ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 BULLING από τη Νέα Ακρόπολη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 02:39:19  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν τον αυτοκτόνησαν τον Γιακουμάκη. Δεν χρειάζεται να αβαντάρουμε τα σενάρια του τίποτα. Το πρόβλημα Zalmoxis είναι αλλού. Το βιώσαμε στο πετσί μας λίγο πολύ όλοι που περάσαμε απο τα μαθητικά θρανία. Πίσω απο κάθε τραμπούκο της σχολικής αυλής βρισκόταν ενας τουλάχιστον προβληματικός γονιός. Ολοι αυτοί οι προβληματικοί τύποι που έβλεπες στο σχολείο, τα αντίγραφα των γονιών τους, σε άλλους έκαναν την ζωή κολαση, ενώ εσύ κι εγω μπορεί να την γλυτώναμε με καμμιά βρισιά ή με δυο-τρείς καρπαζιές, αντε να ρίχναμε και εμείς στην καλύτερη.
Τελικά που λες και αυτοί, έκαναν παιδιά με την σειρά τους και είμαι σίγουρος οτι αρκετά από αυτά κάνουν πάνω-κάτω τα ίδια με τους συμμαθητές του Γιακουμάκη. Και καθόμαστε εδώ και ασχολούμαστε με το αν φάγανε το παιδί άμεσα ή έμεσσα, ενω η πραγματική συνομωσία, η κοινωνία των ηλιθίων επεκτείνεται παντού. Να δεις που η επόμενη κυβέρνηση θα είναι δική τους. Η κυβέρνηση των τραμπούκων. Και θα πληρώνουν τους μισθούς και τις συντάξεις σε καραπαζιές τελικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZALMOXIS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 10:57:06  Εμφάνιση Προφίλ
Αχ φίλε μου Ιταλέ τι ωραία που τα λες. Να ήταν τόσο εύκολα τα πράγματα....Αν πεις την αλήθεια στους γονείς, ένα 5% θα κατανοήσει τι λες. Άλλοι δεν θα ξαναπατήσουν επειδή τους έθιξες τον εγωισμό, άλλοι θα παρεξηγηθούν και θα σου ρίξουν την ευθύνη ότι έπρεπε να προλάβεις το μπούλινγκ, άλλοι θα σου κάνουν αναφορά αφού ξέρουν ότι τα χέρια σου είναι δεμένα και δεν θα βρεις στήριξη από πουθενά και άλλοι θα σου δώσουν ψεύτικες υποσχέσεις κτλ. Αν ρίξεις αποβολή, καλύτερα να κρυφτείς για λίγο καιρό. Δεν έχετε ιδέα τι γίνεται στα σχολεία διότι όλα καμουφλάρονται και αποσιωπούνται. Εσείς νομίζετε ότι η κοινωνία είναι αυτό που βλέπετε στο φόρουμ. Ο καθένας κρυμένος να λέει την κοτσάνα του, πίσω από μία ανωνυμία και χωρίς ευθύνες. Αν τραβήξεις αυτί που λες, καλύτερα να φύγεις με το πρώτο καράβι για μετανάστης. Πληγώνεις τον αθώο ψυχικό κόσμο που έχουν τα αγγελούδια τους. Το μόνο που σου απομένει είναι να κάνεις την πάπια. Πάπια θέλουν, πάπια θα έχουν. Όταν όμως μεγαλώσουν τα αγγελούδια τους θα συναντήσουν την κοινωνία που τους αξίζει, αφού σ' αυτόν τον κόσμο όλα δικαιώνονται. Και τότε θα αναρωτιούνται σε τι κοινωνία φέραν τα παιδάκια τους που δεν φταίνε σε ...τίποτα τα κακόμοιρα.

Heretic, έχεις δίκιο. Για να βγάλεις δίπλωμα αυτοκινήτου, για παράδειγμα, σου ζητάνε ένα σωρό χαρτιά. Για να γίνεις γονέας, δεν σου ζητάνε τίποτα. Όλοι είμαστε ικανοί για όλα και για πάντα ...βλέπετε. Ακόμα και στη φύση βλέπετε ότι το κοπάδι αφήνει το προβληματικό ζώο απέξω και προστατεύει το υγιές για να διαιωνιστεί δυνατό το είδος. Εμείς οι άνθρωποι διαιωνιζόμαστε τσουβαλιδών και αδιακρίτου επιλογής. Τι περιμένουμε να βγει στα σχολεία; Ο Αχιλλέας ο Πηλείδης; Θα μας ακούσει και κανένας αριστερός και θα μας .....σκοτώσει για αυτά που με αναγκάζετε να λέω. Ας μην πω άλλα..καλύτερα.

Είναι όπως ο διαρήκτης και ο δολοφόνος που μπαίνει σπίτι σου να σε βλάψει και αν τον βλάψεις εσύ, πας φυλακή ακόμα κι αν είσαι σε άμυνα. Σύμφωνα με το νόμο... για να μην πας φυλακή βλέπεις, θα πρέπει να τον παρακαλέσεις να περιμένει για λίγο ώστε να τηλεφωνήσεις και να κάτσει λίγο στην καρέκλα μέχρι να έρθει το περιπολικό, να βγουν δυο κοιλαράδες γραφειοκράτες από μέσα και να μας πάρουν και συνέντευξη για να δουν ποιος φταίει..... Ο άνθρωπος θα δικαιούται και δικηγόρο βλέπεται...τσ τσ τσ, τι δημοκρατία που έχουμε...ανατρίχιασα. Κάπως έτσι βρίσκεις το δίκιο σου και στο σχολείο.

Νομίζετε ότι λέω όλα αυτά από υπεκφυγή και αποφυγή των ευθυνών μου, λες και γω τα έκανα έτσι αυτά τα παιδιά. Δεν πειράζει ...συνεχίστε .. αντέχω.


The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969

Edited by - ZALMOXIS on 21/04/2015 11:07:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marina theodor
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 12:15:03  Εμφάνιση Προφίλ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ.

HERETIC δεν ανέφερα ποτέ το όνομα εννέα μούσες.Μάλλον εσεις τα ξέρετε καλύτερα από μένα.Μίληστε μας λοιπόν.Επίσης Αν σας ενοχλεί η αναφορά στη Δημοκρατία τότε πήγαινετε σε κάποια άλλη χώρα που δε θα υπάρχει και ίσως εκεί να καταλάβετε την αξία της.Ζούμε στην Ελλάδα και υπάρχει Δημοκρατία.

Επίσης όσο για τα συμπεράσματα του ZALMOXI περι Δημοκρατίας θέλω να πω πως όσο και να θέλουν κάποιοι να την υποβαθμίσουν είναι μια αξία από τις βασικότερες και δεν υποβαθμίζεται.Μπορεί να συμβαίνουν διάφορα όμως η Δικαιοσύνη είναι από τις ανώτερες εξουσίες και κάνει τη δουλειά της είτε αυτό αρέσει είτε όχι.

Ας καταλάβουμε επιτέλους την αξία του Δημοκρατικού Πολιτεύματος.Δίνει όλες τις ελευθερίες.Ακόμα και για όποιον δεν συμφωνεί ή είναι άλλων πεποιθήσεων υπάρχουν πολλές επιλογές να μετοικήσει σε τριτοκοσμικές χώρες όπου θα νιώθει καλύτερα όσο θα τον εκμεταλλεύονται.Το πολίτευμα της Ελλάδας δεν χωράει επιτήδειους αντιδημοκρατικούς.

Μην ανησυχείτε καθόλου.Η δικαιοσύνη θα νικήσει.

Καλημέρα σας κύριοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 12:36:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ζούμε στην Ελλάδα και υπάρχει Δημοκρατία.
Ανάθεμά με αν γνωρίζεις τι είναι δημοκρατία.
Αν χαρακτηρίζεις το "πολίτευμά" μας δημοκρατία, τότε δεν ξέρεις την τύφλα σου.
Αν με ρωτήσεις θα σου πω όμως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 12:40:06  Εμφάνιση Προφίλ
...αφού μας την ορίσεις πρώτα εσυ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ZALMOXIS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 13:16:52  Εμφάνιση Προφίλ
Μαρίνα ...δυο λαλούν και τρεις χορεύουν. Δεν έχω κάτι με τη δημοκρατία. Αυτή έχει μαζί μου. Είναι μια ιδέα και μόνο και δεν υπήρξε σχεδόν ποτέ. Συνεπώς πιστεύεις σε φαντάσματα και με αυτά κρίνεις και τους άλλους. Υπήρξε πάντα μια ολιγαρχία που έβαζε έναν μπροστά έναν για να φαίνεται και να νομίζει ο λαός ότι κυβερνάει αυτός. Μη θεοποιείς μια φήμη. Εγώ νομίζεις δεν θα ήθελα να υπάρχει αληθινή δημοκρατία; Έχω λες, προσωπικά μαζί της; Αν πιστεύεις στο βασιλόπουλο, τότε πίστευε και στη δημοκρατία. Μην κρίνεις εμάς όμως επειδή παλεύεις με τις ελπίδες σου.

Το ξέρουμε ότι υπάρχουν πολύ χειρότερες "δημοκρατίες" από τη δική μας. Αυτό θα πρέπει να μας φιμώσει και να εκθιάζουμε τη δική μας; Τόσο γραφικοί να γίνουμε; Ο απρόσκοπτος εκμαυλισμός και η διαφθορά στη χώρα μας έχει φτάσει σε σημεία μη αναστρέψιμα.

Παρακαλώ να είστε ειλικρινείς στις απόψεις σας και να μην εκφράζετε τα όνειρά σας και μόνο.

The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 14:00:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ.

HERETIC δεν ανέφερα ποτέ το όνομα εννέα μούσες.Μάλλον εσεις τα ξέρετε καλύτερα από μένα.Μίληστε μας λοιπόν.Επίσης Αν σας ενοχλεί η αναφορά στη Δημοκρατία τότε πήγαινετε σε κάποια άλλη χώρα που δε θα υπάρχει και ίσως εκεί να καταλάβετε την αξία της.Ζούμε στην Ελλάδα και υπάρχει Δημοκρατία.

Ας καταλάβουμε επιτέλους την αξία του Δημοκρατικού Πολιτεύματος. Δίνει όλες τις ελευθερίες. Ακόμα και για όποιον δεν συμφωνεί ή είναι άλλων πεποιθήσεων υπάρχουν πολλές επιλογές να μετοικήσει σε τριτοκοσμικές χώρες όπου θα νιώθει καλύτερα όσο θα τον εκμεταλλεύονται.Το πολίτευμα της Ελλάδας δεν χωράει επιτήδειους αντιδημοκρατικούς.

Μην ανησυχείτε καθόλου.Η δικαιοσύνη θα νικήσει.

Καλημέρα σας κύριοι.


Κάτι ψιλά ξέρω κι εγώ, αλλά αυτός που τα ξέρει όλα είναι ο μέντορας σας, ο πρώην αρχηγός Θεσσαλονίκης. Στην περίπτωση που κάτι έχει αλλάξει και δεν το ξέρουμε, μπορείς να τον ρωτήσεις και να μας το μεταφέρεις, ή να μας το γράψει ο ίδιος. Δεν νομίζω οτι θα έχει πρόβλημα, κάποιον τρόπο βρίσκει πάντα να πληροφορεί το κοινό των Ελληνικών fora για τα έργα και τις ημέρες της Ν.Α ανα την Ελλάδα.

Επίσης, βλέπω οτι η εμπειρία σου με την Ν.Α σε δίδαξε μερικά πάνω στο social engineering. Ενα θέμα εσωτερικής διαμάχης πρώην και νυν μελών "εσωτεριστικών" οργανώσεων, βαφτίζεται θέμα "Δημοκρατίας", "Ελευθερίας" και "Δικαιοσύνης". Κάτι σαν τα χρώματα της Γαλλικής σημαίας. Απο Αριστοκρατία, Κλήρος και Μπουρζουαζία μετατράπηκε απο την Γαλλική επανάσταση σε Ελευθερία, Ισότητα και Αδελφότητα. Αλχημικός μετασχηματισμός για να μιλήσουμε και "εσωτεριστικά".

Edited by - Heretic on 21/04/2015 14:01:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2015, 14:59:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ας καταλάβουμε επιτέλους την αξία του Δημοκρατικού Πολιτεύματος.Δίνει όλες τις ελευθερίες.Ακόμα και για όποιον δεν συμφωνεί ή είναι άλλων πεποιθήσεων υπάρχουν πολλές επιλογές να μετοικήσει σε τριτοκοσμικές χώρες
Γιατί να το κάνει αυτό; Δεν είναι πιο εύκολο να περιμένει να 'ρθουν αυτές σε μας

#blackhumorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 01:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Ο Αίολος λέει: Ανάθεμά με αν γνωρίζεις τι είναι δημοκρατία.
Αν χαρακτηρίζεις το "πολίτευμά" μας δημοκρατία, τότε δεν ξέρεις την τύφλα σου.
Αν με ρωτήσεις θα σου πω όμως...

Να σου πω βρε Αίολε, τι ρόλο ακριβώς παίζεις εσύ ρε παλικάρι μου; Απορία το 'χω! Εκτελείς χρέη σχολείου; εγκυκλοπαίδειας; ξερόλα;
Αν έχεις κάποια άποψη παρέθεσέ την μας. Ή αλλιώς μη μας λες καθόλου πως εσύ ξέρεις τι είναι η Δημοκρατία και εμείς οι υπόλοιποι αγράμματοι και μη δεν ξέρουμε! Λες και είναι κανένα μυστικό, τρομερό και απαγορευμένο το τι εστί Δημοκρατία και εσύ έχεις το μονοπώλειο στη μαύρη αγορά ακούγεται έτσι όπως το λες αδερφέ μου ! Το πουλάν και οι εγκυκλοπαίδειες, τα σχολικά βιβλία και πολλοί άλλοι! Βρες άλλο προϊόν να σκίσεις τους ανταγωνιστές σου! Έτσι και αλλιώς το συγκεκριμένο δεν σου πάει, ποτέ δεν σου πήγαινε ακόμα και άν ήσουν ο πρώτος που το λανσάρει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 01:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
kost λες:
Απάντησέ μου όμως σε αυτό, με έναν κο. Γαρατζιώτη προφανώς έχετε έρθει σε επαφή, έτσι δεν είναι; Το υποθέτω αυτό διότι έχει αφοσιωθεί στο να καταγγέλει την οργάνωση αυτή άρα θα έχετε πολλά να πείτε, και θα έχει και πολλά πράγματα να σε συμβουλεύσει!

Καλά το έστησες το παιδί στον τοίχο πονηρούλη!
Απάντα μας και συ σε κάτι τώρα!
Τι και αν η κοπέλα έχει έρθει σε επαφή με τον Γαρατζιώτη τι και αν όχι! Εσένα τι σε κόφτει ;;;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 01:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Πύρινος:
Γιατί να το κάνει αυτό; Δεν είναι πιο εύκολο να περιμένει να 'ρθουν αυτές σε μας

Απάντηση:
Για να μην χάνει χρόνο περιμένοντας γλυκιέ μου! Μόνο για αυτό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 02:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Heretic:
Επίσης, βλέπω οτι η εμπειρία σου με την Ν.Α σε δίδαξε μερικά πάνω στο social engineering. Ενα θέμα εσωτερικής διαμάχης πρώην και νυν μελών "εσωτεριστικών" οργανώσεων, βαφτίζεται θέμα "Δημοκρατίας", "Ελευθερίας" και "Δικαιοσύνης".

Απάντηση:
Heretic μιλάς αποφασισμένος για τα γεγονότα που έλαβαν χώρα μεταξύ των κοριτσιών και του άντρακλα της "νεας ακροπολης" πες μας έμαθες τίποτα περισσότερο βρε παιδί μου εσύ; από ότι θυμάμαι είχαμε μείνει ότι δεν ξέρουμε αν η Marina λέει ψέματα ή όχι για το περιστατικό αλλά εδώ εσύ μας πληροφορείς επιπλέον ότι πρόκειται για εσωτερική διαμάχη πρώην και νυν μελών και ότι δεν έχει καμία σχέση με θέματα δικαιοσύνης ή Δημοκρατίας ή ελευθερίας! Μπράβο βρε παιδί μου, τσακάλι είσαι! Εσύ που τα έμαθες όλα αυτά και έβγαλες συμπέρασμα και το διαλαλείς προς τα έξω;;

Heretic:
Κάτι σαν τα χρώματα της Γαλλικής σημαίας. Απο Αριστοκρατία, Κλήρος και Μπουρζουαζία μετατράπηκε απο την Γαλλική επανάσταση σε Ελευθερία, Ισότητα και Αδελφότητα. Αλχημικός μετασχηματισμός για να μιλήσουμε και "εσωτεριστικά".

Απάντηση:
Εσύ τι άποψη έχεις για την Γαλλική επανάσταση παρακαλώ;;
Για να μην με κατηγορήσεις πως κάνω μόνο ερωτήσεις και δεν τοποθετούμαι στα πράγματα θα σου πω πως τη βλέπω εγώ:
Βλέπω λοιπόν τους Γάλλους ως αυτούς που πρωτοπόρησαν του Αϊνστάϊν στην ιδέα του για τη θεωρία της Σχετικότητας, εφαρμοσμένη στον χώρο της πολιτικής.
Παρέθεσε και συ τώρα μια σοβαρή άποψη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 02:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Και στα δικά μας τώρα! Μην νομίζεις πως θα σε ξεχνούσα DSM! Δεν θα σου το έκανα ποτέ αυτό! Οφείλω να παραδεχτώ πως εσύ είσαι σταθερή αξία σε αυτό το Forum! Στο θέμα μας λοιπόν.

DSM λες:
Επειδή με τα πες-πες και με την πλακίτσα στην πλακίτσα μένουν ενίοτε ρετσινιές, ξαναλέω πως ποτέ δεν ήμουν μέλος της Ν.Α. Ούτε τους ξέρω, ούτε ασχολήθηκα ποτέ.
Δεν είμαι μέλος ή φίλος με καμμία οργάνωση, ομάδα, σέχτα ή φορέα.

Ερώτηση:

Ορκίζεσαι ότι λες την αλήθεια;; Και αν ναι σε ποιόν ορκίζεσαι;; Στο Χριστό ή στον Αλάχ ;;;; ε;;;

Επίσης δεν ξεχνάω πως μου χρωστάς ακόμα το όνομα του αφέντη του δικού σου , του Αδόλφου και όλων των υπολοίπων που προανέφερες και ας προσπαθείς να το ρίξεις στην πλακίτσα!
Ακόμα σε περιμένω σου το υπενθυμίζω! Μη σε αγχώνω όμως! Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι, πάρε και μια βαθιά ανάσα και βγες με φόρα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 02:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Παλικάρια, χαιρετίσματα στην εξουσία!
Καληνυχτίζω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 02:35:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μπράβο βρε παιδί μου, τσακάλι είσαι! Εσύ που τα έμαθες όλα αυτά και έβγαλες συμπέρασμα και το διαλαλείς προς τα έξω;;

Οχι πιο τσακάλι απο εσένα πάντως. Τέτοιο χόμπι νομίζω πάει για το βιβλίο Γκίνες. Πόσα χρόνια θα σου φάει για να καταστρέψεις (και καλά; ) τους... εχθρούς της Δημοκρατίας; Να υποθέσω μέχρι τερματισμού του κοντέρ;

quote:

Εσύ τι άποψη έχεις για την Γαλλική επανάσταση παρακαλώ;;
...
Παρέθεσε και συ τώρα μια σοβαρή άποψη.

Οταν θα δω σοβαρή άποψη θα απαντήσω, κύριε Goldstein . Προς το παρόν γελοιότητες, ημιμαθών φαντασιόπληκτων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 03:08:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ερώτηση:

Ορκίζεσαι ότι λες την αλήθεια;; Και αν ναι σε ποιόν ορκίζεσαι;; Στο Χριστό ή στον Αλάχ ;;;; ε;;;


Ο όρκος είναι υπόθεση εντελώς προσωπική. Συνήθως ορκίζομαι στο όνομα του Ζέλικο και του Φραγκίσκου. Σε πολύ ιδιαίτερες περιστάσεις, στο όνομα του Μήτσου, του Ντράζεν και του Ντέιβιντ.

Υ.Γ. Τώρα που έριξα και τις τελευταίες μου άμυνες, αισθάνομαι επιτέλους ανέμελα γυμνός κι ελεύθερος. Στη Μόσχα, αδερφές μου, στη Μόσχα…

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 16:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Heretic:
Οχι πιο τσακάλι απο εσένα πάντως. Τέτοιο χόμπι νομίζω πάει για το βιβλίο Γκίνες. Πόσα χρόνια θα σου φάει για να καταστρέψεις (και καλά; ) τους... εχθρούς της Δημοκρατίας; Να υποθέσω μέχρι τερματισμού του κοντέρ;
Απάντηση:
Η απάντηση είναι ΝΑΙ. Μπράβο τσάκαλε, το πέτυχες!
Αλλά στις ερωτήσεις δεν απάντησες όμως, μόνο γαματοσύνες και εξυπνάδες!
Μοιράσου μαζί μας τις πηγές της βαθιάς γνώσης σου!
Μην είσαι μονοφαγάς! Μοιράσου την πνευματική τροφή σου μαζί μας!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 17:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
DSM:

Τώρα που έριξα και τις τελευταίες μου άμυνες, αισθάνομαι επιτέλους ανέμελα γυμνός κι ελεύθερος.

Απάντηση:

Πρόσεχε με αυτά που λες! Ιντριγκάρεις τη φαντασία όλων μας εδώ!
Ξέρεις δεν κολλάω να σου ζητήσω αποδεικτικό υλικό!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 17:31:06  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 19:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
DSM:
Ο όρκος είναι υπόθεση εντελώς προσωπική. Συνήθως ορκίζομαι στο όνομα του Ζέλικο και του Φραγκίσκου. Σε πολύ ιδιαίτερες περιστάσεις, στο όνομα του Μήτσου, του Ντράζεν και του Ντέιβιντ.

Απάντηση:
Καλά τώρα! τι μας είπες πάλι!?! Έγραψες ρε "φίλε" πάλι! Ο όρκος λέει είναι προσωπική υπόθεση! Να'σαι καλά, γέλασα πάλι ο Άνθρωπος λέμε!
Να σου πω, όταν λες ότι ορκίζεσαι στο όνομα του Μήτσου και στους λοιπούς' τι ακριβώς εννοείς? Ορκίζεσαι στο βαπτιστικό του υποκοριστικού "Μήτσος" ή ο Μήτσος είναι πράγμα που θα έπρεπε να ξέρουμε τι είναι και ας μην το έχει Μπαμπινιώτης? ε? Γιατί ορκίζομαι στο όνομα του Μήτσου λέει ο άλλος, το Μήτσος είναι όνομα από μόνο του!!!! Όσο αγράμματος και να είμαι ξέρω πως ο κόσμος λέει ορκίζομαι "στον Μήτσο". τελεία και παύλα. Έχει ακούσει κανείς ποτέ κανέναν να λέει "ορκίζομαι στο όνομα του Βαγγέλη?!!!" Ορκίζομαι στο Βάγγο λέει ο κόσμος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 22:37:01  Εμφάνιση Προφίλ
Αριανε,τον Νίκο που διαφήμιζε το Αγνό τον πρόλαβες; Γιατι από το πλήθος των γνώσεων σου, σε κόβω για πιτσιρικά...τον Μήτσο θα τον ακούσεις συνήθως Μητσάρα, αν και εγω ειμαι του κίτρινου ναού που έλεγε και μια παλιά συμφορουμιτισσα...

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2015, 23:10:02  Εμφάνιση Προφίλ
Σεβασμός. Μεγάλη υπόθεση να είσαι εξάστερος, αυτός όμως που έφερε το πρώτο ευρωπαϊκό, φορούσε κιτρινόμαυρο αετό με ανοιχτά φτερά.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 01:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos:
Αριανε,τον Νίκο που διαφήμιζε το Αγνό τον πρόλαβες; Γιατι από το πλήθος των γνώσεων σου, σε κόβω για πιτσιρικά...τον Μήτσο θα τον ακούσεις συνήθως Μητσάρα, αν και εγω ειμαι του κίτρινου ναού που έλεγε και μια παλιά συμφορουμιτισσα...
Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Απάντηση:

Italos τι έγινε, ακόμα ζεις εσύ; Γιατί πετάγεσαι όταν βλέπεις ότι δεν σου απευθύνω τον Λόγο; Είσαι σε αυτό το Forum και είναι σαν να είσαι και να μην είσαι!!
Μου θυμίζει οτιδήποτε είναι στη φάση που έχει ήδη ξεκινήσει η αποσύνθεση και λες: ας κρατήσω μια ‘α’ απόσταση καλού κακού, μπορεί να κολλήσω καμιά νεκρίλα! Το βλέπεις “αδερφέ” μου: είσαι εδώ μέσα και κάνω ότι σαν να μην είσαι, λέω μέσα μου: άφησέ τον καημένο τον ανθρωπάκο μην τον πειράζεις, αλλά το καλό ρητό λέει, «Τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι». Εσύ παρουσιαζόσουν γενικά με χαμηλό προφίλ και τώρα μας λες πως ξέρεις και από ”Μητσάρες?!! Τα «Μετά Τιμής… ο Μικρός Κθούλου» και οι «Μητσάρες» δεν ταιριάζουν καθόλου μεταξύ τους!
Όχι δεν είμαι καθόλου πιτσιρικάς σε ηλικία! Αγράμματος είμαι. Το είπαμε!
Φαγωθήκατε να με απογυμνώσετε και τελικά, αφού τα καταφέρατε και με αναγκάσατε, μόνος μου και να παραδεχτώ την αγραμματοσύνη μου, τώρα πάλι συνεχίζεις και μου λες πως πρέπει να είμαι πιτσιρικάς λόγω του περιορισμένου εύρους των γνώσεών μου!Ή που Με χτυπάς συνέχεια στο ευαίσθητο σημείο μου ή που έχεις μνήμη χρυσόψαρου! Πες μου, γιατί συνεχίζεις να με ταπεινώνεις έτσι?! Όχι δεν μου αξίζει μια τέτοια μεταχείριση, είναι άδικη. Στο κάτω-κάτω αγράμματος είπαμε ότι είμαι, ούτε κανένα καθίκι, ούτε ακροπολιτανός είμαι!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 01:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
DSM:
Σεβασμός. Μεγάλη υπόθεση να είσαι εξάστερος, αυτός όμως που έφερε το πρώτο ευρωπαϊκό, φορούσε κιτρινόμαυρο αετό με ανοιχτά φτερά.

Απάντηση:

Στην ΑΕΚ αναφέρεσαι? και αν ναι, τι σχέση έχει με το θέμα μας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 02:02:24  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντα το έλεγα...
είμαστε πολλοί, αλλά σκόρπιοι
(ακόμα και το smile κίτρινο είναι)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 02:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Προς DSM:
https://www.google.gr/search?q=%CE%86%CE%B5%CE%BA&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Mig4Vfq-Fs3uaojqgLAP&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=i5JkmqVwd2Q8HM%253A%3BOYD1c8jMOPE9zM%3Bhttp%253A%252F%252Fs1.aek365.com%252Fuploads%252Farticles%252F3686b133640b4983aafc85395c23971b_53710.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Faek365.com%252Fa-325311%252F85-000-000-eurw-ekxwrei-sto-ellhniko-dhmosio-h-aek.htm%3B735%3B413

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 02:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
AitheroVamon:
(ακόμα και το smile κίτρινο είναι)

Απάντηση:

Αυτό δεν το ανέφερα γιατί του λείπουν τα φτερά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 02:43:05  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθέρα, μην το πάρεις και πάνω σου. Στο κάτω-κάτω, αναφερόμουν στη μπασκετική ΑΕΚ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 02:48:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Στην ΑΕΚ αναφέρεσαι? και αν ναι, τι σχέση έχει με το θέμα μας?

Γιατί μάτια μου? Τί σε χάλασε, να το κάνω μάκια να γιάνει? Αν αυτά που γράφονται σε αυτό το topic πρέπει με κάποιον αυστηρό τρόπο να έχουν σχέση με το θέμα, τόσο εσύ, όσο και το άλλο φρούτο, είσαστε εκτός. Μωρό μου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2015, 03:12:10  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν έπρεπε...

quote:
Italos τι έγινε, ακόμα ζεις εσύ;

Και για πολλά ακόμα χρόνια φτύσε τον κόρφο σου...

quote:
Γιατί πετάγεσαι όταν βλέπεις ότι δεν σου απευθύνω τον Λόγο;

Γιατί εν'αρχή ειναι ο Λόγος. Και γιατί το forum είναι δημόσιο.

quote:
Είσαι σε αυτό το Forum και είναι σαν να είσαι και να μην είσαι!!

Τέτοια μου λέγανε και οι πρώην μου.


quote:
Μου θυμίζει οτιδήποτε είναι στη φάση που έχει ήδη ξεκινήσει η αποσύνθεση και λες: ας κρατήσω μια ‘α’ απόσταση καλού κακού, μπορεί να κολλήσω καμιά νεκρίλα!

Μάλλον φταίνε τα μέρη που συνάζεις καιοι παρέες που κάνεις και έχεις τέτοιους συνειρμούς...


quote:
Το βλέπεις “αδερφέ” μου: είσαι εδώ μέσα και κάνω ότι σαν να μην είσαι, λέω μέσα μου: άφησέ τον καημένο τον ανθρωπάκο μην τον πειράζεις, αλλά το καλό ρητό λέει, «Τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι».

Δεν είμαι ποταμάκι. Και δενμε απασχολεί η γνώμη σου για το άτομο μου. Η άποψη σου με ενδιαφέρει ανάλογα με το θέμα, που επί του προκειμένου είναι ανύπαρκτη, καθότι το θέμα είναι το Bullying και όχι πόσες φορές θα πεις τη λέξη Ακρόπολη όπως πολύ "εύστοχα" κάνεις.


quote:
. Εσύ παρουσιαζόσουν γενικά με χαμηλό προφίλ και τώρα μας λες πως ξέρεις και από ”Μητσάρες?!! Τα «Μετά Τιμής… ο Μικρός Κθούλου» και οι «Μητσάρες» δεν ταιριάζουν καθόλου μεταξύ τους!

Πραγματικά ο Λάβφκραφτ ουδέποτε έπαιξε μπάσκετ με τον Διαμαντίδη, αλλά αδυνατώ να καταλάβω τη λογική συνέεια της σκέψης σου.


quote:
Όχι δεν είμαι καθόλου πιτσιρικάς σε ηλικία! Αγράμματος είμαι. Το είπαμε!

Δεν έχω πρόβλημα σε κανένα από τα δυο. Νομίζω το αντίθετο και αποδεδειγμένα. Αφού έχει διαβάσει τις αηδίες που γράφω, θα έπρεπε να το έχεις παρατηρήσει.


quote:
Όχι δεν είμαι καθόλου πιτσιρικάς σε ηλικία! Αγράμματος είμαι. Το είπαμε!
Φαγωθήκατε να με απογυμνώσετε και τελικά, αφού τα καταφέρατε και με αναγκάσατε, μόνος μου και να παραδεχτώ την αγραμματοσύνη μου, τώρα πάλι συνεχίζεις και μου λες πως πρέπει να είμαι πιτσιρικάς λόγω του περιορισμένου εύρους των γνώσεών μου!Ή που Με χτυπάς συνέχεια στο ευαίσθητο σημείο μου ή που έχεις μνήμη χρυσόψαρου! Πες μου, γιατί συνεχίζεις να με ταπεινώνεις έτσι?! Όχι δεν μου αξίζει μια τέτοια μεταχείριση, είναι άδικη. Στο κάτω-κάτω αγράμματος είπαμε ότι είμαι, ούτε κανένα καθίκι, ούτε ακροπολιτανός είμαι!

Αδερφέ διάλεξες λάθος άτομο να τρολλάρεις, είναι φύσει αδύνατο.
Δεν με ενδιαφέρει τι είσαι, με ενδιαφέρει τι λες. Και επί του θέματος, δεν έχω δει να γράφεις ακόμα κάτι.
Αλήθεια για πες, ποια είναι η άποψη σου για το bullying;

Και μην χρησιμοποιήσεις τη λέξη Ακρόπολη, για αλλαγή.
Γιατί πραγματικά, με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy