ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 BULLING από τη Νέα Ακρόπολη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2015, 00:51:53  Εμφάνιση Προφίλ
Μαρινα

Μερικοί μπαίνουν στο φόρουμ, αναρτούν μια μαλακία, αρνούνται στην συνέχεια τον διάλογο επί της ουσίας και το ρίχνουν στην τρέλα, επικαλούμενοι μπουλινγκ εκ μέρους των των μελών του.

Δεν λαμβάνουν υπ'όψιν το γεγονός, πως δεν είναι ικανοί να συζητήσουν, ούτε με τα μέζεα του στεατοπυγικού μας υποσυστήματος!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2015, 00:59:15  Εμφάνιση Προφίλ
Σας παρακαλώ να συγκροτήσετε τη σκέψη σας γιατί δεν μπορώ να βγάλω νόημα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2015, 01:02:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Σας παρακαλώ να συγκροτήσετε τη σκέψη σας γιατί δεν μπορώ να βγάλω νόημα.



Σεβαστόν.
Ας το αφήσουμε ως έχει!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2015, 09:16:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Heretic, πάλι πλέκεις σενάρια, για ποιά προκατάληψη λες απέναντί σου, καμία σχέση, εσύ αυτό κατάλαβες από το μήνυμά μου;;


Πω πω ρε φίλε... πααααλι έμπλεξε σενάρια ο heretic... Ξέρεις τι λέω εγω ρε kost; Για να μην σχολιάσω τελικά κάτι σε "δεν την παλεύεις εντελώς", δώσε μου μια αναφορά πάνω στα "σενάρια που είχα πλέξει την προηγούμενη φορά". Πάντως να ξέρεις, κάποιοι παπαγάλοι ανακυκλώνουν τα σενάρια του Πρετεντέρη, σε κάτι γιαλαντζί "ιδεολόγους" διάφορων πολιτικών χώρων αναφέρομαι. Εγω προτιμώ να φτιάχνω δικά μου. Απλά θέλω να μου υπενθυμίσεις σε ποιά αναφέρεσαι.


Edited by - Heretic on 27/03/2015 09:42:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2015, 17:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

πού κολλάνε οι πρετεντέρηδες;;; σάυτό το θέμα αναφέρομαι, τη μία λες για 'στημένες καταγγελίες' και μετά λες ότι η γνώμη μου έχει σαν στόχο εσένα...έλεος ρε συ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 11:49:29  Εμφάνιση Προφίλ
Προτείνω να μην ξεφεύγουμε από το θέμα.
Πρόκειται για μία σοβαρή κατάσταση,ένα πραγματικό περιστατικό.Όσο για την ερώτηση νωρίτερα (kost ) αν επρόκειτο για ξυλοδαρμό και χρήση βίας σας ενημερώνω πως ναι,έγινε χρήση βίας.Δηλαδή και σωματική και ψυχολογική.

Οι κύριοι αυτοί από ότι φαίνεται δεν αντέχουν στην ιδέα ότι κάποιος αποχωρεί.Ότι έχει τη δυναμη να συνεχίσει μόνος του το δρόμο του και ότι δεν έχει ανάγκη καμία τέτοια οργάνωση να τον στηρίζει ψυχολογικά.Δεν μπορούν να αποδεχτούν ότι δεν είμαστε όλοι σαν και αυτούς.Ότι ξεφύγαμε από την αναγκη να ανήκουμε,να μας στηρίζουν και να είμαστε κάτι.Ότι προτιμήσαμε τη Δημοκρατία και την ελεύθερη έκφραση πέρα από οτιδήποτε άλλο.
Ακόμα και ο τρόπος που αντιμετωπίζουν πρωην μέλη είναι αντιδημοκρατικός.Εφόσον προσπαθούν να τους κλείσουν το στόμα και μάλιστα με βίαια μέσα.

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.Θα χαρώ πολύ να ακούσω και τη δική σας άποψη πάνω στο θέμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 11:53:45  Εμφάνιση Προφίλ
Kost, εσυ τα έμπλεξες λίγο, γιατί δεν κάθεσαι να προσέξεις αυτά που γράφονται, αλλά έτρεξες να παίξεις τον ρόλο του "ιππότη για την Βασούλα", την νεα μούφα που εμφανίστηκε δηλαδή. Βρήκε κάποιος ενα πιασάρικο θέμα, το bullying με αφορμή το συμβάν στα Γιάννενα, το θύμα εδώ θηλυκό και ευάλωτο φυσικά, απέναντι του οι κακοί τραμπούκοι της Ν.Α, που σαν τον Κασιδιάρη γυρίζουν και ξυλοκοπούν κόσμο μέσα στην μέση του δρόμου. Αντι λοιπόν να δεις τα προφανή, σε ενόχλησαν αυτά που γράφω εγώ.

Απόψη σου; Φυσικά! Και όλα τα παραπάνω αποψη δική μου, και μάλιστα για να σταματήσω να την γράφω θα ζητήσω από το "θύμα" να δημοσιοποιήσει το έγγραφο της αγωγής που έχει υποβάλλει, με σβησμένα τα στοιχεία του θύτη φυσικά (το οποίο είναι παράνομο) για να τον/την πάρω στα σοβαρά. Διαφορετικά, επειδή μου αρέσει να φτιάχνω ιστορίες, θα πω κι εγω με την σειρά μου πως έχω εναν γνωστό, μέλος της Ν.Α που μου μετέφερε οτι δεν υπάρχει ούτε αγωγή, ούτε συμβάν, ούτε Βασούλα. Ούτε στην Πάτρα, ούτε σε όλη την επικράτεια. Πάντα στο πλαίσιο του "βγαίνω στο ίντερνετ και γράφω οτι γουστάρω, έτσι κι αλλιώς τσάμπα είναι". Αυτά.

Edited by - Heretic on 28/03/2015 11:54:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 12:08:32  Εμφάνιση Προφίλ
Heretic το θέμα εδώ δεν είναι αν πιστεύουμε ή όχι ότι συνέβη το περιστατικό.Φυσικά και έχει δικαίωμα κάποιος να είναι δύσπιστος.Θα σας πώ όμως δύο πράγματα :

1. Ποιός θα είχε λόγω να ασχοληθεί με τη Ν.Α αν δεν προκαλούσε?Γιατί κάποιος να αναφέρει εδώ ένα τέτοιο θέμα?έχει κάποιο όφελος?Δε νομίζω.Δηλαδή ας το σκεφτούμε λογικά.
2. Εδώ μιλάμε για την περίπτωση που το περιστατικό ισχύει.Άρα ακόμα και άν κάποιος αμφιβάλει τουλάχιστον ας συζητήσει και τα δύο ενδεχόμενα.Το ενδεχόμενο να συνέβη και το ενδεχόμενο να μη συνέβη.Ας μην είμαστε μονόπλευροι,να κάνουμε διάλογο.

Εξάλλου ακόμα περιμένω και την άλλη πλευρά να βγει να μιλήσει.Την έχω καλέσει σε διάλογο για την αντικειμενικότητα της κατάστασης.

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν επιτέλους να εστιάσουμε στο θέμα.
Heretic καλα τα λες ,αλλα αν εγινε στα αληθεια?τι έχεις να πεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 12:36:31  Εμφάνιση Προφίλ
--Heretic το θέμα εδώ δεν είναι αν πιστεύουμε ή όχι ότι συνέβη το περιστατικό. Φυσικά και έχει δικαίωμα κάποιος να είναι δύσπιστος.

Φυσικά και αυτό είναι το θέμα! Το καταλαβαίνεις οτι η περίπτωση σου μπορεί να μην είναι καταγγελία, αλλά οργανωμένη συκοφαντική δυσφήμιση; Πάντα απο την μεριά του δικηγόρου του διαβόλου.


--Ποιός θα είχε λόγω να ασχοληθεί με τη Ν.Α αν δεν προκαλούσε?Γιατί κάποιος να αναφέρει εδώ ένα τέτοιο θέμα?έχει κάποιο όφελος?Δε νομίζω.Δηλαδή ας το σκεφτούμε λογικά.

Κάτι παρεξηγημένοι τύποι, η πλειοψηφία των πρώην μελών τέτοιων οργανώσεων, που αποχωρούν αφού τα παιχνιδάκια εξουσίας που ήθελαν να κάνουν, δεν τους έκατσαν. Αυτός είναι ο κανόνας εκεί μέσα, και οχι το bullying.

--Εδώ μιλάμε για την περίπτωση που το περιστατικό ισχύει.Άρα ακόμα και άν κάποιος αμφιβάλει τουλάχιστον ας συζητήσει και τα δύο ενδεχόμενα.Το ενδεχόμενο να συνέβη και το ενδεχόμενο να μη συνέβη.Ας μην είμαστε μονόπλευροι,να κάνουμε διάλογο.

Το οτι ισχύει το λές εσύ, δηλαδή ενα ψευδώνυμο σε κάποιο φορουμ. Καταλαβαίνεις τι κάνεις; Τι διάλογο να κάνει κανείς; Απέναντι σε ιστορίες; Γιατί τέτοια είναι αυτά που γράφεις, για την ώρα.

--Εξάλλου ακόμα περιμένω και την άλλη πλευρά να βγει να μιλήσει.Την έχω καλέσει σε διάλογο για την αντικειμενικότητα της κατάστασης.
Ας προσπαθήσουμε λοιπόν επιτέλους να εστιάσουμε στο θέμα.
Heretic καλα τα λες ,αλλα αν εγινε στα αληθεια?τι έχεις να πεις?

Τι έχω να πω; Να το κάνουμε reality show, Νεα Ακρόπολη vs Μαρινα;;;!!!
Μήπως, να μην χρησιμοποιείτε τα φόρουμ για να βγάλετε το άχτι σας απέναντι σε πρόσωπα και καταστάσεις που πήγατε και εμπλακείκατε εκούσια μαζί τους;

Edited by - Heretic on 28/03/2015 12:37:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 12:51:01  Εμφάνιση Προφίλ
Μήπως να δούμε λίγο την πραγματικότητα?Heretic πολυ προσωπικά το έχετε πάρει σα να θίξαμε εσας..

Σας δείχνουν το δάσος και κοιτάτε το δάχτυλο.Μιλάμε για επίθεση ενάντια σε νεαρά κορίτσια φοιτήτριες από ολόκληρη οργάνωση και το μόνο που έχετε εσείς να πείτε είναι ότι τους συκοφαντούμε. Μηπως αυτό από μόνο του είναι λίγο ύποπτο?Μήπως έχετε κάποια σχέση με την εν λόγω οργάνωση?

Γιατί ξαναλέω η λογική λέει πως τουλαχιστον αν δεν πιστεύουμε 100% αναλύουμε και τις δύο πλευρές.Εξάλλου δεν υπάρχει ποτέ τίποτα για το οποίο μπορούμε να ειμαστε εντελώς σίγουροι.

Όπως και αν έχει προτιμώ να ακούσω και άλλα μέλη να μας πουν τη γνώμη τους από το να μου γίνεται επίθεση επειδή αναφέρω πως ξυλοκοπήθηκα.Περιμένω λοιπόν και άλλα άτομα να μας πουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 13:21:55  Εμφάνιση Προφίλ
Θεϊκό. Σε αφήνω να συζητήσεις με τα υπόλοιπα μέλη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 13:26:49  Εμφάνιση Προφίλ
...και καποια άτομα περιμένουν ακόμα μια απάντηση στο ερώτημα: Γιατί συμμετείχες σ' αυτήν την οργάνωση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 13:36:40  Εμφάνιση Προφίλ
Καλωσήρθατε κύριε Αίολε..Δε λέτε να συντονιστείτε στο θέμα μας. Μπορείτε να μπείτε και μόνος σας ( αν δεν γνωρίζετε ήδη τίποτα για τη Ν.Α!) στην επίσημη σελίδα για να δείτε τι πουλάνε.Κι σκεφτείτε αν εσείς θα αγοράζατε η όχι όλα αυτά που τόσο ωραία πουλάνε.

Θα παρακαλούσα να σχολιάσουμε το γεγονός και να μιλήσουμε σχετικά με αυτό..Ακόμα περιμένω την άλλη πλευρά να μιλήσει αλλά και εσάς να μου πείτε πως σας φαίνεται...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 14:03:46  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς σας ξαναβρήκα!
quote:
...και καποια άτομα περιμένουν ακόμα μια απάντηση στο ερώτημα: Γιατί συμμετείχες σ' αυτήν την οργάνωση;
;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 15:01:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Θεϊκό. Σε αφήνω να συζητήσεις με τα υπόλοιπα μέλη



Α πα πα, να μας λείπει!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 15:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost


quote:
Kost, εσυ τα έμπλεξες λίγο, γιατί δεν κάθεσαι να προσέξεις αυτά που γράφονται, αλλά έτρεξες να παίξεις τον ρόλο του "ιππότη για την Βασούλα", την νεα μούφα που εμφανίστηκε δηλαδή.

Μάλλον δεν έχεις δει τα προηγούμενα θέματα να δεις τι ακριβώς έλεγα και τι απαντούσα στο μέλος liamn και τις γελοίες ειρωνίες της...

Το μέλος όμως marina δεν θυμάμαι ούτε να ειρωνεύτηκε μέλη του φόρουμ ούτε να πούλησε εξυπνάδα...τώρα αν εσύ τσουβαλιάζεις και ταυτίζεις αυτές τις δύο συμμετοχές τότε αυτό είναι δικό σου θέμα...

και γι'αυτό καλά σου λέει η άλλη και σε ρωτάει "γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά, μήπως έχεις σχέση με την οργάνωση; αφού σε ενδιαφέρει το θέμα γιατί δεν αναλύεις και τα δύο ενδεχόμενα;"!


Ξαναλέω λοιπόν δεν μπορούμε να ξέρουμε τι ακριβώς έγινε, και στα παπάρια μας κιόλας το τί έγινε...αυτό που είπα είναι γιατί βγαίνετε κάποιοι μέσα στην καχυποψία, την ανάκριση και την ειρωνία απέναντι στο μέλος αυτό;

Η μαρτυρία της είναι σχεδόν επώνυμη (αν υποθέσουμε ότι ο λογαριασμός είναι αληθινός) επομένως υπάρχει σημαντική πιθανότητα η μαρτυρία της να είναι αληθής.

Aν τώρα η μαρτυρία της είναι προϊον συκοφαντικής δυσφήμισης τότε κακό του κεφαλιού της διότι η οργάνωση αυτή δεν νομίζω να το αφήσει να περάσει έτσι...επομένως γιατί κόπτεστε τόσο πολύ;;


Εγώ λοιπόν Heretic δεν πρόκειται να βγω να υπεραπιστώ την άγνωστη σε μένα Βασούλα, ούτε όμως και πρόκειται να βγω να της την πέσω όπως εσύ, ειδικά από τη στιγμή που δεν έθιξε κανέναν εδώ μέσα...κατανοητό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 16:55:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Η μαρτυρία της είναι σχεδόν επώνυμη (αν υποθέσουμε ότι ο λογαριασμός είναι αληθινός) επομένως υπάρχει σημαντική πιθανότητα η μαρτυρία της να είναι αληθής.
Aν τώρα η μαρτυρία της είναι προϊον συκοφαντικής δυσφήμισης τότε κακό του κεφαλιού της διότι η οργάνωση αυτή δεν νομίζω να το αφήσει να περάσει έτσι...επομένως γιατί κόπτεστε τόσο πολύ;;

Ναι, και εγώ είπα επίσης οτι εσύ με ξυλοκόπησες στον δρόμο τις προάλλες. Α, να συμπληρώσω οτι με λένε Μήτσο Παπαδάκ. Και επίσης παίζει να είμαι Ν. Ακροπολιτανός και κολλητός του τραμπούκου της Πάτρας. Κατανοητό και αυτό;


quote:

Εγώ λοιπόν Heretic δεν πρόκειται να βγω να υπεραπιστώ την άγνωστη σε μένα Βασούλα, ούτε όμως και πρόκειται να βγω να της την πέσω όπως εσύ, ειδικά από τη στιγμή που δεν έθιξε κανέναν εδώ μέσα...κατανοητό;

Οχι, αυτό δεν είναι κατανοητό. Εγω δεν την έπεσα σε κανέναν, αλλα εσύ ήρθες και την έπεσες σε μένα. Οσον αφορά τα άλλα θέματα που αναφέρεις, τα παρακολουθούσα σιωπηλά και δεν σχολίαζα. Παρατήρησα πως το ψευδώνυμο liamn "κάηκε" μετά απο τον μάλλον άκομψη τροπή στο θέμα των λίβελων που ήρθε να αφήσει. Τώρα να δουμε το στυλάκι του θύματος του bullying πόσο θα αντέξει. Τώρα σας αφήνω να τα πείτε με την ησυχία σας.

Edited by - Heretic on 28/03/2015 17:03:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2015, 17:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Ναι, και εγώ είπα επίσης οτι εσύ με ξυλοκόπησες στον δρόμο τις προάλλες. Α, να συμπληρώσω οτι με λένε Μήτσο Παπαδάκ. Και επίσης παίζει να είμαι Ν. Ακροπολιτανός και κολλητός του τραμπούκου της Πάτρας. Κατανοητό και αυτό;

Η δική σου δήλωση προφανώς είναι ψευδής και προϊόν κακόγουστου χαβαλέ.
Η δική της δήλωση δεν μπορούμε ούτε να την επιβεβαιώσουμε ούτε να την διαψεύσουμε.

απλή λογική...

το ερώτημα είναι γιατί εσύ κόπτεσαι τόσο πολύ να δείξεις ότι η δήλωσή της είναι ντε και καλά στημένη...


από την άλλη, να σε ρωτήσω και εγώ κάτι marina, είναι αλήθεια ότι επαναλαμβάνεις διαρκώς κάποια πράγματα με γλώσσα μάλλον ξύλινη...την μαρτυρία σου την έχεις μεταφέρει και σε άλλα φόρουμ ή μόνο εδώ; Εάν ισχύει το δεύτερο τότε για ποιό λόγο επέλεξες το παρόν φόρουμ; θεώρησες ότι εδώ είναι πιο πιθανόν να βρεις 'ομοιοπαθούντες';

Θα έχεις επίσης προφανώς δει marina ότι το μέλος liamn πνέει μένεα εναντίον αυτής της οργάνωσης...από τη στιγμή λοιπόν που ψάχνεις άτομα με παρόμοια γνώμη και εμεπιρία γιατί επαναλαμβάνεις τα ίδια και δεν μπαίνεις σε διαδικασία ανοικτού διαλόγου μαζί της; Μήπως τον διάλογο αυτό τον κάνετε πριβέ;

Όσο για επικοινωνία από τη ΝΑ μάλλον τζάμπα περιμένεις...τόσα χρόνια εδώ δεν έχω δει ποτέ κάποιον εκπρόσωπό της να παίρνει κάποια θέση για όσα της καταλογίζονται...

γι'αυτό και εγώ προσωπικά την κατακρίνω, διότι φροντίζει το ίματζ της με εκδηλώσεις, χορηγίες κτλ. αλλά σε διαδικασία δημόσιου διάλογου δεν μπαίνει...όταν κάποιος όμως οικειοποιείται ιερά σύμβολα, ονόματα και έννοιες (πχ. Ακρόπολη, Πλάτωνας κτλ) έχω την απαίτηση να επιδεικνύει συνέπεια λόγων και έργων και να μην φοβάται τον δημόσιο διάλογο με συνανθρώπους και συμπολίτες του...

δυστυχώς όμως οι εσωτεριστικές αυτές ομάδες δείχνουν ότι δεν τον γουστάρουν το διάλογο, και φαίνεται να παίρνουν σαφή εντολή γι'αυτό από την κεφαλή τους να απέχουν με τρόπο ελιτίστικο από οτιδήποτε δεν μπορούν να καπελώσουν...να τα χέσω όμως τα δημοκρατικά ιδεώδη και τις ανθρωπιστικές ευαισθησίες που προωθεί μία ομάδα από τη στιγμή που αδυνατεί να ενταχθεί κοινωνικά στο ευρύτερο σύνολο έστω και για επικοινωνιακούς λόγους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2015, 12:44:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Ναι, και εγώ είπα επίσης οτι εσύ με ξυλοκόπησες στον δρόμο τις προάλλες. Α, να συμπληρώσω οτι με λένε Μήτσο Παπαδάκ. Και επίσης παίζει να είμαι Ν. Ακροπολιτανός και κολλητός του τραμπούκου της Πάτρας. Κατανοητό και αυτό;


το ερώτημα είναι γιατί εσύ κόπτεσαι τόσο πολύ να δείξεις ότι η δήλωσή της είναι ντε και καλά στημένη...


Γιατί; Μα είναι στοιχειώδες αγαπητέ Watson: Σε ενα νήμα που έχει στήσει κάποιος χρήστης που γράφτηκε για αυτόν ακριβώς το λόγο, σαν κάστρο στην άμμο, πως αλλιώς θα μπορούσαμε να συνεισφέρουμε διαφορετικά; Εφοσον δεν ανέφερε απλά μια οργάνωση, που θα μπορούσαμε να υποθέσουμε οτι είναι από την Χ.Α έως τους σατανιστές της γειτονιάς σου, και άρχισαν να θίγονται ονόματα και τοποθεσίες, ζήτησα κι εγω αποδείξεις. Θα συνεχίσεις τώρα "της μούφας το ανάγνωσμα", ή θέλεις περισσότερες διευκρινίσεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2015, 21:47:27  Εμφάνιση Προφίλ
θα παρακαλούσα να αφήσουμε και κανέναν άλλο να πεί την άποψη του και να μη μονοπωλούμε το ενδιαφέρον.Υπάρχουν άτομα που τους ενδιαφέρει στα αλήθεια να μάθουν.Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2015, 23:31:47  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ήθελες marina theodor να μας αναφέρεις το κατηγορητήριο;
Ποια είναι τα αδικήματα για τα οποία θα αποφανθεί το δικαστήριο αν είναι ή δεν είναι ένοχη η Ν.Α.;

Απλή πληροφόρηση...

Edited by - Πύρινος on 29/03/2015 23:32:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2015, 23:49:15  Εμφάνιση Προφίλ
Πιστεύω πως για ΄ενα λογικό άνθρωπο είναι ξεκάθαρο για τι κατηγορούνται.όπως προείπα αναφέρω μόνο το περιστατικό.Μάλλον δεν διαβάσατε τα πρηγούμενα μηνύματα ή δε θέλετε να καταλάβετε.Περιμένω απόψεις και παρόμοιες εμπειρίες.Δεν είμαι εδώ για κανένα άλλο λόγο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 01:25:46  Εμφάνιση Προφίλ
Εμένα με ενδιαφέρει η νομική πτυχή του θέματος.

Δε μου δίνεις την εντύπωση πάντως για άτομο που έχει συζητήσει το θέμα με δικηγόρο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 02:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Πιστεύω πως για ΄ενα λογικό άνθρωπο είναι ξεκάθαρο για τι κατηγορούνται.όπως προείπα αναφέρω μόνο το περιστατικό.Μάλλον δεν διαβάσατε τα πρηγούμενα μηνύματα ή δε θέλετε να καταλάβετε.Περιμένω απόψεις και παρόμοιες εμπειρίες.Δεν είμαι εδώ για κανένα άλλο λόγο.


Ώπα, δεν πάει ακριβώς έτσι κοπελιά....τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο εδώ...και έχεις κολλήσει και αναμασάς την ίδια ακριβώς κασέτα και αρχίζω εν μέρει να συμφωνώ με τον Heretic...και δεν απάντησες και σ'αυτά που σε ρώτησα.

Από τη στιγμή που δεν είσαι πρόθυμη να κάνεις διάλογο τότε η συμμετοχή σου δεν έχει περαιτέρω νόημα εδώ...είπες αυτά που είχες να πεις, δεν βρήκες άλλον 'ομοιοπαθούντα' να μοιραστεί τις εμπειρίες του, οπότε δεν χρειάζεται να κουράζεις άλλο τους αναγνώστες με τα ίδια μηνύματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 10:19:29  Εμφάνιση Προφίλ
H συζήτηση έχει νοημα μόνο εφόσον εξελίσσεται. Είστε τα ίδια άτομα που εξαρχής μου κάνατε επίθεση και που αναμασάτε τα ιδια.Το θέμα είναι να μπεί ο καθένας μας σε σκέψεις και όχι να υπάρχει διαμάχη.Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα όπως είπα για όποιον θέλει να τα δει.

Μιλάμε εδώ για μία οργάνωση που απειλεί και κάνει επίθεση για να μην μιλήσουν πρώην μέλη της.Επίσης υπάρχουν και άλλα άτομα που τα έχουν εκφοβίσει και δεν βγήκαν ποτέ να το πουν.Γιατί και να έβγαιναν όλοι εσείς θα πέφτατε πάνω να τους φάτε.Από κάτι άτομα σας και σας δε μιλάει ο κόσμος.

Και τελικά πολυ προσωπικά δεν το παίρνετε?Μήπως τελικά σχετίζεστε με την εν λόγω οργάνωση?Και γιατι να δέχεται επίθεση ένα άτομο που βγήκε και λεει την εμπειρία του?

Κάτι δεν πάει καλά σε αυτή τη σελίδα με τα μέλη αλλά τουλάχιστον το θέμα έχει αναφερθεί και σε άλλα forum.
Περιμένω κι εγώ λοιπόν να απαντήσετε στα ερωτήματα μου κύριοι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 11:24:59  Εμφάνιση Προφίλ
Αντε ρε Kost, πες της επιτέλους οτι είμαστε μέλη της Ν.Α (αλλα σε διαφορετικό παράρτημα, γι αυτό και η φαινομενική κόντρα) και γι αυτό αυτές οι υπόνοιες αμφισβήτησης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 14:26:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αντε ρε Kost, πες της επιτέλους οτι είμαστε μέλη της Ν.Α (αλλα σε διαφορετικό παράρτημα, γι αυτό και η φαινομενική κόντρα) και γι αυτό αυτές οι υπόνοιες αμφισβήτησης



ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 15:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Αγαπητή marina, σε συμβουλέυω να μην αρχίζεις να τους βλέπεις όλους εχθρούς διότι έτσι χάνεις τη μπάλα και τα λεγόμενά σου χάνουν σε αξιοπιστία..και αρχίζεις να θυμίζεις επίσης τα όσα λέει το ερειστικό μέλος liamn...


θα¨πρεπε επίσης μάλλον να μας ευχαριστείς που ασχολούμαστε με το ιντριγκαδόρικο θέμα σου αντί να το αφήσουμε να πέσει στα αζήτητα του φόρουμ...


εγώ πρώτος βγήκα και είπα κάποια πράγματα υπέρ εσού καθώς κάποιοι άρχισαν με τη μία να σε ανακρίνουν..γι¨αυτό λοιπόν θασ σε παρακαλέσω ευγενικά να μην ξαναγενικεύσεις και τσουβαλιάσεις όλα τα μέλη σε ένα...και να μην ξαναδημιουργήσεις την παραμικρή εντύπωση σύνδεσης των μελών εδώ με κάποια οργάνωση..ή τουλάχιστον όσον αφορά εμένα.

το θλέμα λοιπόν είναι ότι εσύ η ίδια έδωσες πάτημα με τις ¨καταγγελίες¨σου για να σου γίνουν ερωτήσεις...αν δεν το¨χεις καταλάβει, είσαι στη σφαίρα του δημόσιου διαλόγου και αν δεν μπορείς να διαχειριστείς ερωτήσεις και κριτική τότε πρόβλημά σου...

τώρα αν κάποιος σε έχει συμβουλεύσει να μην παραανοίγεσαι για νομικούς λόγους τότε προφανώς καλύτερα για σένα να αποχωρησεις από το θέμα.


αν θες πάντως πες μας σε ποιά άλλα φόρουμ έχεις γράψει αυτά που λες και εδώ...δεν νομίζω να μην θες να το πεις αυτό...ειδικά από τη στιγμή που θες το θέμα σου να ακουστεί...σε ρωτάω διότι έχω βαρεθεί όποιος έχει μέτωπο με την οργάνωση αυτή να μπαίνει εδώ μέσα και να καταγγέλει...και να φωτογραφίζει τα μέλη του φόρουμ ως μέλη της...

το έχουν κάνει άλλοι δύο αυτό, και γελοιοποιήθηκαν όπως τους άξιζε...και θα ξαναγελοιοποιηθούν εάν το ξαναεπιχειρήσουν...μιας και είσαι λοιπόν νεαρή στην ηλικία όπως λες σε προτρέπω φιλικά να το αποφύγεις αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 17:03:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
marina theodor
Κάτι δεν πάει καλά σε αυτή τη σελίδα με τα μέλη αλλά τουλάχιστον το θέμα έχει αναφερθεί και σε άλλα forum.
Περιμένω κι εγώ λοιπόν να απαντήσετε στα ερωτήματα μου κύριοι...
Αφού έχεις διαβάσει και άλλα φόρουμ φίλτατη (της παρούσης και άλλων ιστοσελίδων) θα έχεις ήδη βρει αυτό που ζητάς..
..εκτός αν ζητάς φρέσκιες μαρτυρίες.

Πάντως ο διάλογος γενικά είναι αμφίδρομο πράγμα, δηλαδή δίνεις και παίρνεις. Δεν δίνεις μόνο ούτε περιμένεις να πάρεις μόνο. Αυτοί που ενδιαφέρονται μόνο να δώσουν και αυτοί που ενδιαφέρονται μόνο να πάρουν, μάλλον κάτι δεν έχουν καταλάβει καλά, ή κάτι περίεργο παίζει μαζί τους.

Πάντως διαφωνώ με τη λογική κάποιων μελών αμέσως να σε "αποπάρουνε", αν και θεωρώ τη στάση τους γενικά σωστή.
Προσωπικά όπως σου είπα, με ενδιαφέρει η νομική πτυχή του ζητήματος. Αυτό είναι που έχει κάτι να μου μάθει. Αλισβερίσια με την οργάνωση αυτή δεν έχω, πέρα απο κάποιες διαλέξεις που είχα παρακολουθήσει πριν χρόνια (2-3εις).

Edited by - Πύρινος on 30/03/2015 17:08:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2015, 22:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Καλησπέρα Μαρίνα εύχομαι να είσαι καλά! Καλησπέρα και στους υπόλοιπους! Παρακολουθώ το θέμα που έχεις αναρτήσει από την αρχή και ομολογώ πως έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον! Ο λόγος που αποφάσισα να γράψω προσωπικά στο συγκεκριμένο θέμα δεν είναι παρά το ότι είδα πως είσαι κοπέλα και έθιξες το θέμα ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ. Ομολογώ επίσης πως με παραξένεψε το ότι ανάμεσα σε τόσο κόσμο που έχει τοποθετηθεί πάνω στο θέμα, εκτός από σένα και τον χρήστη Liamn κανείς άλλος δεν αντιλαμβάνεται τη σοβαρότητα της κατάστασης (όχι μόνο για το συγκεκριμένο περιστατικό αλλά και γενικότερα την κρίση που περνάει η χώρα μας εν καιρό Δημοκρατίας με τόσες κεκαλυμμένες οργανώσεις όπως η εν λόγω "νέα ακρόπολη" που αναφέρεις). Εγώ έχω να σου πω πως μπράβο για το θάρρος σου να αναφέρεις δημόσια τέτοιου είδους απαράδεκτες συμπεριφορές από μέλη της οργάνωσης αυτής, που εκτός όλων των άλλων συμπεραίνει κανείς από το γεγονός ότι ένας άνδρας επιτέθηκε σε κοπέλες πως πρόκειται για άνανδρο και θρασύδειλο. Τι έγινε παιδιά; Μας πήραν και τον ηρωισμό οι γυναίκες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy