ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 22:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Καλησπέρα
πιο πάνω κάνατε λόγο για σκανδιναβία...
ΟΝΤΩΣ,ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...
απο που να αρχήσεις και που να τελειώσεις...
ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ.

μήπως γνωρίζει κανείς τι κάνει ο vikernes?

οι dark throne ετοιμάζουν καινούριο δίσκο...αυτο είναι είδηση!
πολυ στη δουλεία το ρίξαν τελευτέα.


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 01:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
"Δεν μου καίγεται καρφάκι που το Death τα χώνει στην θρησκεία.... Πρότεινα την απομώνωση των φωνητικών απλά γιατί δεν βγάζω νόημα από τις "βοθροφωνές¨...."

Με συγχωρείς φίλε, παρερμήνευσα.

"μήπως γνωρίζει κανείς τι κάνει ο vikernes?

οι dark throne ετοιμάζουν καινούριο δίσκο...αυτο είναι είδηση!
πολυ στη δουλεία το ρίξαν τελευτέα."

Απ'όσο ξέρω, ο Vikernes, βλέπει ακόμα τον κόσμο πίσω απο τα σίδερα και δηλώνει μετανοιωμένος τόσο για τη μουσική που έβγαλε, όσο και για το "σατανικό" image του. Τελευταία, το 'ριξε στη συγγραφή βιβλίων.
Δεν με νοιάζει αν ο τύπος μετάνοιωσε για τη μουσική του, η αλήθεια είναι οτι είναι εκπληκτική, άψογος συνδυασμός πρωτόγονης καφρίλας και ατμόσφαιρας, ενώ διακρίνεται σε αυτήν μια πρωτοτυπία ανάμεσα σε άλλα Black συγκροτήματα.
Οι DARKTHRONE "τέλειωσαν" κατά τη γνώμη μου στο TOTAL DEATH. Κορυφαία άλμπουμ τους (κατά τη γνώμη μου πάντα) τα SOULSIDE JOURNEY και UNDER A FUNERAL MOON. Ο απόλυτος χειμώνας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 21:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Φίλε Ν666

τα ξέρω αυτα που λές για τον vikernes.
εννοούσα αν θα βγεί κ.λπ
τέλος πάντων.

οι dark throne στο total death έκλησαν ένα κύκλο και άνοιξαν νέο...
η μουσική τους αντι να θυμήζει χειμώνα,μυρίζει χώμα απο το πιο σάπιο νεκροταφίο...
και το transilvanian hunger είναι έπος...

την άποψη που έχεις για τους dark throne,εγω την έχω για τους mayhem.
εως το de mystery...βασικα,μου την σπάει ο maniac.

μιας και μιλάμε για black,ξέρει κανεις λεπτομέρειες για το ταξίδι που έκανε η black metal mafia στα καρπάθια με κάποιους έλληνες?


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 21:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Φίλε Nossoforos, νομίζω οτι ο Vikernes θα αργήσει πολύ ακόμα να βγεί απο τη φυλακή.
"Τransilvanian Hunger"...Τι είπες τώρα! Το άλμπουμ είναι σκέτη χιονοθύελλα!
Να σου πώ την αμαρτία μου, οι Mayhem δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 22:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666

«ALONE IN THE FOREST OF SHADOWS
WITHOUT ONE PATH TO GO
I WAS LEFT ALONE
AT THE PATH OF MY FATE
STRUGGLING AGAINST THE WIND
WALKING THROUGH DEEPEST SNOW
A SILENT VOICE IN YOUR HEAD
THEREFORE YOU MUST DIE!»
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 23:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Kerry King, εννοειται ότι θέλω. Σ'ευχαριστώ. Θα σου στειλω mail στην διευθυνση που εχεις στο προφιλ σου. Και μια και μιλαμε για Dead Can Dance, η συναυλια που ηταν για Σαββατο με This Mortal Coil ακυρωθηκε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 00:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Ntavelis666 μόλις "κατέβασα" και ακούω το (N)UTOPIA των Graveworm.... K-O-Λ-Α-Σ-Η !!!!!!!!!!!!!!!

Οι τύποι έιναι όντως ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ !!!!

Περιμένω με αγωνία να μου κατέβουν και τα "As The Angels Reach The Beauty", "Engraved In Black", "Scourge Of Malice" και "When Daylights Gone".... Βρήκα την απόλυτη πώρωση για τους επόμενους μήνες !!!!

Να'σαι πάντα καλά φίλε μου και να μας ανοίγεις τα μάτια (και τ'αυτιά)

Φίλη Brie Boy δεν είχα ιδέα ότι έρχονταν οι This Mortal Coil. Βασικά δεν πίστευα ότι υπάρχουν ακόμα.... Καλά τι μου θύμισες τώρα.... Τέλη της δεκαετίας του 80, τα πρώτα μου CD (Clan Of Xymox και γενικά ότι κυκλοφορούσε η 4AD)...... Ωραίες επόχες.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 01:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Βασικα ηταν να ερθουν και οι Clan Of Cymox αυτο το Σαββατο...

4AD...
Coctaeu Twins, This Mortal Coil, Dead Can Cance, X-Mal Deutchland...
Τι αλλο να θυμηθω...

Kerry King, έχεις ακούσει Blue birds refuse to fly???
Αν οχι, τσέκαρε τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 09:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
"Blue Birds Refuse To Fly".....

Φοβερό όνομα.... Με τι μοιάζουν ???

Ntavelis666, το(Ν)UTOPIA είναι ΔΙΣΚΑΡΑ (CDαρα για την ακριβεια)....
Φαντάσου τώρα σκηνικό, είμαι στην παραλιακή με τσίτα το CD και γύρω μου αγουροξυπνημένες φάτσες να αναρωτιούνται τι είναι τα ουρλιαχτά που ακούγονται στο διπλανό αμάξι.... Απίστευτη η διασκευή του Loosing My Religion, αλλά και το 6ο κομμάτι (Δεν έχω διαβάσει ακόμα τίτλους) δεν παίζεται.... Για μια στιγμή όλα στην παραλιακή μου φαίνονταν ασπόμαυρα, οι γύρω πολυκατοικίες ήταν σαν απότομα μαύρα βουνά και πάνω από την θάλασσα φανταζόμουνα σύννεφα να περνάνε με μεγάλη ταχύτητα.... Για τέτοιο feeling μιλάμε...

Για τον γυρισμό με περιμένει το ENGRAVED IN BLACK, θα γίνουν μεγάλα γλέντια.... φαντάζομαι από τώρα τις κουρασμένες φάτσες των γύρω αυτοκινήτων να αναρωτιούνται τι είναι αυτά τα ουρλιαχτά Και το μεγάλο γέλιο πέφτει γιατί το όλο παρουσιαστικό μου παραπέμπει σε πολίτη υπεράνω υποψίας Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 02:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Γειά σας

για τους οπαδούς τις καφρίλας συστήνω να ακούσουν AKERCOCKE
αρκετά παράξενοι τύποι...

Ntavelis666
πως είναι δυνατόν με ένα τετρακάναλο,σχετικά φτωχά όργανα και στούντιο...πάντως όχι σαν τα abyss,να δημιουργείς τέτοια ατμόσφαιρα...
μιλάω για τα under a funeral moon και transilvanian hunger...
και μετά λένε "το black δεν είναι τέχνη"...


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 07:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε nossoforos, ποιός είναι αυτός που κρίνει τι είναι τέχνη ?
Η μουσική είναι τέχνη, ότι αποτέλεσμα και αν βγαίνει.
Εγώ προσωπικά θεωρώ την RnB σκουπίδια.... Αυτή όμως είναι υποκειμενική άποψη, δεν θα έβγαινα ποτέ να το υποστηρίξω γιατί δεν έχει κανένα νόημα να προσπαθήσω να πείσω κάποιον οπαδό της RnB ότι αυτό που ακούει δεν είναι τέχνη.... Τι να πούμε για άλλα είδη δηλαδή.....

Αν κάποιος κρίνει το Black από τους Cannibal Corpse πχ, πιθανόν να έχει και δίκιο για το ηχιτικό αποτέλεσμα (αν και διαθέτουν ορισμένα θανατερά rif....). Θα ήτανε άτοπο όμως να πει κάποιος ότι το atmosperic death δεν έχει τέχνη. Μην κρίνουμε από τα φωνητικά, αυτά είναι θέμα γούστου, είτε σου αρέσει είτε όχι. Η μουσική όμως είναι απίστευτη, ειδικά οι κημπορντίστες σε ορισμένα γκρουπ δίνουνε πραγματικό ρεσιτάλ.

Και μετά είναι το feeling..... Να σου πω κάτι ? Το έπικ (Manowar κλπ) δεν μου μετέδωσε ποτέ κανένα feeling. Άκουγα για μάχες και ήρωες, αφουγραζόμουνα την μουσική τους και μου έμενε ένα κενό.... Πολλές φορές με πιάνανε τα γέλια και με τους στοίχυς μπορώ να σου πώ. Όταν πρωτοάκουσα Cradle Of Filth όμως έπαθα ζημιά.... Κημπορντίστας γαρ, αναθεμάτιζα την τύχη μου που δεν είχα τέροιο άκουσμα στα εφηβικά μου χρόνια, όταν έκανα τα πρώτα μου μουσικά βήματα (ερασιτεχνικά πάντα). Έκλεινα τα μάτια μου και άκουγα μια μουσικά καταιγίδα που σε μετέφερε σε στοιχιομένους πύργους και είχες την αίσθηση ότι ήσουνα στο επίκεντρο ενός θρίλλερ. Από λόγια δεν καταλάβαινα Χριστό (και τι να καταλάβεις έτσι που ουρλιάζουν), όμως η μουσική πραγματικά σε στέλνει σε άλλους κόσμους.

Ο Ntavelis666 έκανε αναφορά για τον σκανδιναβικό χειμώνα και είναι γεγονός ότι αυτή η αίσθηση σου δίνεται. Έχω την τύχη να γνωρίζω το εστί σκανδιναβικός χειμώνας και ομολογό πως δεν υπάρχει καλύτερη παρομοίωση από αυτή του φίλου Ntavellis666. Σου δίνεται η αίσθηση ότι όλα τριγύρω σου είναι μαυρόασπρα, τα σύννεφα μαύρα και αυτά περνάνε με τρομερή ταχύτητα στον ορίζοντα, τα βουνά τριγύρω σου είναι απότομα και νεκρά από φύση.... Κάπου μέσα από την νεκρή αυτή φύση όμως υπάρχει και πολλή ομορφιά... Πρέπει να βρεθείς σε τέτοιο σκηνικό για να το καταλάβεις....

Φίλε Ντavelis666, μετά από προσεχτικό άκουσμα :

(Ν)UTOPIA - ENGRAVED IN BLACK σημειώσατε ΑΣΣΟ !!!

θα ακούσω και άλλα και θα επανέλθω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 11:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Φίλε kerry king

οντως.ετσι ακριβώς είναι τα πράματα με τους cradle of filth.ειδηκά σε δίσκους όπως το vempire και cruelty and the beast...τους είδα δυο φορες live και ήταν καταπληκτικοι.


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 12:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Φίλε KERRY KING

quote:
Αν κάποιος κρίνει το Black από τους Cannibal Corpse πχ, πιθανόν να έχει και δίκιο για το ηχιτικό αποτέλεσμα (αν και διαθέτουν ορισμένα θανατερά rif....).

Ξέρεις τι τεχνική και τι έμπνευση έχουν οι συνθέσεις των Cannibal?
Μην πέφτεις κι εσύ στην ίδια παγίδα που κατακρίνεις.

quote:
Θα ήτανε άτοπο όμως να πει κάποιος ότι το atmosperic death δεν έχει τέχνη. Μην κρίνουμε από τα φωνητικά, αυτά είναι θέμα γούστου, είτε σου αρέσει είτε όχι. Η μουσική όμως είναι απίστευτη, ειδικά οι κημπορντίστες σε ορισμένα γκρουπ δίνουνε πραγματικό ρεσιτάλ.

Μόνο το ατμοσφαιρικό death είναι τέχνη? Και το υπόλοιπο death τι είναι? Από πότε η ατμόσφαιρα αποτελεί τον μόνο παράγοντα της τέχνης? Και γιατί στην τελική θα πρέπει να υπάρχουν τέτοια διλήματα σχετικά με το τι είναι τέχνη, αφού πρόκειται για κάτι το τελείως υποκειμενικό? Στα λέω αυτά ως ένα απόφθεγμα, κάτι που έχω αποκομίσει έχοντας γνωρίσει και άλλα μουσικά ιδιώματα πέραν του metal.

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 12:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
μιας και λέμε για death
έχει ακούσει κανείς behemoth???
τέτοια φωνή ούτε οδοστροτήρας δεν βγάζει!

επίσης πολυ ωραίως δίσκος είναι το symbolic(R.I.P CHUCK)τέλεια ατμοσφαιρα.


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 19:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Dagon,

Μιλάμε καθαρά σε προσωπικό επίπεδο και κρίνουμε καθαρά με τα δικά μας γούστα. Τ'οτι εμένα δεν μου αρέσει το Death Metal των Cannibal Corpse ή των Six Feet Under δεν σημαίνει πως αυτοί δεν είναι εκφραστές κάποιας τέχνης. Και μην ξεχνάς πως ανέφερα κάτι περί θανατερών rifs.... Τους Cannibal Corpse δεν μπορώ να τους ακούσω... λυπάμαι αλλά με εκνευρίζουν αφάνταστα τα φωνητικά τους... Γούστα είναι αυτά όμως, δεν χρειάζεται να αντιδικούμε. Απλά έγινε εκτενλεστερη αναφορά στο σκανδιναβικό atmosperic και ξέδωσα.... Είδα φως και μπήκα που λένε.

Είναι καλό που η συζήτηση γίνεται από άτομα που δεν είναι κολλημένα με το metal αλλά έχουν και άλλα ακούσματα. Προσωπικά ακούω πολλά είδη, από trance και industrial μέχρι atmosperic death. Κάθε πράγμα στην στιγμή του. Οι πρώτοι δίσκοι που αγόρασα όταν πήγαινα πεμπτη δημοτικού ήτανε Jan Michelle Jarre και Ultravox. Και μιλάμε για εποχές που τα παιδάκια της ηλικίας μου ακούγανε Il Baldo De Qua Qua (κοινώς τα παπάκια....). Το πρώτο μου συνειδητοποιημένο metal άκουσμα ήτανε το Out In the Fields (Moore/Lynnot). Μετά ακολούθησαν οι Accept, οι Pretty Maids και άλλα της εποχής, μέχρι που άκουσα το Ride the Lightning και εκεί τα "άκουσα" όλα. Έγινα Metallica addicted για κάτι μήνες μέχρι που άκουσα το Doomsday for the Deceiver - και αποφάσισα να γίνω φανατικός των Flotsam and Jetsam (γιατί Metallica ακούγανε πάρα πολλοί πλέον). Και ύστερα άρχισε η "πτώση" : Venom, Razor, Slayer, Death, Heathen, Sabbat, γενικά ότι κατάκρινε το έγκυρο για την εποχή περιοδικό Heavy Metal (αθάνατε Πρασούλα....)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 01:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
επίσης πολυ ωραίως δίσκος είναι το symbolic(R.I.P CHUCK)τέλεια ατμοσφαιρα.

An old time classic!
Επίσης πολύ καλοί οι Βehemoth.

Αν σου αρέσουν τα πολύ brutal φωνητικά τσέκαρε τους Βrodequin. Η υπέρτατη καφρίλα!



quote:
Μιλάμε καθαρά σε προσωπικό επίπεδο και κρίνουμε καθαρά με τα δικά μας γούστα. Τ'οτι εμένα δεν μου αρέσει το Death Metal των Cannibal Corpse ή των Six Feet Under δεν σημαίνει πως αυτοί δεν είναι εκφραστές κάποιας τέχνης. Και μην ξεχνάς πως ανέφερα κάτι περί θανατερών rifs.... Τους Cannibal Corpse δεν μπορώ να τους ακούσω... λυπάμαι αλλά με εκνευρίζουν αφάνταστα τα φωνητικά τους... Γούστα είναι αυτά όμως, δεν χρειάζεται να αντιδικούμε. Απλά έγινε εκτενλεστερη αναφορά στο σκανδιναβικό atmosperic και ξέδωσα.... Είδα φως και μπήκα που λένε.

Φίλε KERRY KING,

συμφωνώ και επαυξάνω.Κι εγώ τα πάω καλά με τις βόρειες χώρες. Ειδικά με μπάντες όπως Burzum, Mayhem(DES MYSTERIES και δεν συμαζεύεται!), Darkthrone αλλά και άλλα πέραν του black. Από μέταλ γουστάρω πολύ και το doom(όσοι την προηγούμενη Παρασκευή ήταν στο ΑΝ που έπαιζαν οι ELECTRIC WIZARD και οι δικοί μας, οι SUN OF NOTHING, σίγουρα έζησαν μία μοναδική εμπειρία).

Edited by - DAGON on 16/10/2005 01:37:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 12:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Καλημέρα...

Dagon,δεν τους έχω ακούσει ξανα,θα τους τσεκάρο πάντως.
πολύ κάφροι είναι και οι arkhon infaustus...με αυτούς ξύπνησα σήμερα!

πως έγραψα έτσι το des mysteries!

doom...τέλεια φάση
πολύ καλοί οι electric wizard...
το τελευταίο των candlemass το άκουσε κανείς?είπα να το πάρω,αλλα...είμαι πολύ επιφυλακτικός πλέον.


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 01:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Καλησπέρα σας.

Φίλε KERRY KING, δεν φαντάζεσαι πόσο με χαροποίησες αν και ήξερα τι «ζημιά» θα πάθαινες! Το «Ταφοσκούληκο» έχει στοιχειώσει το στερεοφωνικό μου εδώ και ένα χρόνο και δεν λέει να φύγει με τίποτα.
Και που να ακούσεις όλα τα αριστουργήματά τους. Λυπάμαι για αυτό που θα πρέπει να υποστείς...!
Το σκηνικό που μου ανέφερες αδελφέ, το φαντάζομαι και για αυτό σου συνιστώ την επόμενη φορά που θα ακούσεις τέτοιου είδους μουσική στο αυτοκίνητό σου, να πάς μια βόλτα σε κάποιο από τα Ιερά Βουνά της Αθήνας και απλά...να αφεθείς! Τότε θα δεις πως ήχος και εικόνα γίνονται ΕΝΑ! Και τότε θα δεις πως θα θες να πηγαίνεις συνέχεια και δεν θα μπορείς να ακούς αυτή τη μουσική κάπου αλλού. Κατά προτίμηση να είναι χειμώνας...φυσικά!
Κάνε μου αυτή τη χάρη. Εκτός κι αν έχεις βιώσει ήδη αυτή την μυσταγωγία, οπότε ουδέν σχόλιον.

Φίλε NOSSOFOROS, ποιος είναι αυτός που θα πει ότι το BLACK METAL ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ;;; Από πού να αρχίσουμε φίλε μου και που να τελειώσουμε...
Πολύ καλή και απόλυτα σεβαστή η Παλαιά Σχολή του Black Metal, αλλά έχει και η Νέα Σχολή κάτι «διαμάντια»! Ενδεικτικά αναφέρω τους ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΥΣ S U M M O N I N G ! TI ΓΚΡΟΥΠΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!
Αλλά και το ντουέτο των LIMBONIC ART, είναι πότε για να κλαίς από συγκίνηση, πότε για να τα κάνεις πάνω σου από την τρομάρα, πότε για να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο και πότε για να παίρνεις τα βουνά εβρισκόμενος στο έλεος της χιονοθύελλας!
Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟΙ ! Και να σκεφτείτε ότι όταν κυκλοφόρησαν το ντεμπούτο τους «MOON IN THE SCORPIO», ήταν μονάχα 17 χρονών!
Και μιας και μιλάτε περί Death καφρίλας, oμολογώ ότι δεν ακούω πάρα πολύ, λόγω του ότι λατρεύω την ατμοσφαιρική πλευρά του Death, όμως δεν μπορώ να αντισταθώ στο κάλεσμα-πειρασμό των HYPOCRISY, FEAR FACTORY και DYING FETUS.
Η μουσική τους είναι σκέτος οδοστρωτήρας!
Α, να μην το ξεχάσω. Προς KERRY KING, NOSSOFOROS και λοιπούς: Αναζητήστε οπωσδήποτε το τελευταίο άλμπουμ των Ελλήνων ELYSIAN FIELDS, «Suffering G.O.D Almighty». Παιδιά, θα κόψετε τις φλέβες σας! Η μουσική τους περιέχει ότι τραβάει η όρεξή σας. Πληθώρα, ηλεκτρονικών περασμάτων βασισμένα ως επί το πλείστον στην trance μουσική, βάναυση Death καταιγίδα και αμέτρητες μελωδίες, πότε επικές, πότε μελαγχολικές, πότε ρομαντικές, πότε απογειωτικές και μια φωνή που στάζει χολή και πίσσα!!!
Εξίσου εκπληκτικό ήταν και το αμέσως προηγούμενό τους «12 ABLAZE», με το οποίο ο δύσμοιρος ακροατής, χάνεται μέσα σε ένα όργιο κλασσικής μουσικής και καφρο-ατμοσφαιρικού Death. Πηγαίνοντας ακόμα πιο πίσω έχουμε το «WE…THE ENLIGHTENED», το οποίο είναι ο ορισμός του πένθους και της επικής τραγωδίας.
Απ’όσο ξέρω από άτομο που γνωρίζει την μπάντα, τα παιδιά αυτά είναι πολύ χαμηλών τόνων, δεν κυνηγάνε τη φήμη, δεν κάνουν συναυλίες, ούτε δίνουν συνεντεύξεις, γενικώς παίζουν για την πάρτη τους. Και μεγαλουργούν!
KERRY KING, εσύ ειδικά πρέπει να τους ακούσεις, μιας και παίζεις πλήκτρα όπως είπες.
Καλή ακρόαση σύντροφοι!
Να’στε όλοι καλά!

Μια νυχτερινή βόλτα στο δάσος αυτή τη στιγμή, είναι ότι πρέπει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 08:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
quote:

Α, να μην το ξεχάσω. Προς KERRY KING, NOSSOFOROS και λοιπούς: Αναζητήστε οπωσδήποτε το τελευταίο άλμπουμ των Ελλήνων ELYSIAN FIELDS, «Suffering G.O.D Almighty». Παιδιά, θα κόψετε τις φλέβες σας! Η μουσική τους περιέχει ότι τραβάει η όρεξή σας. Πληθώρα, ηλεκτρονικών περασμάτων βασισμένα ως επί το πλείστον στην trance μουσική, βάναυση Death καταιγίδα και αμέτρητες μελωδίες, πότε επικές, πότε μελαγχολικές, πότε ρομαντικές, πότε απογειωτικές και μια φωνή που στάζει χολή και πίσσα!!!
Εξίσου εκπληκτικό ήταν και το αμέσως προηγούμενό τους «12 ABLAZE», με το οποίο ο δύσμοιρος ακροατής, χάνεται μέσα σε ένα όργιο κλασσικής μουσικής και καφρο-ατμοσφαιρικού Death. Πηγαίνοντας ακόμα πιο πίσω έχουμε το «WE…THE ENLIGHTENED», το οποίο είναι ο ορισμός του πένθους και της επικής τραγωδίας.

Γεια σας αγαπητοί συνοδοιπόροι,
ELYSIAN FIELDS!!!! Τι να πεις γι'αυτό το group!
Τους έμαθα από τον αγαπητό Νταβέλη και έπαθα μεγάλη ζημιά!!
Να σαι καλά ωρέ αρχιληστή, πραγματικά είχα καιρό να ακούσω κάτι
τόσο καλό και διαφορετικό!

If the truth hurts prepare for pain.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 21:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητοί μου ΜΕΤΑΛΧΕΝΤΣ σας χαιρετώ από ΝΕΤ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΑΚΡΙΤΙΚΗΣ ΞΑΝΘΗΣ -νεοδιορισθείσα καθηγήτρια από ΑΣΕΠ- Μου έχετε λείψει όλοι αφάνταστα δυστυχώς εδώ δεν έχω υπολογιστή οπότε οι επισκέψεις μου είναι πιο αραιές. KEEP THE FLAME.

GRETEL


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 22:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
επειδη τυγχανει να ξερω τον τραγουδιστη των elysian fields, το βασιλη τον ανθρακιδη, και μου εχει δωσει ολα τους τα cd, σας το προτεινω με χιλια.. τα τραγουδια τους γινονται με πολυ μερκαι, και ειναι πολυ προσεγμενα, και ξεφευγουν απο τις κλασικες ρουτινες του μπλακ και ντεθ... δεν το λεω απο κολλητιλικι... ουτε εχω τπτ να κερδισω... τα παιδια γραφουν

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MayaMaya
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 00:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MayaMaya
quote:

Kerry King, εννοειται ότι θέλω. Σ'ευχαριστώ. Θα σου στειλω mail στην διευθυνση που εχεις στο προφιλ σου. Και μια και μιλαμε για Dead Can Dance, η συναυλια που ηταν για Σαββατο με This Mortal Coil ακυρωθηκε...

Kai gw exw olh thn diskografia tvn Dead can Dance kai current 93.
Ginetai me kp tropo na antallaxtei mousikh spania kuriws... Giati entaksei goustaroume to eidos kai to enisxuoume alla exoume mpathriasei.
Parepiptontws exw gurw sta 300 giga alla einai kuriws rock kai kapoia apo kala gothic ktl.

Prosoxh!! Se osous katebazoun na exoun kata nou tous mpatsous tou cyber dioti kai kala sou katebazoun apo ellada an eisai kai sou entopizoun thn sundesh kai to spiti!!!!
Pas autofwro gia peiratia..........................................
Kserw polles geloies istories.

Mia apo autes:
Paidaki trith gumnasiou eksaskei ta daxtulakia tou sto mp3 downloading alla dustuxws tuxainei anamesa sta tragoudakia na exei kai fwtografies apo thn paralia opou paratherize me to magiw.
E! Thn epomenh mera ton eidopoihsan na paei sto tmhma gia paidikh pornografia.
Phge me tous goneis tou. H dikaiosynh elampse gia allh mia fora.

Prosoxh kai kalo downloading. Opoios endiaferetai as mou proteinei ena tropo dixws kai na spasoume kai thn anwnumia....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 09:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αγαπητοί μου ΜΕΤΑΛΧΕΝΤΣ σας χαιρετώ από ΝΕΤ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΑΚΡΙΤΙΚΗΣ ΞΑΝΘΗΣ -νεοδιορισθείσα καθηγήτρια από ΑΣΕΠ- Μου έχετε λείψει όλοι αφάνταστα δυστυχώς εδώ δεν έχω υπολογιστή οπότε οι επισκέψεις μου είναι πιο αραιές. KEEP THE FLAME.

Αγαπητή μου, συγχαρητήρια για τον διορισμό σου!
Αλήθεια, τα γκοθάκια δεν τα χαιρετάς καθόλου?

quote:
Prosoxh!! Se osous katebazoun na exoun kata nou tous mpatsous tou cyber dioti kai kala sou katebazoun apo ellada an eisai kai sou entopizoun thn sundesh kai to spiti!!!!
Pas autofwro gia peiratia..........................................
Kserw polles geloies istories.

Αγαπητέ μου, τότε κινδυνεύουμε όλοι λίγο-πολύ.
Το downloading δίνει και παίρνει...

Υ.Γ. Θα σε συμβούλευα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 19:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:


Αγαπητή μου, συγχαρητήρια για τον διορισμό σου!
Αλήθεια, τα γκοθάκια δεν τα χαιρετάς καθόλου?

Υ.Γ. Θα σε συμβούλευα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.


Εννοείται καλέ μου, αλλοστε και το Gothic Metal είναι. Οι διαχωρισμοί gothic, power, hardcore, thrash είναι για να διευκρινίζονται κάποια ακούσματα, κατά τα άλλα παιδιά του ίδιου πατέρα είμαστε

Το Υ.Γ. από το στόμα μου ή μάλλον από το πληκτρολόγιο μου το πήρες.

Εδώ στην Ξάνθη έχει rock city αλλά σαν πόλη η Κομοτινή αν και δεν έχει ροκ σιτυ έχει το απίστευτο κλαμπακι VALHALA που είναι και γ...ω όπου συνήθως το Νοέμβριο γίνεται και το πάρτι του ΜΕΤΑΛ ΧΑΜΜΕΡ.

Εδώ απ'ότι έμαθα δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε μπαράκι που να ροκάρει τουλάχιστον, κλαψψψ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 07:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Εννοείται καλέ μου, αλλοστε και το Gothic Metal είναι. Οι διαχωρισμοί gothic, power, hardcore, thrash είναι για να διευκρινίζονται κάποια ακούσματα, κατά τα άλλα παιδιά του ίδιου πατέρα είμαστε


Αυτό ξαναπέστο!
Ξέρεις, μ' ενοχλεί που ακούω συχνά κάποιους goth-άδες να μαλώνουν με metal-άδες.
Πλακώνονται, ρίχνουν ξύλο και δεν ξέρουν το γιατί....
Τραγικό, έ?
Ή μάλλον τραγελαφικό!

quote:
Εδώ στην Ξάνθη έχει rock city αλλά σαν πόλη η Κομοτινή αν και δεν έχει ροκ σιτυ έχει το απίστευτο κλαμπακι VALHALA που είναι και γ...ω όπου συνήθως το Νοέμβριο γίνεται και το πάρτι του ΜΕΤΑΛ ΧΑΜΜΕΡ.

Εδώ απ'ότι έμαθα δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε μπαράκι που να ροκάρει τουλάχιστον, κλαψψψ.


Κάτι είναι κι η Valhalla!
Όσο για την Κομοτηνή και την έλλειψη έστω ενός rock μπάρ, να σε παρηγορήσω λέγοντας σου οτι κι Αθήνα που έχει πχ gothic clubs κτλ βρίσκω την κατάσταση κωμική?
Βλέπω διάφορους να πηγαίνουν μόνο και μόνο για επίδειξη...
Για να μην ενοχλούμαι λοιπόν, από μακρυά κι αγαπημένοι.
Ακούω και σπίτι μου μουσική στο πολύ χαλαρό και δε νιώθω οτι βλέπω παρωδία...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 11:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
MayaMaya, κατέβασες ΟΛΑ τα Current 93?
ΠΟΥ, ΠΩΣ, ΠΟΤΕ???

Θέλω και γω!!!!!!!!!

Αφού έχουν 60 βάλε δίσκους, μιλάμε για παρα πολλα κομματια, δυσευρετα τα περισσότερα!

Βρήκες και τα Nature & Organization?

Ουφ..μου αναψες φωτιές τωρα.

Μια και βλέπω μπόλικους γκοθάδες (άκου λέξη) τριγύρω, μήπως γνωρίζει ή έχει κανείς ένα παλιό κομμάτι των MagicdeSpell, νομίζω λέγεται Puppets. Έχω την υποψία ότι υπάρχει μόνο βινύλιο...

Είναι με αγγλικό στίχο, από τις παλιές καλές εποχές, που το συγκρότημα τραγούδαγε αμιγώς γκόθικ, και έκανε support σε Birthday Party και Fall, πριν το γυρίσουν στα κλαρίνα.

Εεε... συνάνθρωποι???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 02:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Καλησπέρα.

Gretel, επέτρεψέ μου να σε καλωσορίσω και’γώ με τη σειρά μου.

Φίλε Φέροντα τη Νόσο, έμαθες τι έγινε τελικά με τον Varg Vikernes; Ο τύπος πήρε πέντε μέρες άδεια από τη φυλακή και ο... «αθεόφοβος» βγήκε στο δρόμο με ένα όπλο και απείλησε κάποιον για να του δώσει το αυτοκίνητό του και να εξαφανιστεί. Τελικά τον συνέλαβαν ξανά και όταν πήγε στο δικαστήριο, εμφανίστηκε με ναζιστικό κούρεμα και μπλούζα των SS. Πάει, το’χει «κάψει» το μυαλό του το παλληκάρι. Κρίμα γιατί έγραφε εκπληκτική μουσική και αντί να κάθεται και να ασχολείται με μ... θα μπορούσε κάλλιστα να συνεχίσει να συνθέτει. Αλλά τι να κάνουμε, ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Προτίμησε τα σίδερα της φυλακής από το δάσος. Οπότε και’μείς ας αρκεστούμε με τα έξι άλμπουμ του.

Crucifire, να δώσεις στη μπάντα (Elysian Fields) θερμά συγχαρητήρια! Ακριβώς όπως το’πες, τα παιδιά έχουν ξεφύγει από το στερεότυπο Death/Black. Τους χαρακτηρίζει η πρωτοτυπία, οι εναλλαγές των κομματιών τους είναι πάντα απρόβλεπτες και κρύβουν πολλές εκπλήξεις. Απλά, Σ Π Ε Ρ Ν Ο Υ Ν ! ! !
Ίσως εξοργίσω κάποιους, αλλά οι ROTTING CHRIST, που θεωρούνται το καλύτερο Ελληνικό Black σχήμα και ένα από τα καλύτερα στο χώρο, θα έπρεπε να βάλουν καλύτερα τα μουσικά τους όργανα στην ντουλάπα. Δεν πιάνουν μια μπρός στο ανυπέρβλητο μεγαλείο της μουσικής των Ηλύσιων Πεδίων. Η μέρα με τη νύχτα. Αν ακούγομαι «κολλημένος» δεν έχετε παρά να κάνετε μια σύγκριση και θα διαπιστώσετε του λόγου το αληθές. Δεν το λέω αυτό γιατί οι Rotting Christ είναι απαίσιοι, απλά, αδίκως κατέχουν την πρώτη θέση στο Ελληνικό Metal όταν η θέση αυτή αρμόζει σε μπάντες με έμπνευση και πρωτοτυπία.

Ορέ Καπετάν Πανούση (κατά eso-κόσμον TIMETRAPPED) σε ευχαριστώ και’γώ με τη σειρά μου για τη μύησή μου στους ΑΝΑΤΗΕΜΑ! Η αλήθεια είναι, ότι όταν είχα ακούσει το «THE SILENT ENIGMA» το 1995, με είχαν αφήσει παγερά αδιάφορο και από τότε δεν τους ξανάδωσα σημασία (Εντάξει μη βαράτε, άνθρωποι είμεθα και σφάλματα κάνουμε) Κατάλαβα ότι τους αδίκησα. Είναι απλά Α-ΠΑΙ-ΧΤΟΙ! Αναθεώρησα για το «The Silent Enigma» αλλά ορέ αρχιληστή, τι δισκάρα είναι κι’αυτό το PENTECOST III μαζί με το Ε.Ρ τους THE CRESTFALLEN! Σου ματώνουν την καρδιααά...!

Καλό βράδυ σε όλους / όλες υπό την ουράνια και μαγεμένη φωνή της ανεπανάληπτης Μούσας Tarja.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 18:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Οι Αnathema στο λάιβ που τους είδα στο Ρόδον ήταν απίστευτοι, τα έπαιξαν όλα από τα πρώτα μέχρι τα τελευταία. Να σε ρωτήσω DYING INC. και όσους ακούνε γκοθικ αν έχουν ακούσει το καινούργιο των Elusive. Έίναι καλό?

Επίσης αν έχει ακούσει κανένας το ένα και μοναδικό που έχουν βγάλει οι Sheraphim Shock απίστευτο συγκρότημα, καθαρό γκοθικ, εγώ μόνο στην Αγγλία τους βρήκα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 17:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλή μου gretel, δυστυχώς το καινούριο cd των Elusive δεν το έχω ακούσει αλλά θέλω πολύ να το βρώ και πιστεύω οτι μέσα στις επόμενες μέρες θα το έχω.
Πάντως, έςχω ακούσει καλά σχόλια!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 18:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Καλησπέρα

φίλε Ntavelis666,άμα μπείς στη σελίδα burzum.org έχει και βιντεάκι με το σκηνικό αυτο!για την εμφάνιση του στα δικαστήριο δεν γνώριζα...τι να πείς?όντος,"το'χει "καψει"!
καλός ή κακός,τον έσφαξες τον euronymous,κάτσε στα αυγά σου τώρα και περίμενε να βγείς γαμώτο...
πάντως η οικογένοια που είχε το αμάξι δεν επέβαλε μήνυση.

ΘΈΟΙ φίλε μου οι summoning και limbonic art...οι τελευταίοι διαλύθηκαν,έτσι?εκτός το ότι ήταν ταλέντα απο μικρή ηληκία,είχαν απομακρυνθοι απο την κοινωνία και ζούσαν σε ένα δάσος...

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τους rotting christ...
πολύ καλά ελληνικά γκρούπ επίσης είναι και οι naer mataron αλλα και οι astarte...

έχω ένα φιλαράκι που ακούει πολύ anathema και μου είπε πως τα live τους πλέον θυμήζουν ελληνάδικα club-άκια...αναφερώταν στο κοινό.

ntaveli,σήμερα έχει νυχτερινό περίπατο στο δάσος...


"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy