ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 14:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ας πούμε οτι έχω καλά λαγωνικά, φίλη μου!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 15:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
quote:
άλλωστε γούστα είναι αυτά κι είναι απολύτως σεβαστά.

safws fıle mou

quote:
αλλά μου έβγαλε μόνο ένα album των Cure...

parepıptontos poly kalos dıskos(bloodflowers)...

mıa erwthsh,tı akrıvws paızoun oı cure?tha mporousa me na poume gothic?

kai kati akoma,tha vrw pouthena mplouza bauhaus h london after midnight?
ama mou vrei kaneis se mplouza to nightbreed of macabria apo theatres des vampires tha tou kanw agalma sthn aulh mou...

kykloforh ena box apo sopor aeternus to opoio periexei kai dvd...kala,ti mporei na deixnei dhladh?dwsane pote live?

y.g
mexri shmera tha grafw me agglikous xarakthres.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2006, 16:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel


http://www.backstreetmerch.com/item.asp?id=tdesv05



http://store.getlive.co.uk/stores/getlive/thumb.asp?id=tdesv


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2006, 20:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Δυστυχως διαπιστωνω οτι τα τελευταια (κυριως) χρονια,καποια συγκροτηματα μην εχοντας να δειξουν κατι το ουσιαστικο απο μουσικης πλευρας,προβαλλουν ενσυνειδητα το οπτικο τους "εγω" και μειωνουν εν μερει την metal μουσικη θυμιζοντας μια νοοτροπια αλλων μουσιων ειδων που καμμια σχεση δεν εχουν με την νοοτροπια του metal.
Metal κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι πανω απ'ολα και πριν απ'ολα ΜΟΥΣΙΚΗ και μετα ολα τα αλλα.
Ονοματα συγκροτηματων δεν θα αναφερω μονο και μονο γατι δεν εχει ουσια το να ονοματισω.Το ευτυχες παντως με αυτα τα συγκροτηματα ειναι οτι δεν εχουν πολυ μεγαλη διαρκεια.
Ασε που ακομη και καποια καλα ΜΟΥΣΙΚΑ στοιχεια να επιδειξουν,αυτα συχνα θαβονται κατω απο τους θεατρινισμους και τις "ιδιορρυθμες" -και καλα- συμπεριφορες.
Και βεβαια δεν ειναι τυχαιο οτι η πλειοψηφια αυτων των συγκροτηματων προερχεται απο τις Η.Π.Α.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2006, 22:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
ευχαριστώ gretel αλλά απο εξωτερικό παραγγελία θα μου βγεί ο κούκος αηδόνι...άσε που μπορεί να έρθει και σε κανά χρόνο...

για Ελλάδα χλωμό,ε?

γειά σου Masvidal

απο την μια,κατα την δική μου ταπεινή άποψη,έχεις δίκιο
απο την άλλη όμως ποιά είναι η "νοοτροποία του μέταλ" ?
ένα απο τα ωραία αυτου του είδους είναι η ελεύθερεία σκέψεις,ο ΜΗ-περιορήσμος έκφρασης είτε στον ήχο είτε στο "image".
εξού και τα αμέτρητα παρακλάδια του:thrash,death,black,power,gothic,folk,opera και δεν συμμαζεύεται...μέχρι και national sosialist black metal έχει!!
νομίζω οτι ο όρος "νοοτροποία του μέταλ" περιορίζει το είδος και σιγα-σιγά με την σειρά του(και αυτο)θα σβήσει...

γράφεις...

quote:
Ονοματα συγκροτηματων δεν θα αναφερω μονο και μονο γατι δεν εχει ουσια το να ονοματισω

έχει..
να τα αναφέρεις για να συζητήσουμε.

quote:
Δυστυχως διαπιστωνω οτι τα τελευταια (κυριως) χρονια,καποια συγκροτηματα μην εχοντας να δειξουν κατι το ουσιαστικο απο μουσικης πλευρας,προβαλλουν ενσυνειδητα το οπτικο τους "εγω" και μειωνουν εν μερει την metal μουσικη

δεν ξέρω φίλε μου αλλά εγώ δεν θα αγώραζα ένα σι-ντι για να δώ πόσο όμορφα είναι τα μέλη του γκρούπ...θα τους έβλεπα στο ίντερνετ.
μήπως παίζουν καλή μουσική σε συνδιασμό με ένα "καλο" image(εγω το λέω "κορνίζα του album")?ξέρεις δεν είναι εύκολο...

quote:
το ευτυχες παντως με αυτα τα συγκροτηματα ειναι οτι δεν εχουν πολυ μεγαλη διαρκεια.

ποια συγκροτήματα?

quote:
Και βεβαια δεν ειναι τυχαιο οτι η πλειοψηφια αυτων των συγκροτηματων προερχεται απο τις Η.Π.Α.

εδω σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω ποιά εννοείς...
να έλεγες τουλάχιστον Αγγλια,Βρετανία...

έδωσα βάση στο μηνυμά σου γιατι κάποια γρούπ που ακούω δίνουν μεγάλη βάση στο image(κορνίζα του album)αλλα και στο booklet...


στο μέλος patata bloom είχα συστήσει τον δίσκο NYMPHETAMINEκαι οχι nympetamine που κατα λάθος έγραψα.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 18:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
γεια σας

το μήνυμα που ακολουθεί είναι τελείως άσχετο.

είχα μια συζήτηση με τους φίλους μου(και όχι μόνο)για το πόσο "οπισθοδρομικός" και "κολλημένος" είμαι.
τι εννοώ?
η μουσική για μένα είναι το παν.έχω στερηθεί εξώδους και εξώδους για να αγοράσω σι-ντι,έχω μαζέψει με πολύ κόπο λεφτά για να μή χάσω συναυλίες και πάρτυ...έχω τραγουδίσει σε ερασιτεχνικά γκρουπάκια,αγόρασα ένα μικρό σι-ντι πλέιερ για να μπορώ να ακούω μουσική ακόμα και όταν λούζωμαι!
τέλος πάντων τα παραπάνω τα γράφω για να δείξω πόσο πωρωμένος με την μουσική είμαι.
λοιπόν,ακούω μέταλ και γκόθικ περίπου μια δεκαετία και χωρίς καμιά αμφισβήτηση αυτα τα δύο στύλ μουσικής με εκφράζουν απόλυτα...
έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι το αγνό,το καθαρόαιμο γκόθικ έχει πεθάνει...λατρεύω μπάντες οπως joy division,bauhaus,the damned,cure,dead can dance,london after midnight,inkubus sukkubus,lacrimosa,killing joke,siouxsie,diamanda galas,sopor aeternus,sisters of mercy...αντε και απο ηλέκτρο λίγο xymox και diary of dreams αλλα ως εκεί.
λοιπόν,αν εξερέσουμε 3-4 μπάντες απο τις παραπάνω έχουμε να κάνουμε με το αγνό και αγαπημένο γκόθικ,το οποίο με πάθος άκουγα,ακούω και θα συνεχίζω να ακούω...για κάποιους όμως το να ακούς 80ς και 70ς είναι κόλλημα!σημένει οτι δεν βοηθάς στην εξέλιξη της σκηνής(ποιάς σκηνής???)!έχεις μείνει πίσω!παλιά ξινά σταφύλια!κολωπανκί!ναι,ναι το άκουσα και αυτο!
εντάξη παιδιά,σόρυ που δεν ακούω ηλέκτρο,etherial,synth,ebm και δεν ξέρω γω τι άλλο...επίσης σόρυ που δεν μάθατε τι εστί ρομαντισμός...
αλλά να σας πώ κάτι?καλύτερα που ακούτε οτι ακούτε και βρίζετε τους "οπισθοδρομικούς'!καλύτερα!

γκρρρρρρρρρρρ!ξέδωσα!

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Patata_bloom
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 02:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patata_bloom
nossoforos φιλε οι cradle of filth δεν ειπαν ποτε ότι παίζουν gothic…αντιθετα –εγω τουλαχιστον- τους βλεπω ολο να καυχιουνται για το ποσο μισανθρωποι/σατανιστες/διεστραμμένοι ειναι.
Τωρα το να μου λες για τετοιους στιχους και πενταλφες είναι αστειο, αφου αυτά ακριβως κανουν οι cof...

ακουει μηπως κανενας dreadful shadows?


Of All The Things I've Lost I Miss My Mind The Most...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 03:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
nymphetamine...πολύ καλό.

Οι cradle of filth μπορεί να μην παίζουν gothic...ομως...κάποια περάσματα προς τα εκεί...παιζουν.
Πες μου τι διασκευές κανείς να σου πω τι είσαι...παιζει και αυτο.

This is the end of everything
Hear the growing chora that a new dawn shall bring.


nossoforos
Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΝΕΙ ΚΥΚΛΟΥΣ...ΟΣΟ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΟΔΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟΣ...ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΜΟΔΑ ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΙΟ.

ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ...ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 12:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
patata bloom μου φαίνεται οτι γύρισες πιωμένη χθές...(φιλικά).

ο Ντάνι φίλη μου είναι goth και αυτό κάνει μπάμ απο μακρυά...
το παλικάρι,όταν ήρθαν Ελλάδα το γνώρισα και απο τα όχι και τόσο καλά αγγλικά μου κατάλαβα οτι το γκόθικ,το κλασικό χέβι και το χάρντ κόρ είναι τα αγαπημένα του.Α,υπάρχη μια φώτο στο ιντερνετ που ήμαστε στο μπαράκι που τον γνώρισα,μετά το live,και τάχα με δαγκώνει στον λαιμό...

το γκόθικ φίλινγκ στα τραγούδια τους βγάζει μάτι...

τώρα όσον αφορά τους γελοίους στίχους που προανέφερα είσαι πολύ λάθος.
γιατί?γιατί ο Ντάνι δεν γράφει στίχους αλλά ποίηση...σε πληροφορώ οτι το άτομο είναι πολύ διαβασμένο και απόλυτα συνηδητοποιημένένος
όχι και σατανιστές!το έχει δηλώσει:(με χιουμοριστικό ύφος)πιστεύω σε πολλούς θεούς!!!
το ήταν οι πρώτοι που είχαν τα αρ....α να βγάλουν σε μπλουζάκι το,κλασικό πλέον,jesus is a **** δεν τους κάνεις σατανιστές!

έχουν παράξενο χιούμορ(βρετανικό!)και πολύ τους παρεξηγούν.

έχω ακούσει dreadful shadows,αρκετά καλοί.


Φίλε PixelNightmare ειλικρινά εκπλήσσωμαι!δεν φανταζώμουν οτι...cradle of filth!
nymphetamine...Η ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΗ,ΣΧΕΔΟΝ ΖΩΩΔΗ ΕΜΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΓΟΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΚΛΑΣΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ.ΣΕ ΜΙΑ ΣΚΟΤΕΙΝΗ,ΘΕΙΚΗ ΦΙΓΟΥΡΑ...λέει ο Ντάνι στο hammer.

έχεις απόλυτο δίκιο στην αποψή σου περί μουσικής...

όσο για τις διασκευές...NO TIME TO CRYYYYYYYYY!!!

this is the end of everything
rear the tragedies that the Seraphim shall sing.

καλημερά!

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 12:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμμ!
Δε νομίζω οτι μπορεί να αποφανθεί κάποιος με σιγουριά για το αν οι Cradle Of Filth παίζουν gothic ή όχι.
Είναι λίγο "νεφελώδες" το τοπίο!
Πάντως, δε νομίζω να είναι αυτό το ζητούμενο, να κολλήσουμε δηλαδή ταμπέλα στο εν λόγω συγκρότημα.
Αν μας αρέσει και μας εκφράζει μουσικά δεν υπάρχει πρόβλημα...

Patata_bloom, ακούω Dreadful_Shadows, έχω την δισκογραφία τους.
Πιστεύω οτι πρόκειται για ένα καταπληκτικό συγκρότημα που δυστυχώς διαλύθηκε.
Ο τραγουδιστής τους πάντως τραγουδάει με τους Zeraphine, ένα εξίσου καλό gothic rock συγκρότημα που είναι λιγότερο γνωστό.

Αγαπητέ nossoforos, συμφωνώ με όσα αναφέρεις σχετικά με το gothic και την έλλειψη κατανόσης από άλλα άτομα σχετικά με τις μουσικές σου επιλογές.
Τις ίδιες επιλογές πάντως έχω κι εγώ και ξέρω τι βιώνεις.
Το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι να μην ασχολείσαι με αυτό, μην σε απασχολεί.
Ο καθένας μας ακούει ό,τι τον εκφράζει κι ό,τι του αρέσει.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 14:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
και κάτι ακόμα...
προσπαθούσα να σε φέρω στο σημείο(και να σε στριμώξω)να πείς τους cof σατανιστές(όπως πολλοί τους λένε)...
στο πρώτο μηνυμά σου είπες οτι ακούς manson(θεός)...το ξέρεις οτι ο manson είναι ιερέας στην σατανική εκκλησιά του σαν φρανσίσκο?την γνωστή εκκλησία του σατανα που ίδρυσε ο A.S.Lavey.

το ξέρεις?

επίσης να τους πείς διεστραμμένους(όπως πολλοί τους λένε)...χαχα!
σίγουρα ακούς manson?
αν ο Ντάνι είναι διαστροφικός ο manson τι είναι?
αχ αυτη η ιθηκή που τον διακατέχει...

συμπέρασμα?έχεις προσωπικό πρόβλημα με τους cof ή είσαι επιρεασμένη απο την άποψη κάποιου που συμπαθείς πολύ.

αλήθεια το video (s)AINT το έχεις δει?

το συμπέρασμα "μισάνθρωποι" δεν καταλαβένω πως το έβγαλες...


Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 14:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
quote:
Χμμμμ!
Δε νομίζω οτι μπορεί να αποφανθεί κάποιος με σιγουριά για το αν οι Cradle Of Filth παίζουν gothic ή όχι.
Είναι λίγο "νεφελώδες" το τοπίο!

φίλε dying incubus το τοποίο είναι "νεφελώδες" γιατί σε κάθε δίσκο τους παίζουν διφορετικά...
τέλος πάντων,εγώ αυτο πού θέλω να πώ είναι οτι δεν παίζουν μπλάκ μέταλ.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 15:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
σόρυ ρε παιδιά αλλά να...πωρώθηκα!

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Patata_bloom
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2006, 23:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patata_bloom
nossoforos mipos ta mperdepses ligaki? sygkrineis manson me cof?!?!? san na leme dld porsche me skaravaio:P kamia sxesh h mousikh tous...kai den kathgorhsa ton manson ws satanisth,thewrw poly apla oti oi cof to paizoun kakoi mono kai mono gia na tous akoun ta 16xrona k na nomizoun oti kanoun kati...oxi apo aposh...oute kan apo xioumor..kai an kapoios einai ephreasmenos apo allous paragontes mallon aftos eisai esy...mias k "gnwrises"kai ton dani:P


Of All The Things I've Lost I Miss My Mind The Most...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 00:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
quote:
nossoforos mipos ta mperdepses ligaki? sygkrineis manson me cof?!?!? san na leme dld porsche me skaravaio:P kamia sxesh h mousikh tous...

που ακριβώς σύγκρινα την μουσική τους?
και αν νομίζεις οτι ο manson παίζει κάποια ιδιαίτερη μουσική...τότε λυπάμαι,αλλά πάσχεις απο μουσική παιδεία...
για τους στίχους και την πολιτική του τοποθέτηση τον παραδέχωμαι.
αν δεν θεωρείς διαστροφή το να κατουράει το κοινό του τότε...πάλι λυπάμαι.

quote:
kai den kathgorhsa ton manson ws satanisth

δεν είπα οτι τον κατηγόρησες,ίσα-ίσα.
μήπως βλέπεις φαντάσματα?

quote:
thewrw poly apla oti oi cof to paizoun kakoi mono kai mono gia na tous akoun ta 16xrona k na nomizoun oti kanoun kati.

...τι να πώ ρε κορίτσι μου...αρχίζω να νομίζω οτι δεν έχεις ακούσει cof.
θες μήπως να ανεβάσω συνεντεύξεις του Dani για τα...περι κακίας?
εκτός αν εννοείς τον πρώτο τους δίσκο που ηταν 17-18 ετών...σε εκείνη την ηληκία όλοι το παίζουν "κακοί".
αλήθεια,εσυ πόσο είσαι?

να σου αφιερώσω και ένα τραγουδάκι για να μη νομίζεις οτι έχω κάποιο πρόβλημα μαζί σου.
το COMA WHITE λοιπόν είναι όλο δικό σου



Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Blutaar
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 01:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Blutaar
"Οι cradle of filth μπορεί να μην παίζουν gothic...όμως...κάποια περάσματα προς τα εκεί...παίζουν."
Εντάξει ρε παιδιά, κι ο ΛεΠα είχε κατά καιρούς κάποια κιθαριστικα solo, αυτό δε σημαίνει ότι είναι metal, όπως και τα σκόρπια gothic στοιχεία δε σημαίνουν ότι οι cof είναι gothic.

"σε πληροφορώ ότι το άτομο είναι πολύ διαβασμένο και απόλυτα συνηδητοποιημένένος."
Ξεκίνησαν σαν death metal μπάντα (ω ναι! Ακούστε το split με Malediction), το γύρισαν σε black (τουλαχιστον νομίζω ότι το corpsepaint και οι μπλούζες Burzum είναι black metal...)...πολύ συνειδητοποιημένος ο Dani...

"ο Ντάνι δεν γράφει στίχους αλλά ποίηση"
Όντως, περιγράφει τη σεξουαλική πράξη πολύ ποιητικά…το 1ο αγαπημένο του θέμα…χμμ…μυρίζομαι απωθημένο :P

"το ήταν οι πρώτοι που είχαν τα α*****α να βγάλουν σε μπλουζάκι το,κλασικό πλέον,jesus is a **** δεν τους κάνεις σατανιστές"
Αυτά λένε και στο black metal αλλα τους είπες γελοίους… :/

Οσο για το αν είναι σατανιστές, το στοιχείο υπάρχει πάντα στο background: image, τίτλοι κυκλοφοριων/τραγουδιων, στίχοι…τυχαίο παράδειγμα:
I am He
The crowned and conquering darkness
Satan robed in ecumenical filth
Livid Bacchus sustained by bridal echelons of sylph
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 07:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
quote:
όπως και τα σκόρπια gothic στοιχεία δε σημαίνουν ότι οι cof είναι gothic.

αλήθεια ποιος είπε οτι οι cof ειναι γκόθικ?
οτι έχουν κάποια στοιχεία ισως?
το image?
έλεος πια!διαβάζετε τι γράφουμε πριν απαντήσετε...

quote:
Ξεκίνησαν σαν death metal μπάντα

ξέρεις πολλούς συνηδητοποιημένους στα 16???
quote:
το γύρισαν σε black (τουλαχιστον νομίζω ότι το corpsepaint και οι μπλούζες Burzum είναι black metal...)...πολύ συνειδητοποιημένος ο Dani...

και η προτοψάλτη τελευταία είναι ελαφρώς γκόθικ(στο image)αυτο τι πάει να πεί?
μηπως οτι παίζει γκόβικ???
επαναλαμβάνω,οι cof απλα πήραν κάποια στοιχεία απο μπλάκ και αυτο στους αρχικούς δίσκους.
παρ'ολα αυτα πες σε ενα μπλάκστερ οτι οι cof παίζουν μπλάκ...θα εκπλαγείς απο την απάντησή του!

quote:
Όντως, περιγράφει τη σεξουαλική πράξη πολύ ποιητικά…το 1ο αγαπημένο του θέμα…χμμ…μυρίζομαι απωθημένο

ουφ...κουράστηκα...τα ίδια και τα ίδια...
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ,ΕΙΝΑΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΙΟΣ ΜΟΧΛΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΓΑ ΤΕΧΝΗΣ,ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΗΚΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΕΙΔΕΧΘΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ...ακόμα να το καταλάβεις?

quote:
Αυτά λένε και στο black metal αλλα τους είπες γελοίους…

αυτα τα λένε παντού...και τέλος πάντων το να ΤΟΝ βρίζεις δεν σε κάνει μπλάκστερ...αλλά αντίχριστο!
ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΜΙΛΗΣΑ...

quote:
Οσο για το αν είναι σατανιστές, το στοιχείο υπάρχει πάντα στο background: image, τίτλοι κυκλοφοριων/τραγουδιων, στίχοι…τυχαίο παράδειγμα:
I am He
The crowned and conquering darkness
Satan robed in ecumenical filth
Livid Bacchus sustained by bridal echelons of sylph

απομόνωσες ένα στιχάκι και τους εβγαλές...σατανιστές?
που αλλου είπες οτι φαίνεται?
αλήθεια,πως περιγράφεις τον σατανισμό?

Κατα τα άλλα, καλως όρισες....


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 15:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
γεια σας
το πρωί δεν είχα χρόνο να ολοκληρώσω την απαντησή μου.

και συνεχίζω...

Blutaar,οι στίχοι αυτοί είναι απο το album "dusk...and her embrace".ένα album που κυκλοφόρισε ακριβώς μια δεκαετία πρίν...
το τραγούδι αυτο λοιπόν λέγετε funeral in carpathia...
και το παραθέτω:

FUNERAL IN CARPATHIA

Candelabra snuffed prey - silhouette wedded
Nightfall take my hand
Seduce me with silky timbred limbs
Grant me thy dark command
Over the peaks framing tapestries
Of thick forest, dusk has filled
With Lucifugous kisses enwreathed in mist
Creeping like violations from the shadows
to kill

Lucretia
is my love in vein
When thy tears bleed sweeter
Thank the midsummer rain?
Bewinged, infested belfries
Toll o'er the sobbing throng
A writhe of lethargic, terrored nudes
Whipped and welted neath the barbed windsong....

(in saddean paradise
Ancestral legacies linger on....)

I am He
The crowned and conquering darkness
Satan robed in ecumenical filth
Livid Bacchus sustained by bridal echelons of sylph

This wintry eve when the snow glistens deep
And sharpened turrets wed the jewelless skies
I shrug off the shroud of preternatural sleep
Enbroided by these words Malaresia scribed....

"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this repose, all evil chose
To claim her for their very own"

Carpathia
The pleasured dead speak of her
In necromantic tongue
When ambered daylights are done

Masterbating in their graves
On her zenith to come....

This catafalque night when awed stars report
Their absence from the heavenly brow
Crippled seraph shalt cower in illustrious courts
Whilsts the cloaked maelstrom resounds throughout

"How the storm it fulfills
My heart though unhealed
Celestial knifes ebonied
And wild woods thrill
Yet far fiercer still
Her lustre eviscerates me"

Carpathia
Priapic lovers twist in concert with Her
Covenants are struck, jagged lightning fellates
The path towards the castle weary innocence takes

I rule as Master here
Where feral hordes impart my temper
Love sank wounded when I, betrayed
saw death etch cruelly, upon my lineage

"Usher the spite seething Draconist
And commit this world to thy ancient
sovereignty"

Erunescent veil descend
Psalmed sunset thus portends
And laid to rest, I now am blessed
With this darkness.... Forever more

Supreme Vampiric Evil


πολύ σατανιστές ρε φίλε!
με την ίδια λογική...six six six the number of the beast...και οι maiden σατανιστές!!!


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Blutaar
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 15:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Blutaar
«αλήθεια ποιος είπε οτι οι cof ειναι γκόθικ? οτι έχουν κάποια στοιχεία ισως?»
Εχουν κάποια στοιχεία από black, και κάποια gothic…εσύ είπες ότι black δεν παίζουν…άρα τι μένει;

«το image?»
Το image; Δλδ λες ότι το image τους είναι gothic; Εγώ τέτοιο image ξέρω ότι εχουν οι Immortal, όχι οι Sisters of Mercy...

«ξέρεις πολλούς συνηδητοποιημένους στα 16???»
Την ηλικία του δεν την ξέρω...η τελευταία τους black/death κυκλοφορία ηταν το 1993...άρα αν είναι 29 χρόνων απαλλάσσεσαι :P

«και η προτοψάλτη τελευταία είναι ελαφρώς γκόθικ(στο image)αυτο τι πάει να πεί? μηπως οτι παίζει γκόθικ???»
Εδώ ξεφεύγεις από το θέμα...δεν προσπαθω να σε πείσω ότι παίζουν gothic…προσπαθω να σε πείσω ότι εκμεταλλεύονται το black για εμπορικούς λόγους... Κι η Πρωτοψάλτη δεν χρησιμοποίησε ούτε corpsepaint, ούτε ανάποδους σταυρούς, ούτε μπλούζες Burzum φόρεσε...

«παρ'ολα αυτα πες σε ενα μπλάκστερ οτι οι cof παίζουν μπλάκ...θα εκπλαγείς απο την απάντησή του!»
Ατύχησες...ειμαι αυτό που λες «μπλάκστερ», αλλα μη με αποκαλείς έτσι plz...

«ουφ...κουράστηκα...τα ίδια και τα ίδια... Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ,ΕΙΝΑΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΙΟΣ ΜΟΧΛΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΓΑ ΤΕΧΝΗΣ,ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΗΚΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΕΙΔΕΧΘΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ...ακόμα να το καταλάβεις?»
Το ότι μιλάς έτσι φανερώνει εκνευρισμό...χαίρομαι... Το να εκμεταλλεύεσαι όμως τη γυναίκα, την τρέλα, την αγάπη, τον πόνο, το θάνατο, κλπ για να βγάλεις λεφτά, δεν είναι και πολύ αντρίκειο ε;

«απομόνωσες ένα στιχάκι και τους εβγαλές...σατανιστές?»
Ειπα ότι ηταν τυχαίο παράδειγμα…as you said «έλεος πια!διαβάζετε τι γράφουμε πριν απαντήσετε...».

«που αλλου είπες οτι φαίνεται?»
Ειπα «το στοιχείο (του σατανισμου) υπάρχει πάντα στο background: image, τίτλοι κυκλοφοριων/τραγουδιων, στίχοι».

«αλήθεια,πως περιγράφεις τον σατανισμό?»
Αλήθεια, εσύ πως τον περιγράφεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 16:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ νοσοφόρος οι παραγγελίες από το εξωτερικό δεν είναι ακριβές ούτε κάνουν πάνω από 15 μέρες να έρθουν και αυτό όταν είναι αμερική.

Πρόσφατα παρηγγειλα μια μπλουζα Τέσταμεντ που έφτασε μέσα σε μια βδομάδα και σε περίοδο εορτών. Από τη Θεσσαλονίκη γράμμα πιο πολύ κάνει.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 16:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ νοσοφόρος οι παραγγελίες από το εξωτερικό δεν είναι ακριβές ούτε κάνουν πάνω από 15 μέρες να έρθουν και αυτό όταν είναι αμερική.

Πρόσφατα παρηγγειλα μια μπλουζα Τέσταμεντ που έφτασε μέσα σε μια βδομάδα και σε περίοδο εορτών. Από τη Θεσσαλονίκη γράμμα πιο πολύ κάνει.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 19:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
φίλη gretel ένα φιλαράκι έκανε παραγγελία μπλουζάκι isis και ήρθε σε πέντε μήνες!με αρκετά φουσκομένη τιμή θα έλεγα.
ωστόσο θα το επιχειρίσω...thanks και πάλι!

Blutaar ο εκνευρισμός μου,πιστεψέ με,κρατάει δευτερόλεπτα...καλός ή κακός,κακία δεν κρατάω με τίποτα...ας συζητήσου με λοιπόν!

quote:
Εχουν κάποια στοιχεία από black, και κάποια gothic…εσύ είπες ότι black δεν παίζουν…άρα τι μένει;

quote:
Το image; Δλδ λες ότι το image τους είναι gothic; Εγώ τέτοιο image ξέρω ότι εχουν οι Immortal, όχι οι Sisters of Mercy...

οι cof δεν παίζουν ένα συγκεκριμένο έιδος.
έχουν στοιχεία απο μπλάκ(ελάχιστα),απο thrash,απο death,απο κλασικό heavy,φυσικά απο γκόθικ,απο χάρτν κόρ(στο nymphetamine)και...λυπάμαι που θα το πώ,απο power(πάλι στο nymphetamine).
αν έχεις ακούσει μόνο το dusk...δεν έχει νόημα να συζητάμε για cof.
Immortal ε?κρίμα που διαλύθηκαν...
δεν το σχολιάζω γιατι μου φαίνεται αστεία αυτη η συγρηση...

εαν αυτο δεν ειναι gothic image τοτε νυπτο τας χειρας μου...

δεν βλέπω να έχει καμια σχέση με τους fenriz,vikernes,euronymous και λοιπούς...

quote:
Εδώ ξεφεύγεις από το θέμα...δεν προσπαθω να σε πείσω ότι παίζουν gothic…προσπαθω να σε πείσω ότι εκμεταλλεύονται το black για εμπορικούς λόγους...
δεν ξευφεύγω καθόλου απο το θέμα...εκμεταλεύονται το μπλάκ?ναι,μιας και πουλάει πολύ αυτοί η μουσική...για κοίτα λίγο τι ακούνε όλοι εδω μέσα...
quote:
Κι η Πρωτοψάλτη δεν χρησιμοποίησε ούτε corpsepaint, ούτε ανάποδους σταυρούς, ούτε μπλούζες Burzum φόρεσε...

χρησιμοποίησε ρούχα που κααααποτε φορούσε η Liv...
σε μιά μόνο φότο φωράει ο Ντάνι μπλουζάκι burzum.
οσο για τους ανάποδους σταυρούς,δεν φοράνε μόνο οι...μπλακμεταλάδες.

quote:
Ατύχησες...ειμαι αυτό που λες «μπλάκστερ»

ακούς μπλακ και θεωρείς τους cof...black metal?
τι κοινό μπορει να έχουν οι cof με mayhem,dark throne,emperor,burzum,marduk,limbonic art και δεν συμαζεύετε,ένας...θεός ξέρει.
εκτός αν εννοείς μπακ τύπου dimmu borgir,τότε πάει αλλού η συζήτηση.

quote:
Το να εκμεταλλεύεσαι όμως τη γυναίκα, την τρέλα, την αγάπη, τον πόνο, το θάνατο, κλπ για να βγάλεις λεφτά, δεν είναι και πολύ αντρίκειο ε;
α καλά,έχεις σοβαρό πρόβλημα με τους cof και δυστηχώς δεν σε αφήνει να δείς καθαρά το τοπίο...λυπάμαι γι'αυτο.

quote:
Ειπα ότι ηταν τυχαίο παράδειγμα…

σορυ αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι έννοείς μ'αυτο.

quote:
Ειπα «το στοιχείο (του σατανισμου) υπάρχει πάντα στο background: image, τίτλοι κυκλοφοριων/τραγουδιων, στίχοι».

εμένα πάντως μου αρέσει να μιλάω με παραδήγματα.

quote:
Αλήθεια, εσύ πως τον περιγράφεις;

εδώ είσαι λάθος καθώς εγω σε ρώτησα πρώτα.
λοιπόν,ο μόνος σατανισμός που υπάρχη είναι αυτος της εκκλησίας του Λαβέυ.έχω τους κανόνες και τις εντολές που περιγράφει τον σατανίσμο αλλά δεν λέει να τις παραθέσω εδω μέσα.
οι cof δεν έχουν καμια σχέση με αυτη την εκκλησία.

και επιδή κανένας δεν είναι τέλειος...
τα άσχημα των cof είναι η παράλογη ποζεριά του Ντάνι,ευτηχώς πλέον έχει συμαζευτεί,και τα φωνητικά του στους πρώτους 3 δίσκους που ακούγοντε λες και στο μικρόφωνο είναι ο ντόναλντ ντάκ!


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 19:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
γαμώ το,δεν μου βγάζει την φωτογραφία...


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 04:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Καλως τα παιδιά!!! Και πάνω που έψαχνα τα άσχετα τοπικ ξαφνικά βλέπω τοπικ για HEAVY METAL και λέω...ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!
Τι να πρωταναφέρω...ακούω χρόνια όλα σχεδόν τα είδη...

Αγαπημενες μπάντες ειναι: Sepultura, Iron Maiden, Megadeth, Testament, Moonspell, Anthrax, Candlemass, Judas Priest, Black Sabbath, Nevermore, Deicide, Twisted Sister, Nightwish,Metallica, Exodus, Lacuna Coil, Death, Machine Head, Massacre, Cannibal Corpse, Slayer, Savatage,Accept, Manowar, System of a down, King Diamond, Soulfly,Morgana Lefay, Kreator, Sodom, Atheist, Slipknot, Helloween, Bolt Thrower,Arch Enemy, Hammerfall, Blind Guardian, WASP, Saxon...κ.α. ΕΓΚΡΙΝΕΤΕ????

Τα τελευταία 2 χρόνia το έχω ρίξει και λίγο στο gothic/ambient με μπάντες όπως Macbeth, The 69 eyes, Within Temptation,Anathema και θα ήθελα και προτάσεις από όποιους ακούνε καιρό gothic..

Απο punk ακούω τα πιο κλασσικά...Sex Pistols, Dead Kennedys, Bad Religion, The distillers, Exploited, Pennywise, Ramones, The clash ενω από το καποτε κραταιό grunge μόνο τους Nirvana ξεχώρισα...

Καλά μεταλικά ακούσματα σε όλους και καλές συναυλίες να έχουμε

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 04:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Και να προσθέσω ακόμα ότι....ο Μαθηματικός τύπος του Heavy Metal διατυπώθηκε από τον Μεγα Αλμπέρτο(η ημερομηνία μου διαφεύγει)
Ιδού!!!

ενώ το μικρόβιο της σκληρής μουσικής το είχα κολλήσει, και νομίζω κι εσείς όλοι εδώ απο μικρό παιδί

ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑΛΟΠΑΙΔΑ!!!!ΦΙΛΙΑ!!!

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 12:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα, φίλε μου Agnostic!
Από Metal δε μπορώ να σου προτείνω κάτι γιατί δεν έχω μεγάλη σχέση...
Από gothic όμως μπορώ...
Macbeth βρήκα κι εγώ μόλις εχθές, νομίζω οτι είναι καταπληκτικοί.
Απορώ πως δεν τους είχα ανακαλύψει τόσα χρόνια.
The 69 Eyes ακούω λίγο αλλά νομίζω πως φέρνουν σε Sisters Of Mercy λιγάκι, οπότε προτιμώ το "πρωτότυπο"...
Within Temptation είναι αρκετά καλοί, μου αρέσουν αρκετά.
Εχθές βρήκα κι ένα album από Nemesea (Mana 2004), αρκετά καλό gothic metal συγκρότημα.
Αν θέλεις να σου προτείνω - συστήσω συγκροτήματα πές μου!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 13:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ Agnostic πράγματι πολύ ευρεία γκάμα ακουσμάτων μπράβο.

quote:
Και να προσθέσω ακόμα ότι....ο Μαθηματικός τύπος του Heavy Metal διατυπώθηκε από τον Μεγα Αλμπέρτο(η ημερομηνία μου διαφεύγει)
Ιδού!!!

ενώ το μικρόβιο της σκληρής μουσικής το είχα κολλήσει, και νομίζω κι εσείς όλοι εδώ απο μικρό παιδί

ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑΛΟΠΑΙΔΑ!!!!ΦΙΛΙΑ!!!



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 15:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
φίλε Agnostic καλως όρισες στο μεταλογκοθικοεσωτερικοτόπικ!
χαίρωμαι για τις πρωτιμήσεις σου!cannibal corpse ε?
τραυματική εμπειρία!!

να σου πρωτείνω κι εγω ένα γκρουπάκι...
THE VISION BLEAK φίλε μου...Ο Λάβκραφτ με τον Πόε κάλεσαν μερικά βαμπίρ σε ένα στοιχειομένο πύργο και κάνανε το απόλυτο πάρτυ!

να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον dying incubus!
χαίρομαι που το forum έχει συντονιστές με μέταλ και γκοθικ μουσικές προτιμήσεις!

d.incubus αν σου αρέσουν οι macbeth τότε να ακούσεις οποσδήποτε το velvet darkness they fear απο τheatre of tragedy...αφου προτιμάς τα πρωτότυπα!


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 17:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον dying incubus!
χαίρομαι που το forum έχει συντονιστές με μέταλ και γκοθικ μουσικές προτιμήσεις!

Εχουν εκπαιδευτεί στο slam dance και αντέχουν


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 00:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ναι βρε Incubus απο gothic εννοώ. Βασικά ακούω αραιά και κάποια ακόμα απο ατμοσφαιρικό/gothic πέρα απο αυτά που ανέφερα, δηλαδή λίγο theatre of tragedy, paradise lost, katatonia, incubus succubus...και θα με ενδιέφερε να ακούσω προτάσεις.

Συναυλίες πάτε? Εγω πάντως τα περισσότερα φράγκα μου σε συναυλίες τα χαλάω. Ειδικα πέρισυ και το καλοκαίρι πήγα σε πολλές. Wasp, Saxon, Kreator, Slipknot, Megadeth,Iron Maiden, Black Sabbath, Rockwave τις 2 metal μερες με Slayer, Accept, Candlemass και την άλλη με Anthrax, Dio, Twisted Sister. Φέτος, από Σεπτέμβρη δηλαδή έχω πάει Nightwish, Nevermore και Candlemass/Destruction...και έπεται συνέχεια...


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy