ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 19:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Στην Ξάνθη καλέ μου. Ανευ υπολογιστή αλλά ευτυχώς έχει Νετ Καφέ κοντά στο σπίτι μου.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 19:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Να σε συγχαρώ.. για το διορισμό.. και να σου ευχηθώ.. καλή σταδιοδρομία...

Ξάνθη?? Λίγο μακριά.. αλλά ας είναι. Θα πρέπει να εχει τη χάρη του εκει επάνω.. Για πρόσεχε εκεί επάνω.. γιατί οι ξανθιές είναι δυσεύρετες...

Edited by - allzzaro on 21/10/2005 19:51:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 19:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Να σε συγχαρώ.. για το διορισμό.. και να σου ευχηθώ.. καλή σταδιοδρομία...

Ξάνθη?? Λίγο μακριά.. αλλά ας είναι. Θα πρέπει να εχει τη χάρη του εκει επάνω.. Για πρόσεχε εκεί επάνω.. γιατί οι ξανθιές είναι δυσεύρετες...

Edited by - allzzaro on 21/10/2005 19:51:37




"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 23:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
pyramid
quote:
Την στιγμή που κάποιος διαβάζει κάτι πιθανόν να νομίζει ότι δεν τον επηρεάζει, όμως όταν βρεθεί υπό συγκεκριμένη ψυχολογική κατάσταση και συνδιαλεχθεί με τα άτομα που ενεπλάκησαν σε αυτό το κάτι, δύσκολα θα μπορέσει να είναι αντικειμενικός. Ιδιαίτερα εάν το ένα από τα άτομα αντιπροσωπεύει στο μυαλό του το κατεστημένο, γιατί μόνο στο μυαλό του το αντιπροσωπεύει πουθενά αλλλού. Όλα αυτά τα σενάρια που έχει φτιάξει καταρρίπτονται, δεν θα το δει όμως. Θα τον εμποδίσει το συναίσθημα με το οποίο έχει ντύσει την εικόνα του συγκεκριμένου ατόμου.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΣΩ ΛΟΓΟΜΑΧΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ RYCHE ΚΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ DEVA.
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ;
ΟΧΙ!
ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΕΡΜΟΥΑΡ.

amalia

quote:
Κι ένα μικρό κοάν.

Πάει κάποτε κάποιος σε έναν δάσκαλο του τζεν.
Γιατί με απενεργοποίησες;
τον ρωτάει με θυμό.

Μα γιατί ήδη ήσουν,
του απάντησε εκείνος.



ΜΑΛΙΣΤΑ.
ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΣ.
ΟΠΟΤΕ.
ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ.
Η ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ.
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ:
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΕΥΘΗΝΕΣ...ΟΧΙ ΕΓΩ/Ο ΑΛΛΟΣ.
ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.
ΑΝΥΠΑΡΚΤΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΑΥΠΑΡΚΤΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ.

ΓΛΕΝΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΣΑΣ...ΕΓΩ ΥΠΑΡΧΩ.

ΕΞΥΠΝΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟΥ...ΣΥΝΕΧΙΖΩ...ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ...ΚΑΙ...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 23:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Όχι βρε allzzaro δεν ήταν μήνυμα αντιπερισπασμού, δεν έχω ανάγκη από αντιπερισπασμό.

Εάν νομίζεις ότι ενοχλήθηκα, μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα. Σημασία έχει που βλέπεις εσύ την ενόχληση και που εγώ, τι περικλείεις σε αυτή.
Δεν μπορώ να κάνω τίποτα που δεν κατάλαβες την επιχειρηματολογία, ήμουν όσο πιό σαφής μπορούσα.

Τα δεδομένα που έβλεπα δεν χρειαζόταν να τα μεταφράσω. Δεν έγινε το post μου για ότι ανέφερες με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο. Την απάντηση σε αυτό στην είχα δώσει αμέσως.

Για το topic με τα διαβολάκια νομίζω ότι η σωστή έκφραση είναι "προσπάθησα να περάσω αυτά που ήθελα να πω" όχι "πέρασα αυτά που ήθελα να πω". Εκτός εάν εννοείς "είπα αυτά που ήθελα να πω".
Υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις τρείς εκφράσεις.

Ίσως μου πεις ξανά δεν καταλαβαίνω, ευχαρίστως όποτε βρεθούμε να σου εξηγήσω, τώρα δεν γίνεται.

Αμαλία καταπληκτικό το κοαν σου!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 00:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Κάτι ξέρεις μου φαίνεται εσύ που είσαι pixel.

Δεν μίλησα για φερμουάρ στο μυαλό αλλά για επηρεασμό.
Δεν έχω παρακολουθήσει τις συμμετοχές σου οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Δεν χωρίζω τα πράγματα απαραίτητα σε "μου αρέσει", "δεν μου αρέσει".

Μην τα παίρνεις, με το κοαν. Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι κανένας δεν μπορεί να σου κάνει κάτι εάν δεν το έχεις κάνει πρώτα εσύ στον εαυτό σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 01:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΜΑΛΙΣΤΑ.
ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΩΦΕΙΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΤΙ...ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΦΕΡΜΟΥΑΡ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ...ΓΕΝΙΚΑ.
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Ή ΟΧΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΩ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΙΛΗΣΑ.
ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΚΟΝΑ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ.
ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ.


Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΟΗΣΙΑ.
ΣΙΧΑΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.


ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΑΝ.
ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΙΩ ΜΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΜΕΝΑ PIXEL.

ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΩ.

ΕΓΩΙΣΤΗΣ...ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ...ΕΙΚΟΝΕΣ.

Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ RYCHE/DEVA.
ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΑΝ;

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ;
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ.
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ;
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

Η ΑΛΗ ΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΛΕΦΤΕΣ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 10:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


κανε Γιαννη τη δουλεια μου

κι υστερα ειμαι Αλη θεια σου


.

ετσι δεν λεει η παροιμια? (γιατι εχω κι αυτο το εμενταλ που με βασανιζει).


.

ΥΓ. ευχαριστω πολυ την αγαπητη μου Γκρετελ για την αμεση επεμβαση στο τοπικ με τα βρυκολακακια!


μονο μην εισαι τοσο αυστηρη γλυκεια μου, το τρομαξες το παιδι και θα του κοπει η ορεξη για ρεζους αρνητικο!


μην παρεξηγεις το υφος μου, σε εκτιμω και το ξερεις, και η αληθεια ειναι οτι μονο εσυ μπηκες και ειπες μια κουβεντα (κι ας ηταν πολυ αυστηρη )


τις ευχες μου!


ΥΓ.2 προς ολα τα σεβαστα ΛΟΑ.


αν κανουν πλακα τα βρυκολακακια, εχει καλως.


αν δεν κανουν πλακα και πιστευουν αυτα που λενε? (λιγο παραπανω παρεθεσα μερικες φρασεις σε κοκκινο)


σκεφθειτε λιγο πιο σοβαρα την πιθανοτητα να υπαρχουν και ψυχασθενεις στην φορουμικη κοινωνια...


οσο για εκεινο το αλλο τοπικ, με τις επικλησεις στον σατανα, θυμαστε μηπως τι λεγατε?


οτι το αφηνετε για να γινει δημιουργικη συζητηση που θα βοηθησει τους νεους να μην πιστευουν τετοιες μåλåkιες.

και εγω απαντησα τοτε, ας περιμενουμε να δουμε ποιοι θα γραψουν και τι.


τι γραφτηκε?

εγινε καποια δημιουργικη συζητηση?


μηπως επρεπε να την κανω μονος μου???


.

χαρε χαρε, Χαρε αχαρε (μαντραμ της Αλη Μαμας)


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 17:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ίσως μου πεις ξανά δεν καταλαβαίνω, ευχαρίστως όποτε βρεθούμε να σου εξηγήσω, τώρα δεν γίνεται.

εεε. η αλήθεια είναι οτι .. .. το εχω αυτό.. τώρα τελευταία επιδεινώνεται... αλλά οχι βρε παιδί μου .. τι να μου εξηγήσεις..


quote:
Για το topic με τα διαβολάκια νομίζω ότι η σωστή έκφραση είναι "προσπάθησα να περάσω αυτά που ήθελα να πω" όχι "πέρασα αυτά που ήθελα να πω". Εκτός εάν εννοείς "είπα αυτά που ήθελα να πω".
Υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις τρείς εκφράσεις.

Οντως .. υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις τρείς εκφράσεις.
Οπως αναφέρεις , υποκειμενικά βεβαίως βεβαίως... OTI "προσπάθησα να περάσω αυτά που ήθελα να πω"... σαφώς λοιπόν εννοείς ...οτι απέτυχα να περάσω αυτά που ήθελα να πώ, εγώ ομως είπα "πέρασα αυτά που ήθελα να πω" και το εννοώ.. μην τα μπερδεύεις.. μπορεί να ξεχνάω αλλά τουλάχιστον ξέρω τι λέω... απλά οπως είπες.. ο εγκέφαλος του κάθε ανθρώπου.. διαμορφώνει οτι βλέπει και οτι ακούει.. ανάλογα με το πως είναι προγραμματισμένος.
Στην προκειμένη ομως περίπτωση .. στο τόπικ με τα διαβολάκια.. δεν χρειάστηκε και πολύ να κωδικοποιήσω και πολλά αυτά που ήθελα να περάσω.. τα πέρασα .. ακωδικοποίητα.. τώρα αν ο διαμορφωτής σας.. εχει περισσότερες σπείρες στο πρωτεύον ή στο δευτερεύον ή τα μετέπειτα κυκλώματα.. εργάζονται σε παράλληλη διάταξη τύπου pnp ή αντιστρόφως σε npnκαι δεν χρησιμοποιούν συμμετρικές τάσεις αλλά αναλογικές.. τότε είναι λογικότατο στη περίπτωση pnp ,να υπάρχει σφάλμα μέτρησης ως προς το σήμα ταλάντωσης ή στην περίπτωση npn να υπάρχει σκόπιμο σφάλμα μέτρησης.. το οποίο αποσκοπεί στην παραπλάνηση του πηνείου ταλαντώσεως 6SA7 το οποίο ευθύνεται για τον προσανατολισμό της πορείας του εν λόγω σήματος και συνεπώς .. το λόγο οπου ο aries0 ΔΕΝ αποκάλυψε τον τρόπο επικοινωνίας με τις πνευματικές οντότητες.Τώρατο πως οι λειτουργίες αυτές προέκυψε να συμπίψουν με τον ίδιο τρόπο αμφότερα.. εεε. συμβαίνουν αυτά...
Νομίζω οτι τώρα πρέπει να έγινα αντιληπτός..


Τώρα.. pyramid ομως .. εχουμε αποχωρήσει απο το τόπικ.. οτι είπαμε .. είπαμε.. και άκρη δεν βγάλαμε απο τον ``μη βρέξει και μη στάξει`` .. αστο λοιπόν.. μη το σκαλίζουμε.. είμαστε σε αλλο τόπικ.. και εκείνο πάει καλλιά του..οπως πάει καλλιά του και ο θεματοθέτις του.. με αλλα λόγια να αγαπιόμαστε..

Edited by - allzzaro on 22/10/2005 19:14:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 18:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Βρε jonnie μου, θα με κάνεις να πάω να κοιτάξω αυτά τα θέματα και δεν το θέλω γιατί το ξέρω ότι θα νευριάσω με την βλακεία (ή και την ψυχασθένεια) του καθενός...

Πάντως, σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο. Αναρωτιέμαι τι θα κάναμε αν έμπαινε κάποιος και έλεγε πχ "ακούω φωνές που μου λένε να σκοτώσω..." Και δεν το λέω για πλάκα. Εχει συμβεί στο παρελθόν σε ξένο φόρουμ που μπαίνω και έγινε χαμός...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 00:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΝΤΑ.
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ;

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 11:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
pixeldream

Δεν είπα ότι εννοούσες για φερμουάρ στο μυαλό μου, δεν μιλάμε για μένα, είναι μιά γενική συζήτηση. Την λέξη "γενικά" την πρόσεξα, δεν έχω κάτι να πω.
Εάν μίλησες για επηρεασμό δεν το κατάλαβα, η παρομοίωση που χρησιμοποίησες σε συνδυασμό με την προηγούμενη φράση σου για τα στραβά μάτια, δεν δηλώνει επηρεασμό αλλά συνειδητή και ελεγχόμενη συμπεριφορά.

Η εικόνα δημιουργείται από όσα λέει και πράττει κάποιος. Εάν λοιπόν αυτός ο κάποιος θέλει να παραπλανήσει είναι δικαίωμά του, με αφήνει αδιάφορη. Βέβαια εάν έχεις καθαρό μυαλό(δεν είναι σωστή η λέξη αλλά ταιριάζει στην συζήτηση), δεν ξεγελιέσαι από τίποτα.

Αυτό με την μεγαλύτερη ανοησία δεν το κατάλαβα, εξήγησέ το εάν θέλεις.

Εάν δεν τα πήρες με το κοαν δεν το κατάλαβα.

Τα υπόλοιπα με τον εγωισμό και τις προκλήσεις, είναι δικό σου θέμα.

Να πω και κάτι για την αλήθεια. Όπως μεταχειριζόμαστε αυτή τη λέξη έχω φτάσει στο σημείο μόλις κάποιος την αναφέρει στην κουβέντα του να αρχίσω να τον τσεκάρω. Έχω φτάσει στο σημείο να μην έχω λέξη για όσα περικλείει αυτό που είπες.

Έχουμε πάρει μιά λέξη και της έχουμε αλλάξει τα φώτα, την τραβάμε από δω την τραβάμε από κει, την τεντώνουμε, την μαζεύουμε, της αλλάζουμε πορεία, την προσαρμόζουμε στα μέτρα μας. Τέλοσπάντων...........

Από ότι βλέπω τελειώνεις το post σου με την αλήθεια ή Αλήθεια και τους σαράντα κλέφτες, ένα ωραιότατο παραμύθι που ακόμα και να είναι ο άλλος μαιτρ στην διήγηση σε καμία περίπτωση δεν θα με εγκλωβίσει στις εικόνες του.

allzzaro

Δεν μπερδεύω απολύτως τίποτα. Έχω πολλά προγράμματα στον υπολογιστή, αλλοίμονό μου έτσι και είχα μόνο ένα....

Να σου πω τι με νευριάζει?
έκανες φίλε το post σου...μπαίνω το βλέπω, κάτι γίνεται δεν προλαβαίνω να απαντήσω, δούλευα βλέπεις χτες και δεν ήταν εύκολο.
Ανοίγω ξανά το βράδυ να απαντήσω, σε σένα και στον pixeldream, βλέπω άλλο post.
Διάβασες τι έχω γράψει στην θεραπεία και μπήκες και άλλαξες το post σου για να πεις και κάτι για τον aries. Ξέροντας μάλιστα ότι δεν γράφει πλέον.
Άσε τι είπα βέβαια εκείνη τη στιγμή....

Αφού σου εξήγησα το λόγο που έστειλα το προηγούμενο μήνυμα, εσύ γιατί δεν χάνεις ευκαιρία να πεις κάτι για τον aries?
Με ενοχλούν αυτά που λες γιατί δεν έχουν καμία βάση. Από όλα τα θέματα που υπάρχουν σε έπιασε να λες για τα διαβολάκια.
Άστο τώρα, ας μην κάνουμε το εδώ θέμα άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε (άλλη λέξη θα χρησιμοποιούσα αλλά είναι μπιιιιιπππππ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 13:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Mιά ζεστούλα Καλημέρα
στην Ελλάδα πέρα ως πέρα
και στην γήινη τη σφαίρα,
με ευχές γιά ηρεμία
και γεμάτα τα ταμεία
δεν μας... [πάει η τρικυμία]
ο καυγάς, η αδικία
λατρευτή η ισορροπία
τούτο ποιός θα τ΄αντικρούσει;
Κι αν κανείς δεν με ακούσει
ξαγρυπνά θαρρώ η Ούρσι...

Καλημερούδια αγάπες μου...
Είναι ωραία η ζωή...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 14:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
quote:
Η εικόνα δημιουργείται από όσα λέει και πράττει κάποιος.

Η ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ.

quote:
Αυτό με την μεγαλύτερη ανοησία δεν το κατάλαβα, εξήγησέ το εάν θέλεις.

ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.
quote:
Εάν δεν τα πήρες με το κοαν δεν το κατάλαβα.

ΚΡΙΜΑ...ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ/ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ.


quote:
Να πω και κάτι για την αλήθεια.

ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ;
ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ;
ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ;
ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ;
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ;
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑΤΩΝ;
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ;
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΕ;
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΡΥΦΤΗΚΕ;
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ;
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ;

ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ.
ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ.

ΑΛΗΘΕΙΑ...ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΜΦΕΡΩΝ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 18:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Να σου πω τι με νευριάζει?

Πολλά σε νευριάζουν pyramid .. αν και θα σε χαρακτήριζα προκατειλημένα φαντασιόπληκτη.. μιας και σκηνοθέτησες με άγνωστα κίνητρα .. τα παρακάτω.. αρρωστημένα .. σενάρια...

quote:
Διάβασες τι έχω γράψει στην θεραπεία και μπήκες και άλλαξες το post σου για να πεις και κάτι για τον aries. Ξέροντας μάλιστα ότι δεν γράφει πλέον.


Για ποιο λόγο λοιπόν να σε νευριάζει αν εγώ κάνω edit ή αν ποστάρω. Στοχεύεις να προσποιηθώ το δωσίλογο...??
Σε ότι αφορά αυτά που λές..`` Διάβασες τι έχω γράψει στην θεραπεία και μπήκες και άλλαξες το post σου για να πεις και κάτι για τον aries`` .. δεν εχεις γράψει τίποτα εδώ και 4 μέρες.. αυτά που εχεις γράψει είναι εδώ και τέσσερις ημέρες… τι να δώ λοιπόν ??..ώστε να με κάνει να αλλάξω αυτά που έγραψα.. το οτι τον απεκάλεσες ``μη βρέξει`` .. εεε. αυτό δεν το είχα δεί?? τώρα το είδα?? μα τι προκατειλημένες μπούρδες είναι αυτές που μου τσαμπουνάς… υπονοείς.. με σαφή τρόπο ότι το κάνω σκοπίμως..!!! εχω λόγο να το κάνω σκοπίμως? ή ταυτίζεσαι με τα υπονοούμενα του ``μη βρέξει και μη στάξει`` περί πολέμου.. τα θές και τα λές.. ρε pyramid.. ή σου ξεφεύγουν…

quote:
Με ενοχλούν αυτά που λες γιατί δεν έχουν καμία βάση. Από όλα τα θέματα που υπάρχουν σε έπιασε να λες για τα διαβολάκια.

Πάλι μιλάς υποκειμενικά.. ``το γουδί το γουδοχέρι με τον κόπανο στο χέρι``.. ποιος σου είπε ρε pyramid ότι αυτά που λέω δεν έχουν καμμία βάση.. εάν δεν είχαν καμμία βάση θα τα έλεγα…??δηλαδή δεν εχω να κάνω άλλη δουλειά και λέω ότι μου κατέβει...?
Δηλαδή στο προηγούμενο πόστ αυτά που έγραψα .. αυτά που έλεγα.. περί διαμορφωτών.. δεν είχαν κάποια βάση… τα διάβασες.?. κατάλαβες τι γράφω.. όχι?? εεε.. αν δεν κατάλαβες.. δεν σημαίνει ότι δεν έχουν βάση.. απλά δεν τα κατάλαβες.. ή κατάλαβες και δεν θέλεις να να γίνει αντιληπτό ότι τα κατάλαβες.. όπως ακριβώς καταλάβαινες και εσύ και ο aries αυτά που εννοούσα.. στο τόπικ...και δεν θέλατε για διάφορους λόγους να γίνει αντιληπτό ότι το καταλάβατε…ακόμα περίμένω την απάντηση.. και διατυμπανίζει οτι ``δεν θέλει να βλέπει αυτά που γράφω`` και μάλιστα οι κατηγορίες για υπονοούμενα περί πολέμου του aries αφορούσαν εμένα… τώρα το αν απλά…σε ενοχλούν αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.. αν εχεις λόγους να σε ενοχλούν.. να τη σταματήσουμε αυτή τη ρημάδα τη συζήτηση… και μην την συνεχίζεις.. μην μας λές όμως ότι σε ενοχλούν γιατί δεν εχουν καμμία βάση .. σε ενοχλούν γιατί εχεις τους λόγους σου που σε ενοχλούν.. πές μου λοιπόν σε προσωπικό επίπεδο .. ρε μ%$^&α allzzaro .. αστο σε παρακαλώ.. και θα κάνω τουμπεκί ψιλοκομένο pyramid λές πολλές μπούρδες.. το ότι σε παρομοίασα με τον Κυβ.. Εκπρόσωπο.. δεν ήταν τυχαίο..χρησιμοποιείς την ιδια τακτική…. αλλά χωρίς πολιτικό υπόβαθρο.. για σοβαρέψου…

quote:
Άστο τώρα, ας μην κάνουμε το εδώ θέμα άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε (άλλη λέξη θα χρησιμοποιούσα αλλά είναι μπιιιιιπππππ).

Aυτό pyramid .. θα κάνω πως δεν το είδα..τέτοια (μπιίπ) και εγώ μπορώ να τις χρησιμοποιήσω όχι απλά υπέρμετρα αλλά σε καταιγιστική μορφή … αλλά σέβομαι και το χώρο .. και τη συζήτηση και εσένα…να λείπουν λοιπόν τέτοιες εκφράσεις .. που είναι πιθανόν να πυροδοτήσουν.. απενεργοποιήσεις...

Τεσ/πα αντε ηρέμησε .. δεν θα ξανασχοληθώ με το θέμα… αλλά φρόντισε και εσύ.. να μην τροφοδοτείς.. το πύρ .. και μια φιλική συμβουλή…ως αρχαιότερος.. στα έτη.. και στο κουρμπέτι .. ``μην διαστρεβλώνεις λόγια που ειπώθηκαν… ώστε να καλύψεις υποκειμενικά τις φαντασιώσεις σου.`` Την τακτική αυτή την χρησιμοποίησαν ευρέως προκάτοχοι σου.. (Κυβ. Εκ.) με δραματικές συνέπειες..


Εις υγείαν....


Edited by - allzzaro on 23/10/2005 19:38:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 20:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
allzzaro δεν έχω λόγο να ανταλλάξουμε τέτοιου είδους κουβέντες, ελπίζω να τελειώσουν εδώ και να καταλάβεις κάποια πράγματα.
quote:
Πολλά σε νευριάζουν pyramid .. αν και θα σε χαρακτήριζα φαντασιόπληκτη..

στο έχω ξαναπεί, δεν παθαίνω τίποτα. Για να με εκνευρίσεις με προσωπικούς χαρακτηρισμούς είναι ανέφικτο.
quote:
Για ποιο λόγο λοιπόν να σε νευριάζει αν εγώ κάνω edit ή αν ποστάρω.

μην παραποιείς όσα λέω, είμαι σαφέστατη.
quote:
δεν εχεις γράψει τίποτα εδώ και 4 μέρες..

μάλλον σήμερα θα έχουμε 25 Οκτωβρίου και δεν το έχω πάρει είδηση.
quote:
μα τι προκατειλημένες μπούρδες είναι αυτές που μου τσαμπουνάς… υπονοείς.. με σαφή τρόπο ότι το κάνω σκοπίμως..!!!

δεν υπονοώ απολύτως τίποτα, είμαι σαφής, δεν χρησιμοποιώ την λέξη "σκόπιμα" γιατί δεν με ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοί των ενεργειών. Το αρχικό post σου δεν είχε καμία αναφορά στον aries. Το άλλαξες μετά από αρκετή ώρα, άρα δεν ήταν κάτι που σκέφτηκες και θέλησες να το διορθώσεις εκείνη την στιγμή. Μπήκες στη θεραπεία και έκανες post με τελευταία αλλαγή 17.49, ξαναμπήκες εδώ διόρθωσες το αρχικό σου post, ξαναμπήκες στη θεραπεία και έκανες edit 19.18

Να είσαι σίγουρος ότι δεν μου ξεφεύγει τίποτα. Ότι λέω το σκέφτομαι πρώτα.

Εάν αυτά που έλεγες είχαν βάση θα μου απαντούσες στο εκεί θέμα, σε ρώτησα συγκεκριμένα πράγματα και σου απάντησα όλες τις ερωτήσεις σου. Εσύ προτίμησες όμως να φύγεις, δικαίωμά σου δεν με ενδιαφέρει αυτό.
Δεν έχω κανένα άλλο λόγο εκτός από ότι είπα.

quote:
το ότι σε παρομοίασα με τον Κυβ.. Εκπρόσωπο.. δεν ήταν τυχαίο..χρησιμοποιείς την ιδια τακτική…. αλλά χωρίς πολιτικό υπόβαθρο.. για σοβαρέψου…

αγαπητέ εγώ γνωρίζω πολύ καλά τι είναι τυχαίο και τι δεν είναι, εσύ δεν γνωρίζεις όμως το υπόβαθρο.
quote:
Aυτό pyramid .. θα κάνω πως δεν το είδα..τέτοια (μπιίπ) και εγώ μπορώ να τις χρησιμοποιήσω όχι απλά υπέρμετρα αλλά σε καταιγιστική μορφή … αλλά σέβομαι και το χώρο .. και τη συζήτηση και εσένα…να λείπουν λοιπόν τέτοιες εκφράσεις .. που είναι πιθανόν να πυροδοτήσουν.. απενεργοποιήσεις...


να μην κάνεις καθόλου πως δεν το είδες, το μπιπ δεν αναφερόταν σε σένα αλλά σε έκφραση που χρησιμοποιούμε καθημερινά όταν θέλουμε να πούμε για κάτι που κάνουμε κουλουβάχατα. Μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ιδιαίτερα με την λέξη απενεργοποίηση. Και βέβαια δεν νομίζω να πιστεύεις ότι φοβάμαι με το υπέρμετρα και καταιγιστικά. Όποτε θέλεις αγαπητέ, εννοείται έξω από το forum.
quote:
και μια φιλική συμβουλή…ως αρχαιότερος.. στα έτη.. και στο κουρμπέτι ..

για τα έτη μπορεί να είσαι αρχαιότερος, μην είσαι όμως τόσο σίγουρος για το δεύτερο. Εκτός εάν εννοείς το forum με την λέξη κουρμπέτι.
quote:
μην διαστρεβλώνεις λόγια που ειπώθηκαν… ώστε να καλύψεις υποκειμενικά τις φαντασιώσεις σου

allzzaro άστο αυτό, δεν μπορείς να το συνεχίσεις.

Και τελειώνοντας να σου πω ότι και εγώ σε σέβομαι, για το χώρο δεν χρειάζεται να κάνω δήλωση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 20:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
quote:
Η ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ.

μπορεί ναι μπορεί όχι. Αναλόγως τι εννοείς.
quote:
ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.


Από την στιγμή που λέω δεν καταλαβαίνω δεν έχω τίποτα στο μυαλό μου.

Για το θέμα της αλήθειας συμφωνώ, όλες οι "αλήθειες" έχουν έναν ιδιοκτήτη. Υπάρχουν όμως και άνθρωποι που δεν επιθυμούν να έχουν και δεν έχουν μια δική τους "αλήθεια", σπάνιο ναι αλλά υπάρχουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 20:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ιδιαίτερα με την λέξη απενεργοποίηση. Και βέβαια δεν νομίζω να πιστεύεις ότι φοβάμαι με το υπέρμετρα και καταιγιστικά. Όποτε θέλεις αγαπητέ, εννοείται έξω από το forum.

εεε. δηλαδή

Ορισε τόπο και χρόνο.. Eσύ το αποφάσισες..

allzzaro in action


Edited by - allzzaro on 23/10/2005 20:57:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 21:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Α! όλα και όλα καλέ μου, δεν τα βάζω με τόσο γοητευτικούς άντρες.
Ελπίζω να με συγχωρέσετε δεν ήξερα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 22:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Tι είπες pyramidουλα.. ααα.. ναί .. αυτός.. ναί,ναί, δηλαδή εγώ..

εικόνα-κλικ

allzzaro the woman charmer

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 22:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φόρας τα καλά σου
Και τα μαύρα γυαλιά σου
Κι έξω τριγυρνάς
Πολύ γοητεία
Και μεγάλη εμπειρία
Πάντα κουβαλάς
Κι όταν περπατάς
Πανικό σκορπάς
Κι όταν περπατάς
Όλους τους αναστατώνεις και..

Ανάβεις φωτιές
Ανάβεις κι όλα τα καις
Κι απ' όπου περάσεις
Κάνεις καταστροφές
Ανάβεις φωτιές
Ανάβεις κι όλα τα καις
Και πίσω σου αφήνεις
Πληγωμένες καρδιές


Aυτό .. κυκλοφόρησε .. αφότου είδε ... εμένα.. η Δέσποινα...

sono tutto Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 20:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
Πρωτού σταματήσω να γράφω στο παρόν θέμα, θέλω να ευχαριστήσω τον Admin για τη συνεισφορά του στους προβληματισμούς που έθεσα.
Κάτω από άλλες συνθήκες θα σχολίαζα και θα συζητούσα. Τώρα δε μπορώ.
Έχω χαθεί, όχι στη μετάφραση αλλά μέσα σε προσωπικές αντιπαραθέσεις μελών.
Εμείς, η "κοινότητα των αναζητητών" δεν έχουμε ανάγκη τέτοια ερωτηματικά. Προφανώς τα ξέρουμε όλα. Σχολιάζουμε μόνο επί προσωπικού γιατί για τα υπόλοιπα είμαστε σίγουροι.
Αυτά. Φιλάκια.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 22:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
χαθηκε η μπαλα...

πουνε η μπάλα?
οεο
πουνε η μπάλα?
οεο
πουνε η μπάλα?


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 00:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
OO EO

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 00:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

τυχερουλης

χαθηκε η μπαλα...

πουνε η μπάλα?
οεο
πουνε η μπάλα?
οεο
πουνε η μπάλα?


την αρπαξε η χαμενη γαλοπουλα απο τις Οινουσες μπρο!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 01:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


χασατε την μπαλα???


να φερω το τοπι μου να παιξουμε! (να δεις που το αφησα... α, στην 13η σελιδα - συμπτωση ειναι τωρα αυτο? )

quote:

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2268 Μηνύματα Απεστάλη: 21/10/2005, 15:15:54
--------------------------------------------------------------------------------


παρατηρω με εκπληξη οτι αυτο το τοπικ εχει γινει το αγαπημενο των διαχειριστων!

κατεχει ηδη το ρεκορ Γκινες για τα πιο πολλα ποστ διαχειριστων!!!


ειδα μεχρι και τον αγαπητο thoth για τον οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα λογια αλλα δεν τον προλαβα στο φορουμ - αυτος εγραφε κατα την Περμιο περιοδο, εγω πρωτογραψα κατα την Ιουρασιο (τοτε που ειχε δεινοσαυρους το φορουμ).


βεβαια δεν μπορεσα να μην παρατηρησω οτι λειπουν πολλα απο τα παιδακια που επαιζαν στην παιδικη χαρα μας στις πρωτες σελιδες της...

.

ενυ γουεϊ, εγω για αλλο λογο μπηκα σημερα.


εχω μια απορια σε σχεση με το αν καποια συγκεκριμενα ποστ καποιου μελους συναδουν με τους κανονισμους του φορουμ περι προσωπικων προσβολων.


οπως και αν συναδουν με το εσωτερικα τοπικ τυπου "ΒΡΙΚΟΛΑΚΕΣ η αληθεια ειναι αυτο που δεν φανταζομαστε".


το διαβασατε?


εγω πρωτομπηκα οταν ειχε φτασει στις 19 σελιδες...

και παραθετω μερικα μηνυματα μου, οπως και μερικες απαντησεις του μελους νοσοφορος προς εμενα ή άλλα μελη:

.

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2249 Μηνύματα Απεστάλη: 16/09/2005, 17:04:42
--------------------------------------------------------------------------------

με συγχωρειτε για την ενοχληση, αλλα ειδα φως και 19 σελιδες και μπηκα.


τελικα καταληξατε τι ακριβως ειναι οι βρυκολακες περα απο δημιουργημα της φαντασιας?


περιμενω με αγωνια καποιον να με βγαλει απο την πλανη μου...

.

nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 00:41:53
--------------------------------------------------------------------------------
πρός jonniebegood:λέγοντε δημιουργηκοί βρυκόλακες...
κατα ενα παράξενο τρόπο αρέσκοντε στο ανθρώπινο αιμα...
το φως της ημέρας απλα τους εξασθενεί.
εχουν αναπτύξει απο μόνοι τους ψυχικές ικανότητες και,τουλάχιστον για μενα,δεν ειναι και τόσο δύσκολο να τους συναντήσεις...


.


nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 02:34:29
--------------------------------------------------------------------------------
φίλε Μορφέα,οι αυτοδημιουργητοι,μου αρέσει να τους λεω ετσι,κινούντε,συμπεριφέροντε,σκέπτοντε και επικοινωνούν με υπόγειο τρόπο...
εχουν τάσεις μοναχικισμου(μερικες φορές αναγκάζωντε),ρομαντισμού,ιδιαιτερης μελαγχολίας και μεγάλης αυτοπεποίθησης...
πρεπει να τους μοιάσεις (1),εστω και για λίγο,για να τους συναντήσεις...η μαλλον,για να σε συναντησουν.

.


nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 10:37:01
--------------------------------------------------------------------------------
αν ειναι ετσι,μπορείς να μου πεις τι ψυχικές ιδιότητες εχεις?
επίσης,με ενδιαφέρει πολυ ο τρόπος που γεύεσε τις σταγόνες (2)...ξέρω οτι ειναι καλύτερα να μου απαντήσεις,αν θες βέβαια,με e-mail,
δεν υπάρχη συγκεκριμένος όρος "βαμπίρ".


.



jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2249 Μηνύματα Απεστάλη: 17/09/2005, 15:14:54
--------------------------------------------------------------------------------


αυτοδημιουργητοι, ε?... (με τον τιμιο ιδρωτα τους )


γιατι μου θυμιζει ενα βιβλιο φαντασιας που διαβασα καποτε? (θα το βρω στην βιβλιοθηκη, που θα μου παει)


ή μια τυπα που εγραφε καποτε σε αλλο φορουμ οτι της αρεσε να χαραζει τους γκομενους με ξυραφακια την ωρα του σεξ και να γλυφει το αιμα?


βρυκολακισμο το λετε εσεις αυτο?


γιατι η ψυχιατρικη επιστημη το λεει αλλιως...

.

ΥΓ. αν συναντησω κανεναν να κραταω παλουκι ή να καλεσω το 166?


ΥΓ2. σε αυτο θελεις απαντηση? "...επίσης,με ενδιαφέρει πολυ ο τρόπος που γεύεσε τις σταγόνες..."

δεν θα σ αρεσει...

ΥΓ3. δεν παμε καθολου καλα μου φαινεται...


johnniebebad

.

nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 17/10/2005, 22:37:59
--------------------------------------------------------------------------------
Καλησπέρα

ο κάθε ώριμος,"μεγάλος",διαβασμένος,φιλόσοφος και δεν ξέρω γω τι άλλο...που δεν του έκατσε η γυναίκα του(ή έκατσε σε άλλον?)έρχετε και ξεδίνει εδω μέσα?
σας φαντάζωμαι τι υφάκι θα έχετε όταν λέτε τις ταχα εξυπνάδες σας..."πω-πω!τι έξυπνος που είμαι τελικα"!
το πόσο σπαστικοί (3) είστε το σκεφτήκατε καθόλου?
ρε σεις,μπήκαμε ποτε στα θέματα σας και ξεστομίζαμε μπούρδες? (3)...ή μάλλον..."αστειάκια"?
ναι,είστε πολυ αστείοι...

είμαστε ψέυτες,ανώριμοι,βλάκες?γιατί πέφτετε στο επιπεδό μας?
γιατί δεν κάνετε καμια βόλτα να βρείτε τα αδέρφια σας?οι έξυπνοι πλέον είναι παντου......
αλλα ξέχασα,δεν σας έκατσε η γυναίκα...
μην απελπίζεστε,λογικο είναι (4)
.......................................................................

.

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2248 Μηνύματα Απεστάλη: 20/10/2005, 14:27:56
--------------------------------------------------------------------------------


θα ανοιξω τοπικ για την "σατυρα ως μεσον κριτικης", αλλα στο εν τω μεταξυ κανω αυτο το ποστ εδω, για να το διαβασει και ο Αρης μας με τους φιλους του.


το θεμα ειναι η σατυρα, η ειρωνια και ο κυνισμος ως μεθοδος κριτικης.


ολοι μας γνωριζουμε οτι η σατυρα ειναι το ισχυροτερο οπλο (ο Μητσικωστας, ο Λαζοπουλος, ή ο Χαρυ Κλυν, ειναι χαρακτηριστικα παραδειγματα του πως μπορεις να "ξευτιλισεις" ενα ατομο με κυρος πολιτικο ή ό,τι αλλο και να σου λεει και ευχαριστω)


υπαρχει ομως και μια αλλη χρηση της σατυρας, και μαλιστα της σκληρης, η "θεραπευτικη"!


το να αποκαλυψεις σε καποιον κυνικα την πραγματικοτητα και να τον κανεις να νιωσει οτι εκανε μåλåκιå, δεν τον βλαπτει παρα μονο στον εγωισμο του, και κανεις δεν πεθανε επειδη πληγωθηκε ή πεθανε ο εγωισμος του.

το αντιθετο μαλιστα, κανει πολυ καλο!!!

.

και απο την αλλη σκεφθειτε απλα να εμπαινα στο θεμα και να εγραφα (χωρις χιουμορ) αυτα που θελω να πω του Αρη μας...


μπορει και να με ειχαν ηδη απενεργοποιησει!

.


εκ Της Υπηρεσιας - παραδειγμα θεραπευτικης απαντησεως:


καλε μου νοσοφορε, πιστεψε με, μου καθεται!

αλλα και να μη μου καθοτανε, δεν θα εμπαινα στο δικτυο για cybersex γιατι ακομη δεν εχω ανακαλυψει που πρεπει να βαλω το βυσμα (ειμαι γερος δεν ξερω απο αυτα ).


και να εισαι σιγουρος οτι επανω σου δεν θα ξεσπαγα τις ανεκτονωτες ορμες μου γιατι (και νασαι καλα γι αυτο) μας προειδοποιεις εγκαιρα με το νικ σου οτι μπορει να κολλησουμε τιποτα εξωτικο απο σενα!


για να σου ανταποδωσω μαλιστα το καλο που μου κανεις, σου υποσχομαι οτι οταν αποκτησεις και συ γυναικα, θα σου μαθω το μυστικο για να σου καθεται!!!


.


ναστε καλα!


.



nossoforos
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα Απεστάλη: 20/10/2005, 16:51:10
--------------------------------------------------------------------------------


Κατ'αρχην...ΑΑΑΑΧΑ-ΧΑ!γελάσαμε πάλι...

εκτός το ότι μπορεί να κολλήσεις κάτι απο εμένα,μη ξεχνάς οτι είσαι και γέρος άνθρωπος...συμβιβάσου με την παλάμη. (5)

σε ευχαριστώ που θα μου μάθεις το μυστικο για να μου κάθοντε οι γυναίκες...όμως,το θυμάσαι?

και για να δείς τι καλός που είμαι...
θα σου μάθω πως να σου σηκώνετε σε αυτη την κρίσημη ηληκία... (5)

.


(1) πρεπει να τους μοιασεις?

γιατι μου ακουγεται σαν προτροπη αυτο?

γινε λιγο βρυκολακας, πιες λιγο αιματακι, (και θα γινεις αυτοδημιουργητος ψυχασθενης λεω εγω!)

(2) οριστε???

σαν ακουγονται νορμαλ αυτα?


(3) για κατι τετοιες εκφρασεις καποιοι (δε λεω ονοματα ) απενεργοποιηθηκαν για μηνες.

ο αρρωστος* ανηλικος επιτρεπεται να τις απευθυνει στα υπολοιπα μελη?

(4) απαντηση σοβαρου εσωτεριστη και μελους του φορουμ μας, στην κριτικη που ασκουν ολα σχεδον τα μελη που εγραψαν εκει μεσα

(5) ειδατε τι ενδιαφεροντα γραφονται σε αλλες παιδικες χαρες???


* πριν σκεφθει κανεις να με κατηγορησει για εξυβριση, παρακαλω να στειλει ΟΛΟ το κειμενο του εν λογω τοπικ σε εναν ψυχιατρο της αρεσκειας του και να ζητησει ψυχογραφηματα και γνωμοδοτηση!


.


περιμενω τη γνωμη σας σεβαστα μου ΛΟΑ, και σκεφθειτε και την πιθανοτητα το εν λογω τοπικ να μην χρειαζεται απλα επεμβαση διαχειριστη, αλλα επεμβαση ψυχιατρου...


ναστε καλα!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr



"αυτοδημιουργητοι

πρεπει να τους μοιάσεις,εστω και για λίγο,για να τους συναντήσεις...η μαλλον,για να σε συναντησουν.

επίσης,με ενδιαφέρει πολυ ο τρόπος που γεύεσε τις σταγόνες


ο κάθε ώριμος,"μεγάλος",διαβασμένος,φιλόσοφος και δεν ξέρω γω τι άλλο...που δεν του έκατσε η γυναίκα του(ή έκατσε σε άλλον?)έρχετε και ξεδίνει εδω μέσα?

το πόσο σπαστικοί είστε το σκεφτήκατε καθόλου?
ρε σεις,μπήκαμε ποτε στα θέματα σας και ξεστομίζαμε μπούρδες?


αλλα ξέχασα,δεν σας έκατσε η γυναίκα...
μην απελπίζεστε,λογικο είναι


συμβιβάσου με την παλάμη.


θα σου μάθω πως να σου σηκώνετε σε αυτη την κρίσημη ηληκία... "

για κατι τετοιες εκφρασεις καποιοι (δε λεω ονοματα) απενεργοποιηθηκαν για μηνες.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

ΜΗΠΩΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΑΤΜΑ?


ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΕΙ ΕΝΑ ΝΤΙΚΡ, ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΦΑΝΤΗ!


ΛΕΤΕ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΑΕΙ???


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

force385
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 21:12:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους force385
Διαβάζω καιρό το θέμα,
Έχω μπερδευτεί.....
Γουστάρω jbg,Moz και όλους τους απενεργοποίηση λογαριασμούς ....
Οίδομεν ........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 01:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

force385

Διαβάζω καιρό το θέμα,
Έχω μπερδευτεί.....
Γουστάρω jbg,Moz και όλους τους απενεργοποίηση λογαριασμούς ....
Οίδομεν ........



τι ειναι αυτα που λες αγορι μου???

ποιους ειπες οτι γουσταρεις?

για περνα με τα εριφια γρηγορα...


καπου εκει θα βρεις και τον τζαζεν.


χαχαχα!

.


ΥΓ. (περνα διακριτικα απο την λευκη πυραμιδα στην ερημο του Τακλαμακαν να πληρωθεις σε κωνσταντινατα )


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 01:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
quote:
Γεια σας.

Πώς πάει ή... "παιδική χαρά" ;;

Προσωπικά θα επιθυμούσα να καταθέσω πολύ λίγα πράγματα σε αυτό το "εξαίσιο" Θέμα


«Χε χε!»

Ελ-M©Z-Power!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.9335938
Maintained by Digital Alchemy