ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΣΥΝΥΠΑΡXΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 09:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ judas priest ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
``Oι σημερινές ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ δεν ξεκινούν πια από τους δρόμους, αλλά από τον ίδιο μας τον εαυτό…``
Roger Waters – ιδρυτής των Pink Floyd από το ΒΗΜΑ της Κυριακής συνεχίζει λέγοντας
``Κανένα κράτος και κανένα έθνος δε θα βελτιωθεί αν πρώτα εμείς οι ίδιοι δεν μάθουμε να παίρνουμε καθημερινές μικρές αποφάσεις που μας κάνουν περισσότερο ανθρώπινους .Κάθε μικρή μας πράξη προς τη σωστή κατεύθυνση είναι μια μικρή προσωπική επανάσταση του ΕΑΥΤΟΥ μας…``

Η ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ (ΑΡΧΑΙΟΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΜΕΣΑΙΩΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΑΜΕΣΑ Η ΕΜΕΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕΝ ΔΥΝΑΝΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΡΙΩΣΟΥΝ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΕΣ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΣΩ-ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 13:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, τι έγινε παιδιά? Πάψαμε να φιλοσοφούμε? Δηλαδή μας πήρε από κάτω η μπάλα? Θέλετε να πείτε ότι είχε δίκαιο ο καλός μου judas που έγραψε: "Απέδειξα περίτρανα ότι ΔΕ ΣΥΝΥΠΑΡΧΕΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΤΥΨΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΜΥΛΟΠΕΤΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ"?

Ας επανασυντάξουμε τις δυνάμεις μας και ας συνεχίσουμε να βάζουμε στην καθημερινότητά μας και τις αναζητήσεις μας

Φιλικά
Nemesi


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 14:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ NemesiΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΑΨΑΜΕ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΜΕ..
(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ)

ΑΠΛΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ judas priest ΛΙΓΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ Pink Floyd ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜHΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΚΑΒΑΦΗ...

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΑΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris84
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 20:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris84  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαλεξαμε ενα τροπο ζωης.Αν δε μας κανει τι μας εμποδιζει να τον αλλαξουμε?Ατομικα εννοω.

Και με τι θα τον αντικαταστησουμε?

Δεν ειναι θεμα επιβιωσης,ολοι μας εχουμε να παρουμε pc,moto,auto κλπ.
Ειμαστε οι αυλικοι του αυτοκρατορα.Οι ακληροι αγροτες εχουν μεταφερθει μακρυα απο τα τειχη (αφρικη-ασια) για να μην κινδυνευει η αρχουσα ταξη δηλ. εμεις.Αυτο αποδειχθηκε λαθος προσφατα.

Οτι γινεται ειναι δημιουργημα μας.Ολη η ανθρωπινη ιστορια ενας αεναος κυκλος υποκρισιας και ηλιθιοτητας.Καταπιεση-Επανασταση-Καταπιεση.

Πως να σταματησει αυτο? Με επανασταση στο ηλιθιο μοντελλο που μας πασσαρουν? Πως θα συμφωνησουμε σε κατι που θα αξιζει? θα ιδρυσουμε νεα ομαδα θρησκεια?

Ισως χρειαζομαστε περισσοτερη δραση και λιγοτερη φιλοσοφια για να φιλοσοφησουμε.

Καπου διαβασα πως δεν εχουμε χρονο.Ισως δε καταλαβα καλα αλλα αν αρχισουμε τωρα κατι και πεθανουμε αμεσως μετα ειχαμε χρονο?

Searching for diamonds in the sulpfur mine...VDGG

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 22:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

ΦΙΛΕ ΜΟΥ dimitris84 ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ Η ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ...

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ....

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Δεν ειναι θεμα επιβιωσης,ολοι μας εχουμε να παρουμε pc,moto,auto κλπ.
Ειμαστε οι αυλικοι του αυτοκρατορα.Οι ακληροι αγροτες εχουν μεταφερθει μακρυα απο τα τειχη (αφρικη-ασια) για να μην κινδυνευει η αρχουσα ταξη δηλ. εμεις.Αυτο αποδειχθηκε λαθος προσφατα.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΤΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΥΝΑΣΑΙ ΕΣΥ ΕΓΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΚΛΗΡΟΙ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΤΟΙΧΩΝ....

ΕΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΚΛΗΡΟΥΣ ΓΥΡΟ ΣΟΥ...
ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ Η ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΜΑΣ ΠΟΡΤΑΣ....

ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Ισως χρειαζομαστε περισσοτερη δραση και λιγοτερη φιλοσοφια για να φιλοσοφησουμε.

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.....
Η ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ..
ΙΣΩΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris84
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 13:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris84  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φιλε AVATARGR.

Ολοι μπορουμε να αλλαξουμε τροπο ζωης αλλα δεν αλλαζουμε στην πλειοψηφια μας.Και καλα οσοι δεν θελουμε αλλα οταν μας προβληματιζει κατι γιατι δεν το αντιμετωπιζουμε δραστικα?

Αν μας απασχολει η επιβιωση μας και μονο,τα πραγματα απλουστευονται.Οι ικανοι επιβιωνουν και ευημερουν.

Αυτο που εχω μεσα μου δεν επηρεαζεται απο το αν πεινασω η πεθανω οσο το πως ζω.
Η αντισταση μας φερνει την συγκρουση η δραση ελευθερια.

Νομιζω πως το να φιλοσοφεις και να δρας γινονται ταυτοχρονα αλλοιως ειναι θεωριες που θα βρουν ισως εφαρμογη καποτε αλλα θα ειναι σκεψεις που ανηκουν στο παρελθον νεκρες.

Τι ειναι φιλοσοφια ? Ενα χομπυ που μας ευχαριστει οταν η tv δεν βαζει ταρκοφσκι η κατι αλλο? Στην καθημερινοτητα οταν σκεφτομαστε τα της δουλειας η σε μια ακραια προκληση δεν υφισταται? Υπαρχει μονο οταν τη σκεφτομαστε? Υπαρχει και χωρις εμας?

Τα πραγματα εχουν γινει πολυπλοκα απο τους επιστρατευμενους επικοινωνιολογους και ψυχαναλυτες του συστηματος.Γνωριζουν τι θελουμε και τι φοβομαστε και μπορουν ευκολα να μας μαντρωνουν.Αν αποδεχτουμε αυτον τον τροπο ζωης τοτε ειμαστε υποχρεωμενοι να ακολουθαμε και τους κανονες του με οτι αυτο συνεπαγεται.

Καποιος εγραψε πως και σκατα να φτυαριζει ολη μερα δεν ειναι εμποδιο.Με καλυπτει απολυτα ως προς το θεμα του φορουμ.

ΥΓ. Εχεις ενα πολυ ευγενικο τροπο στις απαντησεις σου νασαι καλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 22:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΚΕΙ...

ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΒΑΣΗ ΣΧΕΔΙΟΥ ????

ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΣΩ-ΤΕΡΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ.

ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ..

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΑΙΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΙΟΝΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΗ...

ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΑΠΛΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΕΥΚΟΛΗΣ ΖΩΗΣ ?

ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΥΔΟΝΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΜΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ


ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΒΑΤΑΡ, ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ.ΠΑΝΤΑ...
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ.
ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ:"ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΒΑΣΗ ΣΧΕΔΙΟΥ ??"
ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΑΝΤΗΧΟΥΝ ΩΣ ΣΕΝΑΡΙΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑΣ... ΑΛΛΑ,ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ !!! ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ...

ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ:"ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ..

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΑΙΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΙΟΝΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΗ... "
ΕΡΜΑΙΟ... ΝΑΙ,ΝΑ ΑΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΠΩΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΡΙΟ,ΤΟΥΣ 300 ΟΛΥΜΠΙΟΥΣ,ΤΗΝ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ ΤΗΝ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΡΠΕΤΟΕΙΔΩΝ,ΤΗΝ ΒΑΒΥΛΩΝΕΙΑ ΑΔΕΡΦΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ,ΕΞΟΥΣΙΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΔΗΓΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ!!!
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΨΗΛΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ,ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΤΗΣ ΓΑΛΑΖΙΑΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ... ΜΟΝΟ ΤΟ ΧΩΜΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑ,ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΑΡΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ,ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΔΟΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΑΔΙΚΟ ΚΟΣΜΟ...[b]


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 22:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Η ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΜΑΓΔΑΛΙΝΗΣ;!!! Ή Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΑΣ ΣΕ ΜΗΤΡΙΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 10:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ kapodistria ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ...

ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ....

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΚΑΠΟΙΩΝ)....

ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΣΚΕΦΘΕΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ, ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ, ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ..

Η ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ...

ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΩ (ΥΛΗ) ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΩ (ΠΝΕΥΜΑ)...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 12:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά από αρκετό καιρό, ήρθα και πάλι στην παρέα μας.
Με χαρά βλέπω πως οι υποψίες κατακλύζουν τη σκέψη πολλών εδώ μέσα.
Γιατί εκεί έξω, όταν μιλάς για τέτοια πράγματα, οι πιο πολλοί σου απαντουν σύνελθε και μην ονειροβατείς.
ΠΟροσγειώσου.
Εγκλιματίσου.
Κλπ. Κλπ.
Αρνούμαι όμως να πειστώ ότι η ζωή δεν μπορεί να αλλάξει.
Το έχω ξαναγράψει στο παρόν τόπικ, πως για μένα απαραίτητη προϋπόθεση για την αλλαγή είναι η συδέρπεια λόγων και πράξεων.
Η φιλοσοφία που εγώ αναπτύσσω δεν μπορεί να είναι κενοδοξία,
επιβάλλει η συνείδησή μου να γίνει τρόπος ζωής.
Πιστεύω πως είναι ένας τρόπος επανάστασης.
Μόνο αν τα όσα άναλύουμε στο κεφάλι μας, γίνουν η δική μας καθημερινότητα μπορούμε να κάνουμε κάτι,
αλλίώς νά 'χαμε να λέγαμε.
Βέβαια και εκμετάλλευση ενέχει αυτό και κοροϊδία και πόνο και απογοήτευση.
Αλλά στο τέλος θα φέρει και μικρές νίκες.
Κάτι στο μικρόκοσμό μας αν αλλάξει, η επανάσταση έχει ήδη ξεκινήσει.
Και όσο προβληματιζόμαστε γόνιμα και πράττουμε συνειδητά και όχι σαν τηλεκατευθυνόμενα, η επανάσταση μπορεί και να φουντώσει.
Τα γεμάτα στομάχια που τα κατευθύνουν άδεια μυαλά είναι πλέον ο κανόνας.
Μόνο με τη φιλοσοφία, μπορεί η καθημερινή ζωή να γίνει κάτι παραπάνω από μυρμηγκοφωλιά.
Φιλικά και με χαρά που σας διαβάζω,
Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 18:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ kswtikoula ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ.(ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ)

ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Γιατί εκεί έξω, όταν μιλάς για τέτοια πράγματα, οι πιο πολλοί σου απαντουν σύνελθε και μην ονειροβατείς.
Προσγειώσου.
Εγκλιματίσου.
ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΔΕΝ ΣΤΟ ΛΕΝΕ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ....
ΑΛΛΑ (ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΑ)....
ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ kapodistria
quote:
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΨΗΛΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ,ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΤΗΣ ΓΑΛΑΖΙΑΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ... ΜΟΝΟ ΤΟ ΧΩΜΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑ,ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΑΡΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ,ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΔΟΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΑΔΙΚΟ ΚΟΣΜΟ..
ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΠΤΕΣΑΙ...
ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ......
ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΒΑΡΙΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 02:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΒΑΤΑΡ,
ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑΧΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΒΕΒΑΙΩΣ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ.ΕΝΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΟΠΩΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ,ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΣΗ,Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΕΝΟΣ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑΤΟΣ,ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΟΥ...
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ...
ΕΤΣΙ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙΣ...
ΕΤΣΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΙΩΝΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ...ΠΙΟ ΠΕΡΑ...

ΝΑΙ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΓΑ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΙΑ ΒΑΡΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΩΣ ΑΝΑΓΚΑΙΑ...

ΛΙΓΑ,ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΩΔΗ...
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΧΡΩΜΑΤΑ!!! ΤΗΝ ΜΑΥΡΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 02:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ-ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΕΥΧΕΣ,ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΒΑΤΑΡ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΕ ΕΔΩ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.
ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 13:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι.
Αγαπητέ AVATARGR δεν εθελοτυφλώ διαγράφωντας τα υπάρχοντα απτά προβλήματα,
αλλά προσπαθώ να τα τοποθετώ στο πλαίσιο που τους ανήκει.
Δεν χρειάζομαι όλα όσα μου λένε πως χρειάζομαι.
Μάλιστα μέσα σε όλα αυτά που κάποιοι ονομάζουν ανέχεια, αντιλαμβάνομαι πως μου περισσεύουν τα υλικά αγαθά.
Η ψυχή ομως χωρίς τη φιλοσοφία μένει πάντα λειψή,
πάντα κάτι της λείπει,
πάντα διψάει.
Δεν θα γεμίσει αυτό το κενό με επίπλαστες ανάγκες ποτέ.
Εκεί υπεισέρχεται η φιλοσοφία για να καλύψει τα κενά,
να ψάξει για τα κομμάτια που λείπουν από το παζλ.
Πολύ συχνά ζηλεύω τους ανθρώπους που δεν ζαλίζουν το μυαλό τους με τέτοια πράγματα και βιώνουν προβλήματα που λύνονται με ένα δάνειο ή με μια καλύτερη τηλεόραση.
Δεν τους υποτιμώ καθόλου με αυτό.
Ίσως είναι πολύ τυχεροί που μπορούν έτσι να γεμίσουν.
Αλλά εγώ θέλω τη βόλτα στο δάσος,
θέλω το ηλιοβασίλεμα.
Θέλω να μάθω.
Βλέπω στην πιο πάνω φωτογραφία το πιο όμορφο χιόνι
και έξω στο δρόμο το ίδιο αυτό χιόνι είναι βρώμικο από τα αυτοκίνητα,
δημιουργεί μόνο προβλήματα.
Η απόλυτη μετατροπή της γαλήνης και ομορφιάς
σε μέγα καθημερινό πρόβλημα.
Ίσως και να φαίνονται λίγο ασυνάρτητα όλα,
αλλά το δουλεύω ,
θα το λύσω το μπλέξιμο.
Ευχαριστώ πάντως για τις παρατηρήσεις,
είναι μια καλή αρχή για να λυθεί ο φιόγκος μέσα στο κεφάλι μου.
Καλό μεσημέρι σε όλους.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 15:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολύ συχνά ζηλεύω τους ανθρώπους που δεν ζαλίζουν το μυαλό τους με τέτοια πράγματα και βιώνουν προβλήματα που λύνονται με ένα δάνειο ή με μια καλύτερη τηλεόραση.
Δεν τους υποτιμώ καθόλου με αυτό.
Ίσως είναι πολύ τυχεροί που μπορούν έτσι να γεμίσουν.
Αλλά εγώ θέλω τη βόλτα στο δάσος,
θέλω το ηλιοβασίλεμα.
Θέλω να μάθω.

ΑΓΑΠΗΤΗ ΞΩΤΙΚΟΥΛΑ,ΓΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΛΥΠΑΣΑΙ.ΚΑΙ ΑΝ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ...
ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΔΝΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ,ΤΙΣ ΑΝΟΗΤΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ,ΤΙΣ ΧΛΙΔΑΤΕΣ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΟΝΟΜΑΖΟΜΕΝΩΝ ΔΙΑΣΗΜΩΝ,ΜΕ Ή ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ...
ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΣΟ "ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ",ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΡΒΙΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟΨΗ ΠΕΡΙ ΒΙΩΣΗΣ...
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ

quote:
Αλλά εγώ θέλω τη βόλτα στο δάσος,
θέλω το ηλιοβασίλεμα.
Θέλω να μάθω.

ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΤΕ Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΣΟΥ ΝΑΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΘΟΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ,ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟ,ΑΛΛΑ ΘΑΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΛΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 19:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ΄σαι καλά φίλη μου!
Είμαι ακριβώς της ίδιας άποψης, αλλά να αυτή η απομόνωση που λες και το χάσιμο του προσανατολισμού εξαιτίας της κάποιες φορές με μαυρίζουν.
Ενώ νιώθω πως αναζητώ το καλύτερο,
με γειώνουν τέτοιες συμπεριφορές.
Πολλοί γύρω μου με θέλουν πιο πρακτική,
λιγότερο ειληκρινή
και πολύ μα πολύ λιγότερο σκεπτόμενη.
Καλές γιορτές σε όλους....

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 22:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ kswtikoula ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ....
ΜΕΤΑΞΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΓΗΣ....
ΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ....

Η ΥΛΗ (ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ) ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΙ....

ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΗΚΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ...
ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ...
ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ.... (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ)

Η ΣΚΕΨΗ ΒΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ....

quote:
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΨΗΛΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ,ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΤΗΣ ΓΑΛΑΖΙΑΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ... ΜΟΝΟ ΤΟ ΧΩΜΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑ,ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΑΡΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ,ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΔΟΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΑΔΙΚΟ ΚΟΣΜΟ..

ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ...
ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΜΑΣ..

ΒΕΒΑΙΑ Η ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ kapodistria ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.....
ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΑΝΟΔΟΣ ΕΝΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 15:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΒΕΒΑΙΑ Η ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ kapodistriaΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.....
ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΑΝΟΔΟΣ ΕΝΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.


Α,ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΒΑΤΑΡ,
ΑΛΙΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΧΑΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΘΕΣΗ.Η ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΘΩΣ ΤΗΝ ΛΕΣ...
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΒΙΩΣΗΣ!ΤΟ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΠΟΥ ΣΩΣΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΙΣ...
ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΜΕΓΑΛΟΙΔΕΑΤΙΣΜΟΣ,ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΜΕΑ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟΥ!!!
ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ-ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η kapodistria ΜΕ ΤΟΝ ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΧΡΩΜΗ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΠΙΝΕΛΙΑ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ;

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΟΥΣ,ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Υ.Γ.ΞΩΤΙΚΟΥΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ,ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 15:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα προσπαθήσω κι ας τσαλαβουτάω...
Κάτι διαδυκτιακές φωνούλες δίνουν ελπίδα και κουράγιο.
Χωρίς τη φιλοσοφία δεν θα είχε ποτέ τίποτα επιτευχθεί
και για το σήμερα η επιβίωση με ψηλά το κεφάλι
και χωρίς εκπτώσεις στο ήθος,
είναι όντως επίτευγμα.
Φιλικά Ξωτικούλα


Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 18:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ kswtikoula ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:
Πολλοί γύρω μου με θέλουν πιο πρακτική,
ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΡΑΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ..
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓEI ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΝΕΙΡΟΒΑΤΗΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 19:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι έτσι είναι φίλε μου ο αιθεροβάμων πάντα κινδυνεύει να προσγειωθεί απότομα.
Το πρόβλημα είναι ότι το λίγο πιο πρακτική συνήθως σημαίνει,
να συμβιβάζεσαι παραπάνω,
να κάνεις λίγο τα στραβά μάτια,
να παραγκωνίσεις καποιον για να αναδειχτείς,
να σκουντήξεις λίγο για να περάσεις πρώτος
κ.ο.κ.
Αυτή είναι η έννοια του πρακτικού που αρνούμαι.
Αυτή η ευρύτερη έννοια απολιτισμού που κυριαρχεί.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 23:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ kswtikoula ΜΗΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ....

ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2005, 11:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό κάνω συνήθως...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΜΕ Α Γ Α Π Η ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ!

Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 21:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ kswtikoula ΕΞ' ΑΛΛΟΥ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ.....

ΕΣΥ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΘΗΝΗ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΥΓ. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ....


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

naama
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 22:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους naama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.. ΕΛΠΙΖΩ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ, ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ. ksotikoula ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ! ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ, ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΔΕΣΜΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ (ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ Η' ΑΠΛΑ ΕΠΙΤΡΕΨΑΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ). ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ, ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ Η' ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΑΚΟΥΓΩΝΤΑΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΒΟΗΘΑ. ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 08:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ/Η naama ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΧΝΗ ΚΑΙ ΜΕΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ....

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ..

quote:
ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ, ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΔΕΣΜΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..
quote:
(ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ Η' ΑΠΛΑ ΕΠΙΤΡΕΨΑΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ)
ΕΠΙΤΡΕΨΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ???
ΣΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ????
ΣΤΑ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑΤΑ ????
ΣΤΗΝ ΚΑΚΟΒΟΥΛΙΑ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

naama
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 13:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους naama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.. ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ AVATAR ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ? ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΤΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΣΤΥΧΙΑ, ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΕΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΣΜΕΥΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΧ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΠΑΙΔΙΑ,ΝΕΥΡΑ ΚΤΛ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ,ΑΠΛΑ ΥΠΟΜΕΝΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΡΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 09:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ naama ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ...

ΑΠΛΑ Η ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ...

quote:
(ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ Η' ΑΠΛΑ ΕΠΙΤΡΕΨΑΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ)

ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 21:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΙΤΡΕΨΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ???
ΣΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ????
ΣΤΑ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑΤΑ ????
ΣΤΗΝ ΚΑΚΟΒΟΥΛΙΑ ?????

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι υπάρχει άνθρωπος που επιλέγει συνειδητά την αρρώστια. Υπάρχει όμως μια περίοδος αυτοκριτικής στην ζωή μας που πιθανώς να τον αντιμετωπίσουμε σαν ''εχθρό'' και να τον υποβάλουμε σε νοσηρές ιδέες που μπορεί να έχουν αντίκτυπο και στην ύλη.
Σχετικά με την ανεργία τα δυστυχήματα και την κακοβουλία μήπως και το να μην αντιδρούμε αλλά να τα δεχόμαστε σαν παρατηρητές δεν είναι σαν να τα επιτρέπουμε?
Φέρνω σαν παράδειγμα την κακοβουλία που ανάγεται στίς διαπροσωπικές σχέσεις.
Οταν την αντιμετωπίζουμε προσπαθούμε να δέιξουμε στον άλλον το λάθος του ή απομακρυνόμαστε παθητικά πιστέυοντας οτι δεν θα μας ακουμπήσει?

Φιλικά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

naama
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 01:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους naama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΕΙΠΑ 'ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ', ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ Η' ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΜΑ, ΜΟΙΡΑ, ΕΙΜΑΡΜΕΝΗ.. ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ Η ΑΥΛΑΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy