ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 00:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αν δεν έχετε ακούσει το "Same old song των PAIN κάντε το. Αν μπορείτε να κατεβάσετε και το Βίντεο αξίζει τα μέγιστα.

Για όσους δεν ξέρουν οι PAIN είναι το προσωπικό συγκρότημα του τραγουδιστή των HYPOCRISY και η μέχρι τώρα δουλεία τους έχει δείξει εξαιρετικά δείγματα και ακουγεται από ένα ευρύ κοινό που περιλαμβάνει τόσο όσους ακούνε γκόθικ όσο και όσους ακούνε μέταλ. Τα φωνητικά είναι καθαρά και δεν έχουν σχέση με τα φωνητικά που κάνει στους HYPOCRISY..

Το συγκεκριμένο τραγούδι είναι άκρως εσωτεριστικό -για να μην ξεχνιόμαστε-.

2. Same Old Song

You're welcome to my world, dark side of the universe
I'll take you for a spin, the mayhem begins
The media mouth is feeding and chemical youth that's screaming
The circus starts to roll, there's no turning back

You think it's right, you made you're mind
I've seen so many cross that line
I've seen them come, I've seen them go, times will never change
It's the same old song - The same old song
That's playing again - The same old song

Your soul is burning bright, high hopes of future in sight
Beyond the horizon lays a world that's so black
They'll try to shape your mind and make you walk the line
Don't let them steal your dreams, its all that you've got

You start to doubt, you changed your mind
I've seen so many cross that line
I've seen them come, I've seen them go, times will never change
It's the same old song - The same old song
That's playing again - The same old song

Don't wanna hear it no more

Time to do this, time to do that
I've got an offer you can't refuse it
Just stick with me and I'll push you all the way to the stars
I can't take it no more - The same old song
Its playing again - The same old song
Don't wanna hear it no more - The same old song
Its playing again and again and again - The same old song


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 11:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
φίλε dying όντως το κομμάτι τελικά σκετο chains λέγεται, το άκουσα χθες και μπορω να πω ότι μου άρεσε γενικά ,χωρίς να τρελαθώ κιολας. Thnx for the infos...ότι άλλο απο δισκογραφία θες οποιαδηποτε στιγμή να μου προτεινεις εδω ειμαστε


quote:
Το συγκεκριμένο τραγούδι είναι άκρως εσωτεριστικό -για να μην ξεχνιόμαστε-.

Αν και εγώ αποδέχομαι μονο τον επιστημονικό ορθολογισμό και σκεπτικισμό, όταν μπορεσω θα τσεκάρω το κομμάτι που προτείνεις αγαπητή gretel...I trust you...

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 15:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Αν και εγώ αποδέχομαι μονο τον επιστημονικό ορθολογισμό και σκεπτικισμό, όταν μπορεσω θα τσεκάρω το κομμάτι που προτείνεις αγαπητή gretel...I trust you...

Thank you my friend. Μα οι ορθολογιστές επιστήμονες αναγνωρίζουν τα εσωτεριστικά μηνύματα πολλές φορές περισσότερο από κάποιους που ψυχανεμίζονται μηνύματα από το υπερπέραν ακόμα κι εκεί που δεν υπάρχουν ή είναι πλαστά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 23:30:12  Εμφάνιση Προφίλ
ΧΘΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΤΩΝ SCORPIONS ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ SCHENKER.
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΡΩΤΟΜΑΙ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΠΟΥΛΗΘΕΙ Η ΡΟΚ,ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ? ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ....

ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ

"ΤΟ ΠΙΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΑΙ ΒΙΛΑ ΣΤΗΝ ΧΑΒΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ"

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 03:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
φίλε matthias16 όπως κάθε μουσική έτσι και η ροκ γενικά ειναι προΪόν από τη στιγμή που πληρώνεις για να την αποκτήσεις. Δεν ειναι κάτι αρνητικό για μένα αυτό.Ασε που καμιά φορά οι εταιρίες ειναι αυτές που βγάζουν συνέχεια live albums, ειδικές εκδόσεις και αξεσουάρ για extra φράγκα....εκεί που σπάζομαι είναι να βλέπω υπερβολική φιλαργυρία και ποζεριλίκια ροκ και όχι μόνο καλλιτεχνών πλάι με τον Μπους και διάφορους άλλους σφαγείς, με το πρόσχημα ότι προσπαθούν να αγωνιστούν κοντρα στο κατεστημένο και να πολεμήσουν τη φτώχεια, ενώ στην ουσία απλά θέλουν να χτίσουν ένα κοινωνικοηθικό προφίλ και να μεινουν στην ιστορία ως σωτήρες και τα σχετικά....υποκρισία δηλαδή...

Συμφωνώ ότι ο στίχος της ροκ ειναι πολλές φορές επαναστατικός αλλά αυτό δεν σημαινει απαραίτητα ότι ειναι επαναστάτης και ο δημιουργός/στιχουργός. Το θετικό ειναι εσυ να μπορείς να βρεις στους στιχους μια επαναστατικότητα που να σε εκφράζει γενικά...

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 15:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Ασχετο με τη ροή της συζήτησης αλλά οι Γκοθόφιλοι νομίζω ότι θα ακούσουν ευχαρίστως τους DEATHSTARS.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 17:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Δεν έχω ακούσει deathstars. Στο παρακάτω link γνωστού ηλεκτρονικού metal εντυπου βρηκα μια δισκοκριτική για αυτούς. ...Και τους θάψανε...http://www.metal-invader.com/db/reviews-2776.html

φυσικά πάντα εκφράζω προσωπική άποψη αφού ακούσω πρώτα κάτι...Αντε να βγει το νεο Moonspell να δούμε τι νέο σκοτεινό θα μας προσφέρουν οι Πορτογάλοι

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 08:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!
Αγαπητή gretel, θα τους ψάξω το συντομότερο δυνατόν!

Φίλε Agnostic, προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τις κριτικές.
Θυμάμαι είχαν θάψει παλιότερα το album "Nightbreed of macabria" των Theatres Des Vampires που βγήκε το 2004.
Εμένα μου άρεσε πολύ το συγκεκριμένο album κι είχα ακούσει καλές κριτικές κι άλλα άτομα.
Αλήθεια, οι Moonspell πότε θα βγάλουν το καινούριο?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 15:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Oι Moonspell βγάζουν τον Μάρτιο καινουργιο νομίζω. Για μένα κριτίριο για να αγοράσω ένα σι ντι είναι οι μέτριες και κακές κριτικές γιατί ως γνωστό τα περιοδικά εξαρτώνται από το promoting των εταιριών.

Οι φοβεροί κατά τη γνώμη μου tourniquet, που δεν κατατάσσονται σε κατηγορία και παίζουν εκπληκτική μουσική, με φοβερή ποικιλία, σε κάθε αλλαγή στοφής δεν ξέρεις τί να περιμένεις, όπως και οι excelsis στην κατηγορία έπικ μέταλ, δεν διαφημίστηκαν και πέρασαν στα ψιλά από τα περιοδικά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 15:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
φίλε Dying οι Moonspell βγάζουν νέο αλμπουμ με τιτλο "Memorial" το οποίο θα κυκλοφορήσει Ευρώπη 24 Απριλίου. Επίσης, μιας και ανέφερες τους Theatre Des Vampires, είχα κατεβάσει στην τύχη(ναι τα κάνω αυτά καμιά φορά!!!) ένα κομμάτι τους το "Lillith's Child" και το βρήκα εξαιρετικό!!! Aπο τότε δεν έτυχε να ξανακατεβάσω αλλά μιας και μου τους θύμισες πιθανόν να ξανασχοληθώ.

Αγαπητή gretel έχω ένα album από Tourniquet το "Microscopic View of Telescopic Realm". Δεν μπορώ να πω ότι έχω προσαρμοστεί 100% με τον ήχο τους αλλά σίγουρα κανει μπαμ ότι είναι περιεργος και απρόβλεπτος. Εκεί που κοπανάνε ξαφνικά ,ηρεμούν και βγάζουν κάτι περίεργες σαγηνευτικές μελωδίες που σίγουρα έχουν ενδιαφέρον. Και να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα. Ειδα σε ένα άλλο τόπικ ότι διδάσκεις σε σχολείο στην Ξάνθη. Εχεις πει στα παιδάκια ότι είσαι μεταλού?? Αν όχι να τους βάλεις στην τάξη να ακουσουν λίγο "σκληρό ήχο" και όχι πια "Χιόνια στο Καμπαναριό" και "ενα πρωινό η Παναγιά μου". Εχουν καταντήσει κλισέ πια τα ιδια και τα ίδια Να τους βάλεις τίποτα Sepultura ή Slayer να χτυπηθούν!!!!

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 16:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Και να μην το είχα πει φίλε μου θα έκανε μπαμ, μια και είμαι ντυμένη πάντα με μαύρα και αρβύλες και δερμάτινο μπουφάν. Φοράω και κάτι δαχτυλιδάκια... όποτε το κατάλαβαν μόνα τους.

Εχω μεταλλάκια και πιο σοφτ -Εβανέσενς κ.λ.π- αλλά και κάτι κορίτσια β' γυμνασίου που ακούνε ντεθ κραντλ οφ φιλθ και τέτοια. Τους γράφω και βιντεάκια και τα πάμε μια χαρά.

Μόνο οι χιπ χοπάδες μένουν δυσαρεστημένοι γιατί ως γνωστόν δεν χωνεύουν το μέταλ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 18:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Agnostic ρίξε μια ματιά στο παρακάτω. Χε χε χε


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7165&whichpage=30


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 22:22:31  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠ'ΟΨΗΝ(!!!) ΤΟΥ ΓΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΥΠΟΥ "ΜΑΧΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ"-SCOOLWAVE Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ? ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ "SCOOLIGANS" ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΘΗΝΑ.
ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ Η ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΠΟΛΕΙΣ (ΒΟΛΟ ΚΤΛ)............. PLEASE HELP!!


"ΕΜΕΙΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΣΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ....."

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 23:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
αγαπητή gretel καλή φάση το τοπικ που υπέδειξες...κοιτα κι εσύ το παρακάτω στο οποίο σε έχω παρουσιάσει
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7098

Τώρα για τα υπόλοιπα που είπες...πραγματικά χαίρομαι που έχεις μια τέτοια καλή επαφή μεσω μουσικής με τους μαθητές σου. Ειναι σημαντικό να βλέπουν τα παιδιά στο πρόσωπο του/της καθηγητή/καθηγήτριάς τους έναν άνθρωπο φίλο που να μπορεί να επικοινωνεί με αυτά και να έχει και κοινά γουστα μαζί τους. Επίσης χαίρομαι που δεν ειναι αυστηροί στη διεύθυνση του σχολείου εκεί και σου επιτρέπουν να πηγαίνεις με "μεταλλική" ενδυμασία για μάθημα. Ειλικρινά δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο και μπράβο τους που ειναι ανοιχτόμυαλοι εκεί και σου επιτρέπουν να ντύνεσαι όπως επιθυμείς (ελπίζω να μην είχες πρόβλημα με κανέναν συντηρητικό γονέα βεβαια). Και απο αυτά που μου λες υποθέτω ότι έχει αρκετό μεταλόκοσμο στην Ξάνθη ε? Nice


Φίλε matthias16 το όνομα scooligans και schoolwave είχαν πέσει πέρυσι στην αντιληψή μου διαβάζοντας ειδήσεις σε rock site αλλά δεν θυμάμαι τι έπαιζε με αυτά και ούτε κάτι έχει πέσει στην αντίληψή μου φέτος. Ορισμένα καλά sites που μπορεί να περιέχουν τέτοιες ειδήσεις αλλά και για σκληρό ηχο γενικότερα ειναι(αν και νομίζω ότι θα τα γνωρίζεις ορισμένα)
www.rocking.gr
www.rockpages.gr
www.metal-invader.com
www.metalzone.gr
www.metal-temple.com
www.avopolis.gr
www.rockarolla.gr
www.mic.gr
www.rockfm.gr
και φυσικά το www.punk.gr στο οποίο αναφέρονται πολλά άγνωστα ντόπια συγκροτήματα-παρέες που οργανώνουν ροκ εκδηλώσεις
Ψάξε στα παραπάνω μήπως γράφουν ή γράψουν κάποια πληροφορία σχετικά με αυτό που σε ενδιαφέρει.

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2006, 23:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Φίλε μου πολύ καλό δεν το είχα δει. Φαίνεται τόσο πολύ ότι είμαι ξανθιά??

Πρόβλημα δεν έχω εδώ με τη διεύθυνση του σχολείου ή όποιο άλλο πρόβλημα με το ντυσιμό μου, γιατί υποθέτω ότι λόγο του Μουσουλμανικού στοιχείου, των μεταναστών από παντού, οι άνθρωποι έμαθαν τη διαφορετικότητα και συνυπάρχουν μ'αυτήν.

Μεταλλικό στοιχείο υπάρχει αφού υπάρχει το πολυτεχνείο εδώ. Μεταλλικό μαγαζί δεν υπάρχει


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2006, 12:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Φυσικά και γνώριζα ότι είσαι ξανθιά διότι όπως έχω πει και σε άλλα τοπικ έχω προφητικές ιακνότητες και συντρίβω τον peronosporo χεχε

χαίρομαι γενικά για όλα αυτά που λες για την Ξάνθη...και μπάι δε γουέυ...κοίτα και το τοπικ με τις σκοτεινές φωτος που έχεις φτιάξει...έχω προσθέσει ωραία πραγματάκια Αντε καλό μάθημα και χάρισε στα καημένα 1-2 βαθμούς παραπάνω στον έλεγχο

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 20:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητοί Γκοθάδες πώς θα ονομάζατε ο ένας τον άλλον στην γκόθικ ορολογία? Όχι τον εαυτό σας. Αφήστε τον διπλανό σας να σας ονομάσει!!!

Κοιτάξτε πώς θα ονομαζόταν κάποιοι "επώνυμοι" του Ελληνικού χώρου:

ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ=MORNING NIGHTMARE πρωινός εφιάλτης
ΝΤΟΡΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ=BEAUTIFULLY CHAOTIC εξόχως χαοτική
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ=FREAK φρικιό
ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ=BEAUTIFULLY DECAYED σε όμορφη αποσύνθεση
ΦΑΝΗ-ΠΑΛΛΗ ΠΕΤΡΑΛΙΑ=BLOODY ANGEL αιμοχαρής άγγελος
ΒΕΦΑ ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ=TWISTED WHISPERS διεστραμμένοι ψίθυροι
ΜΑΡΙΕΤΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ= ****ED UP FREAK σαλταρισμένο φρικιό
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ=MUMMIFIED CORPSE ταριχευμένο πτώμα
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ=DEAD PLEASURES νεκρές ηδονές
ΘΟΔΩΡΟΣ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ=GILDED CROTCH επιχρυσωμένος καβάλος
ΟΛΓΑ ΤΡΕΜΗ=DAMAGED ROSES φθαρμένα τριαντάφυλλα
ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ=DEATH DEALER έμπορος θανάτου
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΑΝΔΗ=BEAUTIFUL DISGRACE υπέροχη ντροπή
ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ=SILLY DEATH MASK χαζό προσωπείο θανάτου
ΛΙΑΝΑ ΚΑΝΕΛΛΗ=LEATHER PLEASURE δερμάτινη ηδονή
ΕΛΕΟΝΩΡΑ ΜΕΛΕΤΗ=DESICCATED CORPSE αφυδατωμένο πτώμα
ΤΑΤΙΑΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ=DEAD ON ARRIVAL νεκρή εξαρχής
ΖΕΤΑ ΜΑΚΡΥΠΟΥΛΙΑ=DISTURBED ANGEL ταραγμένος άγγελος

Big fish Ενθετο περιοδικό της εφημερίδας Πρώτο Θέμα (με μικρούτσικες αλλαγές)



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 21:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Για τους οπαδούς των Exodus νομίζω ότι αξίζουν ειλικρινή συγχαρητήρια στον Γκαρυ για το απίστευτο σόλο του στο τραγούδι Karma's messenger στο νέο τους σι ντι. Και δις συγχαρητήρια που έκοψε τα ναρκωτικά και τις άλλες μ@λ@κίες και θυμίζει τον παλιό του εαυτό.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 21:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Παρολίγο θα το ξεχνούσα. ΟΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΣΤΙΧΟΙ του εκπληκτικού I remember των Psychotic Waltz:

I Remember

I remember a story of great battles won
and the tale of our heroes who died by the gun
while the rest looked and smiled at the freedom they've won
but the weight of the chain slows the run

I remember a song about flags standing high
as the red blazing rockets turned dark a blue sky
I remember the reason the weak shared good-byes if they could

I remember a sight at the dreams that we had
and the injustice they've suffered had driven them mad
I remember when we had the right to be sad all the time

I remember the war of the great days of old
and the battle hymns they sung while they died in the cold
I remember the good men they bought and they sold for a dime

let's take a look now what we've changed
after all we're still so much the same
after all this time
can't we make up our minds
must we all play the losing game

let's take a look now what we've changed
after all we're still so much the same
after all this time
can't we make up our minds
guess we'll all play the losing game

Την αγάπη μου σε όλους σας
Η αθεράπευτη Γκοθομεταλλού Γκρέτελ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 13:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλτατη gretel, απίστευτα τα gotho-παρατσούκλια των επωνύμων!!!

Όσο για τους Psychotic Waltz, για ρίξε μια ενημέρωση σχετικά με αυτούς γιατί ναι μεν κάτι μου λένε αλλά από την άλλη ο εγκέφαλος μου δε μπορεί να θυμηθεί πολλά!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 14:23:52  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ESOTERICA????

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 14:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Psychotic Waltz, όπως λένε και οι ίδιοι στην ιστοσελίδα τους -http://www.psychoticwaltz.com/- είναι ένα underground progressive hippie metal band.

Το progressive δεν είναι το καλύτερό μου, οπότε για να μου αρέσουν θα πει ότι είναι πιο crossover. Any way έχουν μερικά τραγούδια πραγματικά διαμάντια. Επιφυλάσσομαι να τα αναφέρω σε επόμενο ποστ για να τα ψάξετε, γιατί αν δεν ακούτε το συγκεκριμένο είδος μουσικής μπορεί να πέσετε σε κομμάτι που δεν θα σας αρέσει.

Η απίστευτη θεϊκή θλίψη των ETERNAL TEARS OF SORROW εκφράζεται με τον καλύτερο τρόπο στο μοναδικό The River Flows Frozen από το άλμπουμ A Virgin and a Whore (Spinefarm Records 2001).

Σε ανατριχιάζει, σε θλίβει, σε κάνει να καταλάβεις για πολλοστή
φορά γιατί είσαι ερωτευμένος με τη μουσική, με απίστευτη ευαισθησία.

Το "BEFORE THE BLEEDING SUN" είναι η τελευταία δουλειά τους.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 14:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Με την ευκαιρία αγαπητέ Dying_Incubus έχω ένα για σένα:
deadly blood-drinker coordinator=θανάσιμα αιμοσταγής συντονιστής.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 17:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:

ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ESOTERICA????

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"


Που χρόνος για τέτοια φίλε matthias16....ειδικά έτσι όπως είναι οι ρυθμοί εργασίας στις μέρες μας.....

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 17:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
αγαπητή gretel έχω κι εγώ από psychotic waltz το a social grace αλλά από αυτές τις λίγες φορές που το είχα ακούσει δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ιδιαίτερα...ίσως να χρειαστεί να το ξεθάψω από την δισκοθήκη μου για φρεσκάρισμα μνήμης...
Κατέβασα και το same old song από pain που πρότεινες πιο πάνω....και μου άρεσε αρκετά...

Μπάι δε γουέι.....στο ένθετο "ταχυδρόμος" που έχουν τα ΝΕΑ του Σαββατοκύριακου έχει αφιέρωμα στα προβάδικα/studio ηχογραφήσεων στα οποία πηγαίνουν παρέες νέω συνήθως για να τζαμάρουν. Ε λοιπόν στα προβάδικα αυτά γράφει το περιοδικό ύστερα από σχετικη΄έρευνα ακούγονται
Metal 48%
Ξενο ροκ 26%
Ελληνικό ροκ 8%
Punk 7%
Εντεχνο 6%
Λαϊκό 4%
Hip Hop 2%

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 23:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
αγαπητή gretel έχω κι εγώ από psychotic waltz το a social grace αλλά από αυτές τις λίγες φορές που το είχα ακούσει δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ιδιαίτερα...ίσως να χρειαστεί να το ξεθάψω από την δισκοθήκη μου για φρεσκάρισμα μνήμης...

Ακριβώς γι'αυτό είπε καλέ μου, ότι το σύνολο της δουλειάς τους ούτε εμένα με ενθουσιάζει. Αλλά έχουν μερικές τραγουδάρες που δεν πιστεύω ότι μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιον.

Επιφυλάσσομαι όπως είπα παραπάνω να ψάξω ποια είναι, για να τα κατεβάσετε.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 26/02/2006 23:09:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2006, 08:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Με την ευκαιρία αγαπητέ Dying_Incubus έχω ένα για σένα:
deadly blood-drinker coordinator=θανάσιμα αιμοσταγής συντονιστής.

Χαχαχα!
Μου αρέσει!!
It's cool, Mrs "misty dark coordinator"!

Όσο για τα τραγούδια, όταν βρείς τα καλύτερα κάνε μια πρόταση να τα βρούμε με την πρώτη ευκαιρία...

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 27/02/2006 08:22:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 02:40:22  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΕ Agnostic ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ LINKS.
ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ....

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2006, 10:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2006, 20:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΙΝΙΓΜΑ ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΛΥΤΕΣ:

Τί κάνει η Τarja Τurunen αφότου έφυγε από τους Nightwish?

Χε χε χε για να δούμε...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1445313
Maintained by Digital Alchemy