ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ο κακός Βρίλ
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 17:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ο κακός Βρίλ
Σε κάποιο από τα τελευταία μου μηνύματα, είπα ότι «αυτοδιαγράφομαι και θα επανέλθω όταν έχω να σας πω κάτι νέο». Έμεινα λοιπόν κάποιες μέρες εκτός φόρουμ και μου δόθηκε η ευκαιρία να ξαναδιαβάσω κάποια μηνύματα και να τα αξιολογήσω με μεγαλύτερη απόσταση. Είχα δηλώσει ότι θέλω να σταματήσω να γράφω σε αυτό το φόρουμ, ανακοίνωση που έκανε κάποιους και κάποιες να χαμογελάσουν, αλλά αρέσει και σε μένα να … απογοητεύω ανθρώπους.

Επίσης είχα δηλώσει ότι δεν γίνομαι «τρόλ» στο φόρουμ αυτό, αφ ενός επειδή κάποτε το εκτιμούσα και το στήριζα, αφ ετέρου, αν τελικά οι δρόμοι μας χωρίσουν θα είναι και οριστική η αποχώρηση μου (υπενθυμίζω, ότι οι υπεύθυνοι του φόρουμ μίλησαν για προσωρινή απομάκρυνσή μου και όχι για οριστική). Για αυτό δεν δίνω κανένα πάτημα για παρερμηνεία της ταυτότητάς μου, καθώς και για τον σκοπό που ξαναεμφανίστηκα με αυτήν την προσωρινή ταυτότητά μου.

Δεν είναι στη φύση μου να υποτάσσομαι σε διάφορες αποφάσεις, από όσο ψηλά και αν έρχονται αυτές, χωρίς να πράξω με τον δικό μου τρόπο. Θα απαντήσω σε ορισμένα ερωτήματα που άφησα ανοιχτά, όπως και σε πληγές που άνοιξα και άφησα να στάζουν τις τελευταίες μέρες πριν την πρόωρη διακοπή της μακρόχρονης παρουσίας μου σε αυτό το φόρουμ, ερμηνεύοντας φράσεις και συμπεριφορές δικές μου, όσο και άλλων που με οδήγησαν να κάνω ότι έκανα.

Ξετυλίγοντας το νήμα από το τέλος του, ξεκινώ από την απενεργοποίηση του λογαριασμού μου Vril, ή κατά κόσμον «ο κακός Βρίλ» που επινόησα τότε όταν θέλησα να συμμετέχω σε αυτό το φόρουμ και να ασχοληθώ με μια αναζήτηση, όπως την βλέπω εγώ και με τον δικό μου τρόπο προσέγγισης.
Κάποιες «βαριές» εκφράσεις που χρησιμοποίησα, που δεν είναι ανάγκη ούτε να τις απαριθμήσουμε σε πλήθος ούτε σε περιεχόμενο, ήταν όντως σκληρές και ανέμενα ότι θα πλήγωναν. Το έκανα σε μια στιγμή, που η οργή μου ξεχείλισε και δεν μπορούσα να ανεχτώ πλέον μια επιτιμητική συμπεριφορά και άνιση μεταχείριση από πλευράς των υπευθύνων του φόρουμ στο πρόσωπό μου. Όμως, ξαναδιαβάζοντας αυτά που «είπα», θέλω να διευκρινίσω ότι ούτε οι εκφράσεις αλλά ούτε και η τακτική να λύνονται έτσι οι διαφορές μου αντιπροσωπεύουν το είναι μου αλλά ούτε και το επίπεδό μου. Σε συνέπεια αυτού σκέφτηκα ότι είναι προτιμότερο να παραβιάσω κάποιους κανόνες του φόρουμ και να επανέλθω, καθώς πιστεύω ότι είναι το μικρότερο κακό που μπορεί να γίνει και επειδή δεν κινούμαι με κακοπροαίρετη διάθεση για παρενόχληση του φόρουμ, πιστεύω ότι η δήλωσή μου θα κριθεί περισσότερο με βάση το περιεχόμενό της και λιγότερο με το γράμμα του νόμου του φόρουμ, που όχι λίγες φορές έχουμε δει να καταπατείται βάναυσα και με πολύ επιπόλαιο τρόπο !

Διάβασα επίσης κάποιες νύξεις του Διαχειριστή που με κάνουν να πιστεύω, ότι παρεξήγησε παντελώς τα λεγόμενα μου, και για λόγους που εμένα προσωπικά είναι άγνωστοι, πίστεψε ότι απειλήθηκε η ακεραιότητα των φόρουμ από την δική μου … επανάσταση. Κύριε Διαχειριστή, μπορεί στα μάτια σας να φέρομαι σαν επαναστάτης, αλλά επειδή έχει πολύ μεγάλη σημασία για μένα, θέλω να παραμείνω πιστός στου λόγους που με οδήγησαν σε επανάσταση εναντίων σας. Και οι λόγοι αυτοί είναι απλοί και καθαρά προσωπικοί. Δεν υπάρχει συνομωσία, δεν υπάρχει σχέδιο κατάληψης του Esoterica.gr και δεν υπάρχει κανένα σχέδιο ανατροπής και καρατομισμού των εκφραστών του. Όσο απίστευτο και να σας φαίνεται, οι λόγοι που με οδήγησαν να στραφώ εναντίων σας είναι μια αδικία που ένοιωσα να με πνίγει, η οποία προήλθε κυρίως από τη μη έγκαιρη και αποτελεσματική παρέμβασή σας, όταν μέλη της «κοινότητας Αναζήτησης» αποσχίστηκαν από την Αναζήτηση και γέμισαν τα κενά τους με λέξεις που γνωρίζουμε κυρίως από τα ποδοσφαιρικά γήπεδα. Αν το επιθυμείτε, μπορώ να σας παρουσιάσω αρκετά τέτοια περιστατικά (θα αρκεστείτε για πρώτο σε 3-4 περιστατικά ?), όπου δέχτηκα κάποιες «βαριές εκφράσεις», οι οποίες ξεπερνούν κατά πολύ τα όρια που έχετε ορίσει σαν κανόνες λειτουργίας του φόρουμ. Τα σημεία αυτά τα έχω «μαρκάρει» με μεγάλα κόκκινα γράμματα, που λένε «ADMIIIIINNN» και παροτρύνουν στη χρήση του «χειρόφρενου έκτακτης ανάγκης».
Πιστεύω ότι ούτε εσείς προσωπικά, ούτε η συμπαθέστατη Διαχειρίστρια, αλλά ούτε και οι πολυάσχολοι Συντονιστές σας τα έχουν εντοπίσει. Πιστεύω ότι δεν τα είδατε, γιατί αν τα είχατε δει, πιστεύω ότι δεν θα αποκλείατε εμένα από τη συζήτηση, αλλά θα αντιδρούσατε με μεγαλύτερη οργή σε κάποια μέλη, που γράφουν και με δύο-τρία ονόματα και έχουν το ΘΡΑΣΣΟΣ να λένε ότι τους έβρισα εγώ, όταν έχουν χρησιμοποιήσει χείριστη γλώσσα που θα κοκκίνιζε κάθε ιερόδουλη και όταν στέρευαν τα ανύπαρκτα επιχειρήματά τους. Αλήθεια, αν προσκομίζαμε τους εν λόγω κυρίους για ψυχολογικές εξετάσεις, ποιο πιστεύετε ότι θα ήταν το αποτέλεσμα ? Λέτε, ο κρατικός μηχανισμός να είναι τόσο ελαστικός και να αφήνει τους διάφορους κ.κ. να παρερμηνεύουν την άρση της Λογοκρισίας και την Αρχή της Ελευθερίας του Λόγου για να παρασύρουν διάφορα ανήλικα άτομα ή να ενισχύσουν σε άτομα με έντονες ψυχολογικούς προβληματισμούς το πρόβλημά τους ? Κάποτε πρέπει κάποιος να πεί τα πράγματα με το όνομά τους !

Επινόησα τον χαρακτήρα «ο κακός Βρίλ» για να σατιρίσω την άγνοια και την αφέλεια κάποιων ανθρώπων, που ενώ δεν είναι σε θέση να γράψουν σωστά μια πρόταση στα ελληνικά και έχοντας τρομερά κενά στην ιστορία και ιδιαίτερα αυτή του ελληνικού έθνους, να έχουν σοβαρές ελπίδες ότι είναι … ανώτεροι από όλους τους υπόλοιπους, λόγω γενετικής και … προέλευσης !
Εκτός ότι είναι ιδεολογία που παραπέμπει στις πλάνες της προπαγάνδας του 3ου Ράιχ, είναι και ηθικά κολάσιμο, διότι όποιος καλλιεργεί σε άλλους την εντύπωση ότι η αμάθεια και η μετριότητα είναι ανώτερη από οτιδήποτε άλλο, δεν το κάνει δα για ανιδιοτελείς σκοπούς…. Αλλά όποιος το πιστεύει, είναι το λιγότερο ΗΛΙΘΙΟΣ.

Ο χαρακτήρας όμως βρέθηκε σε ένα τρομερό αδιέξοδο, πράγμα που μου επεσήμαναν τόσο «επίσημα» όσο και «ανεπίσημα» φίλοι μου. Κάποιος μάλιστα είπε ότι «η σταυροφορία του Βρίλ είναι καταδικασμένη».
Σαν συνέπεια αυτής της κατάστασης προτίμησα να οδηγήσω τον χαρακτήρα σε «αυτοκτονία», αναγκάζοντας τους συντελεστές με κάποιες προκλητικές εκφράσεις να τον … πυροβολήσουν. Οι φράσεις που χρησιμοποίησα ήταν έτσι διαλεγμένες, για να πονέσουν, όπως πόνεσαν οι ίδιοι άνθρωποι εμένα, όταν δεν είδαν ότι θα μπορούσαν να έχουν μεγαλύτερο όφελος από τον χαρακτήρα, πέραν αυτού που ήθελαν να δουν. Κρίμα. Πάντως, ομολογώ ότι αυτή η κατάσταση με αρρώσταινε, σε σημείο να αφιερώνω πολλές ώρες στον υπολογιστή και να μην πιστεύω πια τα μάτια μου.

Γι΄αυτό λοιπόν, φτάνοντας στο τέλος της εισαγωγής μου, θέλω να πω το εξής. Λυπάμαι που χρησιμοποίησα τέτοιες σκληρές φράσεις και λυπάμαι που έφτασα στο σημείο να πρέπει να καταφύγω σε τέτοια μέσα για να εισακουστώ. Λυπάμαι που έθιξα τον Διαχειριστή και το Επιτελείο του λέγοντας τους ανίκανους, αλλά περίμενα ότι θα έβλεπαν μόνοι τους, ότι με την συμπεριφορά τους θα μου έδιναν λόγους για να με οδηγήσουν σε συμπεριφορά οργής και αγανάκτησης.
Τελειώνοντας θέλω να διευκρινίσω, ότι ότι έκανα και είπα το έκανα μόνος μου και αν κάποιος σχημάτισε την εικόνα, ότι τα τόπικ «χαμένοι στη μετάφραση» και το παρών «η αχαλίνωτη φαντασία, ο κακός Βρίλ και η εισβολή από το Νιλα-Γού» έχουν σα σκοπό την ανατροπή και καταστροφή του Esoterica, του συνιστώ θερμά να το αποδείξει. ‘Αν σε αυτά τα τόπικ γράφουν κάποιοι συγκεκριμένοι, είναι επειδή κάποιοι βλέπουν άλλα πράγματα με άλλη οπτική γωνία απ ότι άλλοι. Οι συγκεκριμένοι άνθρωποι και τα συγκεκριμένα τόπικ, εμένα προσωπικά δεν μου έδωσαν την εντύπωση ούτε της συνωμοσίας, ούτε της επανάστασης και ανατροπής του κατεστημένου, αλλά ούτε και της «παιδικής χαράς» κ.κ. Διαχειριστές. Πιστεύω ότι με αυτή τη φράση ξεφύγατε, και θίξατε και βλάψατε και την υπόληψη αρκετών από αυτούς, που μέχρι τώρα στήριξαν και προσέφεραν στο φόρουμ σας. Νομίζω ότι είναι καιρός να αλλάξετε στάση, να αναθεωρήσετε κάποιες απόψεις σας και να άρετε κάποια περιοριστικά μέτρα, τα οποία κάτω από ειδικές συνθήκες έχουν νόημα, με διαφορετική προσέγγιση του προβλήματος μοιάζουν όμως περιττά και μάλλον υπερβολικά.

Σας ευχαριστώ και λυπάμαι αν παραβήκα κάποιους όρους σας. Πιστεύω ότι περιμένατε την απάντησή μου και ελπίζω να την αξιολογήσετε με το πνεύμα που μιλώ. Με απόλυτη ειλικρίνεια.

Με εκτίμηση,

Ο κακός Βρίλ

Υ.Γ. Φυσικά και είμαι στη διάθεσή σας να σας αποδείξω με στοιχεία και παραπομπές το οτιδήποτε ισχυρίστηκα στο παραπάνω κείμενο μου, περί διπλό-τριπλό-εγγραφής, για υπερβολή και παραποίηση λεγομένων μου, καθώς και ατοπήματα και γκάφες που έχουν περιπέσει κάποιοι που ενοχλήθηκαν από την ευθύτητά μου όσο αφορά τα κενά τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

deadly tiger
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους deadly tiger
χαιρε jpg! ετσι ακουσα να σε φωναζουν μερικοι.δεν νομιζω να σε πειραζει ?.απο ολοκληρο το τοπικ τωρα ξεκαθαρισα μερικα πραγματακια.ειμαι νεο μελος και δεν εχω ξαναμπει σε φορουμ οποτε αν ειμαι εκτος χρονου και τοπου μην με αποπαρετε.καλο απογευμα !

http://members.shaw.ca/weloveyouracres/Nightmare%20Banner.JPG

coming soon
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 23:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον υπεύθυνο του forum κάτι σχετικά με μία απορία που μου γεννήθηκε.
Αν υποθέσουμε οτι ένα μέλος διαγράφεται προσωρινά για τον Χ ή τον Ψ λόγο είναι θεμιτή η δημιουργία δεύτερου λογαριασμού εκ μέρους του?
Κι αυτό το λέω επειδή αν επιτραπεί κάτι τέτοιο ίσως απορρέουν 2 συνέπειες από αυτό:

1) Η ποινή της προσωρινής απενεργοποίησης του λογαριασμού του μέλους τι σκοπό έχει αν επιτραπεί η δημιουργία κι η χρήση του "κλώνου" του?

2) Η ανοχή σε κάτι τέτοιο δεν μπορεί να εκληφθεί από κάποιους ως ανοχή της κατάστασης των διπλών λογαριασμών?

Αν εγώ πχ μετά από κάποιες λανθασμένες μου κινήσεις κι ενέργειες στα πλαίσια αυτού του forum διαγραφώ προσωρινά, θα είχα δικαίωμα να δημιουργήσω δεύτερο λογαριασμό?
Κι όχι για να αποσαφηνίσω κάποια πράγματα αλλά για να συνεχίσω τις συζητήσεις μου εδώ?
Θα ήθελα να επισημάνω πως η ερώτηση μου δεν έχει επ' ουδενί κακό σκοπό κι έχει ως στόχο την κατανόηση των κανόνων της εύρυθμης λειτουργίας αυτού του forum.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 01:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

χαιρε jpg! ετσι ακουσα να σε φωναζουν μερικοι.δεν νομιζω να σε πειραζει ?.απο ολοκληρο το τοπικ τωρα ξεκαθαρισα μερικα πραγματακια.ειμαι νεο μελος και δεν εχω ξαναμπει σε φορουμ οποτε αν ειμαι εκτος χρονου και τοπου μην με αποπαρετε.καλο απογευμα !


χαιρε φιλτατε!

δεν σε αποπαιρνει κανεις φιλε μου!

ομολογω οτι ειμαι εθισμενος στο χουμορ και ειδικα σε αυτο το τοπικ μονο ετσι μπορεις να μην παλαβωσεις.


μην με παρεξηγεις για την υποδοχη, εισαι μια ευχαριστη νοτα αθωοτητας και σε απολαμβανω!


μαλιστα για να πεισθεις για τις καλες προθεσεις μου θα σου αποκαλυψω (εντελως μεταξυ μας ομως!) και που κρυβονται οι βιετκονγκ που φορανε τις στολες μας! ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΥΚΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΣΤΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ ΤΑΚΛΑΜΑΚΑΝ (ρωτα τον Λιακο!)


αν οντως ξεκαθαρισες "μερικα πραγματακια" απο το τοπικ θα σου ημουν ευγνωμων αν μου τα εξηγουσες και μενα!


παρεπιπτοντως μπορεις να με φωναζεις οπως θελεις!


μαλακα (ετσι με φωναζουν οι φιλοι μου), εθνικιστη, αναρχικο, κοτεριτζη, φραμασονο, χριστιανο, κρυπτοχριστιανο, αιρετικο, σατανιστη, ή Ουρσουλα!


λοιπον με εχουν ταμπελωσει κατα διαστηματα με ολες τις παραπανω ταμπελες, αλλα το πιο πολυ γελιο τοριξα οταν καποιοι θεωρησαν οτι ειχα την αναγκη να εκφραστω μεσω της Ουρσουλας!


ειναι οι μονοι που επεσαν μεσα 100%!!!


επαθα εναν διχασμο βρε παιδι μου, (μια αναδυση απωθημενου να το πω, μια μπερδεμενη λιμπιντο να το πω) και βρεθηκα χοντρη ξανθια κατσαρομαλλα με κοκκινο κραγιον και πολλα μπιχλιμπιδια να βροντανε... (θυμησου την διαφημιση της κιτ-κατ με το μεντιουμ)


πηγα στον κυριο Ασκητη και με εστειλε στον αγιο Κυπριανο - εκει φυσικα λυτρωθηκα και μετα εξομολογηθηκα δημοσια την αμαρτια μου!


καλη παραμονη στο φορουμ αγαπητε!


.


ΥΓ. επεξηγηματικο: εγω τα λεω στο σκυλο μου κι εκεινος στην ουρα του.


ΥΓ. Βου εγκεφαλαρες μου: αν μπω αποψε ως κυρια Μουλα (Τεχνητη Νοημοσυνη Της Υπηρεσιας κι αυτη) απο αλλο IP, απο αλλο τηλεφωνο και ταυτοχρονα γραφω και της απανταω ως jbg, χωρις να το πω σε καποιον συντονιστη, τι θα σημαινει?

οτι ειμαι αθεραπευτη ναϊτ κουην , ή οτι ειμαι απλα κακοβουλος?

το οτι εφτιαξα την Ουρσουλα (που αρκετοι καταλαβαν, δοξα τω Θεω, τον ρολο της οσο "υπηρξε") και το ειπα αμεσως τι σημαινει?

οτι εξεφρασα την πεταλουδιτσα μεσα μου , ή οτι ειχα Sκοπο και ημουν καλοπροαιρετος?

εννοειται οτι τα ανωτερω δεν αφορουν τα ΛΟΑ του φορουμ, αλλα οσους προβληματιζονται σε ΑΛΛΑ τοπικ με την Ουρσουλα...


ΕΔΩ την καρατομησα, ΕΔΩ περιμενω και τις αναλυσεις για το αν και κατα ποσο "εξελιχθηκα στο μονοπατι μου" απο την "διπλη" ταυτοτητα


ψοφαω να με αναλυουν, οσο και να γελαω!!!


.


χαιρεσθε απαντες!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr

Edited by - jonniebegood on 05/10/2005 01:39:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 01:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
τι σημαινει;
οτι εξεφρασα την πεταλουδιτσα μεσα μου , ή οτι ειχα Sκοπο και ημουν καλοπροαιρετος?


Χμ... Μπορώ να πάρω την βοήθεια του κοινού;!


(Αν και -χοντρη ξανθια κατσαρομαλλα με κοκκινο κραγιον και πολλα μπιχλιμπιδια να βροντανε- δεν είναι πεταλουδίτσα βρε jonnie μου! Ξυλόκοτα βαρέων-βαρών είναι! )


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 02:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

(Αν και -χοντρη ξανθια κατσαρομαλλα με κοκκινο κραγιον και πολλα μπιχλιμπιδια να βροντανε- δεν είναι πεταλουδίτσα βρε jonnie μου! Ξυλόκοτα βαρέων-βαρών είναι! )


ετσι μου βγηκε η πεταλουδιτσα εμενα δυστυχως, γι αυτο κατεληξα διαδικτυακο μεντιούμ και οχι Μπεζαντακου σε πιστα...


την αλλη φορα θα εκφραστω ως μικρη γοργονα!

.


(νιωθωντας και την ακρατητη ωση του εκ γεννετης χαφιε και του πτυχειου της σχολης Αρτεμη Ματσα, θα μεγαλουργησω (δασκαλε ζωγραφιζω Την Ρουφιανια οπως με διδαξες!) και θα καρφωσω τον εαυτο μου: ειδες τι τραγουδι εβαλε στο "τραγουδι του εσωτερικα" αυτος?

ΜΑΖΩΝΑΚΗ!!!

και τι εννοει δηλαδη με το "ολα να τα ζησω" και το "ολα θα τα κανω"???


αμα το συνδυασεις με την Ουρσουλα τι συμπερασμα βγαινει?


αποκλειστικες φωτο-ντοκουμεντα σε τιμη προσιτη για ολους! (και 60659 ατοκες δοσεις) ζητηστε κυριο Γιαννη

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

deadly tiger
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 09:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους deadly tiger
εχεις πολυ χιομουρ εσυ,μα την αληθεια.
θα ηθελα να σε φωναζω jpg που ειναι και η συντομια του ονοματος σου με αλλαγμενο το b σε p
απορω μονο που με θεωρεις τοσο αθωο!.δεν εχω δει τιποτα πονηρο στο φορουμ ωστε να θεωρηθω αθωος.ασχετος σιγουρα.
ειδα καποιες διαμαχες αλλα ολα μεσα στην ζωη ειναι.χαλαρα.


http://members.shaw.ca/weloveyouracres/Nightmare%20Banner.JPG

coming soon
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 12:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

θα ηθελα να σε φωναζω jpg που ειναι και η συντομια του ονοματος σου με αλλαγμενο το b σε p


χαχαχα!

καποιοι φιλοι ετσι ακριβως με φωναζουν (ειμαι λατρης της εικονας!) - επεσες στην περιπτωση.

quote:

απορω μονο που με θεωρεις τοσο αθωο!


παρεξηγησες τζανουμ


εισαι αθωος με την εννοια οτι δεν εχεις θεωρηθει οτι εισαι βιετκονγκ με δικη μας στολη!


quote:

δεν εχω δει τιποτα πονηρο στο φορουμ ωστε να θεωρηθω αθωος.ασχετος σιγουρα.


ουτε εγω!


γι αυτο και με βλεπεις να γραφω εδω μεσα.


quote:

ειδα καποιες διαμαχες αλλα ολα μεσα στην ζωη ειναι.

χαλαρα.



χαλαρα, συμφωνω, παντα χαλαρα...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 14:35:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
επαθα εναν διχασμο βρε παιδι μου, (μια αναδυση απωθημενου να το πω, μια μπερδεμενη λιμπιντο να το πω) και βρεθηκα χοντρη ξανθια κατσαρομαλλα με κοκκινο κραγιον και πολλα μπιχλιμπιδια να βροντανε... (θυμησου την διαφημιση της κιτ-κατ με το μεντιουμ)

Κάποιοι θα μπορούσαν να ισχυριστούν ότι ανέδυσε το θηλυκό μέρος σου και αντί να το ξαναθάπσεις, το διασκεδάζεις κιόλας...
Είναι πολύ επικίνδυνο αυτό. Πρόσεχε!
Κοίτα αυτό:
quote:
. . .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt
...ήδη άρχισες να μιλάς σας γυναίκα!
quote:
πηγα στον κυριο Ασκητη και με εστειλε στον αγιο Κυπριανο - εκει φυσικα λυτρωθηκα και μετα εξομολογηθηκα δημοσια την αμαρτια μου!
Τα ίδια λένε και οι γυναίκες στο ταίρι τους όταν...
Αλλά εμείς το λέμε αλλοιώς στο χωριό μου.
ΠΡΟΣΕΧΕ!
quote:
ΕΔΩ την καρατομησα, ΕΔΩ περιμενω και τις αναλυσεις για το αν και κατα ποσο "εξελιχθηκα στο μονοπατι μου" απο την "διπλη" ταυτοτητα


Η δεύτερη σου ταιριάζει καλλίτερα.
Αναδεικνύει την...
quote:
. .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt
...λογική των θηλέων!
Δεν σε αμφισβητεί κανείς!

Βλέπεις που δεν πρόσεχες...

quote:
εξεφρασα την πεταλουδιτσα μεσα μου

...Ούρσι;<--(!) χαα...
quote:
ψοφαω να με αναλυουν, οσο και να γελαω!!!

Κι εμείς! Κι εμείς πσοφάμε να γελάμε... χααααχαχαχαχα...

Edited by - Αίολος on 05/10/2005 14:48:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ούρσουλα ούρσουλα
μην ξεχνάς τον μπούσουλα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 03:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Είναι πολύ επικίνδυνο αυτό. Πρόσεχε!
Κοίτα αυτό:

quote:
. . .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt
...

ήδη άρχισες να μιλάς σας γυναίκα



θα ηθελα ειναι η αληθεια μια μεταφραση της παραθεσης της Ουρσουλας γιατι εγω ειμαι υπο κατοχην και δεν τα πιανω...

τι σημαινουν οι τελειες???

τι ειναι το 60659???



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 14:23:59  Εμφάνιση Προφίλ
Ούρσιιιιιιιιιι!
Πές μας τι σημαίνουν αυτά:
quote:
. .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt

...;

Φαίνεται ότι πέρασε η επιρροή των ληγμένων και δεν θυμάται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 14:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Μιά εξήγηση παρακαλώ. ΄Αμεσα.
Ούρσι ούρσι
ήλιος θα σε λούσει...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 17:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atva
Μετά την τραγική είδηση που ομολογουμένως συγκλόνισε όλα τα μέλη του ESOTERICA, ανεξαιρέτως θρησκείας, χρώματος, φύλου, πολιτικών ιδεών, μάρκας αυτοκινήτου, χρώματος μπιντέ κλπ., για την καταδίκη σε καρατόμηση της Madam Ursula, νέα στοιχεία ήρθανε στο φως της δημοσιότητας για να ταράξουνε ακόμη περισσότερο τα διαλογιζόμενα μέλη…οι τελευταίες φωτογραφίες της Madam Ursula την στιγμή που της ανακοινώθηκε η ετυμηγορία από το Ανώτατο Δικαστήριο των Luluminati και η τελευταία φωτογραφία της πριν αντικρίσει το εκτελεστικό απόσπασμα!!!
Δόξα και Τιμή στην Αγωνίστρια, στην Μητερούλα, στην Επαναστάτρια, στην Διορατική, στην Δυσκοίλια MADAM URSULA!!!



Η στιγμή της τραγικής ετυμηγορίας!(Δεν φημιζόταν για την ψυχραιμία της η μακαρίτισσα!)


Ο τραγικός επίλογος που με στωικότητα και τόλμη (και με διακριτικό μακιγιάζ θανάτου της Χλορεάλ!) αντίκρισε την στομωμένη λεπίδα της γκιλοτίνας και ξεροκατάπιε!


"Κονξ Ομ Παξ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 20:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το Θέμα αυτό θα παραμείνει για κάποιο ακόμη χρονικό διάστημα ενεργό, έως ότου "κλείσουν"(επαρκώς) κάποια ζητήματα τα οποία άμεσα ή έμμεσα σχετίζονται με αυτό καθώς και με τους ανθρώπους που συμμετέχουν σ'αυτό. Δεν επιθυμούμε επουδενί την "τεχνητή" δημιουργία πολλαπλών Συζητήσεων για πράγματα που μπορούν κάλλιστα να συζητηθούν σε μία και μόνον, ούτε φυσικά και την επίσης "τεχνητή" μεταφορά(μέσω υπονοουμένων και διαφόρων - ας το πούμε έτσι απλά για να καταλαβαινόμαστε - συμβολισμών ή κωδίκων) "σχολίων" σε άλλες Συζητήσεις οι οποίες πραγματεύονται διαφορετικά θέματα.

Δυστυχώς κάποιοι, λίγοι, άνθρωποι επιμένουν καιρό τώρα να διαιωνίζουν τέτοια φαινόμενα μέσα στους χώρους των Συζητήσεων, αδιαφορώντας παντελώς για την επιθυμία των υπολοίπων Μελών να μπορέσουν να Συζητήσουν τα θέματα που τους/τις ενδιαφέρουν χωρίς να ενοχλούνται συνεχώς από τις εγωκεντρικές προβολές μερικών. Δυστυχώς επίσης, αυτές οι συμπεριφορές έχει αποδειχτεί ως κάτι πολύ δύσκολο να αντιμετωπιστεί, είμαστε όμως αποφασισμένοι να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να ελαττώσουμε την επίδρασή τους καθώς και την εμφάνισή τους στα Forums και γι'αυτό θα εξακολουθήσουμε να ζητάμε την βοήθεια όλων των καλοπροαίρετων Μελών, τα οποία είναι βέβαια η τεράστια πλειοψηφία, η φωνή τους όμως "πνίγεται", αρκετές φορές, από τις λίγες, αλλά δυνατές φωνασκίες κάποιων εγωιστών.

-----------------------------

ryche, όπως βλέπω συνεχίζεις ακάθεκτος τις προσπάθειές σου να διαστρεβλώνεις τα πράγματα...
Συνεχίζεις να προσπαθείς να ευτελίζεις, να υποτιμάς και να χλευάζεις...
Συνεχίζεις να καταπατάς γραπτούς και άγραφους Κανόνες...

Στα σημαντικότερα ζητήματα που σχετίζονται με τις τακτικές σου στα Forums τον τελευταίο καιρό και στα οποία αναφέρομαι στο προηγούμενο μήνυμά μου δεν τοποθετείσαι καθόλου, αντ'αυτού επιλέγεις να συνεχίζεις να με κατηγορείς για πράγματα ανυπόστατα και να χρησιμοποιείς γι'αυτόν το σκοπό επιχειρήματα και "τεχνάσματα" που τουλάχιστον ως φαιδρά θα μπορούσα να τα χαρακτηρίσω.

Γιατί πως αλλιώς θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τοποθετήσεις όπως η παρακάτω:
"... μιας και αδυνατεις να καταλαβεις οτι με αυτες τις συγκρουσεις καποια αλλα φορουμς τριβουν τα χερακια τους απο ευχαριστηση."

Μα καλά, εσύ δηλαδή έχεις καταπιεί ολόκληρο το κακοκατασκευασμένο "παραμύθι" ότι το ESOTERICA είναι κάποιου είδους "μαγαζάκι" το οποίο μάλιστα βρίσκεται σε ανταγωνισμό με άλλα "μαγαζάκια"; Δεν έχεις καταλάβει τίποτα τόσο καιρό εδώ μέσα;;

, ή επισης το:
"Γιατι ειπαμε σημερα οχτροι,αυριο παλι φιλοι"

Γιατί τόσο μεγάλη σπουδή να με προβάλλεις ως εχθρό σου αλήθεια;; Σκέψου το λίγο... Τι πραγματικά θα είχα να χάσω από εσένα για να σε εκλάβω ως έναν Εχθρό;; Τίποτε απολύτως, θα ήθελα να σε πληροφορήσω, αν ακόμη δεν το έχεις κατανοήσει.
"Εχθροί" μου είναι μόνον οι συμπεριφορές και οι στάσεις που υιοθετείς, όπως άλλωστε και εκατομμύρια άλλοι άνθρωποι στον κόσμο που ζούμε, και αυτές ακόμη οι στάσεις και συμπεριφορές είναι "εχθροί" μου, όχι με προσωπικό τρόπο αλλά γιατί θέτουν σε κίνδυνο το μεγαλύτερο δώρο που έχουμε λάβει συνολικά ως ανθρωπότητα... τη δυνατότητα να μπορούμε να κατακτήσουμε ξανά την Ψυχή μας.

, για να καταλήξω στο πραγματικά "ανεκδίηγητο":
"θα ηταν προτιμοτερο να προσπαθουσες να μας μεταφρασεις το ποστ που απεστειλες στον Μοz.Με Βαση ποιο κανονισμο απαιτεις την γνωστοποιηση των Προσωπικων του στοιχειων;Δεν θυμαμαι να υπαρχει στους κανονισμους."

Τώρα μάλλον πρέπει να σου πω ότι το "μας" θα ήταν καλό να το μετατρέψεις σε "μου" ή, τέλος πάντων, το "μας" δεν είναι πρέπον να προσπαθείς να το μεταφέρεις με τον τεχνητό αυτόν τρόπο στην πλειονότητα των Μελών και των Αναγνωστών.

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι αναγκαίο να σου μεταφράσω κάτι. Διάβασε προσεκτικά το εν λόγω μήνυμα, διάβασε επίσης προσεκτικά ολόκληρη τη Συζήτηση και κυρίως αυτά που έχουν διεμειφθεί ανάμεσα στον Wendigo κι εμένα και μετά από αυτό είμαι, σχεδόν, σίγουρος, βασιζόμενος κύρια στην εξυπνάδα που διαθέτεις ότι δεν θα χρειαστείς καμία μετάφραση...

Τα πράγματα είναι πολύ ξεκάθαρα νομίζω. Ο βασικός λόγος της αποστολής αυτών των μηνυμάτων σε όσους/ες τα έλαβαν ήταν να μην αναρωτιούνται, ως μία μικρή αλλά υπαρκτή πιθανότητα το λέω αυτό, άλλα Μέλη για το εάν το πρώτο μήνυμά μου αναφέρονταν σε αυτούς. Όποιος δεν έλαβε μήνυμα e-mail(ή δεν ειδοποιήθηκε γι'αυτό από την πλευρά μας με σαφήνεια με άλλον τρόπο επικοινωνίας) δεν ανήκει και σε αυτούς/ες στους/στις οποίους/ες απευθύνονταν το πρώτο μήνυμά μου εδώ.

Παρολαυτά, και παραβλέποντας για την ώρα, την εσφαλμένη και παραβιάζουσα τους Κανονισμούς των Forums τακτική του/της Moz να δημοσιοποιήσει προσωπική επικοινωνία χωρίς την άδεια του αποστολέα, θα ήθελα να σου πω ακόμη πως τουλάχιστον με ξενίζει αυτή η εμμονή με το ζήτημα της "ταυτότητας" του/της. Η δική σου καταρχήν, που αφήνει να διαφαίνεται η διακαής και συνεχής επιθυμία σου να παρουσιάζεις και να υποστηρίζεις μία υποτιθέμενη "τεράστια λαχτάρα"() μου να ανακαλύψω ποιος ή τι είναι ο/η Moz, η οποία καθόρισε και καθορίζει τις ενέργειές μου σε αυτό το Θέμα - μάλιστα για το ότι εσύ ο ίδιος το υποστήριξες και το "αποκάλυψες" εξαρχής θεωρείς πως σε έχω βάλει "στο στόχαστρο". Του/της Moz επίσης η μεγάλη εμμονή και σπουδή "ανάλυσης" σε προηγούμενο του/της μήνυμα για το συγκεκριμένο e-mail. Πώς εξηγείται αλήθεια αυτή η παράλληλη επικέντρωση σε ένα, σαφώς ξακαθαρισμένων σκοπιμοτήτων, μήνυμα;

Θα παρακαλέσω σε αυτό το σημείο, όποιον έχει την καλή διάθεση αλλά και κρίνει ότι δεν προσβάλλεται με οποιονδήποτε τρόπο από αυτό(στην περίπτωση αυτή βέβαια εννοείται πως κατανοούμε και αποδεχόμαστε εκ των προτέρων τους λόγους), να επιβεβαιώσει ότι έχει λάβει ακριβώς το ίδιο μήνυμα(με αυτό που ήδη έχει δημοσιοποιηθεί) με τον/την Moz(εννοώ φυσικά από τους ανθρώπους που έχουν λάβει όντως ένα τέτοιο μήνυμα). Τουλάχιστον ένας από αυτούς συμμετέχει στην εδώ Συζήτηση. Όπως θυμάμαι τα μηνύματα ήταν πανομοιότυπα, με μόνη διαφοροποίηση το Όνομα Μέλους. Γιατί κανείς άλλος δεν αναρωτήθηκε "γιατί άραγε του ζητάμε να γνωστοποιήσει Προσωπικά του Στοιχεία" και γιατί κανείς άλλος δεν εστίασε στο συγκεκριμένο μήνυμα;;

ryche:
"Εσυ ομως με "στολισες" με διαφορα "καλουδια" μονο και μονο γιατι υπηρξα αυτος που οχι απλα καταλαβε που απευθυνοταν το αρχικο σου ποστ αλλα ειχα και το Θαρρος να το γνωστοποιησω." - τα bold δικά μου

Εγώ πάντως μάλλον θα το έλεγα θράσος, ryche...

Μία πολύ καλή ένδειξη Θάρρους θα ήταν, κατά την γνώμη μου, να επιλέξεις εσύ ο ίδιος την "λύτρωσή" σου(για "παραβιάσεις" που ο ίδιος έχεις αποδεχτεί πως έχεις κάνει) όπως σου έχω προτείνει δύο φορές σε προηγούμενα μηνύματα.

Δεν το θέλεις... προφανώς.

Δεν μπορούμε κι εμείς, δυστυχώς, να κάνουμε κάτι διαφορετικό. Θα σε ενημερώσουμε πολύ σύντομα για το πως θεωρούμε ότι θα πρέπει να κινηθείς σε σχέση με τη Συμμετοχή σου στα Forums, τόσο για να έχεις την ευκαιρία να σκεφτείς πιο ανεπηρέαστος για το αν πραγματικά θέλεις να συμμετάσχεις στις Συζητήσεις μας, στο δεδομένο πλαίσιο λειτουργίας τους, όσο και για να μπορέσεις Συνειδητά και Βαθιά, καθώς φαίνεται από τα μηνύματά σου ότι επιθυμείς την Συνειδητότητα για τον εαυτό σου, να Στοχαστείς για τα πεπραγμένα.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 21:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Dying_Incubus, απαντώ εν συντομία στα ερωτήματα που έθεσες στο μήνυμά σου με ημερομηνία/ώρα: 04/10/2005, 23:04:58

Έχεις καταρχήν απόλυτο δίκιο να αναρωτιέσαι. Οπωσδήποτε, όπως κι εσύ παρατηρείς, η Προσωρινή Απενεργοποίηση Λογαριασμών δεν πρέπει να επιτρέπει τη δημιουργία άλλων Λογαριασμών από τον ίδιο άνθρωπο και αυτό δεν γίνεται ούτως ή άλλως. (υπάρχουν μόνον κάποιες περιπτώσεις όπου επιτρέπεται η δημιουργία καινούργιου λογαριασμού χωρίς την μεσολάβηση περιόδου αδράνειας του Μέλους - και αυτό εξαρτάται κυρίως από τον τύπο και την χροιά των εσφαλμένων συμπεριφορών καθώς και από την ποιότητα των διαφαινόμενων προθέσεων της ανανεωμένης συμμετοχής - αλλά σε αυτές τις λίγες περιπτώσεις ο αρχικός Λογαριασμός απενεργοποιείται οριστικά και η στάση μας απέναντι στον καινούργιο είναι οπωσδήποτε πιο "προσεκτική" για ένα εύλογο χρονικό διάστημα)

Όντως "Η ανοχή σε κάτι τέτοιο μπορεί να εκληφθεί από κάποιους ως ανοχή της κατάστασης των διπλών λογαριασμών". Δεν είναι όμως αυτή η περίπτωση για τον εν λόγω Λογαριασμό που άνοιξε ο Vril, τουλάχιστον όπως το εκλάβαμε.

Απλά εμπιστευτήκαμε απόλυτα τη δήλωσή του ότι ο Λογαριασμός αυτός είναι Προσωρινός, έχει μία σαφή σκοπιμότητα να διασαφηνίσει κάποια πράγματα και ότι φυσικά είναι αυτοπεριοριζόμενος από τον ίδιο τόσο από πλευράς σκοπιμότητας και θεματολογικής προσέγγισης, όσο και από πλευράς χρόνου. Η αλήθεια είναι ότι αντιληφθήκαμε να έχει αποστείλει, νομίζω, 3 μηνύματα(χωρίς να παραβιάζει τα παραπάνω) μέσα σε λίγες ώρες και μετά να θέτει ο ίδιος τον Λογαριασμό σε αν-εργία. Οπότε δεν κρίναμε απαραίτητο να σπεύσουμε να απενεργοποιήσουμε τον καινούργιο λογαριασμό, εφόσον θεωρήσαμε ότι αυτός "απενεργοποιήθηκε" ήδη και όντως ιδία βούλησι. Εξάλλου, επιθυμώ να γράψω κάποια πράγματα προς τον Vril, κινητοποιούμενος από αυτά που εξέφρασε και παράλληλα να του δώσω τη δυνατότητα μίας τελευταίας τοποθέτησης πριν απενεργοποιηθεί οριστικά αυτός ο "προσωρινός λογαριασμός" όπως τον τιτλοφόρησε ο ίδιος. Αυτό δεν έγινε εφικτό από πλευράς μου έως τώρα, γι'αυτό και η καθυστέρηση. Θα του γράψω όμως στη συνέχεια και ο Λογαριασμός αυτός θα απενεργοποιηθεί αργότερα.

Παρατηρώ όμως, με κάποια λύπη ομολογώ, ότι μετά την πρώτη μας αυτή παρατήρηση της κίνησης του Λογαριασμού, έχουν ήδη γραφτεί, σε μετέπειτα χρονικό διάστημα, άλλα 4 τουλάχιστον μηνύματα...
Ελπίζω πραγματικά να μην έχω παρερμηνεύσει τις προθέσεις του Vril, ούτε φυσικά και αυτός τις δικές μας...

-------------------------------

Μία θερμή παράκληση προς τους Συμμετέχοντες στην παρούσα Συζήτηση: παρακαλώ για την αυτοσυγκράτησή σας. Παρότι το χιούμορ, και ιδιαίτερα το καλής ποιότητας, είναι ένας ιδανικός καταλύτης τόσο εκτόνωσης όσο και εμπέδωσης για μερικές καταστάσεις καθώς και ιδέες, θα πρέπει και αυτό να έχει ένα όριο και μία ισορροπία, όπως όλα τα πράγματα του Κόσμου άλλωστε...

Για να διατηρείται αυτό το Θέμα Συζήτησης ακόμη ενεργό σημαίνει ότι στην εξέλιξή του διαβλέπουμε(από πλευράς Συντονιστικής Ομάδας) κάποια σημαντικότητα. Παρακαλούμε και όλους τους καλοπροαίρετους Συζητητές να επιχειρήσουν την εξέταση αυτής της "πιθανότητας", ειδάλλως, εάν δεν το επιθυμούν ή δεν διαβλέπουν οι ίδιοι κάτι τέτοιο, να αποδεχτούν τη δική μας επιθυμία για μία ομαλή και κυρίως δημιουργική συνέχεια.

Για τη "συμμετοχή" κάποιων Λογαριασμών(και δεν θέλω να υποδηλώσω με αυτό κάτι σε σχέση με τον αριθμό τους...) σε αυτή τη Συζήτηση, η οποία χαρακτηρίζεται από αμφισβητούμενες ή "θολές" σκοπιμότητες(γενικώς δηλαδή δεν μπορούμε εύκολα να διαβλέψουμε κάποιο σαφή σκοπό καθώς και αναγκαιότητα) επιφυλασσόμαστε σε μία πιθανή διερεύνηση στο μέλλον...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 23:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Προς Vril.

Πραγματικά Vril, υπήρξε μία ευχάριστη έκπληξη για εμένα καθώς και για άλλα Μέλη της Συντονιστικής Ομάδας που μου το επικοινώνησαν το ότι και μιλάς ειλικρινά και χωρίς να αφήσεις κανένα περιθώριο ύπαρξης κακοπροαίρετων υπονοουμένων στο λόγο σου(κάτι που δυστυχώς έχει γίνει ένα πραγματικό "σπορ" από κάποιους λίγους τους τελευταίους καιρούς). Πάνω απ'όλα για το ότι διαφαίνεται από τη συμμετοχή σου με αυτόν τον προσωρινό Λογαριασμό μία Καλή Πρόθεση σχετικά με τη στάση από πλευράς σου απέναντι σε αυτήν την κοινότητα και τους γενικούς της στόχους. Αυτά και μόνον προβάλλονται στο μέλλον με πολύ ελπιδοφόρο τρόπο.

Θα ήθελα, παρολαυτά, να σου εκμυστηρευτώ ότι αρκετές από τις τοποθετήσεις σου, στο προηγούμενο μήνυμα, και κυρίως τις ερμηνείες και τις αιτιολογίες που δίνεις και για καταστάσεις αλλά και για στάσεις(δικές σου καθώς και Διαχειριστών ή Συντονιστών) μου δημιουργούν ουκ ολίγες αμφιβολίες καθώς και προβληματισμούς...

Την ύπαρξη παραμορφωμένων ιδεοληψιών που μας περιτριγυρίζουν στον Κόσμο που ζούμε αλλά και στο πεδίο της Αναζήτησης, που μας ενδιαφέρει πιο ειδικά, μπορώ σαφώς να την κατανοήσω ως έναν λόγο αντίθεσης, σάτιρας ακόμη και επίκρισης... όμως θα πρέπει αυτά να γίνονται με δημιουργικό τρόπο. Κατά την γνώμη μου η μεγάλη πλειοψηφία των ανθρώπων που επηρεάζονται από ψευτο-συστήματα ιδεών δεν το κάνει Συνειδητά και δεν το έχει ακριβώς Επιλέξει... Εκεί είναι που υπάρχει η επιτακτική αναγκαιότητα της κατανόησης από τους ανθρώπους που το μπορούν, απέναντί τους, καθώς και της συνειδητής επιλογής να συμβάλλουν πραγματικά στην συνολικότερη κατανόηση του όντος Ανθρωπότητα, όχι καταδικάζοντας ανθρώπους, αλλά μόνον στάσεις. Η ολοκληρωτική αντίθεση, όταν μάλιστα μεταφέρεται και στο προσωπικό επίπεδο, φέρνει πάντα την σκληρότερη στάση λόγω αντίδρασης, τον ακραίο δογματισμό και τον φανατισμό. Επιτείνει το "πρόβλημα" αντί να βοηθάει στην βελτίωσή του.

Το παραπάνω είναι ένα βασικό στοιχείο του άξονα νοοτροπίας και δράσης του ESOTERICA. Αυτός είναι ο "Τρόπος" που προτείνουμε και αυτόν "υπηρετούμε"... Θα σου υπενθυμίσω ότι ο τρόπος που επέλεξες εδώ και αρκετό καιρό έρχεται σε βασικά σημεία σε σύγκρουση με τον Τρόπο του ESOTERICA, χωρίς να αφήνονται επιλογές ενός δημιουργικού συνδυασμού. Οι δύο τρόποι διαφέρουν στα Ριζικά στοιχεία. Στη δική μας περίπτωση δεν τίθεται κανένα θέμα αλλαγής αυτών των Θεμελιωδών στοιχείων, παρότι τον Τρόπο γενικά τον θεωρούμε ως υποκείμενο σε μία δυναμική κίνηση και αλλαγή, μόνον όμως όσον αφορά τα συγκεκριμένα και πρακτικά, ΟΧΙ τα ουσιαστικά. Δεν ξέρω ακριβώς τι συμβαίνει από τη δική σου πλευρά...

Αναφέρεις ότι κατά κάποιον τρόπο "σε πονέσαμε" καθώς δεν διαβλέψαμε το όφελος που θα επέφερε ο χαρακτήρας που δημιούργησες καθώς επίσης, όπως καταλαβαίνω, και γιατί σε "μεταχειριστήκαμε άνισα και επιτιμητικά" κυρίως επειδή δεν κάναμε κάτι απέναντι σε "βαριές εκφράσεις" και προσβολές που έχεις δεχτεί.

Για το πρώτο νομίζω ότι ήδη έχω τοποθετηθεί πιο πάνω, σχετικά με το δεύτερο θα σου πω ότι πολύ σωστά σημειώνεις ότι μάλλον "δεν τα έχουμε εντοπίσει", αν και έχω την εντύπωση ότι, κατά κάποιον τρόπο, τα λόγια που επενδύουν και συνοδεύουν τις σχετικές δηλώσεις σου έχουν βγεί κάπως "μέσα από τα δόντια". Θα σου υπενθυμίσω ότι στο παρελθόν είχες σε αρκετές περιπτώσεις ενημερώσει Μέλη της Συντονιστικής Ομάδας για παραβιάσεις των Κανονισμών Λειτουργίας και στις περιπτώσεις αυτές υπήρξαν ενέργειες σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά κάθε περίστασης. Σε άλλες περιπτώσεις έχουμε παρέμβει με προσπάθειες δίκαιης αντιμετώπισης και έχουμε τοποθετηθεί και ενεργήσει και για περιστατικά που εσύ έχεις δεχτεί εναντίον σου επιθετικές ή υβριστικές συμπεριφορές.

Θα πρέπει όμως να δώσεις μεγάλη σημασία στην φράση "Δίκαιη Αντιμετώπιση". Σε πολλές περιπτώσεις αντιληφθήκαμε ως μία αναμενόμενη αντίδραση τη συμπεριφορά ή το λεξιλόγιο κάποιων ανθρώπων σε μία προγενέστερη δική σου επιμένουσα επίθεση που τους έφτασε ακόμη και στα άκρα... Είναι νομίζω ακρογωνιαίο για τον καθέναν από εμάς να αντιλαμβάνεται και να περιμένει πάντα τις συνέπειες από τις πράξεις του και να τις αντιμετωπίζει τότε σαν κάτι φυσιολογικό και αναμενόμενο... είτε οι πράξεις είναι "θετικές", είτε "αρνητικές". Ανάλογα να κρίνει και για την δυνατότητα εκ νέου επιλογών. Οι συνέπειες όμως πάντα υπάρχουν. Όπου υπάρχει μία αιτία υπάρχει και ένα αποτέλεσμα...

Από την πλευρά μας σε αρκετές περιπτώσεις δεν επεμβαίνουμε σε καταστάσεις όπου η δυνατότητα επιλόγης "διορθωτικών" κινήσεων από τους ανθρώπους καθώς και αυτή του αυτοσυντονισμού των Συζητήσεων είναι υπαρκτή καθώς και σε άλλες όπου το ισοζύγιο αιτιών και αποτελεσμάτων όσων αφορά τις καταστροφικές στάσεις διαφόρων Συμμετεχόντων είναι τέτοιο που δεν δικαιολογεί καμία απόδοση Δικαίου στον "έναν ή στον άλλον"(τότε επεμβαίνουμε βασικά με στόχο τη ολοκληρωτική ρήξη αυτού του φαύλου κύκλου με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, εάν τα πράγματα εκτραχυνθούν πάνω από κάποια όρια). Επίσης δεν επεμβαίνουμε σε κάποιες περιπτώσεις όπου το "δίκαιο" κατά κάποιον τρόπο έχει "αποδοθεί" από τους ίδιους τους Συμμετέχοντες, με βασικό στόχο να γίνει αντιληπτό από τον αρχική πηγή εκπόρευσης της βίας, ότι η βία φέρνει μόνον βία και δεν είναι ένα δημιουργικό στοιχείο. Μπορεί να είναι μόνον, στην καλύτερη περίπτωση, ένα στοιχείο προετοιμασίας πεδίου για Δημιουργία. Δίνω απλά κάποιες νύξεις για τον Τρόπο μας, οι οποίες όμως σίγουρα δεν μπορούν να αποδώσουν με επαρκή πληρότητα τη δυναμικότητά του, καθώς βασικό ρόλο παίζουν πάντα οι ίδιοι οι άνθρωποι, οι ανάγκες και οι δυνατότητές τους και όχι κάποια "Λογιστική απόδοσης Δικαίου"...

Για σένα πάντως, Vril, νομίζω ότι υπάρχει σαφώς η δυνατότητα τόσο Συνειδητής Επιλογής καθώς και μετάλλαξης στην αντιμετώπιση οποιασδήποτε "δυσχερούς" κατάστασης...

Με δεδομένα τα παραπάνω, και εφόσον νομίζω ότι αρκετά τα γνωρίζεις ήδη, θεωρώ ότι δεν είναι και τόσο πρόσφορη η επιλογή σου να "μας αναγκάσεις" να δούμε τα κακώς κείμενα, σύμφωνα με τη δική σου οπτική και αναφορικά στην αντιμετώπιση του δικού σου προσώπου, με τη μέθοδο της πρόκλησης όπως μας είπες. Ούτε εμείς τα είδαμε βέβαια καλύτερα με αυτήν σου τη στάση... Θα μπορούσες κάλλιστα να μας εκθέσεις την άποψή σου με έναν πιο λογικό και κατανοητό τρόπο όπως το έχεις κάνει και στο παρελθόν. Έχω λοιπόν τις αμφιβολίες μου, εύλογες νομίζω, γι'αυτούς τους ισχυρισμούς σου...

Τέλος, γιατί αυτή η επιμονή να πειστούμε ότι "δεν υπάρχει κάποια συνομωσία" εναντίον του ESOTERICA, τόσο από τη δική σου πλευρά, όσο και από την πλευρά άλλων ανθρώπων;; Φυσικά σε ρωτάω για τη δική σου πλευρά... Δεν υποδηλώσαμε κάπου κάτι τέτοιο με κάποιον τρόπο! Γιατί λοιπόν αυτή η "επιμονή διάψευσης" δηλώσεων που ποτέ δεν έχουν λάβει χώρα; Και γιατί αυτή η έμμονη σηματοδότηση συγκεκριμένων θεμάτων και συγκεκριμένων συμμετεχόντων; Με έχει προβληματίσει ιδιαίτερα αυτό το θέμα...

Σχετικά με τη δίμηνη Απενεργοποίηση του Λογαριασμού σου θα ήθελα να πω ότι υφίσταται ως έχει φυσικά. Όμως η Συνάντηση(ή οι Συναντήσεις) με Μέλη της Ομάδας Συνεργατών του ESOTERICA που σου έχουμε προτείνει, εάν την επιθυμήσεις, μετατοπίζεται χρονικά ως δυνατότητα(με την σκοπιμότητα της διερεύνησης της επανενεργοποίησης του Λογαριασμού) και έτσι μπορεί να λάβει χώρα μετά τη συμπλήρωση του 1ου μήνα, δηλαδή από την 27η Οκτωβρίου και μετά. Για τους ανθρώπους που γνωρίζουν αυτόν τον χώρο εδώ και πολύ καιρό και τον κατανοούν ή έχουν αρχίσει να το κάνουν, είναι σαφές ότι δεν πιστεύουμε σε κανένα είδος "άτεγκτης Δικαιοσύνης", ούτε στην Τιμωρία. Πιστεύουμε όμως ακράδαντα στην Ιδέα της Δικαιοσύνης που διοχετεύεται μέσω των Ανθρώπων, μόνον με πνευματικές βάσεις και σκοπιμότητες και στην όλο και καλύτερη "ενσάρκωση" αυτού του Όντος σε αυτόν τον Κόσμο του Γίγνεσθαι.

Ο προσωρινός σου Λογαριασμός "ο κακός Βρίλ" θα παραμείνει ενεργός για περίοδο λίγων ωρών μόνον και μόνον για την περίπτωση που θα ήθελες να έχεις μία επιπλέον τοποθέτηση.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 10:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αγαπητέ Αδμιν και Αμαλία,

Ουσιαστικά είσαστε τα πρώτα άτομα που γνώρισα από κοντά, όπως έγινε και με τους άλλους δημιουργούς και συνεργάτες, Τηοτη, Κελσο, Πλωτίνο…μα και άλλα, παλιά Μέλη.

Κάτι δεν (δένει) στο ΟΛΟ σε αυτό το ΤΟΠΙΚ, και νομίζω, πρέπει να το ξαναδούμε. Και εγώ φυσικά μαζί.

Παλαιότερα, διαβάζοντας την Πολιτεία, είχα αναρωτηθεί πολλές φορές, πως θα ήταν η Πόλης δίχως αστυνόμευση. Είχα φτάσει να το δεχτώ σαν Ουτοπιστική θέση, μα μια μέρα σε μια συγκέντρωση, (φουλ από ΔΙΑΝΟΟΥΜΕΝΟΥΣ) στην πόλη που Ζω, συνειδητοποίησα σε μια γωνίτσα που καθόμουν, πως και εκεί, στην αφρόκρεμα, επικρατούσε Χάος.

Δεν τα βρίσκανε, όχι μόνο γιατί κανείς δεν άκουγε τι έλεγε ο άλλος, μα προπαντός γιατί δεν άκουγαν την φωνή της (καρδιάς τους). Δεν είναι συναίσθημα, ούτε εαυτός η θέληση, δεν ειναι πολλά… από όσα πιστεύουμε.
Ένα παιδάκι, που καθόταν λίγο πιο πέρα, έτρωγε ήσυχα τα πατατάκια του. Χωρίς να του ζητήσω τίποτα, και μάλλον με απορίες και αυτό με την χάβρα που επικρατούσε, γύρισε προς το μέρος μου, χαμογέλασε, και πρόσφερε και σε μένα.

Σε ότι πούμε η γράψουμε, το ανάλογο παρελθόν του καθενός μας, έχει το βάρος του στη συμπεριφορά μας.
Αυτό που προέχει πιστεύω, είναι να δούμε αν χρησιμοποιείται το Φόρουμ και κατά συνέπεια τα Μέλη που το αποτελούν, για κάποιο σκοπό. Αν ναι, ανεξάρτητα από στόχους (ύψους η βάθους), τα μέλη μετατρέπονται απλά σε ΜΕΣΟΝ, δεν έχουμε μαζί πραγματική επικοινωνία.
Χωρίς επικοινωνία, φαίνονται οι ανθρώπινες σχέσεις μας, κάτι σαν σε χρησιμοποιώ και με χρησιμοποιείς, έχει δηλ. σημασία ο Ένας για τον Άλλο, μόνο για να φτάσουμε κάπου αλλού. Δεν υπάρχει κάτι βασικό, (που φαίνεται πως είχε το παιδάκι) και το ΟΛΟ, γίνεται απλά μια χρησιμοποίηση, που συχνά οδηγεί (επιτρέψτε μου τις υπερβολές) σε Ανταρσίες, Συνομωσίες, Ιεροεξεταστιες και Τιμωρίες, δηλ στα νερά μας πάλι, σύγκρουση και ανταγωνισμό.

Αν δεν δυνάμεθα να επικοινωνήσουμε μεταξύ μας, τότε ούτε και αγαπάμε φίλοι, παρόλα τα σιρόπια και τις καλό στολισμένες κουβέντες που γράφουμε.

Αυτό είναι γεγονός, δείτε το, και εγώ μαζί, όπως είναι γεγονός….οι κεφαλές μελών, που πέφτουν


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 12:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Αίολος

Ούρσιιιιιιιιιι!
Πές μας τι σημαίνουν αυτά:

. .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt



quote:

ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Μιά εξήγηση παρακαλώ. ΄Αμεσα.
Ούρσι ούρσι



. .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt


μπρέ χαϊβάνια, το τζόνι ροτατε; αφτό το ανίδεο ρουφιάνο που με κάρφοσε; (τούχο κάνι καταγγελία Στιν Ιπιρεσια κε θα του μαράνω τον τρίτο όρχι)

λιπόν θα σας τα πό γλίγορα γιατί έχι βραχνιάσι ο λεμός μου απο τιν γκιλοτίνα...


. .. ... ..... ........ ............. μετρίστε μπρέ τεμπέλιδι να δίτε τι ίνε ι τελίες - πος τονε λέγανε μορέ αφτόν τον τίπο που καλιεργούσε ιλιόσπορους, Φιμπονατσίδι μιπος; απο Φ αρχίζι πάντος - οχι γράμα, αριθμό...


60659

NADA - Απεστάλη: 06/10/2005, 01:39:16 - "κάθε κλειστό σύστημα οδηγείται σε κατάρρευση"

6.06.59 ίνε ι όρα τις κατάρεφσις του ιπερκίβου στον εαφτό του, γιαβριά μου...

ασιμόστε τόρα περικαλό!


bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt ..................... ............. ........ ..... ... .. .

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 13:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Atva
νέα στοιχεία ήρθανε στο φως της δημοσιότητας για να ταράξουνε ακόμη περισσότερο τα διαλογιζόμενα μέλη…οι τελευταίες φωτογραφίες της Madam Ursula την στιγμή που της ανακοινώθηκε η ετυμηγορία από το Ανώτατο Δικαστήριο των Luluminati και η τελευταία φωτογραφία της πριν αντικρίσει το εκτελεστικό απόσπασμα!!!



. .. ... ..... ........ ............. ..................... bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt

αφτές ίνε πλεροφορίες απόριτες και προϊόντα ιποκλοπίς απ τα αρχία Τις Υπιρεσιας!!!

(άστε που ο φοτισμός με αδικούσε, ο φοτογράφος δε με πίρε απ τιν καλί μου γονία κε ίχα μια βδομάδα να χ....)

αφτί ι Atva μου φένετε για πράχτορας βιετκόνγκις κομιτατζίς απ αφτουνούς που φοράνε τις στολές σας κε προκαλούν αναστάτοσι κε καπιες αθόες κορασίδες χάνουν τα κεφάλια τους...

bzzzzzzTbbzzzzzttt øøøncfhgt #### code 60659 ### æååååååæææææø Bbzzzzzzzztzzzzztzzzt ..................... ............. ........ ..... ... .. .

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 13:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Για να διατηρείται αυτό το Θέμα Συζήτησης ακόμη ενεργό σημαίνει ότι στην εξέλιξή του διαβλέπουμε(από πλευράς Συντονιστικής Ομάδας) κάποια σημαντικότητα.

Για τη "συμμετοχή" κάποιων Λογαριασμών σε αυτή τη Συζήτηση, η οποία χαρακτηρίζεται από αμφισβητούμενες ή "θολές" σκοπιμότητες(γενικώς δηλαδή δεν μπορούμε εύκολα να διαβλέψουμε κάποιο σαφή σκοπό καθώς και αναγκαιότητα) επιφυλασσόμαστε σε μία πιθανή διερεύνηση στο μέλλον...



προφανως διαβλεπετε καποια σημαντικοτητα, αλλα ποιος ειναι ο σαφης σκοπος και η αναγκαιοτητα?

γιατι προφανως οι περισσοτεροι δεν γνωριζουμε και στο εν τω μεταξυ:

quote:

όπως είναι γεγονός….οι κεφαλές μελών, που πέφτουν


πως θα ξεχωρισουμε τους κομιτατζιδες βιετκονγκ που φορανε τις στολες μας?

και το ακομη πιο σημαντικο, πως θα ξεχωρισουμε εμεις απο τους τρισκαταρατους κομιτατζιδες βιετκονγκ?


γιατι δεν βομβαρδιζουμε την λευκη πυραμιδα στα περιχωρα της ερημου Τακλαμακαν στην Κινα να τελειωνουμε με δαυτους???

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 15:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Τα απλά προβλήματα έχουν απλές λύσεις
Τα περίπλοκα προβλήματα έχουν περίπλοκες λύσεις
Είναι αλήθεια ότι μερικές φορές τα απλά προβλήματα απαιτούν περίπλοκες λύσεις και τα περίπλοκα προβλήματα απαιτούν απλές λύσεις


Θα απαντήσω...
Θα ρωτήσω επίσης...

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 19:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
*

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/10/2005 19:25:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 19:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Aγαπητε Admin

Συνεχιζεις με παρομοιωδη επαρση να αποδιδεις χαρακτηρισμους στο μελος Ryche και ουσιαστικα ειναι πλεον φανερο οτι αδυνατεις να συγκρατησεις εδω και πολλα ποστ τον θυμο σου,ο οποιος κατευθηνομενος μεσω ενος βαρυγδουπου λογου,αλλα κουφιου σε νοημα,προσβαλλει οχι μονο το εν λογο μελος αλλα γενικοτερα την Νοημοσυνη και των υπολοιπων μελων.Πρεπει να σου κανω γνωστο οτι η σταση σου τις τελευταιες ημερες,εχει κανει καθε πικραμενο να γελασει και ιδιαιτερα οι εξηγησεις που δινεις στα ερωτηματα των συνανθρωπων σου.Η ρητορικη μπορει να καταστει ενας εξαισιος τροπος για να κυνηγας την ουρα σου,μα θα προτιμουσα μια λακωνικη προσεγγιση στο θεμα μας ωστε να γινει κατανοητη η σταση σου.

Δειχνεις ιδιαιτερη κλιση ομως στην πρωτη,με αποτελεσμα οχι μοναχα να μην απαντας ουσιαστικα σε τιποτα,αλλα και να παραπλανεις και να κατευθηνεις σκοπιμως την συζητηση και τα μελη που την παρακολουθουν στο οτι το προβλημα προκυπτει απο την λαθεμενη σταση καποιων συγκεκριμενων μελων.Κατανοω βαθυτατα την αναγκη σου για αποδιοπομποιαιους "τραγους" αλλα σου εχω φρεσκα κουλουρια:εγω δεν θα γινω ενας απο αυτους.

Τους τελευταιους μηνες πραγματι εχω προσβαλλει συνανθρωπο και συντονιστη του forum esoterica,μονον ενα,μιας και μονο ενας Υπαρχει.Την αγαπητη και κατα τα αλλα συμπαθεστατη Αmalia,που οι παρεμβασεις τις ηταν προσβλητικες και η σταση της προκλητικη απεναντι στα προβληματα που κατα καιρους προκυπτουν αναμεσα σε μελη και σε μενα.Υποδειξα και αποδειξα εμπρακτα πριν λιγες εβδομαδες σε συγκεκριμενο τοπικ οτι συγκεκριμενα μελη χλευαζουν και προσβαλλουν με υπονοουμενα και αλλοτε με ξεκαθαρες τοποθετησεις εδω και παρα πολυ καιρο εναν ανθρωπο που εχει αποδεδειγμενα προσφερει τα μεγιστα στο φορουμ αυτο και παραμενει απροστατευτο απο καθε ειδους επιθεσεις.Και τοτε αναγκαζομαι να "συντονιζω" εγω με λαθος και υποκειμενικο τροπο,και ξαφνικα παρουσιαζεται η Αμαλια και προσπαθει να με επαναφερει στην ταξη,χωρις ομως να κανει καμμια παρατηρηση σε αυτους που προσπαθουν εμπρακτα να βρωμισουν τον χωρο και τις συζητησεις που λαμβανουν μερος σε αυτο.

Η απαντηση σου γνωστη:Δεν περιηλθε της Αντιληψης σας.Αλλα οταν δεν περιηλθε μια,δυο,τρεις,δεκατρεις δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν.Ειτε δεν διαθετετε Αντιληψη γεγονος που αμφισβητω,ειτε ειστε κακοπροαιρετοι.Δεν κατανοω ομολογω για ποιον λογο Καχεχτυπα και Μιμμιδια που το μονο που εχουν Προσφερει ειναι υπονοουμενα,φημες,σεξουαλικες επιθεσεις εντος και Εκτος του Φορουμ αλλα παντα διαμεσου αυτου,χαιρουν τετοιας Ιδιαιτερης Προστασιας απο το συντονιστικο προσωπικο,και ανθρωποι σαν τον Μοz που αν και με λιγο καιρο παρουσιας στα φορουμ καταφεραν και Αναβαθμισαν την ποιοτητα επικοινωνιας κατα γενικη ομολογια,δεχονται την ιδιαιτερη παρεμβολη σου
στα θεματα τους.

Αυτη η σταση με θυμωνει και παραλληλα με κανει και γελαω.Γι αυτο και η παρουσια μου στο εν λογο τοπικ.Αδυνατω να κατανοησω γιατι παντοτε τα πιο φωτεινα οντα στο φορουμ διωκονται αργα ή γρηγορα,και η σαπιλα παραμενει ανεγγιχτη.Βεβαιως και δεν μιλω για μενα.Δεν θα με χαρακτηριζα ποτε φωτεινο ον ή ο,τι αλλο.Η αγαπη μου για τον χωρο αυτο ειναι αποδεδειγμενη απο τις πρωτες μερες παρουσιας μου μεχρι και τωρα με πολλαπλους τροπους που δεν χρειαζεται να γνωστοποιησω.Γι αυτο και δεν σου δινεται το δικαιωμα,να με καταδειξεις ως Προβλημα στο Φορουμ.

Η υποκρισια αγαπητε Αdmin,ειναι πλεον φανερη.Κατηγορεις εμενα για εκφοβισμο και αν κανεις να ανοιξεις ενα θεμα στο Μυθος και Θρησκεια,για τον χριστιανισμο,θα ποδοπατηθεις απο τους ελληνοπρεπεις,καθως και αν ανοιξεις ενα θεμα για την ελλαδα θα ποδοπατηθεις απο τους χριστιανοπρεπεις.Εκει πανω βλεπεις ολα τα μελη χαιρουν ασυλου,μιας και οι προσβολες,οι χλευασμοι και οι βρισιες ειναι καθημερινο φαινομενο.Τι;Δεν περιηλθε της Αντιληψης σας;Ας Γελασω..
Kοπτεσαι οπως τελευταια φανηκε απο τις τοποθετησεις σου,για τα Προσωπικα δεδομενα,για τα κουτσομπολια,και τα σεξουαλικα υπονοουμενα,αλλα οι Πουτανες κυκλοφορουν ανενοχλητες παρενοχλοντας ολους τους αναζητητες.Αμα τις γαμησεις καλως.Αν δεν τις γαμησεις διαστρεβλωνουν τα παντα,μουρμουρανε,αφηνουν υπονοουμενα και χρησιμοποιουν καθε ειδους μεθοδο για να σε προκαλεσουν.Ξερω:Δεν περιειλθε της Αντιληψης σας.

Η καρδια της παιδικης χαρας του φορουμ βρισκεται βεβαια στο παραξενο που καθε καρυδιας καρυδι ανοιγει και ενα θεμα π.χ η σολομωνικη και γινεται το Ελα να δεις και κατσε να θαυμασεις.Τοποθετησε αμεσα στα σεξουαλικα υπονοουμενα του Deva που ο ανθρωπος το μονο που κανει ειναι να ξορκιζει το κακο που του συνεβει,αλλα στο παραξενο πρεπει να σας κανουμε ιδιαιτερο καλεσμα για να διαγραψετε τις κινουμενες εικονες με Τσιμπουκια απο πορνοσταρ που η παιδικη χαρα ποσταρει στο θεμα:Kατι μυριζει ασχημα στην πολη.Αν και πραγματι κατι ασχημο μυριζει...

Κλειδωθηκε λοιπον ο Vril,και ο Deva_Parinito,και ακολουθουν κι αλλοι.Το εργο το εχω ξαναδει.Χασαμε αλλα δυο "Κεφαλια".Επιμενεις παντως να αφηνεις ανεγγιχτη την σαπιλα.Καλως.Σου ειπα καποτε οτι οσο δεν αντιμετωπιζεις το προβλημα θα το βρισκεις μπροστα σου.Και αυτο συμβαινει και τωρα αγαπητε.Ξερω:Δεν περιειλθε της Αντιληψης σας.

Η μονη παραβαση που εκανα στο εν λογο τοπικ ηταν να αναφερω προσωπικα στοιχεια απο μια συναντηση μας την οποια χαρακτηρισες υποθετικη.Αναζητεις την "λυτρωση" μου αλλα η εμμονη σου αυτη δειχνει οτι εσυ εχεις Αναγκη να λυτρωθεις απο την παρουσια μου.Εχω αποχωρησει εδω και 5 μερες απο το εσωτερικα και αυτη η κινηση μου ηταν η τιμωρια μου που ομως δεν την αποδεχεσαι και ξαναποσταρεις προκλητικα για να με βγαλεις απο την σιωπη μου.Και γνωριζω γιατι το κανεις αυτο.Επειδη δεν την αποδωσες Εσυ αυτην την τιμωρια.Η Εξουσια που κατεχεις επιζητα να φανει και να προβληθει και μεχρι τωρα δεν τα καταφερε μαζι μου.Το θεμα το εχεις παρει προσωπικα και διακρινει κανεις ευκολα οτι οποιος δεν ειναι μαζι σου,ειναι εναντιον σου αρα και εναντιον του Εσωτερικα.
Αλλα παλι σου εχω φρεσκα κουλουρια:Δεν εισαι το Εsoterica.

Η εξουσια σου μπορει να διαγραψει λογαριασμους,να φιμωσει προσωρινα φωνες,να παραπλανησει και να κατευθηνει αλλα την Αληθεια την αφηνει Ανεπηρεαστη αγαπητε.Προσωπικα δεν με νοιαζει αν θα με κλειδωσεις ή αν θα με διαγραψεις,σου ειπα οτι με αφηνει αδιαφορο.Ειναι παντως κριμα και αδικο να με τιμωρησεις για πραγματα που εχουν Παρελθει και θα μπορουσαν να εχουν επιλυθει τοτε που συνεβησαν και οχι μηνες αργοτερα.Απλα καταλαβαινω οτι πρεπει να επικαλεστεις καποιους λογους για να με διαγραψεις.Αποτελω και εγω μια φωνη που δεν θες να ακους.

Επειδη λοιπον εχεις ηδη φτιαξει τους σταυρους και οι δυο θεσεις εχουν ηδη καταληφθει και σου απομενει ακομα μια και εκλιπαρεις και κοπτεσαι για την δικη μου Λυτρωση και επειδη διαθετω το θαρρος και οχι το θρασος να λεω την αποψη μου,Κλειδωσε το λογαριασμο του μελους Ryche,επ ' αοριστου χρονου,εως οτου αποφασισουμε απο κοινου την ενεργοποιηση του,μεσα ομως στο φορουμ και οχι εξω απο αυτο γιατι οτι γινεται εξω απο το φορουμ αποτελει για σας Υποθετικο σεναριο,ειναι για σας Ματριξ ενω το φορουμ ειναι η απτη πραγματικοτητα.Εχεις μπερδευτει αρκετα αγαπητε Αdmin.

Στον προσωπικο σου λογαριασμο θα σταλθουν εν καιρο αποσπασματα απο τοπικς που διαφορα μελη δεχονται επιθεσεις.Το ειχα πει και στο παρελθον οτι εχω μαζεψει αρκετα ωστε να ανοιξω τοπικ.Θα περιελθουν λοιπον της ταλαιπωρημενης σου Αντιληψης και πραξε οπως νομιζεις.Ισως να τιμωρηθουν και αυτα τα μελη για τα παραπτωματα τους εστω και μετα απο καιρο.Γιατι ετσι ειναι ή θα αφηνεις ολες τις παιδικες χαρες ανοιχτες ή ολες θα τις κλεινεις.

Ευχομαι να εχω καλη Θεα απο τον Γολγοθα,και να αναπνευσω καθαριο Αερα,λυπαμαι μονο που ο Εβραιος θα εισαι Εσυ .Αποτελει βεβαιως τιμη μου να ειμαι μαζι με τον Deva και τον Vril και να σε κοιταμε να ασκεις την εξουσια που σου δωθηκε απο ψηλα,και να ζηταμε την συγχωρεση σου απο τον Υψιστο γιατι πραγματικα δεν καταλαβαινεις τι κανεις.

Λίγο χιουμορ δεν εβλαψε ποτε κανεναν..

Τελος θα ηθελα να σε παρακαλεσω οταν απευθηνθεις ξανα στο προσωπο μου να τεκμηριωσεις τους Χαρακτηρισμους Αβουλος,Ασυνειδητος,Κατευθηνομενος,και Αρρωστος που μου απεδωσες.Δεν εχεις το δικαιωμα να με προσβαλλεις τουλαχιστον οχι Εσυ.Ας το εκανε η Αmalia που θα της εδινα καθε δικιο.

Αφησε λοιπον την διψα σου για Ελεγχο και Εξουσια ελευθερη να Δρασει.
Αλλα πεποιθηση μου ειναι οτι δεν υπαρχει μοναχα ατομικο Καρμα αλλα και συμπαντικο,γι αυτο και θα πρεπει να καταλαβεις τι ακριβως κανει ο καθενας στο Συμπαν που ανομαζεται Εsoterica.

Ο Ryche μιλησε.

*To post εγινε κατα λαθος μεσω του λογαριασμου της Ατμας μιας και χρησιμοποιουμε εναν και μοναδικο υπολογιστη.


Ryche..
Οne God,One Love,One Riech
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 20:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

[font=Georgia- *To post εγινε κατα λαθος μεσω του λογαριασμου της Ατμας μιας και χρησιμοποιουμε εναν και μοναδικο υπολογιστη.
-/font=Georgia]



δρατ*ομαι της ευκαιριας να μοιραστω ενα μαθημα που ελαβα, ενα σατορακι, περι του "λογικως αναλυειν, υποθετειν και παρεξηγειν εκ του μακροθεν"

διαβασα το μηνυμα του ryche με το νικ της ΑΤΜΑ και λεω: για να γραφει μεσω ΑΤΜΑ κατι θελει να πει ο ποιητης.

τι ομως?

μηπως το εκανε επειδη αναφερει οτι "αυτοτιμωρειται" και δεν γραφει, οποτε δεν θελει να χρησιμοποιησει το δικο του νικ, ή μηπως θελει να μας επισημανει οτι αυτος και η ΑΤΜΑ ειναι ενα?

και μεσα σε δεκα λεπτα ηρθε η σωστη απαντηση: "*To post εγινε κατα λαθος μεσω του λογαριασμου της Ατμας μιας και χρησιμοποιουμε εναν και μοναδικο υπολογιστη."

WOW!!!

το μονο που δεν σκεφθηκα...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 22:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Βρε τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


92 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 01:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mr
*Το ποστ γίνεται σκοπίμως μέσα από τον λογαριασμό του Μανώλη Ρασούλη, μιας και μου δώρισε το laptop του. Τον ευχαριστώ για τούτο το χατίρι.

Τοκ τοκ ψωνάρες μου!

Αφήστε το γκλόμπαλ ζάρι να δώσει τον αριθμό του βηματισμού σας και παίξτε την ψυχή σας στις εξάρες!

Η Ιστορία γράφεται την ώρα που συμβαίνει. Αν όχι ακριβώς την ώρα, ε, λίγες ώρες αργότερα, λίγες μέρες αργότερα, λίγους μήνες, μπορεί και ύστερα από λίγα χρόνια. Αν την αφήσουν βέβαια τα τρέχοντα γεγονότα να διατηρήσει την συμπαγή διαχρονικότητα του «είναι» της και δεν την καταντήσουν χιλιοτρυπημένη σαν σουρωτήρι ή κατεστραμμένη σαν σεισμοπαθής παράγκα. Υπάρχει άραγε η κατάλληλη εγκεφαλική γεω-μορφολογία ώστε να επιτρέψει να αναγερθούν εκ των υστέρων με σωστούς αρχιτεκτονικούς κανόνες τα αντισεισμικά δοκάρια της μνήμης που θα επιτρέψουν στην ίδια την Ιστορία να αναβιώσει ως της αρμόζει ; Θα φανεί από την εξέλιξή της. Θα φανεί ίσως από την ίδια την ουσία της Ιστορίας.

Από την άλλη, επειδή η δική μας Ιστορία εξελίσσεται στην Ελλάδα, μια χώρα κατ’ εξοχήν σεισμοεπίφοβη με προϊστορία στο τεκτονικό μποξ - που σαφώς επηρεάζει το πολυμήχανο γκρικ μυαλό μας - ίσως το εγκεφαλικό μας υπέδαφος ποτέ να μην μας επιτρέψει να αναγείρουμε την Ιστορία μας, όπως ακριβώς μας συνέβη στο παρελθόν, με αποτέλεσμα η ίδια η κατασκευή της, να διατηρεί πάντα ένα φοβικό σύνδρομο κατάρρευσης από το μέγα αντιφατικό γονίδιο της νεοελληνικής φάρας & φανφάρας που ονομάζεται «εγωισμός». Κατά συνέπεια, αν τούτο το ποστ δεν καταφέρει να επιτύχει το ποθούμενο, ο φταίχτης θα πρέπει να αναζητηθεί κάπου μεταξύ των αναγνωστών του. Αν υπάρχουν ασφαλώς οι τελευταίοι. Και αυτό δεν είναι διόλου «εγωιστικό».

Θα προσπαθήσω λοιπόν να απαντήσω συντόμως στις ερωτήσεις των ανυπόμονων συνεργατών, συντονιστών, συντελεστών και προεστών του φόρουμ Esoterica.gr και δεν θα ασχοληθώ ξανά μαζί τους, όχι γιατί δεν είναι Εσωτεριστές, αλλά γιατί αδυνατούν να ξεχωρίσουν την μυρουδιά της γνήσιας χωματίλας ενός φρεσκοσβαρνισμένου αγρού από την μυρουδιά μιας μη ανακυκλώσιμης πλαστικής σακούλας ενός σούπερ μάρκετ.

Ωραίο στόρι το Matrix morent11, δεν λέω, ωραία και τα χάπια σου Αμαλία. Ωραίο το «Εργαστήρι Φιλοσοφικού Διαλόγου» σου Μιχάλη ή Admin ή Arzuna, δεν λέω, ωραία και η «υποθετική» συνάντησή μας το καλοκαίρι στον Αϊ Γιάννη Σερρών, όλα ωραία. Χάρισμά σας ψωνάρες μου. Βάλτε τα στο δικό σας virtual ημερολόγιο και φωτογραφίστε τους χαμαιλέοντες εαυτούς σας, την ώρα που θα αλλάζει το δέρμα σας γιατί εκείνη την στιγμή της μετάλλαξης, είναι ίσως η μοναδική ευκαιρία να γνωρίσετε τι σημαίνει «συμπαντική απολέπιση» του «ακρογωνιαίου» σημείου σας. Ωραίο το βρακί σου *, αλλά φτάνει. Το είδαμε. Ωραία τα ποιηματάκια σου *, αλλά φτάνει. Δεν φύγαμε. Ούτε ξεφύγαμε.

Από τα πρώτα μου μηνύματα στον καφενέ σας, φωνάζω, οδύρομαι και ουρλιάζω πως γράφω με μοναδικό σκοπό μπας και κανενός η ψυχούλα κάνει ‘κανα βββζζζζιιιιγγγγκκκκκ και διαχωρίζει το τρισδιάστατο επίπεδο ενός ποιητή, λογοτέχνη, ζωγράφου, εικονογράφου, σεναριογράφου, από την πολυδιάστατη σφαίρα του μύστη. Από τις πρώτες κουβέντες μου, σας λέω να φέρετε μπροστά μου έναν έξυπνο αλητάμπουρα για να πέσω στα πόδια του να τον προσκυνήσω. Οι πρώτες λέξεις μου ήταν αφιερωμένες στην πολυπόθητη, λυτρωτική και ανεπανάληπτη στιγμή που η συνωμοσία της πόλωσης θα εξαϋλωνόταν εμπρός στην μεγαλειώδης και ανεξερεύνητη «χρυσή τομή» των πραγμάτων.

Ζητάτε απαντήσεις λοιπόν. Να θυμάστε όμως Ακροπολιστές μου, πως την Αλήθεια δεν μπορείτε να την αντέξετε. Κανένας σας δεν μπορεί. Την γυμνή, ακατέργαστη και την γλυκόπικρη αλήθεια, αδυνατείτε να την χωνέψετε γιατί τα στομάχια σας είναι ήδη βαριά από την μπουρδουκλωμένη και νάιλον τροφή που σας ταΐσουν ολημερίς κι ολονυχτίς οι σοβαροφανείς δασκάλοι σας στα σημεία που συγκεντρώνεστε. Μοιάζετε με ‘κείνες τις παραζαλισμένες γελάδες που στέκουν αμήχανα εμπρός σε μια μηχανή αυτόματου αρμέγματος και περιμένουν τους μηχανικούς βραχίονές της για να πλύνουν τα μαστάρια τους. Με κάνετε και γελάω με τις στομφώδης ανακοινώσεις σας. Με κάνετε και κλαίω για τα συρματοπλέγματα του νου σας.

Θέλεις να μάθεις morent11, ποια ήταν η σκοπιμότητα του μηνύματος με τίτλο «Φρέσκιες Ανταποκρίσεις»? Ο σκοπός του ήταν να κλειδωθεί ο λογαριασμός μου φίλε. Αυτό ήθελα. Αυτό κάνατε.

Θέλεις να μάθεις ποιο το νέο και ποιο το παλιό ? Την στιγμή που δημοσιεύθηκε φίλε, ναι, ήταν ένα νέο ποστ. Τώρα, πάλιωσε.

Θέλεις να μάθεις από που αντλώ την πληροφορία πως το φόρουμ δεν σχετίζεται με καμία οργάνωση ? Από το «Χάαγκεν Ντας» της Φωκίωνος. Από εκεί φίλε. Την ξέρεις την σερβιτόρα ?

Ανόητοι. Δεν θα ήταν ποτέ δυνατόν να καταλάβετε εσείς. Μαζεύτε τα τσουβάλια της γκαστρωμένης γνώσης σας κι όταν έρθει η ώρα του τοκετού, φωνάξτε με να σας ξεγεννήσω. Μέχρι τότε, να! κι αν με απενεργοποιήσετε, να! κι αν δεν με απενεργοποιήσετε. Μ’ έχουν ήδη απενεργοποιήσει άλλοι και πολύ το γουστάρω. .

Είμαστε ρόλοι ψωνάρες μου. Μορφές στον χρόνο που επιλέξαμε τους ρόλους μας. Εσύ τον δικό σου, εγώ τον δικό μου. Είμαστε οι γνωστοί – άγνωστοι των συγκυριών. Δυο μουσαφίρηδες της κοσμικής βίλας του Απροσδιόριστου και του Τυχαίου. Δύο nicknames στο διαπλανητικό φόρουμ του Θεού.

Κι εμείς Κ, είμαστε οι πρωταγωνιστές μιας ελάχιστης πιθανότητας που έχει ο κόσμος να σωθεί. Δικαιωματικά δικό σου αυτό και δεν ξεχρεώνω.

«Με του Ρομπέν τους κολασμένους κάθισα και μίλησα,
μου είπαν για την άβυσσο, τους είπα για τον Όσσο.
Τους χάιδεψα το μέτωπο, και την πληγή τους φίλησα,
μα δεν θα θυσιάσω την ψυχή μου να τους σώσω.

Του Καβαδία το καράβι λάμπει μες το άπειρο,
σαλπάρει απ' την καρδούλα μου, τους κάβους του έχω λύσει.
Τέλειο σκάφος, άφθαρτο, σ' ένα ντουνιά ανάπηρο
που φέρνει μες στ' αμπάρι του, ότι έχω επιθυμήσει»

Καλή αντάμωση στην Villa Incognito.
Deva Parinito

Ευχαριστώ τον Ryche για τις "φωτεινές εκσπερματώσεις" του.

Ευχαριστώ την ΑΤΜΑ για τα τεκνοσαμανιστικά ακροβατικά της & για την ευκαιρία που μου έδωσε.

Ευχαριστώ τον Moz για την μαγειρική του.

Ευχαριστώ τον jonnie, τον Πλάτωνα, τον Πλοτίνο, τον jejeje, την nst, την ΝADA, τον Αστροψυχή, την Karma, τον Πυθαγόρα, τον Rizitis και όλα τα υπόλοιπα παιδιά που γνώρισα, όχι στο Matrix adminαρά μου, αλλά στην ζωή, στο τραπέζι, στην παρέα, στην τσικουδιά και στο "γεια μας". Με διάβασαν, με άκουσαν και εξακολουθούν να με θεωρούν φίλο τους.

Ευχαριστώ τον δάσκαλό μου, Μανώλη Ρασούλη, που με στήριξε και συνεχίζει να πιστεύει σε μένα.


Edited by - mr on 08/10/2005 02:07:35

___________________________________________________________
Επεμβάσεις από Admin λόγω ανάρμοστων και έντονα
υποτιμητικών "τακτικών" εναντίον ανθρώπων, ασυμβίβαστων
με τους κανονισμούς λειτουργίας και τις σκοπιμότητες αυτού
του χώρου!
- 08/10/2005 -
___________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 01:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss
quote:
Ευχαριστώ τον δάσκαλό μου, Μανώλη Ρασούλη, που με στήριξε και συνεχίζει να πιστεύει σε μένα.

Και ο οποίος σήμερα κλείνει τα 60! Χρόνια Πολλά κύριε Ρασούλη.


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 04:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ο Νους είναι ο αέναος Δημιουργός. Είναι ο Μέγας Ερμηνευτής
Ο Νους είναι ο ανηλεής Φονιάς του Πραγματικού. Είναι ο Μεγάλος Ψεύτης
- Πώς θα μπορέσω να Διακρίνω από τον Νου... τον Νου;
Ποιος αλήθεια τα Κλειδιά κρατά για να μου δώσει, αυτά που οδηγούν στην Πόρτα του Αιώνιου;
- Μην αντιστέκεσαι στη Σιγή... αφουγκράσου καλά. Είναι Πάντα εκεί και σου ψιθυρίζει...


Θαρρώ είναι συνετό και πρέπον να μην απαντήσω ακόμη, ειδικά σε ερωτήσεις που δεν έχουν ακουστεί...
Μήπως πάντα το ζητούμενο ήταν οι Σωστές Ερωτήσεις;;

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 14:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere

Τοκ Τοκ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2177734
Maintained by Digital Alchemy