πως είσαι και μέλος στην "νέα ακρόπολη", λέω εγώ τώρα, μην σε πιέζω βέβαια, πάρε όσο χρόνο θες! Εγώ περιμένω! Γιατί είναι κρίμα να μας αφήσεις έτσι! Αν είναι να τον κάνεις τον ΗΡΩΙΣΜΌ, κάνε τον ολόκληρο όχι μισές δουλειές, να μπορώ και γω να σου πω μπράβο το "παλικάρι μας". Να μπορέσει να το πει και η Δημοκρατία!
Αν ποτέ αποκτήσεις τα αρχιδ....μπιιιιπ να βγεις με όνομα και φάτσα να της πεις να πάει να γαμηθεί!
Περιμένω απαντήσεις!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2015, 04:24:12  Εμφάνιση Προφίλ
Θερμή παράκληση προς όλους.
Είναι η τελευταία φορά που ανέχομαι (ναι, μιλώ προσωπικά) τέτοιου είδους συμπεριφορές
και φρασεολογία απο το οποιοδήποτε μέλος!
Δεν ενδιαφέρει τον αναγνώστη τι απωθημένα εχει ο καθένας, πρώην ή νυν μέλος της εν λόγου οργάνωσης
(η οποία με αφήνει παγερά αδιάφορο)
Αν ο DSM και ο καθε DSM υπήρξε 'η είναι μέλος της
δεν ενδιαφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ
Αν ο Arianos ηταν μέλος της και δυσαρεστήθηκε τόσο πολύ
επίσης δεν ενδιαφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ

’νοιξε ενα θέμα κάποιος συνομιλητής σας, αν σας ενδιαφέρει
κι έχετε κάτι να συνεισφέρετε στην συζήτηση, συμμετέχετε,
αν οχι μη το κάνετε!
Μην καταστρατηγείτε πρώτοι εσείς την έννοια της Δημοκρατίας σε a la carte:
"Δημοκρατία έχουμε, άρα έχω κι εγώ το δικαίωμα να πω την άποψη μου,
να το παίξω έξυπνος κι εγω λίγο στον Α,
να κοντραριστώ λίγο με τον Β,
χαβαλές να γίνετε να περνά η ώρα..."


ΥΓ1
Το θέμα θα παραμείνει για λίγες μέρες ανοιχτό, σε περιπτώσει που θέλει κάποιος να προσθέσει κατι,
ρητά ως προς τον προβληματισμό του θεματοθέτη!
Σε περίπτωση αντεγκλήσεων επι προσωπικού θα υπάρξει αποκλεισμός του μέλος απο το φόρουμ.

ΥΓ2
Σχόλια επι των παρατηρήσεων της ΣΟ δεν θα γίνονται πλέον δεκτά και θα διαγράφονται.
Οποιοσδήποτε εχει αντιρρήσεις με την λειτουργία του φόρουμ μπορεί να επικοινωνήσει με την ΔΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2015, 12:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
AitheroVamon λύσε μου μια απορία, η θεματοθέτης επικοινώνησε με εσάς (για ταυτοποίηση ή γενικώς για να ξεκαθαρίσει την συμμετοχή της) ή αγνόησε εντελώς αυτά που της ζητήθηκαν;;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2015, 00:26:11  Εμφάνιση Προφίλ
Επειδή με τα πες-πες και με την πλακίτσα στην πλακίτσα μένουν ενίοτε ρετσινιές, ξαναλέω πως ποτέ δεν ήμουν μέλος της Ν.Α. Ούτε τους ξέρω, ούτε ασχολήθηκα ποτέ.

Δεν είμαι μέλος ή φίλος με καμμία οργάνωση, ομάδα, σέχτα ή φορέα. Όσοι με γνωρίζουν εδώ μέσα, αρκετοί από τους οποίους και προσωπικά, αντιλαμβάνονται τον λόγο. Και με αυτή την τελευταία επισήμανση, έρχομαι σε κάτι που με ενοχλεί πάρα πολύ με κάποια μέλη του esoterica όταν πρωτοεμφανίζονται:

Ρε μεγάλε, μπαίνεις και γράφεσαι σε μια οικογένεια συζητήσεων, κι επειδή δεν σου κάνουν οι ιδέες ή ο τρόπος κάποιων παλαιότερων μελών, αρχίζεις τους χαρακτηρισμούς και τις κρίσεις. Μπάστα, ρε μεγάλε. Ψάξε να δεις, τί υποστηρίζει κάποιος διαχρονικά και επισταμένα. Δεν μπορεί, όταν κάποιος έχει δυο και τρεις και πέντε χιλιάδες μηνύματα και μια σειρά θεματοθετήσεων, κάτι έχει καταθέσει. Όχι τίποτα άλλο, αλλά γίνεσαι και λίγο ρεντίκολο στα μάτια όσων γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα.

Επιπλέον, κι επειδή έχει συμβεί πολλές φορές, έχει μεγάλη πλάκα να μου ζητάει κάποιος την πραγματική ταυτότητα πίσω από το DSM. Είναι στο προφίλ μου σχεδόν από τον δεύτερο μήνα εγγραφής μου, το καλοκαίρι του 2012. Κι ακόμα μεγαλύτερη πλάκα έχει, αυτός που μου ζητάει την ταυτότητα, στο δικό του προφίλ να μην γράφει ούτε το βαφτιστικό του.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2015, 01:03:46  Εμφάνιση Προφίλ
Αισθάνθηκες την ανάγκη να απολογηθείς Μάνο?

Δεν χρειάζεται.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2015, 01:12:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι, την αισθάνθηκα.

Αλλά δεν απολογούμαι στους Αρειανούς, ούτε στα Μπαόκια(Κόμη, σε περιμένουμε).

Ανταποδίδω, κυρίως, τον σεβασμό και την εκτίμηση του Αιθέρα και της Αμαλίας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2015, 03:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

Φυσικά και δεν έχει κανένα λόγο να απολογηθεί για τις φαντασιώσεις του καθενός.
Τις περισσότερες φορές οι συνωμοσιολογικές φαντασιοπληξίες είναι για γέλια, αλλά πράγματι, δεν είναι πάντα κι εύκολο να προσπαθείς να εξηγείς τα αυτονόητα επειδή κάποιος εξυπνάκιας θέλει να σου κολλήσει μια ταμπέλα για τους x λόγους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2015, 04:17:20  Εμφάνιση Προφίλ
Η αναφορά μου στο όνομα σου DSM έγινε σκόπιμα, γιατί "στοχοποιήθηκες",
δεν άφησα κανένα υπονοούμενο για το αν είσαι ή δεν είσαι μέλος,
(είμαι σίγουρος οτι το κατάλαβες)
Θέλω να πιστεύω οτι έγινε κατανοητό και απο την κοινότητα.

kost
Δεν βλέπω το λόγο να το κάνει, η θέση μου εξαρχής ηταν οτι το φόρουμ
δεν είναι δικαστήριο.
Το θέμα "πέρναγε" οριακά, με μια δεύτερη ματιά ισως και να έπρεπε να είχε απενεργοποιηθεί απο την αρχή.
Δυστυχώς, συμφωνώ με αυτο που είχε πει η Αμαλία περί "πιασάρικου" τίτλου
λόγο ειδησεογραφίας.
Αλλα ακόμα κι ετσι να μην είναι, ταυτοποιήσεις κανει η ασφάλεια,
οχι εμείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2015, 09:18:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Φυσικά και δεν έχει κανένα λόγο να απολογηθεί για τις φαντασιώσεις του καθενός.
Τις περισσότερες φορές οι συνωμοσιολογικές φαντασιοπληξίες είναι για γέλια, αλλά πράγματι, δεν είναι πάντα κι εύκολο να προσπαθείς να εξηγείς τα αυτονόητα επειδή κάποιος εξυπνάκιας θέλει να σου κολλήσει μια ταμπέλα για τους x λόγους.



Σωστή η παίκτρια!

Να σας διαβάζουμε πιό συχνά γίνεται Αμαλία?

Μόνο το Χέρι του Βασιληά βλέπουμε συνήθως. ( Αιθηρ ).

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy