ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Πιστεύετε στα θαύματα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2003, 13:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εφημεριδα metrorama πεμπτη 1 μαρτιου 2001
ανασταση "κατεψυγμενου" βρεφους στον καναδα
ουτε η επιστημη μπορει να εξηγησει αυτο που συνεβη στα τελη της περασμενης εβδομαδασ στον καναδα
ενα κοριτσακι 13 μηνων ανεκτησε πληρως τις αισθησεις του επειτα απο πολυωρη παραμονη σε θερμοκρασια κατω των 20 βαθμων κελσιου και αφου ειχε παψει να εχει καρδιακο σφυγμο επι τουλαχιστον 2 ωρες.
το βρεφος ,τα στοιχεια του οποιου δεν αποκαλυφθηκαν,βρεθηκε απο την μητερα του το περασμενο σαββατο "κατεψυγμενο",φορωντας μονο μια πανα.
οι νοσοκομοι που κατεφθασαν για να παρασχουν στην μικρη τις πρωτες βοηθειες δεν μπορουσαν να εισαγαγουν τον αναπνευστηρα ,καθως το στομα της ειχε παγωσει και δεν ανοιγε.την σκεπασαν με ισοθερμικη κουβερτα για να ανεβασουν την θερμοκρασια της και η καρδια της αρχισε απο μονη της να ξαναχτυπα.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,το φιλαρακι σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 20:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας.
Και ολο ξεθαβω εγω...
Ειδα αυτο το θεμα το οποιο και μου κινησε το ενδιαφερον, σε ποιον αλλωστε δεν κινουν το ενδιαφερον τα καθε λογης θαυματα?
Θα ηθελα να πω με την σειρα μου τρια θαυματα,κατα εμενα,τα οποια εχουν συμβει σε ατομο του στενου οικογενειακου περιβαλλοντος μου το 1,σε μια γειτονισσα το 2ο και σε ενα οικογενειακο φιλο το 3ο
Πρωτα απο ολα θα ηθελα να πω οτι πιστευω στο οτι γινονται θαυματα,δεν ξερω γιατι επιλεγεται αυτος και οχι καποιος αλλος που ειναι πιο σοβαρα και παροτι πιστευω οτι παιζει μεγαλο ρολο η πιστη ,εν τουτοις δεν ειναι ο μονος παραγοντας στο να συμβει ενα θαυμα.
Το 1ο θαυμα που εχω βιωσει ειναι της γειτονισσας μου που στην ηλικια των 8-9 χρονων χτυπηθηκε απο λευχαιμια καλπαζουσας μορφης(σ.σ αυτο εγινε γυρω στην πρωτη πενταετια του 1980 οπου η ιατρικη δεν ειχε προχωρησει και οι γονεις της δεν ειχαν τα μεσα να πανε εξωτερικο)
και απλα εκαναν οτι μπορουσαν με τα μεσα που διεθεταν αλλα εχοντας μηδενικες ελπιδες.Παρολαυτα το κοριτσι(η γειτονισσα μου)αυτη την στιγμη 20 χρονια μετα ζει και ετοιμαζεται να παντρευτει.
Το 2ο θαυμα που εχει να κανει με τον οικογενειακο φιλο και αφορα το πως σωθηκε απο ενα αυτοκινητο το οποιο το εριξε πανω σε μια κολωνα,με μηδενικα τραυματα(ουτε ενα σπασιμο απο την εκτοξευση και την επαφη με τον δρομο).
Ο φιλος μου ετρεχε εκεινο το βραδυ και ειχε και συνεπιβατη μαζι του(ο οποιος δεν σωθηκε,ακαριαιος θανατος),και βγηκε απο το αυτοκινητο αυτο,το οποιο οταν το ειδα στις ειδησεις δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να βγει καποιος σωος απο εκει μεσα,μια μαζα ηταν,φυσαρμονικα οπως λενε,πιστευα οτι θα πηγαινα στο νοσοκομειο και θα τον εβλεπα να εχει σπασει τα παντα ,απο το κεφαλι μεχρι τα ποδια,αλλα αυτος ειχε ραισει μονο το ενα χερι και την λεκανη του!
Το τριτο περιστατικο που θεωρω θαυμα εγινε προπερσυ σε ενα πρωτο μου ξαδελφο ο οποιος ενα βραδυ γυρναγε με την κοπελα του και καθως ηταν κουρασμενος μισοκοιμηθηκε στην οδηγηση και κατεληξε σε μια ελια .
Η κατασταση του ηταν πολυ σοβαρη και παρολαυτα σωθηκε και μπορουμε να τον εχουμε ακομα μαζι μας.
Οπως μας ειπαν οι αστυνομικοι,οταν πηγαμε και ειδαμε το αυτοκινητο,ηταν θαυμα το οτι βγηκε απο εκει μεσα και πηγε να ειδοποιησει μονος του εμας.

Καλο σας βραδυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 22:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο φιλος μου ετρεχε εκεινο το βραδυ και ειχε και συνεπιβατη μαζι του(ο οποιος δεν σωθηκε,ακαριαιος θανατος),
ισως καποιες στιγμες να μην του πολυαρεσε αυτο το θαυμα του φιλου

οσο αναφορα τα τροχαια κανενας ποτε δεν ξερει τι θα παθει οσο αργα ή γρηγορα και αν παει

προσωπικα καποτε καθως οδηγουσα το αυτοκινητο μου ειχα ενα ατυχηματακι εφερα 4 - 5 τουμπες και επεσα σε ενα ρεμα γυρω στα 15 μετρα βαθος (χωρις ζωνη και αεροσακο βεβαια) και δεν επαθα τιποτα ουτε μια γραντζουνια ουτε καν σκονιστηκα αφου ειχα και την ψυχραιμια να κλεισω και το κασετοφωνο.

θαυμα που σωθηκα ή γκαντεμια που εγινα σβουρα χωρις λογο? και αν μεσα στα τουμπιδια σκοτωνα κανενα ανθρωπο τι σοι θαυμα θα ηταν αυτο? πιστευω οτι τουλαχιστον στα τροχαια εχουμε να κανουμε πιο πολυ με πιθανοτητες και το σημειο οπου θα γινει η συγκρουση

αν για παραδειγμα το αυτοκινητο που μας περιεγραψες χτυπουσε με το δεξι μερος σε μια κολονα θα ειχαμε ενα αυτοκινητο με κατεστραμενο το δεξι μερος του και ανεπαφο το αριστερο δηλαδη οποιος ειναι στα δεξια θα παθει πατατρακ και αυτος στα αριστερα θα κλαιει για το θυμα (το εχω δει αυτο)

αλλο πιο απλο παραδειγμα εχουμε ενα αυτοκινητο στο οποιο καθονται μεσα 4 ατομα 2 πισω 2 μπροστα και περναει μια διασταυρωση ομως απο τον αλλο δρομο ερχεται ενα φορτηγο και το χτυπαει με αποτελεσμα να περασει απο πανω του και να κανει πιτα μονο το πισω μερος υπαρχει λογος να σκοτωθουν αυτοι που καθονται μπροστα? δεν νομιζω αν ομως σωθει καποιος απο τους πισω τοτε το συζηταμε το θαυμα.

επισης καποτε ειχα δει μια εκπομπη για ανθρωπους που θεραπευτηκαν απο ανιατες ασθενειες χωρις θεραπεια και εδειξε και μια γυναικα η οποια ειχε καρκινο και αυτη εκανε το εξης ξαπλωνε και φανταζοταν το pac man!!!!!!!!!!!! και σκεφτοταν οτι ο καρκινος ηταν οι μπιλιες και
οτι ο κιτρινος παμφαγος τον ετρωγε και σε λιγο καιρο εγινε τελειος καλα (δεν τα λεω εγω απλα το εδειξε σε καποιο ντοκυμαντερ οπου μιλησε και ο γιατρος της που δεν ηξερε τι να πει)


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 22:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τι μπορει να παρει απο ενα μυνημα ο καθενας και να απαντησει μονο σε αυτο ειναι δικαιωμα του,αλλα καλο ειναι να μην παιρνουμε αποσπασματικα καποια πραγματα και να εστιαζουμε εκει την απαντηση μας γιατι με αυτο τον τροπο γινεται διαστρεβλωση της πραγματικοτητας...
συμφωνεις?

Οσο για το αν ηταν θαυμα το οτι σωθηκε...ασε με να ξερω καλυτερα εφοσον ειδα τον φιλο μου και την κατασταση του αυτοκινητου...

Kai ειλικρινα τωρα αν εσυ το οτι πηρες 4-5 τουμπες και επεσες απο γεφυρα 15 μετρων ψηλα δεν το θεωρεις θαυμα οτι σωθηκες....τι να πω..

Οσο για το αν αισθανεται η οχι τυχερος...ειπα οτι εμεις οι υπολοιποι του περιβαλλοντος του το θεωρουμε θαυμα αλλα δεν παει να πει οτι δεν λυπομαστε για τον συνεπιβατη του ο οποιος ηταν και αυτος γνωστος μας

Σχετικα με την περιπτωση της γειτονισσας μου αν δεν τιθεται θεμα θαυματος να γλυτωνεις απο ανιατες και καλπαζουσας μορφης ασθενειες τοτε δεν ξερω εσυ τι ορισμο δινεις στην λεξη θαυμα

Καλο σας βραδυ ξανα

Edited by - Το ξωτικό on 22/11/2003 23:34:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fokaias
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
170 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 23:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fokaias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πιστεύω στα θαύματα με την έννοια ότι κάτι θεϊκό παρεμβάλλεται ώστε να γίνουν.
Πιστεύω στην εσωτερική δύναμη που έχει ο άνθρωπος ώστε να αντεπεξέλθει σε διάφορες καταστάσεις, οι οποίες δεν έχουν βάση (προς το παρόν ή και προς το μέλλον) για να εξηγηθούν.
Το έναυσμα για αυτή τη δύναμη πολλοί το βρίσκουν στη πίστη μιας θρησκείας , άλλοι στην πίστη του εαυτού τους , άλλοι σε κάτι άλλο.
Έχω ακούσει αρκετές ιστορίες , που δεν ξέρω αν αληθεύουν για μητέρες οι οποίες μπροστά στον κίνδυνο που διέτρεχαν τα παιδιά τους , ανέπτυξαν ανεξήγητες και υπερφυσικές δυνάμεις.
Έσω ακούσει επίσης και αρκετές ιστορίες για ανθρώπους οι οποίοι ήταν ανάπηροι και για τους οποίους η επιστήμη σήκωνε <<ψηλά τα χέρια>>, να δείχνουν τρομερή θέληση για να περπατήσουν, και στο τέλος να τα καταφέρνουν.

Επίσης πιστεύω , ότι θαύμα θεωρούν κάποιοι την τύχη , η οποία ποτέ δεν αποκλείει ένα μικρό ποσοστό όσο μικρό και αν είναι αυτό ανατροπής των γεγονότων, όπου η λογική και επιστημονική διακρίβωση πέφτει έξω.

Πχ κάποιος μίλησε για κάποιο τροχαίο , αν δούμε πόσα τροχαία γίνονται με παρόμοιες καταστάσεις και βγάλουμε το ποσοστό επιζώντων και θανόντων , θα δούμε πάντα ότι υπάρχει ένα ποσοστό ανθρώπων που επιζούν ως από θαύμα.

Έτσι λοιπόν αν κάποιος γλιστρήσει , πέσει κάτω και χτυπήσει το κεφάλι του ελαφρά, σε μία πέτρα προξενώντας το θάνατό του, σύμφωνα με κάποιους είναι ένα θαύμα.
Άλλωστε πόσοι άνθρωποι , δεν πεθαίνουν για <<ψύλλου πήδημα>> από μία για παράδειγμα ,αθώα γρίπη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Steppenwolf
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 00:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Steppenwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν με ρώταγε κάποιος πριν 1 μήνα, αν πιστεύω στα θαύματα, η απάντηση θα ήταν "όχι", παρόλο που και στην οικογένειά μου θεωρείται ότι έχει υπάρξει ένα "θαύμα".

Αφορούσε τον αδελφό μου, ο οποίος σε ηλικία 5 ετών έπεσε στη στέρνα στο σπίτι μας στο χωριό. Εκείνη την στιγμή κανείς δεν ήταν μαζί του και πέρασε κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι να συνειδητοποιήσει η γιαγιά μου τί είχε γίνει. Ο αδελφός μου δεν ήξερε κολύμπι. Έμεινε στη στέρνα για κανα 10-15 λεπτά. Φανταστείτε, μέχρι να βγει η γιαγιά στην αυλή, να φωνάξει τους γείτονες, να φέρουνε σκοινί, να βρούνε ποιός χωράει να μπει στη στέρνα κτλ. Τον βγάλανε μπλε και χωρίς ανάσα. Τελικά έζησε. Ήταν όμως όντως θαύμα;

Προσωπικά δεν ξέρω. Και γενικότερα δεν ξέρω αν πιστεύω στα θαύματα. Θα συμφωνήσω ως προς το ότι η πίστη παίζει μεγάλο ρόλο. Κι ίσως κυρίως σαν αυθυποβολή. Εξίσου σημαντική είναι η ανθρώπινη βούληση και η καλή προδιάθεση. Σε περιπτώσεις ατυχήματος για παράδειγμα πιστεύω ότι αν κάποιος είναι απαισιόδοξος, δεν έχει αρκετή θέληση για ζωή, αφήνεται και πεθαίνει. Εξάλλου ο άνθρωπος χρησιμοποιεί ένα ελάχιστο μέρος-τμήμα του εγκεφάλου. Γιατί αποκλείουμε τα άτομα στα οποία να έχει συμβεί θαύμα, αυτό που ουσιαστικά να έγινε να είναι ότι κάτω από συνθήκες πίεσης ή έπειτα από μεγάλη συγκέντρωση να κατάφεραν να χρησιμοποιήσουν κάποιο άλλο τμήμα του εγκεφάλου τους;

Βασικά είμαι πολύ μπερδεμένη και αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να πω ούτε ότι πιστεύω στα θαύματα, ούτε ότι δεν πιστεύω...


For my life
Still ahead
Pity me...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 02:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλο μου ξωτικο (χμ τελικα αυτο το nick μου αρεσει πολυ) ελπιζω να μην σε εκνευρισα απλα ειπα την αποψη μου και εδω να τονισω οτι ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΜΠΟΥΡΔΕΣ δεν θεωρω κανενος την αποψη ηλιθια και φυσικα δεν ειρωνευομαι κανεναν για τα λεγομενα του γιατι αυτος τα εζησε οχι εγω + δεν ειπα οτι δεν λυπηθηκατε για τον χαμο του ανθρωπου αλλα ξερω πολυ καλα οτι σε τετοιες περιπτωσεις ο επιζων εχει τρομερες τυψεις και βασανιζεται απο πολλα ΑΝ.

ο φιλος Φωκαιας πιστευω οτι με καλυψε και εκανε και μια πολυ σωστη παρατηρηση

quote:
Άλλωστε πόσοι άνθρωποι , δεν πεθαίνουν για <<ψύλλου πήδημα>> από μία για παράδειγμα ,αθώα γρίπη.

πιστευω ομως οτι στο θεμα τροχαιο ατυχημα παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες
θυμαστε την κοπελια που σκοτωθηκε επειδη την πλακωσε η μηχανη ενος αυτοκινητου που τρακαρε στην απεναντι πλευρα του πουταμου? αυτο δηλαδη τι ειναι?

και για να επαναλαβω καποια πραγματα που ειπα σε καποιο αλλο θεμα αλλα τελικα μαλλον εδω ταιριαζουν καλυτερα

ο ανθρωπος ενω ειναι λογικη υπαρξη ειναι και το
πιο παραλογο πλασμα που του αρεσουν ολων των ειδων οι παραξενιες που λεγονται θαυματα

η λογικη μας λεει ενα πραγμα υπαρχει ομως κατι στον καθενα μας περα απο την λογικη που μας κανει να παραδεχομαστε με προθυμια τα θαυματα


και ο παραγοντας θεληση πρεπει να λαμβανεται πολυ σοβαρα αυτη μετακινει βουνα

και επειδη ακομα δεν ειπα αν πιστευω ή οχι στα θαυματα

πιστευω οτι ολα στην ζωη ειναι ενα θαυμα αφου και η ιδια η ζωη ειναι ενα θαυμα αλλα δεν θα αποκαλεσω θαυμα ολα τα ανεξηγητα και δεν δεχομαι το "γλυτωσε απο θαυμα" γιατι μπορει καποιος να ειναι ο μοναδικος επιζων απο ενα ναυαγιο αλλα να ηταν και ο μοναδικος που βρηκε σωσιβιο αν δεν ηταν αυτος θα ηταν καποιος αλλος

και γιατι να αποκαλεσω θαυμα μια κατασταση οπου ο ενας στους δυο πεθαινει? (δεν ειναι μπηχτη για σενα ξωτικο αλλα τα λεγομενα σου ειναι οτι πρεπει για παραδειγματα)

θαυματα μπορει να γινονται αλλα υπαρχουν και τα εκατομμυρια ανθρωπων που το περιμενουν,ευχονται με ολη τους την ψυχη ομως δεν γινεται τιποτα μηπως δεν το αξιζουν?

παρολα αυτα ομως πιστευω στα θαυματα (απλα δεν ξερω με ποιο τροπο λειτουργουν) οχι ομως και στους θαυματοποιους


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 04:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ.

ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ?
ΝΑΙ,ΙΣΩΣ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΠΕΝΙΚΙΛΛΙΝΗ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΣΤΟΝ ΜΕΣΑΙΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΣΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΕ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ,ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑ ΕΝΩ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ..

ΑΡΑ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑ Η ΓΙΑ ΑΠΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..

ΑΡΑΓΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ,ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ,ΠΕΙΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ?

ΤΙ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ? ΜΗΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ? ΑΡΑΓΕ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ?
Π.Χ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΟΔΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑ ΦΥΤΡΩΣΕΙ ?
Η ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ ?

ΑΓΑΠΗΤΟ ΞΩΤΙΚΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ ΑΠΛΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ)

ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΣ ,ΕΝΩ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΧΟΙ..ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΟ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟΝ ?

ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΛΙΑ (ΠΟΥ ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ..),ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΑΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ΔΟΥΛΕΨΕ ΥΠΕΡ ΤΟΥ,ΟΙ ΛΑΜΑΡΙΝΕΣ ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΑΝ..

ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ,ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΑΣΦΑΛΗ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΑΝΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ,ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ..ΟΜΩΣ ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ,ΕΝΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΑΓΩΝΩΝ ΜΕ YARIS,ΕΦΥΓΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ,ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΛΩΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΑΚΑΡΙΑΙΑ,ΕΝΩ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΣΟΒΑΡΑ ,ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕ..

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑΤΑ..ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ..
ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ (Π.Χ Η ΚΡΥΜΜΕΝΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ..) ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ..
ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΕ,ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 12:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Π.Χ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΟΜΜΕΝΟ ΠΟΔΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑ ΦΥΤΡΩΣΕΙ ?
Η ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ ?


Το πρώτο - η αλήθεια είναι - δεν το έχω ακούσει να συμβαίνει ποτέ ως τώρα...χμμμ...

Το δεύτερο όμως έχει συμβεί! (...και δεν εννοώ την ανάσταση του Κυρίου μας!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 12:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΓΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΘΟΜΑΙ ΠΕΡΙ ΥΠΕΡ-ΦΥΣΙΚΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ (ΘΑΥΜΑΤΟΣ..).
Η ΚΑΡΔΙΟ-ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗ ΑΝΑΝΗΨΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΗΜΙΚΑ ,ΠΡΙΝ 500 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΘΕΩΡΟΥΤΟ ΘΑΥΜΑ ,ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ..ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΓΝΩΣΤΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΝΕΚΡΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ..ΑΝ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 13:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά θα πιστέψω στα θαύματα μόνο αν δω να "φυτρώνει" χέρι σε κουλό...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 13:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστέυετε στα θαύματα;


Πιστεύω ΜΟΝΟ στα θαύματα......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 13:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστευω οτι το σώμα ενός ανθρώπου δουλευει ανεξαρτητα απο την συνειδηση,δηλαδη απο μόνο του. Τα βασικά σηκω-κατσε, φάε, κοιμήσου τα καθορίζει ο εγκεφαλος μας συνηδειτά... οταν ομως περνάς ενα κρυολόγημα γνωρίζεις τι γίνετε στο σώμα σου και ποιός δινει χιλαδες εντολές για την αναρωση σου?
'Η πιο απλά εδωσες ποτέ εντολή για να αναπνέυσεις ή για να ανοιγοκλέισεις τα μάτια σου?
Αλλοι οργανισμοί είναι δυνατοί άλλοι όχι, και όλα εξαρτωνται στο πώς συντηρουμε τον οργανισμό μας ωστε να μπορεί να αντιδρασει στις "δυσκολες" στιγμές.
Εάν καταφερουμε να χαλιναγωγήσουμε το σώμα μας με την βοήθεια του εγκεφάλου μας πιστευω οτι δεν εχουμε να φοβηθούμε τίποτα...
Προσωπική αποψη μου βέβαια...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 13:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω προσωπικα θα πιστεψω στα θαυματα
μονον αν ξαναλειτουργησει εγκεφαλος
σε ιουδαιοχριστιανο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 14:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και συ που θα το καταλάβεις;
Ο δικός σου εγκέφαλος ούτε με θάυμα φαίνεται να λειτουργεί....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 14:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μπορεσεις να καταλαβεις
αν λειτουργει εγκεφαλος συνανθρωπου σου
πρεπει να λειτουργει ο δικος σου
ομαλα,χωρις απωθημενα και νευροφυτικες εκρηξεις
η απωθημενα σεξουαλικα και μισος.
Πιστευεις ακομα στα θαυματα?
Εγω πιστευω παντως,οτι ακομη και συ μπορεις!
με τις ευλογιες της Δρουζα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 14:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Ήλιε. Χάρηκα που ξανάρθες.
Αλήθεια μ΄αγαπάς καθόλου;;;
Μπορείς να με βοηθήσεις να γίνω καλύτερος;;;
Μπορείς να μου συγχωρέσεις αυτό που είμαι, ή ότι νομίζεις ότι είμαι;;;
Αλήθεια μπορείς να μου επιτρέπεις να αναπνέω;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 15:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου εχω γραψει,οτι δεν ειμαι επαγγελματιας της αγαπης=ιουδαιοχριστιανικης αγαπης=ο τροπος που αγαπας ΕΣΥ,
τους μη ιουδαιοχριστιανους.
Προσεξες ποσο βαθεια κατανοεις και συγκινεισαι
απο τις αλλοτριες μη ιουδαιοχριστιανικες θεσεις,
και εσυ ,και ο ΕΟΝ,
και ποσο η ΧΡΙΣΤΟΔΥΝΑΜΗ,εκδηλωνεται απο μεσα σας?
Δηλ.αν εκδηλωνοταν ο ιουδαιοχριστιανικος Εωσφορος,
απο τις ψυχουλες σας και τις καρδουλες σας,
τι διαφορα θαχατε?
Γιατι εγω δεν βλεπω διαφορα...

Edited by - Helios on 26/11/2003 15:46:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 15:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΕΙΑ ΗΛΙΕ ΑΠΕΔΕΙΞΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.....
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 16:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΕ ΕΩΣΦΟΡΕ,
δεν γινονται θαυματα σημερα,
γιατι ακομη και Χριστουλης
βαρεθηκε 2000 χρονια Φαρισαιων...
Περαστικα ομοιως...

Edited by - Helios on 26/11/2003 16:21:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 23:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστεύω ΜΟΝΟ στα θαύματα......

E βέβαια με τέτοιο nickname!....


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 00:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω μια εμπειρια απο την ζωη μου με εναν φιλο μου που δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω σαν θαυμα η σαν τυχη!Πιτσιρικαδες εγω και ο φιλος μου δεν ειχαμε και πολυ μυαλο τοτε,αλλα αυτο μας εβαλε αρκετο,ειχαμε κανονισει να παρουμε τα αυτοκινητα των πατεραδων μας,κρυφα βεβαια,και να κανουμε μια βολτιτσα.Ξεκινησαμε 5.00 το πρωι και πηγαμε σε ενα σημειο που ειχε μια μεγαλη ευθεια εκει μου κανει προσπεραση ο φιλος μου του αναβοσβηνω τα φωτα αλλα δεν εκοψε ξεκιναω και εγω μηπως και τον προλαβω,αφου εβλεπα οτι δεν τον εφτανα αρχισα να κοβω γιατι ειχα φτασει ηδη τα 150 εκεινη την στιγμη γλυστραει το αμαξι του φιλου μου χτυπαει πανω σε ενα τσιμεντενιο τοιχακι και το αυτοκινητο σηκωνεται (μα την παναγια) 6 μετρα απο το εδαφος και πεφτει παλι κατω ευτυχος με τις ροδες,να μην μακρυγορω ο φιλος μου δεν φοραγε ζωνη οταν πηγα να δω στο αυτοκινητο τον βρηκα στο πισω καθισμα απο τον οδηγο,το αυτοκινητο πηγε για πεταμα γιατι ειχε καταστραφει τελειως ολη η οροφη κατεβασμενη εκτος απο το σημειο που βρισκοταν ο φιλος μου!!Το μονο πραγμα που επαθε ο φιλος μου ηταν μια παρα πολυ μικρη γρανζουνια στο χερι!Απο εκεινη την μερα τον ονομασαμε και αθανατο!Ξεχασα να σας πω οτι το κοντερ ειχε κολλησει στα 196km!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 09:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ αυτές οι νεανικές τρέλλες...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 13:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑΤΑ..ΣΥΧΝΑΖΑ ΠΑΛΙΑ ΣΕ ΜΕΡΗ ΚΟΝΤΡΑΚΗΔΩΝ..ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΜΑΞΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ..ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ...
ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 22:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστεύετε στα θαύματα;

...Έσπασα την αλυσίδα...κάποτε και...ναι...πιστεύω.
Όταν πιστέψεις, θα σου φανερωθεί...
Δεν υπάρχουν θαύματα...υπάρχει η πίστη.
Και αυτή, μετακινεί βουνά.
...

...
times...they are a changing...

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 12:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε endorama,
σέβομαι που μας εξιστόρησες την εμπειρία σου αλλά λυπάμαι που δεν αποδέχεσαι ότι ήταν θαύμα.Τελικά ΟΛΟΙ μας έχουμε ζήσει θαύματα,απλά δεν το συνειδητοποιούμε.
Πιο συγκεκριμένα.
Θεωρείς γκαντεμιά αυτό που έπαθες?
Παρόλο που έφταιγες διότι δεν φορούσες ζώνη και έκανες σβούρες στον αέρα,θεωρείς τυχαίο το γεγονός ότι σώθηκες?
Τι να πω?Τελικά εκτός από το κάπνισμα που βλάπτει την υγεία,βλάπτει ΚΑΙ η αχαριστία.

Άποψή μου.Την λέω ακόμη και σε άτομα που "συμπαθώ".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 15:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TI NA ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΑ..ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ? ΤΟΣΗ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΙΑ ? Ε,ΟΧΙ,ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟΣ ΝΟΥΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΠΑΝΑΓΑΘΟ ΟΝ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΤΟ ΘΕΙΟΝ..


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 16:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

TI NA ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΑ..ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ?

Σου πέρασε ποτέ από το μυαλό ότι μπορεί ΚΑΙ αυτό να είναι θαύμα; Μήπως αυτοί οι "δυστυχείς" στην εξέληξή τους θα γινόντουσαν χειρότεροι και κάποιος που νοιάζεται γι' αυτούς δεν άφησε να τους φάει το ψέμα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 17:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

TI NA ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΑ..ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ?

Σου πέρασε ποτέ από το μυαλό ότι μπορεί ΚΑΙ αυτό να είναι θαύμα; Μήπως αυτοί οι "δυστυχείς" στην εξέληξή τους θα γινόντουσαν χειρότεροι και κάποιος που νοιάζεται γι' αυτούς δεν άφησε να τους φάει το ψέμα;


Γεια σου φιλε μου hrismig.Δηλαδη αυτο που παθανε τα παιδακια στο Τροχαιο στα Τεμπη το θεωρεις θαυμα;Οσοι ανθρωποι εχουν μενει αναπηροι απο τροχαια
και δεν σκοτωθηκαν,τι εχεις να πεις για αυτους φιλε μου;

Φιλε μου θαυματα δεν γινονται και αλλωστε θα ηταν αδικο για τα
εκατομμυρια των ανθρωπων που ειναι αναπηροι και αρρωστοι.Εσυ οπως
πολλοι ανθρωποι υποθετω πιστευετε σε ενα δικαιο Θεο οπως τουλαχιστον
τον παρουσιαζει η Ορθοδοξη Εκκλησια.Αρα θεωρεις οτι θα επετρεπε να
γινονται θαυματα σε ορισμενους πιστους ανθρωπους;

Ειναι σωστο να λεμε οτι καποιος χ ανθρωπος ειχε Αγιο και καποιος
αλλος που δεν εζησε απο ενα τροχαιο να λεμε ηταν ατυχος;Φιλε
μου αυτο ειναι αδικο οπως και να το κανουμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 22:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΤΟ ΘΕΙΟΝ..

Ακριβώς αγαπητέ, γιατί η αντίληψή σου είναι κατά πολύ κατώτερη απο την αντίληψη του Μεγάλου Πνεύματος. Στην πραγματικότητα, δεκάρα δε δίνει τη αντιλαμβανόμαστε εμείς οι άνθρωποι και τι όχι.
Επειδή ο κόσμος πηγαίνει μπροστά και όχι πίσω.
Απο τη στιγμή που δε δυνάμεθα να κατανοήσουμε το έργο του Δημιουργού δε μπορούμε και να κριτικάρουμε και έτσι ελαφρά τη καρδία.
Πες οτι είσαι ο Θεός και δημιουργείς ένα ακάρεο, μπορεί αυτό να σε κατανοήσει? Ε όχι βέβαια. Ας είμαστε περισσότερο ταπεινοί σε πράγματα που ούτε καν να φανταστούμε μπορούμε.
Φιλικά~

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 29/11/2003 22:30:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy