ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 23:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα. Ναι πιστευω οτι εχει σχεση γιατι αυτες οι δονησεις ειναι γνωστες να συμβαινουν πριν απο την εξοδο απο το σωμα. Επισης και το οτι δεν μπορουσες να κουνηθεις. Οτι δεν ακουγες κανενα βουητο δεν εχει καμια σημασια γιατι δεν ειναι απαραιτητο, αλλοι νιωθουν μονο δονησεις, αλλοι μουδιαζουν, αλλοι ακουν εντονους ηχους η και ομιλιες ακομα και αλλοι απλα βρισκονται εξω στα ξαφνικα! Αυτο που αναφερεις το εχω παθει αρκετες φορες ενω κοιμομουν.

Καλη συνεχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 17:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος
Κώστα, μήπως ήσουν και μέλος του yahoogroup astral voyage πριν αυτό κλείσει;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 20:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ.
ΞΑΠΛΟΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΣΟΥ, ΠΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΥΔΡΟΚΕΑΝΕΙΟ, ΧΑΛΑΡΟΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Η ΨΥΧΗ ΒΓΑΙΝΕΙ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΕΝΕΙ)


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 22:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Κώστα, μήπως ήσουν και μέλος του yahoogroup astral voyage πριν αυτό κλείσει;




Oχι φιλε δεν ημουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 22:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Αφου κανεις δεν μου απαντησε αν μπορω να το κανω paste εγω δινω το λινκ για να το διαβασει οποιος επιθυμει :http://www.astralforum.com/phpBB2/viewtopic.php?p=9928#9928

Aξιζει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 09:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΜΠΗΚΑ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ...

ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ!


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 10:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ.
ΞΑΠΛΟΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΣΟΥ, ΠΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΥΔΡΟΚΕΑΝΕΙΟ, ΧΑΛΑΡΟΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Η ΨΥΧΗ ΒΓΑΙΝΕΙ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΕΝΕΙ)

αψογος ο wicca

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 10:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Eιχα αναφερει οτι ειναι ξενο σαιτ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 17:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
καλησπέρα παιδιά.
επειδή είμαι καινούργια εδώ μέσα.
έχω αρχίσει να ψάχνομαι για τέτοια θέματα, λόγω κάποιων εμπειριών
που είχε μία φίλη μου.
Είδα ότι κάποιοι από εσάς ξέρετε πολλά πράγματα.
Μπορείτε να μου πείτε με λίγα λόγια τι είναι
η αστρική προβολή και πως μπορούμε να την κάνουμε;[font=Comic Sans MS]

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 04:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΕΒΡΗΚΑ ΕΒΡΗΚΑ!!!
ΜΕΘΟΔΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ <<ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ>>
ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!!
ΟΧΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 12:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Rebecca εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι.
Περιμένω

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 21:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΩΤΟ
ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
ΑΠΟΜΟΝΩΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΙΣΜΕΝΟ
ΑΠΟ ΘΟΡΥΒΟΥΣ.Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΑ
ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ.ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ
ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΜΟ
ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ
ΣΤΑΔΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΡΟ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ.ΩΣΤΟΣΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΥΠΝΟΣ
ΟΥΤΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ.
ΣΤΑΔΙΟ ΤΡΙΤΟ
ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΣΤΙΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΠΟΥ ΑΠΛΩΝΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑ.ΔΕ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΩΤΕΙΝΑ ΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΠΤΙΚΟΥ ΝΕΥΡΟΥ. ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΕΛΕΙΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ.
ΣΤΑΔΙΟ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ.ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΣΤΕ
ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ .ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΝΟΕΡΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΩΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ 30 εκ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ 180 εκ ΠΙΟ
ΜΑΚΡΙΑ,ΣΤΙΣ ΑΚΡΕΣ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ.ΕΣΤΙΑΖΟΜΑΣΤΕ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΝΙΧΝΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΠΕΜΨΕΙ ΤΟ ΑΙΘΕΡΙΚΟ ΣΩΜΑ.ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ.

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ 2 ΣΤΑΔΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 22:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΜΤΟ
ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΙΑ Σ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΟΥ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΤΟΥΣ
ΟΠΟΙΟΥΣ ΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Σ'ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΣΚΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕΧΡΙΣ
ΟΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΟΥΣΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΤΩΝ
ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ ΑΠΟ ΕΞΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.
ΣΤΑΔΙΟ ΕΚΤΟ
ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΘΑΡΟ ΣΤΗΝ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΗΣ <<ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ>.ΚΑΙ
ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ.ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΑΝΑΛΑΦΡΟΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΨΗΛΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΣΒΑΛΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΔΟΞΑ.ΜΕΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ
ΑΦΗΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ.
***ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ ΠΑΡΑ ΤΗΝ
ΕΠΙΤΥΧΙΑ Η ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ.

ΚΑΛΑ ΑΣΤΡΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 22:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Rebecca εσύ το έχεις κάνει αυτό το πράγμα;
Αν ναι θέλω να μου πεις πως ήταν.
Επίσης έχω ακούσει πως για να το κάνεις αυτό πρέπει
να έχεις ακόμα ένα άτομο μαζί για να σε επαναφέρει,
επειδή υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο
πρόβλημα και ότι και καλά η ψυχή δεν θα μπορεί να
επιστρέψει στο σώμα.
Ισχύει κάτι τέτοιο.
Και όποιος άλλος ξέρει ας μου πει.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 23:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ
ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ
ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΟΣΩΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 10:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Rebecca εσύ το έχεις κάνει αυτό το πράγμα;
Αν ναι θέλω να μου πεις πως ήταν.
Επίσης έχω ακούσει πως για να το κάνεις αυτό πρέπει
να έχεις ακόμα ένα άτομο μαζί για να σε επαναφέρει,
επειδή υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο
πρόβλημα και ότι και καλά η ψυχή δεν θα μπορεί να
επιστρέψει στο σώμα.
Ισχύει κάτι τέτοιο.
Και όποιος άλλος ξέρει ας μου πει.

ILYA


Καλημερα. Αυτο που γραφεις οτι δεν θα μπορει να επιστρεψει η ψυχη στο σωμα δεν νομιζω να ισχυει και το ακουω για πρωτη φορα. Οσοι ασχολουνται σε αλλα σαιτ κσενα και ανταλαζουν αποψεις αναφερουν οτι ποτε δεν υπαρχει τετοιο προβλημα και σε κανεναν δεν εχει συμβει. Επισης και οι πολλοι ειδικοι επι του θεματος το ιδιο λενε. Αν σκεφτεις το σωμα σου οταν εισαι εξω αυτοματως θα βρεθεις παλι πισω.
Οσο αφορα την τεχνικη μου ακουγεται αρκετα σωστη.
Το βασικο για να τα καταφερει να βγει καπιοιος ειναι να εχει χαλαρωσει πολυ το σωμα και να εχει αδειασει το μυαλο του απο τις σκεψεις. Κραδασμους, δονησεις το ιδιο ειναι αλλα δεν ειναι απαραιτητο να τουσ νιωσεις για να βγεις. Αλλοι τις νιωθουν και αλλοι οχι.

Δοκιμασε εσυ και οποιος αλλος επιθυμει την δικια μου τεχνικη που σου δημιουργει κραδασμους, δονησεις 99%.

ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΙΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΣΟΥ.

ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΝΤΩΝΕΙΣ, ΣΦΙΓΓΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΣΟΥ ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ ΣΟΥ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΩΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ.
ΔΗΛΑΔΗ ΔΑΧΤΥΛΑ ΠΟΔΙΩΝ,ΠΑΤΟΥΣΕΣ,ΓΑΜΠΕΣ,ΓΟΝΑΤΑ,ΜΗΡΟΥΣ,ΜΕΣΗ,ΣΤΟΜΑΧΙ,ΣΤΗΘΟΣ,ΩΜΟΥΣ,ΔΑΧΤΥΛΑ ΧΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΦΙΓΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΣΕ ΣΦΙΓΕΙ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΛΑΡςΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΗΜΕΙΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΦΙΓΕΙΣ ΔΑΧΤΥΛΑ ΠΟΔΙΩΝ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ 2 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΣΤΙΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ.... ΝΙΩΣΕ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ.

ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΥΙΚΗ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΡΥΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΙΝΗΣΕΙΣ.
ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ.

ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΕΚΠΝΟΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΝΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΣΟΥ. ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΡΓΑ. ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 Η 4 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ Η ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΒΕΛΟΝΕΣ ΝΑ ΣΕ ΤΣΙΜΠΑΝΕ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΖΑΛΗ Η Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΟΥΝ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΔΙΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ.

ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΦΑΝΑΤΣΤΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΙΩΘΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΚΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ, ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΙΣ ΦΗΜΙΣΜΕΝΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΕΣ!!
ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΑΝΑΤΑΖΟΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ.

ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΑΝΑΤΖΟΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ!!!

ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ!

Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΣΥΣΤΗΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ!!!

ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΑΣΚΗΣΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΕΩΣ ΜΙΑΜΙΣΗ., ΟΤΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ...

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑ ΝΙΩΣΑΝ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑΝ ΝΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 10:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Κώστα να είσαι καλά. Πάνω στην κατάλληλη στιγμή ήρθες και μου απάντησες. Καλά που με ενημέρωσες. Τώρα τελευταία έχω αρχίσει να ψάχνομαι με τέτοιου είδους θέματα. Ρωτώντας τον ένα και τον άλλο, ο καθένας σου λέει αυτό που πιστεύει. Και ξέρεις πως υπάρχουν πολλοί που το παίζουν ξερόλες και πάνε και καλά να σε συμβουλέψουν, αλλά στην ουσία δεν ξέρουν τίποτα. Γι' αυτό και άρχισα να ψάχνομαι εδώ μέσα, όπου είδα ότι αρκετοί ξέρουν.
Εγώ θα προσπαθήσω να το κάνω, αν και μου φαίνεται δύσκολο να συγκεντρωθώ μόνο σε αυτό και να μην σκέφτομαι τίποτα άλλο.
Και πάλι ευχαριστώ. Ησύχασα τώρα.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 15:55:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Τιποτα, να σαι καλα. Ολοι εδω μεσα βοηθαμε ο ενας τον αλλον. Πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι η αστρικη προβολη ειναι κατι που ολοι μπορουμε να το πετυχουμε αλλα χρεαζεται ΕΞΑΣΚΗΣΗ. Δεν θα το καταφερουμε με την πρωτη ουτε με την δευτερη φορα. Θελει συχνα εξασκηση και επιμονη για να το μαθει κανεις. Και εγω μια φορα το καταφερα μονο εκει που δεν το περιμενα. Ακομα εξασκουμαι για να το ξανακαταφερω και για να γινω καλυτερος στα βασικα για να πετυχεις εξωσωματικη εμπειρια και ειναι ¨η τελεια χαλαρωση και η απολυτη αυτοσυγκεντρωση μονο σε ενα πραγμα.
Θα σου συνιστουσα επισης να ενημερωθεις διαβαζοντας εμπειριες αλλων ανθρωπων εδω αλλα και σε ξενα σαιτ που εδωσα τα λινκ παραπανω.
Επισης αν σε ενδιαφερει εχω ενα e book πολυ καλο και εκσηγει πολλα πραγματα ενας κοινοσ σαν κι εμας που τα βιωσε και τωρα γραφει τις εμπειριες του για να βοηθησει να το καταφερουν κι αλλοι.

Αν το θες αυτο το βιβλιο του ROBERT PETTERSON - HOW TO HAVE AN OUT OF BODY EXPERIENCE AND WHAT TO EXPECT εσυ και οποιοςδηποτε αφηστε e mail να το στειλω. (Φυσικα ειναι σε αγγλικη γλωσσα)

Φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 23:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Κώστα μου τίποτα στα Ελληνικά δεν υπάρχει.
Με τα Αγγλικά δεν έχω και τόσο καλές σχέσεις.
Καταλαβαίνω τα πιο πολλά, αλλά με νευριάζουν σε γενικές γραμμές. Τα βαριέμαι. Όταν λες να συγκεντρωθώ σε ένα πράγμα, μπορώ να συγκεντρωθώ και σε κάτι άσχετο; Σε οτιδήποτε; Αν δηλαδή φανταστώ και συγκεντρωθώ στο ότι βρίσκομαι στο σπίτι κάποιου άλλου, θα βρεθώ εκεί;

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 00:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Στα ελληνικα Αφροδιτη μονο εδω!!. Διαβασε απο την αρχη ολα τα μηνυματα για το θεμα, 16 σελλιδες ειναι αρκετες. Οσο αφορα για βιβλια εχω βρει τρια, το ενα Αστρικη προβολη Πρακτικη μεθοδος το οποιο το θεωρω πολυ δυσκολο και μπερδεμενο και δεν θα το συνιστουσα με τιποτα!!! Το αλλο ειναι το Αστρικος κοσμος επισης μπερδεμα... γιατι περιγραφει τον κοσμο αθτον, τα οντα που υπαρχουν εκει, και γενικα σε μπερδευει παρα να σε βοηθησει γαι να μαθεις αστρικη προβολη. Το τριτο το οποιο και στο συνιστω λεγεται Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ και ενω εχει αλλον τιτλο περιγραφει την αστρικη προβολη, τι ειναι ακριβως και τον αστρικο κοσμο. Στο συνιστω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΧΤΑ!!
Τωρα οσο αφορα την ερωτηση σου δυο μπορουνα να συμβουν αν εχεις χαλαρωσει το σωμα σου αρκετα και εχεις ηρεμησει τις σκεψεις σου οταν σκεφτεσαι μονο το σπιτι που ειπες. Η θα νιωσεις δονησεις η οτιδηποτε παραξενο συμπτωμα οπως παραλυση και διαφορους ηχους αρκετα εντονους και μερικες φορες τρομακτικους, περιεργους και μετα απο λιγο θα συνηδητοποιησεις οτι πετας λιγο πιο πανω απο το σωμα σου, η στην αλλη περιπτωση ναι θα βρεθεις εκει που ειχες εντονα φανταστει στα καλα καθουμενα.
Το να συμβει ομως ετσι με την πρωτη ειναι δυσκολο εως και απιθανο. (Δεν αποκλειεται ομως)θελει να κανεις εξασκηση ωστε να φτασεις στο σημειο να χαλαρωνεις ικανοποιητικα και να συγκεντρωνεσαι εκατο τοις εκατο σε οτιδηποτε εχεις στοχο. Αλλοι τα καταφερνουν σε δυο μηνες, αλλοι σε εναν χρονο.
Βοηθαει επισης να το πιστευεις πραγματικα οτι γινεται και να το θελεις επισης παρα πολυ.
Κριμας που δεν θες το βιβλιο γιατι ειναι απο τα καλυτερα και παρα πολυ χρησιμο με παρα πολλες ευκολες τεχνικες ωστε να διαλεξει κανεις.

Να σαι καλα.

Edited by - Κωστας on 23/09/2003 00:20:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 10:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Το βιβλίο θα το ήθελα πάρα πολύ, αλλά είναι στα Αγγλικά. Μην μεταφράσω τίποτα λάθος και αντί για καλό πάθω κακό. Αν μπορείς πάντως στείλτο μου.
Το βιβλίο με την πρώτη ευκαιρία που θα πάω Θεσσαλονίκη θα πάω να το πάρω.
Ευχαριστώ.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 13:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Δεν εχει τιποτα επικινδυνο για να παθεις κακο. Καλα κανεις και προσεχεις παντως. Και εγω κανω οπως πολλοι αλλοι σε ξενα σαιτ μολις αρχισω τον διαλογισμο μου μια προσευχη να με προσεχει ο χριστουλης απο αρνητικες οντοτητες και αλλοι μολις ξαπλωσουν προσπαθουν να φανταστουν οτι τουσ καλυπτει μια ΠΟΛΥ φωτεινη μπαλα που καλυπτει ολο το σωμα αρχιζοντας απο το κεφαλι. Αυτα τα κανουνε γιατι οπως υπαρχουν οντα ανθρωπινα και μη με θετικη ενεργεια ετσι υπαρχουν και με κακη ενεργεια. Δεν μπορου να μας βλαψουν αλλα μπορουν να μας τρομαξουν και ετσι να χαλασουν την αποπειρα μας για αστρικα ταξιδια.
Ολοι λενε οτι το μονο που εχεις να φοβασαι οταν βγεις απο το σωμα σου ειναι ο ιδιος σου ο φοβος.
Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα καλο ειναι να γνωριζεις ετσι δεν ειναι?
Για αυτο σου ειπα για το αγγλικο βιβλιο το οποιο ειναι πολυ ευκολοδιαβαστο χωρις επιστημονικους ορους, δεν μου αφησες e mail να στο στειλω ομως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 22:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΑΥΤΕΣ ΓΙΑ ΑΣΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΤΟΤΗΤΑ
ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?
Η ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ?

ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 22:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Rebecca αυτο που λες ειναι κατι το οποιο εχω διαβασει σε ενα βιβλιο που αφορα την αστρικη προβολη οτι της ειχε συμβει. Γυρισε και συνηδητοποιησε οτι καποιο αλο πνευμα ειχε μπει στο σωμα της, οχι ομωσ δαιμονια και τετοια απλα ενα πνευμα που ειχε φυγει απο αυτη την ζωη. Τοτε του ειπε να βγει εξω απο το σωμα της αλλα το πνευμα αρνηθηκε. Μετα νευριασε η κοπελα και τοτε αφου το πνευμα συνηδητοποιησε οτι δεν μπορει να ελεγξει το σωμα γιατι δεν του ανηκε αλλα μονο η κοπελα μπορουσε, τοτε εφυγε και η κοπελα ξαναμπηκε στο σωμα της.
Αυτο το επεισοδιο αναφερεται σαν το μονο που εχει συμβει και σιγουρα τρομαζει. Σκεψου ομως αυτο που θα σου πω και πιστεψε με ειναι αληθεια!
Καθε βραδυ οταν κοιμομαστε βγαινουμε απο το σωμα μασ με την διαφορα οτι δεν το συνηδητοποιουμε. Μερικοι οπωσ κι εγω εχει τυχει να το συνηδητοποιησουν οταν καταλαωουν οτι ονειρευονται και μετα αμεσωσ ζουν το ονειρο με ολη την σημασια της ενοιας αληθινου και πραγματικου.
Εμπειροι στο θεμα υποστηριζουν οτι η συνειδηση μασ βρισκεται αμεσως στις αλλες σφαιρες και συγκεκριμενα στο αστρικο κοσμο ο οποιοσ ειναι ο κοσμος που βλεπουμε στα ονειρα μας.
Αρα αφου ΚΑΘΕ βραδυ αφηνουμε τα σωματα μας και μεχρι τωρα δεν εχουμε παθει τιποτα ετσι δεν ειναι? δεν υπαρχει κινδυνος.
Μπες και εδω ενα λεπτο να δεις κατι για να καταλαβεις.

http://www.whiteoakdesign.net/timekillers/astral/index2.html

Και εγω φοβαμαι ειναι η αληθεια γιατι στον αστρικο κοσμο οι σκεψεις σου υλοποιουνται, οι φοβοι σου επισης. Και φαινονται οσο πραγματικος μας φαινεται αυτοσ ο κοσμος, η μονη παρηγορια ειναι οτι δεν μπορουν να σε βλαψουν σε καμια περιπτωση αλλα μονο και μονο η τρομαρα...
Και εγω στην αρχη ειμαι ακομα 20 μερες και προσπαθω να το κανω την ημερα και γενικα να ελεγχω τουσ φοβους μου.

Edited by - Κωστας on 23/09/2003 22:42:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolaos
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 23:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolaos
οταν βγεις απο το σωμα σου καλο ειναι να εχεις ενα πεδιο σαν ασπιδα.φυσικο ειναι να μπει μια ξενη ψυχη μεσα σου.το ξερο αυτο δεν λεο λογια του αερα.1μαθε σε πια ταξη εισαι2αντιμετοπισε τους εχθρους σου ειναι φρικη αλλα καντο3οταν ερθουν η ελεκτες μην κανεις επιθεση,απλα θα σε μετρησουν για να δουνε που ανηκεις.αυτα για την ωρα......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 01:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Παιδιά εγώ θα προσπαθήσω να το κάνω αυτό λίαν συντόμος. Άμα το καταφέρω θα σας πω πως είναι. Καλά δεν πρόκειται να συμβεί τώρα, αλλά κάποια στιγμή....
Περιμένω να διαβάσω τα βιβλία.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kabamaru
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 02:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kabamaru
Φιρστ ταιμερ.
Χαιρετώ τους συνοδοιπόρους,
Λοιπόν συγνωμη αν εχει ξανα-αναπτυχθεί το θέμα αλλά έχω μια απορία.
Ασχολούμαι με τα επιγνωσιακά όνειρα εδώ και ένα χρόνο περίπου αλλά μόνο τον τελευταίο καιρό εντατικά. Έχω διαβάσει από αρκετά έγκυρη πηγή ότι η αστρική προβολή και τα OBE είναι υποκατηγορίες (εκφάνσεις μάλλον) του lucid dreaming. Αυτό εξηγείται (βάση των πηγών που αναφέρω) στο γεγονός ότι όλες αυτές οι φάσεις είναι καταστάσεις του ονειρικού (ταυτίζεται με τον REM) ύπνου. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν κάποιος έχει ζήσει α/π ή εξωσωματική εμπειρία γενικά χωρίς να έχει περιέλθει πρώτα σε υπνωτική (όχι υπνωτιστική) κατάσταση.Μιλάω για πλήρη συνείδηση. Απ' ότι ξερω στα ΟΒΕ όταν αφήσεις το σώμα σου μετά δεν το ελέγχεις. Τότε πως γνωρίζεις οτι αυτό που βλέπεις δεν είναι μια 'φαντασία' , ένα δημιούργημα του υποσυνειδήτου. Δηλαδή η σχέση αισθητήριων οργάνων και πραγματικότητας πάει την έκανε? Τελείως ? Και επειδή εδώ είμαι ετοιμος να αρχίζω τα φιλοσοφικά ερωτήματα σταματάω περιμένοντας τις απαντήσεις σας.

Η πηγή που αναφέρω είναι μια από τις καλύτερες ιστοσελίδας αναφορικά με το lucid dreaming που βρήκα ανάμεσα σε πολλές στο δικυτο.Μάλιστα ανήκει στον 'ιδρυτή' της σύγχρονη επιστημονικής έρευνας και μεθοδολογίας στον κλάδο με εδρα το Πανεπιστήμιο του Stanford κάτι που δεν ξέρω αν είναι και πολύ καλό(βλέπε προσκόληση της επιστημονικής κοινότητας να εξηγεί με φυσικούς όρους το κάθετι) αλλά κττγ ο τύπος φαίνεται οκ. www.lucidity.com

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 10:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Μια πολυ ευκολη τεχνικη που την δοκιμασα πριν οταν ξυπνησα στις 6 το πρωι και αποφασισα να την προσφερω. Την διαβασα απο εναν ο οποιος εχει καταφερει εξωσωματικες εμπειριες και εχει γραψει βιβλιο επι του θεματος.

Ειναι πολυ απλη αλλα για να δειτε αποτελεσματα τηελει να αφιερωνετε χρονο για να εξασκειστε και να το κανετε συχνα!

Ειναι μια μεθοδος ωστε να καταφερεις αστρικη προβολη μεσω "trance state". Σε trance state βρισκεται καποιος οταν δεν εχει πια καθολου την προσοχη του στον κοσμο αυτο. Σε μεγαλο βαθμο εχει την προσοχη του στην συνειδηση του και ειναι τοσο πολυ χαλαρο το σωμα του ωστε χανει τελειως την επιγνωση του σωματος του.
Βασικο να ξερετε οτι η αστρικη προβολη μπορει να πετυχει μονο αν την επιθυμειτε πραγματικα, αν την κανετε μονο για να δειτε αν πετυχει και για πλακα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ! Αυτο δεν το λεω εγω αλλα πολλοι εμπειροι επι του θεματος. Πρεπει να το πιστευετε και να το επιθυμειτε για να το πετυχετε.

Τωρα ας μπω στο κυριως θεμα πως μπορει να το πετυχει κανεις αυτο.


1. Ξαπλωνουμε στο κρεβατι με την προθεση να κανουμε αστρικη προβολη.

2.Κλεινουμε τα ματια και επιτρεπουμε στον εαυτο μας να χαλαρωσει, σιγα σιγα ολο και πιο πολυ εστιαζοντας την προσοχη μας στην συνειδηση μας και οχι στο σωμα μας.
Χαλρωνουμε ολο και πιο πολυ, πιο βαθεια.

3.Μπορουμε επισης να εχουμε την προσοχη μας στο σκοτεινο κενο που βρισκεται μπροστα απο τα κλειστα μας ματια.

4. Οσο περναει ο χρονος το σωμα μας χαλαρωνει και "κοιμαται" ενω το μυαλο μας βρισκεται ξυπνιο.
Ειναι πολυ πιθανο να νιωσετε μουδιασμα,μια μικρη ζαλαδα,ενα "ρευμα" να διαπερναει το σωμα σας, να εχει βαρυνει απιστευτα το σωμα σας η να το νιωθετε πολυ ελαφρυ.
Ολα αυτα ειναι καλα σημαδια οτι το σωμα εχει χαλαρωσει και χαλαρωνει.

5. Οσο ειστε ετσι χαλαρωμενοι στο κρεβατι σας και η προσοχη σας ειναι εστιασμενη στο σκοτεινο κενο ειναι πολυ πιθανο καποια στιγμη να αρχισετε να βλεπετε εικονες ολοζωντανες και τρισδιαστατες, οι λεγομενες "hypnogogig images". Αυτο αποδεικνυει οτι ειστε σε καλο σημειο αλλα δεν ειναι απαραιτητο να τισ δειτε, εγω δεν τις ειδα αλλα ειχα ολα τα παραπανω συμπτωματα.

6.Ετσι απλα καποια στιγμη θα νιωσετε οτι αιωρειστε πανω απο το σωμα σας η θα βρειτε τον εαυτο σας σε αγνωστα μερη τα οποια ειναι ο αστρικος κοσμος που παμε οταν ονειρευομαστε.

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΤΕ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΞΑΣΚΕΙΣΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ Η ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ!
ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΞΑΣΚΗΣΗ.

Παρτε και το αγγλικο απο του οποιου εκανα την μεταφραση.

1. You will lie down in a comfortable place with the intent to project.

2. You will allow yourself to relax ever more deeply while at the same time, you will
keep your mind focused on your self-awareness.

3. You can stare into the darkness behind your closed eyes and wait for hypnogogic
images to appear.

4. Expect the following to occur:

A. Your body will feel more and more heavy as your relaxation deepens.

B. You will probably see hypnogogic images.

C. You should anticipate any of the following changes in your kinesthetic
sensations:

1. Tingles and chills in your body.
2. A feeling of slipping, falling, floating.
3. A possible momentary blackout.
4. Recognition that you can actively push out of your body.

Το απσπασμα ειναι απο το βιβλιο που λεγετε ¨

DO_OBE
ASTRAL PROJECTION/OOBE CLASS NOTES,
CONDUCTED ON THE COMPUSERVE NEW AGE
FORUM
BY
DONALD J. DEGRACIA, Ph.D.

Οσοι το θελετε αφηστε e mail.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 17:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Μπράβο ρε Κώστα. καλά που το έγραψες και στα ελληνικά.
Υπάρχει πιθανότητα να έχουμε κάνει αστρική προβολή χωρίς να το έχουμε καταλάβει. Θέλω να πω πως αν τύχει καμιά φορά να σκέφτεσαι κάτι πάρα πολύ έντονα και θες να βρίσκεσαι εκεί υπάρχει πιθανότητα να βρεθείς. Εγώ έχει τύχει να είμαι μεταξύ ύπνου και ξύπνιου, πρωινές ώρες, πολύ χαλαρή και επειδή σκεφτόμουνα κάτι πάρα πολύ έντονα, από τη στιγμή που έκλεισα τα μάτια μου, μετά από λίγο ήμουν εκεί που σκεφτόμουνα. και το έχω πάθει αρκετές φορές αυτό. Το θέμα είναι ότι άνοιγα τα μάτια, τα ξανάκλεινα και βρισκόμουν ξανά εκεί και συνέχιζα από εκεί που είχα σταματήσει.Είναι αστρική προβολή ή τίποτα άλλο.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 23:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Αυτο που μου περιγραφεις με μπερδευει...
Απο οτι εχω διαβασει οταν εισαι στην κατασταση υπνου ξυπνιου ειναι πολυ πιθανο να καταφερεις εξωσωματικη εμπειρια και ειδικα αν εχεις εντονη την σκεψη σου η το μυαλο σου σε ενα μερος! Αυτο που αναφερεις το εχω βιωσει και εγω και ειναι γνωστη σαν μεθοδος οραματισμου οπου απο την στιγμη που καταφερεις να εχεις στο μυαλο σου ενα μερος εντονα και οσο πιο ζωντανα,ζωηρα και πιστα την συγκεντρωση σου καταφερεις να εισαι τοτε η θα βρεθεις εξω απο το σωμα σου να αιωρεισαι η θα βρεθεις στο μερος που ειχες στο μυαλο σου.
Εγω δεν ειμαι καθολου καλος στον οραματισμο για αυτο και προτιμω τον διαλογισμο σαν τεχνικη. Εσυ διαλεξε οτι σε βολευει.
Οταν βρισκεσαι στο αλλο μερος αν χασεις την προσοχη σου πολυ απλα μετα εχεις παλι την επιγνωση του σωματος σου και του φυσικου κοσμου.
Ισως για αυτο να αλαζες επιπεδα με το που εκλεινες τα ματια σου.
Ελπιζω να σε Βοηθησα, και εγω ακομα μαθαινω και διαβαζω βιβλια επι του θεματος.


Edited by - Κωστας on 24/09/2003 23:42:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy