ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 17:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
quote:

Αυτό πια δεν είναι Φόρουμ. Είναι ... Ψώρουμ




Παρόλαυτα αυτά τη διαφημισούλα σου στο...Ψώρουμ την κάνεις κακέ μας φίλε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 17:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Παρόλαυτα αυτά τη διαφημισούλα σου στο...Ψώρουμ την κάνεις κακέ μας φίλε...

Aν δεν ήσουν τόσο σίγουρος ότι πρέπει να μιλάς, θα ήξερες οτι το Club στον Pathfinder έγινε γιατί είχα βαρεθεί να γράφω τα ίδια και τα ίδια. Δυστυχώς όμως βλέπω, οτι για άλλη μια φορά αναγκάζομαι να γράφω τα ίδια και τα ίδια.

Εξάλλου, η παρακάτω εικόνα είναι μέρος της ψηφιακής υπογραφής μου, που έχω ορίσει στο προφίλ μου, επειδή είμαι μέλος του φόρουμ και δεν με έχουν διαγράψει...
Οπότε, τι αερότουμπα ήταν αυτή ?
Μπορώ να την ξαναδώ, και είς τριπλούν, και παρακαλώ χωρίς δίκτυ, γιατί όπως και να το κάνουμε, στο salto mortale προσωπικά δεν τρελαίνομαι και ιδιαίτερα για το salto.


Edited by - Vril on 26/09/2005 17:52:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 17:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Kαλά,καλά ηρέμησε. Για το καλό σου το είπα...μην τυχόν και μπεί κανείς ψωριάρης από εδώ στο club σου και το...μολύνει.

Edited by - Mercury on 26/09/2005 17:58:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 18:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Kαλά,καλά ηρέμησε. Για το καλό σου το είπα...μην τυχόν και μπεί κανείς ψωριάρης από εδώ στο club σου και το...μολύνει.


Δεν αμφιβάλλω για την ακλή σου πρόθεση. Αλλά στο παρών φόρουμ έχουν μπεί ήδη αρκετοί ψωριάρηδες και μου τη δίνει αφάνταστα να κάθεται να με μαλώνει για το ύφος μου η διοίκηση, τη στιγμή που άλλοι έχουν πεί τόσα και τόσα. Να αρχίσω να ανασύρω παλιές αμαρτίες ?
Άσε με πιά. Αρρώστεια μου έχει καταντήσει.

Και φυσικά τα λέω σε σένα Μέρκιουρυ, για τα ακούει η Σπιτονοικοκοιρά.

Τα είδα σήμερα και μαζεμένα και είχα πολύ μπουγάδα να απλώσω.



Edited by - Vril on 26/09/2005 18:23:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 20:54:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στη Αμαλία, που μου συνέστησε δημόσια κάτι, το οποίο εγώ το εξέλαβα σαν αστείο. Μου φάνηκε αδιανόητο οτι η Αμαλία το εννούσε στα σοβαρά και γι αυτό δεν του έδωσα και την πρέπουσα σημασία. Μου φάνηκε τόσο γελοίο, να μου συνιστά να ψάξω κάτι αληθινό και βαθύτερο, έχοντας υπ όψη τον ψυχοπαθή που φέρεται σαν αντιπρόσωπος του Θεού στη Γή, όταν στο γενικ΄οτου παραλλήρημα μιλούσε για "ειλικρινή συγνώμη" και παράλληλα κάπου έγραφε "ζήτησα συγνώμη απλά για να να το πώ και να μήν δημιουργηθει τίποτε παραπάνω".

Αυτό ακριβώς εννούσα όταν έλεγα ότι οι διαχειριστές δεν έπραξαν τα δέοντα...
Το έχω δει το έργο...
Είναι σα το μύθο του Αισώπου με το βοσκό που φώναζε "Λύκος Λύκος τρέξτε" ...

Και αυτό εννόώ όταν λέω ότι πρέπει να υπάρχει συνέπεια,σταθερότητα και αντικειμενικότητα σε τέτοιες νουθεσίες κοινώς:

"Mια του κλέφτη δυο του κλέφτη τρεις και τον τσακώσανε"... (σταθερή αντιμετώπιση ΠΑΝΤΑ και σε ΟΛΟΥΣ...) Να δεις μετά αν θα παίρνουνε ή όχι στα σοβαρά τη διαχείρηση... Γιατί πως κανείς μπορεί να πιστέψει σε αυτό όταν σε ένα άλλο τόπικ έχει "βιώσει" τη χαλαρή και γεμάτη ΑΝΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ αντιμετώπιση του αντμίν

Οχι λοιπόν πότε Βούδας πότε Κούδας!...

Αλλιώς αγαπητοί μου θα βλέπουμε τον Μύθο του Αισώπου που ανέφερα σε επανάληξη ξανά και ξανά... και κάθε φορά ένα αγανακτισμένο μέλος θα μαζεύει τα μπογαλάκια του...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 21:32:01  Εμφάνιση Προφίλ
Aφιερωμένο εξαιρετικά:

My Way (Frank Sinatra)


And now, the end is near;
And so I face the final curtain.
My friend, I'll say it clear,
I'll state my case, of which I'm certain.

I've lived a life that's full.
I've traveled each and ev'ry highway;
But more, much more than this,
I did it my way.

Regrets, I've had a few;
But then again, too few to mention.
I did what I had to do
And saw it through without exemption.

I planned each charted course;
Each careful step along the byway,
But more, much more than this,
I did it my way.

Yes, there were times, I'm sure you knew
When I bit off more than I could chew.
But through it all, when there was doubt,
I ate it up and spit it out.
I faced it all and I stood tall;
And did it my way.

I've loved, I've laughed and cried.
I've had my fill; my share of losing.
And now, as tears subside,
I find it all so amusing.

To think I did all that;
And may I say - not in a shy way,
"No, oh no not me,
I did it my way".

For what is a man, what has he got?
If not himself, then he has naught.
To say the things he truly feels;
And not the words of one who kneels.
The record shows I took the blows -
And did it my way!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 22:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Ωπα,το αγαπημενο μου τραγούδι αγαπητή Avallon...

Κοιτάχτε...εγώ προσωπικά δυσκολεύομαι να καταλάβω τι και πως έχει γίνει και καταλήξαμε σε αυτό το topic να βγάζουμε τα μάτια μας...
Η αλήθεια είναι ότι έχω δει μόνο κάποια αποσπάσματα και δεν έχω την συνολική εικόνα για να μπορώ να κρίνω...

Παρόλαυτα η διαίσθηση μου μου λέει ότι ο "κακός Βρίλ" είναι κακός μόνος σε εισαγωγικά,όπως προανέφεραν κάποιοι άλλοι φίλοι. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιο οργανωμένο σχέδιο κατά του εσωτέρικα,και δεν πιστεύω ότι ο "κακός Βρίλ" παίζει το ρόλο του Δούρειου Ίπππου.
Νομίζω ότι απλά "αυτοσχεδιάζει" προσπαθώντας να διαχειριστεί την αγανάκτηση του η οποία -ανεξάρτητα αν είναι δίκαια ή όχι- είναι πραγματική. Πιστεύω ότι είχε κάποιες προσωπικές "μεγάλες προσδοκίες" από το esoterica,προσδοκίες οι οποίες τωρα βλέπει να διαψεύδονται, και αυτό τον "τρελαίνει" με αποτέλεσμα να χάνει τον έλεγχο της συμπεριφοράς του...Δεν θέλει να φύγει πραγματικά,σχεδόν εκλιπαρεί την διαγραφή του ώστε να δικαιωσει τον εαυτό του και τον "πόλεμο" που αποφάσισε να κηρύξει. Πιστεύω ότι δεν είναι στο "φυσικό" του να προσβάλλει και να φέρετε υποτιμητικά στους άλλους,και ότι αν γίνει μια σοβαρή προσπάθεια βελτίωσης της εικόνας και της κατάστασης στα φορουμς (και εγώ ποτέ δεν είπα ότι δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα) θα ξαναγίνει ο παλιός του εαυτός...(φαντάζομαι ότι αν ήταν πραγματικά κακός εχχεχε αυτό θα φαινόταν από τα πρώτα του μηνύματα εδώ, και ότι οι διαχειριστές δεν θα περιμένανε το διχιλιοστό του ποστ για να του κάνουν παρατήρηση).Αλλωστε για να δω πως θα αντιδράσει τον "τσίγκλησα" πιο πάνω,αλλά παρότι "φεύγει", άντεξε...

Βάση των παραπάνω και σε συνδυασμό και με την πολύ εικόνα που έχω για τον Admin αυτού του χώρου (που ασφαλως δεν περίμενα το αρχικό του μήνυμα σε αυτό το topic για να τον κρίνω),προτείνω να ρίξετε όλοι νερό στο κρασί σας, να ξεχάσετε την όποια ασχήμια ειπώθηκε εδώ,και να κανονίσετε μια συνάντηση παρουσία των βασικών συντελεστών αυτού του χώρου από τη μία ,και των παλαιοτερων και με μεγάλη συνεισφόρα στην δημιουργία του profile αυτού του χώρου μελών από την άλλη, (και ο "κακός βριλ" έχει συνεισφέρει αρκετά φαντάζομαι),έτσι ώστε να μπορέσετε να βρείτε επιτέλους μια λύση στα προβλήματα που βασανίζουν αυτό το έρμο (αλλά παρολαυτα επτάψυχο) esoterica...

Εγώ προσωπικά μπαίνω εδώ μεσα για να διαβάζω και amalia,και ryche,και Admin,και Βριλ...και όχι μόνο...

Αυτά είχα να πω,τελείωσα από αυτό το στενάχωρο topic,υγεία σε όλους...


Edited by - Mercury on 26/09/2005 22:28:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 22:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


το αντμιναριό

καλοί μου κουφιοκεφαλάκηδες

χαμένοι στον κόσμο της υπέρτατης βλακείας

Αυτό πια δεν είναι Φόρουμ. Είναι ... Ψώρουμ


θα μου πεις, "τα πηρα στο κρανιο ρε τζονυ και ξεσπασα..."


ε, το ιδιο θα μου πει κι ο sadromanticghost αμα του βαλω χερι:

Απεστάλη: 26/09/2005, 01:26:15
--------------------------------------------------------------------------------
Προς ''Vril''

Βρε τελειωμενε κρετινε του ελεους ....δε πας να χωσεις τη κεφαλα σου στην κοντινοτερη χωματερη ;;;; Εισαι που εισαι για το πο@τσο ... υφιστασαι που υφιαστασαι με αξια λιγο μεγαλυτερης απο οτι τα κωλοβακτηρια μιλας και απο πανω....

Αντε ... μαλακα....

J.S

Edited by - sadromanticghost on 26/09/2005 01:27:09

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6514

τι εισπρατω εγω σαν τριτος απο τον τροπο που εκφραζετε το θυμικο σας?

η εικονα μου θυμιζει ρεματια πριν μαζεψουμε τα σκουπιδια καπετανιο...

ειπες, και το ξερεις οτι το εκτιμω, οτι: "Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Τζώνη, που μέσα από τις διαφωνίες μας μου έδειξε οτι υπάρχει και η άλλη πλευρά, ο άλλος τρόπος και ο άλλος δρόμος"


το θεμα ειναι οτι πριν αποδεχτουμε οτι υπαρχει κι αλλος δρομος και τον αναζητησουμε, πρεπει να αποδεχθουμε το γεγονος οτι ο καθενας εχει ηδη τον δρομο του.

για να βγαλεις καποιον απο τον δρομο του εστω και για λιγα εκατοστα ωστε να του δειξεις κατι, πρεπει να μπεις στον δικο του δρομο για λιγο.


θα ηθελα πολυ τον κακο βριλ να βρισκεται στο πλευρο μου προσπαθωντας να δειξει κατι που του εδειξα και το ειδε, με χιουμορ, με κυνισμο, με ειρωνια μεν, αλλα του επιπεδου που ξερω οτι διαθετει.

τι θα λεγατε να αρχιζαμε τις συγνωμες?


να αρχισω εγω να σπασω τον παγο?


πρωτα απ ολα ζητω συγνωμη για ο,τι πιθανον εκανα γραφοντας εδω μεσα και δεχτηκα επιπληξη.

ζητω συγνωμη απο τον Nortrin για το κυνικο υφος της κριτικης μου (οχι για την κριτικη, για το υφος!)

ζητω συγνωμη απο τον black_b επειδη του εβαλα χερι που ανοιγε τοπικ αβερτα.

ζητω συγνωμη απο τους συμμετεχοντες στο τοπικ με τους αυτοδημιουργητους βρυκολακες, απο το τοπικ αναζητησης τζαμπα σολωμονικης και απο οπου αλλου εχω φανει κυνικος και ειρων.

.


ΥΓ. αμα τον δειτε ανφας τον εγωισμο παιδια, δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια πορδη στον ανεμο...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 23:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Ρε jonnie μαζί της δεχόμαστε τις "επιφοιτήσεις"? Μπας και μας κάνει πλάκα το "Άγιο Πνεύμα"?

Να ζητήσω και εγώ ένα ειλικρινές συγγνώμη από τον Τυχερούλη λοιπόν...


quote:

ΥΓ. αμα τον δειτε ανφας τον εγωισμο παιδια, δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια πορδη στον ανεμο...

Καλά έγραψες μιλάμε...να μην ξεχάσω να το σημειώσω στο λευκωμα μου με τα λεγόμενα των μεγάλων ανδρών...

.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 23:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Να ζητήσω και εγώ ένα ειλικρινές συγγνώμη από τον Τυχερούλη λοιπόν...



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 02:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
3 πράγματα:

(1) wendigo, πραγματικά απορώ γιατί εξέλαβες το μήνυμά μου τόσο προσωπικά και, θα τολμούσα να πω, με μία υπερβολική συναισθηματικότητα(κατά την αντίληψή μου πάντα). Είναι κάτι περισσότερο από προφανές, όχι μόνον για μένα αλλά, πίστεψέ με αν θέλεις, για το τεράστιο ποσοστό των ανθρώπων που διάβασαν αυτά τα μηνύματα τα οποία φέρονται να σε "προσέβαλλαν" ότι δεν αναφέρονταν σε εσένα αλλά ούτε και στην πλειονότητα των Μελών των Forums. Οι αποδέκτες ήταν και είναι πολύ συγκεκριμένοι και ο αριθμός τους ιδιαίτερα μικρός. Φυσικά και δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν, ούτε και του αποδέκτες, γι'αυτό και συμπεριέλαβα στο μήνυμά μου σε αυτό το θέμα τα εξής:

Προς αποφυγήν παρερμηνειών θα πρέπει να εξηγήσω πως τα παραπάνω βεβαίως δεν αναφέρονται σε όλους τους συμμετέχοντες σε αυτή τη "συζήτηση" και δεν αναφέρονται μόνον σε ανθρώπους που συμμετέχουν εδώ. Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά για τυχόν παρεξηγήσεις από ανθρώπους που δεν ευθύνονται φυσικά για τίποτε άσχημο. Όμως νομίζω πως αυτοί στους οποίους αναφέρομαι καταλαβαίνουν πολύ καλά... μαζί με αυτούς και πάρα πολλά άλλα Μέλη και αναγνώστες μας.

Θα σε παρακαλούσα να εμπιστευτείς τα λόγια μου: δεν είναι η επιθυμία μου και ούτε η εκφρασμένη πρακτική μου, όσα χρόνια έχω αρχίσει να Συνειδητοποιώ τον Εαυτό μου, ως άνθρωπος να προσβάλλω ή να εξυβρίσω κανέναν, είναι όμως να καταδείξω - με γόνιμο και αποτελεσματικό τρόπο - άσχημες, καταστροφικές και "αντεξελικτικές" συμπεριφορές, και περισσότερο όταν έχουν την τάση να ομαδοποιούνται, και να βοηθήσω στην ελαχιστοποίησή τους ή ακόμη και στην εξάλειψή τους. Γι'αυτό και προτείνω την χρήση και τη Συμβουλή της Αιδούς(κατά την αρχαιοελληνική - και όχι μόνον - έννοια) στην προσωπική "μάχη" του καθενός εμπλεκομένου εναντίον των ίδιων των "τεράτων" που κρύβει μέσα του.
Κατά τον ίδιο τρόπο - τον αρχαιοελληνικό - αναφέρομαι και στις "ύβρεις που διαπράττονται". Δεν εννοώ την εξύβριση... Αυτή αποτελεί το "εξωτερικό" κομμάτι κάποιες φορές. Πιο βαθιά, προς τη ρίζα όσων συμπεριφορών μπορούν να χαρακτηριστούν πραγματικά ως Καταστροφικές, βρίσκεται σχεδόν πάντα.... η Ύβρις.

Μπορεί να θεωρείς, όπως και λες, ότι ο συγκεκριμένος τρόπος χειρισμού μου σε βρίσκει αντίθετο, αλλά αυτό αποτελεί την δική σου άποψη. Η δική μου όμως άποψη και περισσότερο η δική μου επιλογή, μετά από πολλή πραγματικά σκέψη, όμως ήταν αυτή και την στηρίζω ακόμη, μετά από άλλη τόση σκέψη, ίσως και περισσότερη... Εάν έρχονταν στην αντίληψή μου ένας καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης, να είσαι σίγουρος, ότι αυτόν θα χρησιμοποιούσα. Δική μου η "Νέμεσις" - εάν είναι να έλθει, δικό μου και το "Κάρμα"...

Η γνώμη μου είναι ότι μάλλον η αντίδρασή σου οφείλεται, εν μέρει, στην ατυχή συγκυρία του να συμμετέχεις σε δύο θέματα Συζήτησης στα οποία κατατέθηκαν από εμένα, ας πούμε, "βαριά" μηνύματα. Για να αισθάνεσαι, και να εκφράζεσαι, με ένα τέτοιο τρόπο "αγανάκτησης" πιστεύω, ότι στα πλαίσια της δικής σου Προσωπικότητας, Δικαίως εξέφρασες την αντίθεσή σου. Δεν έχω λόγω να το αμφισβητώ. Εξάλλου, βρίσκεται πάντα μέσα στο πεδίο των προβλεπομένων πιθανοτήτων, και όταν έχουμε να κάνουμε με τέτοιους ρόλους(όπως της Διαχείρησης και του Συντονισμού του Διαλόγου μεταξύ πολλών ανθρώπων) και με τέτοια ζητήματα σε κάποιους να φτάνουν εσφαλμένα μηνύματα. Δεν γίνεται διαφορετικά μερικές φορές δυστυχώς. Ας πούμε ότι οι καταστάσεις κάποιες στιγμές επιβάλλουν και χειρισμούς που θα αφήσουν και κάποιους δυσαρεστημένους(το έχω τονίσει και σε κάποιο άλλο από τα πρόσφατα μηνύματά μου) χωρίς να υπάρχει καμία απολύτως πρόθεση...

Η ορθή ερμηνεία πάντως των μηνυμάτων κατορθώνεται όλο και πιο πολύ με την τριβή και την γνωριμία μεταξύ των Ανθρώπων στην Διαλεκτική τους "Συμβίωση", η αποφυγή παρεξηγήσεων δε - που ως επί το πλείστον οφείλεται σε σύγκρουση Ψυχοσυνθέσεων και όχι Ιδεών, με τη Δόμηση της αμοιβαίας Εμπιστοσύνης. Όμως αυτά χρειάζονται χρόνο και θετική Προαίρεση.

Σου ζητώ Συγνώμη λοιπόν εάν, άθελά μου, σε προσέβαλλα, και ανανεώνω και τη Συγνώμη μου(που είχα προκαταβάλει) προς όσους άλλους δεν ευθύνονται για οτιδήποτε άσχημο...

Ακόμη περισσότερο, για την περαιτέρω διευκρίνηση των πραγμάτων, τακτική την οποία θα ακολουθήσουμε και σε όποιες άλλες ανάλογες περιπτώσεις πιθανώς συμβούν στο μέλλον, οι συγκεκριμένοι Αποδέκτες του Μηνύματος μου, έχουν ειδοποιηθεί από την Ομάδα Συνεργατών του ESOTERICA μέσω e-mail μηνυμάτων ή με άλλους - ξεκάθαρους - τρόπους.

Νομίζω ότι αυτό "τακτοποιεί" τα πράγματα καλύτερα...

Πέρα από τα προηγούμενα, επειδή κι εσύ wendigo αλλά και άλλοι μίλησαν για την Ψυχραιμία, θα ήθελα να δώσω κι εγώ την άποψή μου για την έννοια αυτή. Η Ψυχραιμία ΔΕΝ σημαίνει την έλλειψη Συναισθήματικών Αντιδράσεων. Αν ήταν έτσι θα μιλούσαμε για Αδράνεια και Απάθεια μάλλον... Σημαίνει όμως την μη θόλωση της Κρίσης από τα Συναισθήματα, τη Μη-Προσκόλληση σε αυτά, ακόμη και την ΕΠΙΛΟΓΗ τους! Σημαίνει την "υποταγή" των Συναισθημάτων στο Πνεύμα και σε Ανώτερους Σκοπούς και όχι το αντίθετο - άρα και την εξύψωσή τους! Εάν στην συμπεριφορά ενός Ψύχραιμου Ανθρώπου συμπεριλαμβάνονταν η παντελλής αποφυγή της Οργής τότε θα συμπεριλαμβάνονταν και η παντελλής αποφυγή της Τρυφερότητας αλλά και της Αγάπης... Θα πρότεινα να σκεφτείτε λίγο τα παραπάνω...

(2) Θα συμφωνήσω, σχεδόν απόλυτα, με αυτά τα οποία εκτιμά ο Mercury για τον Vril στο παραπάνω μήνυμά του: 26/09/2005, 22:24:18 και θα τονίσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι όντως δείχνει σαν να "εκλιπαρεί για να διαγραφεί", τους ακριβείς λόγους για το οποίο δεν μπορώ να γνωρίζω, όμως υποψιάζομαι την συμβολή της επιθυμίας για "δικαίωση"... του "ρόλου" και της "αίγλης" του "κακού" και κάποιο είδος "αυτοεκπληρούμενης προφητείας"(ψυχολογικός όρος) σε σχέση με τα όσα μας καταμαρτυρεί...

Παρόλο όμως το Παράλογο και το Φαιδρό της κατάστασης αυτής, φοβάμαι ότι δεν υπάρχει, και ο ίδιος ο Vril δεν αφήνει, κάποια άλλη Σώφρονα Επιλογή για εμάς εκτός της Απενεργοποίησης του Λογαριασμού του. Οι λόγοι έχουν ήδη κατατεθεί και "φροντίσε" και ο ίδιος να τους "εμπλουτίσει" με τα πρόσφατα μηνύματά του...

Η Απενεργοποίηση αυτή θα είναι χρονικά οριοθετημένη και θα διαρκέσει 2 μήνες, έως και την 27η Νοεμβρίου. Αν τυχόν και υπάρξει ανάγκη για ανάλογη ενέργεια μετά από αυτήν, στην περίπτωση που ο Vril επιλέξει βέβαια την ανανέωση της Συμμετοχής του στα Forums του ESOTERICA, η Απενεργοποίηση του Λογαριασμού θα είναι οριστική.

Εάν ο Vril, επιλέξει να συμμετάσχει ξανά στις Συζητήσεις μας και για την λήξη της Απενεργοποίησης του Λογαριασμού του, θα πρέπει να υπάρξει μία τουλάχιστον συνάντηση με Μέλη της Ομάδας των Συνεργατών του ESOTERICA - καθώς ένα απλό e-mail μήνυμα νομίζω δεν θα ήταν επαρκές σε αυτήν την περίπτωση - όπου θα συζητήσουμε μαζί του και - εννοείται - ότι θα πρέπει να πειστούμε για την πιθανή αλλαγή στην στάση του απέναντι στα υπόλοιπα Μέλη και απέναντι σε αυτήν την Κοινότητα Αναζητητών εν γένει...

Ευκαιρίες για μία τέτοια Συνάντηση φυσικά και θα δωθούν και ευελπιστούμε σε μία τέτοια, θετική ούτως ή άλλως, πρόθεση του Vril μετά από τους απαραίτητους Στοχασμούς εκ μέρους του για τα "πεπραγμένα" καθώς και τα "μελλούμενα"...

(3) ryche, γράφεις(26/09/2005, 16:10:01):

Ενα ειναι το θεμα:


Ποιος ειναι ο Μοz και τι θελει.

, και βέβαια συνεχίζεις παρακάτω με διάφορα άλλα περί "αναμονής" του Admin, περί "γενίκευσης" για την αποφυγή "καρφώματος" κ.ο.κ.

Αλήθεια, είδες εσύ κάποιον από την ομάδα των Συντονιστών να αναρωτιέται ποιος είναι ο Moz;; Και ειδικά τους τελευταίους μήνες; ... και ειδικά στο παρόν θέμα; ... και ειδικά ο Admin; ...

Είναι αλήθεια, απορίας άξιο για μένα πώς και πούθε συνάγεις το συμπέρασμα αυτό και γιατί το συνδέεις με τα ζητήματα αυτής της Συζήτησης;

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 12:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

ομολογω οτι τις επιθυμουσα αλλιως τις εξελιξεις.


οι απενεργοποιησεις με στενοχωρουν και οι συγνωμες μου φαινονται λιγες...

αλλα ειπαμε, ο καθενας ζει στην πραγματικοτητα που ο ιδιος διαμορφωνει


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 13:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Δεν με πειράζει που γέλασες Vril, ούτε με πειράζει για τον χαρακτηρισμό "ογκώδη και μονολιθική αντιμετώπιση των πραγμάτων, όση και το nickname που τους εκφράζει".
Μην παρασύρεσαι από το nick, τυχαία επιλογή ήταν, είχα δίπλα μου ένα βιβλίο για τις μετρήσεις της Μεγάλης Πυραμίδας και ήταν η εύκολη λύση.
Να είσαι σίγουρος ότι ακριβώς τα ίδια θα έλεγα και στο παιδί μου, που δεν έχω κάτι πιό αγαπημένο από αυτό.

Ελπίζω να μπεις στο forum και να δεις το post μου. Όπως ελπίζω να σε ξαναδιαβάσω από Δεκέμβριο.

Θεωρώ εξαιρετική την λύση του Admin, της χρονικής περιόδου "εξαγνισμού" πνεύματος. Όχι βέβαια ότι ο Admin περίμενε επιβεβαίωση από εμένα, αλλά ας την προσέξουν λίγο περισσότερο όσοι θα την σκεφτούν ως τιμωρία.

ryche κάνεις τεράστιο λάθος, δεν υπάρχει κανένας Φόβος, δεν υπάρχει τίποτα Άγνωστο. Εάν κρίνεις από τον εαυτό σου λογικό είναι να νομίζεις ότι ισχύει και για τους υπόλοιπους.

Θα ήθελα να σου πω κάτι, εάν θέλεις σκέψου το.
Εάν κάποιος σε αλλάζει και σε ξεστρατίζει τόσο εύκολα από τον στόχο σου, έχεις να σκεφτείς κάποια πράγματα για τον εαυτό σου.

Και αφού έκανε την αρχή ο jonnie με τις συγγνώμες, θα πρέπει και εγώ να ζητήσω μια συγγνώμη από την ΑΤΜΑ που στο topic της λάσπης την ειρωνεύτηκα και την έφτασα στα άκρα.
Το σωστό θα ήταν να γράψω από την αρχή ότι έγραψα μετά, ζητώντας εξηγήσεις.
Τότε είχα στείλει μήνυμα στους υπευθύνους ζητώντας συγγνώμη αλλά δεν είχα κάνει το ίδιο στην ΑΤΜΑ.

Άντε τώρα, όποιος τα έχει μαζί μου ας μου την πέσει από κοντά, είμαι στις καλές μου, θα του ζητήσω συγγνώμη
(α ρε jonnie με τις συγγνώμες τι μου κάνεις, όχι τίποτε άλλο αλλά έχουμε και έναν εγωϊσμό παναθεμά μας) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 13:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Θεωρώ εξαιρετική την λύση του Admin, της χρονικής περιόδου "εξαγνισμού" πνεύματος. Όχι βέβαια ότι ο Admin περίμενε επιβεβαίωση από εμένα, αλλά ας την προσέξουν λίγο περισσότερο όσοι θα την σκεφτούν ως τιμωρία.


Αν μπορώ να πώ τη γνώμη μου κι εγώ, θα συμφωνήσω μαζί σου, καλή μου!
Μόνο και μόνο για να εκτονωθεί επιτέλους λίγο η κατάσταση.
Τώρα, το να συνεχίσουμε να μιλάμε για τον Vril το θεωρώ ανώφελο επειδή ακριβώς δεν είναι εδώ να πεί κι εκείνος τη γνώμη του.
Ας είναι καλά λοιπόν!

Τώρα που είπες ΑΤΜΑ, την έχω χάσει την Ατμούλα!
Ελπίζω να είναι καλά και να τα ξαναπούμε σύντομα!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 13:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Σε εκανα να γραψεις,σε εκανα να γραψεις

quote:
Αλήθεια, είδες εσύ κάποιον από την ομάδα των Συντονιστών να αναρωτιέται ποιος είναι ο Moz;; Και ειδικά τους τελευταίους μήνες; ... και ειδικά στο παρόν θέμα; ... και ειδικά ο Admin; ...


Το καλυτερο ξεκαρφωμα ειναι το καρφωμα.

Κατα περιεργο τροπο,με αυτο σου το ποστ επιβεβαιωνεις τα συμπερασματα μου.Θεωρω οτι δεν θα βρεις ησυχια αν δεν μαθεις ποιος ειναι ο Μοz και ισως αν δεν καταφερεις να τον ξεφορτωθεις.Αλλα το τελευταιο ειναι κομματακι δυσκολο,μιας και ο Μοζ εχει ανοιξει πολυ ομορφα θεματα και δεν υπαρχει ποστ του που να μπορεις να του προσαψεις το οτιδηποτε.
Θα σου συνιστουσα Ψυχραιμια.

Γνωριζουμε και οι δυο οτι τα μερικα απο τα ποστ μου μπορει να παραβαινουν τους κανονισμους του φορουμ αλλα γνωριζουμε και οι δυο επισης οτι ομιλω την Αληθεια.

Τα υπολοιπα ειναι για τα ματια των αλλων.
Εγω ειπα την αποψη μου βασισμενος στο Ενστικτο μου και οχι σε δηλωσεις σας.

Πρεπει να καταλαβεις οτι δειχνεις πραγματικα οτι εχεις χασει το Κυρος που διεθετες.Οι σπασμωδικες σου κινησεις αυτο δειχνουν.Θα προτιμουσα την επομενη φορα να εισαι πιο προσεκτικος και να τα βαλεις πραγματικα με οσους Χαλανε το φορουμ και οχι με αυτους που Φοβασαι οτι μπορει να το χαλασουν.Αυτα και παλι προσωπικα συμπερασματα.

quote:
Είναι αλήθεια, απορίας άξιο για μένα πώς και πούθε συνάγεις το συμπέρασμα αυτό και γιατί το συνδέεις με τα ζητήματα αυτής της Συζήτησης;


Και για μενα αποτελει αποριας αξιο πως και πουθε κολλαει το αρχικο μυνημα σου με τα Ζητηματα της κουβεντας.Λυσε μου την απορια και θα στην λυσω και εγω.

Σκεφτεσαι Δυνατα,πολυ Δυνατα.
Κλεισε το καναλι να μην ακουω τιποτα.
Δεν με πιστευεις;Νομιζεις οτι καποιος μου τα λεει;
Λαθος κανεις.Δεν γνωριζω Κανεναν.Και αλλαξα και τοπο διαμονης.
Δυο χρονια τωρα γνωρισα μοναχα την Ατμα,εσενα,και πριν λιγο καιρο τους φιλους που ηταν στο τραπεζι μας.
Απλα Καταλαβαινω.
Προσεξε.Και παλι σου λεω την Αληθεια.


Φιλακια.

Ryche..
NoPsycoFreak
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
ryche κάνεις τεράστιο λάθος, δεν υπάρχει κανένας Φόβος, δεν υπάρχει τίποτα Άγνωστο.


Pyramid χαιρε!
Αν δεν υπαρχει τιποτα αγνωστο τι δουλεια εχεις σε ενα φορουμ αναζητησης;
Δεν θυμαμαι να απευθηνθηκα σε εσενα,εκτος και αν εισαι στην συντονιστικη ομαδα.Εισαι;Ή μημπως θα θελες να εισαι και τα γραφεις αυτα;Αν ναι σωστα βαδιζεις.

quote:
Εάν κρίνεις από τον εαυτό σου λογικό είναι να νομίζεις ότι ισχύει και για τους υπόλοιπους


Προφανως διαφαινεται οτι γνωριζεις καλυτερα τον εαυτο μου απο μενα τον ιδιο.Mπραβο σου.

Μια συμβουλη:
Κανε ησυχια,θα ακουσεις περισσοτερα.
Μην λες για να λες.

Να σαι καλα.

Ryche..
Αny Question?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Να ζητησω και εγω μια συγνωμη απο τον Αdmin.
Eιναι ο μονος που πληγωνεται απο αυτα που γραφω,μιας και γνωριζω οτι με θεωρει φιλο.Παρ ολ αυτα,ειμαι φιλος του γιατι του γραφω την αληθεια και δεν τον κοροιδευω.

Ryche..
OOOPS I DID AGAINΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Συγνώμη!!!!


Τελικά άλλο τι είναι…και άλλο τι δείχνει.


Αδμιν… &… Aμαλια


Γυναικες…..του Εσωτερικα!


Ο Devas μας….μικρούλης!


Πλάτωνας, επί έργω!


Υ.Γ. Μπορείτε να με τιμωρήσετε!


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 27/09/2005 14:29:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
Θα ήθελα να σου πω κάτι, εάν θέλεις σκέψου το.
Εάν κάποιος σε αλλάζει και σε ξεστρατίζει τόσο εύκολα από τον στόχο σου, έχεις να σκεφτείς κάποια πράγματα για τον εαυτό σου


Τωρα την ειδα αυτην την κοτσανα.
Βρε πυραμιδα σε γνωριζω καλη μου;Mε γνωριζεις εσυ;

Ποιος με αλλαζει;Πως γνωριζεις Ποιος ειναι ο στοχος μου;
Eν κατακλειδι:

Πας καλα;

Ryche..
!!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Ωρε Πλατωνα η πρωτη ειναι φοβερη!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Αχ βρε ryche, γράφεις για να διαβάζεις όσα λες και να νοιώθεις καλά.

Δεν είναι πρόβλημα να μην καταλαβαίνεις τι λέω. Όλοι κάνουμε λάθη, έτσι και εγώ έκανα λάθος που νόμιζα ότι θα το καταλάβεις. Διαφαίνεται ότι γνωρίζω καλύτερα τον εαυτό σου από ότι εσύ? Αυτό πρέπει να σε ανησυχεί όχι να σε χαροποιεί. Και όχι βέβαια γιατί κάτι έχεις να φοβηθείς από μένα.

Όσον αφορά για τις νύξεις με το θέμα συντονισμού και της ησυχίας, τι να σου πω, πρώτη φορά βλέπω άτομο που θέλει να λέει ότι είναι σε αναζήτηση για κάτι, να λογοκρίνει κάποιον, να του λέει ότι δεν πρέπει να μιλάει.

Το πρόβλημα νομίζω ότι εντοπίζεται στο ότι πιστεύεις ότι γνωρίζεις πολλά, το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχουν και όλοι οι "δάσκαλοι". Μην παίρνεις τόσο στα σοβαρά δηλώσεις περί φώτισης.

Τέλοσπάντων κάνε ότι καταλαβαίνεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 15:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 15:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
Αχ βρε ryche, γράφεις για να διαβάζεις όσα λες και να νοιώθεις καλά.


Χμ,ετσι ακριβως θα μιλαγε ενας "δασκαλος" που πιστευει οτι ξερει πολλα
ακομα και ολους τους αλλους.Τελικα ναι Eσυ τα ξερεις Ολα.


quote:
Δεν είναι πρόβλημα να μην καταλαβαίνεις τι λέω. Όλοι κάνουμε λάθη, έτσι και εγώ έκανα λάθος που νόμιζα ότι θα το καταλάβεις. Διαφαίνεται ότι γνωρίζω καλύτερα τον εαυτό σου από ότι εσύ? Αυτό πρέπει να σε ανησυχεί όχι να σε χαροποιεί.

Δεν καταλαβες παλι.Σε ειρωνευτηκα.Μιλας για μενα λες και με γνωριζεις λες και γνωριζεις τους σκοπους μου,τα κινητρα μου σχεδον τα παντα για μενα.Και μετα λες αυτο :

quote:

Το πρόβλημα νομίζω ότι εντοπίζεται στο ότι πιστεύεις ότι γνωρίζεις πολλά, το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχουν και όλοι οι "δάσκαλοι". Μην παίρνεις τόσο στα σοβαρά δηλώσεις περί φώτισης.

Bλεπεις τι κανεις;Παρακολουθεις τον εαυτο σου τι κανει;
Eγω σου εθεσα καποια ερωτηματα και δεν απαντησες σε κανενα.
Που υπαρχουν δηλωσεις περι φωτισης;Ποιος τις εκανε;
Γιατι δεν συζητας;Πετας οτι να ναι,και οταν σε ρωταω κανεις την κινεζα.Ποιος μιλησε για δασκαλους;Mημπως μεταφερεις στον εν λογο τοπικ πραγματα που θα ηθελες να μου πεις αλλου;

Εγω εδω ειμαι και σε Ρωταω ξανα:
Ποιος ειναι ο σκοπος μου;Ποιος με βγαζει απο τον δρομο μου;
Aντε απαντα!

αλλιως θα πρεπει να σου ξαναπω οτι Κανε ησυχια,θα ακουσεις περισσοτερα.
Μην λες για να λες.

quote:
Όσον αφορά για τις νύξεις με το θέμα συντονισμού και της ησυχίας, τι να σου πω, πρώτη φορά βλέπω άτομο που θέλει να λέει ότι είναι σε αναζήτηση για κάτι, να λογοκρίνει κάποιον, να του λέει ότι δεν πρέπει να μιλάει.

ψιτ,αυτα τα εντυπωσιακα πεστα αλλου.
Δεν σε λογοκρινα.Ουτε σου ειπα οτι δεν πρεπει να μιλας.
Ξαναδιαβασε με.

quote:
Τέλοσπάντων κάνε ότι καταλαβαίνεις.

Αυτο κανω.
Εσυ τι στο καλο κανεις με μενα;
Tι θες;
Γιατι δεν μιλας καθαρα;

Ryche..
Last Post in esoterica

Edited by - ryche on 27/09/2005 16:28:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 17:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Γιατί νευριάζεις δεν έχω καταλάβει, δεν σε προσβάλω κάπου.
Εάν κάπου σε προσβάλω υπέδειξέ το μου να σταματήσω.

quote:
(Αχ βρε ryche, γράφεις για να διαβάζεις όσα λες και να νοιώθεις καλά.)

Χμ,ετσι ακριβως θα μιλαγε ενας "δασκαλος" που πιστευει οτι ξερει πολλα ακομα και ολους τους αλλους.Τελικα ναι Eσυ τα ξερεις Ολα.



Δεν μιλάω ως γνώστης, ως αδαής μιλάω. Τι άλλο θα μπορούσα να πω σε κάποιον που μου λέει:

quote:
Πας καλα;
Ryche..

quote:
Δεν καταλαβες παλι.Σε ειρωνευτηκα.
Μα και βέβαια το κατάλαβα, εσύ δεν κατάλαβες τι θέλω να σου πω με την απάντησή μου.

quote:
Eγω σου εθεσα καποια ερωτηματα και δεν απαντησες σε κανενα.
Και ποιά είναι ακριβώς τα ερωτήματα που μου έθεσες? να στα καταγράψω αμέσως
-Αν δεν υπαρχει τιποτα αγνωστο τι δουλεια εχεις σε ενα φορουμ αναζητησης;
-Δεν θυμαμαι να απευθηνθηκα σε εσενα,εκτος και αν εισαι στην συντονιστικη ομαδα.Εισαι;Ή μημπως θα θελες να εισαι και τα γραφεις αυτα;
-Ποιος με αλλαζει;Πως γνωριζεις Ποιος ειναι ο στοχος μου;
Eν κατακλειδι:Πας καλα;

Σου κάνω quote και τις απαντήσεις με την ίδια σειρά που κατέγραψα τις ερωτήσεις

quote:
Δεν είναι πρόβλημα να μην καταλαβαίνεις τι λέω. Όλοι κάνουμε λάθη, έτσι και εγώ έκανα λάθος που νόμιζα ότι θα το καταλάβεις.

quote:
Όσον αφορά για τις νύξεις με το θέμα συντονισμού και της ησυχίας, τι να σου πω, πρώτη φορά βλέπω άτομο που θέλει να λέει ότι είναι σε αναζήτηση για κάτι, να λογοκρίνει κάποιον, να του λέει ότι δεν πρέπει να μιλάει.

quote:
Αχ βρε ryche, γράφεις για να διαβάζεις όσα λες και να νοιώθεις καλά.

Στην τρίτη ερώτηση λογικό μου φαίνεται που απάντησα στο "εν κατακλείδι". Για μένα βέβαια είναι δύο διαφορετικά πράγματα, οι δύο ερωτήσεις σου που περιλαμβάνονται στο Νο 3, αλλά δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ αλλά τι πιστεύεις εσύ και σε τι απαιτείς απάντηση.

Να απαντήσω τώρα και σε ότι νέο με ρώτησες στο τελευταίο σου post

quote:
Ποιος ειναι ο σκοπος μου;Ποιος με βγαζει απο τον δρομο μου;
Aντε απαντα!


Ο σκοπός σου είναι να εξελιχθείς πνευματικά, τώρα το ποιός σε βγάζει από τον δρόμο σου, εσύ το ξέρεις τι ρωτάς εμένα. Εγώ έκρινα από τα post σου ότι βγαίνεις από τον δρόμο σου και στο είπα.

Όσον αφορά τις δηλώσεις περί φώτισης, κανείς δεν το είπε, αλλά δεν θα σου απαντήσω.

Δεν είναι εντυπωσιακά όσα λέω και δεν χρειάζεται να σε ξαναδιαβάσω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 18:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
Ο σκοπός σου είναι να εξελιχθείς πνευματικά, τώρα το ποιός σε βγάζει από τον δρόμο σου, εσύ το ξέρεις τι ρωτάς εμένα. Εγώ έκρινα από τα post σου ότι βγαίνεις από τον δρόμο σου και στο είπα.

Λαθος δεν θελω να εξελιχθω πνευματικα ουτε και εχω δηλωσει πουθενα κατι τετοιο.Αυτο ειναι ισως δικος σου σκοπος.Μην καθρεφτιζεσαι.

Ειδες που μιλας σαν να με ξερεις;

Να σαι καλα.

Ryche..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 19:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito
Καλησπέρα λατρείες μου. Deva watching...

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 19:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Πολύ σωστά ο σκοπός μου είναι να εξελιχθώ πνευματικά.
Όμως που καθρεφτίζομαι? εννοείς εσένα? ο καθρέφτης δείχνει δύο ίδια πράγματα.
Εκτός εάν εννοείς την μεταβίβαση.
Ή μπορεί και να εννοείς κάτι άλλο που δεν κατάλαβα. Δεν με πειράζει που δεν κατάλαβα, δεν θέλω να φτάσω κάπου με άλματα, προτιμώ σιγά σιγά.

Επίσης, να είσαι και εσύ καλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 19:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Γεια σου ryche.

Γνωριζουμε και οι δυο οτι τα μερικα απο τα ποστ μου μπορει να παραβαινουν τους κανονισμους του φορουμ αλλα γνωριζουμε και οι δυο επισης οτι ομιλω την Αληθεια.

Θα σου συστήσω πολύ απλά να κρατήσεις τις οποιεσδήποτε εικασίες σου για το τι προσωπικά γνωρίζω, τι νομίζω, τι θεωρώ κ.ο.κ. για τους ιδιωτικούς σου Στοχασμούς(όπως έγραψα και στον Vril σε ένα άλλο πρόσφατο μήνυμα...) και να μην τους εκθέτεις δημόσια. Έχεις μόνον το δικαίωμα να υποθέσεις μέσα στις Συζητήσεις για την γνώμη των άλλων και αυτό φυσικά με κάθε επιφύλαξη και με μεγάλη προσοχή. Αλλά αυτά θα πρέπει να είναι ήδη εις γνώσιν σου, τόσο καιρό τώρα Συμμετοχής στα Forums του ESOTERICA...

Εγώ πάντως δεν νομίζω καθόλου πως Ομιλείς την Γλώσσα της Αλήθειας. Εάν θέλεις να ξέρεις, κατάλαβα τελευταίως μία άλλη εκφρασμένη αλήθεια(που όμως Αλήθεια δεν είναι) από τα όσα απευθύνεις και προς το πρόσωπό μου, και προς άλλους Ανθρώπους, Μέλη της Ομάδας των Συνεργατών του ESOTERICA καθώς και προς Καλοπροαίρετους Συνομιλητές που όπως έχω δει δεν κάνουν κάτι διαφορετικό παρά να προσπαθούν να σε βοηθήσουν στην κατανόησή σου, πραγμάτων, που προφανώς, δεν βρίσκεσαι είτε σε θέση, είτε σε φάση να τα αντιληφθείς... ακόμη και πραγμάτων που αφορούν εσένα τον ίδιο.

Θα σου υπενθυμίσω ένα μόνον ψήγμα αυτής της "άλλης" αλήθειας σου(από τα πολλά που έχεις σκορπίσει στο διάβα σου τελευταία):

"Συλλαμβανω εκ μερους της συντονιστικης ομαδας εναν φοβο για συνωμοσια απεναντι στο εσωτερικα λες και θελουμε να το καταστρεψουμε(οχι πως δεν θα μπορουσαμε) ..." (τα bold και τα αποσιωπητικά δικά μου)

Εμένα προσωπικά, αυτή η "άλλη" αλήθεια μου φέρνει αρκετά γνωστά πράγματα στο μυαλό, πράγματα που έχω δει να συμβαίνουν αρκετές φορές και, κατά κάποιον τρόπο, έχω βιώσει τη δυστυχία(με εσωτερικούς όρους) με την οποία "συνοδοιπορούν". Ο κοινός παρονομαστής ένας... πάντα: η εσφαλμένη αντίληψη για τον εαυτό. Πολύ συχνά από το ένα άκρο του εκκρεμούς κατευθείαν στο άλλο... χωρίς Μέση Οδό, χωρίς Αρμονία και Ισορροπία.

"Αυτός που πιστεύει ότι είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που πραγματικά είναι, αυτός που θεωρεί πως έχει φτάσει, πως είναι κάτι το ξεχωριστό χωρίς τίποτε το ξεχωριστό να έχει κατακτήσει ακόμη, χτίζει σιγά-σιγά ένα γερό τείχος γύρω από τον εαυτό του. Ένα τείχος που, όταν γίνει αρκετά ψηλό, δεν του επιτρέπει να κάνει καμία υπέρβαση προς τον πραγματικό του εαυτό και τις άπειρες δυνατότητές του - ή κάνει ένα τέτοιο έργο σχεδόν ακατόρθωτο... Ένα τείχος που όταν φτάσει και ξεπεράσει τα μάτια του, τον αφήνει πλέον πραγματικά τυφλό και οδηγεί στη... Λησμονιά του Είναι"

Θα σου πω και μία δική μου αλήθεια, που μάλλον την έχεις ήδη αντιληφθεί: Τα μοναδικά παιγνίδια που μου αρέσουν είναι... τα "Σοφά Παιγνίδια".

------------------

Η ερώτηση που σου απεύθυνα στο προηγούμενο μήνυμα ήταν πραγματικά πολύ απλή και συγκεκριμένη... Σε ρώτησα, ορμώμενος από την απορία μου για τα συμπεράσματά σου, από που και πώς προήλθαν. Δε θέλεις να μου λύσεις την απορία... Με ρωτάς εάν "νομίζω πως κάποιος σου τα λέει"... Τι να σου πω... Εάν το νόμιζα και εάν πίστευα ότι υπήρχε ένα κακοπροαίρετο κίνητρο που θέτει σε κάποιον κίνδυνο Συζητήσεις ή Μέλη σαφώς και θα το έλεγα. Εγώ απλά σε ρώτησα... Το ότι ο ίδιος και χωρίς κανείς άλλος να το αναφέρει φέρνεις στη Συζήτηση αυτή την εκδοχή, θεωρώ πως δίνει σε αυτήν ακριβώς την εκδοχή μία ισχυρή πιθανότητα.


Αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα που λες...
Όπως το ότι τουλάχιστον δύο φορές έως τώρα έχεις(με καμάρι;;) τονίσει ότι εις γνώση σου(και μάλλον κατ'επιλογή σου) παραβαίνεις τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Ομάδων Συζήτησης του ESOTERICA.

Πέρα από οτιδήποτε θα πίστευα ή πιστεύω εγώ, παραμένει αυτό που εσύ ο ίδιος θεωρείς για τον εαυτό σου... καθώς και οι συνέπειές του. Πριν από οτιδήποτε θα μπορούσα να επιλέξω εγώ υπάρχει αυτό που ο ίδιος επιλέγεις για τον εαυτό σου.

Θα περιμένω λοιπόν, για λίγο, να μου προτείνεις εσύ ο ίδιος τη "Λύτρωση" που επιθυμείς για τις παραβάσεις που εσύ ο ίδιος "γνωρίζεις" πως έχεις κάνει. Εσύ ο ίδιος ασκείς το Δικαίωμα του Αυτο-Ελέγχου για σφάλματά σου... οπότε πραγματικά σου αξίζει και το Δικαίωμα της Πρότασης για την(ή τις) ενέργειες που θα πίστευες ότι μπορούν να δράσουν αντιρροπιστικά, επιστρέφοντας τα "οφειλούμενα" εκεί από όπου αποστερήθηκαν...

Νομίζω ότι γνωρίζεις την γκάμα αυτών των πιθανών ενεργειών, χρονικές απενεργοποιήσεις λογαριασμού διαφόρων διαστημάτων, οριστική απενεργοποίηση λογαριασμού, παντελής απαγόρευση εισόδου στα Forums με οποιονδήποτε λογαριασμό... ίσως βέβαια υπάρχουν και άλλες "εκδοχές" που δεν είμαι σε θέση να σκεφτώ...

Θα περιμένω λοιπόν την πρότασή σου.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 19:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


τυχαια αριστουργηματα της ενατης τεχνης (photoShop aRt)


χωρις λογια φυσικα...







.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 21:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
quote:
"Συλλαμβανω εκ μερους της συντονιστικης ομαδας εναν φοβο για συνωμοσια απεναντι στο εσωτερικα λες και θελουμε να το καταστρεψουμε(οχι πως δεν θα μπορουσαμε) ..." (τα bold και τα αποσιωπητικά δικά μου)

Εμένα προσωπικά, αυτή η "άλλη" αλήθεια μου φέρνει αρκετά γνωστά πράγματα στο μυαλό, πράγματα που έχω δει να συμβαίνουν αρκετές φορές και, κατά κάποιον τρόπο, έχω βιώσει τη δυστυχία(με εσωτερικούς όρους) με την οποία "συνοδοιπορούν". Ο κοινός παρονομαστής ένας... πάντα: η εσφαλμένη αντίληψη για τον εαυτό. Πολύ συχνά από το ένα άκρο του εκκρεμούς κατευθείαν στο άλλο... χωρίς Μέση Οδό, χωρίς Αρμονία και Ισορροπία.




Κρατα την μεση οδο,την αρμονια και την ισορροπια που ιδιαιτερα τωρα τελευταια σε χαρακτηριζει και ασε με εμενα να σου λεω με την Εσφαλμενη αντιληψη που εχω για τον Εαυτο οτι Εσυ με την σταση σου κανεις "κακο" στο Εσωτερικα.Προσωπικα αδιαφορω.Δικο σου ειναι φορουμ καντο οτι θες.Απλα μην το χρεωνεις σε αλλους.

quote:
"Αυτός που πιστεύει ότι είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που πραγματικά είναι, αυτός που θεωρεί πως έχει φτάσει, πως είναι κάτι το ξεχωριστό χωρίς τίποτε το ξεχωριστό να έχει κατακτήσει ακόμη, χτίζει σιγά-σιγά ένα γερό τείχος γύρω από τον εαυτό του. Ένα τείχος που, όταν γίνει αρκετά ψηλό, δεν του επιτρέπει να κάνει καμία υπέρβαση προς τον πραγματικό του εαυτό και τις άπειρες δυνατότητές του - ή κάνει ένα τέτοιο έργο σχεδόν ακατόρθωτο... Ένα τείχος που όταν φτάσει και ξεπεράσει τα μάτια του, τον αφήνει πλέον πραγματικά τυφλό και οδηγεί στη... Λησμονιά του Είναι"


Μπραβο με εντυπωσιασες τωρα.
Αυτα να τα πεις στις Συγκεντρωσεις σου.
Δεν θελησα να κανω καμμια υπερβαση,ουτε θελησα να φτασω πουθενα.Θα μεινω πισω απο το Γερο τοιχος που εχτισα για τον Εαυτο μου
και θα κοιταω(τηλεπαθητικα,Γιατι ειμαι και τυφλος οπως ειπες),Εσενα με τις απειρες δυνατοτητες του Πραγματικου σου Εαυτου να μπουρλοτιαζει αξιολογα θεματα Βγαζοντας την ουρα του απεξου εχοντας Λησμονισει τους κανονες που το Ιδιο του το Ειναι δημιουργησε.

ΑDMIN πουλα την Τρελα σου Αλλου.Εγω εχω μπολικη.Δεν θελω αλλη.

Και σου ξαναλεω οτι ειμαι μαλλον αρκετα διαισθητικος γιατι καταλαβαινω απο την ατμοσφαιρα που αφηνεις στα ποστ σου και απ ολη την ενεργεια που λαμβανω απο τον τροπο που κινουνται οι διαχειριστες Οτι εχεις φαγωθει να μαθεις ποιος ειναι ο Μοz.NAI ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ.
ΕΧΕΙΣ ΦΑΓΩΘΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΖ.

Ξερω,παρολη την Αρμονια σου φρικαρεις οταν το γραφω αυτο,απλα και μονο
γιατι ειναι η αληθεια.Εγω στην ειπα και θα στην λεω καθε φορα που θα μου απευθηνεις τον λογο.Οτι εγραψες Ειναι για τους Αλλους.Ναι,ειμαι σιγουρος οτι τους εντυπωσιασες.Αλλα σε εμενα δεν ειπες τιποτα ρε γμτ!



quote:
Αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα που λες...
Όπως το ότι τουλάχιστον δύο φορές έως τώρα έχεις(με καμάρι;;) τονίσει ότι εις γνώση σου(και μάλλον κατ'επιλογή σου) παραβαίνεις τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Ομάδων Συζήτησης του ESOTERICA.

Πέρα από οτιδήποτε θα πίστευα ή πιστεύω εγώ, παραμένει αυτό που εσύ ο ίδιος θεωρείς για τον εαυτό σου... καθώς και οι συνέπειές του. Πριν από οτιδήποτε θα μπορούσα να επιλέξω εγώ υπάρχει αυτό που ο ίδιος επιλέγεις για τον εαυτό σου.

Θα περιμένω λοιπόν, για λίγο, να μου προτείνεις εσύ ο ίδιος τη "Λύτρωση" που επιθυμείς για τις παραβάσεις που εσύ ο ίδιος "γνωρίζεις" πως έχεις κάνει. Εσύ ο ίδιος ασκείς το Δικαίωμα του Αυτο-Ελέγχου για σφάλματά σου... οπότε πραγματικά σου αξίζει και το Δικαίωμα της Πρότασης για την(ή τις) ενέργειες που θα πίστευες ότι μπορούν να δράσουν αντιρροπιστικά, επιστρέφοντας τα "οφειλούμενα" εκεί από όπου αποστερήθηκαν...

Νομίζω ότι γνωρίζεις την γκάμα αυτών των πιθανών ενεργειών, χρονικές απενεργοποιήσεις λογαριασμού διαφόρων διαστημάτων, οριστική απενεργοποίηση λογαριασμού, παντελής απαγόρευση εισόδου στα Forums με οποιονδήποτε λογαριασμό... ίσως βέβαια υπάρχουν και άλλες "εκδοχές" που δεν είμαι σε θέση να σκεφτώ...

Θα περιμένω λοιπόν την πρότασή σου.




Μολις τιμωρησεις τον Εαυτο σου για το εμπρηστικο σου ποστ στο εν λογω τοπικ τοτε και μονο τοτε να μου απευθηνθεις για τιμωριες και τα συναφη.

Αν παλι,αποφασισεις οτι δεν Παραβαινεις τους κανονισμους και ασχοληθεις μαζι μου σου εχω μοναχα μια προταση.

Κανε μου οτι γουσταρεις.Δεν μπορεις να τιμωρησεις Εμενα,κατι MB θα τιμωρησεις.Ξυπνα!!

quote:
Θα σου πω και μία δική μου αλήθεια, που μάλλον την έχεις ήδη αντιληφθεί: Τα μοναδικά παιγνίδια που μου αρέσουν είναι... τα "Σοφά Παιγνίδια".


Εμενα μου αρεσουν ολα τα παιγνιδια κυριε Σοφε.
Αυτο κανω και τωρα κυριε Σοφε.Παιζω.

Αντε τωρα,κανε συμβουλιο με τους αλλους Σοφους και στειλε καποιον απο αυτους να με κανει Ντα και να μου μαθει οτι τα σοφα παιγνιδια ειναι τα μονα που πρεπει να παιζει ενα παιδι που συμφωνουν με τον Ολυμπιο Σοφο Αdmin.

Eγω εδω Γελαω και εσυ εκει Ιδρωνεις.
Μακια

αααααααααα
και για να μην ξεχνιομαστε:


ΕΧΕΙΣ ΦΑΓΩΘΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΖ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ.

[/font=Georgia]


Ryche...
A God who FailedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy