ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΣΥΝΥΠΑΡXΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 14:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

ΦΙΛΕ naama ΚΑΙ ΦΙΛΗ nst ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ....

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΡΙΞΕΙΣ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΙ..

ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ...

ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 03:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξημερώματα,κάπου απ` την Αθήνα...ΚΑτόπιν πολύμηνης απαγωγής μου,από εξωγήινες δυνάμεις,όπου απεδείχθει περίτρανα,ότι δεν μου επιτρέπαν ,την φιλοσόφιση,λόγω βαρυού καθημερινού προγράμματος,κατάφερα να εισέλθω σκαστός στα παλιά μου λημέρια,παρατηρώντας ότι το θέμα,για΄το οποιό φιλοσοφούσαμε καθημερινώς,έχει περιέλθει σε αδράνεια..Φαίνεται εθεωρήθει ότι εξαντλήθει,ή ότι δεν είναι αναγκαία η καθημερινή ενασχόληση θετικών κατευθύνσεων,χωρίς εσωτερικές αναζητήσεις,διαφορετικών σχολών και ταμπελών...Ασφαλώς και χωρατεύω,μιας που είμαι βαρεμένος.......‘Απλά ήρθα να πω ένα γειά,το φόρουμ αυτό μου προσέφερε μεγάλες εμπειρίες και γνώσεις,και να πω ότι θα επιστρέψω σε 2 εβδομάδες,μόλις άπεμπλακώ και οριστικά,από το σταυρό της δουλειάς....Χαιρετώ τον παλιόφιλο τον AVATARGR,Αμαλία κλπ και όποιος άλλος ήταν της παλαιάς φρουράς....
κάποιες σκόρπιες σημειώσεις για΄να μη τις ξεχνώ κρατώ στο μινι-site μου,προσωρινώς ,μαζί και νέα μαου,μέχρι να επανέλθω δρημύτερος στη σφαίρα της ΣΟΦΙΑ..........καλημέρα

http://www.velisarios.blogspot.com/


Edited by - judas priest on 13/05/2006 03:35:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 22:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ judas priest ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.....
ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΑΘΗ ΑΠΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΩΓΗΙΝΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ...

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ

Edited by - AVATARGR on 16/05/2006 23:08:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 16:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα ήθελα να καταθέσω μια άποψη σχετικά με την έννοια << επανάσταση >> που πολύ συχνά εμφανίζεται εδώ.

Απο τα προσωπικά μου βιώματα και τα πειράματα που έχω κάνει ως τώρα παρατηρώ οτι αυτή η ''εξέγερση'' δεν είναι δυνατόν να είναι πλήρως ορατή.
Η φιλοσοφία, η αναζήτηση ο εσωτερισμός είναι κατ' εμέ τρόποι πνευματικής έκφρασης οι οποίοι όμως μας διαφοροποιούν και μας διαχωρίζουν απο το σύνηθες ''σκέπτεσθαι'' και τον συμβατό περίγυρο.
Είναι μια κάπως διαφορετική προσέγγιση των καθημερινών πραγμάτων που γίνεται απο μέσα πρός τα έξω και οχι το αντίθετο που είναι και το κοινό.
Αυτό τρομάζει και πανικοβάλει τους μη σχετικούς, διότι αυτόματα βρίσκονται σε άλλο σημείο αναφοράς αξιών.

Για όλους όσους ασχολούνται, αναγκαστικά η καθημερινότητα τους θα σχετίζεται με την φιλοσοφία τους αλλά νομίζω οτι αυτό δεν είναι κάτι που μπορεί να συζητήται ευρέως μια και είναι μια άλλη γλώσσα.

φιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2006, 10:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ nst ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ "ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ" ΕΧΕΙ
ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ (ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ) Η
ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΜΑΣ....

Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ....
ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ...
ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝ ΔΥΜΑΤΟΝ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy