ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 12:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Οι Theatres Des Vampires μου αρέσουν πάρα πολύ, έχω όλη τους τη δισκογραφία κι ομολογώ οτι έχω πορωθεί μαζί τους...
Ωραία τραγουδάκια είναι τα:
Dracole waide, Les litanies de Satan, Lilith mater infernorum, Cursed και πολλά άλλα.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 12:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
για να αρχισω την ερευνα....

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 12:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΜΕΤΑΛ

να υποθεσω οτι εννοουσες παιδια, ε; μην σε παρεξηγησουν κι ολλας!

μου θυμιζεις ακριβως μια περιπτωση κοριτσιου στο σχολειο μου [μπας και εισαι εσυ;]. εν τω μεταξυ, το περιεργο ειναι οτι, αν και τα γουστα τους [σιγα το γουστο] ειναι καρμπον, πανομοιοτυπα δηλαδη, αισθανονται ανωτεροι που δεν ξεχωριζουν....

quote:
ΕΓΩ ΑΚΟΥ ΚΥΡΙΟΣ ΓΚΟΤΗΙΚ,ΛΙΓΟ ΜΛΑΚ ΜΕΤΑΛ,ΚΛΑΣΙΚΗ ΚΑΙ ΚΕΛΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ.Τ
ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ,ΤΟ ΣΤΥΛ ΜΟΥ ΣΑΝ ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΟΥ ΜΕΕΣΑΙΩΝΑ(ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΡΓΑΣΙΑ)ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕΝΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΥΜΗΖΕΙ ΜΕΣΑΙΩΝΑ!ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΔΑΙΧΩΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΑΝΟΥΣ!..........

elfeye, δυο ερωτησεις,
- αν μπορεις να μου πεις κανα καλο τιτλο κελτικης μουσικης (εννοω καλυτεχνες - το πιο αντιπροσωπευτικο που εχω ακουσει ειναι within temptation [!])

- που ειναι αυτο το υπεροχο χωριο;! ωρες ωρες θα ηθελα να ημουν βικινγκ ρε γαμωτο... [hammer of the gods will drive our ships to new lands]

και κατι ακομα και στα δυο κοριτσια, οπως ειπε και ο φιλτατος incubus,, αφηστε τους να λενε...

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 13:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΨΑΞΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ CRUACHAN(!)ΜΗ ΓΕΛΑΣ,ΕΤΣΙ ΛΕΓΟΝΤΕ!ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΕΛΤΙΚΟ-ΙΡΛΑΝΔΙΚΟ-ΜΕΤΑΛ!ΜΗΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΤΑ?
ΕΠΙΔΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΓΟΗΤΕΥΕΙ Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΙΚΙΝΓΚΣ,ΝΟΡΒΗΓΙΑ,ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ Κ.Λ.Π.ΣΟΥ ΠΡΩΤΕΙΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΩΝ ENSLAVED,ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ(ΘΑ ΣΕ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΒΙΚΙΝΓΚ)EINHERJER,ΨΑΞE ΓΙΑ ΤΟ FAR FOR NORTH ΚΑΙ ΟΙ AMON AMARTH ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ...
DYING INCUBUS,ΑΠΟ THEATRES DES VAMPIRE ΚΑΤΕΒΑΣΕ,ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ,ΤΟ DOMINIONS...
Α,ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΛΕΓΕΤΕ ΒΟΥΛΤΣΙΣΤΑ(!)ΚΑΙ ΣΗΜΕΝΕΙ Η ΦΩΛΙΑ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ!ΕΝΑ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΛΥΚΟΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ!ΕΛΕΟΣ!ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟΜΕΡΟ ΔΑΣΟΣ ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iνδιάνα
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 20:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Iνδιάνα
Γεια σας παιδιά!
Ναι,είναι γεγονός - οι Nightwish 1/10 στο Λυκαβητό! Higher than hope...

elfeye,
όντως οι cruachan (τα φαινόμενα-ονόματα απατούν ) είναι πολύ καλοί. Έχω το album "Folk Lore", ψάξτε το κομμάτι Bloody Sunday για να πάρετε μια ιδέα.

και μια ερώτηση,
τα album των Bathory "Blood Fire Death" και "Hammerheart" τα έχει ακούσει κανείς? Διάβασα ότι έχουν σχέση με viking και τέτοια επικά, αλλά η μουσική είναι black?
Βασικά όταν με πιάνουν τα επικά μου (σε φάση να ακούω Battle Hymn και να θέλω να αρπάξω ένα σπαθί,να φορέσω την πανοπλία και να ριχτώ στη μάχη ) προτιμώ Manowar και JAG PANZER - ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ

Hail!

-Ο άνθρωπος γεννήθηκε για να προδώσει τη μοίρα του-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 21:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΕΡΧΩΝΤΕ ΟΙ NIGHTWISH???ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ!
ΛΟΙΠΟΝ,ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ.
ΤΟ BLOOD FIRE DEATH ΕΙΝΑΙ BLACK METAL(ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΑΠΟ BATHORY).
TO HAMMERHEART ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΠΙΚΟ ΜΕΤΑΛ.
ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΟΙ MANOWAR...(ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ!)ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟ ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ!...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 21:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ BATHORY(R.I.P)ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΤΕ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΒΙΚΙΝΓΚ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 23:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
elfeye, το έχω το τραγούδι που μου είπες.
Έχω την δισκογραφία τους...
Όσο για τους Cruachan, δεν τους έχω ακούσει αλλά θα τους ψάξω αμέσως τώρα!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 00:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
DYING INCUBUS,ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ THEATRES DES VAMPIRES ΚΑΙ ΟΜΩΛΟΓΩ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ...
ΠΟΙΟΝ ΔΙΣΚΟ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙΣ?
ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΑΣΚΕΣ ΕΞΩΦΥΛΟ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 08:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Προσωπικά θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα τα:

1) Jubilaeum anno Dracula του 2001,

2) Bloody lunatic asylum του 2001 πάλι.

3) Welcome to macabria του 2004.

Στις 28/11/2005 θα κυκλοφορήσει το νέο τους album με τίτλο Pleasure and pain.
Θα έχει πιο πολλά γυναικεία φωνητικά καθώς ο Alexander, ο τραγουδιστής, αποφάσισε να αφήσει το συγκρότημα και το "βάρος" των φωνητικών θα πέσει επάνω στην Scarlet, την τραγουδίστρια του συγκροτήματος.
Ελπίζω να σε κάλυψα και να βοήθησα και τον crucifire που μου είχε πεί να του προτείνω albums και το είχα ξεχάσει...

Υ.Γ. Εχθές βρήκα 2 τραγούδια από Cruachan κι ομολογώ οτι είναι αρκετά καλοί!
Θα συνεχίσω λοιπόν να ψάχνω υλικό τους...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 11:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
κατι ασχετο,, αν κανετε μερικες σελιδες οπισθεν, θα δειτε περισσοτερα για τη συναυλια των nightwish...

CRUACHAN

μια χαρα ονομα... γιατι, το korpiklaani [ποιος κλ*νει;] ειναι σοβαρο ονομα; η ειναι σοβαρο ονομα για αυτους τα δικα μας ημισκουμπρια;!

αλλα που στι δια...τανο θα τα βρω αυτα;;; rock city μηπως; αθηνα παντα...

quote:
ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΛΕΓΕΤΕ ΒΟΥΛΤΣΙΣΤΑ

ελλαδα ειναι αυτο η φινλανδια;;; σοβαρα... ειμαι αγεωγραφητος.

quote:
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΓΟΗΤΕΥΕΙ Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΙΚΙΝΓΚΣ,ΝΟΡΒΗΓΙΑ,ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ

πω πω, το φανταζεστε ρε παιδια; αψογα πρεπει να ηταν...
λετε να υπαρχουν ακομα τιποτα παραδοσιακα χωρια, που να παιζουν και μεταλ τα τοπικα συγκροτηματα;!
α, και μολις θυμηθηκα... finntroll, κατεβαστε το rivfader. για καποιο λογο με ταξιδευει στη σκηνη του αρθουρου [την περσυνη ταινια]
με τον μερλιν μεσα στο δασος...


και γιατι ετσι με τους manowar; αυτοι ηταν οι πατερες...

<<if i should fall in battle
my brothers who fight by my side
gather my horse and weapons
tell my family how i died...>>

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 12:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΦΙΛΕ CRUCIFIRE,ΠΑΡΕ ΤΑ ΣΙ-ΝΣΙ ΤΩΝ MANOWAR,ΑΝΤΕ ΚΡΑΤΑ ΤΟ KINGS OF METAL,ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟΥΣ ΕΚΑΤΟ ΚΑΙ ΡΙΧΤΑ ΜΕΣΑ!
ΑΦΟΥ Σ'ΑΡΕΣΕΙ Η ΦΑΣΗ ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΑ,ΒΙΚΙΝΓΚ Κ.Λ.Π ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΜΕ ΝΟΡΒΗΓΙΚΟ ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ?ΘΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΣ ΟΡΕΞΗΣ ΣΟΥ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΠΑΝΤΕΣ...[8D
ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΙ-ΝΤΙ ΤΩΝ BATHORY...Η ΜΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΒΙΚΙΝΓΚ...ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ?ΤΟ ΔΙΣΚΑΚΙ BLLOD FIRE DEATH ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ...]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 14:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
korpiklaani πολύ καλοί. Τους έφερε το Μεταλ Ερα. Επίσης συστήνω τα 2 cd των απόλυτων Θεών ENSIFERUM απόλυτα VIKING METAL


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 10:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΓΚΟΘΙΚ MP3?
FREE ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 19:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
thanx guys!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 12:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΚΑΛΑ,ΜΗ ΣΚΟΤΩΝΕΣΤΕ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 14:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΠΟ LACRIMOSA?
ΟΧΙ?????????
ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΟΥΝ....
Ε-Π-Ο-Σ...
ΠΙΟ ΚΑΛΟ,ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ELODIA!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 16:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
elfeye, δε γνωρίζω κάποιο site από το οποίο να μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν gothic mp3.
Σχετικά με το καινούριο cd των Lacrimosa το έχω αγοράσει αλλά προτιμώ το Elodia και το Fassade.

Επιτρέψτε μου εδώ να προτείνω κι ένα ακόμα συγκρότημα από τη Φινλανδία.
Το συγκρότημα λέγεται Shape Of Despair και παίζει funeral doom metal.
Υπέροχα τραγούδια κατά τη γνώμη μου, με βαριά ανδρικά φωνητικά, κάποια αιθέρια γυναικεία κι η όλη τους δισκογραφία έως τώρα περιλαμβάνει 3 albums.

1) Shades of... του 2000.
2) Angels of distress του 2001 (το ομώνυμο τραγούδι είναι άπαιχτο...).
3) Illusion's play του 2004.

Ειλικρινά δε μπορώ να κάνω καμία διάκριση μεταξύ τους για να συστήσω κάποιο...
Συστήνω και τα 3!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...

Edited by - Dying_Incubus on 03/09/2005 16:36:29

Edited by - Dying_Incubus on 03/09/2005 16:37:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 17:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
ΤΟ ELODIA ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΞΩΦΥΛΟ...
DOOM METAL,ΝΑΙ.
FUNERAL DOOM METAL,ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ...ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΠΑΝΤΩΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elfeye
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Iceland
182 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 17:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elfeye
Α,DYING INCUBUS,ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΙ ΕΔΩ... http://music.gothic.ru/main_e.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2005, 17:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Να το ψάξεις, elfeye.
Πολύ καλό συγκρότημα και πιστεύω οτι θα σου αρέσει.
Σχετικά με το site που παρέθεσες είχα μπεί παλιότερα αλλά δεν ξέρω γιατί δεν κατέβασα κάτι από εκεί.
Θα το ψάξω όμως πάλι με την ησυχία μου κάποια στιγμή.

quote:
ΤΟ ELODIA ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΞΩΦΥΛΟ...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 00:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
καλα,, ειδα το απιστευτο... support στους nightwish ειναι οι sonata arctica, το 2ο αγαπημενο μου power συγκροτημα... ε, ρε, φωτια επιασε η ελλας αυτο το καλοκαιρι!!!!!!!!


παντως, και συγγνωμη που σας τα σπαω, αλλα και σημερα ημουν σε ενα παρτυ, και, οταν μπηκε η παραγγελια μου, [fear of the dark - το μονο μεταλ που υπηρχε] εβγαλα την κιθαρα μου να συνοδεψω. ηρθαν ολοι γυρω μου και αντι να μου πουν μπραβω ωραια παιζεις, αρχισαν να δουλευουν το τραγουδι, το στυλ μου, τα παντα...

μου ηρθε να σπασω το λαιμο ενος μπουκαλιου και να αρχισω, εγω που δεν πειραζω μυγα και ολοι με λενε φλ**ο...

πες μου, ρε incubus, εσυ τι θα εκανες σοβαρα...
εγω εκλεισα τα ματια μου και εκανα την πενα μου προεκαταση των δακτυλων μου...

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 01:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αυτό ακριβώς που έκανες κι εσύ....

quote:
εγω εκλεισα τα ματια μου και εκανα την πενα μου προεκαταση των δακτυλων μου...

Από κεί και πέρα δε με ενοχλεί η γνώμη των άλλων επί του συγκεκριμένου θέματος.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 13:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Από κεί και πέρα δε με ενοχλεί η γνώμη των άλλων επί του συγκεκριμένου θέματος.

πρεπει να μου δειξετε πως το κανετε ρε παιδια!

κατι ασχετο, προτεινω ανεπιφυλακτα το sirius b των therion που, αν και ειχε βγει περσυ ειχα ξεχασει να το παρω και το βρηκα προσφορα χθες... σπερνει!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulfly

Edited by - crucifire on 04/09/2005 13:24:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 13:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Σε προλάβαμε, crucifire!
Σε προλάβαμε και το album των Therion είναι όντως ανεπανάληπτο...
Die Verbannten Kinder Evas έχει ακούσει ποτέ κανείς?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 10:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Die Verbannten Kinder Evas έχει ακούσει ποτέ κανείς?

Eγω έχω ακούσει και μου άρεσαν. Δύσκολα είχα βρει cd τους, μόνο σε γκοθικ συλλογές και στην Αγγλία


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 10:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
gretel, κι εγώ είχα ακούσει τυχαία κάποια στιγμή κι επειδή μου άρεσαν ήθελα να βρώ υλικό τους.
Το θέμα είναι πως στην Ελλάδα δε μπορείς δυστυχώς να βρείς καθόλου εύκολα κάποιο album τους οπότε κατέβασα όλη τους τη δισκογραφία με αρκετό κόπο και σε κάμποσο καιρό.
Αν θυμάμαι καλά έχουν 2 albums ως τώρα, ίσως και 3, και δεν ξέρω αν επιφυλάσσονται να βγάλουν σύντομα κι άλλο.
Πάντως είναι ένα αρκετά καλό συγκρότημα, αν και λίγο γνωστό...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυθο-ΔΙΑ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
87 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 06:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυθο-ΔΙΑ
Καλημερα σας!
Δεν θελω να βγω εκτος θεματος μιας και εχετε πιασει τα πιο gothic ακουσματα,αλλα αν καποιος απο εσας ακουει μελωδικο hard rocκ ηχο(aor,glam,sleaze,ποζεριες γενικα)ισως να τον ενδιεφερε να ξερει πως την παρασκευη εχει συναυλια στην αθηνα στο κλαμπ 22 με τους Jeff Scott Soto,Pink Cream 69 και του Ελληνες Raw Silk.
Αυτα!


Yngwie J.Malmsteen never Die
I feel...The Rising ForceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 12:55:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Προσωπικά δε γνωρίζω κανένα από τα συγκροτήματα που αναφέρεις...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 18:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Καλησπέρα φίλοι μου να ρωτήσω μήπως καποιός έχει το <<Living on a borowwed time>> των Diamond head , το ψάχνω χρόνια και δεν τα εχω καταφέρει ακόμα.

ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy