ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 BULLING από τη Νέα Ακρόπολη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 22:24:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
αφού με τη μνήμη δεν το πολύ έχεις από ότι μου δίνεις να καταλάβω!

Και όμως φίλε μου, θυμάμαι πάρα πολύ καλά. Θυμάμαι που έχω ξαναδιαβάσει την ατάκα που έγραψες παραπάνω, όπως και καταστάσεις και πράγματα που δεν με αφορούνε καθόλου αλλά ο κόσμος είναι μικρός και περίεργος.

Και πραγματικά εγώ δεν θα σε εκθέσω καθότι σέβομαι την ιδιωτικότητα σου παρά του ότι εσύ δεν σέβεσαι τον συνδιαλλεγόμενο σου , και ο λόγος που σου λέω να τα πεις αυτά που υπονοείς, δεν είναι για να τα πεις, είναι να καταλάβεις ότι ο χώρος δεν ανήκει σε συγκεκριμένα άτομα, συμπεριλαμβανομένου και σένα ανεξάρτητα της σχέσης σου με συγκεκριμένα άτομα.

Οταν κάνεις έναν χώρο που συμμετέχω ριάλιτυ της Πάνια, προσβάλλεις και μένα, οπότε αναμιγνύομαι έμμεσα.

Θα το σταματήσουμε το πανηγυράκι τώρα;

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 22:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Αλήθεια λες βρε Italos?
Εσύ μου φαίνεται πως ξεχνάς τους τριχωτούς και ματωμένους κώλους με τους οποίους πρώτος χωρίς λόγο και αιτία με προσέβαλες ετσι?
Για αυτό σου λέω πως μάλλον είναι κοντή η μνήμη σου, ή είναι επιλεκτικά κοντή! Διάλεξε και πάρε!
Τώρα που στριμώχτηκες θυμήθηκες τις δημοκρατικές αξίες του σεβασμού και του διαλόγου σε δημόσιους ηλεκτρωνικούς χώρους όπως είναι ένα forum?
Σου το είπα και πριν πως με τους καλούς ανθρώπους είμαι ο καλύτερος άνθρωπος που θα συναντήσει ποτέ ο άλλος, αλλά με τους κακούς ειμαι ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ αυτοπροσώπος.
και απο αλλαξοκολλιες του στυλ εγω έκανα τώρα και συ, άστο δε χαμπαριάζω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 22:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
<<Πύρινος>>:
Έτσι είναι... τα τρολλ είναι σαν τις αλογόμυγες. Κάνουν πολύ φασαρία και πηγαίνουν στα σκατά. Βέβαια, τα σκατά θα πρέπει να είναι ήδη εκεί!

Απάντηση:

Όπως τα λες είναι Πύρινε (στο περίπου βέβαια, όπως όλα όσα λέτε εσείς), οι αλογόμυγες πάνε στα σκατά τα οποία όντος προηγούνται
χρονικά στο χώρο αλλά επίσης οι αλογόμυγες πάνε και στον κώλο του αλόγου. Εξού και αλογόμυγα, αλλιώς θα ήταν σκέτο μύγα.
Έτσι αυτοχαρακτηριζόταν και αυτός ο χαζό Σωκράτης στην Αρχαία Αθήνα.
Η αλογόμυγα λοιπόν πάει στον πισινό του αλόγου και αυτό τσινάει!
Και παίρνει μπρος σιγά-σιγά! πως σου φαίνεται αυτή η εκδοχή, ε?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 22:48:28  Εμφάνιση Προφίλ
Το σκέφτηκα οτι έπρεπε να γράψω σκέτο "μύγα"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 22:52:23  Εμφάνιση Προφίλ
Πιστεύω με τις παραπάνω απαντήσεις σου με κάλυψες πλήρως. Απλά αδυνατείς να απαντήσεις.

Και να καλύφθηκε και ο Πύρινος για το λόγο για τον οποίο "μπήκες" εδώ "χρήστη" "Αριανέ".

Ετσι κι αλλιώς τον εαυτό σου δεν σέβεσαι που ξεκατινιάζεσαι.
Καλά ξεκατινιάσματα. Αν και θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν σεβόσουν άτομα τα οποία δεν γνωρίζεις.

Θα ήταν ένα πολύ καλό παράδειγμα για τις δημοκρατικές δηλώσεις σου.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 22:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Πύρινε αν ανοίξεις το μικρό βιβλιαράκι: Φύλλα από τον κήπο του Μόρια θα βρεις ιστορίες και πληροφορλιες του ενδιαφέροντός σου και για τις σκέτο, μύγες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 22:59:17  Εμφάνιση Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=6wGlbYpBQdQ

Rob Halford singing

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 23:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos:
Πιστεύω με τις παραπάνω απαντήσεις σου με κάλυψες πλήρως. Απλά αδυνατείς να απαντήσεις.
Και να καλύφθηκε και ο Πύρινος για το λόγο για τον οποίο "μπήκες" εδώ "χρήστη" "Αριανέ".
Ετσι κι αλλιώς τον εαυτό σου δεν σέβεσαι που ξεκατινιάζεσαι.
Καλά ξεκατινιάσματα. Αν και θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν σεβόσουν άτομα τα οποία δεν γνωρίζεις.
Θα ήταν ένα πολύ καλό παράδειγμα για τις δημοκρατικές δηλώσεις σου.

Απάντηση:

Θα σου πω Italos πως εγώ δεν ξεκατινιάζομαι ποτέ, δεν είμαι γκόμενα. Δεύτερον εδώ μέσα που μπήκα αυτά βρήκα και με αυτά έπρεπε να τα βγάλω πέρα , επομένως δίνω απαντήσεις στο μήκος
κύματος που είναι ικανοί οι Άνθρωποι να αντιλαμβάνονται.
Και να σου πω, πως πέρα απο πολιτικά που τάσσομαι στους Δημοκρατικούς ή μάλλον στο αιώνιο ιδεώδες της Δημοκρατίας
ανοίκω επίσης σε εκείνους τους Δημοκρατικούς Αλχημιστές όπως προανέφερες και συ πριν που μετέτρεψαν την αριστοκρατία, κλήρο και μπουρζουαζία σε ελευθερία, ισότητα, αδελφότητα (και μη μου πει κανείς να απολογιθώ για όσα συνέβησαν τότε και ποιός πούστης επωφελίθηκε και εκμεταλεύτηκε πράγματα και καταστάσεις! Όσα ξεκίνησαν, ξεκίνησαν με καθαρή πρόθεση και καρδιά! τώρα αν ένα τέτοιο δώρο να το κρατήσετε δεν αντέχετε, προβλημά σας! ). Και ποιό πριν απο αυτούς.
Μου φτάνει να γνωρίζω που ανοίκουν και τι κάνουν για να αποφασίσω το βαθμό του σεβασμού που τους αναλογεί απο μένα. Δεν μου
χρειάζεται να ποιούμε καφέ σαν τις κυράτσες για να αποφασίσω αν κάποιον τον ξέρω ή όχι.
Η Δημοκρατία είναι για τους δημοκρατικούς όχι για τους κάθε καρυδιάς καρύδι! Σιγά μην έρθουν στο σπίτι μας να μας γαμίσουν και τους κάτσουμε γιατί είμαστε Δημοκρατικοί λέει!
Λάθος στα-πανε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2015, 23:42:14  Εμφάνιση Προφίλ
Αριανέ το τελευταίο σου μήνυμα, ειναι το πρώτο που δεν τρολλάρεις εδώ και σελίδες. Και όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, με χαροποιεί πάρα πολύ αυτό, ανεξαρτήτως αν συμφωνώ ή διαφωνώ.

Δεν θα σχολιάσω κάτι γιατί δεν έχω λόγο, παρά μόνο αυτό:

quote:
Μου φτάνει να γνωρίζω που ανήκουν και τι κάνουν για να αποφασίσω το βαθμό του σεβασμού που τους αναλογεί απο μένα

Οταν μίλησα γαι σεβασμό αναφερόμουν ως προς εμένα, και μέλη που δεν γνωρίζεις που ανήκουν και αν ανήκουν. Δεδομένης της ελευθερίας και της ισότητας. Για ότι εσύ γνωρίζεις εγώ δεν έχω κάτι να σου προσάψω, είναι προσωπικό σου θέμα.
Αυτό που θέλω είναι να υπάρχει δημιουργικός διάλογος, και όχι στείρες αντιπαραθέσεις.

Αυτά.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 00:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos:
Αριανέ το τελευταίο σου μήνυμα, ειναι το πρώτο που δεν τρολλάρεις εδώ και σελίδες. Και όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, με χαροποιεί πάρα πολύ αυτό, ανεξαρτήτως αν συμφωνώ ή διαφωνώ.
Δεν θα σχολιάσω κάτι γιατί δεν έχω λόγο, παρά μόνο αυτό:

Οταν μίλησα γαι σεβασμό αναφερόμουν ως προς εμένα, και μέλη που δεν γνωρίζεις που ανήκουν και αν ανήκουν. Δεδομένης της ελευθερίας και της ισότητας. Για ότι εσύ γνωρίζεις εγώ δεν έχω κάτι να σου προσάψω, είναι προσωπικό σου θέμα.
Αυτό που θέλω είναι να υπάρχει δημιουργικός διάλογος, και όχι στείρες αντιπαραθέσεις.

Απάντηση:
Χαίρομαι που αναγνωρίζεις την ειλικρινή μου διάθεση. Αλλά κάνεις τη μισή δουλειά η αλήθεια είναι, γιατί από την αρχή που μου την πέφτουν τα τρολλ εσύ ήσουν άφαντος,
και υποθέτω θα έλεγες αν τον τουμπάρουν τον τούμπαραν, ούτως συ άλλος σε μια παρτίδα σκάκι τα πιόνια βγαίνουν ένα-ένα, σωστα?
Μόλις όμως σε στρίμωξα και δεν είχες άλλη επιλογή από το να εμφανιστείς (μου θυμίζει στο Σιλμαρίλιον τον Μόργκοθ όταν πήγε ο
βασιλιάς και φώναζε έξω απο τα μπουντρούμια του: <<Μόργκοθ βασιλιά των σκλάβων>> και από μη επιλογή πλέον αναγκάστηκε να βγει να παλέψει. Νομίζω πως δεν σε τιμούν ιδιαίτερα οι εικόνες που μου έρχονται στο μυαλό για να σε παρομοιάσω) θυμήθηκες ότι πρέπει να μου αναγνωρίσεις και τίποτα.
Κοίτα είτε μου αναγνωρίσεις τίποτα είτε όχι το ίδιο μου κάνει η αλήθεια είναι όσο εγώ προχωράω προς το σκοπό μου.
Να σου πω και κάτι άλλο Italos πως το κάνεις αυτό το Αλχημικό όταν λες :<<μέλη που δεν γνωρίζεις που ανήκουν και αν ανήκουν>>?
Δηλαδή πως γίνεται ρε συ να είσαι μέλος και καλά να ανοίκεις κάπου είτε ιδεολογικά είτε δεν ξέρω εγώ πως, αλλά το να είσαι μέλος και να μην ανοίκεις πως ακριβώς το κάνεις το ακροβατικό?
Αν δεν μου το απαντήσεις δεν θα σε ξανά πάρω στα σοβαρά. Μπέσα.
Επίσης λες, <<για ότι εγώ γνωρίζω εσύ δεν έχεις κάτι να μου προσάψεις, είναι προσωπικό μου θέμα>>.
Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι αυτά που εσείς προσάπτετε στην Επανάσταση, από στόματα οικία ακουστά, ετσι?
Σε μένα τι να μου προσάψεις ούτως συ άλλος?
Εγώ είμαι παιδί της επανάστασης.Στα παιδιά τι να προσάψεις? Ούτε οι Μογγόλοι δεν το έκαναν αυτό, τώρα αν εσύ το κάνεις, είναι προσωπικό σου πρόβλημα πάνω απο όλα αλλά αν ξεπεράσει τα όρια και πάρει διαστάσεις γίνεται και πρόβλημα της κοινωνίας.
και μη μου πεις τίποτα άλλο γιατι το έχω δει με τα μάτια μου αυτό που σου λέω! Αρπαχτικές ίαινες έτοιμες να καταβρωχθίσουν μικρά παιδιά! και να το λένε και όλας, γυναίκες ρε πούστη!
Επικοδομιτικό διάλογο θα έχουμε μόνο όταν θα είμαι σίγουρος πως δεν αποτελείς ποιά κύνδινο για την Δημοκρατία! Αν θες βοήθησε αλλιώς τουλάχιστον μην ενοχλείς. Το κατάλαβες?
Οι μνησικακίες δεν βοηθάνε καθόλου τίποτα καθαρό και καλό να γεννηθεί όσο καλά και να τις κρύβεις, κατάλαβες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 00:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Προς Italos:
Και εγώ όταν αναφερόμουν στο σεβασμό μιλούσα κυρίως για σένα η αλήθεια είναι.
Δηλαδή εφόσον ανοίκεις όπου ανοίκεις είναι πολύ συγκεκριμένος ο σεβασμός που επιτρέπω στον εαυτό μου να τρέφει ως προς το προσωπό σου φίλε.
Αλλά και για άλλους που δεν έχω ξεκάθαρη προσωπική εικόνα!
Δεν αναφερόμουν κάπου αλλού! Μια χαρά θαρρώ πως συνεννοηθήκαμε.
Και απο χρυσό να είσαι φτιαγμένος για μένα γνώμονας είναι το που ανοίκεις πλέον.
Το έχω ποια ξεκαθαρίσει αυτο σε μεγάλο βαθμό. Αλλιώς για να σε πληροφορήσω και σένα που είσαι αγνός άνθρωπος και απο τέτοια πράγματα δεν ξέρεις΄όταν δίνεις καλές σκεπτομορφές σε αυτόν που είναι
σε αντίπαλο στρατόπεδο απο σένα μπορεί να το χρησημοποιείσει για να φτάσει σε σένα.
Και για μάντεψε, δεν νομίζω να αναγνωρίσει την καλή σου πρόθεση, μάλλον θα σε ρουφήξει.
Σου τα λέω αυτά για να προσέχεις απο τίποτα τέτοιους! Ούτε τους φίλους τους να αγαπάς ούτε να τους ερωτεύεσαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 00:56:01  Εμφάνιση Προφίλ
Θα τα χαλάσουμε αν και τουλάχιστον σταμάτησε το βαρύ τρολλάρισμα.

Αργοναύτη, θα στο χαλάσω.

Κατ'αρχάς όχι απλά δεν με στρίμωξες, αλλά παραλίγο να μας πεις και τα του δωματίου σου όταν νευρίασες.

Κατά δεύτερον, όταν στην πέφτει κάποιος είναι δουλειά δικιά σου να αμυνθείς και του διαχειριστή να σε προστατέψει. Εγώ ως απλό μέλος
του φόρουμ, θα πω την άποψη μου, και όταν βλέπω αδικία θα την πω, όπως έχω κάνει ΠΟΛΛΑΚΙΣ εδώ.

Επιπλέον, δεν ζήτησα ποτέ βοήθεια, από τη στιγμή που είμαι κατασταλλαγμένος σε αυτά που παραθέτω. Μη μου προσάτεις τη δική σου αδυναμία επιχειρημάτων.


quote:
μου θυμίζει στο Σιλμαρίλιον τον Μόργκοθ όταν πήγε ο
βασιλιάς και φώναζε έξω απο τα μπουντρούμια του: <<Μόργκοθ βασιλιά των σκλάβων>> και από μη επιλογή πλέον αναγκάστηκε να βγει να παλέψει. Νομίζω πως δεν σε τιμούν ιδιαίτερα οι εικόνες που μου έρχονται στο μυαλό για να σε παρομοιάσω

Ο Φινγκόλφιν είναι ο αγαπημένος μου ήρωας, μαζί με τον αντιήρωα Φεανορ. Ο Ιππότης και ο αναρχικός. Και ο Τόλκιν είδωλο.
Τη σκηνή που περιγράφεις, την ξέρω με τις τελείες. Ασε κάτω τώρα το Σιλμαρίλλιον.

quote:
Κοίτα είτε μου αναγνωρίσεις τίποτα είτε όχι το ίδιο μου κάνει η αλήθεια είναι όσο εγώ προχωράω προς το σκοπό μου.

Μουλωχτά και εκ του πονηρού. Ενώ σε παίζω με ανοιχτά χαρτιά. Συνέχισε φίλε μου.

quote:
:<<μέλη που δεν γνωρίζεις που ανήκουν και αν ανήκουν>>?
Δηλαδή πως γίνεται ρε συ να είσαι μέλος και καλά να ανοίκεις κάπου είτε ιδεολογικά είτε δεν ξέρω εγώ πως, αλλά το να είσαι μέλος και να μην ανοίκεις πως ακριβώς το κάνεις το ακροβατικό?
Αν δεν μου το απαντήσεις δεν θα σε ξανά πάρω στα σοβαρά. Μπέσα.

Ανέφερα γιατί δεν καταλαβαίνεις προφανώς, ότι υπάρχουνε μέλη του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ, που γραφόμαστε εδώ και συζητάμε σταθέματα, που δεν γνωρίζεις. Σε αυτά τα άτομα που ήρθαν εδώ όχι για να εξυπηρετήσουν τους σκοπούς τους, όπως εσ΄λες ότι θες να κάνεις, οφείλεις ένα σεβασμό, γιατί δεν σου φταίνε σε τίποτα.

Δεν είπα ότι είμαι μέλος κάποιας οργάνωσης. Με μπερδεύεις πάλι με κάποιον άλλο. Ξεμπερδέψου.

quote:
Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι αυτά που εσείς προσάπτετε στην Επανάσταση, από στόματα οικία ακουστά, ετσι?
Σε μένα τι να μου προσάψεις ούτως συ άλλος?

Εδώ φοβάμαι ότι τα χεις χαμένα και παραληρείς.

Ποια επανάσταση; Ποιοι είμαστε εμείς που προσάπτουμε σε ποιον; Φίλε μου στο ξανάπα, σε μένα μλάς, και εδώ δεν ανήκω σε καμία ομάδα.
Κάθομαι μόνος μου μπροστά από το PC μου και σου απαντάω.

Τα παρακάτω που λες δεν τα καταλαβαίνω καθόλου ειλικρινά. Μιλάς με τον εαυτό σου.


quote:
Επικοδομιτικό διάλογο θα έχουμε μόνο όταν θα είμαι σίγουρος πως δεν αποτελείς ποιά κύνδινο για την Δημοκρατία! Αν θες βοήθησε αλλιώς τουλάχιστον μην ενοχλείς. Το κατάλαβες?

Οχι. Θα ενοχλώ όταν διαβάζω τέτοια σχόλια. Η παραπάνω πρόταση σου είναι κάργα φασιστική. Σε ποια Δημοκρατία αναφέρεσαι; Στη σημερινή του κώλου; Σιωνιστής είσαι ρε φίλε; Ακούγονται τέρμα σιωνιστικά αυτά που λες.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 00:59:17  Εμφάνιση Προφίλ
-Θα σου πω Italos πως εγώ δεν ξεκατινιάζομαι ποτέ, δεν είμαι γκόμενα.

Δεν είσαι γκόμενα, το παίζεις όμως γκόμενα. Περισσότερα γι' αυτό παρακάτω.

-Δεύτερον εδώ μέσα που μπήκα αυτά βρήκα και με αυτά έπρεπε να τα βγάλω πέρα , επομένως δίνω απαντήσεις στο μήκος κύματος που είναι ικανοί οι Άνθρωποι να αντιλαμβάνονται.

Οι απαντήσεις που δίνεις είναι για παιδάκια του νηπιαγωγείου. Σε έχουν αντιληφθεί προφανώς οι πάντες, ακόμα και οι τελευταίοι (των Μοϊκανών)καλόπιστοι.

-ανοίκω επίσης σε εκείνους τους Δημοκρατικούς Αλχημιστές όπως προανέφερες και συ πριν που μετέτρεψαν την αριστοκρατία, κλήρο και μπουρζουαζία σε ελευθερία, ισότητα, αδελφότητα (και μη μου πει κανείς να απολογιθώ για όσα συνέβησαν τότε και ποιός πούστης επωφελίθηκε και εκμεταλεύτηκε πράγματα και καταστάσεις!

Πρώτα απ όλα να διεκδικήσω το copyright για τους αλχημικούς γάμους των Ιακωβίνων. Δεν στο είπε ο Ιταλός, αλλά ο heretic στην Marina Theodor, δυο σελίδες πριν. Για να απαντάς εσύ, έτσι επι προσωπικού, είμαι σίγουρος οτι η "Marina Theodor" σε εκφράζει βαθύτατα.

-Η Δημοκρατία είναι για τους δημοκρατικούς όχι για τους κάθε καρυδιάς καρύδι! Σιγά μην έρθουν στο σπίτι μας να μας γαμίσουν και τους κάτσουμε γιατί είμαστε Δημοκρατικοί λέει!
Λάθος στα-πανε!

Μάλιστα.. μάλιστα. Η "δημοκρατία στο γύψο" που είπε και ο επαναστάτης στρατηγός. Μακράν το πιο ψυχαναλυτικo και ψυχαν-αλητικο θέμα στο esoterica.gr εδω και καιρό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:04:34  Εμφάνιση Προφίλ
Νομίζω το τελευταίο σου μήνυμα ήταν πλήρως κατατοπιστικό.
Ακου κάτι για μένα λοιπόν:

α)Δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο.
β)Δεν πιστεύω σε αντίπαλους, μόνο σε ανόητους που βάζουν ταμπέλες στον εαυτό τους και στο περιβάλλον τους.
Καλοί αριστεροί, καλοί δεξιοί, καλοί Αεκτζήδες, καλοί Γαύροι, καλά κρασιά.
Ολοι είμαστε άνθρωποι.
γ)Είναι αδύνατον να μην αγαπάω. Πέτυχες το άτομο, θεός! Αγαπάω τους φίλους μου, αγαπάω τους "εχθρούς" μου, αγαπάω τους ανθρώπους.
Και δεν φοβάμαι σκεπρομορφές και τέτοια περίεργα, γιατί ξέρω ποιος είμαι και που πατάω. Και εκεί που κοιτάω στον "κόσμο" στον οποίο αναφέρεσαι, οι "σκεπτομορφές" δεν έχουν θέση.
Και γενικά:
Θεωρώ πως ΟΛΟΙ οι άνθρωποι πρέπει κάποτε να αγαπήσουμε ο ένας τον άλλο. Να γίνουμε μια γροθιά. Μόνο τότε θα μαστε κερδισμένοι.
δεν πιστεύω στη Δημοκρατία, που προυποθέτει ποιότητα ανθρώπου, αλλιώς γυρίζει μπούμερανγκ.
Πιστεύω στην ελευθερία και το σεβασμό, που ωφελούν τους πάντες.
Αν τώρα θες να χουμε Δημοκρατία, ενώ ισχύει η παραπάνω προυπόθεση, εγώ μαζί σου.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:09:58  Εμφάνιση Προφίλ
... Πλάκα κάνεις...
Στην Δημοκρατία των συνταγματαρχών αναφέρεσαι σε τόσα ποστ; Σε παρακαλώ πες μου ότι κάνεις πλάκα.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos εσύ φημίζεσαι για το ότι παίζεις με ανοιχτά χαρτιά και με το στήθος σου προτεταμένο.
Αλλά αφού συνεννοηθήκαμε κάτι είναι και αυτό. Και εφόσον όσοι παρακολουθούν και αυτοί έχουν πάρει χαμπάρι τα πράγματα it's ok.
Τώρα μένει να δω αν με όλα αυτά που λέμε θα τα χρησιμοποιήσετε για να φτιάχνετε σεντόνια ή καθρέφτες για τον Διόνυσο.

Όσο για τα του Δωματίου μου δεν χρειάζεται να σου πω εγώ τίποτα. Οι τεχνολογίες σου, τα τσιράκια σου και οι γκόμενές σου (αλεπούδες) σε κρατούν πλήρως ενήμερο. Και για τις τοποθεσίες, τα συναισθήματα και τις σκέψεις. (υπό στενή παρακολούθηση)
Όχι ότι είμαι κανένας έξυπνος για να μη μου ξεφύγουν τα του Δωματίου μου, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι περιττό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:24:05  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε μήπως είσαι μαλλιάς, μένεις σε ξενοδοχεία και τις νύχτες σε πυροβολάνε με λέιζερ όταν κοιμάσαι;

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:49:11  Εμφάνιση Προφίλ
Απίστευτο...συγγνώμη για την έκφραση, αλλά έχω μείνει μαλάκας...

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZM

Edited by - Italos on 26/04/2015 01:49:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:53:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε Ιταλε

Θα βάλεις μυαλό επιτέλους?
Σταμάτα να μιλάς με τον μαλάκα.
Μας θίγεις όλους.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:54:43  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε περίμενε λίγο. Σου ορκίζομαι ότι έχω πάρα πολύ σοβαρό λόγο. Αν κάνω λάθος θα σταματήσω. Θα εξηγήσω ούτως ή άλλως.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:55:51  Εμφάνιση Προφίλ
οκ

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 01:56:42  Εμφάνιση Προφίλ
Βασικά αν έχω δίκιο πάλι θα σταματήσω, γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί εκτός από τον επίλογο.


Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 02:16:25  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί δεν το κλειδώνουμε το θέμα μόνοι μας?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 02:30:29  Εμφάνιση Προφίλ
DSM, νομίζω πως το θέμα έχει τελειώσει.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 12:19:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ιταλέ, respect. Κέρδισες επάξια τον τίτλο του τελευταίου των Μοϊκανών

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 13:39:26  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθεροβάμονα έχεις pm.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 16:01:22  Εμφάνιση Προφίλ
Με ρωτάτε γιατι δεν κλειδώνουμε το θέμα, γιατι δεν απενεργοποιούμε το τρολλ....
Σας εχω απαντήσει ήδη.
quote:
Απεστάλη: 25/04/2015, 16:01:25
... τα υπόλοιπα, troll και μη,
απλά θα φτιάξουν ενα άλλο acc και θα συνεχίσουν την διατεταγμένη υπηρεσία τους,
κι εσείς θα συνεχίζετε να τα ταΐζετε...

Πρώτη φορά συμμετέχετε σε φόρουμ?
Κανένα φόρουμ Παγκοσμίως δεν έχει βρει τρόπο να αποφεύγει τα trolls
οσες φορές και να διαγράψεις ενα troll αυτο θα ξανά μπει, αφού βρίσκει φαγητό!
Σταματήστε να το ταΐζετε να δείτε για πότε θα αναζητήσει αλλού τροφή.
Τωρα αν το θεωρείτε εξυπνάδα να συνδιαλέγεστε με troll, αποδεκτό.

Το ειπε ο Heretic παραπανω,
τα trolls εμφανίζονται, πιάνουν τα έξυπνα πουλιά απο τη μύτη...
και τα παίρνουν μαζι τους... (ban)


@kost δεν εχω λάβει κάτι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 20:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
Aitherovamon, o Italos σου έστειλε πμ.


Και το ότι μπορεί δηλαδή να ξαναεμφανιστεί το συγκεκριμένο τρολ αλλού, αυτό τι σημαίνει, ότι θα αφήνεται ελεύθερο να βρίζει ασύστολα και να ρίχνει λάσπη στο φόρουμ και τα μέλη του; Διότι πέρα από το τρολάρισμά ο σκοπός του είναι αυτό ακριβώς το δεύτερο.

Και για άλλους λόγους όμως θα έπρεπε κατ’εμέ να έχει κλειδωθεί…Η θεματοθέτης εξευτέλισε η ίδια το θέμα της…εκμεταλλεύτηκε το επίκαιρο θέμα του Γιακουμάκη ώστε να καταγγείλει και να προβάλλει το δικό της θέμα (το οποίο δεν ξέρουμε αν τίθεται καν), δεν απάντησε καν στο αίτημα της διαχειρίστριας για αποστολή κάποιου προσωπικού στοιχείου ώστε να αποφευχθεί το ενδεχόμενο κακόβουλης ενέργειας, και επίσης αρνείται πεισματικά τον διάλογο επαναλαμβάνοντας σαν ρομποτάκι τα ίδια και πουλώντας μας μαθήματα δημοκρατίας…

Το θέμα αυτό λοιπόν έχει ξευτιλιστεί από πολλές μπάντες.
Τώρα αν θέλετε να το κρατήσετε ενεργό, μαζί και με το τρολ μέσα, τότε οκ, δικαίωμά σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 20:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Ίσως το πιο αστείο απ’όλα είναι ότι αυτή η liamn παρακολουθεί το θέμα χωρίς να βγάζει άχνα!!! αυτό εδώ είναι το μοναδικό θέμα του φόρουμ που ‘επιβαλλόταν’ να έχει συμμετάσχει…για προφανείς λόγους…σε θέμα που υποτίθεται την καίει….Μας ζάλιζε τόσο καιρό και τώρα εδώ που θα έπρεπε να είναι η πιο ενεργή, και να έχει ανοίξει και δημόσιο διάλογο με την άλλη για το θέμα, εκείνη παρακολουθεί στη μούγκα…

Η οποία τις ίδιες ακριβώς μπαρούφες με το αριανό έλεγε (χωρίς όμως τα μπινελίκια διότι δεν γίνεται να βγαίνουν συνέχεια οι ίδιοι)…τις ίδιες μπαρούφες περί «δημοκρατίας» έλεγε, τις ίδιες ατάκες τύπου «να πας να ζήσεις με τους μουσουλμάνους» έλεγε και τον ίδιο «χοντρό» έκραζε…

Είναι δηλαδή ξεκάθαρο ότι οι λογαριασμοί liamn, arianos, marina είναι συνδεδεμένοι μεταξύ τους.

Αυτό πάντως που νομίζω αποκλείεται Heretic είναι το να υπέκλεψαν τα στοιχεία της άλλης εν αγνοία της…αποκλείεται γιατί θα ήταν πανεύκολο να πιαστούν από κάποιον…απλά οι λογαριασμοί marina kai arianos χρησιμοποιούνται για να αναπαραχθούν με διαφορετικό τρόπο οι γνωστές μπαρούφες οι κολλημένες στο πικάπ…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2015, 21:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

και κάποια στιγμή φυσικά μετά το παραπάνω μήνυμα θα εμφανιστεί και αυτή για ξεκάρφωμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy