ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 18:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Οχι ..οχι .. εγώ τυραννώ με την καλή άποψη.. το εννοώ .. δεν το λέω με ειρωνία..

το ξέρω αυτό allzzaro.
Έχεις αυτήν την αίσθηση του χιούμορ και του πειράγματος, που δεν εστιάζονται προσωπικά.
Αυτό μου αρέσει.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 19:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
το ξέρω αυτό allzzaro.
Έχεις αυτήν την αίσθηση του χιούμορ και του πειράγματος, που δεν εστιάζονται προσωπικά.
Αυτό μου αρέσει.

H οξυδέρκεια σου... είναι κάτι απο τα πολλά που σε διακρίνουν...και γιαυτό σου αρέσει....

αλλά.. εγώ νοιώθω οπως....

που βλέπει ενα κουμπί και ενώ δεν εχει κανένα λόγο να το πατήσει.. αυτός το πατά....


εεε.. ξέχασες το αλλο.. τον vrill

Edited by - allzzaro on 19/10/2005 19:05:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 19:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

εεε.. ξέχασες το αλλο.. τον vrill

Καθόλου δεν τον έχω ξεχάσει.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 19:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης
Ostria
quote:

Τελικά θα έπρεπε να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος σε "deja vous".
Ολα έχουν ξαναειπωθεί, όλα έχουν ξανασυζητηθεί και έμειναν σε εκκρεμότητα, όπως προβλέπω ότι θα μείνουν και τώρα.

Ακολουθώντας την συμβουλή του λαμόγιου, είπα και γω να ανοίξω τυχαία μία σελίδα από την Πολιτεία του Πλάτωνα και να αντιγράψω μία προτασούλα από εκεί μέσα. Και έπεσα στην περίπτωση (είναι το κληρονομικό χάρισμα γμτ!):

"Αριστα λοιπόν δεν κυβερνάται εκείνη η πόλις, εις την οποία οι περισσότεροι λέγουν συγχρόνως και επί των αυτών περιστάσεων: αυτό με ενδιαφέρει και αυτό δεν με ενδιαφέρει;"


Μήπως θα μπορούσαμε τελικά αυτό να το κάνουμε πράξη;
Ολα τα μέλη εκτός των νέων εγγραφών; (αυτοί αποκλείονται για ευνόητους λόγους)
Επώνυμα;
Για τις διαγραφές;
Για το σφράγισμα θεμάτων;
(Αν τα καταφέρουμε θα είμαστε το πρώτο site παγκοσμίως που θα λειτουργεί μέσα από δημοκρατικές διαδικασίες! )


Πολύ καλή ιδέα ! Αξίζει τουλάχιστον μια δοκιμή..
Πιστεύω πως αν ήδη εφαρμοζόταν πολλοί από τους αξιόλογους συνομιλητές δεν θα είχαν διαγραφεί. Δεν θα υπήρχε ανάγκη να προκληθούν οι διαγραφές.

Τουλάχιστον να φτάσει σε ένα πρακτικό αποτέλεσμα η κουβέντα πέραν των ανεπιθύμητων διαγραφών.


Edited by - Δημήτρης on 19/10/2005 19:19:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 19:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Καθόλου δεν τον έχω ξεχάσει.

Ωραία.. Πώς την βλέπετε την ιδέα να τον κάνετε συντονιστή...

Χλωμή.. εε..

Η ιδέα να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός του??

Είναι μία χειρονομία καλής θελήσεως.. απο πλευράς σας.. και είμαι σίγουρος .. οτι και ο vrill θα το εκτιμήσει ιδιαίτερα...
είμαι σίγουρος... ξέρω.. οτι δεν πρέπει να ανακατευτώ.. οπως ξέρω οτι ``οποιος μπερδεύετε με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες`` αλλά σου είπα Αμαλία.. οτι νοιώθω την ανάγκη να πατήσω αυτό το κουμπί....
και οτι γίνει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 19:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Πιστεύω πως αν ήδη εφαρμοζόταν πολλοί από τους αξιόλογους συνομιλητές δεν θα είχαν διαγραφεί.

Μπορούμε να κάνουμε μια νέα αρχή.

Ας απλώσει κάποιος πρώτος το χέρι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 20:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004
quote:
που βλέπει ενα κουμπί και ενώ δεν εχει κανένα λόγο να το πατήσει.. αυτός το πατά....

Δέν υπολογίζει τίποτα ο άνθρωπος βλέπεις, ας κάνουμε μιά νέα αρχή μαζί του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 21:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
Ας απλώσει κάποιος πρώτος το χέρι...

ελπίζω να υπάρξουν πολλά χέρια,γιατί όσα και να είχαμε/"δεν δύνανται" να απλωθούν περεταίρω//κάποιος τα κόβει για σαλάτα!

Απαντήσεις στα "ερωτήματα" πότε θα υπάρξουν;
ξαναματαρωτώ η γραφική:(--ποτέ το ξέρω/το εχουμε ξαναζήσει/γιαυτο λέω ακομη τα ιδια/αν αλλαζε κατιτις θα καναμε και καποια προοδο στα διασδικαστικα και ουχί εσωτεριστικα//γιατι το να συζητάς με ξυλινη γλωσσα όταν τρως σουβλακια κομματι οξυμωρο το βρισκω αδερφέ..)
μπορείτε να είστε φυσιολογικοι ωρε;
να τα λέτε κατα πως αρμοζει στις στιγμες;
αμ δε μπορειτε/εχετε ενα προσωπειο νααα ,να κουβαλάτε/προσοχι προσοχη
το προσωπειο κάποτε παρα-μορφώνεται.και κανένας που δεν εφτασε στην απλοτητα δεν είναι μήτε όμορφος/μήτε παιδί.

Ναι,βρε!"εκτος θέματος",Αμαλίαμου/τα εντός δεν ξέρω πότε θα τακατανοήσεις.
"συγνώμη κιόλας",όπως θα'λεγε και η νεόφυτη...)
Για δειτε αυτά//δεν χρίζουν μετάφρασης,είναι "του λαού",σαν όλους εμάς δηλαδή..

*Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει..δέκα μέρες(εδώ σελίδες) κοσκινίζει.
*Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ.
*Άλλα λέει η γιαγιά μου,άλλα ακούν τ'αυτιά μου.
*
*
*
Ας κάψει κάποιος τονκαρνάβαλο επιτέλους.
Τώρα πια και ο ίδιο ο αρχηγός της Mητρόπολης συμφώνει ότι η παρουσία του κακού ειναι δημιουργική!
Αν όμως το πει άλλος πρώτος είναι προτεινόμενος.
Να ρωτήσω σαν μια αθώα κορασις:Γιατί;


Ατμα η ιδιοτελής*


*Είναι που έχω δρομολογησει τόσα εδώ μέσα και θα μου χαλάσει η δουλειά!Το να δίνεις την ψχ σου, πλέον είναι θέμα συμφέροντος,αν δε διατηρείς δρώμενα που αποφέρουν "κέρδη και δόξα" είναι μάλλον προσφορά στο κοινωνικό σύνολο///όχι στο μικρό "εγώ"//ναι,καλά κατάλαβες.ψεματάκια ΔΕΝ λέμε//λυπούμεθα κύρι-ες και -οι//όποιος αντέχει την αλήθεια(την μικρη η την μεγάλη ,αφου μιλάμε σε όλα τα επιπεδα και όχι μόνο σ'"ένα" //..εχει κάνει ένα τόσο δα βήμα αυτογνωσίας/τ'άλλα όλα είναι μπλα-μπλα-μπλα...ξέρετε εσείς.)

συγνώμη ποιος θα μας ζητήσει;
κανείς.
γνωστό /και αποδεκτό/
ο καθένας γράφει το κάρμα του.σωστά φιλη μου;
ε λοιπόν σκεψου να έχεις βλαψει ψχς τι κάρμα θα παραδώσεις.
χαιρομαι λοιπόν που κοιμάμαι ησύχως,μιά ζωη τώρα.

φως και αγάπη και στους χλευάζοντες...


cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 19/10/2005 21:44:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 21:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αγαπητέ Δημήτρη, την πρόταση αυτή την έκανε πρώτος ο pixeldream (και αν θυμάμαι καλά την έχουν κάνει και μερικοί άλλοι στο παρελθόν). Αρχικά την απέρριψα ως μη εφαρμόσιμη (μιάς και στηρίζεται στην ωριμότητα και την υπευθυνότητα των μελών) αλλά μετά από δεύτερη σκέψη την βρήκα ενδιαφέρουσα, έστω ως ένα "στοίχημα" (όπως θα έλεγαν και οι πολιτικοί) που θα είχε ενδιαφέρον να δούμε αν μπορούμε να κερδίσουμε. Θα πρότεινα λοιπόν να το κάνουμε δοκιμαστικά, ας πούμε για 15 μέρες να δούμε τι αποτέλεσμα θα είχε.


Μία εξίσου ή και περισσότερο τολμηρή ιδέα στο θέμα των συντονιστών, είναι να βάλουμε συντονιστές όλους αυτούς που φωνάζουν ότι δεν γίνεται σωστός συντονισμός. Επειδή όπως λέει και ο λαός "όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέει..." ας τους βάλουμε συντονιστές -πάλι για μια συγκεκριμένη περίοδο- να δούμε (και να δουν και οι ίδιοι) αν αυτοί θα μπορέσουν να ανταποκριθούν καλύτερα σε αυτή την θέση.

Πείραμα και αυτό, αλλά και ο πειραματισμός δεν είναι μία εσωτερική (ή εσωτερίστικη?) μέθοδος;!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 23:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης
Αγαπητή Ostria,

Πολύ ωραία και η δεύτερη ιδέα, να γίνουν για λίγο συντονιστές τα μέλη που θεωρούν ότι δεν υπάρχει σωστός συντονισμός επειδή αυτός δεν εξυπηρετεί τη μικρή προσωπική τους αλήθεια.
Καταλαβαίνω ότι η θέση των συντονιστών είναι πολύ δύσκολη και λεπτή ειδικά επειδή έχουν να κάνουν με άτομα πολύ ιδιόμορφων ψυχοσυνθέσεων που όταν βρεθούν σε άβολη θέση τρέχουν αλλόφρονες από τόπικ σε τόπικ και πετάνε αερολογίες κάνοντας θόρυβο και σαματά.

Οι συντονιστές είναι απο τους αδικημένους της ιστορίας. Οφείλουν να βλέπουν το φόρουμ ως σύνολο ενώ τα μέλη θέλουν να προβάλουν την δική τους μικρή αλήθεια στο σύνολο του φόρουμ. Προσωπικά δε θα ήθελα να βρεθώ στη θέση και γι’ αυτό εκτιμώ το έργο τους και στέκομαι με σεβασμό στις αποφάσεις τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 01:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
"Κάποτε μια μικρή Γιαπωνέζα σε ένα ψαροχώρι έμεινε έγκυος, αλλά συνέχισε να ζει στο σπίτι των γονιών της. Όλοι οι κάτοικοι του χωριού την πίεζαν να ονοματίσει τον πατέρα του παιδιού, να καταδείξει αυτόν τον αρνησίθρησκο. Τελικά, έπειτα από πολλές κουβέντες οργής, ομολόγησε:
"Είναι ο ιερέας", είπε.
Οι χωρικοί βρήκαν τον ιερέα και τον έφεραν σε αντιπαράθεση με τα λεγόμενα της κοπέλας.
"Ώστε έτσι;" ήταν το μόνο που είπε.
Για πολλούς μήνες όλο το χωριό μισούσε αυτόν τον απλοϊκό ιερέα. Κάποια στιγμή ένας νεαρός ο οποίος απουσίαζε για ένα διάστημα από το χωριό επέστρεψε και ζήτησε να παντρευτεί την κοπέλα. Παραδέχτηκε ότι αυτός ήταν ο πατέρας του παιδιού και ότι η κοπέλα είχε σκαρφιστεί αυτήν την απίθανη ιστορία με τον ιερέα για να τον προστατεύσει. Όταν οι χωρικοί πήγαν στον ιερέα για να του ζητήσουν συγνώμη, αυτός είπε:
"Ώστε έτσι;""

R.A. Johnson

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 01:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
allzzaro
δεν σου απάντησα στις προτάσεις - ερωτήσεις σου.
Σχετικά με τον Vril, εννοώ.

Είναι γιατί κι εγώ,
είμαι λίγο "τύρρανος" και θέλω να σε κουράσω

quote:
Με κουράζουν τα κατεβατά Αμαλία.. και αυτός είναι και ο λόγος που παρουσιάζομαι.. αδιάβαστος...

Αν και δε γράφουμε κανένα διαγώνισμα,
πιστεύω πως μπορείς να βρεις κάποιες απαντήσεις στις προηγούμενες σελίδες.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 11:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

Καιρό έχουμε να τα πούμε και δυστυχώς δεν κάνω ευχάριστο ποδαρικό σε αυτό το topic.

Για να είμαι ειλικρινής γράφω μετά από πρόσκληση να επισκεφτώ αυτό το topic, αλλά και για να είμαι πιο ειλικρινής δεν μπόρεσα να αποκτήσω μια συνολική και επαρκή εικόνα για το πώς έχει η προβληματική και στενόχωρη αυτή κατάσταση. Από τα λίγα που μπόρεσα να διαβάσω πριν "χάσω την μπάλα", κατάλαβα ότι μάλλον πρόκειται για έναν "γόρδιο δεσμό" που δεν μπορώ ούτε να τον λύσω, ούτε να τον κόψω.

Έτσι απλώς θα δηλώσω κάποια πράγματα που νιώθω ή που γνωρίζω και με λύπη μου θα αναγκαστώ να παραδεχτώ ότι δεν μπορώ να αφιερώσω τόσο χρόνο για διάβασμα και συζήτηση έτσι ώστε να αποκτήσω μια πλήρη εικόνα. Οι προτεραιότητες στη ζωή μου έχουν αλλάξει τους τελευταίους μήνες και δεν στοχεύω, εύκολα, να τις αναθεωρήσω.

Πρώτον: Σε αυτήν την διαμάχη εμπλέκονται φιλικά και αγαπητά μου άτομα και από τις δύο πλευρές.

Δεύτερον: Παραμένοντας έξω από αυτήν την ιστορία και μη-παρακολουθώντας την από κοντά, θα παρακαλέσω να μην προσκληθώ (ούτε βέβαια και να προκληθώ) να πάρω θέση υπέρ ή ενάντια κάποιου. Δεν θα είμαι δίκαιος.

Τρίτον: Το τελευταίο διάστημα, πριν αυτό-συνταξιοδοτηθώ από την ενεργή συμμετοχή μου στο forum, είχα κουραστεί από κόντρες και στεγνές αντιπαραθέσεις. Σε αυτό έχει δίκιο ο Ryche.

Τέταρτον: Δεν είναι όμως αλήθεια ότι είχα κάποιο πρόβλημα με την συντονιστική ομάδα του site. Δεν αισθάνθηκα ποτέ ότι δεν με κάλυψαν ή ότι με παραπέταξαν και με αγνόησαν. Ήταν καθαρά δική μου απόφαση, που μάλιστα στεναχώρησε κι εμένα και κάποιους από αυτούς.

Πέμπτον: Συνεχίζω να βοηθώ δημοσιεύοντας, όποτε μπορώ, στο τμήμα X-Paths του Pathfinder ενδιαφέρουσες ειδήσεις και άρθρα από το διεθνές Ίντερνετ. Και δεν αισθάνθηκα ποτέ ότι κάποιος ή κάποιοι έχουν κλείσει τον δρόμο της επιστροφής στην ενεργή συμμετοχή μου.

Έκτον: Έχοντας για χρόνια διαχειριστικό ρόλο στο forum γνωρίζω πόσο ψυχοφάγο είναι αυτό και θα σας παρακαλέσω να δείξετε επιείκια σε αυτούς που παίρνουν τον άχαρο και δύσβατο αυτό δρόμο. Ακόμα κι αν γίνονται λάθη (αναγνωρίζοντας πολλά από αυτά που είχα κάνει κι εγώ) να ξέρουμε ότι λάθη δεν κάνει ποτέ, όποιος δεν κάνει τίποτε.

Έβδομον: Ελπίζω σε λίγο καιρό αυτή η δυσάρεστη κατάσταση να είναι παρελθόν και το μόνο που να μείνει να είναι η μεγαλύτερη αυτογνωσία που θα έχουμε κατακτήσει.

Όγδοον: Να επαναλάβω και να τονίσω την παράκληση που έκανα στο δεύτερο σημείο.

Ένατον: Ένατο δεν έχει... Απλά μου αρέσει ο αριθμός εννέα και είπα να κλείσω με αυτόν

Αντί επιλόγου... ευχολόγιο-σύμβολο-φατσούλες

Από
...

να γίνουμε

...


Ή θα σταθείς όρθιος ή θα σε στήνουν όρθιο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 17:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
ΑΜΑΛΙΑ
quote:
Είναι γιατί κι εγώ,
είμαι λίγο "τύρρανος" και θέλω να σε κουράσω

XEXE... ετσι ε... ναί αλλά μεχρι πότε ομως.. η τυραννία.. ??


quote:

Αν και δε γράφουμε κανένα διαγώνισμα,
πιστεύω πως μπορείς να βρεις κάποιες απαντήσεις στις προηγούμενες σελίδες.

Αυτο το λές.. γιατί.. είσαι παιδί ακόμα.. εγώ ο δόλιος εχω και πρεσβυωπία.. και μυωπία.. και μου την δίνουν τα γυαλιά... γιατί με τυραννάς τόσο... ελεος...

ουφ.. κοίταξα.. βρήκα .. τα πάντα εκτός απο αυτό που θέλω...μέχρι και δηλώσεις για την μαντάμ Ούρσουλα.. εεε. βρήκα και αλλα .. αυτό συγκράτησα..ομως.. βλέπεις εκτός απο την πρεσβυωπεία.. είναι και αυτή η ρημάδα η άνοια...

Edited by - allzzaro on 20/10/2005 17:48:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 18:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Χαίρεται αγαπητέ allzzaro, πως τα πάμε?

Δεν πιστεύω να νόμιζες ότι δεν θα σε τυραννήσω λιγουλάκι, με κάλεσες και έφτασα. Λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ.

Κοιτάχτε πως το βλέπω φίλτατε....δεν θα με παρεξηγήσεις βέβαια...

Έλα βρε πες την αλήθεια τώρα που είμαστε οι δύο μας, δεν θα το πω πουθενά...σου την βάρεσε για τα άλλα δύο topic?
Δεν φταίω ρε φίλε, επέμενες... εγώ σου έλεγα άστο να πάει καλέ μου, τίποτα εσύ, εκεί..."όχι θα μου εξηγήσεις"....
σου εξήγησα και εγώ τι να κάνω, δεν με παρεξηγείς έτσι?

Εσύ την έκανες με ελαφρά πηδηματάκια... τι να κάνω εγώ να σε πιάσω από το αυτί? να τρέξω ξωπίσω σου? να ανεβάσω λάβαρα?
δεν με παρεξηγείς βέβαια ....

Και τώρα που ακούσαμε αυτές τις βαρυσήμαντες δηλώσεις του κυβερνητικού εκπροσώπου, πάμε σε διαφημίσεις. Μην φύγετε σε λίγο ξανά μαζί, με την βοήθεια των εκλεκτών καλεσμένων μας θα προσπαθήσουμε να διερευνήσουμε τις κατηγορίες που εκτοξεύτηκαν για αυτό τον φτωχό πλην τίμιο πολιτευόμενο (κατά το "είμαι ένας φτωχός και μόνος καου μπους" βλέπε Λουκυ Λουκ). Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 18:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Χαίρεται αγαπητέ allzzaro, πως τα πάμε?


Bρε-βρε σαν τα χιόνια...

quote:
Έλα βρε πες την αλήθεια τώρα που είμαστε οι δύο μας, δεν θα το πω πουθενά...σου την βάρεσε για τα άλλα δύο topic?
Δεν φταίω ρε φίλε, επέμενες... εγώ σου έλεγα άστο να πάει καλέ μου, τίποτα εσύ, εκεί..."όχι θα μου εξηγήσεις"....
σου εξήγησα και εγώ τι να κάνω, δεν με παρεξηγείς έτσι?

Ωπα.. περίμενε.. ενα.. ενα.. με το μαλακό.. απο οτι αντιλαμβάνομαι .. λοιπόν σε εμένα θα τα λές... για ποιά αλλα δύο τόπικ ομως μιλάς..?? μετά τι επέμενα..?? και σου είπα ..."όχι θα μου εξηγήσεις"?? δεν θυμάμαι...... εγώ το μόνο που θυμάμαι είναι οτι αναφέρθηκα στα περί ``κυβερνητικού εκπροσώπου`` τα αλλα δεν τα θυμάμαι ο έρμος.. τα ξέχασα.. μα τι εχω πάθει.. βοήθεια

quote:
Εσύ την έκανες με ελαφρά πηδηματάκια... τι να κάνω εγώ να σε πιάσω από το αυτί? να τρέξω ξωπίσω σου? να ανεβάσω λάβαρα?
δεν με παρεξηγείς βέβαια ....

Την έκανα ε..?? για να το λές.. μάλλον έτσι θα είναι...
αλλά απο που βρε παιδί μου την έκανα..
εεεε.. να σε παρεξηγήσω
εγώ.. οχι.. οχι.. δεν κάνω εγώ τέτοια πράγματα ... λέγε οτι θές... να κοίτα..

λέει οτι θέλει.. οοοοοτι του κατέβει....

Εχω δίκιο λοιπόν...??


Edited by - allzzaro on 20/10/2005 19:13:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 19:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Λοιπόν εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι...

Αμαλία...

Εαν μου μου βγάλεις τις εικονίτσες μου..
και τις μεταφέρεις.. στις σαλάτες.. θα γίνει χαμός..
Θα κάνω τα παράπονα μου στον admin και βούτυρο στο ψωμί σου....


Edited by - allzzaro on 20/10/2005 19:51:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 20:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Δεν σε παρεξηγώ καλέ μου, είναι και αυτή η ρημάδα η άνοια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TzaZen
Νέο Μέλος

Myanmar (Burma)
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 21:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TzaZen
Εδω ειναι μαλλον η πυραμιδα του εσωτερισμου.
Μπραβο!
Αυτο μαλιστα,ειναι εσωτερισμος!
Mια ερωτηση μονο..
Τι ειναι το αχαλινωτο;

Αν θες αφυπνιση βαλε ξυπνητηρι.
ΤΖΑ!ΖΕΝ@2005Π.Χ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 00:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το θράσος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 12:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Καλημέρα σε όλους, καλημέρα ιδιαίτερα σε σένα allzzaro που δεν κατάλαβες τι θέλω να πω με αυτό το αξιολογότατο, θεσπέσιο, αξιοπρόσεκτο, χαζοχαρούμενο μήνυμά μου.

Γιατί να καταλάβεις ρε φίλε, αφού έγραψα ότι μου ήρθε. Το χιούμορ είναι εξαιρετικό, αρκεί να ξέρεις τι λες και πότε το λες.
Έγραψες ότι απλά σχολιάζεις, εάν εγώ το παίζω έτσι ή αλλιώς καλά κάνω. Μα και εγώ απλά σχολίασα, τώρα το τι σχολίασα και εάν αυτό που έγραφα ήταν από ηλίθιο έως πανηλίθιο είναι ένα άλλο ζήτημα.
Το είπα, κάποιοι το διάβασαν, ο καθένας το μετέφρασε όπως ήθελε στο μυαλό του, έβγαλε Χ συμπεράσματα και μετά τα μηνύματά του θα κινούνται πιθανόν υπό το πρίσμα του συγκεκριμένου μηνύματος.

Την στιγμή που κάποιος διαβάζει κάτι πιθανόν να νομίζει ότι δεν τον επηρεάζει, όμως όταν βρεθεί υπό συγκεκριμένη ψυχολογική κατάσταση και συνδιαλεχθεί με τα άτομα που ενεπλάκησαν σε αυτό το κάτι, δύσκολα θα μπορέσει να είναι αντικειμενικός. Ιδιαίτερα εάν το ένα από τα άτομα αντιπροσωπεύει στο μυαλό του το κατεστημένο, γιατί μόνο στο μυαλό του το αντιπροσωπεύει πουθενά αλλλού. Όλα αυτά τα σενάρια που έχει φτιάξει καταρρίπτονται, δεν θα το δει όμως. Θα τον εμποδίσει το συναίσθημα με το οποίο έχει ντύσει την εικόνα του συγκεκριμένου ατόμου.

Βλέπεις αυτό το ρημάδι το μυαλό τα παρουσιάζει όλα όπως θέλει, πάντα πρέπει να έχουμε εμείς δίκιο, πάντα κάνει ότι είναι δυνατόν να μας ευχαριστήσει. Η ισορροπία που είναι απαραίτητη για να μπορέσουμε να διακρίνουμε την αλήθεια από την ψευδαίσθηση που εμείς έχουμε δημιουργήσει, είναι δύσκολα επιτεύξιμη.

Και επιτυγχάνεται δύσκολα, όχι γιατί δεν έχουμε την δυνατότητα αλλά γιατί δεν γνωρίζουμε και αναγνωρίζουμε όλη αυτή την λειτουργία. Υπάρχουν πράγματα που προσπαθείς μια ζωή να τα πετύχεις και πάλι όταν δεν βρίσκεσαι σε εγρήγορση, όταν δεν έχεις υπό επιτήρηση το μυαλό, τσουπ σου την κάνει.

Εμένα δεν με ενόχλησε το χιούμορ σου, όπως δεν με ενοχλούν και πολλά πράγματα.....εκτός από ένα που το λέω πάντα όταν μου δίνεται η ευκαιρία. Το μήνυμά μου διατυπώθηκε έτσι ώστε να μου δώσει την ευκαιρία να στείλω αυτό που διαβάζεις τώρα. Δεν χρειάζεται να με ρωτήσεις τίποτα για το προηγούμενο μήνυμα δεν ισχύει, είναι σαν να μην γράφτηκε ποτέ, δεν είμαι εγώ. Και βέβαια ζητώ συγγνώμη δεν θα ξαναστείλω τέτοιο μήνυμα.

Αρκετά έγραψα.........
τσιγκι τσιγκι μπλομ...... πάει η pyramid ....
-Γιατί την εξαφάνισες την κοπέλα καλέ?
-Έτσι μου την έδινε η φάτσα της, να πάει σε άλλα topic αρκετά πιά την βαρέθηκα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TzaZen
Νέο Μέλος

Myanmar (Burma)
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 15:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TzaZen
Tza!

Eυχαριστω αμαλια.

Αν θες αφυπνιση βαλε ξυπνητηρι.
ΤΖΑ!ΖΕΝ@2005Π.Χ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 15:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


παρατηρω με εκπληξη οτι αυτο το τοπικ εχει γινει το αγαπημενο των διαχειριστων!

κατεχει ηδη το ρεκορ Γκινες για τα πιο πολλα ποστ διαχειριστων!!!


ειδα μεχρι και τον αγαπητο thoth για τον οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα λογια αλλα δεν τον προλαβα στο φορουμ - αυτος εγραφε κατα την Περμιο περιοδο, εγω πρωτογραψα κατα την Ιουρασιο (τοτε που ειχε δεινοσαυρους το φορουμ).


βεβαια δεν μπορεσα να μην παρατηρησω οτι λειπουν πολλα απο τα παιδακια που επαιζαν στην παιδικη χαρα μας στις πρωτες σελιδες της...

.

ενυ γουεϊ, εγω για αλλο λογο μπηκα σημερα.


εχω μια απορια σε σχεση με το αν καποια συγκεκριμενα ποστ καποιου μελους συναδουν με τους κανονισμους του φορουμ περι προσωπικων προσβολων.


οπως και αν συναδουν με το εσωτερικα τοπικ τυπου "ΒΡΙΚΟΛΑΚΕΣ η αληθεια ειναι αυτο που δεν φανταζομαστε".


το διαβασατε?


εγω πρωτομπηκα οταν ειχε φτασει στις 19 σελιδες...

και παραθετω μερικα μηνυματα μου, οπως και μερικες απαντησεις του μελους νοσοφορος προς εμενα ή άλλα μελη:

.

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2249 Μηνύματα Απεστάλη: 16/09/2005, 17:04:42
--------------------------------------------------------------------------------

.


με συγχωρειτε για την ενοχληση, αλλα ειδα φως και 19 σελιδες και μπηκα.


τελικα καταληξατε τι ακριβως ειναι οι βρυκολακες περα απο δημιουργημα της φαντασιας?


περιμενω με αγωνια καποιον να με βγαλει απο την πλανη μου...

.

nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 00:41:53
--------------------------------------------------------------------------------
πρός jonniebegood:λέγοντε δημιουργηκοί βρυκόλακες...
κατα ενα παράξενο τρόπο αρέσκοντε στο ανθρώπινο αιμα...
το φως της ημέρας απλα τους εξασθενεί.
εχουν αναπτύξει απο μόνοι τους ψυχικές ικανότητες και,τουλάχιστον για μενα,δεν ειναι και τόσο δύσκολο να τους συναντήσεις...


.


nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 02:34:29
--------------------------------------------------------------------------------
φίλε Μορφέα,οι αυτοδημιουργητοι,μου αρέσει να τους λεω ετσι,κινούντε,συμπεριφέροντε,σκέπτοντε και επικοινωνούν με υπόγειο τρόπο...
εχουν τάσεις μοναχικισμου(μερικες φορές αναγκάζωντε),ρομαντισμού,ιδιαιτερης μελαγχολίας και μεγάλης αυτοπεποίθησης...
πρεπει να τους μοιάσεις (1),εστω και για λίγο,για να τους συναντήσεις...η μαλλον,για να σε συναντησουν.

.


nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 10:37:01
--------------------------------------------------------------------------------
αν ειναι ετσι,μπορείς να μου πεις τι ψυχικές ιδιότητες εχεις?
επίσης,με ενδιαφέρει πολυ ο τρόπος που γεύεσε τις σταγόνες (2)...ξέρω οτι ειναι καλύτερα να μου απαντήσεις,αν θες βέβαια,με e-mail,
δεν υπάρχη συγκεκριμένος όρος "βαμπίρ".


.



jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2249 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 15:14:54
--------------------------------------------------------------------------------

.


αυτοδημιουργητοι, ε?... (με τον τιμιο ιδρωτα τους )


γιατι μου θυμιζει ενα βιβλιο φαντασιας που διαβασα καποτε? (θα το βρω στην βιβλιοθηκη, που θα μου παει)


ή μια τυπα που εγραφε καποτε σε αλλο φορουμ οτι της αρεσε να χαραζει τους γκομενους με ξυραφακια την ωρα του σεξ και να γλυφει το αιμα?


βρυκολακισμο το λετε εσεις αυτο?


γιατι η ψυχιατρικη επιστημη το λεει αλλιως...

.

ΥΓ. αν συναντησω κανεναν να κραταω παλουκι ή να καλεσω το 166?


ΥΓ2. σε αυτο θελεις απαντηση? "...επίσης,με ενδιαφέρει πολυ ο τρόπος που γεύεσε τις σταγόνες..."

δεν θα σ αρεσει...

ΥΓ3. δεν παμε καθολου καλα μου φαινεται...


johnniebebad

.

nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/10/2005, 22:37:59
--------------------------------------------------------------------------------
Καλησπέρα

ο κάθε ώριμος,"μεγάλος",διαβασμένος,φιλόσοφος και δεν ξέρω γω τι άλλο...που δεν του έκατσε η γυναίκα του(ή έκατσε σε άλλον?)έρχετε και ξεδίνει εδω μέσα?
σας φαντάζωμαι τι υφάκι θα έχετε όταν λέτε τις ταχα εξυπνάδες σας..."πω-πω!τι έξυπνος που είμαι τελικα"!
το πόσο σπαστικοί (3) είστε το σκεφτήκατε καθόλου?
ρε σεις,μπήκαμε ποτε στα θέματα σας και ξεστομίζαμε μπούρδες? (3)...ή μάλλον..."αστειάκια"?
ναι,είστε πολυ αστείοι...

είμαστε ψέυτες,ανώριμοι,βλάκες?γιατί πέφτετε στο επιπεδό μας?
γιατί δεν κάνετε καμια βόλτα να βρείτε τα αδέρφια σας?οι έξυπνοι πλέον είναι παντου......
αλλα ξέχασα,δεν σας έκατσε η γυναίκα...
μην απελπίζεστε,λογικο είναι (4)
.......................................................................

.

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2248 Μηνύματα Απεστάλη: 20/10/2005, 14:27:56
--------------------------------------------------------------------------------

.


θα ανοιξω τοπικ για την "σατυρα ως μεσον κριτικης", αλλα στο εν τω μεταξυ κανω αυτο το ποστ εδω, για να το διαβασει και ο Αρης μας με τους φιλους του.


το θεμα ειναι η σατυρα, η ειρωνια και ο κυνισμος ως μεθοδος κριτικης.


ολοι μας γνωριζουμε οτι η σατυρα ειναι το ισχυροτερο οπλο (ο Μητσικωστας, ο Λαζοπουλος, ή ο Χαρυ Κλυν, ειναι χαρακτηριστικα παραδειγματα του πως μπορεις να "ξευτιλισεις" ενα ατομο με κυρος πολιτικο ή ό,τι αλλο και να σου λεει και ευχαριστω)


υπαρχει ομως και μια αλλη χρηση της σατυρας, και μαλιστα της σκληρης, η "θεραπευτικη"!


το να αποκαλυψεις σε καποιον κυνικα την πραγματικοτητα και να τον κανεις να νιωσει οτι εκανε μåλåκιå, δεν τον βλαπτει παρα μονο στον εγωισμο του, και κανεις δεν πεθανε επειδη πληγωθηκε ή πεθανε ο εγωισμος του.

το αντιθετο μαλιστα, κανει πολυ καλο!!!

.

και απο την αλλη σκεφθειτε απλα να εμπαινα στο θεμα και να εγραφα (χωρις χιουμορ) αυτα που θελω να πω του Αρη μας...


μπορει και να με ειχαν ηδη απενεργοποιησει!

.


εκ Της Υπηρεσιας - παραδειγμα θεραπευτικης απαντησεως:


καλε μου νοσοφορε, πιστεψε με, μου καθεται!

αλλα και να μη μου καθοτανε, δεν θα εμπαινα στο δικτυο για cybersex γιατι ακομη δεν εχω ανακαλυψει που πρεπει να βαλω το βυσμα (ειμαι γερος δεν ξερω απο αυτα ).


και να εισαι σιγουρος οτι επανω σου δεν θα ξεσπαγα τις ανεκτονωτες ορμες μου γιατι (και νασαι καλα γι αυτο) μας προειδοποιεις εγκαιρα με το νικ σου οτι μπορει να κολλησουμε τιποτα εξωτικο απο σενα!


για να σου ανταποδωσω μαλιστα το καλο που μου κανεις, σου υποσχομαι οτι οταν αποκτησεις και συ γυναικα, θα σου μαθω το μυστικο για να σου καθεται!!!


.


ναστε καλα!


.



nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 20/10/2005, 16:51:10
--------------------------------------------------------------------------------


Κατ'αρχην...ΑΑΑΑΧΑ-ΧΑ!γελάσαμε πάλι...

εκτός το ότι μπορεί να κολλήσεις κάτι απο εμένα,μη ξεχνάς οτι είσαι και γέρος άνθρωπος...συμβιβάσου με την παλάμη. (5)

σε ευχαριστώ που θα μου μάθεις το μυστικο για να μου κάθοντε οι γυναίκες...όμως,το θυμάσαι?

και για να δείς τι καλός που είμαι...
θα σου μάθω πως να σου σηκώνετε σε αυτη την κρίσημη ηληκία... (5)

.


(1) πρεπει να τους μοιασεις?

γιατι μου ακουγεται σαν προτροπη αυτο?

γινε λιγο βρυκολακας, πιες λιγο αιματακι, (και θα γινεις αυτοδημιουργητος ψυχασθενης λεω εγω!)

(2) οριστε???

σαν ακουγονται νορμαλ αυτα?


(3) για κατι τετοιες εκφρασεις καποιοι (δε λεω ονοματα ) απενεργοποιηθηκαν για μηνες.

ο αρρωστος* ανηλικος επιτρεπεται να τις απευθυνει στα υπολοιπα μελη?

(4) απαντηση σοβαρου εσωτεριστη και μελους του φορουμ μας, στην κριτικη που ασκουν ολα σχεδον τα μελη που εγραψαν εκει μεσα

(5) ειδατε τι ενδιαφεροντα γραφονται σε αλλες παιδικες χαρες???


* πριν σκεφθει κανεις να με κατηγορησει για εξυβριση, παρακαλω να στειλει ΟΛΟ το κειμενο του εν λογω τοπικ σε εναν ψυχιατρο της αρεσκειας του και να ζητησει ψυχογραφηματα και γνωμοδοτηση!


.


περιμενω τη γνωμη σας σεβαστα μου ΛΟΑ, και σκεφθειτε και την πιθανοτητα το εν λογω τοπικ να μην χρειαζεται απλα επεμβαση διαχειριστη, αλλα επεμβαση ψυχιατρου...


ναστε καλα!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 15:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Γιατί να καταλάβεις ρε φίλε, αφού έγραψα ότι μου ήρθε.

quote:
Το μήνυμά μου διατυπώθηκε έτσι ώστε να μου δώσει την ευκαιρία να στείλω αυτό που διαβάζεις τώρα.

Δηλαδή .. ήταν ενα μήνυμα... αντιπερισπασμού?

quote:
Εμένα δεν με ενόχλησε το χιούμορ σου, όπως δεν με ενοχλούν και πολλά πράγματα.....

Μάλλον θα πρέπει να ενοχλήθηκες. Τουλάχιστον αυτό δείχνεις.
Οφείλω να ομολογήσω οτι δεν μπορώ να κατανοήσω την επιχειρηματολογία σου.. ειδικά στο προηγούμενο μήνυμα , αλλά και σε αυτό...
Το χιούμορ πράγματι θα πρέπει να εχει τόπο και χρόνο.. και το κατανοώ..

quote:
Το είπα, κάποιοι το διάβασαν, ο καθένας το μετέφρασε όπως ήθελε στο μυαλό του, έβγαλε Χ συμπεράσματα και μετά τα μηνύματά του θα κινούνται πιθανόν υπό το πρίσμα του συγκεκριμένου μηνύματος.

good.. μάλλον εκπέμπουμε στην ιδια συχνότητα.. αλλά με διαφορετική διαμόρφωση..
Και εγώ pyramid προσπαθώ να περάσω τις αντιλήψεις μου.. μέσω του κώδικα ντα βίντσι.. αλλά φαίνεται με τα δεδομένα αυτά που εβλεπες.. ο εγκεφαλος σου τα μετέφρασε .. οπως γνωρίζει..
Το αυτό συνέβει .. και στο τόπικ .. με τα διαβολάκια...
Εγώ πέρασα αυτά που ήθελα να πώ.. και μεταφράστηκαν.. τελείως διαφορετικά .. απο τον καθέναν.. ακριβώς οπως τα μετέφρασε ο αποδικωποιητής τους...
Τώρα σε οτι αφορά τον Κυβερνητικό Εκπρόσωπο.. εχει μέλλον φίλη μου...
Μετέφρασε το χωρίς να βλέπεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TzaZen
Νέο Μέλος

Myanmar (Burma)
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 15:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TzaZen
Τza!
ναι ρε φιλε αλλα αυτοι απο οσο εχω καταλαβει δεν τα βαλανε με ενα απλο μελος.Τα βαλανε με την αρχες αυτου του τοπου.Το ιδιο ειστε;

αλλο να βριζεις τους μπατσους και αλλο τον διπλανο σου.
Εμ,δεν ειναι το ιδιο.Παραδειγμα εφερα,μην αρπαχτειτε.

γουτσου γουτσου παιδια!

Αν θες αφυπνιση βαλε ξυπνητηρι.
ΤΖΑ!ΖΕΝ@2005Π.Χ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 18:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Τza!

Τζού..


quote:
ναι ρε φιλε αλλα αυτοι απο οσο εχω καταλαβει δεν τα βαλανε με ενα απλο μελος.

Αυτοί??

quote:
γουτσου γουτσου παιδια!

Γούτσου .. γούτσου βρέ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 18:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κι ένα μικρό κοάν.

Πάει κάποτε κάποιος σε έναν δάσκαλο του τζεν.
Γιατί με απενεργοποίησες;
τον ρωτάει με θυμό.

Μα γιατί ήδη ήσουν,
του απάντησε εκείνος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 18:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Πάει κάποτε κάποιος

Ποιός.?? ποιός??

Γιατί εχω την εντύπωση οτι θα έχουμε τζά-επεισόδια??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 19:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ Τζοννυ στο τόπικ με τους βρυκόλακες επεμβάσεις έχουν γίνει πολλές φορές και ψυχιατρικού περιεγχομένου

Να χαιρετήσω τον Θωθ με τη σειρά μουκαι να συμφωνήσω μαζί του για τον ψυχοφάγο ρόλο του διαχειριστή και των συντονιστών και να ξαναπώ για άλλη μια φορά ότι δεν είναι σαδιστικά Βαμπιρ που περιμένουν στη γωνία τα μέλη να υποπέσουν σε κάποιο σφάλμα για να τα απενεργοποιήσουν.

Η παρέμβαση γίνεται για την προστασία των υπολοιπων μελών. Λάθη πάντα γίνονται, άνθρωποι είμαστε άλλοστε.

Θυμάμαι ουκ ολίγες φορές μέλη που διαμαρτυρόταν εντόνως για την "τυρρανία" των συντονιστών και του Αντμίν και μόλις κάποιο άλλο μέλος τους έθιγε φώναζαν "ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΜΙΝ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΙ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΑΝ ΤΟΤΕ ΑΔΙΚΑ?" Είναι παναρχαιο ανθρωπινο ελάττωμα να βλέπουμε την καμπούρα των διπλανών και όχι τη δικιά μας.

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 19:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
gretel.. !! βρε-βρε.. σαν τα χιόνια.. κάπου είδα οτι διδάσκεις!!
Τυχεροί μαθητές να έχουν.. καθηγήτρια..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy