ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΙΗΣΟΥΣ: ένα πρότυπο για κάθε άνθρωπο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μετρον
Μέλος 1ης Βαθμίδας


88 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 11:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μετρον  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτω απο την Μπούργκα?
Παρωπίδες Νικ! Παρωπίδες και άγνοια!
Εδώ πλέον θέλουν κάποιη να μην διαλάσονται με αιρετικές φωνές!
Ως συνήθως το παραμύθη του Αισώπου με την Αλεπού και το δέντρο ειναι πάντα επίκαιρο !
Πάλι καλά όμως διότι σε άλλες εποχές θα είχανε αποφασίσει να σε κάψουνε
Χαρά στην υπομονή σου ρε συ!

Ούκ ήμην, εγέγονα, ούκ είμι ου μέλει μοιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 11:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά έπαιζα το παιγνίδι ΣΟΥ αγαπητέ μου. Και αυτό ήθελα να αναδείξω.

Παρ΄όλα αυτά σε εκτιμώ......


Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 14:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε lancelot σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το πρόσωπό μου και για τη διευκρίνηση σε σχέση με το spamfilter. Είναι γεγονός πάντως ότι οι γνώσεις σου επί των συγκεκριμένων θεμάτων έκανε τη δουλειά μου πιο εύκολη!!
Ορισμένες φορές σκέφτομαι ότι θα ήταν ευχής έργο να λυνόνταν όλα τα προβλήματα μεταξύ των ανθρώπων σε πνεύμα αμοιβαίας κατανόησης και σεβασμού.

Σε χαιρετώ
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Απλά έπαιζα το παιγνίδι ΣΟΥ αγαπητέ μου. Και αυτό ήθελα να αναδείξω.»

Όταν θέλουμε να είμαστε ΥΠΕΡΑΝΩ επικρίσεων για τις επικρίσεις (κάτι που δεν ισχύει ωστόσο καθολικά), τότε ούτε το μοστράρουμε ως «παιγνίδι» ούτε και το δικαιολογούμε με τον τίτλο της «ανάδειξης».

Απλά, ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 16:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρόβλημα είναι το ποιος εδώ μέσα υπάρχει ΜΟΝΟ για να αντιπαρατίθεται σε ιδεοληψίες.
Ποιος γράφει ΜΟΝΟ για να «απαντήσει σε άλλους» και όχι για να πει κάτι δικό του.
Και όσο και αν τα πράγματα αναδεύονται αυτό θα είναι το θέμα....



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 16:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Το πρόβλημα είναι το ποιος εδώ μέσα υπάρχει ΜΟΝΟ για να αντιπαρατίθεται σε ιδεοληψίες.
Ποιος γράφει ΜΟΝΟ για να «απαντήσει σε άλλους» και όχι για να πει κάτι δικό του.»

Πλανάσαι πλάνην οικτρά αγαπητέ, εάν ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ότι μετά από 3000 χιλιάδες και κάτι μηνύματα έχω αντιπαρατεθεί μόνο σε «απαντητικούς ρόλους» ή κάτι σχετικό.

Δήλωσα ουκ ολίγες φορές το ΠΟΙΑ θέματα με ενδιαφέρουνε, και δεν σκοπεύω να παριστάνω ΤΗΝ ΓΛΑΣΤΡΑ επί παντός επιστητού.

Το εάν δε έχω να πω κάτι δικό μου ή όχι, αυτό το αποδεικνύουνε τα τόσα topics που έχω κατά καιρούς ανοίξει, καθώς και οι ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΕΣ απαντήσεις που κάθε φορά δίδω, όπως για παράδειγμα σε σένα.

Με το διανθίζουμε μια πεπαλαιωμένη απολογητική ή να αναπαράγουμε την «φιλοσοφούσα» πλευρά ενός δόγματος, η οποία σπανίως δεν εξαντλείτε σε λίγα μηνύματα, μην θαρρείς ότι πράττεται και κάτι το βαρυσήμαντο.

Αυτά για να μην υπερεκτιμάμε πράγματα που είναι εξόχως απλά, ως και απλοϊκά.

«Και όσο και αν τα πράγματα αναδεύονται αυτό θα είναι το θέμα....»

Ακριβώς.

Φρόντισε λοιπόν να «παιδεύεις» αυτό που προσπαθείς να πεις, διότι με 10 και 20 λέξεις όλοι μας μπορούμε να «επιχειρηματολογήσουμε»…..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 17:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητε φιλε Jejeje και μονο ο τροπος που μιλας και αναπτυσεις τις σκεψεις σου με εκανε να σε συμπαθησω (σε αντιθεση με τον τροπο αλλων διαχειριστων).
Ναι εχεις δικιο,ειναι δυσκολο να βαλετε την λειτουργια ignore στο φορουμ αυτο.Εγω μιας και γνωριζω απο προγραμματισμο ως μηχανικος Η/Υ Συστηματων καταφερα με πατεντα να μη βλεπω τι γραφει ο αλλος κυριος..και το ειπα spamfilter χαριτολογωντας

Έλα συνάδελφοι ήμαστε! Εγώ είμαι Πατρινός!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 17:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ ευχαριστώ για τα bold, εάν ήθελα όμως θα τα έβαζα κι εγώ, δεν νομίζεις ότι η επανάληψη των ίδιων θεμάτων δεν καταλήγει πουθενά

Προσπαθούμε να βρούμε μια άκρη οπότε δεν είναι ότι καλύτερο να κάνουμε post γι΄αυτόν το λόγο που το έκανες, είπαμε θα προσπαθήσουμε για υγιή διάλογο.

ΜΕΤΡΟΝ καλό το χιούμορ αλλά βρε παιδί μου μην ρίχνουμε λάδι στη φωτιά, έστω και αν στο τέλος βάζουμε φατσούλες.

WWalker no problem, με έγραψες κοινώς αλλά ας πάει και το παλιάμπελο που λένε.

Schwabe μπούργκα? Μα ΜΠΟΥΡΓΚΑ βρήκες να πεις?
Ωχ άσχημα τα μηνύματα, δεν πιστεύω να μην με αφήνετε να μιλήσω τώρα!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 18:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pyramid, δεν πρόκειται να κάτσω να σκάσω για το θέμα. Θα ακολουθήσω την οδό του Lancelot να τελειώνω.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 08:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αγαπητή pyramid αλλά δεν ήταν στη πρόθεση μου να διακόψω τη συζήτηση. Για αυτό και δεν σχολίασα τίποτα.

Αλλά ήταν από τη χαρά μου, που συνειδητοποίησα ότι εκτός από εμένα ένα φανατικό δογματικό κ.λ.π υπάρχει και κάποιος άλλος, φυσιολογικός άνθρωπος που κατάλαβε και έγραψε το ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ.

Σε αφήνω να συνεχίσεις το διάλογο.....χαρά στο κουράγιο σου


Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 09:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker βεβαίως η απόφαση είναι δική σου και άμα είναι να σκας καλύτερα να κάνεις αυτό που λες.
Πάντως δεν χάνεις και τίποτα, πιστεύω, να δεις τι μπορεί να γίνει για λίγες μέρες και μετά εάν έχεις τα ίδια συναισθήματα κάνε όπως είναι καλύτερο για σένα.
Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις γιατί είναι κάτι που θα το δεις εσύ και δεν χρειάζονται ανακοινώσεις.

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ δεν έδωσα την χροιά αυτή στα λόγια μου.

Εάν τα λόγια μου σου προξένησαν χαρά ζητώ συγγνώμη γιατί αυτού του είδους η χαρά δεν είναι μέσα στις προθέσεις μου. Σε καμία περίπτωση δεν θα σου πω εγώ πως θα αισθανθείς αλλά προτιμώ να βλέπω ανθρώπους να χαίρονται που τελικά κατάφεραν να επικοινωνήσουν με υγιή διάλογο με τον διπλανό τους έστω και αν την συγκεκριμένη στιγμή διαφωνούν σχεδόν σε όλα.

Την καλημέρα μου σε όλους. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 10:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εάν τα λόγια μου σου προξένησαν χαρά ζητώ συγγνώμη γιατί αυτού του είδους η χαρά δεν είναι μέσα στις προθέσεις μου.

Δεν είπα ότι ήταν στις προθέσεις σου pyramid είπα απλά τι αισθάνθηκα εγώ. Μην ανησυχείς η απαράμιλλη "ουδετερότητα" του φόρουμ δεν θίγεται...

quote:
Σε καμία περίπτωση δεν θα σου πω εγώ πως θα αισθανθείς αλλά προτιμώ να βλέπω ανθρώπους να χαίρονται που τελικά κατάφεραν να επικοινωνήσουν με υγιή διάλογο με τον διπλανό τους έστω και αν την συγκεκριμένη στιγμή διαφωνούν σχεδόν σε όλα.

Ναι και εγώ το προτιμώ. Αυτό όμως δεν προκύπτει δια στρουθοκαμηλισμού.....



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 10:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Μην ανησυχείς η απαράμιλλη "ουδετερότητα" του φόρουμ δεν θίγεται...»

Αχ αυτοί οι βασιλικότεροι του Βασιλέως…. (μάλιστα..εν αγνοία του Βασιλέως??)

Άραγε, αναρωτιέμαι πόσοι ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ την διαφορά και ΚΙΝΔΥΝΟ της ομαδοποίησης από την πολυφωνία??

Λέω τώρα……Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 12:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου

Όταν έβαλα την ουδετερότητα σε εισαγωγικά δεν μίλησα ούτε υπονόησα ομαδοποίηση.

Μίλησα για τάσεις και για άγχη στήριξης της πολυφωνίας που πολλές φορές για να ισορροπήσουν εθελοτυφλούν ή ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΤΗΝ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ και επιπλέον δεν αφορούσε εσένα αλλά την συμπεριφορά του φόρουμ.

Δεν καταλαβαίνω το άγχος σου να υποστηρίξεις την θέση και άποψη της διαχείρισης του χώρου την στιγμή που η ίδια σταματάει το διάλογο.

Πολύ συνομωσία διαβλέπεις εκτός από το άγχος σου να έχεις το τελευταίο λόγο........

Άσε τη μύγα να φύγει.......



Α Ν Α Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 14:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ δεν σταματάει κανένας τον διάλογο, είδα το μήνυμά σου αλλά τι μπορούσα να σου απαντήσω, έχεις βγάλει συμπεράσματα.
Είπες ότι μιλάω με στόχο να μην διαταραχθεί το προφίλ του forum, σκέφτηκες έστω για λίγο ότι πιθανόν έτσι να είμαι και στην ζωή μου εκτός forum?

Διάβασες προσεκτικά την πρότασή μου? Δεν έγραψα «δεν ήταν στις προθέσεις μου» έγραψα «δεν είναι στις προθέσεις μου». Αυτό δεν σου δείχνει κάτι?
Δεν είναι πιθανό να μην αναφέρομαι μόνο στην συζήτησή μας αλλά να συμβαίνει αυτό που προανέφερα? Δηλ. «έτσι είμαι και εκτός».

Και γιατί να ανησυχώ, τι νομίζεις ότι προσπαθώ να κάνω? Από την αρχή είναι ξεκάθαρη η θέση μου, ότι πιστεύει κάποιος καλό για τον εαυτό του θα το κάνει, εγώ προσπαθώ να του δείξω όσες περισσότερες εναλλακτικές μπορώ, ώστε να τον διευκολύνω.

Δεν υπάρχει άγχος ούτε κάποιος εθελοτυφλεί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 15:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ:
«Μίλησα για τάσεις και για άγχη στήριξης της πολυφωνίας που πολλές φορές για να ισορροπήσουν εθελοτυφλούν ή ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΤΗΝ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ και επιπλέον δεν αφορούσε εσένα αλλά την συμπεριφορά του φόρουμ.»

Επειδή τυχαίνει να συμμετέχω στο παρόν forum λίγο καιρό παραπάνω από σένα, επέτρεψε μου να έχω γνώμη όσον αφορά τις απόψεις σου που άπτονται διαφόρων μομφών που, κατ εμέ, άδικα επαναλαμβάνονται.

Κανείς δεν «εθελοτυφλεί» ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ, άσχετα εάν βάση ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΚΡΙΣΕΩΝ μεμονωμένων μελών διατυπώνονται σχετικές μομφές και χρωματίζονται μέλη και σχολιασμοί, και σίγουρα δεν θα πρέπει να βαφτίζονται ως «άγχη» απόψεις που τείνουν να αμβλύνουν αυτές τις παραφωνίες.

Αυτά, ως μια αυστηρά προσωπική μου τοποθέτηση.

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ:
«Πολύ συνομωσία διαβλέπεις εκτός από το άγχος σου να έχεις το τελευταίο λόγο........ Άσε τη μύγα να φύγει.......»

Μακράν εμού οι συνομοσιολογίες που τόσο αβίαστα εκτοξεύονται υπό την μορφή «εθελοτυφλίας» ή «άγχους», διότι αυτό ουσιαστικά υπονοείται όταν πλασάρονται παρόμοιες ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ, και τέλος, ο περίφημος «τελευταίος λόγος» έχει πολλάκις παραχωρηθεί από την πλευρά μου στον συνομιλητή μου.

Όσον αφορά δε την «μύγα», εκ των σχολιασμών ορμώμενος, μάλλον αλλού θα έδειχνα….Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδενιστής
Μέλος 2ης Βαθμίδας


277 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 17:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδενιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας, ίσως μερικοί απο εσάς όπως και εσύ αγαπητέ φίλε Αναστημένε δέν έχετε κατανοήσει τον στόχο λειτουργίας των Forum, που είναι η αντιπαράθεση με υγιή διάλογο και επιχειρήματα ώστε τελικά να εξευρεθεί μία λύση. Και όλοι οι αγαπητοί φίλοι φανατικοί χριστιανοί δείχνετε οτι δέν ανταποκρίνεστε. Όταν εξαντληθούν ή αδυνατούν να υπάρξουν επιχειρήματα τα αδιέξοδα οδηγούν σε αδικαιολόγητες ύβρεις. Και ύβρεις έχουν συμβεί σε εντατικό βαθμό εδώ τόσο στο πρόσωπο του Schwabe όσο και στο δικό μου το πρόσφατο παρελθόν. Τέτοιου είδους αντιδράσεις δείχνουν αδυναμία του αδίκου να επιβληθεί στο δίκιο το οποίο εκφράζεται μονάχα με επιχειρήματα και διόλου με σπασμωδικές αντιδράσεις απελπιστικών ύβρεων.
Άν θέλετε να επιβάλετε την γνώμη ύπαρξης του Ιησού Χριστού ώς του ενός και μοναδικού θεού μπορείτε κάλλιστα να το κάνετε βάση ιστορικών αποδείξεων που δέν έχετε ώς τώρα κατορθώσει. Και διόλου σηκώνοντας παλικαρίσιο μπαιράκι ώστε να επιβάλετε ετσιθελικά την γνώμη σας και να λούζετε τον οιονδήποτε διαφωνούντα με πάσης μορφής κοσμητικά επίθετα.

Έν οίδα, ότι ουδέν οίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 18:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι λέω το όλο θέμα περί Χριστιανισμού και Δωδεκ-αθεισμού να το σταματήσουμε σε αυτό το forum, όπως απεφάσισαν οι διαχειριστές, για να τελειώνουμε.
Εξάλλου ο Schwabe έχει αναπτύξει παράλληλη δραστηριότητα (ακριβώς στα ίδια πρότυπα - ίσως χρησιμοποιώντας και αυτούσια τα posts του από εδώ) και σε άλλα ελληνικά forums. Δεν θα στερηθείτε τα ατράνταχτα επιχειρήματά του και την υψηλή του λογική.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 19:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker:
«Εγώ πάλι λέω το όλο θέμα περί Χριστιανισμού και Δωδεκ-αθεισμού να το σταματήσουμε σε αυτό το forum..»

Θα σε βόλευε έ? Όνειρα θερινής νυκτός…

Όσον αφορά την «ατάκα» (τρομάρα σου..), εάν βάλεις τα πράγματα στην θέση τους, τότε βγάζεις και ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, και όχι την ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΜΕΝΗ εκδοχή που τόσο σου αρέσει.

Δηλαδή: Δωδεκα-ΘΕΙΣΜΟΣ.

WWalker:
«Εξάλλου ο Schwabe έχει αναπτύξει παράλληλη δραστηριότητα και σε άλλα ελληνικά forums. Δεν θα στερηθείτε τα ατράνταχτα επιχειρήματά του και την υψηλή του λογική.»

Βλέπεις φίλτατε δεν έχουν όλοι ανάγκη εμφανίσεως με διαφορετικά nick κάθε λίγο και λιγάκι, και έτσι και εγώ όπου και όποτε αποφάσισα να γράψω το έκανα με το ίδιο nick. Επομένως, δεν έκανες δα και καμία…………«ανακάλυψη».

Τα περί «υψηλής λογικής» και τα σχετικά τα αφήνω ασχολίαστα, διότι απλά (και πάλι) βγάζεις τη χολή σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

leslevresnues
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 21:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους leslevresnues  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορεσα να διαβασω ολες τις απαντησεις,μιας και ειναι παρα πολλες,αλλα θα ηθελα να απαντησω σε αυτον που εθεσε το ερωτημα.Η απαντηση μου εχει δυο σκελη.
Πρωτα πρεπει να διασαφηνισω οτι ο Χριστος ειναι μεν μια πληρης και αγνη φιγουρα μεσα στη Καινη Διαθηκη,μια φιγουρα που τα λογια της μοιαζουν αποφθεγματα ζωης και που μεσα σε αυτες τις μικρες φρασεις εμπεριεχεται η ουσια της πιστης και γενικοτερα η ουσια της ζωης του ανθρωπου.Απλα αλλα πυκνα σε νοημα λογια μπορουν να δοσουν ακομα και στον πιο αγραμματο ανθρωπο το ζηταει ο θεος απο αυτον και τι εφοδια πρεπει να εχει για να πορευτει στον κοσμο.Παρολλα αυτα ο Χριστος δεν ειναι η μονη φιγουρα στη ΚΔ και δε θα πρεπει να παρατηρηθει ξεχωριστα.Ολοκληρωμενο προτυπο ζωης ειναι το συνολο της Γραφης,ο Λογος του Θεου.
Απο την αλλη οποιος νομιζει οτι μπορει να διαβασει τη ΑΓραφη και να αποκομισει απο μεσα της ΗΘΙΚΑ και ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ στοιχεια κανει ενα τεραστειο λαθος,γιατι πολυ απλα η ΑΓ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΗΘΙΚΗΣ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ.Ειναι ενα θεολογικο κειμενο και σαν τετοιο μπορει μονο να αντιμετωπιστει.οποιαδιποτε αλλη "χρηση" του ειναι ελλειπης και ανουσια.Ειναι σαν να διαβαζεις ενα πολυ σπουδαιο επιστημονικο βιβλιο και και να προσπαθεις να βρεις την αληθεια για το θεο.Σα να διαβαζεις πλατωνα για να ανακαλυψεις επιστημονικες αληθειες...

Ne Travaillez Jamais!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 21:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μηδενιστή γιατί ανέφερες την λέξη «ύβρεις»? το θεωρώ κάπως υπερβολικό. Ένταση ναι υπάρχει όπως και κάποια εύκολα ας πούμε συμπεράσματα.

Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι επιθυμεί.

Η δική μου άποψη είναι ότι δεν υπάρχουν πολλοί Θεοί, ένας είναι. Ο κάθε άνθρωπος αναλόγως θρησκείας τον ονομάζει διαφορετικά.
Σημασία έχει για μένα, αυτό που προκαλεί η διδασκαλία κάθε θρησκείας στον άνθρωπο. Είμαι σίγουρη όμως ότι εάν κάποιος αντιλαμβάνεται τα λόγια όπως πρέπει δεν τον χωρίζει τίποτα από τον διπλανό του που ονομάζει τον Θεό διαφορετικά.

Και τι είναι αυτό το σπουδαίο ζήτημα μεταξύ Χριστιανισμού και Δωδεκαθεϊσμού γιατί δεν το έχω καταλάβει. Προσπαθείτε ο κάθε ένας από την πλευρά του να αποδείξετε με ιστορικές καταγραφές ότι κάποιος ήταν Θεός και κάποιος άλλος δεν ήταν?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 00:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα σε βόλευε έ? Όνειρα θερινής νυκτός…

Η απόφαση έχει παρθεί.

"Στο εξής, όλα τα θέματα που θα ανοίγονται στην κατηγορία .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-. και που αφορούν είτε το Χριστιανισμό, είτε την ελληνική θρησκεία, θα απενεργοποιούνται προσωρινά ή οριστικά. Το εάν είναι προσωρινή ή οριστική η απενεργοποίησή τους, θα κρίνεται βάση της συνάφειάς τους με άλλα ήδη υπάρχοντα, καθώς και της τοποθέτησης του θεματοθέτη. Ο οποίος, θα φέρει την ευθύνη της ομαλής διεξαγωγής της συζήτησης, εφόσον όμως δικαιολογήσει με τρόπο ουσιαστικό, την αναγκαιότητα της ύπαρξης του θέματος που έθεσε."

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-

Όνειρα θερινής νυκτός λοιπόν.

Infinite dreams I can't deny them
Infinity is hard to comprehend
I couldn't hear those screams
Even in my wildest dreams

Suffocation waking in a sweat
Scared to fall asleep again
Incase the dream begins again
Someone chasing I cannot move
Standing rigid nightmare's statue
What a dream when will it end
And will I transcend?

Restless sleep the minds in turmoil
One nightmare ends another fertile
Getting to me so scared to sleep
But scared to wake now, in too deep

Even though its reached new heights
I rather like the restless nights
It makes me wonder it makes me think
There's more to this I'm on the brink
It's not the fear of what's beyond
It's just that I might not respond
I have an interest almost craving
But would I like to get too far in?

It can't be all coincidence
Too many things are evident
You tell me you're an unbeliever
Spiritualist? Well me I'm neither
But wouldn't you like to know
The truth
Of what's out there to have the proof
And find out just which side
You're on
Where would you end in Heaven or
In Hell?

quote:
Όσον αφορά την «ατάκα» (τρομάρα σου..), εάν βάλεις τα πράγματα στην θέση τους, τότε βγάζεις και ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, και όχι την ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΜΕΝΗ εκδοχή που τόσο σου αρέσει.

Δηλαδή: Δωδεκα-ΘΕΙΣΜΟΣ.


Το ξέρουμε ότι έχεις μια ιδιαίτερη σχέση με την αρχαία θρησκεία, δεν χρειάζεται να μας θυμίζεις σε κάθε φάση τις κρυφές θρησκευτικές σου πεποιθήσεις.
Τουλάχιστον μην το κάνεις τόσο εμφανές πια.

quote:
Βλέπεις φίλτατε δεν έχουν όλοι ανάγκη εμφανίσεως με διαφορετικά nick κάθε λίγο και λιγάκι, και έτσι και εγώ όπου και όποτε αποφάσισα να γράψω το έκανα με το ίδιο nick. Επομένως, δεν έκανες δα και καμία…………«ανακάλυψη».

Παρακαλώ, παλαιότερα είχα ακούσει ότι τριγυρνούσαν κι άλλοι στα δικά σου πρότυπα, να γράφουν τα ίδια σε πολλαπλά forums και να πρήζουν τα συκώτια του κόσμου. Ένας αναγκάστηκε να αναβαθμίσει το firewall στο σπίτι του. Αλλά βέβαια ήταν άλλη η εποχή τότε, τα πρωτόκολλα δεν ήταν και τόσο ασφαλή, και οι σκληροί κάπως πιο ακριβοί.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.


Edited by - WWalker on 04/03/2006 00:38:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 00:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker:
«Το ξέρουμε ότι έχεις μια ιδιαίτερη σχέση με την αρχαία θρησκεία, δεν χρειάζεται να μας θυμίζεις σε κάθε φάση τις κρυφές θρησκευτικές σου πεποιθήσεις.
Τουλάχιστον μην το κάνεις τόσο εμφανές πια.»

Τραβάς ζόρι έ??

Δεν έχω φίλτατε «ιδιαίτερη σχέση» με ΚΑΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, και τζάμπα μην ιδρώνεις. Οι θρησκείες, είναι ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΔΟΞΑΣΙΩΝ που επιτρέπουν τους ανθρώπους να δικαιολογούν την ύπαρξη τους και να συμφιλιώνονται με τον θάνατο. Αυτά μας είπε ο μεγάλος Ουμπέρτο Έκο.

Συμφιλιώσου και εσύ λοιπόν με την διαφορετικότητα και άσε τις εμμονές στις ταμπέλες για κάπου αλλού.

WWalker:
«Παρακαλώ, παλαιότερα είχα ακούσει ότι τριγυρνούσαν κι άλλοι στα δικά σου πρότυπα, να γράφουν τα ίδια σε πολλαπλά forums και να πρήζουν τα συκώτια του κόσμου.»

Πρόβλημα τους. Και όσων «καίγονται» από την ανάγνωση….

Δεν με αφορά.
Τόσο απλά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 00:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τραβάς ζόρι έ??

Με το δωδεκάθεο μόνο εσύ το τραβάς το ζόρι.

quote:
Δεν έχω φίλτατε «ιδιαίτερη σχέση» με ΚΑΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, και τζάμπα μην ιδρώνεις.

Παρακαλώ, δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνεις διαρκώς ότι είσαι ένας φανατισμένος νεοπαγανιστής που μισεί θανάσιμα τον χριστιανισμό. Είναι εμφανέστατο.

quote:
Συμφιλιώσου και εσύ λοιπόν με την διαφορετικότητα και άσε τις εμμονές στις ταμπέλες για κάπου αλλού.

Με την προστακτική βλέπω τα πας φίνα. Με την προπαγάνδα βέβαια, ως συνήθως, τα κάνεις σκατά.

quote:
Πρόβλημα τους. Και όσων «καίγονται» από την ανάγνωση….

Δεν με αφορά.
Τόσο απλά.


Απλώς μην αρχίσει να σε αφορά απότομα και χάσουμε την εκπληκτική, άνευ προηγουμένου παρουσία σου από τα esoterica.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 18:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε WWalker μόλις σου είπε ότι δεν έχει θρησκεία.
Ούτε εγώ και αυτό δεν σημαίνει ότι ακολουθώ το αντίθετο του τι πιστεύεις εσύ. Από τι πρόσεξες εκεί έξω υπάρχουν και άλλων ειδών άνθρωποι εκτός από το χριστιανός ή όχι.

Το ότι εσένα σου αρέσει να είσαι οπαδός κάποιας ομάδας δεν σημαίνει ότι πρέπει να βάζουμε και άλλους μέσα στο καζάνι. Δηλαδή επειδή έπεσες εσύ στη παγίδα πρέπει να πέσουν κι άλλοι για να νιώθεις καλύτερα; Γιατί δεν δέχεσαι ότι μερικοί δεν έχουν θρησκεία. Είναι τόσο δύσκολο;
Με ρώτησε παλιά κάποιος: 'αφού δεν είσαι χριστιανός τότε τι θρησκεία έχεις;' Του είπα δεν έχω. Γυρίζει και μου λέει: 'Μα γίνεται αυτό;'

Δωδεκαθεϊστής δεν σημαίνει άθεος, άθρησκος δεν σημαίνει άθεος και οτιδήποτε άλλο εκτός από χριστιανός δεν σημαίνει άθεος φίλε WWalker.


‘Read not to contradict and confute, nor to believe and take for granted, but to weigh and consider.’
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 19:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker:
«Με το δωδεκάθεο μόνο εσύ το τραβάς το ζόρι.»

Ζόρι, εφόσον έτσι το θέτουμε, τραβάω με τους «αποκλειστικούς». Από ΟΠΟΥ και εάν προέρχονται. Οπότε, λάθος πόρτα….

WWalker:
«Παρακαλώ, δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνεις διαρκώς ότι είσαι ένας φανατισμένος νεοπαγανιστής που μισεί θανάσιμα τον χριστιανισμό. Είναι εμφανέστατο.»

Φανατισμένος, και μάλιστα ΔΙΧΩΣ ΚΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΟΠΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΩΡΥΕΣΑΙ, είσαι εσύ αγαπητέ. Έχει αποδειχθεί ουκ ολίγες φορές θα έλεγα. Αυτός και ο λόγος για τα τόσα και τόσα «σπυριά» που έχεις τους τελευταίους μήνες βγάλει εδώ μέσα.

Εάν ήμουν πιστός όχι του Δωδεκάθεου, αλλά του οποιουδήποτε δόγματος, ΘΑ ΤΟ ΔΗΛΩΝΑ. Απλά και ξεκάθαρα. Είναι δύσκολο να κατανοήσεις ότι δεν ανήκουνε όλοι σε έναν ποιμενάρχη και ποίμνιο έ??

Όσον αφορά το «μίσος», δεν μισώ κανέναν, διότι απλά δεν είναι λύση το μίσος. Μίσος μπόλικο, θα βρεις στα λόγια πολλών «Πατέρων» και «εκλεκτών» όμως της (κατά τα άλλα..) Αγίας Γραφής. Αφού θέλεις να τα ακούσεις, δεν θα σου χαλάσω λοιπόν χατίρι.

Ο Χριστιανισμός είναι μια χαρά, το θέμα είναι ΠΟΙΟΣ χριστιανισμός. Ο Σχολαστικισμός που χαριεντίζεσαι, είναι απλά ένα ΠΑΡΑΓΩΓΟ.

WWalker:
«Με την προπαγάνδα βέβαια, ως συνήθως, τα κάνεις σκατά.»

Δεν φτάνει που είσαι ΑΣΧΕΤΟΣ, έχεις και χάλια στόμα…

WWalker:
«Απλώς μην αρχίσει να σε αφορά απότομα και χάσουμε την εκπληκτική, άνευ προηγουμένου παρουσία σου από τα esoterica.»

Αλήθεια, εκτός από το να περιοδεύεις και να ψάχνεις για «αντιχριστιανικές» κορώνες στο διαδίκτυο, δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις για να περάσεις τον χρόνο σου?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 20:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε WWalker μόλις σου είπε ότι δεν έχει θρησκεία.
Ούτε εγώ και αυτό δεν σημαίνει ότι ακολουθώ το αντίθετο του τι πιστεύεις εσύ. Από τι πρόσεξες εκεί έξω υπάρχουν και άλλων ειδών άνθρωποι εκτός από το χριστιανός ή όχι.

Το ότι εσένα σου αρέσει να είσαι οπαδός κάποιας ομάδας δεν σημαίνει ότι πρέπει να βάζουμε και άλλους μέσα στο καζάνι. Δηλαδή επειδή έπεσες εσύ στη παγίδα πρέπει να πέσουν κι άλλοι για να νιώθεις καλύτερα; Γιατί δεν δέχεσαι ότι μερικοί δεν έχουν θρησκεία. Είναι τόσο δύσκολο;
Με ρώτησε παλιά κάποιος: 'αφού δεν είσαι χριστιανός τότε τι θρησκεία έχεις;' Του είπα δεν έχω. Γυρίζει και μου λέει: 'Μα γίνεται αυτό;'


Sagaviper,
το κατεβατό κήρυγμα θα μπορούσες να το είχες αποφύγει, αν πρόσεχες ότι απλώς πικάρω τον Schwabe για την θέρμη με την οποία σπεύδει να δικαιολογήσει τους δωδεκαθειστές. Δεν σημαίνει πως τον θεωρώ δωδεκαθειστή.

quote:
Δωδεκαθεϊστής δεν σημαίνει άθεος, άθρησκος δεν σημαίνει άθεος και οτιδήποτε άλλο εκτός από χριστιανός δεν σημαίνει άθεος φίλε WWalker.

Επίσης,
αν το μυαλό μπορεί να ξεκολλήσει λίγο από τα στενά πλαίσια του "στην λέω - μου την λες", θα μπορούσε ο καθένας να σκεφτεί πως η φράση μου χριστιανών δωδεκ-αθειστών δεν είναι λογοπαίγνιο και μπηχτή ως προς τους δωδεκαθειστές. Είναι ταυτόχρονη δήλωση του ότι η διαμάχη που γίνεται εδώ μέσα είναι μεταξύ χριστιανών και αθέων, όπως και χριστιανών και δωδεκαθειστών.
Τόσο απλά είναι τα πράγματα.


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 20:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ζόρι, εφόσον έτσι το θέτουμε, τραβάω με τους «αποκλειστικούς»

Ωωππααα!!!
Με τους αποκλειστικούς τραβάς ζόρι; Όχι με τις αποκλειστικές; Μωρέ καλά σε είχα ψιλιαστεί εγώ για πισωκίνητο!!! Κουφαλίτσααα!!

quote:

Φανατισμένος, και μάλιστα ΔΙΧΩΣ ΚΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΟΠΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΩΡΥΕΣΑΙ, είσαι εσύ αγαπητέ. Έχει αποδειχθεί ουκ ολίγες φορές θα έλεγα. Αυτός και ο λόγος για τα τόσα και τόσα «σπυριά» που έχεις τους τελευταίους μήνες βγάλει εδώ μέσα.

Εάν ήμουν πιστός όχι του Δωδεκάθεου, αλλά του οποιουδήποτε δόγματος, ΘΑ ΤΟ ΔΗΛΩΝΑ. Απλά και ξεκάθαρα. Είναι δύσκολο να κατανοήσεις ότι δεν ανήκουνε όλοι σε έναν ποιμενάρχη και ποίμνιο έ??

Όσον αφορά το «μίσος», δεν μισώ κανέναν, διότι απλά δεν είναι λύση το μίσος. Μίσος μπόλικο, θα βρεις στα λόγια πολλών «Πατέρων» και «εκλεκτών» όμως της (κατά τα άλλα..) Αγίας Γραφής. Αφού θέλεις να τα ακούσεις, δεν θα σου χαλάσω λοιπόν χατίρι.

Ο Χριστιανισμός είναι μια χαρά, το θέμα είναι ΠΟΙΟΣ χριστιανισμός. Ο Σχολαστικισμός που χαριεντίζεσαι, είναι απλά ένα ΠΑΡΑΓΩΓΟ.


Καλά, ξανάρχισε πάλι το κατεβατό. Εσύ και στον ύπνο σου ακόμα μουρμουρίζεις ασυναρτησίες ενάντια στον χριστιανισμό.


quote:

Δεν φτάνει που είσαι ΑΣΧΕΤΟΣ, έχεις και χάλια στόμα…

Πω πω μίλησε ο... μελιστάλακτος! Μωρ τι μας λες, έχει ξεχέσει το μισό forum με κάτι ταρτούφους και κάτι εσχατολάγνους ανώμαλους ανέραστους (και άλλα δυο τρια ωραία κοσμητικά επίθετα) και μιλάς και για στόμα. Μπράβο! Ξεφτιλίσου κι άλλο! Καλά τα πας!


quote:
WWalker:
«Απλώς μην αρχίσει να σε αφορά απότομα και χάσουμε την εκπληκτική, άνευ προηγουμένου παρουσία σου από τα esoterica.»

Αλήθεια, εκτός από το να περιοδεύεις και να ψάχνεις για «αντιχριστιανικές» κορώνες στο διαδίκτυο, δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις για να περάσεις τον χρόνο σου?


Αυτό κι αν ήταν καλόοοοοοο!!!!! Ομολογώ ότι ήταν από το top ten σου. Είσαι με τα καλά σου; Θα χάσω εγώ τέτοιο κελεπούρι; Τι Θέμο και Μητσικώστα μου λες τώρα, Schwabe! Ειλικρινά στο λέω, θα λυπηθώ βαθύτατα αν κάτι σου συμβεί και δεν μπορέσεις να συνεχίζεις να μου προσφέρεις ώρες διασκέδασης και γέλιου στα esoterica. Είναι ίσως και ο μόνος λόγος για τον οποίο μπαίνω στην διαδικασία να διαβάσω αυτά που γράφεις.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.


Edited by - WWalker on 04/03/2006 21:09:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 20:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ WWalker, μάλλον έκρινες πως το να κάνεις edit στο τελευταίο σου μήνυμα ήταν πρέπον, σωστά?
Το λέω γιατί πρόλαβα και το είδα πρίν και με απογοήτευσε πολύ κάτι που έγραψες...
Τέλος πάντων!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2006, 20:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ WWalker, μάλλον έκρινες πως το να κάνεις edit στο τελευταίο σου μήνυμα ήταν πρέπον, σωστά?
Το λέω γιατί πρόλαβα και το είδα πρίν και με απογοήτευσε πολύ κάτι που έγραψες...
Τέλος πάντων!

Είπα να μην του ξύσω περισσότερες πληγές απ'ότι αντέχει.
Εξάλλου το μήνυμά μου δεν είναι τίποτε λιγότερο ή περισσότερο απ'όσο αρμόζει στην υστερία που παθαίνει κάθε φορά που νιώθουν τα αντιχριστιανικά του αισθήματα να θίγονται.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 04/03/2006 21:02:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy