ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 18:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
E den eimai flwros oute laikos :((( to nick sou einai apo tous project pitchfork?? sou pa akouw ta panta (exw akoma ta makria mallia mou kataloipo tou metallikou mou parelthontos xxixixiix).. flwros se kammia periptwsh mporw na dextw ton xaraktirismo anoixtomualos :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pitchfork
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 19:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pitchfork
quote:

E den eimai flwros oute laikos :((( to nick sou einai apo tous project pitchfork?? sou pa akouw ta panta (exw akoma ta makria mallia mou kataloipo tou metallikou mou parelthontos xxixixiix).. flwros se kammia periptwsh mporw na dextw ton xaraktirismo anoixtomualos :)




1. Δεν έχω ακούσει κανένα φλώρο να λέει ότι είναι φλώρος.
2. Το μακρύ μαλλί δεν λέει τίποτα - πόσοι λαικοί έχουν μακρύ μαλλί?
3. project pitchfork - ναι θεοί
4. Ξέρεις πόσους έχω ακούσει να λένε την κλασσική ατάκα: "Τι ακούς? Μέταλ? Θυμάμαι μικρός κι εγώ τα ίδια άκουγα αλλά τώρα έχω μεγαλώσει" Και όταν λες: " Τι άκουγες?" σου λέει "ε, διάφορα, ξέρεις, Iron Maiden... τέτοια"
5. Κάθεσαι ποτέ μόνος σπίτι και να βάζεις τέρμα τους Bathory των πρώτων τεσσάρων δίσκων ή τους Slayer και να σε βρίζει όλη η γειτονιά?

Even the heavens shall burn when we re gathered
now when the flames reach for the sky

DIES IRAEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 22:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
MMmmMMmM...ok oti peis ...
posoi laikoi pane se sunavlies ... wxraspeiroxaith , alt tc , smerna .. klp??
profanws den ta xereis kan auta ta groups :Ppp
Goustarw mousikh kai den katakrinw kanenan giati eimai oti na nai san atomo panta .. den vazw fragmous se tpt... mporei na paw ston xristodoulopoulo na kanw xavale na gelaw kai na pernaw kala den mporw na mizeriazw... Epishs genika eimai arketa xwmenos sta mousika drwmena kai kapoioi apo tous skulades einai polu pio authentika atoma apo kati black metallades pou vafontai kietsi epishs xerw atomo apo gnwsto black metal suggrotima pou tou stelnw mp3 zafeirh mela .. onomata den leme upolipseis den thigoume... sugnwmh an sou katestrepsa thn eidiliakh eikona me blackmetallades sta dash pou sfazoun parthenes kai kanoun orgiastikes teletes me thn panselino moxuauxauxuax
den poulaw mourh apla an exeis zhseis diafores katastaseis vlepeis telika oti oi monoi kollimenoi einai oi fanatismenoi metallades-gothades.Den eipa oti den akouw metal kai oti to metal einai malakia gia anwrima pitsirikia!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 22:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Bathory den maresoun mono to road to asa bay maresoun... six feet under vazw arketa syxna kai to mighty contract ton rotting christ mixixixi xonw kai sta kapakia kai kana skinny puppy na spaei h monotonia :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

shankara
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2003, 21:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους shankara
quote:
mporei na paw ston xristodoulopoulo na kanw xavale na gelaw kai na pernaw kala den mporw na mizeriazw

Δηλαδή όσοι δεν ακούμε σκυλάδικα μιζεριάζουμε......!!!!
quote:
flwros se kammia periptwsh mporw na dextw ton xaraktirismo anoixtomualos :)

και πάλι δεν σε καταλαβαίνω.το γεγονός ότι άλλαζες συνεχώς μουσικές προτιμήσεις δεν σημαίνει ότι είσαι και ανοιχτόμυαλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2003, 22:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Oxi den eipa tetio pragma oti einai mizeros opoios den akouei skuladika.Apla to oti phga xristodoulopoulo kai perasa kala px den shmainei oti tha paw na agorasw kai cd eleos gia xavale phga den tha epairna pote thn mousikh auth sta sovara opws kati metallades pou otan tyxei na einai se kana party kai paixei kana skyladiko mizeriazoun to oti mizeriazoun deixnei oti pairnoun thn mousikh auth sta sovara... E OXI

oso peri anoixtomialias shankara poso xronwn eisai?? giati kai gw sta 17 mou tetia elega...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pitchfork
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 19:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pitchfork
quote:

MMmmMMmM...ok oti peis ...
posoi laikoi pane se sunavlies ... wxraspeiroxaith , alt tc , smerna .. klp??
profanws den ta xereis kan auta ta groups :Ppp


Καλά συγνώμη. Το ότι δε ξέρω τα πατσαβουρογκρουπ που αναφέρεις σημαίνει ότι είναι άχρηστα τελείως. Εγώ ακούω μουσική εδώ και 17 χρόνια και έχω πάνω από 2.000 δίσκους και CD (μπορεί να μην είναι πάρα πολλά αλλά είναι όλα και θέμα χρημάτων). Άρα αν κάποιο group δεν το ξέρω θα πει ότι δεν αξίζει ή ότι ανήκει σε άλλο μουσικό είδος. Μήπως παίζουν σκυλάδικα? χα χα
quote:

Goustarw mousikh kai den katakrinw kanenan giati eimai oti na nai san atomo panta .. den vazw fragmous se tpt...


Μα δεν κατάλαβες. Ούτε εγώ κατακρίνω κανένα. Δεν έχω πρόβλημα με τους φλώρους ούτε θεωρώ ότι είναι κακό να είσαι φλώρος. Καθένας ότι γουστάρει κάνει. Μαγκιά σου.. Αλήθεια.
quote:

mporei na paw ston xristodoulopoulo na kanw xavale na gelaw kai na pernaw kala den mporw na mizeriazw...


Ναι βέβαια, άμα δεν χορεύεις τσιφτετέλια και ζειμπέκικα είσαι μίζερος. Είσαι out ρε παιδί μου, πως το λένε? Σωστός.
quote:

Epishs genika eimai arketa xwmenos sta mousika drwmena kai kapoioi apo tous skulades einai polu pio authentika atoma apo kati black metallades pou vafontai kietsi epishs xerw atomo apo gnwsto black metal suggrotima pou tou stelnw mp3 zafeirh mela .. onomata den leme upolipseis den thigoume... sugnwmh an sou katestrepsa thn eidiliakh eikona me blackmetallades sta dash pou sfazoun parthenes kai kanoun orgiastikes teletes me thn panselino moxuauxauxuax


Μα δεν αμφιβάλλω ότι υπάρχουν και άλλοι φλώροι στο κόσμο. Και μπορεί κάποιος φλώρος να παίζει σε black metal συγκρότημα. Δεν είναι κακό αυτό. Γιατί να μιζεριάζει? Συμφωνώ πάντως ότι δεν παίζει ρόλο το τι ακούς για το τι άτομο είσαι, μπορεί να ακούς black και να είσαι βλάκας τελείως κλπ. Αλλά αυτό είναι άσχετο με το θέμα μας.
quote:

den poulaw mourh apla an exeis zhseis diafores katastaseis vlepeis telika oti oi monoi kollimenoi einai oi fanatismenoi metallades-gothades.Den eipa oti den akouw metal kai oti to metal einai malakia gia anwrima pitsirikia!!


Αυτό σου έλειπε..…..
quote:

Bathory den maresoun mono to road to asa bay maresoun... six feet under vazw arketa syxna kai to mighty contract ton rotting christ mixixixi xonw kai sta kapakia kai kana skinny puppy na spaei h monotonia :)


Καλά, κατάλαβα, άσε
quote:

Oxi den eipa tetio pragma oti einai mizeros opoios den akouei skuladika.Apla to oti phga xristodoulopoulo kai perasa kala px den shmainei oti tha paw na agorasw kai cd eleos gia xavale phga den tha epairna pote thn mousikh auth sta sovara opws kati metallades pou otan tyxei na einai se kana party kai paixei kana skyladiko mizeriazoun to oti mizeriazoun deixnei oti pairnoun thn mousikh auth sta sovara... E OXI


Καλά όλοι το ίδιο λένε. Δεν είναι κακό όμως και CD να αγοράσεις κλπ. δεν υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να ντρέπεσαι.
quote:

oso peri anoixtomialias shankara poso xronwn eisai?? giati kai gw sta 17 mou tetia elega...


Αυτό που σου έλεγα ότι λένε όλοι, χα χα χα. Τώρα μεγάλωσες και ωρίμασες, χα χα χα

Even the heavens shall burn when we re gathered
now when the flames reach for the sky

DIES IRAE

Edited by - pitchfork on 21/07/2003 19:37:51

Edited by - pitchfork on 21/07/2003 19:38:48

Edited by - pitchfork on 21/07/2003 19:41:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

shankara
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 23:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους shankara
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αναφέρω ηλικία.Άλλωστε μπορεί να είμαι πορωμένος με το ΜΕΤΑL εδώ και πολλά χρόνια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αρνούμαι να ακούσω άλλα μουσικά είδη[αλλά να πρόκειται για σοβαρό είδος...}Αυτό ισχύει και για τους πιο πολλούς metalades.
Δεν είμαστε κολλημένοι ούτε το παίζουμε κακοί και μοχθηροί.
Μας θεωρώ πολύ ανοιχτόμυαλους, βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις.
Για να τελειώνω απλά θέλω να σου πω ότι δεν έχεις μόνο εσύ το προνόμιο να θεωρείσαι ανοιχτόμυαλος επειδή πέρασες από πολλές φάσεις.Κάποιοι που μπορεί να ακούνε δηλαδή όλα τα είδη του metal[power,black,death,progressive,heavy]δεν είναι ανοιχτόμυαλοι?
φίλε pitchfork καλά τα λες....
και εσύ φίλε terpandre δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις.
άλλωστε και εσύ συμφωνείς ότι το metal δεν είναι μουσική για ανώριμα πιτσιρίκια
Υ.Γ το θέμα των συναυλιών δεν σημαίνει τίποτα.και εγώ ξέρω παιδιά που έχουν πάει στους therion χωρίς να ξέρουν καν ποιοι είναι.τι σημαίνει, ότι είναι ψαγμένοι?
φιλικά shankara

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 23:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Maresei h logikh sou pitchfork... oti suggrotima den xeroume einai malakia xxaxaxaxaxa ... den eipa na xoreveis alla na kaneis xavale na ta koroideveis na gelas ... to oti xenerwneis me kati pou akous deixnei oti to pairneis sta sovara...
2000 cd eixa otan eimouna 18 mixixixixixii apo tote pairnw kammia 60 ara cd ton mhna promo apo etairies giati grafw kapou alla ta pio polla einai sapia... auta

ta skuladika einai san tis kwmodies pou tis vlepeis kai gelas e auta ta akous kai gelas... auta
telos pantwn

opws leei kai o shankara :Κάποιοι που μπορεί να ακούνε δηλαδή όλα τα είδη του -metal-
xaxaxaxaxaxaxa auto kai mono ta leei ola :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

shankara
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους shankara
Τι μας λες ρε φίλε τόσα πολλά cd έχεις?καλά,εσύ δεν είσαι απλά ψαγμένος είσαι εγκυκλοπαίδεια μουσικής...
Σε συμβουλεύω να ανοίξεις κανά δισκάδικο.Θα κλείσεις και το metropolis έτσι όπως πας χε χε χε!!
Πάντως μην αγχώνεσαι εσύ είσαι ο πιο ψαγμένος από όλους.Δεν σε αμφισβητεί κανείς.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 06:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Vasika mou eisai polu sumpathis shankara se paw :)(xestiks profanws xixiix)
apla ama akous gothic metal dokimase na akousei kai joy division , bauhaus , sisters of mercy , mission , siouxie and the banshees , all about eve
ama saresei to death dokimase na akouseis kai hatebreed , agnostic front , brujeria
ama saresei to progressive metal dokimase na akouseis kai king crimson , porcupine tree , genesis (ta palia) kai ennoeitai pink floyd
ama saresoun ta teleutaia ton ulver , arcturus dokimase na akouseis tpt apo portishead , massive attack . dj shadow kai genika skhnh tou bristol

profanws ta xereis auta ta group pou lew alla psaxta ligo isws telika na vreis pragmata pou se endiaferoun kai stoixeia pou exoun daneistei ta group pou akous :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 08:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
Egw akouw apo death metal mexri zafeirh mela exw provlhma?? mikros (twra eimai 21) eimouna porwmenos ... eixa gnwrisei tous dimmu borgir.. nevermore .. lacuna coil kai genika xerw diafora atoma apo rotting christ klp meta to gyrisa sto gothic etrexa se live mission in succkubus christian death.. meta electro industrial.. vnv nation wumpscut klp perasa se mia fash ellhnikou punk xenou punk hardcore ... villa amalias .. agnostic front kai tetia .. kai twra akouw ta panta....
exw provlhma giatre??? mhpws ths perasa PARA polu entona ths faseis mou kai twra eimai xalaros??
xaraktiristiko paradeigma ths anwmalias mou ... phga live deus ex machina sto an kai thn epomenh mera xristodoulopoulo kai angela...
(alla exakolouthw na akouw ta panta)

Δεν είναι οτι ακούς ή άκουγες τόσα διαφορετικά είδη μουσικής...
Είναι κατά πόσο μίλησαν μέσα σου, ή πόσο τα άφησες να μιλήσουν...
Μουσική δεν είναι νότες και στίχοι.
Υπάρχει ολόκληρη ιστορία πίσω απο κάθε μουσικό είδος και στα 21 σου χρόνια φίλε terpandre, δε πιστεύω οτι πρόλαβες να εμβαθύνεις σε ό,τι άκουγες.
'
'
quote:
το γεγονός ότι άλλαζες συνεχώς μουσικές προτιμήσεις δεν σημαίνει ότι είσαι και ανοιχτόμυαλος.

ακριβώς, μπορεί να είναι ένδειξη αστάθιας.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZeroOne
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 13:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZeroOne
Geia sas paidia.Thelo ti gnomi sas gia ena siggrotima pou exei poli ma poooooli megali sxesi me apokrifismo ktl.Tous TOOL.Prin 4 xronia protopira Cd tous kai apo tote paizoun kathe mera sto cd player.
Tora apo alla siggrotimat Opeth (gamane osoi pigan kai sto live kseroun) My Dying Bride (asxoliasto) Nile (oi tipoi milame katexou oli tin aigiptiaki philosophia.Opoios akou death kai den tous exei parei xampari xanei). NEVERMORE (isos ap ta kallitera siggrotimata) kai o katalogos sinexizetai.
Pantos thelo na akouso gnomes gia TOOL

ZeroΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pitchfork
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 16:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pitchfork
quote:

Vasika mou eisai polu sumpathis shankara se paw :)(xestiks profanws xixiix)
apla ama akous gothic metal dokimase na akousei kai joy division , bauhaus , sisters of mercy , mission , siouxie and the banshees , all about eve
ama saresei to death dokimase na akouseis kai hatebreed , agnostic front , brujeria
ama saresei to progressive metal dokimase na akouseis kai king crimson , porcupine tree , genesis (ta palia) kai ennoeitai pink floyd
ama saresoun ta teleutaia ton ulver , arcturus dokimase na akouseis tpt apo portishead , massive attack . dj shadow kai genika skhnh tou bristol

profanws ta xereis auta ta group pou lew alla psaxta ligo isws telika na vreis pragmata pou se endiaferoun kai stoixeia pou exoun daneistei ta group pou akous :)



Να σου πω ρε μεγάλε, έχεις καταντήσει γελοίος, το έχεις καταλάβει?
Δηλαδή άμα ήσουν ο γιος του Βαγγέλη που έχει το Rock city τι θα μας έλεγες? Τι σημασία έχει το πόσα CD έχει ο καθένας?
Το μόνο που δείχνει είναι ότι έχεις και φράγκα, κάτι που δικαιολογεί απόλυτα το να είσαι φλώρος και λαϊκός.
Αφού δεν έχεις ούτε καν τα κότσια να παραδεχθείς ότι σου αρέσουν τα σκυλάδικα και να πεις "έτσι είμαι και όποιος γουστάρει", είναι δυνατόν να θεωρείς τον εαυτό σου σοβαρό άτομο? Και μάλιστα μεταλλά?
Και αντί αυτού, μόλις είδες ότι πάνε να σε κράξουν κι άλλοι, άρχισες το γλύψιμο.
Και κάθεσαι εδώ και αραδιάζεις ένα σωρό group, για ποιο λόγο?
Για να μας πεις ότι ξέρεις τους Sisters of Mercy?
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ, ΕΛΕΟΣ
Όσο για την γνώμη μου στην μουσική, ναι έτσι είναι. Ότι δεν ξέρω ή είναι πατσαβούρα ή ανήκει σε άλλο είδος μουσικής.
Είναι δυνατόν να το αμφισβητήσει κάποιος αυτό? Αφου ασχολούμαι με το είδος τόσα χρόνια, τι λες τώρα? Είσαι καλά?


Even the heavens shall burn when we re gathered
now when the flames reach for the sky

DIES IRAEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 19:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
LOL esy arxises na les posa cd exeis kai posa xronia asxoleisai me thn mousikh...

Ότι δεν ξέρω ή είναι πατσαβούρα ή ανήκει σε άλλο είδος μουσικής.
ela re metallopatera... arxwn ths mousikhs...LOL
nai siga mhn eimai kai o gios tou velgou mxixiiaxixaixaixia
ok whatever den thelw na epektathw . profanws katalaves poso gelios eisai :)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 15:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
Το METAL για εμένα είναι τρόπος ζωής! Μπορεί να με ταξιδέψει σε άλλους κόσμους όπως μπορεί να με προσγειώσει στην σκληρή πραγματικότητα, μπορεί να με κάνει να ονειρευτώ αλλά και να προβληματιστώ, μπορεί να με ανεβάσει ψυχολογικά όπως μπορεί να με ρίξει! Πολλές φορές μάλιστα βάζω κάποια τραγούδια που ξέρω πως θα με κάνουν να μελαγχολήσω αλλά στην ουσία είναι μια γλυκιά μελαγχολία που τις περισσότερες φορές με εξιλεώνει! Παρόλ 'αυτά ακούω και πολλά άλλα είδη μουσικής αναλόγως τη διάθεση. Αυτό που δεν μπορώ να ακούσω είναι ελληνικά, ακόμα και ελληνικό rock να είναι (εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις). Κάποια από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι οι Anathema, Nevermore, Crimson Glory, The Gathering, Lacuna Coil, Kamelot, Antimatter, Dream Theater, Heir Apparent, Cradle Of Filth... και από παλιότερα συγκροτήματα Rainbow, Pink Floyd, Simon & Garfunkel, Jethro Tull, Rush, Bob Dylan, Led Zeppelin και πάρα πολλά άλλα.

You can find all you need in your mind...if you take the timeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2003, 23:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios
LOUKETO...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 00:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Αγαπητέ Helios,το άλλο θέμα δεν κλειδώθηκε από κακή πρόθεση!
Απλώς προϋπήρχε ένα ΙΔΙΟ.Αν είχες κάνει μια "Αναζήτηση" θα το είχες βρει και μόνος σου.Αν κάνεις τον κόπο μάλιστα να διαβάσεις το θέμα από την αρχή,θα δεις ότι είχε ανοχτεί το Forum "Απόψεις-Προτάσεις" και ύστερα μεταφέρθηκε εδω!
Μην ανησυχείς,αυτό το θέμα δεν κινδυνεύει! (Προς το παρόν τουλάχιστον!)
Να εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 00:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Εχω ανοιξει ενα θεμα με τιτλο : Η γνωμ σας για το metal.Οποιος/οποια θελει απαντα κι εκει.
Κανεις που να γουσταρει AFTER FOREVER,THERION & HAGGARD ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 00:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Και μολις ειδα οτι το θεμα μου "κλειδωθηκε".Κριμα,γιατι ειχα θεσει θεμα κατηγοριων προς το metal απο ασχετους και μη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 01:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΙΛΑΡΑΚΟ MASDIVAL!!!
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΘΙΞΕΣ
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΩΡΟ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΤΟ HEAVY METAL.(ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΛΕΞΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑ)
ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΙΓΟ EPIC(SYMPHONIC METAL)
ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ!!! ΣΠΑΝΙΩΣ ΩΣΤΟΣΟ,ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η
ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ??


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 01:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Να σου πω...ψαχνω καθημερινα το θεμα γιατι θελω η μουσικη που ακουω να ξερω και τι αντικτυπο εχει.Περι metal & σατανισμου.Η αληθεια βρισκεται καπου στη μεση (ως συνηθως).Ατομα που δηλωνουν σατανιστες (ετσι δηλωνουν,επαναλαμβανω) και ειναι μελη metal συγκροτηματων δεν μπορει να γινουν η αφορμη για να ενοχοποιηθει το metal.Γιατι αν το παρουμε ετσι,αν καταγραφαμε ολους τους σατανιστες και βλεπαμε τι ακουνε,οι περισσοτεροι θα ειχαν ακουσματα ΕΞΩ απο το metal.Απλα οι σατανιστες που τυγχανει να ακουνε και metal ειναι κατ'εμε οι "λαικοι" σατανιστες (και οι λιγοτερο επικινδυνοι).Που να δεις κατι αλλους που ακουνε αλλα ειδη μουσικης (πιο "εκλεπτυσμενα") με πανακριβα κοστουμια και λιμουζινες και κατεχουν υψηλες θεσεις ! Αυτοι ειναι οι ελιτίστες σατανιστες (και οι πιο επικινδυνοι βεβαιως) γιατι δεν τραβουν την προσοχη.
Οσο για αλλοιωση του χαρακτηρα...Ακουω metal αρκετα χρονια (δεν αναφερω πόσα για να μη φανει οτι κανω τον "εμπειρο") και σε διαβεβαιω οτι εξακολουθω να πιστευω στη θρησκεια μου (χριστιανος),δεν ειμαι διολου επιθετικο ατομο (το αντιθετο).Και να ξερεις οτι οι φιλοι που ακουνε metal ειναι απο τα καλυτερα παιδια.Μην κοιτας στις συναυλιες που φαινομαστε αγριοι και χοροπηδαμε.Μετα τη συναυλια.... συνερχομαστε (χαχα) και γινομαστε παλι "κανονικοι" ανθρωποι.Ουτε ναρκωτικα παιρνω,ουτε φυλακη εχω κανει (βλεπε:μεταλλας=πρεζακιας και παρανομος-αστεια πραγματα).
Ειναι μια μουσικη οπως ολες οι αλλες.Απλα μερικοι εκμεταλλευτηκαν την ατιθαση φυση της μουσικης για να περασουν καποια ανίερα απωθημενα και μηνυματα.Αυτα.... (προς το παρον) !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 01:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless
quote:
Μετα τη συναυλια.... συνερχομαστε (χαχα) και γινομαστε παλι "κανονικοι" ανθρωποι.

ΑΧ, ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΕΤΣΙ!
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΙΤ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΕ-ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΟ-

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 01:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Μολις συνειδητοποιησα οτι εγινα μελος 1ης βαθμιδας.Παιρνω καποιο δωρο; (κανεναν αποχυμωτη,μιξερ...ξερω γω ΄);

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jander_Sunstar
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 07:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jander_Sunstar  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Jander_Sunstar  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Jander_Sunstar
Xmmmm... Mporw na pw oti h pleopshfia akouei metal...

Apo merous mou, agaphmena groups:


RAGE(Oxi Against The Machine), Dark Tranquility, Death, Metallica, King Diamond, Mercyul Fate, Type-0-Negative, Blackmore's Night (an mporei na xarakthristei metal), kata genikh omologia palia rock skhnh, Ellhnikh rock, kai kata kurio logo Death/Doom/Power kai Atmosfairikh/Goth/Electronica.

Is this happening? Is this fantasy?
All my dreams coming true... all because of you
I can't believe its true...all because of you...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 01:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
ΦΙΛΕ MASVIDAL, ΕΥΓΕ !!! ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΓΚΡΟΥΠ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΪΚΑ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΩΡΙΣΩ ΤΟΥΣ ΥΨΙΣΤΟΥΣ THERION. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ IRON MAIDEN ΠΟΥ ΜΕ ΓΟΝΑΤΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ.
ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΕ Η ΙΔΕΑ ΕΝΟΣ METAL ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ESOTERICA ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 13:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
quote:

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΩΡΙΣΩ ΤΟΥΣ ΥΨΙΣΤΟΥΣ THERION.

Και να σκεφτεις οτι στο METAL HAMMER δεν τους συμπεριελαβαν ουτε στα 100 καλυτερα συγκροτηματα του metal.Κατάντια....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

shankara
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 16:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους shankara
μόλις χθες έπεσε στα χέρια μου το καiνούριο album των maiden.Εξαιρετικό θα έλεγα.Μία κλάση πάνω από το πολύ μέτριο brave new world.Έχει κάποια φοβερά κομμάτια όπως το ομώνυμο,το paSchendale και το motsegur αλλά και κάποιες πατάτες τύπου wildest dreams και new frontier.επίσης και το kαινούριο dimmu borgir μου φάνηκε ανώτερο από το puritanical..
άντε έρχονται και οι Αmorphis...ax!!πάλι θα μου φύγουν όλα τα λεφτά.......!!
Άκουσε κανείς το καινούριο nevermore?λέει τίποτα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 18:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche

Queensryche

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 01:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ NEVERMORE: ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ,ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΟ METAL.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy