ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 HEAVY METAL (και άλλα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 16:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
θα πάρουν τα σώβρακα ,των αυταποκαλούμενων υβριδιών, καλλιτεχνιδίων, καραδιαφημισμένων της εγχώριας μουσικής σκηνής..


χωσε prieeeeeeeeeeeeeest!!!

αντε γιατι οι μαλακες οι φιλοι μου στο σχολειο με βριζανε οταν ειπα να τους μαζεψω να παμε στο ΣΕΦ... μου θελουν λεπα οι φλωροι....


μαθετε απο μουσικη ρεεεεεε!!!

καλα, 5 ωρο; βαλε και τις αλλαγες μεταξυ συγκροτηματων, και το μπιζζζζ ουτε την επομενη δεν θα φυγουμε....


ΑΨΟΓΑ!!!!


αλλα που θα μας χωρεσει το ΣΕΦ γαμωτο!;

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 17:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
``Και αν μας πούμε ονειροπόλους, δε πειράζει,
Ίσως μια μέρα μας καταλάβουν και θα `ρθουνε μαζί``
Imagine ..John Lennon

We stand here together. Fearless and proud. Raise up your voices. Let the music be loud. There's nothing between us. We stand here as one. The waiting is over, your time has come.
SAXON - Rock is our life



Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 01:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
Δια στόματος Γιάννη Πετρίδη, στην ΕΤ-1 ,επέτειος σήμερα για΄25 χρόνια θάνατο του Lennon
``αυτή τη στιγμή η Αμερική είναι καζάνι που βράζει ,με ένα κύμα νέων ροκ μουσικών Group που διαμαρτύρονται κατά της πολιτικής Μπούς & της παγκόμιας κατάστασης. Μου θυμίζει αρκετά την δεκάετία ,της αμφισβίτησης του `60``` …
``Αλλωστε τα είδωλα Ρουβάς,Βritney Spears κλπ είναι stars της μουσικής βιομηχανίας, φτιάχνοντας όνομα ,υποβοηθούμενα της προώθησης των media ``
Να ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΓΩ ,ΣΤΡΑΓΚΑΛΙΖΟΝΤΑΣ την υπόλοιπη μουσική ως ΤΕΧΝΗ?????
Παρέα στο studio ζωντανά, παρεβρίσκονταν οι ΡΟΚΑΔΕΣ (κιθαρίστας και ντράμερ σε group αντίστοιχα) στα νιάτα τους Αλογοσκούφης (Υπ.Οικονομικών) & Ευθυμίου (πρώην Υπ.Παιδείας ) …Το ερώτημα & απορία που υπέβαλαν οι τηλεθεατές ήταν ``πως γίνεται να εξάρουν την αναρχική & τους αγώνες διαμαρτυρίας κατά παντός συστήματος κατά της ελευθερίας του ατόμου``(είχε επιστρέψει και το παρασημό του διαμαρτυρόμενος, στη βασίλισσα ,για την επικουρική πολιτική της χώρας του ,στην Αμερικανική παρεμβατικότητα) φιλοσοφίας του Lennon, 2 πρόσωπα ΤΟΣΟ ΕΝΤΑΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΑ ,στα γρανάζια του συστήματος που συνθλίβει τα πάντα …..
Διαφώνησαν λέγοντας πως με την ΠΟΛΙΤΙΚΗ, μπορείς να αλλάξεις τον κόσμο που ζείς ,διατηρώντας τα πιστεύω σου ….
Το δικό μου ερώτημα είναι φυσικά….Στο υπάρχον παγκόσμιο πολιτικό ΣΥΣΤΗΜΑ ,γιατί 25 χρόνια μετά εξακολουθούν και υπάρχουν ΠΟΛΕΜΟΧΑΡΗ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ( WAR PIGS )που ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ,σέρνοντας σε ΝΕΑ ΒΙΕΤΝΑΜ λαούς άλλων κρατών, και όλοι οι πολιτικοί ,πόσο ελεύθεροι είναι ,όντας ενταγμένοι σε ένα σύστημα ιεραρχίας με χορδές μαριονετών ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟΥ , με MASTER & SLAVES???????................ Νομίζουν ότι είμαστε ``ΟΛΟΙ ΤΥΦΛΟΙ , ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΙ ,ΟΜΗΡΟΙ, ΙΣΟΒΙΤΕΣ, ΣΚΛΑΒΟΙ, της καθημερινότητας πλέον στο ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ``



Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2005, 02:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
Forum Metalheads καλημερα...Σήμερα Κυριακή βράδυ παίζουν Αθήνα...
1) Οι Blitzkrieg από το Leicester (διαβάζεται Λέστερ) είναι ένα από τα συγκροτήματα που θεμελίωσαν το New Wave Of British Heavy Metal τη δεκαετία του ’80, παρόλο που είχαν μια ταραχώδη πορεία. Διαλύθηκαν μόλις ένα χρόνο μετά το σχηματισμό τους και αφού είχαν κυκλοφορήσει μόλις ένα 7ιντσο (“Buried Alive”). Ο τραγουδιστής τους (μοναδικό σταθερό μέλος μέχρι και σήμερα) Brian Ross έφυγε και σχημάτισε αρχικά τους Avenger και έπειτα τους Satan, οι οποίοι είχαν γνωρίσει αρκετά μεγάλη επιτυχία.
Το 1985 οι Blitzkrieg επιστρέφουν στο προσκήνιο για να ηχογραφήσουν το πρώτο τους LP με τίτλο “A Time Of Changes”. Στο μεταξύ στην άλλη άκρη του Ατλαντικού ένα ανερχόμενο τότε συγκρότημα του οποίου ο drummer είναι φανατικός φίλος του NWOBHM διασκευάζουν το ομώνυμο κομμάτι στο EP τους “Creeping Death”. Είναι φυσικά οι Metallica!

Μια πάρα πολύ αξιόλογη προσπάθεια από ένα ιστορικό συγκρότημα το οποίο αξίζει να παρακολουθήσετε και ζωντανά στις 11 Δεκεμβρίου στο Club Underworld.

2)Την ίδια ώρα στο Club 22 εμφανίζεται o Uli Jon Roth ο θρυλικός .τεράστιος κιθαρίστας των Scorpions που κάνει προωπική καρριέρα μετά το TOKYO TAPES, θα παίξει για΄πρώτη φορά παγκοσμίως στην Ελλάδα με πρώην μέλη τους και φίλους,ως headliner....

Eρε γλέντια....Που να πρωτο πάς..... Big city nights............


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2005, 12:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Γειά σας

τι άκουσα ρε παιδια

ερχοντε οι lacrimosa Ελλάδα??

έχει ακούσει κανείς κάτι?

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 15:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
Φϊλε nossoforos για Lacrimosa δε ξέρω κάτι....Ομως σίγουρα οι νέες ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΕΣ ομοβροντίες ανακοινώσεις λένε πολλά....στη νέα χρονιά......
Paradise Lost- Μύλο της Θεσσαλονίκης το Σάββατο, 21 Ιανουαρίου 2006 και μία μέρα μέρα αργότερα στο Club 22
Helloween: Θεσσαλονίκη, Υδρόγειος - 3 Φεβρουαρίου / Αθήνα, Sporting -4 Φεβρουαρίου.
Hellacopters: 3 Φεβρουαρίου, Αθήνα (Another Club) - 4 Φεβρουαρίου, Θεσσαλονίκη (Μύλος).
Violent Femmes: 17 Φεβρουαρίου, Θεσσαλονίκη (Μύλος) - 18 & 19 Φεβρουαρίου, Αθήνα (Club 22
Opeth Υδρόγειο, στις 27 του μηνός, ενώ μία μέρα αργότερα, στις 28 Μαρτίου,στο Club 22 της Αθήνας.
King Diamond-20 και 21 Μαϊου σε Μύλο και Club 22 αντίστοιχα
Οι Rolling Stones- Πέμπτη 29 Ιουνίου 2006, Αθήνα - Ολυμπιακό Στάδιο
Depeche Mode 1/8 Terra Vibe
Η μάχη φημολογιών γιά τους AC/DC πληθαίνουν...Ειδομεν
Ο πόλεμος θα συνεχιστεί μέχρι ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΝΥΚΤΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΟΥΡΗ ΚΑΙ ΤΟΥΠΕ,ΝΑ ΑΠΟΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΑΧΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ, ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΤΡΑΠΑΕΖΙΑ & ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙΑ


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 16:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
OPETH??
KING DIAMOND??
τι έχει να γίνει...
thanks judas priest!
μου έφτιαξες την μέρα!

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 16:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
EKΤΑΚΤΗ ΠΑΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ......
ΣΤΟ NEO OPERATION MINDCRIME 2 ΤΩΝ QUEENSRYCHE ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ το studio είναι ότι στα φωνητικά ``ο κύριος Doctor X δεν θα είναι ο Rob Halford, αλλά ούτε και ο Geoff Tate...

Κυρίες και Κύριοι, καθήστε αναπαυτικά και κρατηθείτε γιατί ο Doctor X στο O: M 2 είναι ο πολύς:
Ronald James Padanova (aka. Ronnie James Dio)

Αναμένεται επιβεβαίωση: Από http://www.greekempire.gr/
και λοιπά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο φόρουμ του http://www.rockpages.gr/ (εκεί είμαι ο Velis the Priest)
Περί συναυλιών των ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΟΝΟΜΑΤΩΝ AC/DC, System of a Dawn,Bon Jovi,RHCP κλπ οι φήμολογίες από τις ανταλλαγές των φάξ των διοργανωτών με τους manager παίρνουν φωτιά.....Αλλα και τα είσητήρια σίγουρα ``καυτά``..........

Μη χάσετε το ροκ καταιγισμό των Deliver of Rock που τη Πέμπτη στο Lazy...το τρίο ο Ηρακλής,Γιώργος,Στέλλιος μας πήραν το ΣΚΑΛΠ με το παίξιμό και τα μυαλά στο πιάτο με κομμάτια AC/DC, Priest, Motorhead, Kiss,Bon Jovi,Beatles,Thin Lizzy,Deep Purple,Scorpions,Whitesnake και τι να πρωτοθυμηθώ.....
ΗΤΑΝ Η ΒΡΑΔΙΆ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ,ΠΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ GROUP Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΚΗΝΗ πάει μπροστά και είναι εγγυημενη βραδυά
Οποιοι γουστάρουν ΝΤΙΡΙΝΤΑΚΤΑ,προλαβαίνουν να μετοικήσουν στα βάθη της ΑΝΑΤΟΛΙΑΣ να πάνε να βρούν τις ρίζες τους , πριν αρχίσω τη γενική μου ΕΠΙΘΕΣΗ,μιας΄που φοράω ΧΑΛΥΒΔΥΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ......
Μη τους χάσετε 22 Δεκεμβρίου τους Delivers of Rock στο Excalibur 23:00 (όπισθεν Χίλτον),,,,,,Σχίζουν και είναι No remorse,No regret...
Θα τους ξαναδώ ,,,,,Εγίνα fan..με τη μία.....
Oι DELIVERS OF ROCK δημιουργήθηκαν την Άνοιξη του 1996 από τους Γιώργο Διαμαντή και Στέλιο Καρδαμάκη.
Έχει στο ενεργητικό της ένα μεγάλο αριθμό εμφανίσεων σε διάφορα club και bar της Αθήνας όπως και της επαρχίας.
Σκοπός του group είναι (όπως αναφέρει και το όνομα του, "διασώστες του rock" η ελληνική μετάφραση) να παρουσιάσει και να θυμίσει στον κόσμο που παρακολουθεί τα live του, κάποια κομμάτια τα οποία κατά την γνώμη του έχουν αφήσει εποχή στην ιστορία της rock μουσικής και κοντεύουν στις μέρες μας δυστυχώς να ξεχαστούν λόγω άλλων ειδών μουσικής που έχουν γίνει μόδα.
Η σημερινή σύνθεση της μπάντας είναι η εξής:
Γιώργος Διαμαντής : κιθάρα, φωνή
Στέλιος Καρδαμάκης : τύμπανα ,φωνή
Ηρακλής Μπουζιώτης: μπάσο ,φωνη
DELIVERS OF ROCK-WE WILL ROCK YOU

Γιατρέ μου μας έφτιαξες.........
Στο πείσμα σας `γουρούνια` θα αντέχω & θα περιμένω άλλες μέρες…..Obey your master -Your life burns faster..........
Forever trusting who we are-Life is ours,we live it our way-Open mind for a different view, & Nothing else matter.......


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 15:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Ο πόλεμος θα συνεχιστεί μέχρι ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΝΥΚΤΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΟΥΡΗ ΚΑΙ ΤΟΥΠΕ,ΝΑ ΑΠΟΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΑΧΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ, ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΤΡΑΠΑΕΖΙΑ & ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙΑ

ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΜΗΝ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 09:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
AMEN

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 16:47:32  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΑΛΛΑ ΤΟΥ ESOTERICA! ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.... ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΜΟΥ, SCORPIONS, IRON MAIDEN, BLACK SABBATH, DIO, METALLICA, MALMSTEEN, SAXON, RAINBOW, DEEP PURPLE, GUNS'N'ROSES ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΛΟ ΡΟΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛ. ΠΑΙΖΩ ΔΙΑΣΚΕΥΕΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ "SOFT" ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΤΕ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ESOTERICA! Η ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟΥΣ DEEP PURPLE(ΘΕΑΤΡΟ ΓΗΣ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ), ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΩΣΑΝΕ ΡΕΣΤΑ! Ο MORSE TEΛIKA EINAI ΑΞΙΟΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ ΤΟΥ BLACKMOORE!... A,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ST. ANGER(ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ!), ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ. ΕΠΙΣΗΣ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟ UNBREAKABLE(ΟΙ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΚΡΑΤΙΟΥΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ). ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ?

UP THE IRONS

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 14:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
matthias [jabs?] welcome!
για να μαθεις σχετικα με συναυλιες, το μονο που εχεις να κανεις ειναι scroll up. πανω απο το μυνημα σου υπαρχουν ενα σωρο νεα...!
να 'ναι καλα ο priest!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Patata_bloom
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 00:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patata_bloom
hailZzzzzzzzz! egw akouw ligo apo ola (korn,manson,opeth,dreadful shadows,enslavement of beauty,ulver,arcturus,moonspell,rammstein ktl ktl EKTOS apo cradle-mpliax) kai exw na kanw thn eksis erwthsh:kserei kanenas an tha erthei gia synavlia o king diamond sthn ellada fetos?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 03:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR
φίλε patata bloom για king dimond απο όσο ξέρω,δεν θα έρθει(τουλάχιστον φέτος)στην Ελλάδα!όμως 28-2-2006 θα έρθουν οι soulfly!!!:)θεσ/ωίκη και αθήνα!θα πάει κανείς?εγώ δεν το χάνω με τίποταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 15:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλτατε/η patata_bloom, θα σε συμβούλευα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες προκειμένου να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

Προχθές μόλις απέκτησα το τελευταίο album των Inkubus Sukkubus με τίτλο "Witch queen".
Το album συμπεριλαμβάνει 9 τραγούδια κι ομολογώ πως δεν μου θύμιζε σε πολλά τις προηγούμενες δισκογραφικές δουλειές του συγκροτήματος.
Ενώ κάθε φορά που έβγαζαν ένα νέο album και τρελλαινόμουν όταν το άκουγα, αυτό με άφησε κάπως πιο αδιάφορο...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iνδιάνα
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 18:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Iνδιάνα
Ενημέρωση:
Ο KING DIAMOND έρχεται 20/5 στη Θεσ/νίκη και 21/5 Αθήνα!!!

Επίσης έρχονται οι OPETH 27 και 28 Μαρτίου.

Γενικά για συναυλίες μπορείτε να ενημερώνεστε από το σάιτ www.rocking.gr

-Ο άνθρωπος γεννήθηκε για να προδώσει τη μοίρα του-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Patata_bloom
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 00:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patata_bloom
Ααααααααααα μη με αποκαλειτε "φιλε",κοπελα ειμαι:P
κ σε οποιον θελει να ακουσει ενα καλο cd προτεινω το Megalomania απο Enslavement of Beauty...ειναι...χμμμ..black/gothic...Α! το τελευταιο cd των slipknot το ακουσε κανενας?καλο ηταν?


Of All The Things I've Lost I Miss My Mind The Most...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 15:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
Γεια σας

Patata_bloom το τελευταίο απο slipknot είναι φοβερό
θα σε ξαφνιάσει αν γνωρίζεις το παρελθόν τους καθώς παίζουν ακετά πιο μελωδικά.Για μένα καλύτερα έτσι καθώς με αυτο τον τρόπο αφήνουν το ταλέντο τους να ξεδιπλωθεί...το τραγούδι που ανοίγει τον δίσκο μπορεί να σου φέρει και λίγο απο M/M...Σε γενικές γραμμές,έπος!

quote:
EKTOS apo cradle-mpliax

μου άρεσαν εκείνοι που πιο παλιά τους θάβανε και μόλις βγήκε το MIDIAN ή ακόμα και το C.A.T.B τους προσκύνησαν...

αμα θέλεις το συζητάμε...

Νομίζω είναι νωρίς ακόμα να λέμε με σιγουριά αν θα έρθει ο king Diamod στην χώρα μας...
την προηγούμενη φορά είχα πάει και πέρασα φανταστικά...τι να λέμε...η ατμόσφαιρα την ώρα του live ήταν το λιγότερο απόκοσμη...χάος!ο King αλώνιζε την σκηνή σαν τα ήταν 25 !
δεν τον χάνω με τίποτα!

Φίλε Dying Incubus καλό το καινούριο απο Theatres Des Vampires?μπορείς να μου το περιγράψεις με δυο λόγια?θα πάω για cd αυτές της μέρες...


Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 15:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλησπέρα, φίλε nossoforοs!
Το τελευταίο album των Theatres Des Vampires έχει τίτλο "Pleasure and pain".
Έχει ως επί το πλείστον γυναικεία φωνητικά αφού ο τραγουδιστής αποχώρησε από το συγκρότημα και τα φωνητικά τα κρατάει η Scarlet.
Τα τραγούδια είναι στο γνώριμο gothic/vampyric metal στύλ του συγκροτήματος.
Νομίζω πως θα σου άρεσε, αν έχεις ακούσει προηγούμενες δουλειές του συγκροτήματος.
Εγώ θα στο πρότεινα πάντως.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Patata_bloom
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 17:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patata_bloom
hello nossoforos! βασικα απεχθανομαι τους cradle,δε θελω να καταναλωνω λεξεις γι'αυτους:P


Of All The Things I've Lost I Miss My Mind The Most...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 12:41:45  Εμφάνιση Προφίλ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΑΚΡΙΒΩΣ crucifire(????) MATTHIAS (JABS)!ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ Γ...Σ ΣΤΙΣ ΠΕΝΤΑΤΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΖΩ ΗΛ.ΚΙΘΑΡΑ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΙΣ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ. ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΧΝΙΚΗ! ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, ΟΙ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ CD......ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ, ΜΕΧΡΙ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΝΟΜΙΖΩ.

HAVE A ROCKIN'CHRISTMAS AND A ROLLING NEW YEAR

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 18:20:43  Εμφάνιση Προφίλ
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΡΟΚΑΔΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ????
ANYWAY,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 14:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
sorry gıa toys xarakthres alla eımaı exwterıko
hthela na eyxarıstısw ton dyıng ıncubus gıa tıs plhroforıes...
thanks fıle moy!
tha speyso amesos!
kalh sas protoxronıa!

Patata_bloom se paralalo pes mou ton logo poy sıxenese toys fılth...

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 15:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Πρόσφατα άκουσα bloodflowerz και ειδικά το τραγούδι diabolique angel είναι γ@μ@το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Έχουν γυναικεία φωνητικά.

Να ευχηθώ σε όλους του metalheads ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ καλές συναυλίες να έχουμε πανελληνίως (μη ξεχνιόμαστε).

AFTER MIDNIGHT
TEXAS CLUB


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 01/01/2006 14:22:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 16:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε nossoforos, να μην ευχαριστείς για τίποτα!
Περιμένω την άποψη σου όμως όταν το αγοράσεις...
Χεχε!

Καλή μου gretel, έψαξα να βρώ το συγκρότημα που λές αλλά μου έβγαλε μόνο ένα album των Cure...
Κι όχι τίποτα άλλο αλλά αν έχει γυναικεία φωνητικά νομίζω οτι θα μου αρέσει κι επιπλέον εμπιστεύομαι το γούστο σου μιάς κι εσύ μου συνέστησες εδώ τους Seraphim Shock και μου άρεσαν!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Patata_bloom
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 02:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Patata_bloom
nossoforos επειδη ειναι η ντροπη του black metal ισως?:P περιμενω εναν καλο λογο για να μην τους σιχαινομαι:P

τεσπα...καλη χρονια κ χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!


Of All The Things I've Lost I Miss My Mind The Most...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 14:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Φίλε nossoforos, να μην ευχαριστείς για τίποτα!
Περιμένω την άποψη σου όμως όταν το αγοράσεις...
Χεχε!

Καλή μου gretel, έψαξα να βρώ το συγκρότημα που λές αλλά μου έβγαλε μόνο ένα album των Cure...
Κι όχι τίποτα άλλο αλλά αν έχει γυναικεία φωνητικά νομίζω οτι θα μου αρέσει κι επιπλέον εμπιστεύομαι το γούστο σου μιάς κι εσύ μου συνέστησες εδώ τους Seraphim Shock και μου άρεσαν!

In anticipation of my resurrection...


Δικό μου το λάθος γιατί δεν το έγραψα σωστά είναι BLOODFLOWERZ
ρίξε μία ματία στα:
http://www.bloodflowerz.de/
http://www.diabolic-angels.com/

και στο

http://www.darklyrics.com/b/bloodflowerz.html


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 16:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
kat arxhn,Patata_bloom,oi filth pote den paixane black...
apla phrane kapoia stoixeia apo ayto to eidos kai ayto mono sta arxika toys album.
exoun pio polla stoixeia apo gothic para apo black...

h ntroph toy black den einai oi filth alla aytoi poy bgenoyn stis foto me tis terastion diastaseon pentalfes,ta spathia kai tis panoplies...kai stixoys tou typou:o afenth satana aneva sthn gh gia na basilepsoyme!!!eleos...

enas kalos logos gia na akouseis filth einai h atmosfaira poy kanoyn...akou ligo to cruelty and the beast kai to nympetamine kai tha me thimitheis...

an soy aresei o king diamond tha soy aresoyn kai oi filth...
ayta!
telika se ekana na katanalwseis lexeis gia autous...


file dying incubus den to exw vrei akoma...
molis to akousw tha steilw.

ta leme!

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 16:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή μου gretel, βρήκα και τα 2 albums από Bloodflowerz, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Σε ευχαριστώ πάντως για την περαιτέρω βοήθεια...
Ομολογώ πως το τραγούδι "Diabolic angel" είναι όντως πολύ καλό...
Μου έχει κολλήσει λιγάκι!
Φυσικά, να πούμε εδώ οτι το εν λόγω συγκρότημα έχει βγάλει 2 albums (τουλάχιστον απ' ό,τι βρήκα εγώ):

Diabolic angel (2002),
7 benedictions - 7 maledictions (2003).

Το συστήνω κι εγώ με την σειρά μου!

Υ.Γ. Φίλε nossoforos, στέλναμε ταυτόχρονα οπότε κάνω edit για να σου απαντήσω σε μερικά πράγματα.
Όσον αφορά τους Cradle Of Filth, ποτέ μου δεν τους άκουσα.
Δε μου αρέσουν παρά μόνο 3-4 τραγούδια τους:

Portrait of the dead countess,
The graveyard by moonlight,
She mourns a lengthening shadow.

Έχω 2 albums τους αλλά μου αρέσουν μόνο 3 τραγούδια τους.
Ίσως να μην είναι για εμένα αυτό το group, άλλωστε γούστα είναι αυτά κι είναι απολύτως σεβαστά.

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 01/01/2006 17:03:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 13:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Πότε προλαβαίνεις και τα βρίσκεις D.I.? Αυτό είναι ταχύτητα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy