ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 19:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΑΧ Μα το Χριστό σε αγαπάω ρε ΑΤΜΑ. Εγώ δεν απάντησα ποτέ σε κείνο το κείμενο.
Και ας πνιγόμουνα.
΄Ισως αποδείχθηκα δειλή.
Απόψε πάντως πήρα το φως χιλιάδων γαλαξιών.
Τώρα πιά που αισθάνομαι δράκος δεν με αγγίζει τίποτα. Αλλά να, μωρέ εκείνα τα λογάκια μου φάνηκαν σκληρά. Γιατί εγώ και η λέξη ευγένεια ειλικρινά έχουμε παθιασμένη σχέση χρόνια τώρα.
Και επειδή εδώ μέσα ποτέ δεν αποκάλεσα κάποιον μα.ά.α. - ΄Οπως έκανε κάποια άλλη και αυτό δυστυχώς δεν σχολιάστηκε.
Γιατί εδώ μέσα κανείς δεν χαρακτηρίζεται και δεν πρέπει να χαρακτηρίζεται έτσι.
΄Ολοι καταθέτουμε το λιθάρι μας.
ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΚΤΙΜΩ ΕΔΩ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ.
Πάντως ο ΟΤΕ έκανε καλή δουλειά. Κάθε ανώνυμο τηλεφώνημα κάθε αρνητική κίνηση καταγράφεται όταν δικοί σου άνθρωποι αναλαμβάνουν να κινήσουν τα νήματα.
Ας ηρεμήσουν τα πνεύματα τούτες τις άγιες μέρες.
Εγώ θα συνεχίσω να είμαι τίμια και ευγενής. Δεν καταθέτω άλλα προσόντα. Αυτά είναι οι αρετές μου, κι όχι το χρήμα όπως με έχουν προσβάλει επειδή έχω 5 πράγματα από τους δικούς μου.

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ...
ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΣΑΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ.


ΣΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief
quote:
ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΡΚΙΣΜΕΝΑ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΦΙΛΑΛΗΘΗ ΣΤΑΣΗ..ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου. Δεν λες τίποτε, όπως συνήθως.

Λασπολογείς, εκδίδεις το υπερφίαλο "εγώ" σου, και γίνεσαι ακόμη μια φορά, αιτία για να μιλήσω. Δεν θα μιλήσω όμως, γιατί θα περιμένω να δω μέχρι που θα φτάσει η ψυχασθένεια - που πλέον είναι φανερή - του να νομίζεις πως έχεις επιτελέσει Θεόπνευστο Έργο στο Esoterica, του να νομίζεις πως είσαι η "ψυχή" του Esoterica, του να νομίζεις πως είσαι η ομορφότερη του Esoterica, η Πρώτη, η Καλύτερη, Η Ψυχή και το Σώμα.

ΑΤΜΑ, σου συνιστώ, σαν φίλος που κάποτε σε γνώρισε, να σταματήσεις να προκαλείς. Αν θέλεις συνέχισε. Την επόμενη φορά που θα μιλήσω, θα επικαλεστώ τους φόβους σου, στοιχειοθετώντας Λόγο που θα είσαι ανίκανη να αντιμετωπίσεις. Την επόμενη φορά, δεν θα βοηθήσω εσένα, αλλά τον Μάνο.

Φιλικά,
Deva Parinito
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

πάρα πολύ πολύ ωραία λοιπόν,

Αφροδίτη θα σε παρακαλούσα πολύ όταν (και ρώτησε τον κ.Μπαμπινιώτη αν αυτό είναι χρονικοϋποθετικός σύνδεσμος), πάρεις αυτή την περίφημη ανάλυση του λογαριασμού απ' τον ΟΤΕ...

βγάλε μία φωτοτυπία επικυρωμένη αρμόδια (στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών γίνεται πλέον αυτό) και σκανάρισε την και βάλτην στο φόρουμ...

G.



Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Λουλούδι δεν φυτρώνει στην καρδιά της ερήμου εύκολα.
Η μοναξιά του ανέμου χορεύει και αγγίζει την ουράνια βαθειά σιωπή.
Συνέχισε ΑΤΜΑ να στροβιλίζεις το πλατύ χαμόγελό σου,
να είσαι όμορφη η ωραιότερη όλων,
κανένας αγέρας δεν λυσσομανά μέσα στα ροδοπέταλα της γαλήνης και της ηρεμίας τέτοιων ψυχών...
Ανθρωποι της ζωής της χαράς, κουβαλώντας ο καθένας τον Σταυρό του. Στα μάτια σου φτερουγίζει το φως. Η βλάστηση της ζωής.
Το φως έχει βαθύτατες ρίζες.
Φωτίζει ιδέες σε αιώνιο τιτάνιο αγώνα.
΄Αλλοι κηρύσσουν την εξέγερση συνειδήσεων.
Στου ουρανού τις παραλίες μαζεύουμε ακόμα χρυσαφένια άμμο.
Σε άλλους γαλαξίες πετάμε και σπέρνουμε βλάστηση.
Στο κύλισμα του αέναου χωροχρόνου η αγάπη κι η ψυχική ομορφιά σεργιανούν ακόμα...
Εις υγείαν της πραγματικής ομορφιάς.
Εντός κι εκτός...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Δεν απαντώ...
Ο καθένας επιλέγει τον ήλιο ή το σκότος.
Δεν έχω καμιά συζήτηση με άτομα που μου είναι αδιάφορα.
Οι μέρες είναι γιά τους λίγους ανθισμένες και γελαστές.
΄Οταν με μαχαιρώνουν οι άλλοι εγώ χορεύω με μαγκιά το χορό των σπαθιών.
Σας φιλώ...
Σύνδεσμοι προθέσεις προσθέσεις αφαιρέσεις και πολλαπλασιασμοί.
Κανείς δεν ματώνει την αλήθεια των καιρών. Των ανθρώπων των ψυχών.
Η ζωή είναι ωραία.
΄Οταν πέσει το δέντρο ο καθένας κόβει ξύλα. Αν δεν πέσει όμως;
΄Ολα κάποτε μπαίνουν στη θέση τους. Κι όπως λέει κι ο καλός μου καθηγητής.
Θα βρει η τάβλα το καρφί της...

Δεν προκάλεσα ποτέ. Ούτε έβρισα τη μάνα κανενός. Τη δική μου εκθέσατε.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief
quote:
ενώ δεν θέλετε να μπερδευτείτε στις ζωες αλλων ζευγαριων!!!

Η ζωή σου, κυρά μου, έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι της "ζωής" του esoterica.

Θα αρχίσω από την μέρα που με "γνώρισες". Μήπως θυμάσαι ? Ήσουν τόσο αναστατωμένη, που περίμενες έρ'μη, να γνωρίσεις τον Μανώλη Ρασούλη. Όταν είδες έναν άλλον - άλλον ?, με ρώτησες "Ο Μανώλης που είναι ?".

Τέλος πάντων, δεν θα το αναλύσω, αν και θα μπορούσα. Στο ξαναλέω όμως και πρόσεξε καλά. Θυμάμαι με κάθε λεπτομέρεια, θα μπορούσα να γράψω βιβλίο ολόκληρο σαν τον Μάρκο Πόλο, θυμάμαι με εξαιρετική ακρίβεια κάθε λόγο σου. Θυμάμαι, τι δήλωσες περί της καταγωγής σου, στον νυχτερινό "εξορκισμό" μου, καημένη. Θυμάμαι, ακόμη μέχρι και την αγωνία στα μάτια σου, όταν μου εξιστορούσες φανταστικές "επιθέσεις", φαντάσματα και δαίμονες, που δέχτηκες. Μην με προκαλείς, στο ξαναλέω. Η galadriel, δεν πρόκειται να σου απαντήσει. Αν είναι με κάποιον να τα βάλεις,

Iδού ! Ο Nτέβα κατά σου!

Δεν έχεις ιδέα ποιος είμαι και τι μπορώ να κάνω.

Deva Parinito

Edited by - 25th_Thief on 01/12/2005 20:31:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief
quote:

ΑΧ Μα το Χριστό σε αγαπάω ρε ΑΤΜΑ. Κι αυτή βρε σ' αγαπάει. Το ξέρω δηλ. Μου το έχει πει. Αχ! Εγώ δεν απάντησα ποτέ σε κείνο το κείμενο.
Και ας πνιγόμουνα.
΄Ισως αποδείχθηκα δειλή.
Απόψε πάντως πήρα το φως χιλιάδων γαλαξιών. Ψώνησες ε? Ψώνησες ή την ψώνησες ? Απορίας άξιο...

Τώρα πιά που αισθάνομαι δράκος Γκρά-ου-ααρρ ! δεν με αγγίζει τίποτα. Αλλά να, μωρέ εκείνα τα λογάκια μου φάνηκαν σκληρά. Γιατί εγώ και η λέξη ευγένεια ειλικρινά έχουμε παθιασμένη σχέση χρόνια τώρα.
Και επειδή εδώ μέσα ποτέ δεν αποκάλεσα κάποιον μα.ά.α. - ΄Οπως έκανε κάποια άλλη και αυτό δυστυχώς δεν σχολιάστηκε.
Γιατί εδώ μέσα κανείς δεν χαρακτηρίζεται και δεν πρέπει να χαρακτηρίζεται έτσι.
΄Ολοι καταθέτουμε το λιθάρι μας.
ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΚΤΙΜΩ ΕΔΩ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ.
Πάντως ο ΟΤΕ έκανε καλή δουλειά. Κάθε ανώνυμο τηλεφώνημα κάθε αρνητική κίνηση καταγράφεται όταν δικοί σου άνθρωποι αναλαμβάνουν να κινήσουν τα νήματα. Μα το μαύρο μουσάκι του admin, ποια είσαι Ο Μαυρίκης
Ας ηρεμήσουν τα πνεύματα τούτες τις άγιες μέρες.
Εγώ θα συνεχίσω να είμαι τίμια και ευγενής. Δεν καταθέτω άλλα προσόντα. Αυτά είναι οι αρετές μου, κι όχι το χρήμα όπως με έχουν προσβάλει επειδή έχω 5 πράγματα από τους δικούς μου. Έλα τώρα, τι 5, μην λες ψέμματα. Ε, μούρλα, περιμένω τα 7,000 ευρώ!

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ...Σματς! Μαρία Αληφέρη.
ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΣΑΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ.[img]

ΣΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ...Μην ορκίζεσαι βρε, σε πιστεύουμε...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief
quote:

Δεν απαντώ... Απάντα, απάντα. Απάντα για τ' Άπαντα. Όλα τα 'χε η Μαριωρή / θα απαντούσε, δεν μπορεί!

Ο καθένας επιλέγει τον ήλιο ή το σκότος.Εμείς επιλέγουμε κάτι μεταξύ αυτών των δύο. Ηλιόσκοτος δηλ. Κοπρέντε

Δεν έχω καμιά συζήτηση με άτομα που μου είναι αδιάφορα.
Οι μέρες είναι γιά τους λίγους ανθισμένες και γελαστές.
΄Οταν με μαχαιρώνουν οι άλλοι εγώ χορεύω με μαγκιά το χορό των σπαθιών.Ναι ε? Ζεϊμπέκικο δηλ. Μα την θεσπέσια καράφλα του Βούδα, ποια είσαι Η Λιλή Ζωγράφου

Σας φιλώ...Πάλι ? Μας γέμισες κοκκινάδια τρομάρα σου. Και να 'χες και χείλη παναθεμά σε...

Σύνδεσμοι προθέσεις προσθέσεις αφαιρέσεις και πολλαπλασιασμοί.
Κανείς δεν ματώνει την αλήθεια των καιρών. Των ανθρώπων των ψυχών.
Η ζωή είναι ωραία.Ναι, αλλά δεν τα 'χει μαζί σου. Σου την έφερε ρε κάλπικο ραδίκι...
΄Οταν πέσει το δέντρο ο καθένας κόβει ξύλα. Αν δεν πέσει όμως;
΄Ολα κάποτε μπαίνουν στη θέση τους. Κι όπως λέει κι ο καλός μου καθηγητής.Ποιος απ' όλους
Θα βρει η τάβλα το καρφί της...

Δεν προκάλεσα ποτέ. Ούτε έβρισα τη μάνα κανενός. Τη δική μου εκθέσατε.Ναι ? Τότε γιατί απενεργοποιήθηκες για μία εβδομάδα Αληφέρη μου ?

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Edited by - 25th_Thief on 01/12/2005 21:04:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 21:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
΄Αντε πάλι, ο καρυοθραύστης του Τσαικόφσκι θα παιανίζει την θλίψη αντί τη γαλήνη.
Η μοναξιά γιά κάποιους είναι δυό μυλόπετρες που τους αλέθει και τους κάνει σκόνη.
Ο όχλος μπορεί να λεηλατήσει την σκέψη και την ψυχή ανθρώπων που μέσα τους αχνίζει ουράνια αγάπη;
Νεκρές πολιτείες οι ψυχές των πολλών...
Πολιτείες με κρανία που χάσκουν κυκλωμένα από το μυστήριο των άστρων.
Η μάσκα του κλόουν. Σέρνει τη γη απ΄τα μαλλιά και με τις χούφτες νομίζει πως πίνει το φως.
Τα σώματα που μεταβάλλονται σε πολεμάρχους...
Μαύρες αστραπές.
Πνοές που ψιχαλίζουν θάνατο.
Συσσώρευση πλούτου. Απαγχονισμένα ιδανικά.
Μμμμ!!!
Γιά κάποιους...


Πάω γιά νόμπελ.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 21:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ε! ρε γλέντια...Το βουνό κοιλοπονούσε κι ένα ποντικό γεννούσε...
Φτωχός άγιος δοξολογία δεν έχει...
Στραβός στραβό οδήγαγε κι ηύραν κι οι δυό τον βράχο...
Ωραία που είναι η ζωή ζήτω το 21.

΄Εναν ψυχίατρο... Επειγόντως...
Φιλάκια φιλαράκια.
Οι όμορφες καλοπερνάνε,
κι οι άσχημες κακογερνάνε.
ΩΠΑ ΩΠΑ!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 21:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

Aκολουθεί απόσπασμα από το ευθυμογράφημα "Η συμπαθής τάξη των κουτσομπόληδων":



Ο καλός "κοινωνικός σχολιαστής" – για να δώσουμε ορολογικά μια άλλη... βαρύτητα στο επιστημονικό αυτό άρθρο – έχει μερικούς χρυσούς κανόνες που τους μεταφέρουμε σήμερα και που θα σας βοηθήσουν σημαντικά στα πρώτα σας βήματα.

1. Μην παραδέχεστε ότι κουτσομπολεύετε. Θα χάσετε το "πρεστίζ" σας και πολύ θα με στενοχωρέσετε. Πείτε:
"Εμένα με ξέρεις. Ο χαρακτήρας μου είναι τέτοιος που ποτέ δεν ασχολούμαι με το τι κάνει ο ένας και ο άλλος. Κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος να διαλέξει τη ζωή που θέλει. Ποιος είμαι εγώ που θα τον κρίνω ξαφνικά? Ο,τι καταλαβαίνει ο κόσμος, ας κάνει. Γι'αυτό όταν ήρθαν να μου πουν αυτό για τη Μερόπη, τους έκοψα. Αλλά ξέρεις μερικοί τι κουτσομπόληδες είναι. Δεν τους σταματάς με τίποτα. Τιιι? Δε σου είπα τι έγινε με τη Μερόπη και το Θανάση? Τρομερά πράγματα, όχι ότι δεν τα είχα προβλέψει δηλαδή. Ακου να δεις..."

2. Μην είστε εμπαθής. Προσπαθήστε να πείσετε το συνομιλητή σας ότι δεν έχετε τίποτα να μοιράσετε με τη Μερόπη και το Θανάση. Αντιθέτως μάλιστα:
"Θα σου πω, αλλά σε παρακαλώ όμως, επειδή η κοπέλα είναι φίλη και την αγαπάω, δε θα ήθελα να κυκλοφορήσει παραέξω. Και εν πάσει περιπτώσει, την ξέρω από παιδάκι. ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ είναι χρυσό κορίτσι".

Ή

"Ο Θανάσης ? Πρώτης τάξεως κύριος. Και καλός οικογενειάρχης και καλός άνθρωπος. Τίποτα δεν έχεις να του προσάψεις. Θα μου πεις βέβαια, στην Κατοχή, συνεργάστηκε με τους Γερμανούς κι ήτανε και μαυραγορίτης. Και επί Χούντας πολλά πάρε δώσε είχε με ένα στρατηγό του καθεστώτος. Λέγεται μάλιστα ότι κάρφωσε και κόσμο στην Ασφάλεια. Δε βαριέσαι όμως... Τόσοι και τόσοι δεν κάνανε τα ίδια και σήμερα κυκλοφορούν με το κεφάλι ψηλά? Ξεχασμένες ιστορίες τώρα, ποιος τις θυμάται. Γιατί θυμάται κανείς ότι ο Λάκης είχε κάνει μια υπεξαίρεση το '63 ? Σήμερα ο Λάκης είναι κύριος! Και ΚΑΤΑ Τ' ΑΛΛΑ ο Θανάσης είναι πρώτης τάξεως!"

3. Κολακέψτε το συνομιλητή σας. Δεν είστε δύο άνθρωποι που καταστρέφετε υπολήψεις αλλά δύο άνθρωποι που σχολιάζετε ΗΔΗ καταστραμμένες υπολήψεις. Κι εκείνος, όπως κι εσείς, είναι ένας εξαιρετικά καλόγουστος συνομιλητής με πολλά ενδιαφέροντα και αξιέπαινο ήθος. Απλώς το έφερε η κουβέντα :
"Εσύ είσαι σαν εμένα" πείτε του και κοιτάξτε τον ίσια στα μάτια. "Ανάποδα να σε κρεμάσουν δε θ'ανοίξεις το στόμα σου να πεις τίποτα. Σε ξέρω, σε καταλαβαίνω γι' αυτό και σου μιλάω τόσο ανοιχτά"

4. Μη λέτε ποτέ ψέμματα. "Διανθίστε" απλώς την αλήθεια με αδιόρατα γοητευτικές πινελιές. Είναι ηλίθιο να πείτε ότι η Μαρίκα πίνει αν δε βάζει στο στόμα της παρά καροτόζουμο. Αν όμως την έχουμε δει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ με το ουϊσκι στο χέρι, σε μια δεξίωση, έχουμε όλο το ελεύθερο να δηλώσουμε ότι η Μαρίκα είναι σχεδόν αλκοολική, αλλά το κρύβει με προσοχή :
"Αλλωστε προχτές που ήμουν σπίτι της – την καημένη μωρέ – μου ΦΑΝΗΚΕ ότι είδα ένα μισοάδειο μπουκάλι βότκα κάτω από τις κάλτσες. Ομως δε θέλω να την πάρω και στο λαιμό μου. Αν και το δικό μου το μάτι δε γελιέται ποτέ, ΜΠΟΡΕΙ να έκανα και λάθος".
Προσέχτε όμως, πως θα πείτε αυτό το "μπορεί". Να το προφέρετε τόσο αμήχανα ώστε να μην αφήσετε καμιά αμφιβολία στο συνομιλητή σας ότι "δεν μπορεί" να κάνατε λάθος. Είδατε σίγουρα το μπουκάλι. Απλά η εξαιρετική σας ανατροφή και η έμφυτη διακριτικότητά σας, σας εμποδίζουν να είστε σαφέστεροι. Για να πει αργότερα ο άλλος :
"Εγώ από το ύφος του κατάλαβα ότι το είδε σίγουρα το μπουκάλι".
Τι να κάνετε? Είστε σα μικρό παιδί! δεν μπορείτε να κρυφτείτε ποτέ!

5. Μην ψάχνετε την ευκαιρία για να αποκαλύψετε κάτι. Δημιουργήστε την. Σωθήκατε, αν περιμένετε την κατάληλη στιγμή για να πείτε ότι η Μαρίκα εξεδίδετο επί χρήμασι. Ρίχτε το ξεκάρφωτα :
"Ξέρω εγώ γιατί η καημένη η Μαρίκα είναι σπάταλη. Γιατί εξεδίδετο επί χρήμασι!!!!"
Πείτε το απλά, με φυσικότητα. Μη σας φαίνεται τρελλό (γιατί δε θα φανεί και σε κανέναν άλλο). Ποιος θα κάτσει τώρα να σκεφτεί ποια – στην ευχή – σχέση μπορεί να έχει η σπατάλη με την πορνεία? Θα σταματήσει μόνο στο γεγονός ότι η Μαρίκα υπήρξε κομματάκι πόρνη. Εξάλλου, λένε, πως άμα πιάσεις τη λάσπη με τα γάντια, δε λερώνεται η λάσπη. Λερώνονται πάντα τα γάντια.


Τέλος, ο καλός κοινωνικός σχολιαστής δεν πρέπει να είναι ανήθικος. Πρέπει να είναι αήθης. Να μην έχει δηλαδή ίχνος ηθικών αναστολών, να μην ξέρει καν τι σημαίνει αυτή η ηλίθια έκφραση. Μόλις πει ό,τι έχει να πει περί Μερόπης στην Κατίνα, έχει χρέος να πιάσει τη Μερόπη και να της πει:
" Δε θέλω καθόλου να σε στεναχωρήσω, αλλά την Κατίνα να την προσέχεις. Ανοιξε προχτές ένα στόμα για σένα, από δω μέχρι απέναντι. Βέβαια, εγώ κάποια στιγμή της λέω "σε παρακαλώ Κατίνα μου, η Μερόπη είναι φίλη μου και δε σου επιτρέπω να χρησιμοποιείς αυτό τον τόνο" και μαζεύτηκε. Αλλά μαζεύτηκε σε ΜΕΝΑ που της έκοψα το βήχα. Στους ξένους που δε σου έχουν αυτή την αδυναμία – ποιος ξέρει τι θα πιάσει να πει. Γι'αυτό σου το λέω".


Δια χειρός Ελενας Ακρίτα


G.



Δ
Ε Κ

Edited by - galadriel on 01/12/2005 21:44:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 21:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief
quote:

΄Αντε πάλι, ο καρυοθραύστης του Τσαικόφσκι θα παιανίζει την θλίψη αντί τη γαλήνη. Ήθελα να 'ξερα ρε μούρλα, μες στο Ίντερνετ καφέ που βρίσκεσαι, πως και δεν σ' έχουν πάρει πρέφα ?

Η μοναξιά γιά κάποιους είναι δυό μυλόπετρες που τους αλέθει και τους κάνει σκόνη. Κοίτα μούρλα, εξαρτάται. Αν στις μυλόπετρες ρίξεις στάχι, ε, μπορείς να φτιάξεις και ψωμί. Ψωμί μούρλα, ψωμί! Και ξέρεις ε, τι λένε για τον ψωμί ? Πως είναι Ιερό...

Ο όχλος μπορεί να λεηλατήσει την σκέψη και την ψυχή ανθρώπων που μέσα τους αχνίζει ουράνια αγάπη; Αν μπορεί λέει... Για ρώτα τους μανιασμένους παίχτες των internet-cafe, εκεί δίπλα σου είναι. Για ρώτα, για ρώτα και πες μας...

Νεκρές πολιτείες οι ψυχές των πολλών...

Πολιτείες με κρανία που χάσκουν κυκλωμένα από το μυστήριο των άστρων.
Η μάσκα του κλόουν. Σέρνει τη γη απ΄τα μαλλιά και με τις χούφτες νομίζει πως πίνει το φως.
Τα σώματα που μεταβάλλονται σε πολεμάρχους...
Μαύρες αστραπές.Πιάσ' το λίγο πιο αναμενιτζίδικα... Μαααύυυρες Αστρραααπππέεεεςςςςς....
Πνοές που ψιχαλίζουν θάνατο.
Συσσώρευση πλούτου. Απαγχονισμένα ιδανικά.
Μμμμ!!!Κάνε μου λιγάκι Μμμμ, και θα σου κάνω κι εγώ Μμμμ!
Γιά κάποιους...


Πάω γιά νόμπελ.
Αίντα! Εκδηλώθηκε παίδες ! Μα το νόμπελ του Σεφέρη, ποια είσαι Η Σεφερίνα

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 00:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
quote:
Αν είναι με κάποιον να τα βάλεις,
Iδού ! Ο Nτέβα κατά σου!

ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΝΑ ΓΚΑΡΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ;
ΙΔΟΥ ΤΙ;
ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.

quote:
Δεν έχεις ιδέα ποιος είμαι και τι μπορώ να κάνω.

ΟΠΑ ΡΕ ΑΧΑΛΙΝΩΤΕ...ΘΑ ΣΚΟΝΤΑΨΕΙΣ ΣΤΑ ΧΑΛΙΝΑΡΙΑ ΣΟΥ.
ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ;
ΝΑ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ.

ΑΛΙ ΝΤΙΝΤΙ ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΤΑΗ;
ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΟΥ;
ΙΔΟΥ ΤΙ;
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣΑΡΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ;
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ;
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΧΘΗΚΕΣ;
ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ;
ΤΑ ΨΕΥΤΟΝΤΑΙΛΙΚΙΑ;
Η ΕΙΡΩΝΙΑ;
Η ΑΓΝΟΙΑ;
Ο ΑΝΙΚΑΝΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΟΥ;

ΕΝΑΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΕ ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ.
ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ;
ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ;
ΠΩΣ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΤΖΑΜΠΑ ΣΕ ΞΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ;

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΑΛΑΤΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΤALES ΦΡΟΜ ΔΕ ΚΡΥΠΤΗ;
ΑΦΟΥ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ...ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΓΝΟΙΑ.

ΣΕ ΑΓΝΟΟΥΜΕ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 01:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Τελικά, αν και με κάποια - ας πούμε "αταβιστικά" - τελευταία σκαμπανεβάσματα, το θέμα αυτό έφτασε στο τέλος του, μετά από 76 ολόκληρες ημέρες!

Δεν μπορώ να γνωρίζω επακριβώς εάν η εξέλιξη του θέματος, και οι διάφοροι ξεχωριστοί ή και αλληλοδιαπλεκόμενοι κύκλοι της, βρίσκονταν μέσα στην πρόθεση ή στην πρόβλεψη του/της/των αρχικού/ής/ών συγγραφέως//ων του - κλίνω όμως προς το ότι δεν ήταν, παρολαυτά πιστεύω πως τον ρόλο του "Κακού" όντως τον προσεγγίσαμε από διάφορες πλευρές, με διάφορους τρόπους... γόνιμους αλλά και άγονους.

Οι ευκαιρίες συνειδητοποίησης υπήρξαν θεωρώ πολλές εδώ, και κάποιες από αυτές νομίζω ότι όντως "αρπάχτηκαν" από αρκετούς ανθρώπους. Αυτό δεν μπορεί παρά να είναι καλό, πέρα και πάνω από τις όποιες "επιφανειακές" απώλειες, πληγές και θυσίες... Το "καλό" έκανε εξάλλου την παρουσία του εμφανή με κάποιους τρόπους τις τελευταίες ειδικά ημέρες.

Αν δεν υπήρχαν κιόλας αυτές οι πολύ πρόσφατες παρεκτροπές...

Δεν μπορώ να καταλάβω πλήρως - αν και μου είναι εφικτό να "υποθέσω"() καναδύο λόγους ή καλύτερα, κίνητρα - το γιατί η ΑΤΜΑ επέλεξε να απαντήσει σε κάποιο μήνυμα(με αρκετές όντως έμμεσες και άμεσες αιχμές ή/και τοποθετήσεις εναντίον της ή καλύτερα της συμπεριφοράς και της δράσης της) που γράφτηκε σε ένα άλλο θέμα(ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)) στο παρόν Θέμα, που είχε λάβει έναν τόσο "εύχηχο τονισμό"(τουλάχιστον) τις τελευταίες ημέρες, και όχι στο θέμα στο οποίο ακριβώς υπήρχαν οι εγκλίσεις στις οποίες απαντά... Ούτε μπορώ να καταλάβω βέβαια σαφώς, γιατί και άλλοι άνθρωποι συνέχισαν αυτό το αδιέξοδο "γαϊτανάκι" εδώ...

Βρε, "καλή και φωτεινή" μου ψυχή, "καλοπροαίρετη" ΑΤΜΑ, γιατί δεν απάντησες στο μήνυμα της galadriel εκεί που γράφτηκε, να υπάρχουν και τα δύο μηνυματάκια μαζί, να βλέπουν δηλαδή και τα 2 στον ίδιο χώρο - εφόσον είναι συνδεδεμένα - οι συμμετέχοντες και οι αναγνώστες;; Να μπορούν να βγάλουν και μία άκρη μέσα από μία συνεκτικότητα της Θέσης-Αντίθεσης; Αν υπήρχαν και πράγματα από την παρούσα συζήτηση(από προηγούμενες ημέρες όπως φαίνεται) ας τα συμπεριλάμβανες με κάποια Links στο εκεί μήνυμα. Είναι πολύ απλό...

Αλλά... τι; Ήθελες, ας πούμε, να δώσεις μία έμφαση στην "διαφορετική μας αντιμετώπιση" (από την πλευρά των υπευθύνων του χώρου) προς την ΑΦΡΟΔΙΤΗ και την galadriel;; Μα... το μήνυμά μου - κομμάτι του οποίου παραθέτεις - είναι προγενέστερο του υπό εξέταση μηνύματος της galadriel. Και αν προσέξεις καλά - μου φαίνεται πραγματικά απίστευτο το ότι δεν το έκανες - δεν χαρακτηρίζει κάπου την galadriel ειλικρινή. Τόσο καιρό εδώ μέσα και δεν έχεις μάθει ότι είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός σε αυτά που γράφω... Λέει κατά γράμμα: "προσπάθεια ειλικρίνειας" και χαρακτηρίζω την συμμετοχή της galadriel σε "γενικές γραμμές καλή... τον τελευταίο καιρό". Εξάλλου η συγκεκριμένη παράγραφος τελειώνει με την άκρως ενδεικτική φράση: "Όμως δεν τα δείχνουν όλα..."

Πιστεύω ότι η galadriel κατάλαβε πολύ καλά τι θέλω να πω - πέρα απ'όσα θέλει να παραδεχτεί ή και/να εκφράσει δημόσια. Εσύ όχι;;
Θα έπρεπε νομίζω, γιατί σε πολλά σημεία νομίζω πως μοιάζετε!
Ξέρω, μάλλον σε σοκάρει μία τέτοια οπτική, αλλά καλό θα ήταν, πάρε το ως μία συμβουλή αυτό - και επειδή δεν μπορείς να το πάρεις έτσι, πάρε το ως έναν... "ψίθυρο", να αρχίσεις να το σκέφτεσαι.

Μοιάζετε πολύ οι δυο σας... Ίσως τόσο πολύ όσο διαφέρετε κιόλας.

Όσον αφορά τις "ειδικές γραμμές" τώρα, αλλά και τη συνολική θέση μας απέναντι σε κάποιους ανθρώπους, περίμενε λίγο καλή μου ΑΤΜΑ... Το ζήτημα σε αφορά και απαιτεί νομίζω την σύνεσή σου. Αν δεν μπορείς να περιμένεις, και σε πιάσει κάποια "βιασύνη" πάλι, καλύτερα ρώτα πρώτου βγάλεις άτοπα συμπεράσματα.

------------------

Σχετικά με το "κλείσιμο" αυτού του θέματος τώρα, θα ήθελα να συμπληρώσω ότι συμπεριλαμβάνεται σε ένα γενικότερο "κλείσιμο" των τελευταίων σελίδων ενός κακόγουστου "έργου" που ξεκίνησε να "γράφεται" εδώ και πάνω από 2 χρόνια. Δεν υπάρχουν πλέον πολλά πράγματα να γίνουν... Η φύση έχει πάρει τον δρόμο της και αυτό δεν γυρίζει πίσω... Υπάρχουν εδώ κάποιοι από τους "μεταγενέστερους" συγγραφείς του και κάποιοι από τους αρχικούς "σχολιαστές" του αλλά και πρόσωπα του "δράματος". Δεν είμαι καθόλου σίγουρος το πόσα καταλαβαίνουν αυτοί από τα αμέσως παραπάνω, αλλά είμαι απόλυτα σίγουρος πως καταλαβαίνουν σίγουρα πολύ περισσότερα από αυτά που γράφονται και γράφουν...

Το οποιοδήποτε "κλείσιμο" είναι να γίνει από τώρα και στο εξής, σχετικά με αυτά, δεν είναι δυνατόν παρά να προσθέτει θετικά στην υγεία και πάνω απ'όλα στη Συνείδηση της Κοινότητας. Και αυτό είναι ένα Κέρδος και μία Κατάκτηση Όλων μας, άσχετα με την κάθε επιμέρους συνεισφορά(ακόμη και αρνητική)!

------------------


Α, παραλίγο να το ξεχάσω... ο λογαριασμός του 25ου "κλέφτη" απενεργοποιήθηκε. Χρειάζεται πραγματικά να πω ότι οι λόγοι είναι η σχεδόν παντελής έλλειψη μέτρου και ορίων - ακόμη και ηθικής χροιάς, άλλα και η ελλειπής "προσωπική μνήμη" που ωθεί στην άκρατη επίθεση εναντίον ακόμη και πραγμάτων, οντοτήτων και καταστάσεων που άλλοτε άνηκαν "με σθένος και πάθος" στην επιλεγμένη σφαίρα του κόσμου του;;

------------------

Η τύχη των τελευταίων μηνυμάτων που συμπεριλαμβάνονται σε αυτή τη συζήτηση θα φανεί στις επόμενες ημέρες, εφόσον βρεθεί και ο απαραίτητος χρόνος...

------------------

Κάτι που χρωστάω στην Valnta που ρωτάει παραπάνω:

Για να δημιουργήσεις ένα Link που παραπέμπει κατευθείαν σε ένα συγκεκριμένο μήνυμα, αυτό που έχεις να κάνεις είναι να βρεις το ID του μηνύματος, δηλαδή τον αύξοντα αριθμό του μέσα στο συνολικό πλήθος όλων των μηνυμάτων των Forums. Αυτός, αυτή τη στιγμή και μέχρι να φτάσουμε στα εκατομμύρια μηνύματα (), είναι ένας εξαψήφιος αριθμός που βρίσκεται ως εξής:

- Πηγαίνεις στο μήνυμα στο οποίο θέλεις να παραπέμψεις.
- Περνάς με τον κέρσορα πάνω από το εικονίδιο της παραπομπής -
- Βλέπεις στην μπάρα κατάστασης του Browser - στο κάτω μέρος του παραθύρου δηλαδή - τον κώδικα που φαίνεται ή εναλλακτικά κάνεις copy του κώδικα αυτού μέσω της επιλογής "Copy link location" ή "Copy shortcut"(ανάλογα με τον Browser) πάνω από το συγκεκριμένο εικονίδιο χρησιμοποιώντας το δεξί κουμπί του ποντικιού.
- Στον κώδικα αυτόν ψάχνεις την εγγραφή "REPLY_ID=******" όπου στη θέση των αστεριών υπάρχει ο 6ψήφιος αριθμός που χρειάζεσαι.
- Φτιάχνεις το Link της σελίδας με το συνήθη τρόπο στο μήνυμά σου και στο τέλος του URL απλά προσθέτεις το σύμβολο της δίεσης - # - και τον εξαψήφιο αριθμό μετά από αυτό.

Για παράδειγμα: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7147#243418
(βγάζει κατευθείαν στο μήνυμα της ερώτησής σου)

------------------

Και επειδή και αυτό παραλίγω να το ξεχάσω...

Ορίστε!!


----------------------------------------
Adminosaurus Tyrannicus Esotericalis
----------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy