ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΣΥΝΥΠΑΡXΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 23:38:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Σας αγαπώ περισσότερο και απο τον εαυτό μου .
Το μπορώ, το μπορώ ,δεν θέλω αμβισβητήσεις .

Μωρέ όλους θα σας πάρω εκεί πάνω .


alfa-omega, σε πάω.

Μνημόνευσέ με και μένα αδελφέ.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.


Έχω ένα ελάττωμα που αν το επιβάλλουνε περίπλοκες καταστάσεις μπορεί να γίνει πλεονέκτημα .

Θα στο πω στις 12: 000 ώρα ,12- 11-2005 σάββατο ,στο πεδίο Άρεως Αθήνα ,έρχομαι απο θεσσαλονικη ,για την πανελλαδική συγκέτρωση ΠΑΜΕ.
Να είσαι εκεί αν μπορείς .

Σε ευχαριστώ για την συμπάθειά σου .


ΑΑ αν έρθεις πως θα με αντιληφθείς


Εγώ θα φωνάζω WWalker εσύ alfa-omega .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 00:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα στο πω στις 12: 000 ώρα ,12- 11-2005 σάββατο ,στο πεδίο Άρεως Αθήνα ,έρχομαι απο θεσσαλονικη ,για την πανελλαδική συγκέτρωση ΠΑΜΕ.

Ωχ Παναγία μου, δεν είναι αυτά για μένα!
Γέρο άνθρωπο, με αρθρητικά και πίεση θα με βάλεις να κατεβώ με τα πλακάτ στο δρόμο;
Ντροπή!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 00:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Judas Priest μάλλον σκέφτεσαι μονόπατα .... Η υποκουλτούρα όπως λες προωθείτε γιατί αυτά αγοράζει ο καταναλωτής... όταν περσυ το Τουρκικό σήριαλ έκανε πάταγο δεν έγινε βάση οργανωμένου σχεδίου αλλά βάση ακροαματικότητας.... δηλαδή εμείς οι επαναστατημένοι έλληνες καθόμασταν και βλέπαμε το σήριαλ... αν δεν θέλαμε να το δούμε πατάγαμε ένα κουμπάκι και αλλάζαμε κανάλι ...

Judas Priest έχεις ξεχάσει ότι ζούμε σε μια κοινωνία που είναι γεμάτο επιλογές...μπορούμε να επιλέξουμε να ακούσουμε, να φάμε, να πιστέψουμε, να εργαστούμε, να αγαπήσουμε ότι θέλουμε ... αν αυτό για εσένα είναι υποκινούμενο προς την υποκουλτούρα μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσεις τι ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΟΥ γιατί μάλλον είναι ΛΑΘΟΣ....

Όσο αναφορά την αποικιοκρατία των επιχειρήσεων είναι ένα μεγάλο θέμα ... και για να σου πω την αλήθεια αν ήσουνα εσύ επιχειρηματίας που θα μπορούσες για δικό σου συμφέρον και κέρδος να έχεις αποικιοκρατικο στυλ θα το έκανες .... και ξέρεις γιατί;;;; ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΟΥ....ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ....ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙΣ ΕΣΥ ΘΑ ΠΑΣ ΦΥΛΑΚΗ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΕΗ...
Βλέπεις ωραία η ΘΕΩΡΙΑ αλλά η ΠΡΑΞΗ είναι εντελώς διαφορετική



Φίλε GDS1 μάλλον κουτσαίνω...γιατί με σακάτεψε ο όμορφος κόσμος που ΖΩ
ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΣΟΥ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΔΥΝΑΣΤΕΥΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΥΝΤΣΓΜΑΤΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ,όπως πόση ώρα θα κάτσεις στη τουαλέτα..?????
Μήπως θα μας πείς ότι πρέπει να του στηθεί κι όλας ,γιατί ρισκάρει...
Η δουλειά μου έχει να κάνει με την εφαρμογή των εργασιακών νόμων στις επιχειρήσεις απί 15 χρόνια...Ξέρεις που τα γράφουν τα προβλεπόμενα οι ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ στο βωμο του ΚΕΡΔΟΥΣ..Αρα όποιος είναι εργοδότης να τρώει γιά πρόγευμα τους ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ...
Γερνω στην άλλη ΠΑΝΤΑ τώρα..Δε σου λέει τίποτε η διαστρέβλωση & ΑΛΛΩΤΡΙΩΣΗ συνειδήσεων που πραγματοποιείται από τα ΜΜΕ σε ομάδες του πληθυσμού που αδυνατούν να επεξεργαστεί ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ τους το ``ράντισμα`` της ΚΥΡΙΑΡΧΗΣ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ...Τα παιδιά,οι εργάτες κλπ είναι σε θέση να επεξεργαστούν τον κάθε ΜΕΓΑΛΟΣΧΗΜΟ που όμιλεί ,όπως τότε με το χρηματιστήριο....
Να ΖΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ.....
Nemesis γλυκιά μου με παρεξήγησες ,γιατί δεν εννοούσα τίποτε συγκεκριμένο,ούτε διαφωνούμε.....Απλά σε διαβάζω και με ``φτιάχνεις`` όπως τα λές..
Στην Ιταλία χιλιάδες μαθητές και φοιτητές διαδηλώνουν στη Βουλή κάθε βδομάδα με βασικό σύνθημα.....
``Μην αγγίζεις τον ΕΓΚΕΦΑΛΟ μου``...απαιτώντας την ελευθερία της σκέψης και της γνώσης και την ελεύθερη μετάδωση τους σε μιά εποχή που όλα είναι εμπορεύσιμα & αναλώσιμα.....πηγή Ελευθεροτυπ'ια
Προφανώς αντιλαμβάνονται τις συνέπειες στη μαριονέτας που κρέμεται από τις κλωστούλες της.....
Alfa-Ωμεγα συγχαρητήρια που δεν ασκείς μόνο φιλοσοφία του καναπέ και του πληκτρολογίου....Γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνουν όλα τα ανεκδιήγητα WAR-PIGS.... ΥΓΡΟ ΠΥΡ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ..ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ WHAT A BEAUTIFUL WORLD


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 09:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους,

Φίλε Judas πρωί πρωι με βάζεις να απαντήσω και δεν έχω προλάβει ακόμα καφέ

"ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΣΟΥ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΔΥΝΑΣΤΕΥΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΥΝΤΣΓΜΑΤΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ,όπως πόση ώρα θα κάτσεις στη τουαλέτα..?????"

Αν δεν σου αρέσει πας στην ΕΠιθεώρηση Εργασίας κάνεις την καταγγελία σου, δεν πιάνει αυτό αλλάζεις δουλειά.... ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΦΙΛΕ JUDAS ΕΠΙΛΟΓΕΣ


"Μήπως θα μας πείς ότι πρέπει να του στηθεί κι όλας ,γιατί ρισκάρει..."

Αγαπητέ Judas αν εγώ ήμουνα ποτέ επιχειρηματίας δεν θα πλήρωνα κανέναν:

1) Για να πίνει καφέ με την ώρα
2) Να μπαίνει 24 ώρες το 8 ώρο ίντερνετ
3) Να φεύγει ότι ώρα του καπνίσει και να έρχεται ότι ώρα του κευλώση
4) Να καμακώνει την γραμματέα
5) Να φωνάζει Θρύλε ΟΛΕ εντός εταιρείς
6) και οτιδήποτε άλλο εμείς σαν Έλληνες κάνουμε εν ώρα εργασίας

Αν αυτό είναι καταπίεση για κάποιους μια χαρά θα περνάνε και με το επίδομα ανέβηκε στα 310 € και πάντα φυσικά θα μπορούν να δανειστούν από τον Μπαμπάκο.

"Η δουλειά μου έχει να κάνει με την εφαρμογή των εργασιακών νόμων στις επιχειρήσεις απί 15 χρόνια..."

Η δουλειά μου είναι Υπάλληλος αν σε καλύπτω.....άρα δεν είμαι στην απαίξω είμαι στην από μέσα.....

"Ξέρεις που τα γράφουν τα προβλεπόμενα οι ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ στο βωμο του ΚΕΡΔΟΥΣ.."

Τότε αγαπητέ δεν κάνεις εσύ και οι άλλοι συνάδελφοι σου καθόλου καλά την δουλειά σας. Αυτό είναι η δουλειά σου και αν δεν μπορείς να κάνεις κάτι για εμάς τους εργαζόμενους μην κλαίς γιατί εσύ δεν είσαι υπάλληλος σε επιχείρηση εγώ είμαι.....

"Αρα όποιος είναι εργοδότης να τρώει γιά πρόγευμα τους ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ... "

Άρα όποιος δουλεύει στην επιθεώρηση εργασίας και στο Δίκαιο των Εργαζομένων να ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ και να αφήσει τα Πολιτικά Λογίδρια για τους Πολιτικούς

"Δε σου λέει τίποτε η διαστρέβλωση & ΑΛΛΩΤΡΙΩΣΗ συνειδήσεων που πραγματοποιείται από τα ΜΜΕ σε ομάδες του πληθυσμού που αδυνατούν να επεξεργαστεί ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ τους το ``ράντισμα`` της ΚΥΡΙΑΡΧΗΣ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ...Τα παιδιά,οι εργάτες κλπ είναι σε θέση να επεξεργαστούν τον κάθε ΜΕΓΑΛΟΣΧΗΜΟ που όμιλεί ,όπως τότε με το χρηματιστήριο...."

Judas δεν μου λέει τίποτα. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ. Και στο κάτω κάτω επειδεί ακούω πολύ για υποκουλτούρα με εκνευρίζουν αφάνταστα οι Κουλτουριάρηδες που το παίζουν ότι διάβασαν Νίτσε και τον κατάλαβαν και μίλάνε με Εκφράσεις πολύ Ευαίσθητες για την Κοινωνία και όταν είναι να κάνουν κάτι σφυράνε στον αέρα....


"WAR-PIGS...."

Χμ εκτός από Judas ακούμε και Sabbath...;;; ενδιαφέρον μουσικά τουλάχιστον ταιριάζουμε...


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 12:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Θα στο πω στις 12: 000 ώρα ,12- 11-2005 σάββατο ,στο πεδίο Άρεως Αθήνα ,έρχομαι απο θεσσαλονικη ,για την πανελλαδική συγκέτρωση ΠΑΜΕ.

Ωχ Παναγία μου, δεν είναι αυτά για μένα!
Γέρο άνθρωπο, με αρθρητικά και πίεση θα με βάλεις να κατεβώ με τα πλακάτ στο δρόμο;
Ντροπή!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.



Πόσο χρονών είσαι

Εγώ σαράντα πέντε στο σώμα και .
0-1 στην ψυχή, όλο αναβαθμίσεις κάνω .

Δεν μπερδεύεται όμως , γιατί λειτουργεί όπως ο ηλεκτρονικός υπολογιστής .
Επεξεργάζεται διαρκώς το 0 και το 1 .

Μια φορά που έπαθε βραχυκύκλωμα , ήρθε ένας να μου την ξεμπλοκάρει .

Παραθέτω πρόσφατο χρονικό .
Μιλούσα με ένας σύντεκνο για τον κόσμο .
Εγώ 45 χρονών ,αυτός 65 .
Όταν του είπα ότι αδυνατώ να παραβρεθώ στην συγκέντρωση ΠΑΜΕ ,τι κάνει ;;;;


Σηκώνει την μαγκούρα του και με κυνηγάει μέσα στην ταβέρνα που καθόμασταν ,με δυσκολία ξέφυγα .

Θα είμαι εκεί πρέπει να αναβαθμίσω την ψυχή μου και πάλι.

Είναι στο μηδέν και θα πάει στο ένα .
Αυτό γίνεται τακτικά .

Έτσι ζω και μου αρέσει .

Δεν στέλνεις κανένα εγγονάκι σου εκεί, η ατμόσφαιρα θα του μείνει αξέχαστη για μια ζωή .
Σου δίνω πνευματική εγγύηση για αυτό .

Μια φορά που λες δεν την γλίτωσα την μαγκούρα του άνωθεν σύντεκνου .
Μου ήρθε κατακούτελα .
Ο ηλεκτρονικός επεξεργαστής μου ξεμπλόκαρε ακαριαία .
Του κέρασα ότι επιθυμούσε η σοφή ψυχή του, καταλαβαίνεις .
Εκλεκτό φαγοπότι ,περάσαμε ωραία .

Το καρούμπαλο ακόμη πονάει από την μαγκούρα του .
Όταν μπλοκάρει η κούτρα μου τρέχω σε αυτόν , είναι μια εναλλακτική λύση .


Την συνιστώ ανεπιφύλακτα .
Ψάξτε για γεροντάκια σοφά :

Με μαγκούρες ε μην ξεχνάμε .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 15:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πόσο χρονών είσαι?

Πλάκα έκανα φίλε μου, νιος είμαι και μάλιστα αρκετά, ώστε και πλακάτ να μπορώ να σηκώσω, και καλάζνικοφ (!!!) και ότι άλλο θες.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 16:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άλλα της ο WWALKER, πάμε όλοι μαζί το επαναστατικό σύνθημα

ΜΠΟΥΡΛΩΤΩ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 18:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο Alfa-Ωμεγα...Σωστός ο μαγκουροφόρος παππούς.....
Φίλε GDS1 είσαι η χαρά του εργοδότη...(πλάκα κάνω)
Δεν είμαι της Επιθεώρησης...Λογιστής είμαι..και μας καταντήσαν ελεγκτές στις επιχειρήσεις με συνυπευθυνότητα,επί της μη εφαρμογής των Νόμων....Αλλά ποιός τους είπε ότι εγώ συμφωνώ με τους Νόμους καί τις Ατυνομοκρατικές διατάξεις,των βουλευτών που παίρνουν 6000Ευρώ μηνιαίως και ο λαός μαζεύει τα σκουπίδια στη λαική....
θα συνεχίσω την απάντηση σου όταν μπορέσω...Γιατί απόψε έχει βραδυά Queensryche sto Texas...
Kai αφού είσαι ροκάς ερωτώ...γιά να φιλοσοφήσεις..Τα οικουμενικά μυνήματα του Νιτσε,Καβάφη κλπ δεν τους συνάντησες στη μουσική σου... Το αριστούργημα Operation: Mindcrime(ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ:ΕΓΚΛΗΜΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ) των Queensrÿche γιατί συνεχίζεται από το 1988 που γράφτηκε...
Tα ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ που είναι όλοι οι πολιτικοί,στρατιωτικοί απο΄το 1970 των Sabbath γιατί συνεχίζουν και αιματοκυλούν την ανθρωπότητα..ΣΤο The Wall των Pink Floyd γιατί οι κιμαδομηχανές συνεχίζουν και λιώνουν τα παιδάκια....Για να γίνουν ΓΕΣΜΕΝ με το κλειδάκι στη πλάτη ,όπως τα κουρδιστά στρατιωτάκια που παίζαμε μικροί....??????????????Ποιοί χαρτογιακάδες κρύβουν και κόβουν αυτή τη μουσική ,προωθώντας μόνο το σκουπιδαριό και τη τέχνη IQ ραδικιού?
Ολα καλά καμωμένα,,,,,Ας βουλιάξουμε στο καναπέ μας ....Τα προβήματα είναι μακρυά από ΕΜΑΣ....Ευχαριστώ ΕΦΕΝΤΗ που με έχεις στη δουλεψή σου.....ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 18:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαρύ το λάβαρο της ελευθερίας.
Κάθε είδους...
Σας χαμογελώ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 18:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
άλλα της ο WWALKER, πάμε όλοι μαζί το επαναστατικό σύνθημα

ΜΠΟΥΡΛΩΤΩ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ


Χοχοχχχοχοοοχοοο!!!!
Με περάσανε για "σύντροφο"!!!!!

quote:
Tα ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ που είναι όλοι οι πολιτικοί,στρατιωτικοί απο΄το 1970 των Sabbath γιατί συνεχίζουν και αιματοκυλούν την ανθρωπότητα..ΣΤο The Wall των Pink Floyd γιατί οι κιμαδομηχανές συνεχίζουν και λιώνουν τα παιδάκια....Για να γίνουν ΓΕΣΜΕΝ με το κλειδάκι στη πλάτη ,όπως τα κουρδιστά στρατιωτάκια που παίζαμε μικροί....??????????????Ποιοί χαρτογιακάδες κρύβουν και κόβουν αυτή τη μουσική ,προωθώντας μόνο το σκουπιδαριό και τη τέχνη IQ ραδικιού?


Woa!!!! Μιλάμε για νόημα έτσι; Πάαμε!!!
Out of the silent planet, out of the silent planet we are

Withered hands, withered bodies begging for salvation
Deserted by the hand of gods of their own creation
Nations cry underneath decaying skies above
You are guilty, the punishment is death for all who live
The punishment is death for all who live

Out of the silent planet, dreams of desolation
Out of the silent planet, come the demons of creation
Out of the silent planet, dreams of desolation
Out of the silent planet, come the demons of creation

The killing fields, the grinding wheels crushed by equilibrium
Separate lives no more disguise, no more second chances
Haggard wisdom spitting out the bitter taste of hate
I accuse you before you know the crime it’s all too late
Before you know the crime it’s all too late


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 11/11/2005 18:54:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 21:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ alfa-omega ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΕΙΣ....

ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΥΜΕΤΟΧΗΣ ΑΠΛΗΣ ΚΑΙ ΜΑΖΙΚΗΣ...
ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ....

ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ...

Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

quote:
Βαρύ το λάβαρο της ελευθερίας.
Κάθε είδους...
ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 22:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ...

Αγαπητέ Avatar να μια βασανιστική ερώτηση.

Είμαστε σίγουροι για τις πράξεις και τα θέλω μας?

Πως καθορίζεις μια πράξη? Από το κίνητρο, το αποτέλεσμα, ή την ηθική της?

Φιλικά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 23:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ...


Αμα το κάνουμε,όπως και να γίνει...το ταξίδι θα μας δικαιώσει ,και όχι ο ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ............ΑΥτό αρκεί....
Ο HOMO SAPIENT ΚΑΤΕΛΗΞΕ HOMO CONSUMERUS(καταναλωτικός) & αισθάνεται ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ & ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ?????? Κρατάει τη μοίρα στα χέρια του & ορίζει τη ζωή του όπως θέλει αυτός…..????????΄θέτω ερωτήματα σαν τον αγαπητό συντονιστή μας Avatargr…για να μην αρχίσω από το θυμό μου και ξεσπάω στα τραπεζάκια του σπιτιού μου ,για το ΑΔΙΕΞΟΔΟ της συγχρόνου κοινωνίας, και την αδυναμία οράματος του δυτικού κόσμου που ακούει Ζαρατούστρα και νομίζει ότι είναι παγωτό Ταρτούφο με γέμιση τροπικής καρύδας….Πάντα ήθελα να δραπετεύσω απ` το στρατόπεδο συγκέντρωσής της Αθήνας, με πτήση για το Βλαδιβοστόκ και από `κεί με το Orient Express να καταλήξω με τον Υπερσιβιρικό σε ένα βιεννέζικο καφέ ….Και τι μ` αυτό ???? Θα είμαι ελεύθερος εκεί ή μήπως στην Ν. Υόρκη να βρεθώ/??/??

Operation : Mindcrime
We're an underground revolution
Working overtime
There's a job for you in
The system boy, with nothing to sign

But my dream is still alive
I'm going to be the best I can
to see a change in the future

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ:ΕΓΚΛΗΜΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ) των Queensrÿche


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 13:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ judas priest ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ (ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΑΞΙΔΙ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΣΚΟΠΟ...

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...

ΔΕΝ ΤΑΞΙΔΕΥΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΠΥΞΙΔΑ...
ΑΛΛΙΩΣ ΧΑΝΕΣΑΙ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 00:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[b] ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΔΕΝ ΤΑΞΙΔΕΥΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΠΥΞΙΔΑ...
ΑΛΛΙΩΣ ΧΑΝΕΣΑΙ....



Αυτό ακριβώς ήθελα να δηλώσω φίλε Avatargr με τις ερωτήσεις ΠΡΟΟΡΙΣΜΩΝ ΔΙΑΦΥΓΗΣ...
Ο καθένας μέσα του έχει μιά Ιθάκη ,διαφορετική να φτάσει και στη ``γέφυρα`` του Πλοιού του χωρίς μαρκόνια & Gprs ,έχει σίγουρα πυξίδες γυροσκοπικές & ηλεκτρομαγνητικές ,χαράζοντας στο χάρτη,με διαβήτη & εξάντα τη πορεία του γιά εκεί....Ο βορράς και ο Ηλιος είναι σίγουρα αδιαπραγμάτευτα δεδομένα σημεία του ορίζοντα...Αν όμως δεν υπήρχαν θα χανώσουν στο πουθενα, αλλου ,κάπου....??Εστω και έτσι γιά ΕΜΠΕΙΡΙΑ & περιπέτεια θα συνέχιζα την άγνωστη πορειά που θα μπορούσε να βγάλει σε κάποιο τροπικό νησί του Ειρηνικού ,με παραδεισένιες παραλίες,φύση & πτηνά,και ίσως και μιά προκλητική Κίρκη (16βάλβιδη με διπλό διαφορικό )Εκεί μπορεί να διαφωνούσαμε έαν θα έμενες ή θα συνέχιζες....Εξαρτάτε πως θες να ζείς τη ζωή ......Ευχαριστώ
Καλή βδομάδα....
SOrry γιά το ποιητικό λόγο ,άλλα διάβασα πολύ Αφροδίτη με τυριά & αχλάδια και εμπνεύστηκα.. Νά `στε καλά.....



Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 10:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο καθένας μέσα του έχει μιά Ιθάκη ,διαφορετική να φτάσει...
...Εξαρτάτε πως θες να ζείς τη ζωή ......



Open mind for a different view....



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, για τον καθένα η Ιθάκη (όσο και το ταξίδι) είναι διαφορετική... και φυσικά ο καθένας έχει την επιλογή, του πως θέλει να ζήσει τη ζωή...


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 18:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ judas priest ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΑ.....

ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΛΩΤΟΦΑΓΩΝ ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ
ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΦΥΓΩ.....(ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΣΥ)

ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Nemesi....

quote:
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, για τον καθένα η Ιθάκη (όσο και το ταξίδι) είναι διαφορετική... και φυσικά ο καθένας έχει την επιλογή, του πως θέλει να ζήσει τη ζωή...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 01:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ...

Αγαπητέ Avatar να μια βασανιστική ερώτηση.

Είμαστε σίγουροι για τις πράξεις και τα θέλω μας?

Πως καθορίζεις μια πράξη? Από το κίνητρο, το αποτέλεσμα, ή την ηθική της?


Αυτό το φιλοσοφικό ερώτημα νομίζω ότι είναι άξιο προσοχής και ανάλυσης.... Ποιά ΗΘΙΚΗ....Η επικρατούσα της διπλανής πόρτας και της γειτονιάς......Ποιό κίνητρο....?????
Δεν ξέρω και εγώ σίγουρα??
Προς το παρόν φίλε Avatargr δοκιμάζω και κανένα λωτό ,για΄την εμπειρία....Δεν αρνούμε τίποτε ,έφόσον λέτε να αγαπάμε και να ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ....Και από το καιρό των αρχαίων φιλοσόφων, η κοινωνία προχωράει με ρυθμούς χελώνας προς το Καλό ....Σε άλλα 2500 χρόνια θα έχουμε βελτιωθεί αρκετά...ως κοινωνία.....ΔΟΥΛΟΙ,είλωτες και σκλάβοι άλλωστε δεν υπάρχουν ΠΛΕΟΝ.....Πάω μέχρι τον καθρεφτη να δώ τη φάτσα μου... ΟΛΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ,και όλα τα ίδια μένουν .....
Γιά βοηθήστε κανείς?????


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 11:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθε ταξίδι είναι ένα ταξίδι μέσα στον ίδιο μας τον εαυτό. Δεν νομίζω εδώ να διαφωνήσει κανείς;
΄Οσο γιά την αγάπη και τις αλήθειες της που αναφέρεται ο judas μας, αγωνιζόμαστε σε δύσκολους καιρούς να την αφήσουμε να ανασάνει λίγο οξυγόνο ακόμα...

Δεν είναι βλέπετε τόσο δύσκολο να κατανοήσουμε το σύμπαν, όσο το να καταλάβουμε τις πράξεις των άλλων ανθρώπων και μάλιστα των ανθρώπων που αγαπάμε. ΄Ετσι έλεγε ο Μαρσέλ Προυστ.
Και γιά να κλείσω γλυκά με δυό λόγια του Γουίλιμα Σαίξπηρ...
Μας αλλάζει η αγάπη φίλοι και φίλες μου...

Η καρδιά μου είναι σαν πουλί
που κελαηδάει κι έχει τη φωλιά του
μέσα σε δροσερό δέντρο.
Η καρδιά μου είναι σαν μηλιά
που τα κλαδιά της γέρνουν
από το βάρος των φρούτων.
Η καρδιά μου είναι σαν ουράνιο τόξο
που πλατσουρίζει στη γαλήνια θάλασσα.
Η καρδιά μου είναι πιό χαρούμενη από ποτέ γιατί
έρχεται σε μένα η αγάπη μου.


Ναι η φιλοσοφία της αγάπης είναι φωτιά.

Η αγάπη είναι σύμβολο αιωνιότητας.
Σαρώνει κάθε έννοια χρόνου
καταστρέφει κάθε μνήμη αρχής
και κάθε φόβο τέλους.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΘΕΡΜΑ.


ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ.
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ judas priest ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.....

quote:
Αυτό το φιλοσοφικό ερώτημα νομίζω ότι είναι άξιο προσοχής και ανάλυσης.... Ποιά ΗΘΙΚΗ....Η επικρατούσα της διπλανής πόρτας και της γειτονιάς......Ποιό κίνητρο....?????
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΗΘΙΚΗ....

Η ΗΘΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΤΙΖΕΤΑΙ...
ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...
ΤΑΞΙΔΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 22:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ judas priest ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.....

quote:
Αυτό το φιλοσοφικό ερώτημα νομίζω ότι είναι άξιο προσοχής και ανάλυσης.... Ποιά ΗΘΙΚΗ....Η επικρατούσα της διπλανής πόρτας και της γειτονιάς......Ποιό κίνητρο....?????
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΗΘΙΚΗ....

Η ΗΘΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΤΙΖΕΤΑΙ...
ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...
ΤΑΞΙΔΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ



Ταξίδι είναι και η αγάπη καλέ μου φίλε AVATARGR, και η ηθική υπάρχει μέσα σε όλα τα πράγματα (ή τουλάχιστον έτσι πρέπει να είναι για μένα) και όχι μόνο στη φιλοσοφία και στην ελεύθερη σκέφη. Για μένα αυτά όλα κάνουν την καθημερινή μας ζωή, αυτά πρέπει να τα κάνουμε και πράξη, όχι μόνο... λόγια Όσο για το ποια ηθική καλέ μου judas, ε, αυτή είναι κάτι διαφορετικό για τον καθένα νομίζω, όπως και η αλήθεια και άλλες έννοιες, τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 23:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Nemesi ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ..

ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ...

ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΗΙΝΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ (ΩΣ ΠΡΑΞΗ) ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ Η ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑ ΤΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 02:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά βρε παιδιά μη βαράτε...Φυσικά και συμφωνώ...Δηλαδή επί του φιλοσοφικού επιπέδου ,γιά όλους η ΗΘΙΚΗ είναι του δαπέδου....
Αυτά έλεγα και εγώ ο κακομοίρης σε κάποιον ,και συμφωνούσε ...
Αλλα μόλις του είπα τι θα έλεγε γιά τη κόρη του ,άμα τη δεί γυμνή στο Playboy (γιατί η κοπέλλα θα το θεωρούσε και τιμητικό αυτό) ΟΡΜΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΕΙ...οκ....I surender.....
Δε διαφωνούμε και πουθενά ,γιά να με πιάσει το εθνικο απελευρωτικό μου....Πάω στη σοφία που είναι παρεμφερές θέμα.....
Δεν είναι βλέπετε τόσο δύσκολο να κατανοήσουμε το σύμπαν, όσο το να καταλάβουμε τις πράξεις των άλλων ανθρώπων και μάλιστα των ανθρώπων που αγαπάμε. ΄Ετσι έλεγε ο Μαρσέλ Προυστ....
σωστό φίλες, Αφροδίτη,Nemesis,φίλε Avatargr... Λέτε να το πάθουμε και μεταξύ μας.........
Πάντως περί ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΩΝ που προαναφέρθει ,όσο μεγαλώνουμε ,άν δεν το κάνουμε ,είμαστε
Στάς θυληκάς υπάρξεις ,που ,με τη παρουσίαν τους ομορφαίνουν το τόπικ μας ,και φιλοσοφούν στη καθημερινότητα τους ,δραπετεύοντας από το λιοτρίβι της ΖΩΗΣ....Απόψε ήπια πολλές φυάλες κρασί ,και έγινα ΥΠΕΡΦΥΑΛΟΣ Sorry & goodnight


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 14:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Nemesi ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ..

ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ...

ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΗΙΝΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ (ΩΣ ΠΡΑΞΗ) ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ Η ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑ ΤΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ


΄Οτι έχει υπογραμμισθεί είναι τέλειο. Ειλικρινέστατο και ουσιαστικό.
ΣΙΩΠΩ. ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΩ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΥΡΟΣ ΚΑΙ Η ΣΙΩΠΗ ΧΡΥΣΑΦΙ.
ΑΛΛΑ ΕΔΩ Η ΓΡΑΦΗ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΠΛΑΤΙΝΑ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Α.Ρ.ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 11:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ (ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΥΠΑΡΞΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ) ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΝ ΑΕΡΟΛΟΓΟΝΤΑΣ...

ΕΝΝΟΩ ΠΩΣ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ...
ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΞΗ ??????

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΟ ΜΑΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 13:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι μια και αναλύουμε την σχέση ηθικής και ελεύθερης σκέψης, καθώς και την μετατροπή της θεωρίας σε πράξη, ας δούμε τι εννοεί ο εσωτερισμός με αυτές τις λέξεις.

Η ηθική στην προκειμένη περίπτωση ορίζεται απο τις επιταγές της συνειδήσεως μας και όχι απο τα κοινωνικά θέσφατα.
Προκειμένου να αγγίξουμε τα όρια της εξέλιξης ακολουθούμε την εσωτερική μας φωνή και οτι αυτή ορίζει.

Πως όμως θα ορίσουμε που αρχίζει η ηθική που η επιθυμία και που η ασυδοσία?
Πράττουμε πάντα με οδηγό την αγάπη που όλοι εκθειάζουμε?

Λαμβάνουμε υπ'οψιν τα θέλω των άλλων με τούς οποίους ζούμε και συναστρεφόμαστε ή με πρόφαση την ''αναζήτηση'' ακολουθούμε τα καλυμμένα ενσικτά μας και τις νευρώσεις της παιδικής ηλικίας?

Αναζητώντας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 15:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι φορές δυστυχώς αερολογούμε -ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ- και δεν ακριβολογούμε. Τα δύσκολα είναι στην πράξη δεν θα διαφωνήσω.
Πολλοί άνθρωποι νοιώθεις ότι είναι ικανοί να κάνουν τα πάντα και δεν κάνουν το παραμικρό, κι άλλοι πάλι που δεν τους έχεις άξιους και ίσως τους υποτιμάς ή τους προσπερνάς αποδεικνύεται ότι είναι εξαιρετικοί στο να κάνουν πράξεις τις απλές αλλά περιεκτικές φιλοσοφίες. Στην ζωή τους στην καθημερινότητά τους, βοηθώντας παράλληλα και ανθρώπους που έχουν ανάγκη τη σοφία τους και την ωριμότητα του νου τους. Αυτοί όμως οι σοφοί που μπορεί να αποδειχθούν εξαιρετικοί συμβουλάτορες στον πλησίον, είναι τέλειοι σύμβουλοι γιά τον εαυτό τους; Ερωτώ;
ΑΥΤΑ...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 17:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ nst ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Πράττουμε πάντα με οδηγό την αγάπη που όλοι εκθειάζουμε?
ΕΔΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΑΤΡΟ....

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ....
ΑΓΑΠΗ ΛΟΙΠΟΝ...
ΟΛΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΤΑΓΕΣ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΣ....
ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ....

ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΠΟΛΕΜΑΜΕ....
ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΚΟ....
ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ....
ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ...

ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΕΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ..
ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΡΑΒΙΞΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΓΑΠΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 22:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[b]ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ (ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΥΠΑΡΞΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ) ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΝ ΑΕΡΟΛΟΓΟΝΤΑΣ...

ΕΝΝΟΩ ΠΩΣ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ...
ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΞΗ ??????

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΟ ΜΑΣ..



Θα πει πως φταίμε κι εμείς
Φταίτε κι εσείς, ναι, φταίνε κι οι άλλοι
Φταίμε κι εμείς, φταίτε κι εσείς
Φταίει κι ο Χατζηπετρής ] 2x

Τι θα πει μας τα 'παν αλλιώς
Τι θα πει τα φάγαν οι άλλοι
Τι θα πει πως φταίει ο χοντρός
Φταίει κι ο χοντρός κι ο λιγνός

Θα πει πως φταίμε κι εμείς...

Τι θα πει θα φάτε καλά
Τι θα πει δεν έχουμε μία
Τι θα πει χρωστάγαν πολλά
Ήτανε στημένο αλλά...

Θα πει πως φταίμε κι εμείς...

Καλησπέρα O Κηλαηδόνης μας λέει ότι φταίμε ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως .....
Και στο ποσοστό 30% της Ελληνικής κοινωνίας να ανέλθουν οι σκεπτόμενοι, πέραν να επειρεάζεις το περίγυρό σου,ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ στην ΑΠΕΞΩ....Γιατί η γνώση και η φιλοσόφιση ,θέλει ΚΑΙ ΚΟΠΟ & ΤΡΟΠΟ.....και ο ΕΛΛΗΝΑΣ δε θέλει ΖΟΡΙΑ.....Θέλει να ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΘΕΤΕ>........και να του τα ΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΝΟΥΝΕ, έτοιμα και στο πιάτο.......
Αντε και διάθεση να υπήρχε, τότε με ΤΙΣ ΔΙΧΟΝΕΙΕΣ, ΤΑΜΠΕΛΕΣ, ΣΤΡΟΥΓΚΕΣ,ΤΣΟΠΑΝΗΔΕΣ και με σήμα ΓΚΛΙΤΣΑ,ΤΑΓΑΡΙ & ΒΟΥΚΟΛΙΚΗ ΦΛΟΓΕΡΑ ,θα πορευθεί στις ΒΑΘΙΕΣ ΡΙΖΕΣ της πλούσιας παράδοσης & ιστορίας του,θά προσπαθήσει όπως πάντα να είναι ΕΝΩΜΕΝΟΣ & ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΣ....
Αλλα είπεν ο Ρίτσος ....
Τη ρωμιοσύνη μην την κλαις
εκεί που πάει να σκύψει
με το σουγιά στο κόκκαλο
με το λουρί στο σβέρκο

και ο Πανούσης απάντησε στη στιχομηθία

στα Σάλωνα δε σφάζουνε αρνιά, δεν πάει το παπάκι στην ποταμιά
Κι η Παπαλάμπραινα γυμνή, χαϊδεύει δωροσυσκευή, σ'ένα τηλεπαιχνίδι πουλημένο ...
Πουλάκι ξένο, πουλί χαμένο, μου τρώει τα σπλάχνα, δε βγάζω άχνα ...
Καίω τα δέντρα χτίζω μεζονέτες, θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέττες,
σ'ένα κλουβί - γραφείο σαν αγρίμι, παίζω ατέλειωτο βουβό ταξίμι,
Έλληνας, νεοέλληνας ...

ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΛΛΕΞΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΑΣ, ΠΡΙΝ ΑΥΤΑ ΕΠΙΠΕΣΟΥΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ (Bruce Dickinson)

ΚΑΛΟ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΦΟΡΟΥΜΙΑΝΗ ΠΑΛΙΟΠΑΡΕΑ με αγάπη ...προς αναζήτηση της εσωτερικής αλήθειας ,χωρίς συμόρφωση.....

Ο Γκρεμιστής (Κ.Παλαμάς)
Ακούστε. Εγώ είμαι ο γκρεμιστής, γιατί είμ' εγώ κι ο κτίστης,
ο διαλεχτός της άρνησης κι ο ακριβογιός της πίστης.
Και θέλει και το γκρέμισμα νου και καρδιά και χέρι. ΥΓ..Λέτε άμα ΚΑΝΩ ΓΙΟΓΚΑ,ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΖΩ ΤΑ ΠΑΘΗ ΜΟΥ ΜΕ ΥΠΕΡΒΟΛΗ....ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΡΝΙ???

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΒΑΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥ΅ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΧΩΜΑΤΙΝΟΙ και είχαν πέτρες....Ευτυχώς που καταφέραμε στις πόλεις που ΚΛΕΙΣΤΗΚΑΜΕ, να εξορήσουμε τα άλογα ,τα Πρόβατα και τους πετινούς που μας ξυπνάγαν το πρωί και μας χαλάγαν τον ΥΠΝΟ μας,....Τον ύπνο του ασυγχώρητου δίκαιου ανθρώπου......Γκρέμίστε και αφήστε......Δώστε και σώστε....ΑΜΑΝ ΓΙΑΒΡΟΥΜ & ΠΑΞΙΜΑΔΟΚΛΕΦΤΡΕΣ...Ταρατατζουμ ...Τζούμ .....Τζούμ
Παραληρεί από τον ΥΨΗΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ο Judas xo...xo



Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 23:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
judas priest και GDS1 συμφωνώ μαζί σας ότι στον εργασιακό Μεσαίωνα που ζούμε τα χειροτερα δεν εχουν έρθει ακόμα. Το γεγονός ότι ο βασικός μισθός είναι 700 ευρώ και το ενοίκιο ενός δυαριού διαμερίσματος 400 ευρώ, υποχρεώνει τους ανθρώπους να κάνουν δύο και τρείς δουλειές για να τα βγάλουν πέρα. Και όσοι ήρωες κάνουν οικογένειες, τόσο το χειρότερο για αυτούς. Οι μητέρες ειδικά κακά τα ψέμματα εκτός από τη δουλειά επωμίζονται σχεδον το 100% των οικιακών καθηκόντων (μόνο το σιδέρωμα τρώει 1.5 ώρα). Άσε την κούραση του να μεγαλώνεις παιδί, δεν μπορείς να προβλέψεις τί ευφάνταστο που είναι και με τί τρόπους εκτίθεται σε κίνδυνο. Δεν μπορείς να χαλαρώσεις στιγμή. Προ εβδομάδας κράτησα το δίχρονο ανηψιό μου και όλο το απόγευμα προσπαθούσα να τον αποτρέψω από το να πηδήξει από ένα παράθυρο (του κόλλησε να γίνει σούπερμαν, γούστο του και καπέλο του, το ακαταλόγιστο έχει).
Μετά από όλα αυτά με τί κουράγιο να ψάξει κανείς τον εσωτερικό του κόσμο; Πέφτει σαν τούβλο για να ξεραθεί. Κατα τη γνώμη μου, έχει σχεδιαστεί έτσι το κοινωνικό σύστημα, προκειμένου να εγκλωβίζει τους ανθρώπους στον αγώνα για την επιβίωση.

Μάθε απ΄ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy