ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ιπποκρατισ
Διαφημιστικός Λογαριασμός Διεγράφη


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2012, 15:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ιπποκρατισ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_______________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.
18/01/2012
_______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kap
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2012, 20:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνώμη αν είναι το ακατάλληλο σημείο για να θέσω ερώτημα αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με την δομή των θεμάτων (χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον) και απλά επειδή είχα πετύχει κάποιο σημείο όπου ο allzaro αλλά και άλλα μέλη μιλούσαν για βότανα και βιταμίνες θα ήθελα να ρωτήσω ποια μάρκα σε rhodiola θα μπορούσα να πάρω μιας και διάβαζα ότι έχει σημαντικές δυνατότητες κατά της κατάθλιψης και βοηθά στην συγκέντρωση. ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kap
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2012, 17:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικά με την επιλογή της rhodiola μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? επειδή στο διαδίκτυο είδα ότι υπάρχουν πολλές μάρκες/εταιρίες και σε διαφορετικές ποσότητες, δεν ξέρω ποια ποσότητα από αυτές θεωρείται ασφαλής για τον οργανισμό, ποια είναι η καταλληλότερη που μπορεί να αποδώσει και ποια μπορεί να χρησιμοποιεί όσο το δυνατό περισσότερο φυσικά συστατικά. κάποιος-α που να έχει δοκιμάσει rhodiola μπορεί να πει την άποψη του? ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

caramel
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2012, 21:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ allzaro έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum αλλά έχω απορίες!

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.
Γυναίκα, 36 ετών, βάρος 65 κιλά, ύψος 167 cm, καρπός 14cm . Ταλαιπωρημένη από πολλές δίαιτες.
Από 16 έως 25 ετών ανεβοκατέβαινα 4-5 κιλά κάθε χρόνο με μέγιστο τα 62κιλά αλλά ταυτόχρονα γυμναζόμουνα. Μετά δυστυχώς έκοψα τη γυμναστική και τα τελευταία 11 χρόνια για διαφορετικό λόγο κάθε φορά έχω ανεβοκατέβει 4 φορές από 8-12 κιλά.

Μια απο αυτές τις φορές εξαιτίας μιας σοβαρής γαστρίτιδας έφθασα απότομα και μέχρι 53 κιλά. Στη συνέχεια αφού ανέκτησα το αρχικο μου βάρος «γέμισα λίπος». Έκανα κοιλιά που μέχι τότε δεν είχα (δεν είναι φουσκωτή, είναι χαλαρή σαν να περισσεύει ένα κομμάτι σαν ζελές) και στους γοφούς, μηρούς. Είμαι από αυτούς που όπως έγραψες σε άλλο ποστ φαίνομαι καλή με τα ρούχα, αλλά δίχω αυτά φαίνεται ξεκάθαρα ότι κάθε φορά τα βάρος το έπαιρνα τρώγοντας ότι δεν πρέπει (αναψυκτικά, γλυκά , έτοιμο φαγητό).

Διάβασα του τρόπους που πρότεινες για κάψιμο του λίπους και αποφάσισα να αρχίσω μια υγιεινή διατροφή με μειωμένες θερμιδες (περίπου 250 λιγότερες)αφού έκανα τους υπολογισμούς που προτείνεις (έχω θερμιδομετρητή).
Φίλε allzaro, θα σου ήμουν υπόχρεη αν μπορούσες να μου στείλεις ένα ενδεικτικό πρόγραμμα διατροφής με δεδομένο ότι ξυπνάω στις 6:30 το πρωί και το μεσημεριανό μου το τρώω στις 3 το μεσημέρι. Πρέπει και τα 5 γεύματα που κάνω καθημερινά να περιέχουν πρωτεινες?

Επίσης, κάνω διάδρομο Δευτ-Τρ-Πεμπ από 45΄ σε ταχύτητα 4-5, καλά κάνω? Μπορώ την Τετ και το Σάββατο να κάνω λίγα σκουώτ και pull-over? Να πίνω μετά τον διάδρομο το πρωτεινουχο ρόφημα με το hemo που αναφέρεις σε άλλη σελίδα, αν όχι τι να τρώω μετά?

Συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων, αλλά νιώθω σαν να ξύπνησα μετά από 10 χρόνια και με έχει πιάσει πανικός. Ευχαριστώ για την υπομονή και αναμένω...

thodoris2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evila
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2012, 20:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.Βλέπω πως πολύ καιρό έχει να παρατηρηθεί κινητικότητα εδώ. Τι συμβαίνει; Είναι ενεργό το φόρουμ; Μπερδεύτηκα....
Θέλω να ζητήσω κάποιες συμβουλές... Φαίνεται να γνωρίζετε αρκετά.. Ευχαριστώ Εύη

ΥΓ Ελπίζω αυτή τη φορά να το τοποθέτησα στο σωστό μέρος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evila
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2012, 13:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι εγώ ...
Θα ήθελα να μάθω πως χρησιμοποιούμε το ιπποφαές , το ακάι μπέρι και μια άλλη σκόνη μανιταριού νομίζω. Ο τύπος που τα πούλαγε λέει για βράσιμο σε 1-2 κούπες νερό για τα δύο πρώτα και για ανακάτεμα μιας κουταλιάς σε ένα λίτρο νερό για το τελευταίο. Ευχαριστώ.ΕύηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2012, 17:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμ εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Δηλώνω μόνο οτι η ερώτηση σου εγινε φανερή!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
evila
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2012, 03:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι! Is anybody here?
Λοιπον παιδιά, πρέπει να χάσω κιλά! Μετά από κάποια περιστατικά ταχυκαρδίας πανικοβλήθηκα.Οι πολλές εξετάσεις,καρδιαγραφήματα,υπέρηχοι δεν έδειξαν τίποτα!Η πίεσή μου είναι γύρω στο 10-12 η μεγάλη.Η γιατρός μου έδωσε το χάπι Inderal.Στην τελευτάια επίσκεψη μου πρότεινε να πάρω πηκτίνη μήλου(σε χαπάκι) για να χάσω βάρος. Σκέφτομαι μπορώ με κάποια βότανα να βοηθηθώ στο θέμα της ταχυπαλμίας; και στο θέμα του βάρους βέβαια ...Αυτά. Ευχαριστώ πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 20:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας και πάλι! Is anybody here?
Λοιπον παιδιά, πρέπει να χάσω κιλά! Μετά από κάποια περιστατικά ταχυκαρδίας πανικοβλήθηκα.Οι πολλές εξετάσεις,καρδιαγραφήματα,υπέρηχοι δεν έδειξαν τίποτα!Η πίεσή μου είναι γύρω στο 10-12 η μεγάλη.Η γιατρός μου έδωσε το χάπι Inderal.Στην τελευτάια επίσκεψη μου πρότεινε να πάρω πηκτίνη μήλου(σε χαπάκι) για να χάσω βάρος. Σκέφτομαι μπορώ με κάποια βότανα να βοηθηθώ στο θέμα της ταχυπαλμίας; και στο θέμα του βάρους βέβαια ...Αυτά. Ευχαριστώ πολύ


Δε γνωρίζω σχετικά με τα βότανα, ίσως ρωτήσω και βρω κάτι. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να χρησιμοποιείς πολύ λεμόνι τόσο στα φαγητά όσο και σκέτο, σαν λεμονάδα. Καίει το λίπος.
Για το θέμα της ταχυπαλμίας προφανώς απέφυγε το αλάτι, απέφυγε το άγχος, προσπαθησε να μην τρως καθόλου κρέας...
Για τα κιλά μπορείς επίσης να κάνεις γυμναστική κολυμπώντας χαλαρά (όχι απλά να κάθεσαι όμως) και επίσης να περπατάς πολύ.
Αυτά τα ολίγα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2012, 21:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε allzaro,

υπάρχουν βότανα τα οποία δεν πρέπει να τα λαμβάνουμε σε μορφή βάματος;

Είναι αποτελεσματικότερο το βάμα ΕΝΟΣ μόνο βοτάνου ή είναι αποτελεσματικότεροι οι συνδυσμοί;

Εάν κάποιος παίρνει αντιπυκτικά φάρμακα και παίρνει και βάμμα κράταιγου για παράδειγμα, μπορεί ναυτό να προκαλέσει αυτό επικίνδυνη αραίωση στο αίμα; Μήπως είναι καλύτερα να αποφεύγεται;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2012, 21:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης, δεν ξέρω εάν έχεις ήδη καλύψει το θέμα, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω ποιά βότανα είναι κατάλληλα για το ζάχαρο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 12:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας και πάλι! Is anybody here?
Λοιπον παιδιά, πρέπει να χάσω κιλά! Μετά από κάποια περιστατικά ταχυκαρδίας πανικοβλήθηκα.Οι πολλές εξετάσεις,καρδιαγραφήματα,υπέρηχοι δεν έδειξαν τίποτα!Η πίεσή μου είναι γύρω στο 10-12 η μεγάλη.Η γιατρός μου έδωσε το χάπι Inderal.Στην τελευτάια επίσκεψη μου πρότεινε να πάρω πηκτίνη μήλου(σε χαπάκι) για να χάσω βάρος. Σκέφτομαι μπορώ με κάποια βότανα να βοηθηθώ στο θέμα της ταχυπαλμίας; και στο θέμα του βάρους βέβαια ...Αυτά. Ευχαριστώ πολύ

evila γεια σου. Είχα και γω σοβαρό προβλημα ταχυκαρδίας τοσο που δε μπορούσα να κοιμηθω. Κοιμομουν 3 ώρες και ξυπνουσα απ' αυτό. Γυμναζόμουν, εκανα πολύ υγιεινη διατροφή και όλα αναλατα. Δεν ήταν θέμα φυσικής καταστασης γιατί απο μικρή πάντα αθλούμουν. Είχα πάει στο Λαϊκό που είχε πολύ καλούς γιατρούς, δε θυμάμαι τι χάπια μου 'χε δωσει. Όμως κάποια γιατρός εκει αναρωτήθηκε για τον θυρεοειδή μου. Έκανα εξετασεις και όντως υπηρχε προβλημα στον θυρεοειδή. Η ενδοκρινολογος (αυτοι είναι ειδικοι για τον θυρεοειδή) με ρώτησε κάποια πραγματα που μου είχαν φανει περιέργα τοτε. Με ρώτησε αν περασα κάποια σοβαρη στεναχωρια και κάποια άλλα πραγματα. Και όντως για πολλά χρόνια κατάπινα αρνητική ενέργεια από κάποιους ανθρώπους.
Τότε που μου βγήκε το προβλημα είχε συμβει κάτι πολύ άσχημο πάλι.
Για τον θυρεοειδη υπάρχουν κάποιες εξετασεις. Δεν τα θυμάμαι πολύ καλά, αλλά στις αιματολογικές εξετασεις που έκανα σε κάποιο σημειο έπρεπε να έχω το ανωτερο 12 αντισωματα και γω είχα 64! Αντιδρουσε με πολλους τροπους το σώμα μου.

Αν θέλεις κάνε στις αιματολογικές εξετασεις εξεταση και για τον θυρεοειδή (υπάρχουν κι άλλες εξετασεις όπως υπερηχος, σπινθηρογραφημα)
ΑΛΛΑ το βασικό για μένα είναι να απομακρυνθείς απο ανρωπους που σου μαυρίζουν την ψυχή!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evila
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2012, 18:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nays ευχαριστώ για την απάντησή σου! Ειδικά με την τελευταία σου φράση σ υ γ κ λ ο ν ί σ τ η κ α!
Εξετάσεις έχω κάνει (εννοείς Τ3,Τ4 και τα σχετικά;)Δεν έχουν δείξει κάτι που να υπερβαίνει από τις φυσιολογικές τιμές. Τον Σεπτέμβριο μου συστήσαν επανέλεγχο.
Να αποφύγω το άγχος (για τον προηγούμενο φίλο Dr Jekyll Mr Hyde) είναι λιγάκι δύσκολο με παιδιά σε ηλικίες 18 και 16. Με καταλαβαίνετε οι περισσότεροι πιστεύω!:-)

Η αλήθεια είναι πως πριν μου εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα με τις ταχυπαλμίες πέρασα κάποιες δύσκολες καταστάσεις (και περνάω :-()
Έχω εστιάσει σε συγκεκριμένο γεγονός και πρόσωπο εδώ και καιρό. Αλλά έλα που δε μπορώ να το κάνω μακριά μου!ΙΕίναι συγγενικό και αρκετα στενό. Μου έδωσες τροφή για να σκεφτώ!Τέλος πάντων ας μη σας ζαλίζω άλλο. Ευχαριστώ πολύ ΕύηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tengu
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2012, 13:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tengu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφεα νομιζω οτι η κανελλα ειναι καταλληλη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Shanoa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2012, 20:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα για να θέσω τα ερωτηματά μου anyway, πήρα 10-12 κιλά λόγω κάποιας σοβαρής ασθένειας, έπαιρνα κάποια φάρμακα τα οποία είχαν παρακράτηση υγρών και παράλληλα σου ανοίγαν την όρεξη. Έφτασα δηλαδή τα 67kg η τοφάλα Το θέμα είναι ότι εδώ και 1,5 μήνα περίπου γράφτηκα γυμναστήριο και δεν βλέπω αποτελέσματα, καθόλου όμως Σκέφτομαι να πάω σε έναν επαγγελματία διαιτολόγο ή να ξεκινήσω δικιά μου δίαιτα. Εσείς τι μου προτείνετε;

"Time for a revisit"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2012, 21:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν θές τη δικιά μου γνώμη η μαγκιά είναι να χάσεις τα κιλά με γυμναστήριο,μήν απογοητέυεσαι που δεν έχεις χάσει ακόμα είναι νωρίς.
Αν κάνεις μια αυστηρή δίαιτα το πιθανότερο είναι μέτα απο κάποιο χρονικό διάστημα να τα ξαναπάρεις πάλι.(ειδικά αν έχεις έυσωμο σωματότυπο)

Σάν λάτρης του καλού φαγητού έχω πάρει και εγώ κάποια κιλάκια και σε πληροφορώ ότι γράφτηκα στο γυμναστήριο και έχω χάσει σε 3,5 μήνες 4kg.
Eπομένως μήν απογοήτευεσαι τους δύο πρώτους μήνες δεν έχανα και εγώ γράμμάριο. Να ξέρεις πάντως ότι άν χάσεις κιλά απ'το γυμναστήριο είναι πολύ δύσκολο να τα ξαναπάρεις λόγω το ότι αλλάζει ο μεταβολισμός σου,έν αντίθεση με τη δίαιτα όπου αργά η γρήγορα τα ξαναπαίρνεις.
Η διαφορά του γυμναστηριού είναι ότι χάνεις κιλά,απλά τα χάνεις αργά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shanoa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2012, 21:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε πληροφορώ ότι γράφτηκα στο γυμναστήριο και έχω χάσει σε 3,5 μήνες 4kg

Aυτό τι το λές; Σαν επίτευγμα;

quote:
Σάν λάτρης του καλού φαγητού έχω πάρει και εγώ κάποια κιλάκια

To καλό με εσάς τους άντρες είναι ότι και να έχετε και κάποια κιλάκια παραπάνω,δεν σας δίνουν και τόσο σημασία,ενώ με εμάς τις γυναίκες οι σχολιασμοί και τα βλέμματα πέφτουν πάνω μας... Unfortunately

"Time for a revisit"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2012, 17:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
σε πληροφορώ ότι γράφτηκα στο γυμναστήριο και έχω χάσει σε 3,5 μήνες 4kg

Aυτό τι το λές; Σαν επίτευγμα;

quote:
Σάν λάτρης του καλού φαγητού έχω πάρει και εγώ κάποια κιλάκια

To καλό με εσάς τους άντρες είναι ότι και να έχετε και κάποια κιλάκια παραπάνω,δεν σας δίνουν και τόσο σημασία,ενώ με εμάς τις γυναίκες οι σχολιασμοί και τα βλέμματα πέφτουν πάνω μας... Unfortunately

"Time for a revisit"



Μωρή, πάλι πάχυνες;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Shanoa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2012, 17:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
σε πληροφορώ ότι γράφτηκα στο γυμναστήριο και έχω χάσει σε 3,5 μήνες 4kg

Aυτό τι το λές; Σαν επίτευγμα;

quote:
Σάν λάτρης του καλού φαγητού έχω πάρει και εγώ κάποια κιλάκια

To καλό με εσάς τους άντρες είναι ότι και να έχετε και κάποια κιλάκια παραπάνω,δεν σας δίνουν και τόσο σημασία,ενώ με εμάς τις γυναίκες οι σχολιασμοί και τα βλέμματα πέφτουν πάνω μας... Unfortunately

"Time for a revisit"



Μωρή, πάλι πάχυνες;;

Mπαρντόν;;;

"Time for a revisit"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2012, 20:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
To καλό με εσάς τους άντρες είναι ότι και να έχετε και κάποια κιλάκια παραπάνω,δεν σας δίνουν και τόσο σημασία,ενώ με εμάς τις γυναίκες οι σχολιασμοί και τα βλέμματα πέφτουν πάνω μας... Unfortunately

Μήπως νιώθετε εσείς ότι τα βλέμματα πέφτουν επάνω σας εάν πάρετε κάποια κιλά;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Shanoa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2012, 23:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying Incubus

Θα σου φέρω ένα παράδειγμα.. Φαντάζομαι έχεις πάει σε γάμο,έχεις ακούσει ποτέ να σχολιάζουν τον γαμπρό; Eγώ σε όσους γάμους και αν έχω πάει, πάντα σχολιάζουν την νύφη!

Οι κακομοίρες οι γυναίκες περνάνε απο κόσκινο. Πάντα αυτές προσέχουν guarantee σου λέω.

"Time for a revisit"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 14:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω όμως ότι αυτές που σχολιάζουν περισσότερο είναι οι γυναίκες κι όχι οι άνδρες.
Δεν έχω ακούσει πολλούς άνδρες να λένε ότι η νύφη έχει πάρει 2 κιλά ή ότι το νυφικό την παχαίνει κ.λπ.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Shanoa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2012, 17:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying Incubus

quote:
Δεν έχω ακούσει πολλούς άνδρες να λένε ότι η νύφη έχει πάρει 2 κιλά ή ότι το νυφικό την παχαίνει κ.λπ.

Eγώ έχω ακούσει.Υπάρχουν και οι κουτσομπόληδες άντρες

"Time for a revisit"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2012, 00:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Eγώ έχω ακούσει.Υπάρχουν και οι κουτσομπόληδες άντρες

Ποιοι να είναι άραγε.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1088867
Maintained by Digital Alchemy