ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 18:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

quote:
Το ερχόμενο Σάββατο είναι Ιερό και πάνω απ'όλα ΜΑΥΡΟ!!!!!!!!!

Αν και μας έπιασαν λίγο τον κ..ο...
Ε όχι και να πληρώνουμε 60αρια για ενα live.
Τέσπα, τα αξίζουν.
Αυτούς δεν τους ξαναβλέπεις, γεράματα γαρ

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...


Αν σκεφτείς ότι τα τρεντυ κλαμπακια στην παραλιακή έχουν καμια 30 Ευρώ εισοδο, ότι πια και σε παραγγελία για φαϊ στο σπίτι φτάσαμε να δίνουμε 15 Ευρω, αν σκεφτείς ότι η καφρίλα των μπουζουκογαβ μετράει 200 Ευρω η μπουκάλα το λιγότερο για να ακουσεις τα αφωνα πατσαβουρια να γκαρίζουν σε στίχους άπαιχτους του στύλ "άκουσε ωραίεε μου..." ε όχι ρε παιδια χαλάλι τα 60.

ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ
ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΣ SLAYER, DIO, TWISTET SISTER, ACCEPT, ANTHRAX...



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 23:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Όντως η ακρίβεια είναι γενικό φαινόμενο.

Έμαθα ότι οι Slayer θα έρθουν με Lombardo!!!
Και οι Accept στην κλασική σύνθεση!!!


Όργιο θα είναι!!!

Όργιο θα είναιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 14:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
quote:

ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ
ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΣ SLAYER, DIO, TWISTET SISTER, ACCEPT, ANTHRAX...


Και Katatonia αγαπητή μου και Katatonia!!!

Φυσικά και Porcupine Tree (καταπληκτικοί) στις 21 Ιουλίου, αν και δεν είναι metal (έχουν στοιχεία πάντως) αλλά γιατί να κολλάμε σε ταμπέλες?

If the truth hurts prepare for pain.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 16:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
What is this
that stands before me
figured in black
points at me...

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 21:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Έμαθα ότι οι Slayer θα έρθουν με Lombardo!!!
Και οι Accept στην κλασική σύνθεση!!!


Όργιο θα είναι!!!


ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΟΝΙΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ....


Αν βέβαια στους Sabbath δεν ξεμεναμε και στη Μαλακάσα μέχρι τις 5 το πρωι γιατί δεν ήρθαν τα λεωφορεία να μας πάρουν και αναγκαστηκαμε να γυρίσουμε με ταξί, χωρίς να ξέρουμε τί θα γίνει, θα ήταν πολύ καλύτερα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
r0chie
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 10:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους r0chie
Καινούργιος στην παρέα σας.

Όσα έζησα τις τελευταίες 3 εβδομάδες ήταν απίστευτα. Megadeth, Maiden, Velvet Revolver, Sabbath, Dream Theatre, Slayer, Katatonia, Anthrax, Dio, Twisted Sister.

Αν σκεφτεί κανείς πως μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του 80 βλέπαμε μια συναυλία κάθε 2 χρόνια...

Διάβασα κάποια παράπονα για τις τιμές. Δε γίνεται αλλιώς. Όσο πιο μεγάλη είναι η μπάντα, τόσο πιο ακριβό είναι και το εισιτήριο. Το κασέ των AC/DC, κυμαίνεται στα 20,000$ για κάθε μέλος. Κάντε τους πολλαπλασιασμούς και τις διαιρέσεις και βγάλτε άκρη.

Η ουσία είναι πως ζούμε ένα υπέροχο μεταλλικό καλοκαίρι. Και ας θυσιάζουμε τις διακοπές μας σε κάποιο νησί, για να κάνουμε διακοπές στην Αθήνα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 11:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Kαι να έχουμε 16 κεφάλια γιατί είμαι πιασμένη μέχρι τις φτέρνες.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 16:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Αν σκεφτείς ότι τα τρεντυ κλαμπακια στην παραλιακή έχουν καμια 30 Ευρώ εισοδο, ότι πια και σε παραγγελία για φαϊ στο σπίτι φτάσαμε να δίνουμε 15 Ευρω, αν σκεφτείς ότι η καφρίλα των μπουζουκογαβ μετράει 200 Ευρω η μπουκάλα το λιγότερο για να ακουσεις τα αφωνα πατσαβουρια να γκαρίζουν σε στίχους άπαιχτους του στύλ "άκουσε ωραίεε μου..." ε όχι ρε παιδια χαλάλι τα 60

πες τα gretel!!!!!!

καμια γνωμη για maiden? εκτος κι αν γραφτηκε και μου ξεφυγε.
πιστευω ομως οτι τους αδικησε ο ηχος, συνεχεια "μπουκωνε"!

ομολογουμενως αυτο με τα 16 κεφαλια δεν το επιασα [ναι, ειμαι λιγο στοκος] σε υψος εννοεις;;;

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 11:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ NIGHTWISH, SYSTEM OF A DOWN, MANOWAR, BLACK SABBATH, MOTORHEAD KAI OPETH


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bast
Νέο Μέλος

Greece
34 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 11:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bast  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Bast
εμενα παντως μου αρεσουν κυριως οι nightwish ...απο τους υπολοιπους εχω ακουσει λιγο απο το καθενα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 11:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
οι nightwish ειναι στεγνα το καλυτερο symphonic metal σχημα, αλλα περσυ απ' ο,τι ακουσα, η tarja υποκλειθηκε πολυ γρηγορα και ο κοσμος δεν προλαβε να δει... τιποτα

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 22:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.
ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ANGEL WITCH? ΠΗΡΑ ΕΝΑ CD ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ο τίτλος του θέματος "HEAVY METAL"
τροποποιήθηκε σε: HEAVY METAL (και άλλα...)
ώστε να μπορεί να φιλοξενεί και συζήτηση σχετική με παραπλήσιες μουσικές κατηγορίες.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 05:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR
έχω παρατηρήσει οτι οι περισσότεροι(αν όχι όλοι)ακούτε κυρίως συγκεκρημένο είδος metal!!εγώ ακούω σχεδόν όλλα τα είδη της metal μουσικής!black metal:Cradle Of Filth(κορυφαίοι στο είδος αν και παίζουν κυρίως melodic black metal και όχι καθαρό black όπως οι immortal),Dimmu Borgir(όπως και οι COF έτσι και αυτοί.τα δύο εμπορικότερα συγκροτήματα της black metal,Children Of Botom,At The Gates,Burzum(πολύ λίγα κομμάτια τους),Behemoth...
power metal:εδώ λίγα συγκροτήματα Nightwish(απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα)και lacuna coil.
melodic death metal:In Flames φυσικά(κορυφαίοι στο είδος),Soilwork,Arch Enemy!
heavy metal:Iron Maiden(αν και κορυφαίοι δεν τους πολυακούω.περίπου 10 κομμάτια τους),Metallica(σσσσσσσ...αυτοί είναι θεοί),Iced Earth!
nu metal:SLIPKNOT(το αγαπημένο μου!!!το δυνατότερο συγκρότημα παγκοσμίως),Soulfly,Static-x,Disturbed,Korn,Pantera,Stamping Ground,Merylin Manson!
hard rock:LINKIN PARK(γαμάτοι!!!!!!),Sevendust,Mudvayne,Ηim,Πapa Ρoach,Δeftones,Ιncubus,Πaradise Λost,Nickleback!
clasic rock:jon bon jovy,scorpions,aerosmith!
death metal:the berzerker,napalm death,cannibal corps!
τι να κάνουμε παιδιά η μουσική μας λίστα έχει μεγάλη ποικιλία:)
απο συναυλίες έχω πάει Cradle Of Filth,Dimmu Borgir,Slipknot,Iron Maiden,Metallica,Merylin Manson και θα πάω korn στις 11 σεπτεμβρίου στην Θεσ/νίκη και nightwish στην Αθήνα τον Οκτώβριο!!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 18:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
προς demonlord,

αν και ανεφερες τα αγαπημενα μου συγκροτηματα [εκτος απο τους metallica που τους θεωρω πια αποτυχια, το γαμησαν]αλλα νομιζω οτι εχεις κανει καποια καιρια σφαλματα:

hard rock:LINKIN PARK(γαμάτοι!!!!!!),Sevendust,Mudvayne,Ηim,Πapa Ρoach,Δeftones,Ιncubus,Πaradise Λost,Nickleback!

papa roach ισως, nickelback μπορει, paradise lost... αντε, αλλα οι υπολοιποι δεν νομιζω οτι μπορουν να θεωρηθουν hard rock. μαλλον nu metal. μη με παρεξηγεις, οι linkin park ειναι αγαπημενοι μου, τους ακουω πριν καν κυκλοφορισει το πρωτο αλμπουμ τους [μη ρωτας πως, μεγαλη ιστορια] αλλα δε νομιζω οτι ανοικουν στο χορο της ροκ...

οι dimmu borgir μπορει να εχουν χοροδιες και τραλαλα, αλλα δε νομιζω οτι ειναι τοσο εμπορικοι...

και οσους αναφερεις στο nu metal μαλλον προς το black πηγαινουν, εκτος απο τον manson που ειναι σοκ ροκερ, και τους καημενους τους nu metalers slipknot, που πεσαν ολοι να τους φανε, να μην ερθουν στο λυκαβητο [ουουου εξ' εξ' εξ'! αλλα if you're 555, i'm 666!!!]

παντως ελπιζω να σε δω στους nightwish. εχεις ανοικτο μυαλο και δεν καταδιθκαζεις τα αλλα ειδη οπως κανουν μερικοι κολλημενοι! ολοι αδερφια ειμαστε, και επειδη, δυστυχως παιδια, ειμαστε λιγοι, πρεπει να ειμαιστε ενομενοι αναντια στον ψευτοσυντηριτισμο και στους ασχετους!!!

...THEY are wrong, ****ed and over-rated,, i think i'm gonna be sick and it's THEIR fault !!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulfly

Edited by - crucifire on 08/08/2005 18:50:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 23:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ ακούω gothic και λίγο gothic metal περίπου 10 χρόνια.
Αγαπημένα συγκροτήματα....
Χμμμμ!
Inkubus Sukkybus, Dark Sanctuary, Dargaard, Christian Death, Ophelia's Dream, Sisters Of Mercy, Bauhaus, London After Midnight, Theatres Des Vampires, Dreadful Shadows και πολλά πολλά άλλα που αν τα πώ θα σας κουράσω....
Symphonic Metal:
Οι Nightwish είναι αρκετά καλοί και παρόλο που δεν έχω ολόκληρη την δισκογραφία τους μου αρέσουν πολλά τραγούδια τους (πρώτο και καλύτερο το "Angels fall first").
Μου αρέσουν επίσης πάρα πολύ οι Therion (όχι τόσο τα πρώτα τους cd που ήταν death).
Από πιο Darkwave ακούσματα: Deine Lakaien, Arcana, Diary Of Dreams.
Για να πώ την αλήθεια, ποτέ μου δεν άκουσα death, black, heavy thrash metal.
Το προσπάθησα αλλά δε με εξέφραζαν αυτά τα είδη αλλά δεν τα κατακρίνω κιόλας.
Ό,τι γουστάρει ο καθένας και τον αντιπροσωπεύει καλύτερα είναι ok για αυτόν.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 23:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR
φίλε crusifire!!τα είπες όλα τέλεια και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια όμως θα διαφωνήσω σε μερικά σημεία:ανέφερες τους Dimmy Borgir!λες οτι δεν είναι εμπορικοί!αν εννοείς οτι δεν πούλανε όσο οι slipknot π.χ. τότε έχεις δίκιο δεν είναι εμπορικοίαλλ
ά επειδή η black θεωρείται λίγο underground μουσικοί(επειδή δεν ακούγεται και τόσο) οι Dimmu borgir για black metal πουλάνε και πολύ θα έλεγα!δεύτερον,είπες οτι όσα συγκροτήματα ανέφερα ώς nu metal,είναι περισσότερο black!εκτός απο slipknot και manson.δηλαδή μου λές οτι οι soulfly,static-x,disturbed,korn κ.τ.λ. είναι black?sorry φίλε αλλά με καμία παναγιά!όσο για τους slipknot,εδώ φένεται πόσο ζώα είμαστε εμείς οι έλληνες!ακούς εκεί σατανηστές ποιοί oi slipknot!χαχαχα!όλος ο κόσμος προχωράει μπροστά ενώ εμείς πίσω!πήγα στην συμαυλία τους και οι τύποι γαμάνε και δέρνουν!!!6.000 κόσμος να τρέλαίνεται να χωροπηδάει!!!επειδή είμουν κυρίως στο κέντρο της πίστας,εκείί που έπεφτε το ξύλο,μετά το τέλος της συναυλίας λέω"τι έκανα,δεν πρόλαβα να τους δώ καθόλου"σπρωξήματα,αγκωνιές τα πάντα είχε η συναυλία!είπαν οτι θα ξαναέρθουν!!standar θα ξαναπάω!προσφέρουν το καλύτερο σόου!και εννοείται θα πάω στους nightwish!δεν τους χάνω με τίποτα!αν θές μπορούμε να συναντηθούμε εκεί!αν θέλεις βέβαια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 18:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Οι Nightwish είναι αρκετά καλοί και παρόλο που δεν έχω ολόκληρη την δισκογραφία τους μου αρέσουν πολλά τραγούδια τους (πρώτο και καλύτερο το "Angels fall first").
Μου αρέσουν επίσης πάρα πολύ οι Therion (όχι τόσο τα πρώτα τους cd που ήταν death).

amen to that!!!

demon, καταλαβα τι εννοεις εμπορικοι, αλλα εχω την εντυπωση πως το τοι κανουν τη μουσικη τους πιο προσητη ειναι γιατι ετσι αισθανονται... δηλαδη δε νομιζω οτι το saint anger των metallica βγαινει απο μεσα τους αλλα απο τις δισκογραφικες και απο την πειναι της τσεπης τους. παραλληλα δες πως ξεπεσαν οι in flames που ηταν death... πολυ ωραια τα τραγουδια τους αλλα αψηφουν τις ριζες τους... οι dimmu borgir δεν μου φαινονται τοσο εμπορευματοποιημενοι, με εξαιρεση ισως το εκπληκτικο death cult armagedon που ειχε αρκετα πομποδεις ενορχηστρωσεις.... στους nightwish... ευχαριστως.

υ.γ. ακουσες ενα ωραιο που ειπε ο χιος [στεφανος];;
<<η συναυλια των σατανιστων ζλιπ κνοτ τελειωσε πριν απο λιγο...>>
εχει κατι ωραιες γραμμες το metal hammer του προηγουμενου μηνα, που ισως ειδες....

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 22:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
υ.γ. ακουσες ενα ωραιο που ειπε ο χιος [στεφανος];;
<<η συναυλια των σατανιστων ζλιπ κνοτ τελειωσε πριν απο λιγο...>>

Ασχολίαστο....

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 18:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ναι, και "ο τιτλος ενος απο τα τραγουδια τους ειναι spirit out" αντι spit it out. "το δευτερο τραγουδι που ειπαν ηταν το demonworx" το οποιο βεβαια ηταν το ελληνικο support συγκροτημα που ανοιξε τη συναυλια!!! "οι σατανιστες ζλιπ κνοτ" πεταξαν ομα κρεατα και γουρουνοκεφαλες στο πληθος" βεβαια το εκαναν τοσο καλα που ουτε που φανηκε!!! υπηρχαν

αντε γεια ρεεεεεεε!!!

παντος, ντιμονλορντ, εχω μια απορια. γιατι, ενω αναφερεται παντου οτι ερχονται πρωτη οκτοβριου, γιατι δεν αναφερεται στο επησιμο σαιτ των nightwish???

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 02:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR
άσε είδα και το hammer και πολλά άλλα για τους slipknot!τι να πείς τόσα ξέρουν τόσα λένε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 07:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
άσε είδα και το hammer και πολλά άλλα για τους slipknot!τι να πείς τόσα ξέρουν τόσα λένε!!!

Απλά είναι παραπληροφορημένοι και συνεχίζουν κι αυτοί την παραπληροφόρηση.
Τόσα ξέρουν τόσα λένε!
Δεν άκουσα ποτέ μου Slipknot αλλά δε μπορώ να ακούω τις βλακείες που λένε!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 11:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ενταξυ κι εγω δεν μπορω να πω οτι εκτιμω ιδιαιτερα τους slipknot...
ειναι ποσοι;.. 9; και βγαζουν μια βαβουρα.
ενω πχ οι nightwish 5 ειναι και ασχολουνται συνεχεια, πειραματιζονται, φτανουν τα οργανα στο επακρο [καλα εκτος απο την κιθαρα - ο emppu κοιματε αλλα ειναι καλη εξασκηση για εμενα στην κιθαρα]...

αλλα ειναι μια ανοιχτη και διχως ορθα επιχειρηματα επιθεση εναντιων των μεταλαδων... πανε ολοι οι ασχετοι να σωσουν τους νεους...

δεν πανε να σωσουν το παλικαρι με τα μαυρα ματια που καθετε στο σταθμο του τρενου και του δινω ψιλα για την πρεζα του, κοιτανε να σωσουν τους δαιμονισμενους που πανε να μπουν χωρις εισητηριο...

με θλιβει ομως που δε βγηκε κανας μετα-συντακτης, πχ ο χακος ο περβανιδης απ] το mad να αντιταχθει σ'αυτη την υπουλη και υποκριτικη επιθεση...

κατεβαστε τον χοντρο με τα χρυσα που "μας παει" και βαλτε τον marilyn manson!!!!!!!!!!!!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 12:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
αλλα ειναι μια ανοιχτη και διχως ορθα επιχειρηματα επιθεση εναντιων των μεταλαδων... πανε ολοι οι ασχετοι να σωσουν τους νεους...

δεν πανε να σωσουν το παλικαρι με τα μαυρα ματια που καθετε στο σταθμο του τρενου και του δινω ψιλα για την πρεζα του, κοιτανε να σωσουν τους δαιμονισμενους που πανε να μπουν χωρις εισητηριο...


Καλά τα λές, φίλε/η μου!
Όμως υπάρχει έλλειψη ενδιαφέροντος και συνείδησης από τους υπεύθυνους.

quote:
κατεβαστε τον χοντρο με τα χρυσα που "μας παει" και βαλτε τον marilyn manson!!!!!!!!!!!!!!


Αυτό να έβλεπα και τι στον κόσμο!!!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 18:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
φίλε/η μου!

φιλε αλλα δεν πειραζει!

παντως ειδα οτι αυτο το συμβαν εννωσε αρκετους μεταλλαδες, οπως στην περιπτωση μας!!!

μακαρι να γινοταν πιο συχνα... ωστε να ξεσπασει μια επανασταση να δουν αν ειμαστε διεφθαρμενοι, αλητες, μειωνωτητες!!!

αλλα εχω μια απορια: ανεξηθρησκεια δεν εχουμε; ο σατανισμος ειναι παρανομος; το λεω γιατι οταν ελεγα στους καθηγητες μου στο γυμνασιο οτι ημουν σατανιστης [πουλαγα τρελα τοτε για να κρατησω μακρια τους βλακες]μου λεγανε προσεχε και μην το πεις πουθενα και τετοια... μεχρι και στη μανα μου ειχαν μιλησει οι μαλακες!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 17:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
quote:
δεν πανε να σωσουν το παλικαρι με τα μαυρα ματια που καθετε στο σταθμο του τρενου και του δινω ψιλα για την πρεζα του, κοιτανε να σωσουν τους δαιμονισμενους που πανε να μπουν χωρις εισητηριο...

Τι είπες τώρα. Σωστός.

Ανεξηθρησκεία; Πού το άκουσες αυτό;
Για τράβα να στήσεις κανένα τζαμί στην Αθήνα και θα δεις. Αν και εγώ πρώτος από όλους θα γκάριζα, αλλά όχι για λόγους θρησκείας. Για κανά ναό του Βούδα, δεν θα έδινα σημασία. Η εκκλήσια δεν ξέρω.

Edited by - me

Edited by - stemix on 13/08/2005 17:22:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 22:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αν και δεν κινούμαι καθόλου στο χώρο του metal, κι εμένα με εξαγρίωσε αυτή η παραπληροφόρηση για τους Slipknot.
Σχετικά με τον Σατανισμό, το μόνο που έχω να πώ είναι σαν θρησκεία είναι εντελώς διαφορετική από αυτό που μας παρουσιάζεται στα media, δηλαδή τελετές, θυσίες παρθένων, όργια κτλ κτλ.
Το λέω επειδή από περιέργεια διάβασα για τον Σατανισμό και πιστεύω λίγοι ξέρουν τι είναι ως θρησκεία.
Για να μην έχουμε καμία Λουκά να μου φωνάζει, δεν είμαι Σατανιστής...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 12:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
BUDHA BUDHA BUDHA BUDHA!!!

quote:
Τι είπες τώρα. Σωστός.

μακαρι να μην ημουν...


παντως καλα, κι εγω τωρα ειμαι απλως αθεος,, αλλα η παρανοια ειναι ενας καλος τροπος να κρατας μακρια ανεπιθυμητους!!!

ποιος αραπης με cd και πια τσιγγανα [να σε πω το μοιρα σου να σε πω το ριζικο σ'] θα παει να ενοχλησει τον marilyn manson την ωρα που πεινει τον καφε του;;;!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 12:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ποιος αραπης με cd και πια τσιγγανα [να σε πω το μοιρα σου να σε πω το ριζικο σ'] θα παει να ενοχλησει τον marilyn manson την ωρα που πεινει τον καφε του;;;!!!


Κανένας/καμία!
Που κολλάει όμως αυτό τώρα?
Μπρδεύητκα!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 18:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
στο λογο που ανεφερα παραπανω για τον οποιον εκανα το σατανιστη,,, να τονισω οτι δεν ειμαι... μην εχω τιποτα ιστοριες με το νομο...
αλλα αφου ακουω slipknot, πρεπει τελικα να ειμαι!!! ουουου εξ' εξ' εξ'!!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy