ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 13:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

Εκλεκτα και Σεβαστα ΛΟΑ του Εσωτερικα, προσκυνω!

ηρθα ικετης
στον ναο (παιδικη χαρα) σας για να σας παρακαλεσω ταπεινα για δυο συνανθρωπους μας που υποφερουν απο μακροχρονη απενεργοποιηση, και να ζητησω το Ελεος και την Μεγαλοψυχια σας, ωστε να τους επαναφερετε απο την κατασταση ζομπι που βρισκονται σε κανονικα μελη.


μας λειπουν Σεβαστα μου ΛΟΑ, μας λειπουν...

αρκετα δεν τιμωρηθηκαν οι vril και ryche???


που ειναι η μεγαλοψυχια των Υπερβατικων ΛΟΑ?



μεγαλε Chagoo κανε κατι!


να σφαξω κανα κοκκορα?



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ο Βρίλ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 19:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ο Βρίλ
Και φυσικά και πέρασε η ημερομηνία που είχαν πεί οτι θα επανέφεραν τον λογαριασμό μου ... πρόωρα, κάτι για τις 27.10....

Αλλά δεν το έκαναν και ούτε πρόκειται να το κάνουν. Τους αρέσει καλύτερα έτσι.

Ας είναι.

Υπάρχει και ζωή έξω από το Εσωτέρικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 10:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ως κι εγώ έφαγα πόρτα. Καλώς όρισες Βριλ. Ελληνικότατα γραμμένο παρατηρώ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 17:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Ως κι εγώ έφαγα πόρτα.

Ορισμένα πράγματα μου φαίνονται απλά απίστευτα Αφροδίτη.

Απενεργοποιήθηκες για 1 εβδομάδα μόνο, τη στιγμή που δημοσίευσες στην κοινότητα των forums μηνύματα, που αφορούσαν προσωπικά δεδομένα και καταστάσεις - υποθετικά ή μη. Και τα οποία μάλιστα, επέριπταν ενοχή, η οποία δεν μπορεί και δεν υπάρχει λόγος να διαπιστευθεί εδώ μέσα!
Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω, εάν κάτι ανάλογο συνέβαινε με στόχο εσένα, θα ήθελες να σε προστατεύσουμε ή όχι;

Θα συνιστούσα μεγάλη προσοχή στην έκφρασή σου.
Εκτός από άδικη, μπορείς να γίνεις και προσβλητική εκφραζόμενη έτσι όπως πιο πάνω.
Και πιστεύω πως δεν είναι στις προθέσεις σου!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 11:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Καλά το [έφαγα πόρτα] αντήχησε λίγο βαρύ...
Τέλος ήρεμο όλα καλά, νομίζω ότι ταιριάζει.
Καλημερίζω.

Αφού με καλωσορίσατε χαμογελώ διακριτικότατα και θαρρετά.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 20:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Τώρα που ηρέμησαν λίγο τα "πνεύματα" καιρός είναι να διευκρίνησουμε κάτι που "κρέμεται" από την σελίδα 9 του παρόντος θέματος....

περσινά ξυνά σταφύλια θα μου πείτε... αλλά ελπίζω πως δεν μπορεί, όλο
και θα υπάρχει κάποιος, κάπου, που θα έχει διάθεση να αντικρύζει την αλήθεια...

σ'αυτή την περίφημη σελίδα λοιπόν, το μέλος ryche ανέφερε με μεγάλη αγανάκτηση πως ο λογαριασμός praying fairy είναι δικός μου και πως έπρεπε να τιμωρηθώ γι'αυτό πάραυτα !

δεν θα αναφερθώ βέβαια, σε αντίστοιχους διπλούς λογαριασμούς αυτών που
είναι έτοιμοι να δείξουν με το δάχτυλο, γιατί για μένα αυτό δεν είναι επιχείρημα αλλά αντιδικία χωρίς νόημα...

έχουμε και λέμε λοιπόν:
ο λογαριασμός praying fairy, τεχνικά τουλάχιστον ανοίχτηκε από μένα. Οι λόγοι που έγινε αυτό ήταν οι εξής δύο:
ο πρώτος ότι εκείνη την εποχή είχαμε ανοίξει με την καλή φίλη mantis το θέμα "Κλωνοποίηση τώρα" και θέλαμε μέσα απ' αυτό τον λογαριασμό (ο οποίος όπως θα δείτε, χρησιμοποιήθηκε από αρκετά άτομα) να καταδείξουμε κάποια τεχνικά θέματα, αφού όπως διαπιστώσαμε με τον ίδιο λογαριασμό μπορούν να κάνουν login ταυτόχρονα και από διαφορετικές περιοχές τουλάχιστον 4 άτομα... ! σκοπεύαμε αυτό κάποια στιγμή να το συζητήσουμε με τον αγαπητό jejeje (ειδικό πάνω σ'αυτά τα θέματα) αλλά με διάφορα που γινόντουσαν εκείνη την εποχή το αναβάλλαμε συνεχώς μέχρι που απλά το ξεχάσαμε...
ο δεύτερος λόγος ήταν πως εκείνη την εποχή, εγώ και κάποια άλλα μέλη, ετοιμάζαμε την δημιουργία του mystica.gr και έτσι χρησιμοποιήσαμε αυτό τον λογαριασμό προκειμένου να κάνουμε κάποια τεχνικά τεστ πάνω στην βάση Snitz....
βασική προϋπόθεση χρήσης του λογαριασμού αυτού ήταν το να μην χρησιμοποιηθεί ΠΟΤΕ, έτσι ώστε να προσβάλλει κανέναν ή να δημιουργήσει εντάσεις...
μετά από λίγο καιρό, ο λογαριασμός αυτός παρέμεινε ανενεργός αφού είχε εξυπηρετήσει τον σκοπό του, και κανείς μας δεν σκέφτηκε να τον ξαναχρησιμοποιήσει, μια που όλοι έχουμε την εντιμότητα να λέμε ό,τι θέλουμε από τον αρχικό μας λογαριασμό ή αλλιώς να μην μιλάμε καθόλου...
τελικά, έχοντας απόλυτη γνώση ότι αυτός ο λογαριασμός θα απενεργοποιηθεί έδωσα τους κωδικούς στον Deva Parinito, για να γράψει κάποιο ποστ (όπως βέβαια έκαναν και πολλά άλλα μέλη εκείνη την εποχή)...

στο ζουμί τώρα...
χρήση αυτού του λογαριασμού έχουν κάνει ως τώρα οι εξής: Galadriel, Mantis, Gothic, Zadok, Loco (γεγονός που μπορεί να αποδειχθεί από τα ip των ποστ) ενώ τους κωδικούς είχαν επίσης οι Oannes και Ατμα (εξ'ού και γνώριζε γι'αυτόν ο ryche) αλλά δεν τους χρησιμοποίησαν ποτέ... αν θα πρέπει να ζητήσω συγνώμη για κάτι είναι γιατί με αυτό τον λογαριασμό ένα απ' αυτά τα μέλη κάποια στιγμή, άφησε ένα υπονοούμενο (κακεντρεχές κατά την γνώμη μου) σε άλλο μέλος και το οποίο υπονοούμενο έσπευσα να "διασκεδάσω" εγώ λίγο μετά βάζοντας κάποιες φωτογραφίες από κινούμενα σχέδια ...

με την βεβαιότητα πως κάποιοι δεν θα έχουν το θάρρος να αποδεχτούν την αλήθεια, και ως εκ τούτου θα αντιδράσουν με φωνή ηχηρά και καλά ρυθμισμένη (άγιο το όνομα του Γούντι Αλλεν)...

σας καλησπερίζω όλους

Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 12:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
quote:

Τώρα που ηρέμησαν λίγο τα "πνεύματα" καιρός είναι να διευκρίνησουμε κάτι που "κρέμεται" από την σελίδα 9 του παρόντος θέματος....

Καλημέρα σε όλες και σε όλους.

Μια που ηρέμησαν αρκετά τα πράγματα, καιρός να διευκρινήσουμε και κάτι άλλο. Άς επιστρέωουμε λίγο στην αρχή και ας δούμε τον τίτλο αυτού του τόπικ. Πραγματέυεται τον "κακό Βρίλ", το "αχαλίνωτο" και την αναγκαιότητα, αν υπάρχει, της ύπαρξης του "κακού (Βρίλ)" σαν διαδικτυακού χαρακτήρα RPG "μπαμπόυλα", έτσι ώστε να τρώνε το φαγάκι τους όλα τα παιδάκια.

Η μέχρι πρότινος "κακή" συνεργασία μας διακόπηκε απότομα, όταν ανακοίνωσε ο Αντμίν οτι προτιμά για δύο μήνες να μην με βλέπει. Σπάνια ήταν τα αισθήματά μας τόσο αμοιβαία. Όπως λοιπόν ανακοίνωσα κάπου μέσα σε αυτό το συνοθύλεμα μηνυμάτων, ασχολήθηκα και εγώ για κάποιο καιρό με κάτι άλλο, που όσοι δεν το ξέρατε θα δείτε και πιο κάτω.

Επιστρέφω ειδικά σε αυτό το θέμα, μια που αποτέλεσε αιτία και λόγο για να ειπωθούν κάποια πράγματα. Μετά από κάποια σκέψη κατέληξα στο εξής -και ένα μέρος του αφορά ακριβώς αυτό το θέμα- ότι δεν έχω κανέναν λόγο να παριστάνω τον "μπαμπούλα" αυτού του φόρουμ. Αποδείχτηκε οτι τα παιδάκια το τρώνε το φαϊ τους, και μάλιστα παίζουν και με αυτό, μια που το πετάει το ένα στα μούτρα του άλλου.

Δε συμφώνησα με τον 'Αντμίν σε κάποια θέματα και συνεχίζω να μην συμφωνώ. Από την άλλη όμως, δεν έχω λόγο να κρίνω και να κατακρίνω τις τοποθετήσεις του και τα πιστεύω του, όσο δε με κατακρίνει εκείνος. Πιστεύω οτι μετά την τελευταία δημοσίευσή του, που με εξέπληξε πάρα πολύ, πιθανώς να ξεπέρασε την θέση που είχε λάβει απέναντί μου λέγοντας εκείνο το χαρακτηρισιτκό "παιδική χαρά".

Εγώ άφησα πολλά πίσω μου και πιθανότατα θα με δείτε πολύ σπάνια στα λεγόμενα "κάτω πατώματα". Άν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, που δύσκολα θα υπάρξει άν πάνε τα πράγματα όπως τα σκέφτομαι, μια και δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο με τις διαπροσωπικές σχέσεις και τις περιπλέξεις των εκάστοτε μελών.

Όπως είχα πεί κάπου και κάποτε, δεν "μπαίνω" σε αυτό το φόρουμ για χάρη του Αντμίν ή της Αμαλίας ή κάποιων συντονιστών. Έχω εδώ κάποιους διαδικτυακούς συνπορευτές και φίλους, με τους οποίους χαίρομαι να συζητάω. Και πιστέωτε με, ποτέ δεν είχαμε παρατράγουδα.

Συνειδητά άφήνω πλέον πίσω μου τον παλιό μου λογαριασμό, έτσι σαν οριστική ρίξη με το παρελθόν.

Καλή συνέχεια λοιπόν.

ο ανανεωμένος πλέον Βρίλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 13:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ.
ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΓΚΑΤΑ ΤΗΣ ΓΗΣ...
ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ.
ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.
ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
ΕΝΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 13:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:
Συνειδητά άφήνω πλέον πίσω μου τον παλιό μου λογαριασμό, έτσι σαν οριστική ρίξη με το παρελθόν.


σ'αυτό το συνειδητά λοιπόν, βρίσκεται και όλη η "μαγκιά" αγαπητέ Βριλ...

χαίρομαι που το κατάλαβες, ελπίζω και να το εκφράσεις...

την πολύ καλή μέρα μου



G.



Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 16:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλώς ήρθες λοιπόν πάλι πίσω και σου εύχομαι δημιουργικούς διαλόγους και καλή σου διαδικτυακή διαμονή.
Καλό σου απόγευμα!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 16:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
Yessss!

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 22:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Χμ, μίλησε κανείς;
Κάποιον πήρε το μάτι μου!

WB!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 03:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Χμ, μίλησε κανείς;
Κάποιον πήρε το μάτι μου!

WB!



μπα, ομοιοτης ειναι...


μοιαζει σε κεινον τον πως τον λεγανε να δεις...

α ναι, μπριλ, αλλα ειναι αλλος.

εγω δεν του μιλαω ακομη αυτουνου του καινουργιου...


εξαλλου ο μπριλ ητανε δυο μετρα παληκαρι!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 06:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Γεια σας... Αχαλίνωτα!

Πιστεύω πως δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω για να δηλωθεί και τυπικά ότι ο κύκλος ύπαρξης αυτού του Θέματος έχει ολοκληρωθεί.

Παρακαλούμε όσους/ες έχουν κάτι - επιτακτικό - να συμπληρώσουν στην παρούσα συζήτηση να το κάνουν μέσα στο επόμενο - περίπου - διήμερο, έως και το βράδυ της 1ης Δεκεμβρίου δηλαδή.

------------------

Σχετικά με όσα μας "εκμυστηρεύθηκε" παραπάνω(21/11/2005, 20:13:49) η galadriel για τον "συνεργατικό" λογαριασμό praying__fairy, θα ήθελα απλά να επαναλάβω - με άλλη διατύπωση - κάτι που και αλλού πρόσφατα έγραψα: δεν είναι καθόλου συνετό να παίρνετε όλα τα γραφόμενα κατά γράμμα.

Αφού έχουν "κατατεθεί" δύο λόγοι ύπαρξης του λογαριασμού αυτού, έως τώρα, από τα αναφερόμενα - και ως τέτοια μόνον πρέπει να τα εκλάβουμε - άτομα, δε δικαιούμαι επί του παρόντος και στον παρών χώρο να μιλήσω για άλλους "λόγους" πλην αυτών...
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
- Ποιος ο λόγος βρε, παρέα μας ή κλίκα μας ή συντροφιά μας ή "αχώριστοι μέχρι και από τον θάνατο" ή οτιδήποτε άλλο... να "αποδείξετε" το αυταπόδεικτο;; Δηλαδή αυτό που θα μπορούσαμε να σας πούμε κι εμείς οι ίδιοι - οι υπεύθυνοι του ESOTERICA - χωρίς καμία περιστροφή, δημόσια, μέσα και από τα Forums ακόμη; Αυτό που γνωρίζει και ο πλέον αρχάριος σε asp based Boards;; Και ειδικά σχετικά με το Snitz που τόσο πολύ υλικό - πανεύκολα προσβάσιμο - υπάρχει;
Ότι μπορούν δηλαδή περισσότεροι του ενός άνθρωποι να γράψουν ταυτόχρονα από τον ίδιο λογαριασμό... Σιγά το "θέμα" δηλαδή... Ας ρωτάγατε βρε άνθρωποι... Θα γλυτώνατε και τόσο κόπο χειρισμού και συνεννοήσεων!
Εξάλλου, είχατε τόσους ατομικούς λογαριασμούς... ας κάνατε τις δοκιμές σας με κάποιον από αυτούς. Τι πιο βολικό; Αλλά και μετά τόσο κόπο... να ξεχάσετε την αρχική σκοπιμότητα...

- Από την άλλη, και όσον αφορά τον 2ο λόγο, τι να πω για την επιλογή να γίνουν "τεχνικά Tests" σχετικά με την κατασκευή του Forum του Mystica.gr πάνω στην "εφαρμογή" του ESOTERICA... Δηλαδή, ο καταλληλότερος τρόπος δοκιμής "αποφασίστηκε" να σχετιστεί με τα Forums του ESOTERICA, εν έτει 2005, ενώ αυτά είχαν - ως εφαρμογή - μία παλαιότητα σχεδόν 4 ετών; Κάποια, πιο πρόσφατη έκδοση του Snitz δεν μπορούσατε να βρείτε; Ας ρωτάγατε και πάλι... Θα σας παραπέμπαμε στο Link κάτω δεξιά της σελίδας - εμφανές σε όλους τους επισκέπτες - που βγάζει κατευθείαν στο site των κατασκευαστών, εκεί δηλαδή που μπορούν και να βρεθούν αλλά και να "δοκιμαστούν" οι πλέον πρόσφατες εκδόσεις...

Οι "δοκιμές" έπρεπε να γίνουν απαραίτητα στο ESOTERICA δηλαδή;;
Τι άλλο να πω; ...

Πάντως, αληθινά, galadriel, σε ευχαριστώ και για την προσπάθεια ειλικρίνειάς σου αλλά και για την πράγματι καλή σου συμμετοχή - σε γενικές γραμμές - τον τελευταίο καιρό. Αυτά δείχνουν αρκετά πραγματικά! Όμως δεν τα δείχνουν όλα...

------------------

Δύναμη Βρίλ, δεν έχω κάτι άλλο να πω παρά αυτό που απευθύνουμε σε κάθε Kαινούργιο Μέλος των Forums - νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα στην περίσταση:

Καλή Συμμετοχή!

και... ας είναι ο δρόμος σου μακρυά από "κακοτοπιές". Εάν θέλεις, μπορείς να ρωτήσεις και κάποιον παλαιότερο.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 08:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ
quote:
χρήση αυτού του λογαριασμού έχουν κάνει ως τώρα οι εξής: Galadriel, Mantis, Gothic, Zadok, Loco (γεγονός που μπορεί να αποδειχθεί από τα ip των ποστ) ενώ τους κωδικούς είχαν επίσης οι Oannes και Ατμα (εξ'ού και γνώριζε γι'αυτόν ο ryche) αλλά δεν τους χρησιμοποίησαν ποτέ... αν θα πρέπει να ζητήσω συγνώμη για κάτι είναι γιατί με αυτό τον λογαριασμό ένα απ' αυτά τα μέλη κάποια στιγμή, άφησε ένα υπονοούμενο (κακεντρεχές κατά την γνώμη μου) σε άλλο μέλος και το οποίο υπονοούμενο έσπευσα να "διασκεδάσω" εγώ λίγο μετά βάζοντας κάποιες φωτογραφίες από κινούμενα σχέδια ...


Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι σαν μια πεταλούδα που πάντοτε ζούσε μέσα σε ένα κλειστό βάζο. Όταν το βάζο ανοίξει η πεταλούδα παραμένει μέσα γιατί κανείς δεν της είπε ότι μπορεί να πετάξει...

«άνθρωπος μέτρο πάντων πραγμάτων»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 09:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
εγω δεν του μιλαω ακομη αυτουνου του καινουργιου...

εξαλλου ο μπριλ ητανε δυο μετρα παληκαρι!



quote:

Παρακαλούμε όσους/ες έχουν κάτι - επιτακτικό - να συμπληρώσουν στην παρούσα συζήτηση να το κάνουν μέσα στο επόμενο - περίπου - διήμερο, έως και το βράδυ της 1ης Δεκεμβρίου δηλαδή.

Κάτσε κάτσε! Εχω να συμπληρώσω κάτι επιτακτικό!
.... ...
χμμ

Ασε το ξέχασα!


Και σοβαρά τώρα

quote:
Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι σαν μια πεταλούδα που πάντοτε ζούσε μέσα σε ένα κλειστό βάζο. Όταν το βάζο ανοίξει η πεταλούδα παραμένει μέσα γιατί κανείς δεν της είπε ότι μπορεί να πετάξει...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 11:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Πολύ καλημέρα

αγαπητέ Admin,
δεν έχω αντίρρηση σε όσα αναφέρεις για την χρήση του λογαριασμού praying__fairy, αλλά έχω να σημειώσω τα εξής:

όταν βρίσκεται κανείς στην διαδικασία να στήσει από την αρχή ένα νέο φόρουμ, αντιλαμβάνεσαι ότι δεν έχει χρόνο να το "παιδεύει" πολύ το πράγμα... εξάλλου όπως μπορεί να δει ο καθένας αυτός ο λογαριασμός ουδέποτε δημιούργησε πρόβλημα και μόλις εξετέλεσε τον σκοπό του έπαψε και η χρήση του...

επίσης, όπως καταλαβαίνεις δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο να πας στις Αρχές ενός φόρουμ και να τους ζητήσεις τεχνικές συμβουλές για την δημιουργία ενός άλλου, παρόμοιου περιοχομένου και θεματολογίας....

καλώς ή κακώς, βρίσκομαι στην θέση να απαντάω εγώ εκ μέρους όλων όσων τον χρησιμοποίησαν μια που είμαι η τεχνικά υπεύθυνη για την δημιουργία του...

όπως και να 'χει αυτό το θέμα έχει λήξει για όλους μας και αν αναφέρθηκα σ'αυτό ήταν μόνο γιατί πήγε να μου "φορτωθεί" μία ευθύνη που δεν είναι αποκλειστικά δική μου ... μια που ΔΕΝ είμαι και ΔΕΝ νιώθω και θύμα κανενός, είπα να επιστρέψω τα μπαλλάκια στα χέρια όσων ανήκουν...

τέλος, συμφωνώ απολύτως με το τελευταίο σχόλιο σου

quote:
Αυτά δείχνουν αρκετά πραγματικά! Όμως δεν τα δείχνουν όλα...

για δύο λόγους

πρώτον γιατί αυτά τα όλα (όχι μόνο για μένα, αλλά για τον οποιονδήποτε) δεν μπορούν ποτέ να γίνουν πλήρως κατανοητά αφού υποκείμεθα όλοι σε διαρκή αλλαγή

και δεύτερον γιατί και αυτός που μπαίνει στην διαδικασία να τα "δει", δεν μπορεί ποτέ να έχει πλήρη άποψη του άλλου...

ως τέτοια, ευχαριστώ πολύ για την φράση γιατί δηλώνει την συνείδηση ακριβώς αυτών των δύο "αδυναμιών" και χαίρομαι να συνομιλώ με τέτοιους ανθρώπους...

και πάλι την καλημέρα μου

Galadriel


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 11:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:

(21/11/2005, 20:13:49)

Θέλω να μάθω πως γίνεται αυτό! Tο link που σε βγάζει σε συγκεκριμένο post!!!

Valnta+ερωτήσεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 13:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Παρακαλούμε όσους/ες έχουν κάτι - επιτακτικό - να συμπληρώσουν στην παρούσα συζήτηση να το κάνουν μέσα στο επόμενο - περίπου - διήμερο, έως και το βράδυ της 1ης Δεκεμβρίου δηλαδή.


αχαλινωτα και ντιρεκτλι απο το Νιλα- Γου!


ΥΓ. δεν πειραζει που θα κλειδωθει το τοπικ - λειτουργουν ηδη κανα δυο αλλες παιδικες χαρες! μπορειτε να παιξετε σ αυτες παιδακια - εχει και κουνιες!

.


quote:

Admin

Δύναμη Βρίλ, δεν έχω κάτι άλλο να πω παρά αυτό που απευθύνουμε σε κάθε Kαινούργιο Μέλος των Forums - νομίζω πως ταιριάζει καλύτερα στην περίσταση:

Καλή Συμμετοχή!


στ αληθεια ενας καλος τροπος για να κλεισει το παρον τοπικ!


να συνεισφερω ευχομενος στον εορταζοντα:

Χρονια Πολλα και Καλα αδερφε Αντρεα!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 13:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
ΩΩΩΩΩ !

Ευχαριστώωωωω....

Τι όμορφη έκπληξη. Τι όμορφη μέρα. Λέω να πάρω τα σχοινιά μου, τα λουριά μου, και να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 13:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

ΩΩΩΩΩ !

Ευχαριστώωωωω....

Τι όμορφη έκπληξη.



σε περιμενει και ενα μπουκαλι ρακη - φυσικα αυτο δεν ειναι εκπληξη...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 15:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

Xρόνια Πολλά Αντρέα

Καλή επανεσάρκωση. Καλώς μας ξαναήρθες.
Για τη γιορτή σου σκέφτομαι να σου πάρω μια VRIL CREAM


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 16:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
Α, σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες !

Χαίρομαι ιδιαίτερα !!!

Και τι ωραία ανθοδέσμη. Αλλά κρέμα Βρίλ... ????
Κρέμ Μπρουλέ, .. ίσως ???


Όσο για τα παλιά, das ist Schnee von gestern. Schwamm drüber.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 18:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere
Συγχαρητήρια λοιπόν, σε όσους έμπρακτα δείχνουν ότι καταφέρνουν να προχωρούν μπροστά (ό,τι κι αν προηγήθηκε) και ελπίζω ότι όσοι -όπως εγώ- ξεπεράστηκαν από τις εξελίξεις, θα καταφέρουμε να επωφεληθούμε μιμούμενοι το παράδειγμά σας.

Η αλήθεια δεν είδε ποτέ με καλό μάτι τη μονοπώλησή της
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 21:21:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Χρονια Πολλα και Καλα αδερφε Αντρεα!

Αγαπητέ φίλε, συνάδελφε καπετάνιε σου εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου χρόνια πολλά για την ονομαστική σου γιορτή!

Καλή Δύναμη
Βριλ

και καλή συνέχεια μέσα και έξω από εδώ!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 00:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Χρόνια Πολλά βρε Δύναμη!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 06:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ
Σας ευχαριστώ !

Να΄στε καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 07:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!
Μιάς κι εχθές η "σύνδεση" μου με τη Γή ήταν αδύναμη, σου εύχομαι ετεροχρονισμένα χρόνια πολλά και φώς στο δρόμο σου!

quote:
Συγχαρητήρια λοιπόν, σε όσους έμπρακτα δείχνουν ότι καταφέρνουν να προχωρούν μπροστά (ό,τι κι αν προηγήθηκε) και ελπίζω ότι όσοι -όπως εγώ- ξεπεράστηκαν από τις εξελίξεις, θα καταφέρουμε να επωφεληθούμε μιμούμενοι το παράδειγμά σας.

Ακριβώς, φίλε Ampere!
Το ζητούμενο είναι να προχωρήσουμε απο την θεωρία στην πράξη.
Σίγουρα η ανάγκη για αυτό το κατόρθωμα είναι το πρώτο και βασικό βήμα, να αναγνωριστεί η αναγκαιότητα του, και το δεύτερο είναι να υλοποιείται.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 09:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΙ ΕΜΠΝΕΥΣΗΣ.
ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗΣ.
ΔΥΝΑΜΗ...

ΦΩΤΟΣ.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 01/12/2005 09:46:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 19:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

quote:
Ως κι εγώ έφαγα πόρτα.

Ορισμένα πράγματα μου φαίνονται απλά απίστευτα Αφροδίτη.

Απενεργοποιήθηκες για 1 εβδομάδα μόνο, τη στιγμή που δημοσίευσες στην κοινότητα των forums μηνύματα, που αφορούσαν προσωπικά δεδομένα και καταστάσεις - υποθετικά ή μη. Και τα οποία μάλιστα, επέριπταν ενοχή, η οποία δεν μπορεί και δεν υπάρχει λόγος να διαπιστευθεί εδώ μέσα!
Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω, εάν κάτι ανάλογο συνέβαινε με στόχο εσένα, θα ήθελες να σε προστατεύσουμε ή όχι;

Θα συνιστούσα μεγάλη προσοχή στην έκφρασή σου.
Εκτός από άδικη, μπορείς να γίνεις και προσβλητική εκφραζόμενη έτσι όπως πιο πάνω.
Και πιστεύω πως δεν είναι στις προθέσεις σου!


quote:
Πάντως, αληθινά, galadriel, σε ευχαριστώ και για την προσπάθεια ειλικρίνειάς σου αλλά και για την πράγματι καλή σου συμμετοχή - σε γενικές γραμμές - τον τελευταίο καιρό. Αυτά δείχνουν αρκετά πραγματικά! Όμως δεν τα δείχνουν όλα...



ΟΛΑ ΛΟΙΠΟΝ..
ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΙ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΡΚΙΣΜΕΝΑ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΦΙΛΑΛΗΘΗ ΣΤΑΣΗ..ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ


ο Ράιχ έγραψε:

quote:
Δεν θα ξανασχοληθω για κανέναν λόγο μαζί σου.
Σε θάβω και εσένα και όλα αυτά που έχεις κάνει.
Με λίγα λόγια σε διαγράφω και σε ξεχνω.Ο,τι και να απαντήσεις.
Από δω και πέρα η Αδιαφορία μας θα είναι η Απάντηση μας.



quote:
Υ.Γ:galandriel μην βλασφημείς το Ιερό Δισκοπότηρο αν δεν το κατανοείς.

προς gala(n*)driel και φιλοθεαμον κοινο(το λεω χιουμοριστικα επειδη αυτη η φαρσοκωμωδια τραβηξε πολυ καιρο,περισσοτερο αποσο ειναι γνωστο η καταγεγραμμενο στις σελιδες του εσωτερικα):


H απαντήσει σε όσα είπες ξέρεις ποια είναι;
-"...και μετά ξύπνησες;"

Να δώσω όμως και μια μετάφραση:
Τελικά όταν κάποιος δεν θέλει να παίξει στο παιχνίδι με το μπλε χάπι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα ,χμ;
Ποία ανάγκη σου σε κάνει να ασχολείσαι με κάποιον που σου είπε ξεκάθαρα ότι δεν ενδιαφέρεται για σένα και Τα τερτίπια σου;

O Ράιχ "σ' έθαψε" κι εσύ αποφάσισες να φανερώσεις το προσωπάκι σου επιτέλους!(συνάδει αυτό με "το φτύσιμο που κολάι")
Με ψέματα θαρρείς πως θα καταφέρεις κάτι παραπάνω;
Σου είπε θα σε προσπεράσει και αυτό έκανε.
Υπαγε λοιπον,φαντασμένη.

Ποια ανάγκη σου σε φέρει εδώ τώρα να λες τόσα ψέματα εναντίον μου,εναντίον του συντρόφου μου και εναντίον άλλων ατόμων που δεν έχουν την ανάμειξη που εσύ θέλεις να υπό-δείξεις ότι έχουν; Τι θέλεις ν’ αποδείξεις μ’ αυτό;Σου δίνει κανείς το δικαίωμα να επεμβαίνεις στις προσωπικές σχέσεις των ανθρώπων,και στις "όποιες" επιλογές τους;ΌΧΙ! με ποιο ΘΡΑΣΣΟΣ λοιπον το κάνεις αυτό;--το γνωστό;χμ;--

..και αν ολα εγιναν για το "συντονιστιλίκι" πέσμου λοιπον γιατι βρισκομαι ακόμη εδώ και δεν έγινα συντονίστρια, αμέσως μόλις "πήρες πόδι" από το φόρουμ στο οποίο αναφέρεσαι;
Ποιος σου είπε πως είναι έτσι τα πργμτ;Ο "γκόμενος που έπιασες" για να γίνεις "ιδρυτικό μελος",βρε κοπέλα μου;
Ποιος Αdmιn; ΔΕΝ ΕΣΤΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΙΛ,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΟΥ!

Μήπως επειδή όσοι διαβάζουν και δεν γνωρίζουν τα πργμτ θα πιστέψουν τις απίστευτες ψευτιές σου;
Άντε λοιπόν ας πιστέψουν!,ας πιστέψουν όσα μας αράδιασες με τόση ευκολία!
Όμως,λες ψεμματα!
Ω! και με πόση περισσή σιγουριά αναφέρεσαι σε όλα τα γεγονότα!

Μήπως όμως δεν είναι ετσι;Θελεις να πούμε τα πργμτ όπως εγιναν;Θέλεις να σου πω τι πληροφορηθεί,κατόπιν επικοινωνίας μου με το Μυστικα, και τα άτομα που κατηγορεις ηλιθιωδως, για όσα εγιναν;

Επειδη όσο εγώ γνωρίζω τον εαυτό μου,δεν είχα συμμετοχή σε όσα ψευδώς δημοσιοποιείς για να γλύψεις αυτή τη φορά την εδώ διαχείριση!
Ας πάρω λοιπόν τη θέση που τόσο άνετα με τοποθετήσατε χωρίς καν να με ρωτησετε,ελλεινοι ψεύτες που συμμετέχετε σε αυτό.
Ας μιλήσω να σας δώσω τη χαρά που σας αξίζει!
Μήπως ,λοιπόν.ζητησες από τον τότε "γκόμενο" σου(επειδή ο καθένας που χρησιμοποίησες «είχε και μια θέση εναντίον μου» χωρίς πραγματική ουσία στο χώρο εδώ, και το κλίμα αυτό το μετέφερες κι εκεί μήπως και με την φανταστική σου πρωτιά θα κατάφερνες κάτι άλλο;) να γίνεις « ιδρυτικό μελό»ς,ενω δεν είχες καμία σχέση με την αυτή ίδρυση του χωρου;μηπως το έκανες αυτό επειδή το πρόβλημα σου είμαι εγώ ,και η αναμενόμενη παρουσία μου στον νεοσύστατο τότε χώρο ως ενεργό μελος,αφου οι ιδρυτική ομάδα τυγχάνουν φίλοι και συνταξιδιώτες από το εδώ φόρουμ;
Είναι φυσικό-όπως και δικαίωμα μου- να στηρίζω τις οποίες σημαντικές προσπαθειες..Ποιος σου είπε πως θα μου πεις εσύ ή οποιοσδήποτε τι θα κάνω!
Θα κάνω ό,τι θεωρώ σωστό για όλους,όχι "για την πάρτη μου" όπως λειτουργείς εσυ..και οι περισσότεροι ανθρωποι όπως με θλίψη μου διαπιστώνω καθημερινά.

Αυτη ειναι η δικη μου σιγουρια λοιπον, για να ομιλω αυτα τωρα,αν και αποτελούν καθαρά προσωπικά δεδομενα,με προσέβαλλες μιλώντας για πολλοστή φορά με ψέματα σε βάρος μου δημόσια και οφείλω να βάλω τα πργμτ στη θέση τους.-Ασχολουμαι επίσης για τελευταία φορά με σένα-

Οσο για τα όσα ψευδη δήλωσες για το λογαριασμό praying fairy που δημιουργησες μαζι με το μέλος Μαντις (και επιφυλασσομαι για ένα ακόμη ατομο που έχεις ήδη κατηγορησει δημόσια επειδη δεν επραξε όπως τα είχατε κανονισμενα..)
Ουδέποτε έλαβα με οιονδήποτε τρόπο κωδικό η ενημέρωση για τον λογαριασμό που αναφέρθηκες!/αντίθετα γνωρίζω πως ο λογαριασμός έγινε για να αποδείξετε εσυ και η Μαντις πως δεν μπορεί ο εδώ Αντμιν να ανακαλύψει δυο ατομα που γράφουν από τον ίδιο κωδικό (ένα τοπικ σχετικό στα τεχνικά θέματα το θυμάστε;..χμ!)/Καμμία σχέση δεν έχει το μύστικα ,όπως με ενημέρωσαν με την ταυτότητα αλλά και όσα ψευδώς δηλώνεις πως έγιναν δήθεν για το Σνιτζ!Απ'όσο γνωριζω /από τους δημιουργους και φίλους μου μετά τη δημιουργία του εκεί χώρου /είναι πως το Σνιτζ είχε απορριφθει εξ'αρχης χαρακτηριζόμενο ως Ξεπερασμένο/και ουδεμία σχέση έχουν αυτά που ΨΕΥΔΏΣ ΔΗΛΏΝΕΙΣ ΕΔΩ συκοφάντισσα της κακιας ωρας.

"Για πήγαινε και πέστα αυτά στο Μystica ,galadriel!"(cprght Deva P.)

Ποιος ο λόγος ,να δημιουργήσεις εντυπώσεις για τους δυο αυτούς χωρους;ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ; Το γεγονός ότι σε είπαν ειλικρινή ενώ ψεύδεσαι σε χαροποιεί; Εύγε λοιπόν! Είσαι τόσο ειλικρινής!
Αηδίασα με τις βρώμιες σας!
Αηδίασα…!

Απόδειξη ότι ατομα σαν την γκαλάντριελ είναι «ειλικρινή» ,κατά τα λόγια της διαχειρησης, τα ατομα που μετράνε το όποιο ,ασημαντο η σημαντικο εργο μου,και χρονο μου εδώ μεσα ,σαν εικονίτσεςς και αριθμο μνμτν!!!αφου μονο αυτό μπορουν να κατανοησουν από συμβολισμο..και αφου εκαναν τα πάντα για να ανέβουν σε βαθμίδα για να κάνουν αυτό που εδώ και καιρό μαγείρεψαν σε βαρος μου,αλλα καθως διαβλεπω σε βαρος του υγιους εσωτερισμου.Αναρρωτιεμαι λοιπον…για όλα αυτά λοιπον…
Το «γκομενιζειν» καλο είναι (όπως ειπε ενας φιλος καπου),αλλα εδώ μεσα υποτειθεται ότι ασχολουμαστε με άλλο αντικειμενο.
Ο υγιης ερωτας που παραγει τοσες ιδεες τελειωσε μαζι με τον δημόσιο εξεφτελισμο όλων εμας που είμαστε παιδια Του και δημιουργουμε ιδεες και σχηματα λογων μεσω αυτου.Τα ατομα που εσκαψαν το λακκο του χωρου και των ιδεοδων μας με λυπη μου διαβλεπω να λαμβανουν θεση ειλικρινους στασης! Και προσπαθειας για το χωρο..

Μια λεξη μου ρχεται αλλα δεν θα την πω.//


Εν τέλει, τόσο εγώ, όσο και παρά πολλά αλλά μέλη έχουμε σχέσεις φιλικές, είτε είμαστε στο Εσωτερικά ,είτε είμαστε στο Μυστικα,ειτε σε αλλά φορούμε που εσύ δεν γνωριζεις,επειδη ευτυχώς δεν σου ανέφερε ποτέ κανείς..

Αν καταλάβεις ότι δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι ο,τι κανείς κι εσύ για να "σχετιστούν μεταξύ τους", τότε θα καταλάβεις Τι συνέβη και Τι συμβαινει!Για προσπάθησε λοιπον!κανε επιτέλους μια υπέρβαση!!

Τελικά ποια ανάγκη σου σε κάνει να πράττεις τόσα εναντίον μου όταν στην πρωτοεμφανιση σου, λάμβανα καθημερινά, ουκ ολίγα μνμτ "τύπου γλυψιματος";Τι έπαθες ξαφνικά και άλλαξες στάση;
Επειδή εγώ είμαι πάντα η Ιδια,οσες «διαθέσεις» και να αλλαζω,δεν με φυσάει ο άνεμος όπου πάει!

Κωνστάντια σημαίνει σταθεροτητα,να το θυμασαι.Ισως αν πρέπει να μάθεις κάτι από μένα να είναι αυτό.
Ψάξε λοιπόν για άλλον "ανισορροπο",αν ψάξεις καλά μάλιστα θα τον βρεις.)
Είμαι όλα και τίποτα ,και αυτό είναι η αλήθεια.Αν εσύ πάνω μου προσπαθείς να ρίξεις όλες τις αρρώστιες σου εγώ με μια απλή κίνηση μπορώ να σου τις στείλω πίσω!
Έτσι μόνο μπορώ να σε βοηθήσω θλιβερό πλάσμα.:(


Οι οποίες λάσπες σου, με αφήνουν παγερά αδιάφορη ,ανέγγιχτη όσο και αν δεν διαφαίνεται επειδή σου απαντώ εδώ,αλλα και πάλι έχω να σου πω ότι θα είμαι εδώ να σε βοηθήσω , όταν και αν αποφασίσεις να ακολουθήσεις το δρόμο που οφείλεις να περπατησεις/τον δικό σου δρομο/όχι να προσπαθείς να καταστρέψεις εμένα ή ότι θεώρησες σημαντικό για να πάρεις όσα έχει μια ωχ άλλη που φθόνησες, όχι για την ομορφιά την εξωτερική που δεν φτάνεις,άλλα για την εσωτερική που δεν προσεγγίζεις καν! Για να μην μιλήσω για την ευτυχία μου που ούτε στη σκέψη δεν σου ανήκει!
Κοιτά τα δικά σου! Σου τοχω πει και παλιότερα σε μέιλ!Κοιτα εσένα και αυτό που έλαβες,ίσως επειδή εμείς που χλευάζεις σου δώσαμε..
Τι να σου πω άλλο,τα λόγια μου είναι άσκοπα ,από την στιγμή που ξεκίνησα να απαντώ σε όσα ελεεινά έγραψες.
Το κάνω όμως.
Ίσως γιατί μαζί με το δικό σου φθόνο φανερωθούν και άλλοι κρυμμένοι ..
Απωθημένα από σαρκία κομπλεξικά και αδεια,που προσπαθούν να γεμίσουν την άδεια ζωή τους όχι με αυτά που απλόχερα τους χαρίζουμε αλλά με τα αλλά που θαρρούν πως αν κλέψουν θε να ευτυχήσουν!//Ο χρυσός είναι μέσα στο κεφάλι μας.
Μέχρι να καταλάβεις τι συμβαίνει τα ίδια θα σου λέω ,σιωπηλά ή φωναχτά!

Προς το παρόν κανείς "μαϊμουδισμούς" και αυτό σημαίνει πως ούτε τα μισά απ'οσα έχουν γίνει ή έχουν ειπωθεί δεν έχεις καταλαβει./Αντιθετα χρησιμοποίησες μια τακτική γνωστή σε άλλους κύκλους ανθρώπων ή ομάδων για να "ανέβεις" και μάλιστα με πολύ ύπουλο τρόπο.Ποιοί κύκλοι ατόμων είναι αυτοι;- Θα σου θυμίσω την μακαροναδα και το κοτόπουλο αλα Π..Αυτή είσαι!-

Ο,τι και να σου συμβει θα ειναι οσα ηδη εχεις μονη σου δια-πραξει.
Δεν μιλησα ασχημα για τον νυν συντροφο σου,αν και το έκανα «υποθετικά»αποδειξη μου ,το παραπάνω ποστ καλής θελησης που γραφει όσα μου είχε ήδη πει!-και ξερει καλα εκεινος γιατι δεν το επραξα,μ’ εχει γνωρισει,ενω εσυ όχι!-τα οσα ψεμματα ομως εγραψε εναντιον μου γνωριζει επισης καλα πως τα εκανε για χαρη σου./Χαλάλι σου λοιπόν τα ψεμματα( «πεστο μένα ψεμα»,αυτή είσαι.)

"Ψυχοπαθητικα προβληματα" και " τινα συμπλεγματικα" δεν ειχα και δεν εχω,ούτε διατήθεμαι ναποκτήσω τώρα!/συμφεροντα ως εχουν υπονοηθει δεν ειχα και δεν εχω επισης/ούτε διατείθεμαι να αποκτήσω τώρα!
Ουδεποτε με χαρακτηριστε ψυχωτικη ο συντροφος μου(!),όπως ψευδώς σε καποια προταση αναφερθηκε από τον thief./αυτό γιατι συνεβει;;
Τι θα καταφερετε αν πειτε κατι τετοιο;το πολύ- πολύ να επηρεασετε την κριση καποιων τριτων προς εμας/εμας όμως;;χμ!αστοχο λοιπον αυτό που προσπαθησατε..,ενώ δεν θέλετε να μπερδευτείτε στις ζωες αλλων ζευγαριων!!!
Και συ ,θρασιτατα το συνεχιζεις με το τελευταιο σου υπονοουμενο σε βαρος μου.
Τι εννοεις μωρέ;; Πεστο καθαρα!
Αν δεν τολμας να αρραδιασεις κι αλλα ψεμματα δημοσια γραψε ένα υποθετικο μνμ και στειλε το μας!
να δουμε κι εμεις τι άλλο θα μας πει η αχαλινωτη φαντασια σου!
Ελα λοιπον,πεστο,ή μηπως να απαντησω εγω «στα ερωτηματα της αγνοιας του κλεφτη για να φοβηθει ο δικος μου ο νοικοκυρης»!
Σαν δεν ντρεπεσαι να προσπαθεις τοσο υπουλα να εισχωρησεις ανα μεσα μας! Ειπαμε δεν θελουμε.τελειωσε,πρεπει να το κανουμε σοου δημοσια για να εχουμε μαρτυρες;;;;
Δες τα χάλια σου και μετά ασχολήσου με τα ..δικα μας!

Ο συντροφος μου δεν λεει ποτέ ψεμματα,και ναι έτσι είμαστε εμείς γιαυτο είμαστε και Ένα!// αλλα ειναι αναμενομενο σε μια τετοια κατασταση καρναβαλικη να μην μπορει κανεις να διακρινει παρα μονο με τα συμφεροντα του.
Και το τραγικο ειναι πως θεωρουμαστε και εμπλεκομενοι!

--ΜΕ ΤΟ ΖΌΡΙ ΕΜΠΛΕΚΌΜΕΝΟΙ!/ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΒΙΑ ΑΠΟ ΑΡΡΩΣΤΕς ΨΧς ΕΜΕΙς Ας ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΕΜΠΛΕΚΌΜΕΝΟΙ//ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΕΙ ΜΕ Μας ΣΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΙΟΝΙΑ!
ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΑΝΟΗΤΟΙ;;--

Οπως εχουμε κατηγορηθει εχουμε καποια ιδιοτελη συμφεροντα οπως αλλωστε και πολλοι αλλοι εδω μεσα:Ο
Το δικο σου ιδιοτελες συμφερον ομως ποιο ειναι τελικα;
Επειδη δεν μπορει.. κι εσυ θα εχεις καποιο ,εκτος της αγνοιας που σε διακατεχει.


Αυτο που εκανα απο παντα ,θα κανω ειτε στο εσωτερικα,ειτε στο μυστικα,ειτε στο μεταφυσικο,ειτε στο ινερνετ,ειτε στον ονειροκοσμο,
ειτε Οπου αλλου μου κανει κεφι.
Δεν καταλαβα ακομη για πιο λογο θα πρεπει να δινω αναφορα για οσα θελω και δεν θελω να κανω!Ποιους θα θεωρω φιλους μου και ποιους γνωστους..

Επειδη ομως οσα ειπες και οσα μου καταλογισες ανηκουν στη σφαιρα της δικης σου αρρωστημενης φαντασιας, που "υποψιαζομαι" πως με τη βοηθεια αλλων αντιστοιχων εχει εδω και καιρο παραφουσκωσει, θα σου ελεγα να κανεις ενα διαλλειμμα και να δεις ολα οσα εχεις πραξει.
Εγω απο τη μερια μου μπορω να συγχωρησω την αηττητη ανοησια και την αγνοια.
Σε συγχωρω και σε θαβω(και σε ξεθαβω οποτε και αν θελω,επειδη εσενα μπορω να σε κανω Ο,τι θελω)κι εγω οπως κι συντροφος μου(που για κακη σου τυχη δεν εκανε αυτο που εκαναν τα υπολοιπα μελη της δικης σου "σχολης",και ξερεις καλα τι εννοω).

Ψεμματα δεν εχω πει ακομη ,αλλα και τωρα που το λεω εσεις παρτε το για ψεμα!
--Βεβαια μεσα σ'αυτο το rpg μπορει να χρειαστει να το κανω στο μελλον,ο "θεος αντμιν" ξερει μονο..αν η ψυχη ψευδεται!--

Η δικη μου τερματισε και οχι βεβαια στην λιστα των μελων/αλλα εκει που οταν θα καταφερεις να φτασεις...παλι εγω θα σε καλοσορισω...//οποτε μια λεξη τελευταια απο μενα την Ατμα που τοσο πολυ αγαπησες:αποδοχη..

Αντε βρε! ισως να'μαστε με την Αφροδιτη και την Αβαλον εκει παρεα(εδώ δεν αναφέρω την φίλη Βάλντα επειδή δεν κατάφερες να δηλητηριάσεις την όποια σχέση μας) ,και σου ευχομαι να ειναι κατανοητο αυτο που εννοω...και δεν υπο-ννοω.Το να υποστηρίζεις ή να συκοφαντεις χωρις να γνωριζεις τι συμβαίνει είναι ηλιθιότητα( δικο σου κι αυτό το τοπικ χμ;)


Λυπαμαι που αλλη μια φορα η Αμαλια μου(εσυ ξερεις πολύ καλα ποια είμαι,αλλα ποτε δεν μιλησες γι αυτό,ξερεις πολύ καλα πως στην υποθετικη μου ζωη που γνωρισες για να συμπεράνεις επειδη μονο από αυτην δεν δυνανται όλοι,είδες πως δεν κρατω κακιες και εχθρους δεν εχω μεσα μου..)..θα με δει σ'ενα ρολο που εχω χιλιοπαιξει αλλα οπως εχω πει απο τις αρχες...
θα ειμαι "στας θυρας μεχρι να περασει και ο υστατος.."και επονται πολλοι!εξαλλου η επαναληξη ειναι η μητερα καθε μαθησης/αντι να βλεπετε τι επαναλαμβανω καποτε θα καταλαβετε πως ο λογος που το κανω δεν εχει να κανει με εμενα που ανα-γνωριζω το γεγονος ως τετοιο,αλλα γιατι συμβαινει αυτο καθε φορα και με διαφορετικα ατομα που τυγχανουν να εχουν καποια κοινα..στοιχεια.

Χαρακτηριστε με λοιπον οπως θελετε!Η ψχ μου δεν λερωνεται.
Τα μυαλα καποιων ανθρωπων ομως ειναι τελικα πολυ βρωμικα.


Εδω και καποιο καιρο δεν συμμετεχω ,αυτο δεν σημαινει τιποτε,αλλα σημαινει και πολλα!
Σημαινει σιωπη σοφιας,σιωπη ενοχης,σιωπη κομμενου τηλεφωνου,σιωπη τερματισμενης ιντερνετοκαρτας,σιωπη των αμνων,βαλε εσυ ο,τι θες στο νου σου!
Η δικη μου σιωπη ομως ειναι κατι που εσυ δεν δυνασαι να χαρακτηρισεις.-
Σκεφτηκε κανεις μηπως απλα δεν θελω να ειμαι μπροστα απο μια οθονη και προτιμω να απολαμβανω αλλα πραγματα;//οχι αυτο ειναι μαλλον απο αλλη πργμτκττ..

Ποτέ όμως δεν θα επιτρέψω να με συκοφαντησουν δημόσια όταν κάθε φορά που ομιλώ λέγω πάντα την αλήθεια και το γνωρίζουν όλοι οι εμπλεκόμενοι,πότε δεν θα επιτρέψω να ασελγούν οι πόρνοι πάνω στην αλήθεια και να νομίζουν ότι με έδεσαν με τα ψέμματα τους.
Και αν δεν τα κατάφερα να υπερασπιστώ την υψιστη για μένα θρησκεία που είναι η Αλήθεια//δεν πειράζει,οι ταμπελοφορεμενοι που πληρωνουν για να τους ανήκει ας χρεωθούν το κάρμα από τις πράξεις σε βαρος της=σε βαρος μου δηλαδη.


Αντε να παιξετε τωρα ,,εγω κακιες δεν κρατω,τουλάχιστον σε καποιον που δεν θελει να κρατηθει απο αυτές για να υπάρξει εστω κι έτσι!.


αυτα προς το παρον//και το μελλον.Οσο για τα αχαλίνωτα χαρισμα σε όσους τα αξίζουν..

Και κάτι ακόμη προς Γκαλαντριελ/μην ρίξεις τον ερμο τον Παυλο μπροστα παλι/τα όσα έκανες είναι δρομολογημένα πέραν αυτου και "δεν σου φταίει σε τίποτε" αφου δηλώνει "αγνοια" για όσα έχεις ήδη κάνει και δηλώνει αρνηση να πιστέψει ακόμη και την "όποια αλήθεια" δεν σε βολεύει!

Δεν θα ξανασχοληθω με το θέμα"σε ψηφίζω για αποχωρηση και δίνω την αρνητικη μου ψηφο επειδη δεν έχεις κάνει τίποτε για το σπίτι" παρά μόνο αυτά που ήδη γνωριζουμε όλοι οι μεταβιας και μη εμπλεκόμενοι.-

ουφ!


εκ βάθους ψχς ..
φως και αγαπη σε ολους σας

Atma Jnani


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005


Edited by - ΑΤΜΑ on 01/12/2005 19:42:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2177734
Maintained by Digital Alchemy