ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 13:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ.

ΞΑΠΛΩΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΑΡΧΙΖΑΝ ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ, ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ, ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.
ΜΕΤΑ ΜΟΥΔΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ, ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΦΟΥΣΚΩΜΑΤΟΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΔΕΞΙ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ.Ο.Κ. ΜΕΤΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ.



Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 09:33:10  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σας φίλοι μου.

Wicca, για μένα το μούδιασμα είναι μήνυμα ότι όλα πάνε καλά.

Καλή επιτυχία.

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 10:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ...

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ" ΕΧΕΙ...ΣΤΑΔΙΑ.

ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ, ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ 2 ΛΕΠΤΑ...ΕΣΘΑΝΟΜΑΙ
ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΖΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ.
ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 3 ΛΕΠΤΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ (ΜΟΥΔΙΑΖΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ 3 ΣΤΑΔΙΟ. ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΣΘΑΝΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 11:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger
Αγαπητέ wicca καλημέρα

Οπως θα έχεις καταλάβει, το forum στο οποίο συμμετέχουμε είναι καθαρά Ελληνικό.
Λόγω αυτού του γεγονότος, αλλά και λόγω του ότι πολλά μέλη δεν γνωρίζουν Αγγλικά,
θα σε παρακαλούσα να μεταφράσεις το κείμενο που παραθέτεις στα Ελληνικά.



Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 19:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa
Δεν ξερω αν το ειπατε σε αλλες απαντησεις δεν ειχα το χρονο να τις διαβασω ολες αλλα η αστρικη προβολη εχει ΠΟΛΛΟΥΣ κινδυνους . Με το αστικο σωμα μας συνδεει μια "κλωστη" αν αυτη η κλωστη σπασει τοτε δεν υπαρχει τροπος να γυρισουμε στο σωμα μας , οπως επισης πρεπει να θωρακισουμε την αυρα μας μας διοτι υπαρχει περιπτωση να μπει ξενο σωμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 01:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΝΑΙ ΦΙΛΕ/Η ΚΑΦΡΙΛΑ.

ΠΡΟΣΟΠΗΚΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΛΑΞΑΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LAMANI
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 15:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LAMANI
Διάβασα προσεκτικά τις απατήσεις στο παραπάω θέμα. Θέλω να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρεία.
Από πολύ μικρή είχα εξωσωματικές εμπειρείες (όσο θυμάμαι το εαυτό μου). Μεγαλώνοτας αραίωναν, εμπαινε κι ο φόβος (κακό, κατάληψη, κλπ.)Όμως πρόσφατα συνέβει ξανά ασυνείδητα (δεν θα μπω στις λεπτομέρειες) και την στιγμή που επέστρεφα στο σώμα μου ένοιωσα μια τρομαχτική παρουσία(!) μια τεράστια απειλή. Εκείνη τη στιγμή θυμήθηκα κάτι που μου είχε πει ένας "δάσκαλος": Ότι άσχημο συναντήσουμε στον αστρικό κόσμο, δεν είναι τίποτα περισσότερο από τους δικούς μας συνειδητούς ή ασυνείδητους φόβους μας. Μόλις αυτό πέρασε από το μυαλό μου το τέρας(;) αρχισε να ξεφουσκώνει σαν μπαλόνι μέχρι που χάθηκε. Στη συνέχεια "μπήκα" πολύ απαλά στο σώμα μου...
Αυτά ήθελα να πω κι ελπίζω να βοήθησα λίγο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2003, 19:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΚΙ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ...

ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΞΑΣΚΙΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΣΥΝΕΙΔΙΤΑ/ΑΣΕΙΝΙΔΙΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΣΘΑΝΟΜΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ.
ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ PC ΜΟΥ, ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ. ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΤΟ ΕΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ. ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΓΙΑΤΙ...ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΜΗΛΙΣΩ (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ. ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΑΝΤΟΥ! ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ, ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΣΚΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ...

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ Η ΚΑΝΟ ΛΑΘΟΣ?
ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LAMANI
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 10:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LAMANI
Φίλε wicca αυτό που περιγράφεις μοιάζει με έκτη αίσθηση. Προφανώς κάποιο ον από άλλο επίπεδο βρίσκεται κοντά σου και φαίνεται φιλικό. Έχεις ψάξει την ιστορία του σπιτιού σου; Όχι αυτό δεν είναι αστρική προβολή, αλλά δε νομίζω ότι πρέπει να φοβάσαι. Όταν είσαι έτοιμος να το "ακούσεις", πιστεύω ότι θα επικοινωνήσει μαζί σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 10:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΙΜΑΝΙ

ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΙΣΗ...
ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΙΣΗ?
ΑΛΛΑ, ΑΙΘΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ/ΑΥΤΗ ΠΟΥ "ΠΑΕΙ ΟΠΟΥ ΠΑΩ" ΚΑΘΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ.
ΠΑΝΤΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΑΤΟΜΟ.
ΤΙ ΛΕΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΚΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ? ΕΓΩ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
actionmail
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 11:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actionmail
Μπορώ να προτείνω ένα βιβλίο ? Παιδιά έπαθα Π Λ Α Κ Α !!!!!!
Δεν περίμενα ποτέ ένα τόσο εμπεριστατωμένο βιβλίο απέναντι στις Αστρικές προβολές τις μεταθανάτιες εμπειρίες αναλυτικά ανά περιοχές θρησκευτικών πεποιθήσεων και άλλα πολλά
Δεν θα ήθελα να θεωρηθεί διαφήμιση απλά πρέπει να σας το πω γιατί πράγματι βρήκα όσες απαντήσεις ζητούσα και ακόμα παραπάνω
Το βιβλίο είναι "Η Ψυχή μετά τον Θάνατο" του Π.Σεραφείμ Ρόουζ.
Το πήρα από την Πλάκα από το βιβλιοπωλείο Μυριόβιβλος ,χμμμμ είναι όπως μπαίνεις για πλάκα από την αρχή του πεζόδρομου της Διονυσίου Αεροπαγίτου.
Εχει μέσα για τις μεταθανάτιες εμπειρίες και πως ερμηνεύονται αυτές οι λάμψεις που βλέπουν πολλοί , λέει για τις αστρικές προβολές για τις εξωσωματικές εμπειρίες και που κάποιοι άνθρωποι είχαν εξωσωματική εμπειρία την ώρα του ξύπνιου και άλλα πολλά
Δεν το έχω διαβάσει ακόμα όλο.Είμαι κάπου στη μέση ( λίγο πριν μάλλον ) αλλά νομίζω ότι είναι το καλύτερο βιβλίο που έχω διαβάσει
Προσεγγίζει αυτή τη διαδρομή της ψυχής όχι με παρωπίδες αλλά αποδεικνύει την αλήθεια αυτής της διαδρομής αναλύωντας μέχρι και την Θιβετιανή βίβλο των νεκρών ( κάπως έτσι νομίζω την έλεγε )
Αυτά εν'ολίγοις
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 14:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΕΧΕΙ?

ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ, ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ, ΨΥΧΟΜΕΤΡΕΙΑ...Κ.Τ.Λ.?


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
actionmail
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 15:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actionmail
quote:

ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΕΧΕΙ?

ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ, ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ, ΨΥΧΟΜΕΤΡΕΙΑ...Κ.Τ.Λ.?


Πέθανε μια άλλη μέρα

Διάβασε το βιβλίο που σου λέω και μετά μου λες άμα έχεις όρεξη να ξανακάνεις αστρική προβολή :)
Αν μη τι άλλο θα διαβάσεις και κάποια άλλη άποψη που δεν έχεις διαβάσει
Η Πρακτικές που θες είναι πανεύκολο να βρεις
Απαντήσεις όμως στο τι ακριβώς σημαίνει "ψυχή έξω από το σώμα" και "εξωσωματικές εμπειρίες" δύσκολα θα βρεις τόσο καλό βιβλίο
Εκτος κιαν πας να με παγιδέψεις για να μου πεις ότι αν δεν έχει πρακτικές δεν το θες :)
Πάντως εγώ απλά πρότεινα ένα καλό βιβλίο από εκεί και πέρα όποιος θέλει το διαβάζει και μένει έκπληκτος για το τι γίνετε εκεί έξω ....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LAMANI
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 17:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LAMANI
Φίλε wicca μια άλλη άποψη: Έχεις ακούσει για τους αγγέλους; Φύλακα Άγγελο κλπ. Που ξέρεις; Υπάρχει σχετικό θέμα στο forum.
Actionmail έχω "εντρυφίσει" στην ΘΙΒΕΤΑΝΙΚΗ ΒΙΒΛΟ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ και ναι, γινεται χαμός εκεί έξω. Όμως (δεν ξέρω το βιβλίο που προτείνεις και τι αναφέρει) αλλά τόσο στην Θιβετανική Βίβλο, όσο και από Θιβετιανούς Λάμα που έχω τη τύχη να ακούσω, στο ΜΠΑΡΝΤΟ (κατάσταση της ψυχής μετά θάνατον) κουβαλάμε τις υποσυνείδητες προβολές μας. Πάντως γενικά είναι καλό να υπάρχει ένα στάδιο προετοιμασίας και προστασίας πριν από την διαδικασία μιας συνειδητής αστρικής προβολής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 19:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ...
ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΩ ΦΙΛΕ ACTIONMAIL ΑΛΛΑ...ΔΕΝ...

ΠΑΡΙΓΓΥΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ. "ΠΡΑΚΤΙΚΗΚΑΙ ΘΕΩΡΙΤΙΚΗ ΜΑΓΕΙΑ"


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 19:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aris24
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 17:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris24
actionmail μπορεις να μου πεις τον εκδοτικο οικο του βιβλιου που διαβαζεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 11:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
Ένας φίλος με παρόμοιες εμπειρίες μού είπε:
"Ανάμεσα στο στάδιο τού μουδιάσματος και στην, ας πούμε, "έξοδο" μ΄εμποδίζουν, πολλές φορές, οι σκέψεις μου! Το μυαλό μου κλωθογυρίζει ανοησίες σαν καβουρντιστήρι και το φαινόμενο σταματά, σβήνει!"
Πώς αντιμετωπίζετε εσείς το πρόβλημα;
Είναι, άραγε, κοινό σε όλους ή έχει να κάνει με τίς ιδιορρυθμίες τού καθενός;
Μπαίνουν, άραγε, στο παιχνίδι τεχνικές πού "σταματούν την σκέψη"; ή τί άλλο;
Έχετε καμμία (δοκιμασμένη) πρόταση/τεχνική;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EKTELESTIS
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 22:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EKTELESTIS
Tha ithela na po kai ego merika pragmata kai thelo tin gnomi sas...

eixa diavasei prin kero ena vivlio pou elege gi auto to thema kai
etsi ksekinisa na kano praktiki, tin proti fora enoiosa kradasmous
gia 1-2 deuterolepta... meta apo ligo ksana prospathisa kai me polu prospathia katafera na to elenkso guro sta 8 deutera... akoma mou fenete para polis autos o xronos apo tote den exo kataferei perissotero xroniko diastima... an kai prospathisa poles fores... mia nukta lipon prospathisa pali kai meta kai gia olo to epomeno vradi mou erxotan auti i esthisi xoris na to thelo prospathousa na to apofigo kanontas kunisis kai vazontas polla pragmata sto mialo mou... alla mataia. se mia stigmi eixa ta matia mou anoikta kai enoiosa tous kradasmous evlepa ksafnika ta panta na skotiniazoun entelos... thelo tin gnomi sas, ekeines tis fores enoiotha fovo kai autoi oi kradasmoi sunodeuontousan mia aisthisi san na peutis apo upsos kai sou kovete i anasa... pisteuete oti imoun sto arxiko stadio mias astrikis provolis?

episis exo diavasei se auto to vivlio gia tis psuxes eisvolis diladi otan vreiskese esu ekso apo to soma sou, uparxei kundinos mia alli psuxi na mpei sto soma sou.

o monos fovos, einai o agnostos fovos....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2003, 18:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
quote:
episis exo diavasei se auto to vivlio gia tis psuxes eisvolis diladi otan vreiskese esu ekso apo to soma sou, uparxei kundinos mia alli psuxi na mpei sto soma sou.

Δεν τα πιστεύω αυτά. Μοιάζουν με εκλογίκευση τών φόβων μας. (γνώμη μου, βέβαια).
Δεν νομίζω πως το φαινόμενο τής "εξωσωμάτωσης" μοιάζει με..., ας πούμε, με μπουκάλι που αδειάζει και ξαναγεμίζει! Μπορεί να υπάρχει αυτή η εντύπωση αλλά είναι κάτι αλλιώτικο, πολυπλοκότερο.
quote:
pisteuete oti imoun sto arxiko stadio mias astrikis provolis?

Νομίζω, ναι. Και νομίζω σε πολύ πολύ αρχικό στάδιο.
quote:
eixa diavasei prin kero ena vivlio pou elege gi auto to thema

Ποιό είναι αυτό το βιβλίο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EKTELESTIS
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2003, 20:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EKTELESTIS
Geia sas kai pali. Apofasisa na grapso ena keimeno gia tis "Psixes eisvoleeis" etsi opos to vreika apo to vivlio "Aneksigita Fenomena"
epidi kapoioi mporei na theloun na mathoun kai kalo einai na gnorizoun olous tous kundunous.

Ψυχές-Εισβολείς
Το φαινόμενο αυτό που μοιάζει με τη μετεμψύχωση είναι ακόμη μια κατηγορία των εξωσωματικών εμπειριών. Σύμφωνα με τους ανθρώπους που θεωρούν τους εαυτούς τους <<εισβολείς>>, η είσοδος της νέας ψυχής γίνεται αναπάντεχα και η επίθεση μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε εποχή μετά την εφηβεία.
Η ψυχή που εισβάλει στο σώμα αρχίζει σταδιακά να το κατακτάει και στο τέλος απωθεί την προϋπάρχουσα ψυχή. Η εισβολή γίνεται κατανοητή καθώς αρχίζουν διάφορες απρόσμενες αλλαγές στο άτομο που <<προσβλήθηκε>>. Ξαφνικά αλλάζουν τα ενδιαφέροντα του, η μέχρι πρότινος ζωή του δεν έχει καμία σημασία και η μεταβολή είναι ριζική.
Πρωταρχικό μέλημα του ατόμου που έχει δεχθεί την εισβολή, είναι να αλλάξει όνομα. Οι συναισθηματικοί δεσμοί με συγγενικά και φιλικά πρόσωπα σβήνουν ενώ αλλάζει και σύντροφο. Αλλάζει δουλειά και συνήθως μετακομίζει σε άλλο σπίτι ή και πόλη. Οι προσωπικές του προτιμήσεις μεταβάλλονται και αυτές, όπως και οι συνήθειες του στο ντύσιμο, τη διατροφή, τον τρόπο συμπεριφοράς και αντίληψης.
Σύμφωνα με τις αναφορές της W.E. international (μιας διεθνούς οργάνωσης που ασχολείται με της ψυχές εισβολείς), όταν το άτομο δεχθεί την εισβολή της ξένης ψυχής καταλαμβάνεται από έναν ορατά αναίτιο πανικό και ξαφνικά καταρρέει σωματικά με αποτέλεσμα πολλές φορές να χρειάζεται άμεση ιατρική περίθαλψη, Συνήθως μάλιστα, η εισβολή γίνεται μετά από κάποιο σοβαρό τραυματισμό ή ακόμη και κατά τη διάρκεια μιας επιθανάτιας εξωσωματικής εμπειρίας. Η εισχώρηση της ξένης ψυχής γίνεται επειδή, όπως λένε, οι κραδασμοί του αστρικού σώματος είναι αρνητικοί. Έτσι η νέα ψυχή μπαίνει από τον αυχένα του φυσικού σώματος στο εξασθενημένο αιθερικό σώμα και δεν το αφήνει να ξαναγυρίσει στην αρχική του φυσιολογική κατάσταση.

mporo na anafero kai alla allo fovame pos sas koutasa. skeutiteta ola auta kai meta apofasiste an theletai na sunexisetai.. ego pantos prospatho alla akoma tpt...

o monos fovos, einai o agnostos fovos.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 01:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao

  • Ποιό ακριβώς βιβλίο είναι, Εκτελεστή; Γράψε συγγραφέα και εκδότη. Μ΄έναν τίτλο μόνο δεν κάνουμε τίποτα.

  • Το απόσπασμα είναι δικιά σου περίληψη ή κατά λέξη απ΄το βιβλίο σου; Το λέω γιατί είναι κάπως σόλοικο οι "εισβολείς" να αυτοαποκαλύπτονται έτσι και να δίνουν οι ίδιοι τόσες λεπτομέρειες για την τακτική τους!!!

  • Τί ακριβώς σ΄απασχολεί; Η "εισβολή" κατά την "αστρική προβολή"; Από το απόσπασμα δεν φαίνεται να συνδέονται!!! Η "εισβολή" μπορεί να γίνει οποτεδήποτε και χωρίς δυνατότητα αντιστάσεως!!! (σύμφωνα με όσα γράφεις)!!!

  • Τί είναι η W.E. international (μιας διεθνής οργάνωση που ασχολείται με τις ψυχές εισβολείς)???!!!???

  • Γιατί έτσι μεικτά ελληνικά και greeklish;

  • Μήπως θες να μάς τρομάξεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EKTELESTIS
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 02:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EKTELESTIS
geia sas!
i W.E. international einai auto akrivos pou eipes...
tora gia peretero tha se gelaso oti egrapsa sto keimeno to egrapsa kata leksi.
to mono sugouro einai oti den prospatho na sas tromakso.
grafo greeklish epidi ta exo sunithisei kai grafo poio grigora.
oso gia tis leptomeries tou vivliou tha sou tis doso aurio giati tora to exo mesa...
an sunexiza kai parakato auta pou grafei to vivlio tha katalavenes oti autoi ta lene se mas oxi san atoma pou rotithikan apo tous sugrafeis... alla os sugrafeis pou einai oi idioi kai sxolountai me to thema, i os ereunites.


o monos fovos, einai o agnostos fovos...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 11:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα, κατάφερα επιτέλους να διαβάσω και τις 12 σελίδες! Έκανα ήδη 2 προσπάθειες για αστρική προβολή, και την πρώτη φορά(πριν 4-5 μέρες) ενώ πρέπει να με είχε πάρει ο ύπνος (ή ήμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου) άκουσα ένα ψιθύρισμα που με τρόμαξε και άνοιξα αμέσως τα μάτια μου. Δεν υπήρχε κανένας στο σπίτι για να πεις ότι μπορεί να ήταν κάποιος από την οικογένεια μου και εκτός από αυτό το ψιθύρισμα ήταν σαν να ερχόταν από μέσα μου, ήταν υπερβολικά σιγανό αλλά το αισθάνθηκα πολύ έντονα! Δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση με Α.Π. ή είναι κάτι άσχετο όπως δεν ξέρω αν ήταν δημιούργημα της φαντασίας μου μιας και έχω επηρεαστεί τελευταία από αυτά που διαβάζω...

You can find all you need in your mind...if you take the timeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 13:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΕSOTERICA ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΕΙΣΟΥΝΑ ΞΑΠΛΟΜΕΝΟΣ;;;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 15:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα Wicca. Ήμουν ξαπλωμένος για 20 με 30 λεπτά και αρκετά κουρασμένος...Πάντως εχθές που προσπάθησα πάλι, συνειδητοποίησα δύο πράγματα: Πρώτον ότι ανάσκελα αισθάνομαι πολύ κοντά στο να το καταφέρω (τουλάχιστον πιο κοντά από ότι μπρούμητα που απλώς με παίρνει ο ύπνος) και δεύτερον ότι έχω κάποιους φόβους που δεν περίμενα! Σε πρώτη φάση στόχος μου είναι να ξεπεράσω τους φόβους μου γιατί αν το καταφέρω αυτό θα έχω κάνει ένα βήμα εμπρός και αυτό που μετράει για εμένα είναι να υπάρχει εξέλιξη! Και θα είναι μια θετική εξέλιξη όχι απλώς για την επίτευξη του φαινομένου της Α.Π. αλλά γενικότερα της προσωπικότητας μου!

You can find all you need in your mind...if you take the timeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 18:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΦΙΛΕ ΤΙΜΕΤRAPPED, ΙΣΩΣ ΤΟ ΨΙΘΥΡΙΣΜΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ "ΒΓΕΙΣ" ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ. ΑΛΟΙ ΑΚΟΥΝΕ ΜΙΑ ΒΟΥΗ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΒΓΩ. ΑΝ, ΟΜΩΣ ΒΓΩ ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΑΣΤΡΙΚΗ ΕΜΠΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ "ΕΞΩ" ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 18:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΒΓΩ. ΑΝ, ΟΜΩΣ ΒΓΩ ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΑΣΤΡΙΚΗ ΕΜΠΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ "ΕΞΩ" ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ...

Όταν το κάνεις Wicca και βγεις έξω να μας προειδοποιήσεις για να σου... κλειδώσουμε την πόρτα

Έλα... έλα πλάκα κάνω μην με παρεξηγείς.

Η αλήθεια είναι ότι μάλλον είσαι εδώ και καιρό "ΕΞΩ" και το έχεις ξεχάσει

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 21:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
καλωσήρθες φίλε timetraped και ελπίζουομε να σου αρέσει εδώ...

σχετικά με τον ψίθυρο που άκουσες η μία πιθανότητα είναι να είναι πράγματι ένα από αυτα που συμβαίνουν κατα την έξοδο από το σώμα αυτού που προσπαθεί για α.π. όμως εφόσον εσύ δεν ένιωσες κατι τέτοιο ( δηλαδή να βγαίνεις από το σώμα σου ) το πιθανότερο είνια ότι θα είναι απλώς κάτι που συμβαίνει κατα το στάδιο που υπάρχει λίγο πριν μας πάρει ο ύπνος κατα το οποίο μμπορεί να δούμε εικόνες και να ακούσουμε ήχους πολύ ζωντανά και ενώ βρισκόμαστε σε μία κατάσταση ημιύπνου και ημισυνειδητότηττας ( μπορεί να ακούς ακριβώς ένα τραγούδι που άκουγες κατα τη διαρκεια της ημερας , να βλέπεις εικόνες από έναν ποδοσφαιρικο αγώνα κκλπ ) . εμένα κάποια φορά μου έίχε συμβεί να ακούσω έναν πολύ δυνατο θόρυβο , σαν κραυγή , και πετάχτηκα πάνω κυριολεκτικα .

και να ήθελες φίλε wicca να μείνεις παραπάνω δεν θα μπορουσες μια και φαντάζομαι πως την πρώτη φορα που θα "βγεί" κάποιος θα είνια τοσο πρωτογνωρη για αυτόμ αυτή η κατάσταση και τα συναισθήματα που , θες από φόβο , θες από έκπληξη , θες από ευφορία , "θα ξαναμπεί". πάντως όσο και να διαβάζει κάποιος για αυτα , με τίποτα δεν αντικαθιστα΄την "προσωπική εμπειρία " .

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 02:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΠΡΟΣ ΤΗΟΤΗ:

ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ "ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ"
ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΣΤΟΝ "ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ"


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy