ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 12:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Ουπς σορρυ Νοσοφόρος εννοούσα.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 17:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Γεια σου ρε Horus με τα ωραία σου Ωστε κι εσύ δικός μας λοιπόν...χεχε...Το soul temptation θέλω κάποια στιγμή να το τσιμπήσω αλλά το έχει ακόμα 15 ευρώ το rock-city. Εχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό τον δισκο.Για το Painkiller απλά θα συμφωνήσω μαζί σου.

Savaoth...Από Darkthrone εχω το A Blaze in the northen sky σε mp3 αλλά δεν το έχω ακούσει πολλές φορές. Δεν ειμαι και πολύ σχετικός με το Black(ακόμα)

Ρε nossoforos ουτε που κατάλαβα ότι εσύ είσαι ο starflower!! Ασε που νόμιζα ότι πίσω από το nick "starflower" ήταν γυναίκα!!! Αυτό το flower με ξεγέλασε μάλλον

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 18:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλησπέρα στα γκοθο-μεταλόνια!
Αν και χάθηκα λίγο τελευταία, ήρθα με μια πρόταση για ένα συγκρότημα που παίζει gothic.
Λέγονται Dead Souls Rising κι είναι καταπληκτικοί.
Έχω ένα διπλό album τους με τίτλο "Clepsydre (1993-1999)".
Δυστυχώς δε μπορώ να βρώ στοιχεία για αυτούς ούτε αν έχουν κάποια άλλη δισκογραφική δουλειά.
Αν δεν τους ξέρετε λοιπόν σας τους συστήνω!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 18:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
quote:
Ρε nossoforos ουτε που κατάλαβα ότι εσύ είσαι ο starflower!! Ασε που νόμιζα ότι πίσω από το nick "starflower" ήταν γυναίκα!!! Αυτό το flower με ξεγέλασε μάλλον

χε,χε!
φιλε μου,το starflower ειναι ενα αγαπημενο τραγουδι απο το γκοθικ γκρουπ NENIA...ενα project της ANNA VARNEY.
(το τραγουδι κανονικα λεγετε starflowernight)
μη σου περνσνε περιεργες σκεψεις απο το μυαλο παντως...ειμαι Αντρας με τα ολα του!!

gretel η εικονα που εχεις βαλει μου φτιαχνει την διαθεση!
εχει πολυ φαση!!

When the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 20:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Φίλε Agnostic σου συνιστώ εαν ασχοληθείς με το black και κύριως εαν θες να παίξεις black,να ψάξεις τους Darkthrone διότι αποτελούν τη "βάση" του black.Τα riffs τους μαζί με αυτά των burzum και των bathory,venom,thorns είναι η κύρια επιρροή όσον αφορά την πρωιμη αισθητική του black.Έπειτα οι thrasopunk ρυθμοί δίνουν ιδιαίτερη αίσθηση του norsk arisk black metal.Kλασσικό....
Τώρα στη συνέχεια το είδος εξελίχθηκε και προέκυψαν πολύ διαφορετικά σχήματα που προσωπικά προτιμώ.Όμως ποιός μπορεί να αντισταθεί στο Transilvanian Hunger?????????Ο καλύτερος δίσκος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 22:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus
ΦΙΛΕ starflower ΑΛΛΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΠΟΣΤΕΡΑΚΙ...


quote:
Γεια σου ρε Horus με τα ωραία σου Ωστε κι εσύ δικός μας λοιπόν...χεχε...Το soul temptation θέλω κάποια στιγμή να το τσιμπήσω αλλά το έχει ακόμα 15 ευρώ το rock-city. Εχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό τον δισκο

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Agnostic ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΤΟ soul temptation...ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ(ΟΜΟΡΦΕΣ)ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΡΑΕΙ....
ΤΟ ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟ CDΑΚΙ...
ΡΕΣΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ TA CD ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ...
AN EISAI ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ CDAKIA....

quote:

Καλησπέρα στα γκοθο-μεταλόνια!

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Dying_Incubus ΓΙΑ ΓΚΟΘΟΜΕΤΑΛΟΝΙΑ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΕΝΑ ΠΟΣΤΕΡ

ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ LACUNA COIL ME TO COMALIES

ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΑ...


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 23:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Τώρα που διάβασα το πόστ του Agnostic για τα 15 Ευρώπουλα στο rock-city φαντάζεστε πόσες φορές μπορεί να έχουμε βρεθεί, να έχει περάσει ο ένας δίπλα από τον άλλον, να ψάχνουμε στο ίδιο γράμμα -ξέρετε αυτοί οι ενοχλητικοί που θέλεις να ψάξεις στο Π και αν και είναι όλο το μαγαζί άδειο ως δια μαγείας (νόμος του Μερφομεταλ) μπροστά στο Π είναι ένας τύπος με όλα του τα κυβικά που ούτε από πλάι δεν προσεγγίζεις και δεν φεύγει με τίποτε- και ενώ έχουμε συζητήσει τόσο στην Εσω-μέταλ οικογένεια να μην ξέρουμε ότι δίπλα είναι το διαδικτυακό μας Εσω-μεταλλο-φιλαράκι?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 00:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
gretel η εικονα που εχεις βαλει μου φτιαχνει την διαθεση!
εχει πολυ φαση!!


Δηλαδή starflower με τρόπο μου λες ότι δεν σου άρεσε το πουλί μου?

Εεεεεε Νααααα! χε χε χε


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 16/03/2006 00:18:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 02:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Dying Incubus thnx for the infos...θα τους τσεκάρω και τους Dead Souls Rising. Ούτε που είχα ξανακούσει το όνομα.

Horus εγώ και κατεβάζω και αγοράζω. Αν έχεις παρατηρήσει και το rock city και το metropolis έχουν τιμές αρκετά χαμηλές σε συγκεκριμενα cd. Στο metropolis βρισκεις cd με 6.40€ και στο rock city 8€. 15 θα σκάσω για καινουργιες κυκλοφορίες αγαπημένων κυρίως συγκροτημάτων και όχι συχνα. Αλλη κ**λα το αυθεντικό cd με το βιβλιαράκι, τις ευχαριστίες του συγκροτήματος, τις φωτος, τους στίχους όπως και να το κάνουμε. Επίσης γουσταρω πολύ την φάση να ορμάω στα δισκάδικα με 2-3 φιλαράκια και να ψάχνουμε να ψάχνουμε να ψάχνουμε....
Οσο για το Christin-aki των Lacuna Coil απλά προσκυνάμε την Θεά
Πέρα από την πλάκα όμως έχουν πολύ όμορφα τραγούσια όπως Heaven's a lie, Swamped, Circle, Senzafine κ.α.
Να υποθέσω ότι από το σήμα της υπογραφή σου είσαι power-ας epic κι έτσι ε??Καλή φάση.

Starflower dont worry τώρα ξέρω ποιος είσαι Θα έχω υπόψη μου και το starflowernight για downloading...

Savaoth thnx for the infos...από γνωστό μπλακμεταλλά μου είχε προταθεί η αγία κατα τα λεγόμενα του τριάδα του black: Mayhem, Darkthrone και Immortal. Εχω πράγμα από black στο pc αλλά δεν έχω προλάβει να ακούσω πολύ...γίνεται ένας πανικός στο pc μου..

gretel και οι δύο υπογραφές σου είναι...cool...απλά η καινούργια έχει χαβαλέ.Και πράγματι ποτέ δεν ξέρεις πόσο κοντά μπορείς να βρεθείς με έναν αλλο απο εδώ σε χώρους όπως δισκάδικα κτλ. Και ειδικά να είναι ο ενοχλητικός τύπος που έχει μπλοκάρει τα cd που θες να κοιτάξεις...


Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 07:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε Agnostic, ούτε εγώ έχω ακούσει τίποτα άλλο για αυτό το συγκρότημα, είναι κάπως "νεφελώδεις"...
Αν βρείς πουθενά πάντως το διπλό album που προτείνω θα σου έλεγα να το αγοράσεις, έχουν αρκετά καλά τραγούδια.
Εγώ το είχα αγοράσει πρίν κανένα 2 χρόνια περίπου και το ξέθαψα σχετικά πρόσφατα...

Φίλτατη gretel, πλάκα - πλάκα δεν έχεις άδικο.
Όλο και κάπου θα έχουμε βρεθεί με κάποιον από δω, δεν γίνεται αλλιώς!

Υ.Γ. Πάντως οι Lacuna Coil όντως λένε πολλά...

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 16/03/2006 07:41:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 20:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Προτείνω όσοι μπαίνουν στο Esoterica Να φοράνε καρφίτσα με λογότυπο Esoterica για με το ψευδώνυμο να αναγνωρίζει ο ένας τον άλλο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 20:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Προτείνω όσοι μπαίνουν στο Esoterica Να φοράνε καρφίτσα με λογότυπο Esoterica για με το ψευδώνυμο να αναγνωρίζει ο ένας τον άλλο...

Xε χε χε λες αγαπητέ Savaoth?
Λέω στο rockwave να τυπώσουμε μπλουζάκια, με τον λογότυπο του Εσωτέρικα και το νικ μας.

Όλο και θα βρεθούμε στα σημεία που πωλείται το μπουγαδόνερο εεε χμμμ η μπύρα ήθελα να πω..


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 20:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΓΚΡΕΤΕΛ, ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 20:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Καλή ιδέα....Τώρα έχει να πέσει πλύσιμο με τη μπύρα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 21:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΩΩΩΩ!!! Αγαπητέ του club κι εσείς?

Επιτρέψτε μου

Κόντρα? Δεν πιστεύω να ξαπλωθείτε κάτω αγαπητέ Πλάτωνα μετά το πρώτο κιβώτιο?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 21:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Κατω? Α μπα! Σπάνια πίνω, παρατήρησα πάντως μια παράξενη συμπεριφορά!

Αν πιω ένα ποτήρι, ότι και να είναι, ζαλίζομαι (ελαφριά)

Μα αν συνεχίσω να πίνω, δεν συμβαίνει τίποτα. Λες και είναι νεράκι!
Για καλό και κακό, θα έρθω μαζί με φίλο από το εσωτερικά! Ονόματα δεν λέμε, μα έχει καμπριολέ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 21:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Κατω? Α μπα! Σπάνια πίνω, παρατήρησα πάντως μια παράξενη συμπεριφορά!

Αν πιω ένα ποτήρι, ότι και να είναι, ζαλίζομαι (ελαφριά)

Μα αν συνεχίσω να πίνω, δεν συμβαίνει τίποτα. Λες και είναι νεράκι!
Για καλό και κακό, θα έρθω μαζί με φίλο από το εσωτερικά! Ονόματα δεν λέμε, μα έχει καμπριολέ!




"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 22:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aγαπητά γκοθομέταλλα ρίξτε μια ματιά στο παλιό αυτό τόπικ που αφορά τη μουσική:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3412&whichpage=1


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 00:28:33  Εμφάνιση Προφίλ
gretel ! ακους MOTORHEAD ρε συ ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 00:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aπό 12 χρονών καλέ μου. Μα τον Θείο-παππού Λέμμυ δεν θα άκουγα?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 00:52:56  Εμφάνιση Προφίλ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΩΡΑΙΩΣ ΦΙΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΗΠΟΣ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟ ΦΑΝ ΚΛΑΜΠ ΚΙΟΛΑ?
ΕΙΜΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΞΕΝΕΡΟΣΑ ΤΟ 1997 ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΒΑΘΡΑ ΗΡΘΑΝ ΟΜΩΣ Η ΣΑΧΟΝ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ!!!!!
ΚΑΘΑΡΗ ΒΑΒΟΥΡΑ ΡΕ ΣΥ ΓΟΥΣΤΑΡΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 00:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Παρεπιπτόντως είμαι ΦΙΛΗ. Έλα μωρέ που ξενέρωσες εδω την έβγαλε καθαρή το ATHENS OPEN AIR εξαιτίας του παππού.

Τώρα που είπες Σάξον. Σάξον, Ντόρο κ.λ.π στο Γκαγκάριν τόσο κόσμο ίσως να είχαν μόνο οι SODOM, KREATOR κ.λ.π. απόλυτη ασφυξία, έλεος ήταν συναυλία για δύο μέρες όχι για μία.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 01:10:02  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΑΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΦΙΛΗ ΠΟΠΟ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΡΕ ΣΥ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 01:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Εγώ είχα πάει Saxon περυσι και Motorhead πριν κάτι χρονάκια στο Λυκαβητό. Και οι δύο εξαιρετικές συναυλίες. Κορμιά πέσανε πριν 2 βδομάδες περίπου στους Soulfly στο club 22. Για rockwave πολύ σιωπή πέφτει ρε παιδιά. Πέρυσι τέτοια εποχή γνωρίζαμε για Black Sabbath και άλλα. Φέτος κάτι ακούγεται για Metallica, για Lacuna Coil...Τους θεούς Arch Enemy πότε επιτελους θα τους φέρουν??? αντε να δούμε την Angela να τραγουδάει a la κομπρεσερ επι σκηνής!!!!

Yποσημείωση:Εγώ αντιθετως από πολλούς εδώ, δεν πίνω μπύρες σε συναυλίες διότι μειώνονται τα αντανακλαστικά μου και μετα δεν μπορώ ούτε να απολαύσω το συγκρότημα ούτε αντοχή έχω να χτυπηθώ. Την προτιμώ μετά απο τα live. Ειδικά μετά από καλοκαιρινές συναυλίες...να γυρνάς εξαντλημένος σπίτι και να τσακίζεις σουβλάκι με παγωμένη μπύρα...είναι ηδονή...γειά μας...

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...

Edited by - Agnostic on 17/03/2006 01:33:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 01:38:05  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι και εχω να δω συναυλια εδω και κατι χρωνια τι παιζεται με της συναυλιες ξερει κανεις τιποτα για ροκ και μεταλ ενοω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 07:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

ΝΑΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΦΙΛΗ ΠΟΠΟ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΡΕ ΣΥ ...

Όχι φίλε μου. Γιατί να ξενερώσω.


Για συναυλίες ενημέρωση στο:
http://www.rocking.gr/livedates.php

χεχε εγώ φίλε Agnostic δεν έχω πρόβλημα με τα αντανακλαστικά μου...
Πάντως κι εγώ έχω ακούσει για Μετάλλικα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 15:35:52  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΟΠΟ ΜΕ ΕΓΤΙΑΞΕΣ ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΦΧΑΡΙΣΤΩ gretel
ΣΙΣΤΕΡΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑ'Ι'ΤΣΤΑΛΚΕΡ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 18:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Μερικα απο τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΝΗΣΙΑ συγκροτηματα που ηταν,ειναι και θα ειναι ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ολων των poserοδηθεν συγκροτηματων που περασαν, περνουν και(δυστυχως)θα περασουν απο την metal σκηνη.Εις υγειαν...........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 17:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Φίλε Masvidal στους Bathory έπρεπε να βάλεις κι ένα emocion να προσκυνάει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 01:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Lost in Necrooopoliiisss

Φίλε Masvidal ωραίος...αλλά μια μικρή ένσταση...
Δεν είναι όλοι οι posers χάλια και δήθεν. Κάποιοι,τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα, really kick ass!!!

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy