ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΣΥΝΥΠΑΡXΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 12:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το πρόβλημα είναι τεχνικό και όχι φυσιολογικό .

Για να λυθεί ,θα πρέπει :

Να κοπεί η ρίζα του .

Ο πλούτος και η φτώχεια έχουνε την ρίζα τους στον πολιτισμό και ποιο συγκεκριμένα
:

Στην κοινή ενότητα , κοινωνία ,που δημιουργήθηκε και λειτουργεί ει βάρος της φύσης .

Στην φύση γνωρίζουμε , ότι δεν υφίσταται αυτό το πρόβλημα .
Απόδειξη ξεκάθαρη αποτελεί ο τρόπος που ερχόμαστε στον κόσμο :

Γεννιόμαστε όλοι γυμνοί .

Οι πλούσιοι , έχουνε τα ινία της κοινωνίας , οι φτωχοί ακολουθούνε μετά βίας .
Δεν μπορεί να δείξεις τον πλούσιο το λάθος σκέψεώς του επειδή :

Ο ίδιος δεν φιλοσοφεί, δεν είναι μαθητής της σοφίας .
Είναι εραστής της γνώσης .

Δεν θα αλλάξει αυτή η κατάσταση επειδή :
Ο καλύτερος μαθητής της σοφίας , είναι :
Ο μαθητής της θεοσοφίας .

Δυστυχώς ο κύβος ερίφθη .
Οι μαθητές της θεοσοφίας , είναι μετρημένοι στον πλανήτη μας .
Δεν αποτελούνε καν την μειοψηφία .

Για να πιέσεις το κεφάλαιο , υπάρχουνε διάφορες θεραπευτικές αγωγές .
Η ποιο καλή είναι ο αγώνας .

Παραθέτω μια τέτοια θεραπευτική αγωγή :

Πάλης ξεκίνημα νέοι αγώνες .
Οργή της ελπίδας πρώτοι νεκροί.

Όχι άλλα δάκρυα κλείσαν οι τάφοι.
Λευτεριάς λίπασμα οι πρώτοι νεκροί.

Λουλούδι φωτιάς βγαίνει στους τάφους .
Μήνυμα στέλνουν οι πρώτοι νεκροί .

Απάντηση θα πάρουν ενότητα και αγώνα .
Για να βρούνε ανάπαυση οι πρώτοι νεκροί.

Μίκης θεοδωράκης.

Δεν λύνει το πρόβλημα, αλλά το περιορίζει .

Για να λυθεί θα πρέπει να ζούμε φυσιολογικά :

Να μην συσσωρεύουμε επάνω μας περιττό υλικό πλούτο , ούτε πνευματικό .
Αυτό είναι αρρώστια της ψυχής και δεν γιατρεύεται με καμιά φαρμακευτική αγωγή παρά μονάχα :

Με την αγάπη ,για τον συνάνθρωπο .


Αν πέφτω όξω με την αντίληψή μου αυτή ,παρακαλώ διορθώστε την .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 18:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ alfa-omega ΚΑΙ velial ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.
ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΗΣΗ...
ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ..
ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ....

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΣΗΖΗΤΑΜΕ...
ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ????

ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ????

Ο ΦΙΛΟΣ alfa-omega ΑΝΑΦΕΡΕΙ..

quote:
Το πρόβλημα είναι τεχνικό και όχι φυσιολογικό .

Για να λυθεί ,θα πρέπει :

Να κοπεί η ρίζα του .

Ο πλούτος και η φτώχεια έχουνε την ρίζα τους στον πολιτισμό και ποιο συγκεκριμένα:

Στην κοινή ενότητα , κοινωνία ,που δημιουργήθηκε και λειτουργεί ει βάρος της φύσης .

Στην φύση γνωρίζουμε , ότι δεν υφίσταται αυτό το πρόβλημα .
Απόδειξη ξεκάθαρη αποτελεί ο τρόπος που ερχόμαστε στον κόσμο :

Γεννιόμαστε όλοι γυμνοί .



ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ?????
Η' ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΩΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ????

Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΠΡΩΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...
ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΦΤΑΞΑΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΥΓ. ΦΙΛΕ ΜΟΥ alfa-omega ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙ ΘΕΟΣΟΦΙΑΣ ???


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 20:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοώ ότι αφού αποτύχανε όλα :

Πολιτισμός ,θρησκεία, επιστήμη και τέλος ,ανθρώπινη σοφία .

Είναι καιρός να θεοσοφούμε παρά να φιλοσοφούμε .

Αυτήν την στιγμή που γράφω, είμαι άνεργος .
Αλλά προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμος και να κάνω αυτό , που έχεις γράψει :

ΦΙΛΕ alfa-omega ΚΑΙ velial ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.
ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΗΣΗ...
ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ..
ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ....


Ελπίζω στον θεό που πιστεύω, γιατί αφού ασχολούμαι σοβαρά μαζί του ,θα ασχοληθεί σίγουρα και αυτός μαζί μου .
Θα χάσω την ελπίδα σε αυτόν ,μετά τον θάνατο .
Το λέω αυτό με πεποίθεση και ο λόγος είναι απλός :

Δεν ζω πλέον επιβιώνω .

Να μου λείπει .

Καλύτερα να πεθάνω αγωνιζόμενος για :
Τα δικαιώματα όλων μας .

Υπάρχει πρόβλημα όμως σοβαρότατο .

Δεν υπάρχουνε σύντροφοι και το χειρότερο, εγώ τα λέω σοβαρά και εσύ νομίζεις ότι κάνω ποίηση για πλάκα .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 03:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφιερώνω στον Judas Priest κάπoιους σκόρπιους στοίχους από ελληνικα hardcore συγκροτηματα!
Η ΠΑΡΑΚΜΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΕΤΗ
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝ΄ΕΡΓΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ
ΚΑΙ Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΙΜΙΑΚΗ
ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΑΡΙΘΜΟΣ
Σου ορκίζομαι δεν ήθελα να γίνει αυτό
Τα νήματα που σε κινούν δεν ήθελα να κόψω
Πότε δεν το περίμενα πως θέλεις οδηγό
Το δρόμο της ζωής σου άλλος να κατευθύνει.

Μιζέρια στους μίζερους φτώχια στους φτωχούς
Αυτή είναι η μοίρα δεν γίνεται να αλλάξει
Για αυτό ξαναφορά μου τις αλυσσίδες
Χωρίς τις παρωπίδες τον κόσμο ποιος θα φτιάξει;

Σεβάστηκα τους νόμους σέβομαι τους κανόνες
Κι εσύ μου δείχνεις το δρόμο για να φύγω
Μα ναι λοιπόν πρέπει να είσαι τρελλός
Φόρα μου πάλι τις χρυσές μου ωτοασπίδες

Ασε με ελέυθερο να διαλέξω τη σκλαβιά μου
Ασε με ελεύθερο περιορισμούς να θέσω
Κλείσε γρήγορα την πόρτα από το κλουβί μου



Τα συγκροτηματα: Αδιεξοδο, Ανασα σταχτη, Γενια του Χαους, Αντιδραση - Στιχοι απο το punk.gr
[/quote]
Φιλάρα velial ``έγραψαν`` οι αφιερώσεις σου..Με ``πιασες`` τι ψάχνω ,άλλα ποιός τα ΑΚΟΥΕΙ τα μηνύματα..όταν κολλάνε γάντι απόλυτα στο τόπικ μας....
και οι αμαρτίες ΓΟΝΕΩΝ συνεχίζουν και παιδεύουν τα τέκνα....
Μιάς που είμαι σουρωμένος και απόψε και είναι ξημερώματα ,αφού κρασοκαυγάδισα απόψε με ταμπελοποιημενα,δικομματικά προσκολλημμένους που επαφύουν ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ,και τις ΕΛΠΙΔΕΣ γιά το ΑΥΡΙΟ της ΖΩΗΣ τους, μοιρολατρικά στα ΠΑΝΑΞΙΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΕΓΚΕΦΑΛΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΑΣ (γνήσιοι απόγονοι όλοι των ΑΡΧΑΙΩΝ πολιτικών μας) κάτσε φίλε AVATARGR βρήκα να μιλήσει και γιά τους ΜΗΔΙΚΟΥΣ πολέμους (εκτός των Σελτζούκων) ο φίλος ΑΙΟΛΟΣ που ειδικεύεται στη μελέτη της Ιστορίας...(Ελπίζω να ``πιάνεις`` ότι είμαι ΤΗΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗΣ στα γραφόμενα μου πολλες φορές προς χάριν της συζήτησης)
Αύριο θα συνεχίζω την απάντηση μου προς AVATRARGE +A-Ω...ΕΥΧΟΜΕΝΟΣ να ξημερώσει εκείνη η ουτοπιστική ημέρα ¨ΟΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΙΚΑΙΩΣΙΝΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και το αφιερώνω στο VELIAL Που τα παμε ωραία στη συνάντηση και σε όλους του φόρουμ....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,,,,
ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΜΕΖΟΥΡΑ και σας πάρει μέτρα...

OBEY YOUR MASTERS-YOUR LIFE BURN FASTER


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 16:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ judas priest ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ...

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΑΤΟΠΙΠΕΡΟ....

ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 16:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνυπάρχει. Σε έναν καθημερινό αγώνα.
Κρίση φυσικά υπάρχει.
Είπαμε κρίση δεν διέρχεται η τέχνη αλλά και ο άνθρωπος. Είναι νόμος της φύσης μετά τον θάνατο να ξεκινάει η ζωή και μέσα από την στάχτη να ξεπηδάει ο ανθός. Η πληρότητα βρίσκεται πίσω από κάθε τι που εκπληρώνει τον σκοπό.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1:Για μενα η απαντηση ειναι απλή:ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ(!!!!) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΗ ΕΣΤΩ 1 ΛΕΠΤΟ(!!!) ΓΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ!!!.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!.


mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 20:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποιοι πίνουν και μεθούν λησμονούν όσα χρωστούν.I`m back now....καλησπέρα πέρα γιά πέρα.....
Κατάγομαι και εγώ από ναυτική οικογένεια φίλε Avatargr...Kαι περί ανεργίας του κλάδου απλά προανέφερα ως πηγή άρθρο της Ναυτεμπορικής …Πάντως οι σχολές Εμποροπλοιάρχων δεν προτειμώνται πλέον…
Tη γλαφυρή απάντηση εάν θέλουν οι Ελληνες να άλλαξουν και να φιλοσοφήσουν ,μας τη δίνει εμμέσως ο Εμμ. Ροίδης γράφοντας ότι πως μπορεί τα νέα παιδιά να μην περιφρονήσουν τα γράμματα και να σέβονται τους ψήφους ``βλέπων τους διδασκάλους του να σύρωνται ως ΕΡΠΕΤΑ προ των πόδων παντός ΚΟΜΜΑΤΑΡΧΙΣΚΟΥ``…
Από τότε που γράφτηκε εξακολουθεί και είναι εξαρτώμενη με κομματικά κριτήρια ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ Ο ΚΡΑΤΙΚΟΣ μηχανισμός, άρα πόσο ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ είναι η δικαιοσύνη, παιδεία, στρατός κλπ …κλπ…Ετσι ακόμη και σήμερα οι γαλάζιοι ,πράσινοι ,κόκκινοι γονείς ,μεγαλώνουν με αρρωστημένη μικροαστική νοοτροπία τα ανάλογης αποχρώσεως παιδιά του…που κρατώντας σημαιάκα με γηπεδικά συνθήματα περί ΔΕΞΙΑΣ-ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ συμπαρασύρουν σε σκλαβοπαζαρικές πελατιακές σχέσεις όλοκληρες οικογένειες & εν συνεχεία θέτουν εν ομηρία όλοκληρο λαό….
Τα χρόνια περνούν και ΟΛΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΝΟΥΝ………. .ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ-ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ 20 χρόνια μετά η οικογενοκρατία & τα ΤΖΑΚΙΑ καλά κρατεί.. Γιατί το μήλο πάντα κάτω απ` τη μηλιά πέφτει…χα….χα……
Ο φίλος alfa-omega μας προτρέπει να θεοσοφούμε..Δηλ. να αποκτήσουμε θεοκρατική αντίληψη περί πραγματικότητας….Οκ σεβαστές είναι όλες οι απόψεις…Είναι όμως λίγο μοιρολατρικό…
Η φίλη Αφροδίτη ζωγράφισε εδώ και με βρίσκει απολύτως σύμφωνο…``Είπαμε κρίση δεν διέρχεται η τέχνη αλλά και ο άνθρωπος. Είναι νόμος της φύσης μετά τον θάνατο να ξεκινάει η ζωή και μέσα από την στάχτη να ξεπηδάει ο ανθός. Η πληρότητα βρίσκεται πίσω από κάθε τι που εκπληρώνει τον σκοπό.`
Αρα να τα κάνουμε όλα φωτιά και μπούρμπερη…kill them all...για να ξεπροβάλλει ένας καινούριος όμορφος κόσμος…ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΟΣ..Πλάκα κατά περίπτωση κάνω,,,
Αλλωστε η τέχνη δεν λειτουργεί αποκομμένη από τις κοινωνικές συνθήκες και πραγματικότητα….Εκφράζει την παγκόσμια εμπορευματικοποίηση των πάντων στο βωμό του δούνε και λαβείν…
Palatianos είπε ``Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!.``
Διαφωνώ φίλε λόγω ότι εάν δε σκέφτεται ,άπλα ΣΟΥΡΝΕΙ το κορμί του σε μια συνθληπτική καθημερινότητα, και δέχεται τα ανηλεή κτυπήματα έως να πέσει αιμόφυρτος στα κράσπεδα παρακαλώντας για αιμοστατικούς επιδέσμους και παυσίπονα….Τότε θα είναι αργά……
13 και ένα ΤΑΛΗΡΟ …Για περάστε παρακαλώ…Πλούσια δώρα….
Οι πίκρες κόβουν γόνατα κι οι λογισμοί γερνούνε.


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 14:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Η φίλη Αφροδίτη ζωγράφισε εδώ και με βρίσκει απολύτως σύμφωνο…``Είπαμε κρίση δεν διέρχεται η τέχνη αλλά και ο άνθρωπος. Είναι νόμος της φύσης μετά τον θάνατο να ξεκινάει η ζωή και μέσα από την στάχτη να ξεπηδάει ο ανθός. Η πληρότητα βρίσκεται πίσω από κάθε τι που εκπληρώνει τον σκοπό.

Κάθε πολιτισμός άλλωστε φίλε μου,
έχει το σπέρμα, ή τα σπέρματα της φθοράς και της αυτοκαταστροφής. Αίτια -εξωτερικά- πάντα υπάρχουν απλά επιταχύνουν το ρυθμό και τη διαδικασία ή τις διαδικασίες της φθοράς.
Κάθε παιχνίδι έχει έναν ή ορισμένο ή και περιορισμένο αριθμό λύσεων δυνατών λύσεων.
Θα ήταν υπέροχη η σπάνια και καταπληκτική άνθιση των ανθρωπίνων πνευμάτων σε παγκόσμιο επίπεδο, με καθοριστική σημασία γιά τη μοίρα του κόσμου ολάκερου.

Α.Ρ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΓΡΟ ΠΥΡ
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 17:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΓΡΟ ΠΥΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ελευθερη σκεψη και η φιλοσοφια αποτελουν η θα πρεπει να αποτελουν βασικα συστατικα της δομης του ελευθερου πνευματικα ανθρωπου.
Σημερα οπου ζουμε σε μια κοινωνια σηψης και παρακμης και οπου οι αξιες και τα ιδανικα εχουν εκχυδαϊστει και ο υλισμος εχει καθιερωθει πλεον στον καθημερινο τροπο ζωης και σκεψης μας συνειδητοποιούμε ότι οι ανθρωποι εχουν αποξενωθει μεσα στα προσωπικα τειχη της μοναξιας τους που οι ιδιοι φροντισαν να κτίσουν για τους εαυτούς τους.
Μέσα σε μια υπερκαταναλωτική κοινωνια οπου ο καθενας μας προσπαθει να ικανοποιήσει τις καταναλωτικες του αναγκες συχνα με τρόπο υπερβολικο και ασυμμετρο με τις πραγματικες μας αναγκες πολλες φορες καταφευγουμε στην ψευτικη προστασια του απομονωτισμου και με φαυλα ονειρα και ψευτικες ελπιδες προσπαθουμε να πορευθουμε προς το αύριο.

Το προβλημα είναι πολυσυνθετο και η απαντηση σιγουρα δεν ειναι ευκολη ομως κατα την προσωπικη μου αποψη ενα απο τα βασικα αιτια που ευθυνονται για τα παραπανω ειναι η κατασπαταληση ολο και περισσοτερου ατομικου χρονου για την κάλυψη των βιωτικων μας και υλικων αναγκων με αποτελεσμα να μην επαρκει ο ελευθερος χρονος μας οχι μονο για να διαλογιστουμε και να φιλοσοφισουμε αλλα και να ανακαλυψουμε το πραματικο νοημα της ζωης.
Ενα άλλο αίτιο ειναι η δομη της κοινωνιας μας και η μαζοποιηση των ανθρωπων μεσα απο αυστηρα μελετημενα και υπουλα συστηματα Marketing και μέσων επικοινωνιας που συνυσφερουν στην αποχαυνωση των μαζων και την εξαφανιση της ατομικοτητας.
Αποτελεσμα των ανωτερω ειναι η μηχανικη πλεον συμπεριφορα του ατομου η λεγομενη ρομποτοποιηση και προβατοποιηση και η ανυπαρξια της ατομικης σκεψης "σκεφτομαι αρα υπαρχω"
Ολα αυτα φυσικα δεν ειναι τυχαια αλλα αποτελουν μερος ενος οργανωμενου σχεδιου για την χειργωγηση, χειραφετηση, και καθοδηγια των μαζων με σκοπο τον πληρη ελεγχο και την τελικη υποταγη τους στο κατεστημενο.
Ε΄τσι λοιπον οι προτεραιοτητες του ανθρωπου μεταβαλλονται και αντι να προσπαθει να δωσει απαντηση σε καθοριστικα και κρισιμα υπαρξιακα προβληματα και ανησυχιες κατασπαταλαει τον χρονο του βλεποντας πραγματα ανουσια και καθολου επωφελη και εργαζεται ολο και περισσοτερες ωρες για να καλυψει τις ατομικες αναγκες.
Δέχεται οσα του λενε αναντιρρητα χωρις κριση και φιλοσοφικο πνευμα και γινεται ενα οργανο εκτελεσης των επιταγων ενος βρωμικου και σαπιου οικοδομηματος.

Η λύση ειναι δυσκολη κατα την προσωπικη μου αποψη αλλα δεν θα αναφερθω αναλυτικα σ'αυτην στο παρον κειμενο σιγουρα θα υπαρξουν και αλλες ευκαιριες για να συζητηθει το θεμα.
Το τελικο παντως συμπερασμα μου βασισμενο στα ανωτερω ειναι οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να συνυπαρχει η φιλοσοφια και η ελευθερη σκεψη με την καθημερινοτητα κι'αυτο διοτι η Φιλοσοφια και η ελευθερη σκεψη ειναι τροπος ζωης και οχι κατι το θεωρητικο.
Και ο τροπος ζωης του μοντερνου ανθρωπου δεν συμβαδιζει με τα ανωτερω.


"Ζωη διχως φιλοσοφειν δεν αξίζει κανεις να την ζει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 20:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο φίλος alfa-omega μας προτρέπει να θεοσοφούμε..Δηλ. να αποκτήσουμε θεοκρατική αντίληψη περί πραγματικότητας….Οκ σεβαστές είναι όλες οι απόψεις…Είναι όμως λίγο μοιρολατρικό…


Ναι μωρέ έχεις δίκαιο .

Έτσι κι'αλοιώς σε λίγες ώρες θα το έχουμε λύση ,δίχως θεοσοφία .

Αφού ήδη έχουμε συμφωνήσει στα ποιο βασικά , έτσι δεν είναι

Η έπεσα πάλι όξω Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 18:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΥΓΡΟ ΠΥΡ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ...

quote:
Ενα άλλο αίτιο ειναι η δομη της κοινωνιας μας και η μαζοποιηση των ανθρωπων μεσα απο αυστηρα μελετημενα και υπουλα συστηματα Marketing και μέσων επικοινωνιας που συνυσφερουν στην αποχαυνωση των μαζων και την εξαφανιση της ατομικοτητας.
Αποτελεσμα των ανωτερω ειναι η μηχανικη πλεον συμπεριφορα του ατομου η λεγομενη ρομποτοποιηση και προβατοποιηση και η ανυπαρξια της ατομικης σκεψης "σκεφτομαι αρα υπαρχω"
Ολα αυτα φυσικα δεν ειναι τυχαια αλλα αποτελουν μερος ενος οργανωμενου σχεδιου για την χειργωγηση, χειραφετηση, και καθοδηγια των μαζων με σκοπο τον πληρη ελεγχο και την τελικη υποταγη τους στο κατεστημενο.
ΣΩΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ (ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ) ΠΩΣ Η ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΑΤΟΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟ ΣΥΝΟΛΟ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΕΘΝΟΥΣ...
ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΥΠΟΤΑΓΗ.....

Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙ..

quote:
Κάθε πολιτισμός άλλωστε φίλε μου,
έχει το σπέρμα, ή τα σπέρματα της φθοράς και της αυτοκαταστροφής. Αίτια -εξωτερικά- πάντα υπάρχουν απλά επιταχύνουν το ρυθμό και τη διαδικασία ή τις διαδικασίες της φθοράς.
Κάθε παιχνίδι έχει έναν ή ορισμένο ή και περιορισμένο αριθμό λύσεων δυνατών λύσεων.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΘΟΡΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΤΑΧΥΝΟΥΝ..

ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΛΥΣΕΩΝ...

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΕΣ ΝΑ ΕΜΠΟΔΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 10:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου AVATARGR γράφεις: "ΣΩΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ (ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ) ΠΩΣ Η ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΑΤΟΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟ ΣΥΝΟΛΟ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΕΘΝΟΥΣ...
ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΥΠΟΤΑΓΗ....."

Με συγχωρείτε βρε παιδιά, αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν παγκόσμια σχέδια για να είμαστε όλοι μέσα σε μια... γυάλα αποχαύνωσης. Δεν καταλαβαίνω γιατί, για σας, πάντα κάποιος άλλος πρέπει να φταίει για τη δική μας, προσωπική μας, ατομική μας ... κατάντια? Με συγχωρείτε αλλά εγώ διαφωνώ. ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ. Πιστεύω, αν και ίσως έχω καταντήσει κουραστική να το λέω και να το ξαναλέω, ότι ο καθένας μας ΠΡΕΠΕΙ πρώτα να αλλάξει τον εαυτό του και μετά σχεδόν... αυτόματα θα αλλάξει και η κοινωνία (αφού εμείς είμαστε μέρος της, και έχουμε αλλάξει εμείς θα αλλάξει κι αυτή, έτσι δεν είναι?) Για μένα, αυτή είναι η λύση


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 10:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR για άλλη μια φορά είσαι θεματοθέτης σε ένα πραγματικά καταπληκτικό Θέμα...

Είναι αλήθεια η συνωμοσιολογία ΠΟΥΛΑΕΙ πολύ στις ημέρες μας ... ιδιαίτερα θα έλεγα στο Ελλαδικό χώρο ... δεν θα αρνηθώ ότι δεν υπάρχουν "συνωμοσίες" (μάλλον σχέδια) αλλά όχι στο χώρο που τοποθετείται.

Αρνούμαι με σθένος ότι ο άνθρωπος χάνει την ατομικότητα του. Ίσως παλαιότερα να ήταν εύκολο αυτό...σήμερα είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο.

Οι Δυτικές κοινωνίες απαρτίζονται από ανθρώπους όπου έχουν διαβάσει και διαβάζουν πολλά, που ταξιδεύουν, που ενδιαφέρονται για τα κοινά (και ιδιαίτερα εμείς οι ΕΛΛΗΝΕΣ)...δηλαδή είμαστε σκάλες ανώτεροι από άποψεις γνώσεων από τους παλαιότερους μας. Δεν είναι καθόλου εύκολο (μάλλον ανέφικτο) να υποταχθεί η ατομικότητα μας. Στην Ελλάδα όμως αρεσκόμαστε στο να αποποιούμαστε τις ευθύνες μας....

ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ .... ΑΥΤΟΣ ΦΤΑΙΕΙ .... ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΜΟΥ

Μας αρέσει πολύ οι Μεγάλες Δυνάμεις να θέλουν το κακό της Ελλάδας αλλά εμείς να τα βγάζουμε πέρα πάντα....Οι Σιωνιστές να προσπαθούν να μας βλάψουν...οι πολυεθνικές...

ΕΛΕΟΣ

Συμφωνώ σε όλα με την Νέμεση δεν φταίει κανείς ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ και ένα αγαπημένο μου τραγούδι που τα λέει όλα

"Τι του φταίει του Μιχάλη
Το ξερω του το κεφάλι"

Τραγούδι Αμφιάλη
από το Ρεμπέτικο


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 11:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Nemesi ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΟΥ
ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.....

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΜΟΙΡΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΥΘΥΝΩΝ ΜΑΣ....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΧΩΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ...

ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΛΟΓΩ ΠΟΛΛΩΝ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΕΩΝ (ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΕΥΘΥΝΕΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ) ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΗ....

ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΑΣ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΠΟΡΤΑΣ) ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 13:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Nemesi ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΟΥ
ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.....

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΜΟΙΡΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΕΥΘΥΝΩΝ ΜΑΣ....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΧΩΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ...

ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΛΟΓΩ ΠΟΛΛΩΝ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΕΩΝ (ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΕΥΘΥΝΕΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ) ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΗ....

ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΑΣ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΠΟΡΤΑΣ) ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ



Ναι καλέ μου φίλε AVATARGR έχεις δίκαιο, τα προβλήματα αυτά υπάρχουν (και τα έχω διαβάσει πιο πάνω), αλλά αν δεν γίνω εγώ καλύτερη πως θα μπορέσω να βοηθήσω τους άλλους? Πως θα μπορέσω να κάνω κάτι καλό για το σύνολο? Για την κοινωνία? Σε παρακαλώ, πες μου που διαφωνούμε?


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 13:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το σύστημα στο οποίο ζούμε :

Έχει κορεστεί .

Η παρακμή μόλις ξεχύλισε , το μόνο που μπορεί να την κρατήσει είναι :


Η αγάπη όλων μας ( πλειοψηφίας ) για την :


Εργατική τάξη .

Η συμπάθεια δεν αρκεί .

Πάλι όξω έπεσα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 20:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντα εντός θέματος. Με την αγάπη οδηγό. Και την αφοσίωση στον συνάνθρωπο. ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ. ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΨΥΧΗΣ.
Η ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΑΝ ΘΕΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 22:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Nemesi ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΟΜΙΛΟΥΜΕ (ΓΡΑΦΟΥΜΕ)...

ΙΣΩΣ ΣΤΙΣ ΛΕΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ....

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ...

ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ...
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΔΥΣΒΑΣΤΑΚΤΑ....

ΕΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΤΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

Ο ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ...(ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 01:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αρνούμαι με σθένος ότι ο άνθρωπος χάνει την ατομικότητα του. Ίσως παλαιότερα να ήταν εύκολο αυτό...σήμερα είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο.
Οι Δυτικές κοινωνίες απαρτίζονται από ανθρώπους όπου έχουν διαβάσει και διαβάζουν πολλά, που ταξιδεύουν, που ενδιαφέρονται για τα κοινά (και ιδιαίτερα εμείς οι ΕΛΛΗΝΕΣ)...δηλαδή είμαστε σκάλες ανώτεροι από άποψεις γνώσεων από τους παλαιότερους μας. Δεν είναι καθόλου εύκολο (μάλλον ανέφικτο) να υποταχθεί η ατομικότητα μας. Στην Ελλάδα όμως αρεσκόμαστε στο να αποποιούμαστε τις ευθύνες μας....
ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ .... ΑΥΤΟΣ ΦΤΑΙΕΙ .... ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΜΟΥ
Μας αρέσει πολύ οι Μεγάλες Δυνάμεις να θέλουν το κακό της Ελλάδας αλλά εμείς να τα βγάζουμε πέρα πάντα....Οι Σιωνιστές να προσπαθούν να μας βλάψουν...οι πολυεθνικές...


Αγαπητε φίλε GDS1,έχω μιά αποριά....Η Ελλάδα είναι η προαναφερώμενη ΧΩΡΑ ??? Δεν είμαι υποστηρικτής καμμιάς συνομωσίας κατά της χώρας μας...παρά μόνο του κακού μας εαυτού...Ομως προφανώς την αποικιοκρατική πολιτική ορισμένων πολυεθνικών κατά εργαζομένων ,με χρονοδιακόπτες φώς στη τουαλέττα,καμερες κλπ είναι μιά πραγματικότητα και όχι φαντασιοπληξία.....Αλλωστε έχουμε το χάρισμα ως λαός να βγάζουμε ο ένας το μάτι του άλλου και κουβαλιέται αιώνες...(Σωκράτης,Καποδίστριας,Κολοκοτρώνης,Εμφύλιος κλπ δολοφονίες)
Ανέφερες πριν ένα ρεμπέτικο....Το ημερολόγιο έχει 2005 και η Ελλάδα αντί να πλασάρεται πολιτισμικά στο σύγχρονο διεθνές στερέωμα ,(όπως Χατζηδάκης,Μούσχουρη,Παπαθανασίου, Ρούσσος κλπ)παρεπιπτόντως οι Aphrodites Child το 1968 ήταν και hit των Γάλλων φοιτητών το Μάη στο Παρίσι και ακολουθήσαν τη μετέπειτα διεθνή καρριέρα....
Προωθείται από τις εταιρείες, μόνο μουσική υποκουλτούρα γιά εγχώρια κατανάλωση και αντί να κάνουμε μόδα το Ευρωπαικό μας προφίλ,πλασάρεται η Τουρκικη ρίζα με Τούρκικα σήριαλ,με πασάδες και χανουμάκια ,μουσική ανάλογη ,μπακλαβάδες και ναργηλέδες όλη μέρα.....χωρίς υπερβολή..
και ξέρεις γιατί επενδύουν σε αυτά...ΓΙΑΤΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΗ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ που γεμίζει και τις μπουζουκλερή.,αγοράζει CD,κουτσομπολίστικες εφημερίδες & βλέπει αντίστοιχες τηλεοπτικές ΕΚΠΟΜΠΕΣ....
Ας μη θυμιθώ και την αισθητική παρουσιάση στην Ολυμπιάδα 2004 στη τελετή λήξης με τα καρπούζια από το Ντάτσουν,το Σάκη γκρεμοτσακιζόμενο να τραγουδάει ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗ ¨ΕΧΩ ΣΕΚΕΡΗ και στο διεθνές μουσικό στερέωμα πασιάγνώστους ΕΛΛΛΗΝΕΣ ΚΑΛΙΤΕΧΝΕΣ ,όπου αποχωρούσαν όι ξένοι από το στάδιο σφαίρα.....Η παραγώμενη κουλτούρα ένος λαού ,δείχνει και το πολιτισμό του και το ΕΠΙΠΕΔΟ του,,,,,Ωραία τα ευχολόγια άλλα η νοοτροπία ΟΣΟ και να διαβάζεις και να παίρνεις ΠΤΥΧΙΑ ,μεταφέρεται από το σπίτι ,,κατα μάνα κατά κύρη......
Οταν μιλάμε γιά ΕΛληνες να μιλάμε στη πραγματική καθημερινή διάσταση
των διαμορφούμενων ποσοστών...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πολύ σωστά Nemesis ο ίδιος ο Μιχαλάαααααακης φταίει,που τον φώναζε η μαμά του στη παραλία να φάει το μπιφτέκι του,όταν μεγάλωσε το έτρωγε και περιμένοντας το μετρό και βάλαν σεκιουριτι να υπενθυμίζει καθημερινά ότι δεν τρώμε σε δημόσιους χώρους όπως στο μετρό του Κάιρου .


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 11:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε judas priest, αφού και για σένα εμείς οι ίδιοι φταίμε, που διαφωνούμε εσύ κι εγώ? Γιατί πραγματικά δεν έχω καταλάβει Η μάλλον έχω καταλάβει η διαφορά μας είναι στον τρόπο αντιμετώπισης της κατάστασης? Κοίτα και εγώ πιστεύω ότι πολλά πράγματα χρειάζονται γκρέμισμα και φτιάξιμο από την αρχή αλλά πιστεύεις ότι γίνεται αυτό? Είναι εφικτό?
Αν πάλι έχεις να προτείνεις κάτι άλλο... κάντο Αν πάλι εγώ κατάλαβα λάθος αυτά που γράφεις, ζητάω συγνώμη

Καλή σας μέρα

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 11:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Judas Priest μάλλον σκέφτεσαι μονόπατα .... Η υποκουλτούρα όπως λες προωθείτε γιατί αυτά αγοράζει ο καταναλωτής... όταν περσυ το Τουρκικό σήριαλ έκανε πάταγο δεν έγινε βάση οργανωμένου σχεδίου αλλά βάση ακροαματικότητας.... δηλαδή εμείς οι επαναστατημένοι έλληνες καθόμασταν και βλέπαμε το σήριαλ... αν δεν θέλαμε να το δούμε πατάγαμε ένα κουμπάκι και αλλάζαμε κανάλι ...

Judas Priest έχεις ξεχάσει ότι ζούμε σε μια κοινωνία που είναι γεμάτο επιλογές...μπορούμε να επιλέξουμε να ακούσουμε, να φάμε, να πιστέψουμε, να εργαστούμε, να αγαπήσουμε ότι θέλουμε ... αν αυτό για εσένα είναι υποκινούμενο προς την υποκουλτούρα μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσεις τι ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΟΥ γιατί μάλλον είναι ΛΑΘΟΣ....

Όσο αναφορά την αποικιοκρατία των επιχειρήσεων είναι ένα μεγάλο θέμα ... και για να σου πω την αλήθεια αν ήσουνα εσύ επιχειρηματίας που θα μπορούσες για δικό σου συμφέρον και κέρδος να έχεις αποικιοκρατικο στυλ θα το έκανες .... και ξέρεις γιατί;;;; ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΟΥ....ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ....ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙΣ ΕΣΥ ΘΑ ΠΑΣ ΦΥΛΑΚΗ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΕΗ...

Βλέπεις ωραία η ΘΕΩΡΙΑ αλλά η ΠΡΑΞΗ είναι εντελώς διαφορετική


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 14:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Judas Priest μάλλον σκέφτεσαι μονόπατα .... Η υποκουλτούρα όπως λες προωθείτε γιατί αυτά αγοράζει ο καταναλωτής... όταν περσυ το Τουρκικό σήριαλ έκανε πάταγο δεν έγινε βάση οργανωμένου σχεδίου αλλά βάση ακροαματικότητας.... δηλαδή εμείς οι επαναστατημένοι έλληνες καθόμασταν και βλέπαμε το σήριαλ... αν δεν θέλαμε να το δούμε πατάγαμε ένα κουμπάκι και αλλάζαμε κανάλι ...

Ρε GDS1, σόρρυ κιόλας, αλλά όταν βλέπεις τη Ναζλί, σου 'ρχεται να αλλάξεις κανάλι;;;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 16:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xaxaxaxaxa όχι αλλά όταν βλέπω τον Μπακλαβατζόγλου θέλω...... χαχαχαχα


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 16:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τώρα καλύτερα έτσι;

Ώρε και αυτός ο Καχραμάν Μπέης, πολύ ζηλεύω!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 10/11/2005 16:31:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ GDS1 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΑΣ....
ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ...

quote:
Η υποκουλτούρα όπως λες προωθείτε γιατί αυτά αγοράζει ο καταναλωτής... όταν περσυ το Τουρκικό σήριαλ έκανε πάταγο δεν έγινε βάση οργανωμένου σχεδίου αλλά βάση ακροαματικότητας.... δηλαδή εμείς οι επαναστατημένοι έλληνες καθόμασταν και βλέπαμε το σήριαλ... αν δεν θέλαμε να το δούμε πατάγαμε ένα κουμπάκι και αλλάζαμε κανάλι ...

Judas Priest έχεις ξεχάσει ότι ζούμε σε μια κοινωνία που είναι γεμάτο επιλογές...μπορούμε να επιλέξουμε να ακούσουμε, να φάμε, να πιστέψουμε, να εργαστούμε, να αγαπήσουμε ότι θέλουμε ...



ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 19:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ GDS1 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΑΣ....
ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ...

quote:
Η υποκουλτούρα όπως λες προωθείτε γιατί αυτά αγοράζει ο καταναλωτής... όταν περσυ το Τουρκικό σήριαλ έκανε πάταγο δεν έγινε βάση οργανωμένου σχεδίου αλλά βάση ακροαματικότητας.... δηλαδή εμείς οι επαναστατημένοι έλληνες καθόμασταν και βλέπαμε το σήριαλ... αν δεν θέλαμε να το δούμε πατάγαμε ένα κουμπάκι και αλλάζαμε κανάλι ...

Judas Priest έχεις ξεχάσει ότι ζούμε σε μια κοινωνία που είναι γεμάτο επιλογές...μπορούμε να επιλέξουμε να ακούσουμε, να φάμε, να πιστέψουμε, να εργαστούμε, να αγαπήσουμε ότι θέλουμε ...



ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ


Συμφωνώ, εδώ εγώ πιστεύω σοβαρά στην ζωή μετά θάνατον και κάποιοι αχολούνται ακόμη μαζί μου .
Ας είμαστε λίγο σοβαροί .

Υπάρχει ζωή μετά τον βιολογικό θάνατο .

Εντάξει, εντάξει ένα αστείο έκανα.
Υπάρχει αλλά την πιστεύει μονάχα ο alfa-omega.

Είμαστε...( αμάν ).
Ήτανε ένας γίνανε δυό .

ΘΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΧΙΛΟΙ ΔΕ ΚΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 19:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το απαιτώ .
Είτε με εσωτερισμό, είτε με θεοσοφία ,είτε με πλάκα ,με λιθαράκια ,η κοτρόνες , πνευματικά σκαμπίλια :
Εγώ θα προσπαθήσω να σας πείσω γιατί:

Σας αγαπώ περισσότερο και απο τον εαυτό μου .
Το μπορώ, το μπορώ ,δεν θέλω αμβισβητήσεις .

Μωρέ όλους θα σας πάρω εκεί πάνω .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 19:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρκεί να μην το θέλεται .

Μην σας ψήσει άλλος , εγώ προσφέρθηκα πρώτος .

Η ουράνια δόξα όλη δική μου .

Ε ρε γλέντια που κάνουνε επάνω , βάζουνε και στοιχήματα υπέρ σας :

Αυτοί ξέρουν . Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 20:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σας αγαπώ περισσότερο και απο τον εαυτό μου .
Το μπορώ, το μπορώ ,δεν θέλω αμβισβητήσεις .

Μωρέ όλους θα σας πάρω εκεί πάνω .


alfa-omega, σε πάω.

Μνημόνευσέ με και μένα αδελφέ.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy