ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 BULLING από τη Νέα Ακρόπολη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 01:32:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
kost:
Aitherovamon, o Italos σου έστειλε πμ

Έχεις δίκιο, ζητώ συγγνώμη...
(εξακολουθώ βέβαια να μην εχω λάβει κάτι)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 13:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Heretic:
Μάλιστα.. μάλιστα. Η "δημοκρατία στο γύψο" που είπε και ο επαναστάτης στρατηγός. Μακράν το πιο ψυχαναλυτικo και ψυχαν-αλητικο θέμα στο esoterica.gr εδω και καιρό.

Απάντηση:

Heretic συγνώμη και όλας αλλά ποιός χαίστηκε για τα θέματα του esoterica αλήθεια τώρα?!!
Εδώ ο κόσμος καίγεται και το .......... χτενίζεται ρε Heretic.
Μην το κατεβάζεις τόσο πολύ το επίπεδο ρε συ.
Η Δημοκρατία είναι ΄ένα θέμα που μας αφορά όλους, γίνεται ποιό καλή όσο ποιό πολλοί και ποιο ΄πολύ ενδιαφέρονται
οι πολίτες της για αυτήν με αλτρουισμό και μη εγωιστική Αγάπη Heretic.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 14:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Heretic:
Δεν είσαι γκόμενα, το παίζεις όμως γκόμενα. Περισσότερα γι' αυτό παρακάτω.

Απάντηση:

Heretic για όλα αυτά που λες θέλω και αιτιολόγηση! Δεν θέλω τέτοιες έτσι στον αέρα σου το λέω.
Έμπλεξες με τον ορθολογισμό εδώ. Αν δεν αντέχεις κάνε πισω τώρα που είναι ακόμα νωρίς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 15:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Italos:
Νομίζω το τελευταίο σου μήνυμα ήταν πλήρως κατατοπιστικό.
Ακου κάτι για μένα λοιπόν:
α)Δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο.
β)Δεν πιστεύω σε αντίπαλους, μόνο σε ανόητους που βάζουν ταμπέλες στον εαυτό τους και στο περιβάλλον τους.
Καλοί αριστεροί, καλοί δεξιοί, καλοί Αεκτζήδες, καλοί Γαύροι, καλά κρασιά.
Ολοι είμαστε άνθρωποι.
γ)Είναι αδύνατον να μην αγαπάω. Πέτυχες το άτομο, θεός! Αγαπάω τους φίλους μου, αγαπάω τους "εχθρούς" μου, αγαπάω τους ανθρώπους.
Και δεν φοβάμαι σκεπρομορφές και τέτοια περίεργα, γιατί ξέρω ποιος είμαι και που πατάω. Και εκεί που κοιτάω στον "κόσμο" στον οποίο αναφέρεσαι, οι "σκεπτομορφές" δεν έχουν θέση.
Και γενικά:
Θεωρώ πως ΟΛΟΙ οι άνθρωποι πρέπει κάποτε να αγαπήσουμε ο ένας τον άλλο. Να γίνουμε μια γροθιά. Μόνο τότε θα μαστε κερδισμένοι.
δεν πιστεύω στη Δημοκρατία, που προυποθέτει ποιότητα ανθρώπου, αλλιώς γυρίζει μπούμερανγκ.
Πιστεύω στην ελευθερία και το σεβασμό, που ωφελούν τους πάντες.
Αν τώρα θες να χουμε Δημοκρατία, ενώ ισχύει η παραπάνω προυπόθεση, εγώ μαζί σου.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

Απάντηση:

Μη με προκαλείς με αυτές τις βλακείες που πας και λες σε παρακαλώ!
Με αυτά άντε να ρίξεις κανένα γκομενάκι από αυτά που πας και ρίχνεις.
Πες μου κάτι, Λες: <<δεν πιστεύω στη Δημοκρατία που προϋποθέτει ποιότητα Ανθρώπου>>. Δεν μου είναι και πολύ ξεκάθαρο έτσι όπως το λες, αλλά θα υποθέσω με
καλοπροαίρετη διάθεση πως εννοείς ότι σήμερα οι άνθρωποι δεν έχουν ποιότητα φαντάζομαι (Αν είμαι υπερβολικά καλοπροαίρετος και κάνω λάθος πες το μου).
Ένα πυραμιδικό σύστημα δηλαδή, θα ήταν καλύτερο? Σάμπως δεν θα αποτελείτο από την ίδια ποιότητα ανθρώπων που είναι και σήμερα στη δημοκρατία?
Η διαφορά θα ήταν πως η εξουσία και η Δύναμη θα είναι συγκεντρωμένες σε λίγους για να κάνουν ότι γουστάρουν και με το νόμο.
Ξεκόλλα, πάνω ανεβαίνει όποιος γλύφει καλύτερα! Μετά μπλοκάρει και όλους τους άλλους, κατάλαβέ το! Σίγουρα το έχεις καταλάβει αυτό! Μας το διδάσκει και η ιστορία εξάλλου.
Όσο ο Άνθρωπος, είναι Άνθρωπος πάντα υπάρχει τουλάχιστον το ελάττωμα του φόβου, όπου σίγουρα θα φέρει ως πρώτη επιλογή το συμφέρον, την επιβίωση, τον ανταγωνισμό,
σίγουρα όμως όχι τον αλτρουισμό, την αλληλεγγύη, την ορθός νοούμενη Αγάπη. Άρα δεν μπορείς να βάλεις στο κεφάλι κανενός έναν που μπορεί να είναι ίδιος ή και χειρότερος από
τον εαυτό του, είναι πολύ μεγάλη αδικία και σε καμιά περίπτωση δεν αναδεικνύεται το ΚΑΛΌ. Δεν ξέρω αν εσένα σε συγκινεί αυτό καθόλου, αλλά εμένα με συγκινεί.
Σίγουρα δεν θέλω να ζήσω σε έναν τέτοιο σκατό-κόσμο και θα κάνω τα πάντα για αυτό, για εμένα αλλά και για όποιον είναι σαν εμένα.
Αν είναι κάποιος, αν όχι και πάλι αδιαφορώ. Ένας και δημοκρατικός, δεν πειράζει καθόλου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 15:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Χοντρέ πιστεύω πως είσαι πολύ δειλός και άνανδρος, και ας τσαντιστεί ο Heretic.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 16:12:33  Εμφάνιση Προφίλ
Arianos, η επιστήμη (ψυχιατρική) σηκώνει ψηλά τα χέρια της. Νομίζω οτι υπάρχουν καλύτερα πράγματα να ασχοληθείς στην ζωή εκτός απο την Ν.Α, οπότε σκέψου και αποφάσισε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 16:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Heretic:
Arianos, η επιστήμη (ψυχιατρική) σηκώνει ψηλά τα χέρια της. Νομίζω οτι υπάρχουν καλύτερα πράγματα να ασχοληθείς στην ζωή εκτός απο την Ν.Α, οπότε σκέψου και αποφάσισε.

Απάντηση:

Έχετε και ψυχιάτρους στο esoterica Heretic ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 16:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Heretic τι εννοείς λέγοντας Ν.Α. ?
Μήπως Νέα Ακρόπολη?
Και αν ναι εσένα τι σε κόφτει ρε?
Δεν άκουσες ότι δεν μπορώ τους ποντικένιους? εσύ που ήσουν?

Η Amalia βλέπω πως έχει ανοίξει και καινούριο θέμα και έχει γράψει
και σήμερα και όλας!
και μας στο φτύσιμο, ούτε λίγο χέρι να μη μας βάλει αυτό το κορίτσι
αδερφέ μου!
Που να μας διαγράψει κι όλας?!!
Όλο μέλι- μέλι και τηγανίτα τίποτα Amalia! Αυτό μόνο έχω να σου πω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2015, 19:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Heretic αφού θίχτηκες λοιπόν για τη "νεα ακροπολη" να σου πω πως από μένα μπορεί να πάει στο διάολο και αυτή και όποιος διάολος είναι εκεί μέσα.
Αν είσαι και συ, απλά χέστηκα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 11:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Προς DSM:
Αξιότιμε DSM, το επωνομαζόμανο "αρχίδι", μου είπες ποιο πάνω δύο φορές τουλάχιστον πως άλλο η άποψη του ορθού και άλλο η ορθή άποψη, σωστά?
Για να βάλουμε για άλλη μια φορά τα πράγματα στη θέση τους λοιπόν θα ήθελα να μου πεις πως γίνεται σε ένα πυραμιδικό σύστημα όπου κυβερνούν
οι Άριστοι υποτίθεται, (υποθέτω με το φτωχό μου μυαλό πως οι Άριστοι θα είναι Ορθοί και όχι "*******", εσύ τι λες?!!!) αυτός που είναι αρχίδι να πηγαίνει και να λέει στον ορθό, "άλλο η ορθή άποψη και άλλο η άποψη του ορθού".
Ποια είναι η υπόσταση του "αρχιδίου" λοιπόν ώστε να μπορεί να έχει φωνή και Λόγο μπροστά στον ορθό και στην άποψή του σε μια πυραμιδική δομή? Για πες μου.
Αλλιώς ας μη λέμε πως έχουμε ή φτιάχνουμε μια αυτοκρατορία του "Πνεύματος" αλλά ας λέμε πως έχουμε μια αρχιδοκρατορία "φίλε" μου.
Φώναζέ το και κράτα και το κεφάλι ψιλά. (Εσύ είσαι τόσο μαλάκας που θα το έκανες, αλλά ποιο πολύ στους υπόλοιπους απευθύνομαι!)
Και άμα θες να κάμουμε γούστα, δεν πρόκειται διότι "αρχίδι" και γούστα ορθός δεν γίνεται. Το'πιασες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 12:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos

kost:
Η οποία τις ίδιες ακριβώς μπαρούφες με το αριανό έλεγε (χωρίς όμως τα μπινελίκια διότι δεν γίνεται να βγαίνουν συνέχεια οι ίδιοι)…τις ίδιες μπαρούφες περί «δημοκρατίας» έλεγε, τις ίδιες ατάκες τύπου «να πας να ζήσεις με τους μουσουλμάνους» έλεγε και τον ίδιο «χοντρό» έκραζε…

Απάντηση:

Α ώστε τον ξέρεις και συ το χοντρό, πονηρούλη ε?
Και τόση ώρα που οι άλλοι ωρύονταν, ποιόν χοντρό και ποιόν χοντρό;
Εσύ τίποτα, άφαντος ε?
Μονοφαγά ούτε τους φίλους σου ρε να βοηθήσεις;
Τους αφήνεις έτσι στα σκοτάδια?
Κακό παιδί, θα σε μαλώσω kost!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 12:57:03  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι ένα πράγμα να ασκεί κάποιος κριτική έναντι κάποιας ομάδας, και άλλο πράγμα το φωνασκείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 13:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos

<<Πύρινος>>:
Είναι ένα πράγμα να ασκεί κάποιος κριτική έναντι κάποιας ομάδας, και άλλο πράγμα το φωνασκεί

Απάντηση:

Πύρινος κατ'αρχάς δεν σου έχω απευθύνει και το Λόγο, κατά δεύτερον από το να βγάζεις συμπεράσματα του τι ακριβώς κάνω και να το χαρακτηρίζεις
είναι μεν άποψη ok, αλλά είσαι εκτός θέματος τελείως και δεν αιτιολογείς. Απλά τα πετάς ως αυθεντίες.
Θα ήταν δεκτό αν είχες τοποθετηθεί τουλάχιστον σε όλες αυτές τις εύλογες απορίες και ερωτήσεις που έχω θέσει παραπάνω τουλάχιστον (αν και επαναλαμβάνω δεν σου απηύθυνα τον Λόγο).
Τώρα τι συμφέροντα έχεις για να βγαίνεις και να χαρακτηρίζεις τον τρόπο μου, ενώ από την αρχή βλέπεις κάτι μαργαριτάρια να μας λεν
για *******, πούτσες, τριχωτούς κώλους και δεν θυμάμαι τι άλλο, εκεί δεν συγκινήθηκες καθόλου, με εμένα όμως συγκινείσαι ιδιαιτέρως, άξιον εστί να αναρωτηθεί κανείς, δεν νομίζεις;!
Ρητορική είναι η ερώτηση, δεν χρειάζεται να απαντήσεις (όχι ότι ήλπιζα να απαντήσεις βεβαίως-βεβαίως).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 15:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Α ώστε τον ξέρεις και συ το χοντρό, πονηρούλη ε?


Έχω διαβάσει ένα βιβλίο του Πλάνα, το οποίο θεωρώ πολύ καλό στο είδος του! Και το οποίο με βοήθησε σε δικές μου μελέτες γύρω από τους αρχαίους μύθους.

Στην οργάνωσή του είχα κάνει μία επίσκεψη για μία ομιλία περί του Πλάτωνα αλλά όταν είδα τον τρόπο 'διδασκαλίας' και την προσπάθεια στρατολόγησης δεν ξαναπήγα.


Πες μου όμως, γιατί εσείς τα πρώην μέλη τον απεχθάνεστε τόσο πολύ, σας καταπίεζε, σας έβριζε, τι ακριβώς σας έκανε;;

Επίσης πείτε μας αν θέλετε τι ήταν αυτό που σας έκανε αρχικά να ενταχθείτε στην οργάνωση αυτή; Και για πόσο καιρό περίπου μείνατε;

Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεστε για τις όποιες επιλογές του παρελθόντος, ελεύθερα μιλάμε εδώ.

Και από τη στιγμή που επιθυμείτε να "ενημερώσετε" όσους διαβάζουν είστε και υποχρεωμένοι να το κάνετε...αλλιώς κατασσάσεστε σε περιπτώσεις αθεράπευτα γραφικές αλλά και πικρόχολες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 15:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
kost από τόσες τοποθετήσεις, ερωτήσεις και προβληματισμούς εσύ σε αυτό βρήκες να απαντήσεις?
Το οποίο δεν ήταν καν ερώτηση αλλά συμπέρασμα και ξεσκέπασμα?
Όταν ρωτούσε ο Italos και ο DSM ποιος είναι ο χοντρός εσύ είπες την κάθε μαλακία να θολώσεις το τοπίο,
μόνο την άποψή σου δεν είπες φιλαράκι, ότι πιστεύεις πως είναι ο πλάνα που αναφέρεις δηλαδή.
Τώρα προς τα που να κάνεις και βγήκες φίδι, με Ρωμαϊκό ηρωικό προφίλ ε?
Εγώ το είπα στον DSM ότι Ρωμαίοι θερμοκηπίου δεν βγαίνουν.
Μπες πάλι στην τρύπα σου τώρα, φίδι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 16:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos

kost:

Έχω διαβάσει ένα βιβλίο του Πλάνα, το οποίο θεωρώ πολύ καλό στο είδος του! Και το οποίο με βοήθησε σε δικές μου μελέτες γύρω από τους αρχαίους μύθους.

Στην οργάνωσή του είχα κάνει μία επίσκεψη για μία ομιλία περί του Πλάτωνα αλλά όταν είδα τον τρόπο 'διδασκαλίας' και την προσπάθεια στρατολόγησης δεν ξαναπήγα.


Πες μου όμως, γιατί εσείς τα πρώην μέλη τον απεχθάνεστε τόσο πολύ, σας καταπίεζε, σας έβριζε, τι ακριβώς σας έκανε;;

Επίσης πείτε μας αν θέλετε τι ήταν αυτό που σας έκανε αρχικά να ενταχθείτε στην οργάνωση αυτή; Και για πόσο καιρό περίπου μείνατε;

Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεστε για τις όποιες επιλογές του παρελθόντος, ελεύθερα μιλάμε εδώ.

Και από τη στιγμή που επιθυμείτε να "ενημερώσετε" όσους διαβάζουν είστε και υποχρεωμένοι να το κάνετε...αλλιώς κατασσάσεστε σε περιπτώσεις αθεράπευτα γραφικές αλλά και πικρόχολες.

Απάντηση:

Καλά που είσαι φίδι κολοβό "αγαπητέ" μου kost, αλλά είσαι και πέρα για πέρα ανόητος ρε συ "φίλε".
Θα μου πεις πως είναι βαρύ να σε χαρακτηρίζω δημόσια ανόητο αλλά, πες μου τι ερώτηση ακριβώς είναι αυτή που κάνεις: << Πες μου όμως, γιατί εσείς τα πρώην μέλη τον απεχθάνεστε τόσο πολύ, σας καταπίεζε, σας έβριζε, τι ακριβώς σας έκανε;; >> ?
Η κοπέλα (Marina) έχει βγει και έχει καταγγείλει bullying (ξυλοδαρμό και όλας μες τη μέση της Πάτρας) από τη συγκεκριμένη οργάνωση, αυτό δεν σου φτάνει εσένα δηλαδή?
Ο πλάνα είναι άσχετος? Ή ρωτάς για να μάθεις πικάντικες λεπτομέριες από καθαρά κουτσομπολίστικη διάθεση?
Απάντησε σε παρακαλώ. Έχω άδικο να πιστεύω ότι είσαι φίδι κολοβό δηλαδή εγω τώρα?!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 16:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Αγαπητή μου kost (η τελευταία λέω), εύχομαι από το σοκ να μην σφίγγεις τόσο πολύ τα δόντια σου τη νύχτα και τα τρίζεις.
Συνεννοηθήκαμε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 16:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos

kost:
Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεστε για τις όποιες επιλογές του παρελθόντος, ελεύθερα μιλάμε εδώ.

Απάντηση:

Μιας και την ερώτηση αυτή την κάνεις πάνω σε δικό μου σχόλιο, παρ' όλο που δεν μου κάνεις ξεκάθαρα απευθείας ερώτηση, και πάλι θα σου απαντήσω!
Αν ήμουν προσωπικά μέλος στην εν λόγο οργάνωση (νεα ακροπολη), όντος έχεις δίκιο θα ντρεπόμουν απίστευτα.
Να ένας ακόμα λόγος που θαυμάζω τη Marina για το θάρρος της να βγει και να τα πει όλα δημόσια χωρίς μισόλογα.
Το έχω δηλώσει και στην αρχή και όλας, την ερώτηση εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 16:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
kost:
Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεστε για τις όποιες επιλογές του παρελθόντος, ελεύθερα μιλάμε εδώ.
Απάντηση:

Μιας και την ερώτηση αυτή την κάνεις πάνω σε δικό μου σχόλιο, παρ' όλο που δεν μου κάνεις ξεκάθαρα απευθείας ερώτηση, και πάλι θα σου απαντήσω!
Αν ήμουν προσωπικά μέλος στην εν λόγο οργάνωση (νεα ακροπολη), όντος έχεις δίκιο θα ντρεπόμουν απίστευτα.
Να ένας ακόμα λόγος που θαυμάζω τη Marina για το θάρρος της να βγει και να τα πει όλα δημόσια χωρίς μισόλογα.
Το έχω δηλώσει και στην αρχή και όλας, την ερώτηση εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 17:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Αγαπητή/έ kost σοβαρά όσο πας και με πείθεις να συμμαχήσω στ' αλήθεια με τα troll, σοβαρά τώρα!
Η μνησικακία σου σε έχει φάει.
Και καλύτερα να μην σου απαντήσω για το πως φέρονται εκεί μέσα, σου τα έχει πει η Marina ούτως συ άλλος για τα ύπουλά τους και την πραγματική έλλειψη ανθρωπιάς τους.
Άσε που μπήκα σε ένα site και είδα μια κοπέλα που ήταν μέλος στις εννεα μουσες στην Πάτρα και εκεί η αρχηγός τους όπως έλεγε
το κορίτσι είχε μεγάλη αδυναμία στα ψάρια, και τα λεφτά τους απο οτι φαίνεται γίνονταν ψάρια (Αυτό ομολογώ με εξέπληξε, δεν το περίμενα).
Άντε και γαμήσου τώρα! Έχεις και μούτρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 18:18:51  Εμφάνιση Προφίλ
http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2011/12/blog-post_7172.html

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 18:53:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πύρινος κατ'αρχάς δεν σου έχω απευθύνει και το Λόγο, κατά δεύτερον από το να βγάζεις συμπεράσματα του τι ακριβώς κάνω και να το χαρακτηρίζεις
είναι μεν άποψη ok, αλλά είσαι εκτός θέματος τελείως και δεν αιτιολογείς. Απλά τα πετάς ως αυθεντίες.
Θα ήταν δεκτό αν είχες τοποθετηθεί τουλάχιστον σε όλες αυτές τις εύλογες απορίες και ερωτήσεις που έχω θέσει παραπάνω τουλάχιστον (αν και επαναλαμβάνω δεν σου απηύθυνα τον Λόγο).
Τώρα τι συμφέροντα έχεις για να βγαίνεις και να χαρακτηρίζεις τον τρόπο μου, ενώ από την αρχή βλέπεις κάτι μαργαριτάρια να μας λεν
για *******, πούτσες, τριχωτούς κώλους και δεν θυμάμαι τι άλλο, εκεί δεν συγκινήθηκες καθόλου, με εμένα όμως συγκινείσαι ιδιαιτέρως, άξιον εστί να αναρωτηθεί κανείς, δεν νομίζεις;!
Έχω ήδη τοποθετηθεί επί του θέματος, μπορείς να πας στις περασμένες σελίδες να βρεις τις τοποθετήσεις μου.
Μέσα σε αυτές θα βρεις οτι έχω πει οτι ούτε εσύ ξέρεις γιατί συμμετέχεις, ούτε και αυτοί που σου πάνε κόντρα (και ομολογουμένως χαλάνε υπερβολικά πολύ χρόνο σε αυτό το θέμα, στο οποίο σχεδόν τίποτα καινούριο δεν έχει λεχθεί).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 19:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Ρε Πύρινος πες επιτέλους εσύ τι θες να λεχθεί ?
Για να καταλάβουμε!
Όλο διαστρευλώσεις είστε εδώ μέσα, τι άλλο να περιμένει κανείς απο
δω μέσα?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 19:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Προς τελευταίο kost:

Αν θέτε να μου πείτε τίποτα για σαλιγκάρια και ζηλοτέιπ πείτε το ξεκάθαρα τι εννοείτε. Δεν καταλαβαίνω.
Εσάς σε τι σας χρησιμεύουν δηλαδή τα ζελοτέϊπ? για πείτε.
Εκμεταλευτές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 19:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Σάμπως δεν είστε όλοι σας ζιλοτέϊπ δηλαδή?
Γελάμε τώρα.... βλάκες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arianos
troll


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 21:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arianos
Λοιπόν δεν βλέπω να έχουμε τίποτα άλλο να πούμε!
Είναι ξεκάθαρο πλέον ο κάθε ένας μας τι είναι και νόημα δεν υπάρχει πλέον για περισσότερες, ο θεός να το κάνει, συζητήσεις.
Καλό ξεμπέρδεμα στο μπουρδέλο, παρ' όλο που δεν το βλέπω, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν πιστεύω ότι σας αξίζει και όλας.
Όταν ο κάθε ένας τον κώλο του κοιτά, έτσι είναι αυτά.
Ας λένε οι πικρόχολοι για πικρές χολές.
Από μένα αντίο σας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 21:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Από μένα αντίο σας!


Βρε κότα λυράτη τόσο πολύ στριμώχτηκες και την κοπανάς;;

Θα το ξαναπώ λοιπόν, και μην τρέμεις τον σοβαρό διάλογο...


Ας δούμε τι έγραψες παραπάνω:


quote:
Χοντρέ το θυμάσαι το όνειρο με το μάγο του δάσους που καθόταν στη μέση του δίκορφου δέντρου και εγώ πανω σε ένα γιαπωνέζικο σπίτι ?
που μου έλεγε "βοηθώντας με" να αποφύγω το υπτάμενο φίδι που ερχόταν κατευθείαν στην καρδιά μου να μείνω ακριβώς στη θέση που ήμουν?
Και εγώ τον πίστευα με όλη μου την καρδιά?
Τώρα κατάλαβα ποιό πολλα για το όνειρο!
Ευτυχώς ρε πούστη που τα έχω δει στον ύπνο απο πολύ νωρις κάποια πράγματα.
Τώρα απλά τα μεταφράζω.
Φιλάκια πολλά.


Με το μήνυμα αυτό υπονοείς ξεκάθαρα ότι υπήρξες ενεργό μέλος της εν λόγω οργάνωσης, ότι υπηρέτησες τα οράματά της και ότι μάλιστα ήσουν και σε στενή ψυχική επαφή με τον αρχηγό της!


Εκτός κι αν είσαι τόσο διαταραγμένος που να ονειρεύεσαι χοντρούς άντρες να σε μυούν σε τελετουργικά...

Που δεν το πιστεύω...

Μας λες λοιπόν ότι ήσουν εκεί που ήσουν...και εγώ σε πιστεύω

Και σε ρωτάω χωρίς διάθεση πειράγματος: θες να μας πεις κάποια πράγματα για την εμπειρία σου εκεί, για το τι σε παρότρυνε να εγγραφείς, για το πόσο καιρό έκατσες, για το τι στην έσπασε και τα λοιπά...


Η ειλικρινής σου μαρτυρία μπορεί και να δώσει μία νότα σοβαρότητας στο θέμα αυτό περί της ΝΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2015, 22:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Όταν ρωτούσε ο Italos και ο DSM ποιος είναι ο χοντρός εσύ είπες την κάθε μαλακία να θολώσεις το τοπίο

Είστε βλαμμένος κύριέ μου ή το παίζετε;

Η φίλη σου η liamn ανέβαζε φωτογραφίες του ευτραφούς κυρίου και τον έκραζε εδώ στο φόρουμ, όπως κάνεις και εσύ, ο δε φίλος σου ο Γκαραζιώτης έχει γεμίσει διάφορα φόρουμ με φωτογραφίες της οργάνωσης και του ιδίου...και εσύ ψάχνεσαι να φωτογραφίσεις εδώ "ακροπολιτανούς";;;

Βρε τρολιάρη δεν έχετε καταλάβει ότι δεν ασχολούνται μαζί σας; και φαίνεται να έχουν ρητή καθοδήγηση γι'αυτό... ακόμα κι εγώ που είμαι στην απ'εξω το'χω δει αυτό τόσο και ρό στο φόρουμ εδώ...μπαίνετε εδώ μέσα σαν μουτζαχεντίν σε ιερή αποστολή με απέλπιδες προσπάθειες να τους κάνετε ζημιά...πηγαίντε σε κάποια δημόσια ομιλία ή εκδήλωσή τους να τους κράξετε να σας παραδεχτώ...εδώ πλέον το φόρουμ σας έχει σιχαθεί...ακόμα κι αν κάποιοι έχουν κάποια δίκια, ακόμα και αν η οργάνωση αυτή δεν είναι παρά ένα ολοκληρωτικό μόρφωμα υπό το κάλυμμα της φιλοσοφίας και του εθελοντισμού οι δικές σας τακτικές είναι θλιβερές...και αναποτελεσματικές επίσης...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy