ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 07:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Γειά σου Αμαλία,

καταρχήν συμφωνώ με τον Wendigo (είδες που έλαχες της προσοχής μου, παραπονιάρη ? ) και με συμπλήρωσε σε πολλά σημεία που λόγω της διαφορετικής μου αντιπαράθεσης δεν μπόρεσα κάν να αναπτύξω. Wendigo, δεν μπορούσες να τα πείς καλύτερα !

Για να συγκεκριμενοποιήσω το παράπονό μου, αγαπητή Αμαλία, πιστεύω οτι αν υπάρχει ένας λόγος για τον ηλίθιο καυγά με την Ονειρίκ, αυτό οφείλεται στον χειρισμό σου στο θέμα μου "Η αχαλίνωτη φαντασία".
Αυτό που έγραψα πιο πάνω για τον Αντμίν, στην ουσία ισχύει για σένα. Όταν άνοιξα το θέμα, σίγουρα πολλοί πιστέψατε οτι προετοιμάζω προσωπικές επιθέσεις εναντίων μελών που είχαν κάποιες εμπειρείες. Έτσι το κατάλαβε και η Ονειρίκ. Εξού και η παρέμβασή σου στην πρώτη κιόλας σελίδα, με ένα κατά τη γνώμη μου εντελώς άστοχο σχόλιο εκ μέρους σου. Στο είπαν μάλιστα και κάποια μέλη, ότι κάνεις παρέμβαση εκ των πρωταίρω.

Προφανώς η Ονειρίκ βρήκε την δική σου τοποθέτηση σαν "πάτημα" και επιβεβαίωση και αντέδρασε λές και της είπα αυτής προσωπικά το οτιδήποτε. Ανατρέξτε στο τόπικ, διαβάστε μόνο την πρώτη σελίδα και θα καταλάβετε.

Αμαλία, πείμενα από σένα κάτι καλύτερο. Και το αργότερο, όταν η Ονειρίκ με 10 ! μηνύματά της παρενοχλούσε συστηματικά το τόπικ που άνοιξα, θα μπορούσες λίγο πολύ να πείς κάτι σαν το εξής

"Το θέμα που άνοιξε ο κακός μιλάει για την αχαλίνωτη φαντασία. Αυτά που λέει δεν βλέπω να είναι στραμένα εναντίων κανενός. Δε μιλάει με ονόματα, δεν λέει για κάποιο μέλος, δεν αναφέρεται πουθενά, δεν κάνει παραπομπές σε τίποτα. Μήπως βιάζεσαι ? Μήπως το έχεις πάρει στραβά καλή μου Ονειρίκ, μήπως επειδή είχες γράψει κάποτε μια δική σου εμπειρία, νομίζεις ότι ο κάκιστος απευθύνεται σε εσένα ? Αν είναι έτσι, ρίξτου ένα μηνυμα και ρώτα τον. Στο κάτω-κάτω βλέπω οτι ανταλάζετε και μηνύματα του στύλ χι-χι χο-χο."

Δεν το έκανες. Γιατί ?

Παρόλα αυτά δεν χάνεις ευκαιρία, όπου αναφέρομαι να ασκείς μια κριτική άνευ προηγουμένου. Είσαι σίγουρη οτι δεν βλέπεις το θέμα μέσα από εναν δικό σου υποκειμενισμό και προκατάληψη ? Τι θα πεί "τσακώνεται" ? Με ποιόν ? Σε πληροφορώ οτι δεν έχω τίποτα και με κανέναν, και άν θές κάνε και μια βόλτα απ το άλλο το χωριό να σου πούν!

Ναι, έχω ξυνίσει, και μάλιστα αρκετά. Και το είπα και πιό πάνω και το ξαναλέω. Αν νομίζεις ή νομίζετε οτι δε με θέλετε στο φόρουμ σας, να μου το πείτε. Αλλά καθαρά και ξάστερα. Όχι με υπεκφυγές και έμμεσες σπόντες. Και να τοποθετηθείτε...

Υ.Γ. Και αυτό που σου είπε ο Wendigo, παρακολούθησε μια ομάδα θεμάτων όπου "συχνάζουμε" κάποιοι, είτε η "Μετάφραση" είτε "η Αχαλίνωτη" και κάποια άλλα και διάβασε. Καμία σχέση με τα τόπικ για την "έλευση από το Νι-Λαγού" και άλλες τέτοιες αηδίες. Αυτή τη στιγμή στο φόρουμ "παίζει" πιο πολύ αηδία, και σας το έχουμε πεί με διάφορους τρόπους αρκετά μέλη. "Ανέβασα" καμιά 30αριά θέματα με σαχλαμάρες και ανοησίες και με είπανε ... μηνυματοθύρα ! Τόσο μακριά βλέπουν...
Σατανάδες, επικλήσεις και αηδίες. Μιλατε για "φωτεινή πλευρά". χα χα. Βγάλτε τα άστοχα από το τόπικ "η Αχαλίνωτη" και έχετε ένα από τα καλύτερα τόπικ ! Δε το λέω εγώ, άλλοι μου το είπανε.



Edited by - Vril on 21/09/2005 07:53:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 11:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos

Προς τον Βριλ.

Αναλωνεσαι σε διαμαχες επι της διαδικασιας και καταναλωνεις χρονο και σκεψη χωρις λογο.
Η καλυτερη διπλωματια ειναι η σιωπη, ειδικα οταν δεν κατεχεις εξουσια.
Σημειωσε το σε ενα post-it και κολησε το στο monitor σου.


Προς την διοικηση.

Οποτε καποιος ειναι out of line στειλτε του 2-3 προειδοποιητικα mail και κατοπιν
εαν δεν συμορφωθει εφαρμοστε την προβλεπομενη προσωρινη η μονιμη διακοπη του
λογαριασμου του. Κανεις μας δεν εχει διαθεση να ξοδευει bandwidth για να διαβασει
προσωπικες νουθεσιες περι καλων τροπων.

ΑγγελοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 13:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
ryche, ποιον ρωτάς και σε ποιον ακριβώς απευθύνεσαι;;

Σ' εσενα παραβαινοντας τους κανονισμους του φορουμ.

quote:

Σε ρωτάω, κατά κύριο λόγο, γιατί αντιλαμβάνομαι ότι αναφέρεσαι σε προσωπικές σου επαφές και συνδιαλλαγές, ή υποτιθέμενες τέτοιες - καθόσον δεν μπορούμε να τις επιβεβαιώσουμε, με κάποιους ανθρώπους, και γιατί τις εμπλέκεις στη Συζήτηση καθώς και("φερόμενα ως") προσωπικά δεδομένα ανθρώπων, με τρόπο που μόνον μία αντίστοιχη προσωπική επικοινωνία μαζί τους, και όχι βέβαια δημόσια, θα δικαιολογούσε. Φυσικά και γνωρίζεις, τόσο καιρό που συμμετέχεις στις Συζητήσεις μας, ότι τέτοια ζητήματα αποτελούν παραβιάσεις των Κανονισμών Λειτουργίας των Forums.


quote:

Σε ρωτάω, γιατί δεν θα ήθελα με κανέναν τρόπο να σε αδικήσω...
Θα ήθελα λοιπόν να με πληροφορήσεις πριν αποφασίσω για το πως θα ενεργήσω.


Δεν μπορω να σου πω.
Δεν μπορεις να με αδικησεις.
Πραξε οπως νομιζεις.

To προηγουμενο post σου παντως οχι μονο αδικει,αλλα παραβιαζει τους κανονισμους του Forum.Εκτος και αν ο Gamemaster ειναι εκτος κανονισμων.
Παντως οπως και να χει,θα προτιμησω να ασχοληθω με το παρα πολυ ενδιαφερον θεμα και ειτε το θελεις ειτε οχι θα φτασει και αυτο τις 20 σελιδες και θα εισαι παλι ο μονος που θα βγαζει χολη.Τα φιλια μου.

Ryche
Self-destruction ΜodeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 14:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
quote:
Γεια σας.


Γειά σου κι εσένα Admin. Xαίρομαι που σε βλέπω μετά από τόσο καιρό να γράφεις.

quote:
Πώς πάει ή... "παιδική χαρά";;


Τί το επιλήψιμο έχει μια παιδική χαρά;
Προσωπικώς, όποτε μου δίνεται η ευκαιρία, με πρόφαση ότι πάω τ' ανηψάκια μου να παίξουν, πηγαίνω σε παιδικές χαρές και κάθε φορά όλο και κάτι διδάσκομαι από την αφοπλιστική άγνοια κινδύνου και τον αγνό και άδολο κυνισμό που έχουν τα παιδιά. Eίναι πολλές οι φορές που η παιδική συμπεριφορά με βοηθάει να ξεκαβαλλήσω το καλάμι μου.

quote:
Προσωπικά θα επιθυμούσα να καταθέσω πολύ λίγα πράγματα σε αυτό
το "εξαίσιο" Θέμα που ξεκίνησε ο/ή Moz...


Δεν κατέθεσες και λίγα πάντως, σε σύγκριση με άλλα πιό ενδιαφέροντα για τα δικά σου κριτήρια θέματα. Ως καλός, κατά το δυνατόν, χειριστής του γραπτού λόγου, έχεις καταθέσει ήδη αρκετά στο παρόν topic. Τώρα σχετικά με το "εξαίσιο" με ή άνευ εισαγωγικών το θεωρώ περιττό. Το πώς θα εξελιχθεί (εξαίσιο ή απαίσιο) θα ήταν πιο σώφρων από μέρους σου και λόγω της ιδιότητός που έχεις επιφορτιστεί ιδία βουλήση, να το αφήσεις να εξελιχθεί και τελικώς να κριθεί από τους αναγνώστες και τους συμμετέχοντες σε αυτό.

quote:
Νομίζω δε, πως θα γίνω εξαιρετικά σαφής, όπως θα καταλάβετε. Αν τυχόν και (κάνετε πως) δεν με καταλαβαίνετε... μην μπείτε στον κόπο να με ρωτήσετε... απλά συνεχίστε τα παιγνιδάκια σας. Είστε, προφανέστατα σίγουροι, για αυτό που επιλέγετε και εγώ δεν προτίθεμαι να παρέμβω σε οποιαδήποτε επιλογή σας, ακόμη και στην "αμυδρή" περίπτωση που
υποψιάζομαι πως πρόκειται για κατρακύλα...


Η σαφήνεια ή όχι των γραφομένων κάποιου, είτε λέγεται πχ Admin, πχ Oannes, πχ "βάλε-το-nickname-που-σε-βολεύει", κρίνεται από πολλά, ένα εκ των οποίων είναι και η αντιληπτική ικανότητα του αναγνώστη. Σε ό,τι αφορά δε τα παιχνίδια, επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τί το κακό έχει ένα παιχνίδι. Όχι δεν μπαίνω στον κόπο να ρωτήσω εσένα. Απλώς, αναρωτιέμαι φωναχτά. Στα περί κατρακύλας επέτρεψέ μου να απαντήσω με λίγους στίχους από ένα παλιό τραγούδι του Βασίλη Παπακωνσταντίνου σε μουσική και στίχους του Ανδρέα Τσιλιφώνη...

"¶σε με να κάνω λάθος
Μη παριστάνεις το Θεό
Δεν μ' αρέσουν οι σωτήρες
Δε γουστάρω να σωθώ
Δεν πειράζει αν μετά θα μετανοιώσω
Δεν τρέχει τίποτα αν διπλά θα κουραστώ
Δεν με νοιάζει απαγοήτευση αν νιώσω
Αφού ξέρω πώς έπαιξα και 'γω"

quote:
Θα έπρεπε πραγματικά να ντρέπεστε για την ανόητη στάση σας, την αγελοποίηση και τις ύβρεις που διαπράτετε. Κρίμα, πραγματικά κρίμα, που δεν το αντιλαμβάνεστε. Η Ντροπή μπορεί να γίνει καλός σύμβουλος μερικές φορές...


Επίσης από το ίδιο άσμα...

¶σε με να κάνω λάθος
Μην μου λες πως ειν' ντροπή
¶σε με να βρω μονάχος
Ποιο το τέλος ποια η αρχή
 

quote:
Προς αποφυγήν παρερμηνειών θα πρέπει να εξηγήσω πως τα παραπάνω βεβαίως δεν αναφέρονται σε όλους τους συμμετέχοντες σε αυτή τη "συζήτηση" και δεν αναφέρονται μόνον σε ανθρώπους που συμμετέχουν εδώ. Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά για τυχόν παρεξηγήσεις από ανθρώπους που δεν ευθύνονται φυσικά για τίποτε άσχημο. Όμως νομίζω πως αυτοί στους
οποίους αναφέρομαι καταλαβαίνουν πολύ καλά... μαζί με αυτούς και πάρα πολλά
άλλα Μέλη και αναγνώστες μας.


Γιατί μου δίνεις την εντύπωση ότι βλέπεις φαντάσματα, εχθρούς, προδότες, ανταγωνιστές και δεν ξέρω τί άλλο εκεί που δεν υπάρχουν;
Γιατί μου δίνεις την εντύπωση ότι είσαι σε σύγχυση; Kαι λυπάμαι ειλικρινά που στο λέω έτσι αλλά βλέπω να χάνεις την παροιμιώδη ψυχραιμία που σε χαρακτήριζε και που ομολογώ ότι πολλές φορές στο παρελθόν θαύμαζα.
Γιατί μου δίνεις την εντύπωση ότι παίζεις το παιχνίδι της μύγας που "όποιος την έχει" (πολλές φορές και όχι) "μυγιάζεται" και που τόσο έχει ταλαιπωρήσει αυτό το 3χρονο παιδί που λέγεται esoterica;

quote:
Προχωρήστε λοιπόν "άφοβα".
Συνεχίστε το... Show.
Το έχετε τόσο μεγάλη ανάγκη!


Πάντα και Παντού Aφοβα και χωρίς εισαγωγικά.. Nαι, το αποδέχομαι το β' πληθυντικό που επέλεξες να χρησιμοποιήσεις σε όλο σου το post, καθώς έκανα το λάθος (μάλλον κατ' εσέ) να διαβάσω και τελικώς να γράψω σε ένα "εξαίσιο" θέμα. The Show Must Goes On, είπαν οι Queen και γράψανε ιστορία, αν και δεν γνωρίζω από τηλεοπτικές παραγωγές και άλλα τέτοια.

quote:
-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------


Eπέτρεψέ μου να προσθέσω, στη θαυμάσια κατά τ' άλλα ψηφιακή υπογραφή σου, και τη Φωτιά, η οποία μπορεί να είναι Εξωτερική και εμπρηστική-καταστροφική ή Εσωτερική και καθαρτήρια. Ο καθένας επιλέγει. Δυστυχώς, η γεύση του τελευταίου σου post είναι εμπρηστική, πάντα κατά την προσωπική και άρα υποκειμενική μου άποψη. Διαπιστώνω δε, ότι συνεχίζεις "σαν το λίβα που καίει τα σπαρτά" να "καταθέτεις" και σε άλλο, μεταγενέστερο post, στο οποίο θα σου απαντήσω αργότερα, δίχως βιασύνη, αφού δω πώς θα εξελιχθεί το παρόν topic, το οποίο εσύ, ναι εσύ Admin φρόντισες να ξεστρατίσει, προς το παρόν.

 

Την Kαλησπέρα μου σε όλους ανεξαιρέτως...


Y.Γ. 1: Tα συγχαρητήρια μου στην amalia η οποία στο παρόν topic έδειξε πολύ πιο σώφρονα στάση από εσένα αγαπητέ Admin
Y.Γ. 2: Θα πάει μακριά η βαλίτσα Vril Vs oneiric; E-mails δεν έχετε; Kινητά δεν έχετε; Σταθερά, ίσως; Γιατί πρέπει να υφιστάμεθα τόσα posts επί προσωπικού;
Y.Γ. 3: And last but no way least... Συγνώμη από τον θεματοθέτη που αναλώθηκα σε σχολιασμό ενός post και δεν κατέθεσα τη γνώμη μου για την αναγκαιότητα του "κακού" στην εξέλιξη (αν είναι αυτό το νόημα του topic και δεν χάθηκα στη Mετάφραση). Δεσμεύομαι να το κάνω εν ευθέτω χρόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 16:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Vril:
quote:
Για να συγκεκριμενοποιήσω το παράπονό μου, αγαπητή Αμαλία, πιστεύω οτι αν υπάρχει ένας λόγος για τον ηλίθιο καυγά με την Ονειρίκ, αυτό οφείλεται στον χειρισμό σου στο θέμα μου "Η αχαλίνωτη φαντασία".

Ναι, έχεις δίκιο Vril, αποδέχομαι την ευθύνη μου ως διαχειριστής, όσον αφορά τα αποτελέσματα της άποψης και παρέμβασής μου. Τα πιστεύω μου απέναντι στους ανθρώπους που ασχολούνται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο με το ΠΑΡΑΞΕΝΟ είναι καταγεγραμμένα στο θέμα όπου αναφέρεσαι και παρά τις συνέπειες που προκάλεσαν (δηλαδή να τσακωθείς εσύ με την oneiric1 - όπως λες) σε καμία περίπτωση δεν θα τα έπαιρνα πίσω.

Αποδέχομαι επίσης την δική μου ευθύνη λόγω της μη παρέμβασής μου, σε όσες φορές δημιουργήθηκε πρόβλημα επειδή δεν ήμουν παρούσα.

Δεχόμενη το παραπάνω, δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω, πως όποιος δεν αποδέχεται ιδίαν ευθύνη απέναντι στις πράξεις του, τότε καταστεί τον εαυτό του ανέυθυνο.


Ως "ανεύθυνο" λοιπόν κι εγώ, θα σε αντιμετωπίζω από τώρα και στο εξής.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 19:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere
Moz, ισχυρίζεσαι ότι το θέμα όπως το έθεσες, εμπλέκοντας δηλαδή τον «κακό Vril», στον τίτλο και στην ανάπτυξη του εισαγωγικού σου post, ήταν ένα «αθώο» topic που ξεκίνησες επειδή και μόνο σε ενδιέφερε, ας πούμε, ο "κακός" ως σημαίνων ρόλος διαχρονικά και …διαπολιτισμικά, στις διάφορες μυθιστορίες και ιστορίες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο;

Εγώ δηλαδή που κατάλαβα πως πέταξες ένα δυναμιτάκι σε χώρο τίγκα στο φωταέριο, κατάλαβα λάθος; Έχω τη μύγα; Είμαι προκατειλημμένος;

Υπερασπίζεσαι τον φίλο σου Vril; Μπράβο σου! Γι αυτό είναι οι φίλοι. Οι φίλοι όμως δεν είναι για να μας λένε (μεταξύ άλλων) και την αλήθεια; Αν, ναι, τότε έχεις πει την αλήθεια στον Vril; Του έχεις πει ότι η συμπεριφορά του συχνά είναι αδικαιολόγητα επιθετική και προσβλητική; Ή μήπως δεν είναι έτσι; Όλα καλά με τον Vril, ένας χρήσιμος κακός στο forum στο οποίο το μόνο πρόβλημα είναι η αχαλίνωτη φαντασία, η αφέλεια και η μυθοπλασία; Του έχεις πει, αν όλα τα προηγούμενα δεν ισχύουν για σένα, ότι συχνά με αυτά που γράφει αδικεί πολύ περισσότερο τον εαυτό του από όσο τυχόν τον αδικούν οι άλλοι; Του έχεις πει τουλάχιστον –μια και δίνεις την εντύπωση φύσης καλλιτεχνικής- ότι συχνότατα γίνεται αντι-αισθητικός;

Αν κάποια παιδάκια, κάποιοι αφελείς ή ημιμαθείς εκτίθενται με αυτά που γράφουν, τίποτα δεν δίνει το δικαίωμα στον οποιοδήποτε κακό ή «κακό» να τους προσβάλει.

Θέλουμε να νουθετήσουμε, να παιδαγωγήσουμε, να δείξουμε το ορθό έχει καλώς.
Καταγράφουμε την άποψή μας, με τη σαφήνεια και την οξυδέρκεια που διαθέτουμε και δείχνουμε το λάθος με τρόπο που να είναι προσιτός και κατανοητός σε αυτούς που απευθυνόμαστε.

Θέλουμε να επιβεβαιώσουμε την ανωτερότητά μας ειρωνευόμενοι (συχνά χυδαία) και βρίζοντας, ποδοπατώντας άγνωστες σε εμάς ευαισθησίες και ψυχισμούς; Ε όχι, τότε δεν έχει καλώς! Τέτοια συμπεριφορά, σε αυτό τον εικονικό χώρο είναι καταδικαστέα. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει και σε αυτό ακριβώς έγκειται η ευθύνη των συντονιστών.

Γιατί ναι, είναι προφανές ότι συχνότατα, είτε εξαντλείται, απέναντι σε τέτοιες καταδικαστέες συμπεριφορές, η επιείκεια και η ανοχή είτε επιδεικνύεται αδικαιολόγητη και υπέρμετρη αυστηρότητα εκεί που μερικές συστάσεις ενδεχομένως να ήταν αρκετές.

Η ασύμμετρη όμως, ας πούμε, αυτή συμπεριφορά εκ μέρους των συντονιστών δεν απαλλάσσει σε τίποτα και κανέναν μας από την ευθύνη της δικής μας συμπεριφοράς.

Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΟΛΟΙ
ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΤΟΝ JONNIEBEGOOD ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ , ΜΗ ΜΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ;
Ή ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ;;;

ΥΓ. ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΒΑΡΕΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΜΕΝΤΑΛ

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 21:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ θα μπορούσα να προτείνω κάτι?
Γιατί να υπάρχει πάντα ο ρόλος του κακού ή για να μην ειπωθεί οτι μιλάω για συγκεκριμένο άτομο, να υπάρχει ο ρόλος μερικών κακών?
Διαβάζω από κάποια μέλη οτι το esoterica "κατρακυλάει".
Πώς να μην κατρακυλάει όταν στις 10 συγκρούσεις μεταξύ μελών στις 5 κάποιος/οι εμπαίζουν άλλα μέλη?
Αυτά τα μέλη θα αμυνθούν, όχι πάντα ψύχραιμα, και θα γίνει ένας φαύλος κύκλος.
Κι αν αυτό δεν γίνει ούτε μία φορά, ούτε δύο, αλλά επαναλαμβάνεται συνεχώς?
Δεν θα διαιωνίζονται οι συγκρούσεις συνεχώς?
Γιατί ο οποιοσδήποτε "κακός" ή όποιοι "κακοί" δεν αλλάζουν λίγο τη συμπεριφορά τους ώστε να μην δημιουργούνται εντάσεις?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 21:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
quote:
Συνήθως αυτολογοκρίνομαι. Σήμερα όμως δεν το μπορώ. Αϊ σιχτίρ.
Ampere, 29/7/05 στο θέμα "Ασκητική ΙΙ"

Του έχεις πει ότι η συμπεριφορά του συχνά είναι αδικαιολόγητα επιθετική και προσβλητική; [...]Του έχεις πει, αν όλα τα προηγούμενα δεν ισχύουν για σένα, ότι συχνά με αυτά που γράφει αδικεί πολύ περισσότερο τον εαυτό του από όσο τυχόν τον αδικούν οι άλλοι;

Έχω τη μύγα; Είμαι προκατειλημμένος;
Ampere, σήμερα.


Deva watching λέμε...

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - Deva_Parinito on 21/09/2005 22:10:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

ryche:

Mιχαλη μου πες μας σε παρακαλω τι Φοβασαι τοσο και αντιδρας σπασμωδικα;Ολα τα μελη που περνουν μερος σε αυτην την συζητηση εχουν αποδειξει με το παραπανω την αγαπη τους για το φορουμ.Δεν ειναι παραξενο να τους επιτιθεσαι;

Tην τελευταια φορα που βρεθηκαμε ειπες οτι θες ενα φορουμ προσεγγισιμο απ ολους.Σε ρωτω λοιπον φιλε μου οι Κακοι δεν εχουν Ψυχη που ειναι τοσο απαραιτητοι και χρησιμοι για ολους και οπως αποδεικνυεται απο το ποστ σου και για σενα;

Admin

ryche, ποιον ρωτάς και σε ποιον ακριβώς απευθύνεσαι;;

Σε ρωτάω, κατά κύριο λόγο, γιατί αντιλαμβάνομαι ότι αναφέρεσαι σε προσωπικές σου επαφές και συνδιαλλαγές, ή υποτιθέμενες τέτοιες - καθόσον δεν μπορούμε να τις επιβεβαιώσουμε, με κάποιους ανθρώπους, και γιατί τις εμπλέκεις στη Συζήτηση καθώς και("φερόμενα ως") προσωπικά δεδομένα ανθρώπων, με τρόπο που μόνον μία αντίστοιχη προσωπική επικοινωνία μαζί τους, και όχι βέβαια δημόσια, θα δικαιολογούσε. Φυσικά και γνωρίζεις, τόσο καιρό που συμμετέχεις στις Συζητήσεις μας, ότι τέτοια ζητήματα αποτελούν παραβιάσεις των Κανονισμών Λειτουργίας των Forums.

Σε ρωτάω, γιατί δεν θα ήθελα με κανέναν τρόπο να σε αδικήσω...
Θα ήθελα λοιπόν να με πληροφορήσεις πριν αποφασίσω για το πως θα ενεργήσω.


τι ειναι το δικτυο?


ενας "πνευματικος" χωρος εκτος των γνωστων τριων διαστασεων - υποκειται μονο στον Χρονο (και στην Ειμαρμενη λενε καποιοι αμαρτωλοι αιρετικοι).


τι ζουνε σε "πνευματικους" χωρους?


Πνευματα.


ΛΟΑ!!! (μα τι λεει αυτος? ταπαιξε?)


ανωτερα και κατωτερα, αλλά ΛΟΑ!


εχουν τα ΛΟΑ φυσικη υποσταση? (ελα ντε? εχουν?)


ΟΧΙ βεβαια! (ειπα κι εγω...)


αποκτουν μονο θετοντας υπο κατοχην κοινους θνητους... (ααααα!)

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

[Deja-vu: Η αίσθηση πως έχεις ξαναζήσει στο παρελθόν κάτι που διαδραματίζεται τώρα]

Συγχωρήστε με που δεν θέλω να ασχοληθώ με το αν είναι κακός ο Vril ή η oneiric1, με το ποιος ξέρει ή δεν ξέρει για φατρίες που υπάρχουν ή δεν υπάρχουν και με τις ερωταπαντήσεις μέσω των οποίων έφτασε να εξελίσσεται το παρόν θέμα.

Θα ήθελα σας μιλήσω για κάτι που ποσώς δεν σας ενδιαφέρει: την παιδική μου ηλικία. Ναι, μιλώ για την εποχή που ο μπαμπάς ή η μαμά μπορεί να σε βάλει στο κρεβάτι με το ζόρι (αν σε κρίνει άτακτο) ή ο δάσκαλος να σε βγάλει από την τάξη μαζί με τους άλλους μαθητές της "γαλαρίας" γιατί κάνατε φασαρία ( ή κάποιος απ'όλους έκανε και πού να βρίσκεις την άκρη με τα πιτσιρίκια). Τι ήθελα να σας πω για την παιδική μου ηλικία; Πολύ απλά πως, δυστυχώς ή ευτυχώς, ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
Από αυτό το καθοριστικό γεγονός πηγάζει, ίσως, η δυσανεξία μου όταν βλέπω κάποιον να μου κουνά αγριεμένος το δάχτυλο και να με επιπλήττει. Πόσο μάλλον όταν μου διαφεύγει ο λόγος της αγανάκτησής του. Μήπως δεν γίνομαι αρκετά σαφής; Θα προσπαθήσω περισσότερο.

Χρησιμοποιώ το ψευδώνυμο wendigo και εκφράζομαι στο παρόν φόρουμ (γιατί έτσι μ'αρέσει) εδώ και ένα χρόνο περίπου. Το κάνω έχοντας επίγνωση πως είναι χώρος με συγκεκριμένους κανόνες και με συγκεκριμένους ανθρώπους επιφορτισμένους με το δύσκολο έργο να προωθήσουν την τήρηση αυτών των κανόνων έτσι ώστε να μπορούμε όλοι να επικοινωνούμε σε μια κοινή βάση, με τα λιγότερα δυνατά προβλήματα.
Γνωρίζω πως τους κανόνες αυτούς δεν τους θέσπισα εγώ αλλά κάποιοι άλλοι (και καλά έκαναν, αλλιώς δε θα υπήρχε το παρόν φόρουμ). Σέβομαι την προσπάθειά αυτών των ανθρώπων. Επιλέγω να σεβαστώ αυτούς τους ρόλους που καλούνται να φέρουν εις πέρας. Δέχομαι πως αν παραβώ τα όσα θεωρούνται ως "εσκαμμένα" στο esoterica θα ενημερωθώ για την ενόχληση που προκάλεσα και/ή θα διαγραφώ.
ΔΕΝ δέχομαι το "εξ άμβωνος ανάθεμα" και τις ύβρεις. ΔΕΝ δέχομαι την επιθετική και ειρωνική απαξίωση. Γι αυτούς τους λόγους θεωρώ απαράδεκτο το πρώτο μήνυμα σου Admin και, όχι, δεν πρόκειται περί παρεξήγησης.

Μίλησα για "απαράδεκτο" μήνυμα αλλά όχι για πρωτάκουστο. Το πρώτο "κρούσμα" που έπεσε στην αντίληψη μου ήταν εκείνο το ανεκδιήγητο επικριτικό σχόλιο στο θέμα ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ.
Εκεί έμαθα πως εμείς, οι συμμετέχοντες ("ανόητα όντα"), "λερώνουμε τους χώρους στους οποίους μας δόθηκε η πρόσβαση" με τα "Νοητικά, Συναισθηματικά και γενικότερα Συμπλεγματικά μας Περιττώματα!" και "την εκτόξευση χολής".
Αυτά και πολλά άλλα ειπώθηκαν για ένα θέμα με χιούμορ, φαντασία και σουρεαλισμό που έφτασε αισίως τις 20 σελίδες χωρίς καμία γκρίνια μεταξύ των μελών, χωρίς "εκτόξευση χολής" ή λοιπών πυραύλων μιζέριας και γκαντεμιάς (πλην του εν λόγω μηνύματος), κάτι ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΦΟΡΟΥΜ.
Ως μέλος, έμαθα πως ένα από πιο ενδιαφέροντα –για μένα- θέματα ήταν η πεμπτουσία του βορβόρου και του κακού και πρέπει να ήμουν ηλίθιος ή κακόβουλος που μου άρεσε.
Τα σχόλια του τύπου «συγνώμη κι όλας αλλά δεν αναφέρομαι σε όλους, μόνο σε κάποιους συγκεκριμένους –ξέρουν αυτοί» αρμόζουν σε δάσκαλο δημοτικού αλλά όχι σε δημόσιο χώρο ανταλλαγής απόψεων . Μας κατατάσσουν είτε ανάμεσα σ’ αυτούς τους … απαίσιους τύπους, είτε στους ανόητους που είναι τόσο τυφλοί που δεν βλέπουν το μιαρό παιχνίδι που στήθηκε. Έτσι απλά, χωρίς συγκεκριμένες κατηγορίες, χωρίς επιχειρήματα ήλθε –ως θυμωμένος Γιαχβέ της Παλαιάς Διαθήκης- να βάλει σε τάξη τους παραστρατημένους υιούς και κόρες.
Το ίδιο βλέπω να επαναλαμβάνεται και τώρα. Μπαίνω σε ένα θέμα, το βρίσκω ενδιαφέρον, κάτι γράφω κι εγώ και άλλοι (πάλι χωρίς ύβρεις ) και αργότερα μαθαίνω πως βρίσκομαι –ξανά- σε χώρο διαφθοράς και κατρακύλας. Και πως θα έπρεπε να ντρέπομαι. Μάλιστα. Ή, ίσως όχι εγώ αλλά κάποιος άλλος, που ξέρει αυτός ποιος είναι και μου ζητούν συγνώμη αν παρεξήγησα, αλλά συμμετέχω σε ένα “show” της ντροπής (μια και δεν διαθέτω καμιά κρίση, όπως όλα τα κακόμοιρα μέλη που συμμετείχαν).
Ε, λοιπόν, Admin, κυρίες και κύριοι, ΟΧΙ. Δεν ντρέπομαι, δεν παρεξήγησα και είμαι πολύ μα πολύ θιγμένος και αδυνατώ να δεχτώ πως μια σειρά υπονοούμενα και μια επικριτική στάση τόσο άτοπη και απρόκλητη μπορεί να είναι ο τρόπος που καθοδηγείται το παρόν φόρουμ. Ασφαλώς, αν δε μ’αρέσει μπορώ να αποχωρήσω (τίποτε δεν κρατά για πάντα έτσι κι αλλιώς) αλλά δεν θεωρώ ηθικό να μην εκφράσω την βαθύτατη δυσαρέσκειά μου με την παραπάνω προσβλητική προς όλους μας στάση. Είναι χαρακτηριστικό πως τα πύρινα λόγια και οι καυγάδες άρχισαν
ΜΕΤΑ από την εμπρηστική παρέμβαση του Admin.
Αν υπάρχει κάποια βάση στα λεγόμενα του Admin ας την εξηγήσει καθαρά και ξάστερα. Αν το θέμα πρέπει να κλειδωθεί βάσει κάποιου σκεπτικού ας δοθούν οι εξηγήσεις και ας κλειδωθεί. Αν ο θεματοθέτης ή κάποιος άλλος θεωρείται πως δεν συμπεριφέρεται πολιτισμένα και για το καλό του φόρουμ, ας αναφερθεί αυτό σε μας δημόσια ή στον ίδιο κατ’ιδίαν. Ας εξηγηθεί και η ανεξάντλητη επιείκεια που προστατεύει ολόκληρες θεματικές ενότητες τη στιγμή που εξαπολύονται μύδροι προς εμάς, τα ανθρωπάρια, που μετέχουμε στο παρόν θέμα.
Προσωπικά, όχι μόνο δεν «κάνω πως δεν καταλαβαίνω», όχι μόνο δεν «συνεχίζω τα παιχνιδάκια» αλλά ζητώ από τον Admin:
1) Να καταθέσει δημόσια συγνώμη και στο παρόν θέμα και στο ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ για τα προσβλητικά λόγια που εκτόξευσε επί δικαίων και αδίκων και χωρίς εξηγήσεις.
2) Να εκφράσει καθαρά και κατανοητά (και για μένα που στερούμαι IQ) τις όποιες αντιρρήσεις του, όπως έκανε η amalia, για παράδειγμα.

Γιατί όλα αυτά και με ποιο δικαίωμα;
1) Διότι πιστεύω πως, ως απλό μέλος του φόρουμ, δεν έχω μόνο υποχρέωση να σεβαστώ την εύρυθμη λειτουργία του αλλά και το δικαίωμα να ζητήσω να τη σεβαστούν όλοι.
2) Διότι θα ήμουν πρόθυμος να αντιμετωπίσω τα γεγονότα με χιούμορ και να μην ασχοληθώ περαιτέρω, αλλά αφότου έμαθα πως και το χιούμορ είναι «νοητικό και συναισθηματικό περίττωμα» είπα να το πετάξω από πάνω μου για –έστω- ένα μήνυμα και να φερθώ με την αυστηρή σοβαρότητα του ex machina επικριτή μας .
3) Διότι είμαι ελεύθερος πολίτης και μπορώ να εκφράζω κι εγώ κόσμια και με σεβασμό τις απόψεις μου.

Αυτή είναι η θέση μου. Δεν έχω διάθεση να στήσω κανενός είδους «βεντέτα» ή αέναη ανταλλαγή διαφωνιών και δεν θα το κάνω. Είπα τι ζητώ και για ποιους λόγους και ο καθένας θα κάνει ό,τι νομίζει σωστό. Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο, ευχαριστώ όποιον μπήκε στον κόπο να το διαβάσει και σας χαιρετώ όλους (γιατί, στο τέλος, ένα φόρουμ είναι, ας μην κόβουμε και τις φλέβες μας, αν δεν περνάς καλά εδώ μέσα δεν έχει νόημα να μπαίνεις),
wendigo.


No Method, No Guru, No Teacher


εχει αδικο ο ανθρωπας καλο μου ΛΟΑ?


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

amalia

Σε θύμωσε γιατί θεωρείς πως βάλλεται προσωπικά εναντίον σου - όπως θα μπορούσε να συμβαίνει δινητικά για όλα τα μέλη των forums


μα κι εγω καλη μας Κυρα των Κλειδιωνε την αρπαξα την μυγα - προφανως γραφω στα "ανθη του κακου", οποτε λογικο ηταν να τσιμπησω.


και απαντηση δεν πηρα - ανηκω στα μαυρα προβατα, στα ασπρα ή στα πουα?

quote:

- ή γιατί ο συγκεκριμένος τρόπος χειρισμού μιας κατάστασης από τον Admin σε βρίσκει κάθετα αντίθετο;


δεν ηταν κι ο καλυτερος πρεπει να ομολογησω (τον ειχα για πιο ψυχραιμο) αλλα τον βλεπουμε να γραφει στα τοπικ κι αυτο ειναι Καλο!

quote:

Μπορεί να σε θυμώνει και το γεγονός, πως ο Admin ομιλεί "εξ άμβωνος"
αλλά σκέψου επίσης, πως άμβωνες υπάρχουν πολλοί, κάποιοι από αυτούς φανεροί και κάποιοι άλλοι κρυφοί και προσωπικά θα φυλαγόμουν πολύ περισσότερο από τους δεύτερους!



εγω σε ενα σκαμνακι ανεβαινω οταν μιλαω



quote:

Εν τέλει, ο καθένας μιλάει από τον "άμβωνά του" κι αυτό φέρει τις ανάλογες ευθύνες πρώτα από όλα, κι όχι κάποιες πιθανές ευεργεσίες.



το σκαμνακι εχει μειωμενες ευθυνες και δεν εχει τελη κυκλοφοριας!

quote:

Τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε να είναι. Κι αν κάτι τέτοιο όντως ισχύει, τότε ο "ιερέας" θυσιάζεται επάνω στον άμβωνά του, πριν καν "θυσιάσει" εσένα που τον ακούς από κάτω...



δε θελω αιματα!!!


Ελληνες ειμαστε, οχι Ινκας...


quote:

Σίγουρα πάντως δεν είναι ένα αυστηρά ντετερμινιστικό μηχανικό ον, όπου το μάυρο είναι πάνω του πάντα μαύρο και το άσπρο φαίνεται ως τέτοιο.



υπαρχει και το πουα!

quote:

Τα δικά μου, βλέπουν τον Admin ως έναν άξιο συνεργάτη.
Τα δικά σου, ως έναν άνθρωπο που διέπραξε μία αδικία.
Ίσως να μην είναι τίποτε από τα δύο, ίσως να είναι και τα δυό μαζί, συγχρόνως με πολλά άλλα.



ειναι και θα ειναι το ΛΟΑ μας!


τι θελει να θυσιασουμε για να τον γαληνεψουμε? (εκτος απο τον βριλη - εγω δεν θα εδινα ΠΟΤΕ την ξανθια στον Κινγκ Κονγκ! )


πρεπει να ομολογησεις οτι τοσο συχνα δεν τον βλεπουμε κι ας τον επικαλουμαστε...


quote:

Από την ιδιαίτερη φύση μας ο καθένας, συνδεόμαστε με την μία ή την άλλη πλευρά. Έτσι γνωρίζουμε. Μέσα από εμάς όμως.
Όταν καταφέρνουμε να ξεφύγουμε από τον υποκειμενισμό μας, έχουμε περισσότερες ελπίδες να δούμε τα πράγματα όπως πραγματικά είναι.

Κι αυτό ισχύει και για την εδώ κατάσταση,
αλλά και γενικότερα.



εισαι και θα εισαι η Κυρα μας των Κλειδιωνε!!!

ΕΓΡΑΨΕΣ!

.


Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Angelos

Προς την διοικηση.

Οποτε καποιος ειναι out of line στειλτε του 2-3 προειδοποιητικα mail και κατοπιν
εαν δεν συμορφωθει εφαρμοστε την προβλεπομενη προσωρινη η μονιμη διακοπη του
λογαριασμου του. Κανεις μας δεν εχει διαθεση να ξοδευει bandwidth για να διαβασει
προσωπικες νουθεσιες περι καλων τροπων.


αυτο εγινε???

(απορια πτωχου αναξιοπαθη υπερηλικα με εμενταλ)

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

ryche

Δεν μπορω να σου πω.
Δεν μπορεις να με αδικησεις.
Πραξε οπως νομιζεις.



Admin


προχωρηστε αφοβα

.


ολα καλα!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Oannes

Θα πάει μακριά η βαλίτσα Vril Vs oneiric; E-mails δεν έχετε; Kινητά δεν έχετε; Σταθερά, ίσως; Γιατί πρέπει να υφιστάμεθα τόσα posts επί προσωπικού;


2005 εχουμε!


21ος αιων σας λεω!!!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Ναι, έχεις δίκιο Vril, αποδέχομαι την ευθύνη μου ως διαχειριστής, όσον αφορά τα αποτελέσματα της άποψης και παρέμβασής μου.

Αποδέχομαι επίσης την δική μου ευθύνη λόγω της μη παρέμβασής μου, σε όσες φορές δημιουργήθηκε πρόβλημα επειδή δεν ήμουν παρούσα.

Δεχόμενη το παραπάνω, δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω, πως όποιος δεν αποδέχεται ιδίαν ευθύνη απέναντι στις πράξεις του, τότε καταστεί τον εαυτό του ανέυθυνο.


Ως "ανεύθυνο" λοιπόν κι εγώ, θα σε αντιμετωπίζω από τώρα και στο εξείς.


γλυκυτατη Κυρα μας των Κλειδιωνε, το λαθος σας (και να με συγχωρειτε καλα μου ΛΟΑ) ηταν η μη εγκαιρη επεμβαση.


αν λειπουν διαχειριστες στο φορουμ, καντε κι αλλους.


οσον αφορα το θεμα "βριλ", αν και τοπ σικρετ, θα πω τι εφταιξε: δεν του υποδειξατε τα λαθη του εγκαιρα -με μεϊλ- (κατι που οι φιλοι του το καναμε και το κανουμε, πιστεψε με, οπως κανει κι αυτος για τα λαθη μας - κατι που εγω τουλαχιστον το απαιτω απο τους φιλους μου για μενα)

θελεις και την λυση (που εγω θα ακολουθουσα) στο παρον κομφουζιο?


κανε τον βριλη διαχειριστη - θα του κοψεις τα ποδια!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ampere

Εγώ δηλαδή που κατάλαβα πως πέταξες ένα δυναμιτάκι σε χώρο τίγκα στο φωταέριο, κατάλαβα λάθος; Έχω τη μύγα; Είμαι προκατειλημμένος;



και ειναι κακο αυτο?

το φωταεριο απο που προερχεται??? (θα ρωταγε η πυροσβεστικη)


τι φταιει αυτος που αναψε τσιγαρο?


quote:

Του έχεις πει ότι η συμπεριφορά του συχνά είναι αδικαιολόγητα επιθετική και προσβλητική;



νασαι σιγουρος οτι εγω του το εχω πει, οσον αφορα συγκεκριμενες περιπτωσεις.

αλλα τουχω πει και κατι αλλο: να μην τσιμπαει οταν του ριχνουνε "τυρακι".

εχω ομως μια απορια, που την εκφραζω σε ενα καρο ποστ και βαρεθηκα να το κανω: γιατι ολα αυτα στα ξαφνικα και δημοσια, και οχι μεσω μεϊλ πριν απο ενα μηνα ή ενα τερμινο?


quote:

Αν κάποια παιδάκια, κάποιοι αφελείς ή ημιμαθείς εκτίθενται με αυτά που γράφουν, τίποτα δεν δίνει το δικαίωμα στον οποιοδήποτε κακό ή «κακό» να τους προσβάλει.


να με συγχωρεις αλλα σε μερικες περιπτωσεις πρεπει να τα κραξει καποιος τα "παιδακια" για να συνελθουνε απο τα πνευματα και τον σατανα - εγω τουλαχιστον τα κραζω για το καλο τους (το οτι γελαω κιολας την ωρα που το κανω, ειναι κληρονομικο, δεν θεραπευεται...)

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

rizitis

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΟΛΟΙ
ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ


στοχω πει οτι εισαι γατα???


quote:

ΤΟΝ JONNIEBEGOOD ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ , ΜΗ ΜΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ;
Ή ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ;;;


ΥΓ. ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΒΑΡΕΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΜΕΝΤΑΛ



καποιοι που δεν θελουν να γινει γνωστη η ταυτοτητα τους υποστηριζουν οτι τον ειδαν να κλεβει σκουπιδια!


καταλαβαινεις, το εμενταλ τον βασανιζει τον φουκαρα...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
κανε τον βριλη διαχειριστη - θα του κοψεις τα ποδια!


Ο VRIL ΤΩΡΑ


Ο VRIL διαχειριστηs


O VRIL META ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ διαχειριστηs


Ο VRIL μετά απο χρόνια διαχείρισης


jonniebegood

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

επιτόπιες περιστροφές



τις συνιστω!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

καθησα και σας πηρα απο και που σας αφησα.


εφαγα ωρες μπροστα στον υπολογιστη, ενω εχω κι αλλα πραγματα να κανω.

γιατι?


φταιει η ηλικια?

φταιει το εμενταλ?

φταιει οτι αγαπω το εσωτερικα?


ναι αλλα το φορουμ ειναι τα μελη του - το εχουμε πει πολλες φορες αυτο.


αρα αγαπω τα μελη του.


ΟΛΑ!!! (πιστεψτε με, ακομη και τους πιτσιρικαδες που κραζω μερικες φορες)

μεσα σ αυτα και τον κακιστο, και το υψιστο Λοα μας, τον Τσαγκό του εσοτερικα.

φυσικο ειναι λοιπον να με στενοχωρουν αυτα που διαβαζω τις τελευταιες μερες.


σαν απλος κι αυθορμητος ανθρωπας, αντεδρασα με φυσικο τροπο σημερα: πηγα στο βουνο να μαζεψω σκουπιδια.

και γυρισα για να σας πω το απλο: ειναι κουτο να τσακωνονται ανθρωπες που βρισκονται στην ιδια πλευρα (καποιος την ειπε φωτεινη τωρα προσφατα)

ας παραδεχτουν οι εμπλεκομενοι (ολοι) τα λαθη τους, και ας ληξει αυτη η ψυχοφθορα για ολους (και για το φορουμ) κατασταση.


οποιος ειναι να διαγραφει, ας διαγραφει, αλλα τεκμηριωμενα!


αλλιως ας ασχοληθουμε με τον ρολο του κακου στην κοινωνια, συμφωνα με το θεμα του τοπικ.


[/font=Comic Sans MS - αϊντε γιατι...


[font=Comic Sans MS - Deva watching...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ryche
quote:
Παντως οπως και να χει,θα προτιμησω να ασχοληθω με το παρα πολυ ενδιαφερον θεμα και ειτε το θελεις ειτε οχι θα φτασει και αυτο τις 20 σελιδες και θα εισαι παλι ο μονος που θα βγαζει χολη. Τα φιλια μου.

Πριν το ρίξεις στα στοιχήματα ryche, να σε ενημερώσω πως έχει ήδη ανακοινωθεί από την πρώτη σελίδα, πως το θέμα αυτό θα απενεργοποιηθεί σε 10 ημέρες από την έναρξή του.

Πάντως για να είμαστε ακριβοδίκαιοι ryche, μάλλον εσύ βγάζεις χολή στην προκειμένη περίπτωση!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 03:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Jonniebegood
quote:
γλυκυτατη Κυρα μας των Κλειδιωνε, το λαθος σας (και να με συγχωρειτε καλα μου ΛΟΑ) ηταν η μη εγκαιρη επεμβαση.


Εγώ πάντως κατηγορήθηκα από τον Vril, για πρόωρη επέμβαση
quote:
αν λειπουν διαχειριστες στο φορουμ, καντε κι αλλους.

Τώρα που το λες, να πάω μια βόλτα στην αγορά να πάρω κανά δυο κιλά.

Σοβαρολογείς βρε Jonnie;
Ολόκληρη έκκληση κάναμε!

Ελπίζουμε πάντως, πως θα μπορέσουμε να έρθουμε σε επαφή με ανθρώπους, που μπορούν να αναλάβουν τέτοιες ευθύνες, από τους τόσους αξιόλογους που υπάρχουν μέσα στα forums.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 10:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Λοιπόν, τα διάβασα όλα και πραγματικά δεν ήξερα τι θα έπρεπε να κάνω. Να ξεραθώ στα γέλια ή να φύγω ουρλιάζοντας.

Βρε άνθρωποι με γκουρουαστικές νοοτροπίες, ερασιτέχνες επαρχιώτικης κλωτσοκλίκας που θέλει να λέγεται ομάδα και να έχει αξιώσεις πρωταθλήματος, που μέσα στην επιπολαιότητα, την αντιθετικότητα και τον στουρθοκαμηλισμό σας, λέτε και λέτε και δεν έχετε καταλάβει τι λέτε...

Αυτά που λέω μπορεί να είναι καυστικά, να αποπαίρνουν, να κάνουν το ένα, να κάνουν το άλλο, αλλά μέχρι να βρείτε ΧΥΔΑΙΟ σε αυτά που λέω ή ΒΡΙΣΙΕΣ, θα πρέπει να κάνετε δύο πράγματα.
Ή να ξεχυλώσετε τους ορισμούς και να τους φέρετε στα μέτρα που τους φέρατα, για να διακιολογήσετε τα αδικαιολόγητα.

ή να χρησιμοποιήσετε την τακτική του Göbbels, λέγε λεγε λέγε, κάτι θα μείνει.

Δάσκαλε που εδίδασκε(ς) και νόμο δεν εκράτει(ς) ...!

Βρέ, τι λέτε πιά ? Έχετε ξεφύγει τελείως ?

Θα μου δόσετε συντονιστιλίκι ? Βρέ, θα σας αδιάσω το μισό φόρουμ. Θα κάνω τέστ ευφυίας σε όσους πάνε να γραφτούν. Όσοι έχουν κάτω του μέσου όρου, όχι μόνο δεν θα τους αφήνω, αλλά θα τους στέλνω κατ οίκον εμφυτευτή εγκεφάλων.

Βλέπετε λοιπόν οτι έχω αγριες διαθέσεις. άρα ΞΕΧΑΣΤΕ το.

Βάλτε εδώ μια τελεία.
Αφουγκραστείτε.

Διαβάστε ΤΙ ακριβώς έγραψα. Διαλογιστείτε και αναρωτηθείτε, πόσο εχθρικά με βλέπετε τώρα, τώρα που είπα κάτι που δεν έπρεπε να πώ.
Και τι είπα ?
(εμ, εδώ σας θέλω)

Ευχαριστώ, να μου λείπει.


Edited by - Vril on 22/09/2005 10:42:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morent11
Πρώην Συνεργάτης


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 11:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morent11

Βριλ,Ryche,Oannes η δικη μου προταση ως συντονιστης, ειναι η προσωρινη τουλαχιστον, απενεργοποιηση των λογαριασμων σας.

Θελετε να ρωτησετε -και φυσικα να εξετασουμε απο κοινου την ορθοτητα του σε δημοσιο διαλογο- τον λογο που με ωθησε σε μια τετοια προταση;

Αν ναι, τοτε θα σας απαντησω, στον καθεναν ξεχωριστα, μονον αφου μου πειτε εναν λογο που πιστευετε οτι δικαιολογει την παραμονη σας σε αυτον εδω τον χωρο.
Αυτον τον λογο θα τον εξετασουμε, ως προς την Αληθεια του, απο κοινου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 12:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Κύριε πρόεδρε, κύριοι δικαστές, αξιότιμοι συνήγοροι!
περαστικοί είμαστε, πιστέψτε μας!

Λένε πως γκρεμίζουμε τους θεούς τους!
Ποιοι? Εμείς!

Λένε πως κοροϊδεύουμε τις ασχολίες τους!
Ποιοι? Εμείς!

Λένε πως διασύρουμε το πνεύμα και τις ψυχές τους!
Ποιοι? Εμείς!

Λένε πως ανάβουμε φωτιές…
Ποιοι? Εμείς!

Κύριε πρόεδρε,

μετά από ώριμη σκέψη, παραδεχόμαστε πως έχουν δίκαιο.

Αξίζουμε οποία ποινή εσείς νομίζεται, φροντίστε μόνο η εξορία μας, να έχει ιντερνετ με πρόσβαση στο εσωτερικά!

Κύριε πρόεδρε, δεν είμαστε κακά παιδιά! ARTIST μονο, με τον τρόπο του ο καθένας!

Ένα μικρό Δώρο από όλους εμάς.

http://www.wga.hu/index1.html

Πλάτωνας, συνήγορος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 12:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Βριλ,Ryche,Oannes η δικη μου προταση ως συντονιστης, ειναι η προσωρινη τουλαχιστον, απενεργοποιηση των λογαριασμων σας.


Αν θέλεις ΠΙΣΤΟΥΣ ή ΟΠΑΔΟΥΣ σεβαστέ διαχειριστή Μόρεντ, φοβάμαι οτι επέλεξες ούτος ή άλλος τα λάθος άτομα.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 13:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Δεν ξέρω τι πρέπει να ξεχαστεί και τι όχι, τι πρέπει να συζητήσουμε και τι όχι, σας παρακαλώ όμως σε ένα θέλω να παραμείνουμε.

Μπορεί να γίνει ο Vril συντονιστής? Please κάντε το, θα σας το χρωστάω χάρη.
Όχι αγαπητέ, δεν θα το ξεχάσουμε. Θα κάνουμε ότι θέλεις, θα βάλουμε τελείες, θα κάνουμε διαλογισμό, θα αφουγκραστούμε, θα αναρωτηθούμε.
Everything.

Για γίνε συντονιστής να σε δω, μα το Χριστό θα κάνω copy όλες τις απαντήσεις που δίνεις κατά καιρούς και μόλις μου την λες....
Τσουουουουπ θα στις εμφανίζω.

Άσχετα από την όποια πλάκα...
Τα βάζετε με τον Admin, την Αμαλία, τους συντονιστές.....
Όλοι φταίνε εκτός από εμάς τους ίδιους.
Ξαναδείτε το το θέμα, δεν μπορεί παντού να έχετε δίκιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 13:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Βριλ,Ryche,Oannes η δικη μου προταση ως συντονιστης, ειναι η προσωρινη τουλαχιστον, απενεργοποιηση των λογαριασμων σας.


οπα???


ποναει κεφαλι κοβει κεφαλι?

και τι καλο περιμενεις να βγει φιλτατε συντονιστα?


quote:

Θελετε να ρωτησετε -και φυσικα να εξετασουμε απο κοινου την ορθοτητα του σε δημοσιο διαλογο- τον λογο που με ωθησε σε μια τετοια προταση;



εγω θα ηθελα μερικες επεξηγησεις...


τι ακριβως κανανε?


προειδοποιηθηκαν εγκαιρως μεσω προσωπικων μεϊλ οτι κατι κανουν λαθος?


quote:

Αν ναι, τοτε θα σας απαντησω, στον καθεναν ξεχωριστα, μονον αφου μου πειτε εναν λογο που πιστευετε οτι δικαιολογει την παραμονη σας σε αυτον εδω τον χωρο.



εγω για παραδειγμα τους διαβαζω.


πιστευω πως το κανουν και αλλοι.

φτανει αυτο?


quote:

Αυτον τον λογο θα τον εξετασουμε, ως προς την Αληθεια του, απο κοινου.



"πολλα ηταν τα ψεματα που ειπαμε ως εδω

ας πουμε και μια Αληθεια κι ας πεσει στον γιαλο

ο κοσμος ειναι ζορικος κι εμεις ασθενικοι

και ο,τι πουμε το παιρνει η βουη"


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 13:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
ΑΜΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΑΓΑΠΗ…
ΘΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ; ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ;
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

ΑΜΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑΠΕΙΝΟΦΡΟΣΥΝΗ…
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ; ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ;
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

ΑΜΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ
ΘΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ;
ΟΧΙ ! ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΤΕ !
ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ;


ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ;

ΨΑΞΤΕ ΜΕΣΑ ΣΑΣ , ΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΑΣ …

ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΒΑΘΕΙΑ , ….ΕΚΕΙ ΜΠΡΑΒΟ!!

ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΙΚ ΤΑΚ ΤΙΚ ΤΑΚ

ΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΤΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΈΧΕΤΕ ΚΑΡΔΙΑ !

ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑΤΕ , ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ …

ΣΣΣΣΣΣΣΣ, ΣΙΓΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΟΛΟΙ…..

Λοιπόν το μυστικό είναι ότι η καρδιά σας μιλάει ,
Επίσης άμα της μιλήσεις αυτή ακούει…


Μάγκες βρείτε την καρδιά σας και πείτε τα πρώτα μαζί της
Και μετά τα λέτε και με τους άλλους…


Εγώ ζητάω συγνώμη , έτσι από όλους τους φίλους του εσωτερικά για τυχόντα ή και εσκεμμένα ποστ που τους στενοχώρησαν, ήταν τα ποστ που δεν έγραψα από καρδιάς…

Από σήμερα και για 10 μέρες επιβάλω ποινή στον εαυτό μου αυτό κλειδώματος για τα λάθη που προανέφερα, έτσι επειδή είμαι μαζόχας χριστιανός….


Ευκαιρία να τα ξαναπώ με το τικ τακ μου, αν υπάρχει ακόμα …

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΚΡΗΤΙΚΑΤΣΙ ΣΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy