ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 04:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR
ε αφού ακούς slipknot τότε είσαι σατανιστήςόπως είμαι και εγώ και όποιος ακούει slipknot!lol[URL=http://imageshack.us][/URL]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 04:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ που ακούω gothic είμαι για την πυρά ή όχι?
Τι προβλέπει ο νόμος?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 10:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
incubus οι περισοτερες γκοθουδες ντυνονται σαν μεσαιονικες μαγισσες οποτε,, στην πυρα!!!!!!! εσυ αν μπορεις να περασεις απαρατηρητος...
παντος μη βγεις να το φωναξεις εξω απο εκκλησια!!!


demonlord--> οι μασκες που προκαλλουν τον τρομο και καλα!!! κατατρομαξα!!!
αν και... δεν ξκερω, αυτη με τα sticks δεινει την αισθηση οτι εχουν χωθει απο μεσα... στο κεφαλι!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 13:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
incubus οι περισοτερες γκοθουδες ντυνονται σαν μεσαιονικες μαγισσες οποτε,, στην πυρα!!!!!!!

Ναι αλλά πολλές είναι ωραίες...

quote:
εσυ αν μπορεις να περασεις απαρατηρητος...
παντος μη βγεις να το φωναξεις εξω απο εκκλησια!!!

Στη δουλειά μου είμαι κύριος και δεν δίνω δικαιώματα σε κανένα.
Πέρα από τη δουλειά είμαι όπως γουστάρω οπότε αν με δεί κανένας παπάς και δυσανασχετήσει, πρόβλημα του!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2005, 22:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
στους maiden θυμαμε ειδα πολλες, οι μισες ηταν λακουβες [αφου στις μπλουζες τους επρεπε να γραφει "δεν περπαταμε, κυλαμε!"]
κι οι αλλες μισες ηταν θεες!
ψηλες, μακρι ισιο καταμαυρο μαλλι..., να μην μπουμε και σε πιο πικαντικες λεπτομεριες!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2005, 23:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
στους maiden θυμαμε ειδα πολλες, οι μισες ηταν λακουβες [αφου στις μπλουζες τους επρεπε να γραφει "δεν περπαταμε, κυλαμε!"]
κι οι αλλες μισες ηταν θεες!
ψηλες, μακρι ισιο καταμαυρο μαλλι..., να μην μπουμε και σε πιο πικαντικες λεπτομεριες!!!

Αντί για "λακούβες" λέγε "πέρκες".
Είναι πιο εύηχο και σημαίνει το ίδιο!

Όσο για τις θεές και τις ωραίες, ξέρω.....
Κι έχω καεί σε βαθμό τσουρουφλίσματος από μερικές!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 10:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
περκες. καλο. και μισω και τα ψαρια...

quote:
οπότε αν με δεί κανένας παπάς και δυσανασχετήσει, πρόβλημα του!

ακομα δεν μπορω να πιστεψω πως μικρος οταν εβλεπα παπα του φιλαγα το χερι.... να του το κοψω επρεπε!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 11:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ας μην το αναγάγουμε πάντως σε θρησκευτικό επίπεδο, φίλε μου, γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα και θα μας "κράξουν"!
Το θέμα είναι οτι πολλές φορές η απόρριψη κι η επίκριση για κάποιον που ακούει ένα τέτοιο είδος μουσικής είναι ενοχλητική.
Άλλοι σε νομίζουν Σατανιστή, άλλοι μανιοκαταθλιπτικό, άλλοι με τάσεις αυτοκτονίας, άλλοι σε κοιτάνε με μισό μάτι.
Αυτό δε μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται στην Ελλάδα ενώ σε άλλες χώρες πχ Αγγλία, Γερμανία τα άτομα αυτά δεν δέχονται τόσα σχόλια.

Υ.Γ. Κι εγώ μισώ τα ψάρια!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 11:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Αυτό δε μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται στην Ελλάδα ενώ σε άλλες χώρες πχ Αγγλία, Γερμανία τα άτομα αυτά δεν δέχονται τόσα σχόλια.

Γιατί καλώς ή κακώς ό,τι έπαιζε στην Αγγλία πριν από 30 χρόνια παίζει στην Ελλάδα σήμερα(είμαστε λίγο πίσω σε κάποια πράγματα).
Ωστόσο, δεν το βρίσκω απαραίτητα κακό αυτό, μιας και οι υπερπροδευτικοί Άγγλοι βλέπουμε που έχουν καταντήσει.

ΥΓ1.Κι εγώ μισώ τα ψάρια

ΥΓ2.www.kraftwerk.com Δεν είναι μέταλ αλλά σπέρνει...



for a fistful of
dollars.............

Edited by - DAGON on 17/08/2005 11:33:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 11:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Έ, καλά κι εσύ, βρέ!
Όχι και 30 χρόνια, κόψε κάτι!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 12:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Kαλά, 29. Να το αφήσω?

quote:
Το θέμα είναι οτι πολλές φορές η απόρριψη κι η επίκριση για κάποιον που ακούει ένα τέτοιο είδος μουσικής είναι ενοχλητική.
Άλλοι σε νομίζουν Σατανιστή, άλλοι μανιοκαταθλιπτικό, άλλοι με τάσεις αυτοκτονίας, άλλοι σε κοιτάνε με μισό μάτι.

Αυτό είναι γεγονός.
Αφού το συγκεκριμένο ντύσιμο και η εμφάνιση γενικότερα αποτελεί μειοψηφία.
Ας μην είμαστε απόλυτοι όμως φίλε μου.
Γιατί υπάρχει και η άλλη πλευρά των σκληροπυρινικών μεταλλοπατέρων που άμα δουν άνθρωπο με κοντο μαλλί αρχίζουν "ο τρέντης, ο σκυλας κλπ".
Αυτοί οι διαχωρισμοί βέβαια δεν υφίστανται για μένα πια(τους θεωρώ ανούσιους, άσκοπους έως και ηλίθιους) τους βίωσα όμως παλιότερα και τα ξέρω από πρώτο χέρι.
Η μουσική και κυρίως Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ δεν αποτελούν παράγοντα για να κρίνεις κάποιον.



for a fistful of
dollars.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 13:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ούτε 29!
Κόψε, κόψε!
Οι χαρακτηρισμοί κι από τις 2 πλευρές είναι άσχημοι και το μόνο στο οποίο αποσκοπούν είναι να μειώνουν οι μέν τους δέ και πολλές φορές γίνεται ανούσιο.
Το να κρίνεις τον άλλον από την εμφάνιση σίγουρα είναι χαζό και μου θυμίζει εποχές του Γυμνασίου!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 23:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Το να κρίνεις τον άλλον από την εμφάνιση σίγουρα είναι χαζό και μου θυμίζει εποχές του Γυμνασίου!

Βάλε κάτι, βάλε!
Δημοτικού μην σου πω!
Απλά μερικοί άνθρωποι μένουν κολλημένοι σε κάποιες συγκεκριμένες(νεαρές) ηλικίες.
Τεσπά...

quote:
Όσο για τις θεές και τις ωραίες, ξέρω.....
Κι έχω καεί σε βαθμό τσουρουφλίσματος από μερικές!

Πάντως σε αυτό θα συμφωνησω Α Π Ο Λ Υ Τ Α
καθότι ομοιπαθής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 00:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρήκαμε ένα κοινό σημείο, φίλε μου!
Τις ωραίες υπάρξεις!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 16:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
well said!!!

παντως πλακα πλακα πηγα σημερα στα metropolis για ενα cd και ηταν κατι τυποι απλυτοι με μακρια μαλλια στον τομεα του μεταλ, και μιλουσαν αργα και βαρια λες και εχαν καπνισει μισο στρεμα, και καθονταν μπροστα στα ραφια κοιτοντας δισκους χωρις να διαλεγουν κατι, και χωρις να κανουν στη μπαντα να περασει και κανενας ενδοιαφερομενος. αμα θελουμε ολως ειμαστε και πολυ λεχριτες. νομιζουμε οτι επειδη ακουμε μεταλ ειμαστε εμεις και κανενας αλλος.

ομως εχω την εξης απορια [μου τυχαινει σε σχεδον ολα τα παρτυ]: ακουμε τρεντουλιες [ναι, θα τα αποκαλεσω ετσι γιατι εχουν αρχισει να μου τη δινουν] και βλεπουμε μερικες ψωνισμενες να λικνιζουν τα αχαρα κορμια τους στη φωνη καποιου αταλαντου. μολις παει καποιος δικος μας να κανει μια παραγγελια, κανουν ολοι στην ακρη και μας κοιτανε, βριζουν, γελανε, προσποιουνται οτι κανουν headbanging και [το χειροτερο] κοβουν το τραγουδι πανω στη σολια! φταιω εγω να πιασω μερικους τρεντουλες και να βαψω τους τοιχους με το αιμα τους.

μια ζωη εμεις δεν λεμε ποτε τιποτα σε αυτους. αυτοι για τη λενε σε 'μας;;; και μετα σου λενε "δηλαδη εσυ τωρα εισαι σκληρος";;;
εγω δεν πειραζω μυγα και το οτι ακουω μεταλ δεν εχει σχεση....
αλλα οταν βρισκομαι σε αμυνα ............

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulfly

Edited by - crucifire on 18/08/2005 16:47:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 17:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μα, κι εγώ ακούω gothic αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι.
Κι εξάλλου, πάρτο κι αλλιώς.
Δεν σκέφτονται όλοι οι άνθρωποι το ίδιο με εμάς.
Κι αυτό είναι η αιτία πολλών παρεξηγήσεων.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 09:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δεν σκέφτονται όλοι οι άνθρωποι το ίδιο με εμάς.
Κι αυτό είναι η αιτία πολλών παρεξηγήσεων

σε αυτο συμφωνω. το ερωτημα ειναι τι μπορω και τι δικαιουμε να κανω εγω [ο χ, ψ, ω, μεταλας] για να σταματησει αυτο, τουλαχιστον στο αμεσο φιλικο μου περιβαλλον.... ακουν τα τραγουδια που παιζω και λενε "παλι μεταλ γραφεις;"

γιατι πρεπει μια ζωη να χωριζετε ο κοσμος σε αυτους που ακουν μουσικη και σε αυτους που ακουν μεταλ;;; γιατι εμεις ειμαστε οι περιθωριακοι δηλαδη;;;

καταλαβες νομιζω τι εννοω.

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 11:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
γιατι πρεπει μια ζωη να χωριζετε ο κοσμος σε αυτους που ακουν μουσικη και σε αυτους που ακουν μεταλ

Έλα ντε.


quote:
γιατι εμεις ειμαστε οι περιθωριακοι δηλαδη

Ίσως θα πρέπει να σταματήσεις κι εσύ ο ίδιος να νοιάζεσαι για το αν αυτό που ακους είναι περιθωριακό.
Με άλλα μουσικά είδη πέραν του μέταλ ασχολείσαι?

Edited by - DAGON on 20/08/2005 11:29:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 13:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
crucifire, όσο νομίζεις εσύ οτι αυτό που ακούς είναι περιθωριακό, τόσο θα ακούς αυτό τον χαρτακτηρισμό κι από τους άλλους...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 11:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
εγω εννοειται πως δεν το πιστευω... ολλοι οι μη-metalers ομως το πιστευουν!


ναι, dagon, ασχολουμε με παρα πολλα ειδη μουσικης και με ορισμενους [δυο, τρεις] ελληνες ποιοτικους καλλιτεχνες [ας μην αναφερω ονοματα]

αλλα την πρωτη θεση σε εμενα κατεχει η μεταλ. ειναι το ειδος της μουσικης που αμεσως μου φτιαχνει το κεφι, και η προτημηση που πρεπει να υπερασπιστω περισσοτερο, μιας και ειναι η μονη για την οποια με κατακρινουν στο περιβαλλον μου...
οπως καταλαβαινεις, οσο πιο πολυ μου τη λενε, τοσο περισσοτερο εγω ακουω και γραφω μεταλ....

οπως και οταν ακουσα την ιστορια με τους slipknot, το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ακουσω ολα τα cd των slipknot μονοκοπανια....

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 16:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εντάξει, κι εμένα κατακρίνουν τη gothic αλλά την ακούω επειδή τη γουστάρω.
Με εκφράζει τόσα χρόνια και τη γουστάρω.
Άσχετο αλλά έχει ακούσει κανείς σας ποτέ Theatres Des Vampires?
Είναι gothic-vampyric metal.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 18:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
δεν εχε τυχει. μπορεις να μου πεις κανα καλο αλμπουμ τους για να τους τσεκαρω εν καιρω;;

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 18:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!
Τα πάντα!
Αν θέλεις πές μου να σου στείλω στο e-mail σου προτεινόμενα τραγούδια ή προτεινόμενα albums.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 22:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
please do!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 01:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

well said!!!

ομως εχω την εξης απορια [μου τυχαινει σε σχεδον ολα τα παρτυ]: ακουμε τρεντουλιες [ναι, θα τα αποκαλεσω ετσι γιατι εχουν αρχισει να μου τη δινουν] και βλεπουμε μερικες ψωνισμενες να λικνιζουν τα αχαρα κορμια τους στη φωνη καποιου αταλαντου. μολις παει καποιος δικος μας να κανει μια παραγγελια, κανουν ολοι στην ακρη και μας κοιτανε, βριζουν, γελανε, προσποιουνται οτι κανουν headbanging και [το χειροτερο] κοβουν το τραγουδι πανω στη σολια! φταιω εγω να πιασω μερικους τρεντουλες και να βαψω τους τοιχους με το αιμα τους.

μια ζωη εμεις δεν λεμε ποτε τιποτα σε αυτους. αυτοι για τη λενε σε 'μας;;; και μετα σου λενε "δηλαδη εσυ τωρα εισαι σκληρος";;;
εγω δεν πειραζω μυγα και το οτι ακουω μεταλ δεν εχει σχεση....
αλλα οταν βρισκομαι σε αμυνα ............

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulfly

Edited by - crucifire on 18/08/2005 16:47:56


ΘΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΩ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ...
ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ - ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ- ΑΠΟ STYLING DEN PAIZONTAI OI ANTHRWPOI.

Πάντως επειδή πήγα στη συναυλια των RAMMSTEIN στο BIRMIGHAM έχω να πω ότι είτε αρέσει το συγκρότημα σε καποιον είτε όχι η συναυλια τους είναι μια συγκλονιστικη εμπειρία που δεν περιγράφεται. Όποιος έχει τη δυνατότητα να πάει να τους δει να ΠΑΕΙ. Δεν νομίζω ότι έχουν συγκριση στα live είναι μοναδικοί.

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 01:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Πάντως επειδή πήγα στη συναυλια των RAMMSTEIN στο BIRMIGHAM έχω να πω ότι είτε αρέσει το συγκρότημα σε καποιον είτε όχι η συναυλια τους είναι μια συγκλονιστικη εμπειρία που δεν περιγράφεται.

Πρόσφατα άκουσα και μία απίστευτη διασκευή που έχουν κάνει στο "the model" των Kraftwerk.

Τον χειμώνα που πέρασε είχα και εγώ μία ενδιαφέρουσα συναυλιακή εμπειρία. Αναφέρομαι στους sunno))) για όποιον τους γνωρίζει. Ο κόσμος ήταν βέβαια λίγος, αλλά πραγματικά δεν νομίζω ότι αυτό είναι στα κατά της συναυλίας.Χεχε...Λίγοι και καλοί.

Εν αναμονή για NILE...


Edited by - DAGON on 24/08/2005 01:33:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 03:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

quote:
Πάντως επειδή πήγα στη συναυλια των RAMMSTEIN στο BIRMIGHAM έχω να πω ότι είτε αρέσει το συγκρότημα σε καποιον είτε όχι η συναυλια τους είναι μια συγκλονιστικη εμπειρία που δεν περιγράφεται.

Πρόσφατα άκουσα και μία απίστευτη διασκευή που έχουν κάνει στο "the model" των Kraftwerk.

Τον χειμώνα που πέρασε είχα και εγώ μία ενδιαφέρουσα συναυλιακή εμπειρία. Αναφέρομαι στους sunno))) για όποιον τους γνωρίζει. Ο κόσμος ήταν βέβαια λίγος, αλλά πραγματικά δεν νομίζω ότι αυτό είναι στα κατά της συναυλίας.Χεχε...Λίγοι και καλοί.

Εν αναμονή για NILE...


Edited by - DAGON on 24/08/2005 01:33:43



ΧΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ!!! ΧΕ. ΧΕ . ΧΕ . ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ..


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lilith N.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2005, 23:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lilith N.  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Lilith N.
ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΠΟΥ ΟΙ ΤΡΕΝΤΙΔΕΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΜΕΤΑΛ, ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΦΡΥΚΙΑ!!
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙ ΒΑΜΠΙΡ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΖΟΜΠΙ!
Ε ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!
ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΤΙ ΦΟΡΑΩ!
(ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΩ ΑΛΛΑ, ΠΙΣΩ ΑΠ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 00:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Lilith N., δεν είναι το θέμα ποιός θα βρίσει ποιόν για κόντρα επειδή ακούει κάποιο συγκεκριμένο είδος μουσικής.
Είσαι σε μία ηλικία που μπορεί να θέλεις να πειραματίζεσαι, ακόμα και στη μουσική.
Είσαι σίγουρη οτι το συγκεκριμένο είδος μουσικής σε αντιπροσωπεύει?
Σε εκφράζει?
Σου αρέσει?
Αν ναί, δεν θα σε αφορούν τα σχόλια των άλλων.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 11:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΤΙ ΣΥΜΤΩΣΗ!ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΚΑΤΕΒΑΖΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ THEATRES DES VAMPIRES!ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟΙ...ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΑΝ ΠΑΙΖΑΝΕ ΜΟΝΟ ΓΚΟΘΙΚ...ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΤΟ LILITH MATER,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ.ΕΠΙΣΗΣ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ 2004 ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΕΞΩΦΥΛΟ!
ΕΓΩ ΑΚΟΥ ΚΥΡΙΟΣ ΓΚΟΤΗΙΚ,ΛΙΓΟ ΜΛΑΚ ΜΕΤΑΛ,ΚΛΑΣΙΚΗ ΚΑΙ ΚΕΛΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ.Τ
ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ,ΤΟ ΣΤΥΛ ΜΟΥ ΣΑΝ ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΟΥ ΜΕΕΣΑΙΩΝΑ(ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΡΓΑΣΙΑ)ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕΝΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΥΜΗΖΕΙ ΜΕΣΑΙΩΝΑ!ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΔΑΙΧΩΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΑΝΟΥΣ!..........
ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ,Μ'ΑΡΕΣΕΙ!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ,ΑΠΛΑ ΓΕΛΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΡΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΩΛΕΙ ΙΔΗΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy