ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 14:19:45  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Νίκο, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που αναφέρεις για τις νεαρές ηλικίες. Ίσως και να είναι αλήθεια.

Όσο γι' αυτό που σου συναίβει δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν, μώρα-βραχνάς, ασυνειδητή αστρική προβολή.

Να 'σαι καλά.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 15:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios
Με το θέμα είμαι άσχετος αλλά με ενδιαφέρει πολύ το όλο ζήτημα και το παρακολουθώ...

Ο κύριως λόγος όμως που γράφω είναι το εικονίδιο που έχει η Ειρήνη και είναι πολύ ωραίο και εντυπωσιακό...
Απ'τα καλύτερα που έχω δει στα Forum...

ΑΥτά τα ολίγα...
Λυπάμαι για το άσχετο σχόλιό μου και για την αναστάτωση

Καλές αναζητήσεις σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2003, 17:08:22  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Adonio... ευχαριστώ πάρα πολύ . Να 'σαι καλά.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nickkontos
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 16:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nickkontos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Nickkontos  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Nickkontos
Για και χαρα παλι παιδια!

Μετα απο την τελευταια φορα που εγραψα στο φορουμ μου συνεβη ακομα κατι.Ισως ειναι γιατι τωρα τελεθταια με προβληματιζει πολυ...

Λοιπον ειχα φαει βαρεια και ειδα εναν ΠΟΛΥ εντονο εφιαλτη, οτι καποιοσ αποκεφαλιζε καποιον μπροστα μου. Ξυπνησα αποτομα μετα απο ενα ταπακουνισμα και ενα βουητο ταρακουνισματος.Ενω συνερχομουν παρατηρησα στο παραθυρο ενα ακρωτηριασμενο χερι. Το παρατηρουσα κατατρομαγμενος να εξαφανιζεται σταδιακα. Οταν κουναγα τα ματια μου το εβλεπα παντα στο παραθυρο σαν να ηταν αληθινο. Το παραξενο ηταν οτι ενω ηξερα οτι δεν ονειρευομουν και ηξερα οτι δεν υπηρχε τιποτα να φοβηθω δεν μπορουσα να ελενξω τον φοβο μου μεχρι που εξαφανιστηκε ξαφνικα και ετσι εξαφανιστηκε το ιδιο ξαφνικα και ο παραξενος φοβος μου. Οταν προσπαθησα να ξανακοιμηθω αισθανθηκα οπως και στην προηγοθμενη επειρια που εγραψα οτι κατι με ρουφαγε προς τα μεσα μου αλλα με ενα πολυ μεγαλο συνεχες τρανταγμα και βουητο .δεν πμοροθσα να κοιμηθω και ενω ειμουν εντελως σιγουρος οτι ειχα κλειστα τα ματια μου εβλεπα τα παντα. Εκεινη τη στηγμη το αντηληφθηκα σαν να με τραβαει το μυαλο μου αποτομα στη βαθεια κατασταση του υπνου και σε εφιαλτη.Γιαυτο παλεψα να του ξεφυγω ενστικτωδως.Οταν καταφερα να ξεφυγω προσπαθησα να ξανακοιμηθω και ξαναπερασα απο αυτη την παλη. Οταν πια τελιωσε και αυτη σηκωθηκα και σημιωσα τα παντα σε ενα χαρτι για ανακεφαλαιωσω το πρωι. Οταν ξαναεπεσα να κοιμηθω, ολα σκοτινιασαν ξαφνικα και ξυπνησα αποτομα. Ηταν κιολας πρωι!!!!!

Οσον αφορα τον φοβο καταφερα να τον νικησω το πρωι.Εβαλα τον εαυτο μου να πιστεψει οτι δεν υπαρχει τιποτα που να μπορει να τον βλαψει στον ψυχικο κοσμο.Ειχα αυτοσυγκεντρωθει πολυ βαθεια και πραγματικα δεν θυμαμαι πως το καταφερα αυτο.

Σας παρακαλω πολυ περιμενω τις γνωμες σας.Επισης επιδη δεν ξερω καλα αγγλικα θελω καποιος να μου πει πως μπορω να επιτυχω μια συνειδιτη εξωσωματικη εμπειρια.


Ποτε μην θεωρεις τα πραγματα δεδομενα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 23:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΣΗ:

ΣΕ ΜΙΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ) ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟ "ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ" ΕΙΝΑΙ "ΥΛΙΚΟ ΣΩΜΑ".

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΙΧΟΥΣ Κ.Α. ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΑΝΤΙΚΙΜΕΝΑ Κ.Τ.Λ.

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΥΤΟ Η ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ... ΤΑΙΝΙΑ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 08:44:22  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε wicca,

Το αστρικό σώμα, είναι αυτό ακριβώς που λέει η λέξη. Δεν είναι υλικό, είναι άυλο και περνάει από τοίχους, δέντρα και οτιδήποτε άλλο επιλέξεις. Δεν γνωρίζω καθόλου εάν μπορεί να πιάνει αντικείμενα, ειλικρινά αμφιβάλλω και νομίζω ότι αυτό γίνεται προς χάριν της σειράς που αναφέρεις.

Φιλικά

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 11:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΩΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ "ΔΟΥΝ";


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 11:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios
Εχω την εντύπωση οτι τα Αστρικά σώματα δεν είναι ορατά απο τους υπόλοιπους , μιας και κινούνται σε διαφορετική διάσταση (αιθερική).

Παλιότερα σε ένα ντοκιμαντέρ που ασχολήθηκε με τα Αστρικά ταξίδια υπήρχε ενας ερευνητής που έλεγε την εμπειρία του λέγοντας οτι εκανε βόλτα με το Αστρικό του σώμα στον δρόμο και κανένας δεν μπορούσε να τον αντιληφθεί.

Αυτά τα ολίγα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 12:47:15  Εμφάνιση Προφίλ
Κι' όμως φίλοι μου, έχει αναφερθεί ότι κατά την διάρκεια ΑΠ, μπορεί κάτω από ορισμένες συνθήκες να σε δει κάποιος. Δυστυχώς ούτε σε αυτό το επίπεδο έχω "φτάσει" (δεν ξέρω αν θα φτάσω ποτέ) ούτε και γνωρίζω το πως γίνεται αυτό. Όμως μπορώ να το "ψάξω" λιγάκι να δω αν θα βρω κάτι στο θέμα.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 13:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1
Αγαπητοί φίλοι

Παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον το θέμα σας αν και, ομολογώ, δεν έχω πολλές γνώσεις γύρω από αυτό!
Πιστεύω πως η επίτευξη ενός τέτοιου ''ταξιδιού'' θα πρέπει να είναι συγκλονιστική!

Προσωπικά δέχομαι πως κάτι τέτοιο είναι εφικτό, αν λάβουμε υπ' όψη τις τεράστιες -κι ανεξερεύνητες- δυνατότητες του ανθρώπινου εγκεφάλου, τον οποίο θεωρώ, πέραν των άλλων, και σαν ένα ισχυρότατο πομπό και δέκτη!

Όμως ποιος παίρνει μέρος σ' ένα τέτοιο ταξίδι? Ο εγκέφαλος ή η ψυχή?
Και όταν επιτευχθεί η αστρική προβολή έχει κανείς συνείδηση τι ακριβώς συμβαίνει? Και μπορεί να κατευθυνθεί όπου θέλει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 16:23:23  Εμφάνιση Προφίλ
Καλό μου φιλαράκι...

Για να κάνεις ένα τέτοιο "ταξίδι" πρέπει να συνηγορούν και τα δύο! Πρέπει το σώμα σου να "κοιμάται" και το μυαλό να είναι ξύπνιο. Χρειάζεσαι το μυαλό σου για να δίνει τις εντολές και την ψυχή σου για να το ζήσει!

Όταν επιτευχθεί η ΑΠ, σταδιακά, μπορείς να ελέγχεις τα ταξίδια σου και να πας όπου επιθυμεις. Φυσικά αυτό γίνεται σιγά-σιγά όπου μαθαίνεις πως να ελέγχεις την ΑΠ γιατί στην αρχή είναι δύσκολο ακόμα και να μετακινηθείς/δεις.

Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι οι επιλογές σου είναι αμέτρητες, φτάνει να το ζητήσεις!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 16:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1
Οι απαντήσεις σου, καλή μου Oneiric, όπως πάντα σαφέστατες και εξαιρετικά διαφωτιστικές!

Αναρωτιέμαι όμως, πως μια τέτοια διεργασία, που είναι καθαρά θέμα υποσυνείδητου, δεν συμβαίνει αυτόματα?

Γιατί ο εγκέφαλός μας, εκεί κατά το ξημέρωμα, όταν βρισκόμαστε σ' εκείνη την περίεργη κατάσταση, να μη κάνει αυτό το ταξίδι μόνος του?

Μήπως κάποια ''ζωντανά'' όνειρα, όταν π.χ. βλέπουμε ότι πετάμε, ή όταν συναντάμε αγαπημένα πρόσωπα, είναι στην πραγματικότητα αστρική προβολή?

Δεν ξέρω αν τα ερωτήματά μου ακούγονται απλοϊκά, αλλά είμαι ανοιχτός σε κάθε πληροφορία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 17:05:31  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντα ευγενικός ο φίλος μου!

Υπάρχουν άνθρωποι στους οποίους έχει δοθεί αυτό το δώρο! Άνθρωποι που έχουν αυθόρμητα ΑΠ χωρίς καμία προσπάθεια... δυστυχώς δεν ισχύει για όλους μας.

Πολλές φορές και 'γω έχω αναρωτηθεί εάν τα "ζωντανά" όνειρα είναι ΑΠ, δυστυχώς δεν έχω απάντηση, φίλε μου.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 17:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1
Πράγματι, είναι κρίμα καλή μου φίλη, που δεν συμβαίνει αυτό αυτόματα σε όλους μας!

Εάν, ωστόσο, μπορεί να το πετύχει κανείς και με εξάσκηση, τότε υπάρχει ελπίδα!

Θα επανέλθω σύντομα πιο μελετημένος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 04:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
quote:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΣΗ:

ΣΕ ΜΙΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ) ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟ "ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ" ΕΙΝΑΙ "ΥΛΙΚΟ ΣΩΜΑ".

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΙΧΟΥΣ Κ.Α. ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΑΝΤΙΚΙΜΕΝΑ Κ.Τ.Λ.

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΥΤΟ Η ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ... ΤΑΙΝΙΑ;



ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΣΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ ΔΥΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΤΙΑ ΚΤΛΠ...ΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΩΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΩΜΑΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΝΩ ΕΣΥ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΔΕΝ ΘΥΜΟΜΟΥΝΤΟΥΣΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΣΕ ΤΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ WICCA ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΣΩΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΟΡΑΤΟ ΣΤΑ ΚΟΙΝΑ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΥΛΙΚΟ...
ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ!
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 05:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist
Δηλαδή η αστρική προβολή είναι ότι νάνε? Μπορεί να κάνεις αστρική προβολή να πάρεις φόρα να περάσεις μέσα από τον τοίχο και να καρφωθείς απάνω του? η μπορεί να πάς να πετάξεις από το μπαλκόνι και να πολτοποιήσεις τα αυτοκίνητα που περνάνε? Η μπορεί να βγεις και να πάς να πατήσεις κάτω αλλά να περάσεις μέσα από το πάτωμα και να βρεθείς στης γειτόνισσας το κρεβάτι?

Δεν ξέρω, αλλά εγώ πάντως δεν το συνιστώ

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 05:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
ΦΙΛΕ SATANIST ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ........ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ Η ΩΡΑ
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΙΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ
ΜΗΝ ΤΑ ΓΕΛΙΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΛΑ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 01:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist
Όταν από μία επιστημονική μελέτη λείπει το humor (έστω και το κρύο) τότε καταντάει βαρετή.Αλλά εγώ σου προτείνω καθώς το διαβάζεις να το φαντάζεσαι σαν να γίνετε.

anyway...

Ακόμα και αυτοί που έχουνε κάνει αστρική προβολή δεν μπορούνε να πούνε τι είναι με σιγουριά, δεν υπάρχουν αποδείξεις για το τι ακριβός είναι, ταξίδι στις διαστάσεις, ταξίδι στο υποσυνείδητο, συνειδητό κοινό όνειρο με άλλους κτλ. Εδώ δεν έχουμε καταφέρει να κατανοήσουμε εάν ο κόσμος που ζούμε είναι αληθινός η όχι, και θα κάτσουμε να ορίσουμε τις υπόλοιπες διαστάσεις?

Έχουμε την ύλη όπου μας προσφέρει τρομερή απόλαυση, οι άλλες διαστάσεις τι έχουν? Μήπως αυτή είναι η καλύτερη? Είναι καμία άλλη? Είναι ο παράδεισος (λολ), η μήπως η Μύκονος?

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 16:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze
Ω Θεέ μου...

Πριν αρχίσω να διαβάζω τα forums του esoterica, δεν είχα ξανακούσει ποτέ καν τον όρο "αστρικη προβολή". Διαβάζω αποσπασματικά εδώ και αρκετές μέρες αυτά που γράφονται εδώ μέσα , αλλά δε μου ήταν τίποτε οικείο...ώσπου πριν από μερικά λεπτά "εφαγα flash" !!!
Κάποτε μου συνέβη ένα περιστατικό, το οποίο δε θα αναλύσω αυτή τη στιγμή με λεπτομέρειες, επειδή πιστέυω ότι θα ταίριαζε καλύτερα στο forum με τις παράξενες ιστορίες. Θα πω όμως 2 βασικά πράγματα. Το ένα είναι ότι ξύπνησα έπειδή νόμιζα πως έκανε σεισμό - μέχρι που κατάλαβα ότι εγώ είχα "σπασμούς" (δε μου είχε ξανασυμβεί πριν). Ξανακοιμήθηκα και ξαναξύπνησα 2 ή 3 φορές για τον ίδιο λόγο, μόνο που την τελευταία φορά ο "σεισμός" ήταν ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ...Και είδα κάποιον να με κοιτά ("φάντασμα" ). Δεν είχα την αίσθηση ότι ήμουν έξω από το σώμα μου, ούτε είχε αλλάξει κάτι στο δωμάτιο. Ολα ήταν "φυσιολογικά", απλά κάποιος στεκόταν δίπλα μου και με κοίταζε...!!

Τώρα σκέφτηκα ξανά τη λέξη "κραδασμούς" που έχουν χρησιμοποιήσει πολλοί απο εσάς και αναρωτιέμαι...Τι πιστέυετε ?

υ.γ. Η ιστορία μου έχει κι άλλες "παραμέτρους". Δεν ξέρω αν είναι σημαντικές

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 21:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΤΑ ΑΣΤΡΙΚΑ ΣΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΟΡΑΤΑ, ΣΩΣΤΑ;

ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΡΑΤΑ;

(ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΩΜΑΤΑ);


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 15:04:31  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε katze, μάλλον επρόκειτο για τον "οδηγό" σου, που προσθάθησε να έρθει σε επαφή μαζί σου.

Φίλε wicca, τα αστρικά σώματα κάτω από ορισμένες συνθήκες μπορούν να γίνουν ορατά. Ας μην ξεχνάμε τις τόσες μαρτυρίες σε πάρα πολλά βιβλία της ΑΠ.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 21:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΑΡΑ, ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΩΜΑΤΑ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. Ε;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tonouxten
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 23:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonouxten
Γεια σε όλη την παρέα!
Εδώ και αρκετό καιρό παρακολουθώ τις συζητήσεις σας.Διάβασα και τις 2 πλευρές για αυτό το θέμα, το οποίο είχα συναντήσει για πρώτη φορά…παλιότερα.
Μου φάνηκε συναρπαστική η ιδέα όταν το πρωτοδιάβασα από ένα βιβλίο…και νομίζω wicca ότι είναι το ίδιο βιβλίο που διαβάζεις εσύ τώρα!
Δεν εφάρμοσα τίποτα…δεν θυμάμαι το γιατί, ίσως να είχα διαβάσει σε κάποιο άλλο βιβλίο ότι μπορεί να και λίγο επικίνδυνο.
Σαν ιδέα την βρίσκω ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ…να μπορεί να πας όπου ΘΕΣ!
Μπορείς όμως να πάς όπου θες? Μήπως υπάρχουν κάποια όρια…που κάποιος που δεν έχει ασχοληθεί άλλη φορά με πνευματικά θέματα, να μην τα γνωρίζει? Και αν υπάρχουν πότε πρέπει να σταματήσει?
Αν τα ξεπεράσεις όμως, είτε είσαι πνευματικά ώριμος είτε όχι θα πρέπει να δεχτείς τις συνέπειες των πράξεών σου…..Είσαι όμως έτοιμος για κάτι τέτοιο?
Θα μου πεις ότι όλα τα πράγματα εμπεριέχουν κάποιο είδος κινδύνου. Ακόμα και τα όνειρα που βλέπουμε στον ύπνο μας αν χρησιμοποιηθούν λανθασμένα μπορούν να σε βλάψουν! Τα πάντα κρύβουν και το καλό κ το κακό στοιχείο μέσα τους. Στο χέρι μας είναι πως θα τα χρησιμοποιήσουμε………


Υ.Γ. Καλωσορίζω και το καινούργιο μας μέλος…τον WICCA! (XA….XA!)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 16:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
Ειρηνάκι :):):)
ξέρεις μήπως καποιο βιβλίο που να μιλαει αποκλειστικα για την ΑΠ ? Θέλω να μυήσω έναν φίλο μου στην ΑΠ και θα ήθελα να του πω να παρει καποιο βιβλίο , αλλα δυστυχως για ΑΠ όσα έχω διαβάσει δεν ήταν σε ένα μόνο βιβλιο αλλα σε διαφορα και έτσι όσα ξερω τα ξερω απο μία μίξη στοιχείων . Ξέρεις μήπως καποιο συγκεκριμενο βιβλίο ?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 18:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless
ΧΧχχμμμΜΜμμ δεν ρώτησες εμένα αλλά κάτι βρήκα και εγώ !!!
Ισως………

Συγγραφέας: Μπεζάντ, ʼννα | Leadbeater, Charles Webster
Κατηγορία: Μεταφυσική
Εκδότης: ΔΙΟΝ
Ημερ/νία έκδοσης: 2000
Αριθμός σελίδων: 54
Τιμή εκδότη: 6.00€

Περιγραφή:

[...] Ο άνθρωπος, πολυδιάστατη ύπαρξη, διαθέτει κανάλια επικοινωνίας ανάλογα με τους φορείς αντίληψης που χρησιμοποιεί. Η συγγραφέας εκθέτει τις δυνατότητες που αναπτύσσονται μέσα από τέτοιες διαδικασίες και το τι πρέπει να ξέρει ο άνθρωπος γι' αυτές.
http://www.protoporia.gr/protoporia/product.asp?sku=85370

ΧμμχΧχμμμ Ναι , ναι ...
Αστρική προβολή

Συγγραφέας: Ντένινγκ, Μελίτα | Φίλιπς, Όσμπορν
Κατηγορία: Μεταφυσική
Εκδότης: ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ
Ημερ/νία έκδοσης: 1991
Μεταφραστής: Κωστελένος, Δ. Π.
Αριθμός σελίδων: 233
Τιμή εκδότη: 12.00€

Περιγραφή:

Κάντε το δικό σας αστρικό ταξίδι, αποκτήστε μια εξωσωματική εμπειρία: Πρακτική μέθοδος.
http://www.protoporia.gr/protoporia/product.asp?sku=56206
*Για ονλινε παραγγελιά !/!
Ελπίζω να βοήθησα κάπως.
[ δεν τα έχω διαβάσει αλλά δεν έχεις κάτι να χάσεις ]
(αν πας σε ένα βιβλιοπωλείο θα βρεις μπόλικα !)

Φιλικά Γιάννης !

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 19:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

ΦΙΛΕ tonouxten, ΜΑΛΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ...
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ:

quote:

Υ.Γ. Καλωσορίζω και το καινούργιο μας μέλος…τον WICCA! (XA….XA!)



ΤΙ ΕΙΝΑΙ;


ΝΑΙ ΒΟΗΘΗΣΩ;

ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΜΗΛΑΕΙ ΓΙ' ΑΥΤΟΥΣ) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.

Tιμή:12,00 €,10,80 €, έκπτωση 10%
Εκδόσεις: ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ
Σελίδες: 234


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 13:31:18  Εμφάνιση Προφίλ
Seekeraki, δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω κανένα βιβλίο. Ένα διάστημα και αφού είχα διαβάσει ότι Αγγλικό υπήρχε (και ιδιαίτερα online), έψαχνα σαν τρελή να βρω Ελληνικά βιβλία. Δυστυχώς όμως δεν υπήρχε τίποτα ιδιαίτερα αξιόλογο. Ειδικά αυτό που σου προτείνει ο φίλος wicca, το έχω διαβάσει και δεν μου άρεσε καθόλου. Πιστεύω ότι σε μπερδεύει πιο πολύ, με όλες τις θεωρίες του & τις πρακτικές του ασκήσεις. Αυτό που προτείνει ο φίλος Γιάννης δεν το έχω διαβάσει και δεν έχω άποψη.

Υ.Γ. Σε περίπτωση που θέλεις μπορώ να σου προτείνω μερικά sites που προσωπικά με βοήθησαν πάρα πολύ.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 18:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
ΤΙ?????
ΠΩΣ ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΑΠΕΥΘΥΝΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ???

απλως ρωτησα την ειρηνη επειδή έχει... πρακτική εμπειρία επι του θεματος και υπεθεσα ότι θα ξερει περισσότερα .
ευχαριστω πολύ...
μαλλον λεω να παραγγείλω το δευτερο που μου προτείνεις ( έχει περισσότερες σελίδες :):) )...
αν αξίζει θα το προτείνω και στον φιλο μου . καλυτερα να είμαι σίγουρος πριν του προτεινω κατι που ίσως να επιφερει τα αντίθετα αποτελεσματα και απο την άλλη... όλο και κατι καινουργιο θα μαθω .
ευχαριστώ .
( εκεινο που είπες για τα βιβλιοπωλεία... πρέπει να εισαι αθηνα ε? επαρχία στα βιβλιοπωλεία ελαχιστα έχει επαυτων των θεματων . σχεδονότι έχωπαρει τα έχω παραγγείλει .)
αλλα τωρα που το ξανασκέφτομαι...θα ψαξω και λίγο μονος μου στο νετ μήπως βρω κατι . αν όχι , το βιβλιο που λες θα το παρω σίγουρα

wicca , και το δικό σου φαινεται ενδιαφερον αλλα εφόσον η ειρηνη δεν το θεωρεί διαφωτιστικό λεω να το αφησω . ευχαριστω παντως...


ειρηνούλα... απο αγγλικα sights άλλο τίποτα! έχω παει στο yahoo και έχω μπει σε δεκαδες...
αν όμως θεωρείς ότι υπα΄ρχει κανενα συγκεκριμενο που αξίζει αρκετα να το επισκευτω , γραψτομου.


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 21:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris
Ax...akoma TO PALEVW NA VGW APO TO SWMA MOU KAI TPT GMT ((((((swma apoPSe kai pali nikisesssss............................. ;)

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 22:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
quote:
wicca , και το δικό σου φαινεται ενδιαφερον αλλα εφόσον η ειρηνη δεν το θεωρεί διαφωτιστικό λεω να το αφησω . ευχαριστω παντως...


ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΕΠΙΔΗ Η ΕΙΡΗΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΙΚΟ...; ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ; Ε; Α, ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy