ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Πιστεύετε στα θαύματα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 14:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δεσποτικό Αίμα

ΚΑΤΑ τη διάρκεια της θείας λειτουργίας στο χωριό Ζάρκα της 'Ιορδανίας, στις 21 'Απριλίου1991, μετά τη μεγάλη είσοδο, ο ορθόδοξος ιερέας τοποθέτησε τα τίμια Δώρα στην άγία τράπεζα. Ξαφνικά είδε το δισκάριο γεμάτο αίμα.
'Από τον άγιο " Άρτο ξεχυνόταν επίσης αίμα ζεστό. Ό ιερέας έβαλε τις φωνές, και οι πιστοί έτρεξαν στο ιερό νά δουν τι συμβαίνει.
Βλέποντας το θαυμαστό γεγονός, έμειναν άφωνοι. Άλλοι προσπαθούσαν νά μεταλάβουν μερικές σταγόνες ενώ άλλοι νά χρίσουν το σώμα τους.
"Επισκέφθηκα την πόλη", διηγείται αυτόπτης μάρτυρας, "για νά δω από κοντά το θεϊκό σημείο.
Χιλιάδες κόσμου είχαν κατακλύσει την περιοχή.
Ό ιερέας είχε κατορθώσει νά φυλάξει δύο κομματάκια "Άρτου. Ομολογώ πώς αυτό πού έβλεπα δεν ήταν Άρτος και οίνος.
Ήταν Σώμα και Αίμα 'Ιησού Χριστού" .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 22:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.UFO ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕΣ;ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΕΣ;ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΣΙΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 00:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.aegeanweb.gr/pigizois/BIBLIA/soma_aima.htm
ΝΑΙ ΤΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 01:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 07:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ...ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΒΟΜΒΙΤΣΕΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ ?
ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 00:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
UFO,BEYOND,AVALLON ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΥΓΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 00:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Moυχλιάζει το νερό??????????
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.AVALLON O ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕ ΟΤΙ Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥΧΛΙΑΖΕΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΜΟΥΧΛΑ.ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥ ΛΙΤΡΟΥ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΑΓΙΑΣΜΟ.ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΟΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΥΧΛΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΟΙΞΑ,ΤΟ ΕΝΑ ΜΥΡΙΖΕ ΑΣΧΗΜΑ ΕΝΩ Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Ο ΠΑΠΑΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 09:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΓΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.

1.Παρτε 3 μπουκαλια νερο.
2.Στα 2 βαλτε μεσα λιγο βασιλικο.
3.Ηρεμειστε, χαλαρωστε και μετα στα δυο μπουκαλια νερου που εχουν βασιλικο, περαστε απο πανω τις ανοιχτες παλαμες σας μερικες φορες.
4.Αφηστε τα μερικες μερες.

Θα παρατηρησουμε οτι το απλο νερο θα αρχισει να μυριζει ασχημα.
Τα αλλα δυο παραμενουν σα ναναι ακομα φρεσκο το νερο..

Η ΜΑΓΕΙΑ ! ! !
Αδειαστε τα δυο μπουκαλια το νερο με το βασιλικο σε δυο πιατα καθαρα.
Στο ενα, με το δεικτη σας "χαραξτε" ενα πεντακτινο αστερι με την κορυφη προς τα πανω, αρχιζοντας απο κατω αριστερα και συνεχιζετε "μονοκοντυλια".
Στο αλλο καντε το ιδιο αλλα αναποδα, το αστερι να "βλεπει" προς τα κατω.

Ξαναβαλτε το νερο στα δυο μπυκαλια.
Μετα απο 21 μερες ελεγξτε το νερο στα μπουκαλια...

Θα παθετε την "πλακα" σας με αυτο που θα παρατηρησετε!!!

Η ΜΑΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΝΟΜΙΟ ΚΑΜΜΙΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 10:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΑΣΧΑΛΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΓΕΙΕΣ!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...
ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ..
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 11:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ.

Μπορει ναχεις δικαιο καλη μου, αλλα μπορει και οχι...

Τι λες, εχεις κουραγιο και θεληση να διερευνυσεις και να προσπαθησεις να ερμηνευσεις - αν ερμηνευονται -τα θαυματα;

Η αποδεχεσαι δογματικα οτι ειναι θαυματα υπερφυσικης προελευσης, αρα θεϊκης δρασης, οποτε ειναι ταμπου για σενα να τα διερευνυσεις;

ΜΕΜΝΗΣΟ ΑΠΙΣΤΕΙΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 13:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.
ΑΛΛΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΠΑΣΧΑΛΗ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ,ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΟΞΑΖΩ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕ ΣΤΟ ΝΑ ΒΙΩΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ,Η ΤΟΣΟ ΑΦΕΛΗΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣΤΟ ΣΤΟ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ Η ΑΚΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΒΟΛΗ Η ΤΑ ΚΕΡΔΗ.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΑΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΦΑΙΝΟΥΜΕΝΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΩΣ ΕΞΗΓΗΣΗ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΓΕΙΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ....

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 12:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ,ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ

Αν θέλεις γράψε μας κάτι από αυτά...εξ' άλλου γι' αυτό υπάρχει το εν λόγω θέμα...

ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 13:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα θαυματα υπαρχουν για οσους τα πιστευουνε.

Και ερωτω κατι πολυ απλο.

Η Ορθοδοξη εκκλησια επικαλειται πληθος θαυματων,το ιδιο και η Καθολικη,το ιδιο και οι Βουδιστες και οι Μωαμεθανοι και παντα υπαρχουνε καποιοι μαρτυρες να τα βεβαιωσουνε.

Τελικα ποιος θεος τα κανει αυτα τα θαυματα?
Ο Αλλαχ,ο Μωαμεθ,ο Χριστος Ορθοδοξος η Καθολικος?

Μηπως καποτε πρεπει να κοιταξετε ποιος ειναι ο κοινος παρανομαστης σε ολα αυτα?

Η λυση βρισκεται στην θεληση του ανθρωπου η οποια απο μονη της εχει την δυναμη να δημιουργησει θαυμα.
Τα περι θεων,μαντζουνιων και θαυματουργων εικονων ειναι για να κονομανε οι θρησκειες.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 13:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελικα ποιος θεος τα κανει αυτα τα θαυματα?
Ο Αλλαχ,ο Μωαμεθ,ο Χριστος Ορθοδοξος η Καθολικος?

Αποψή μου είναι ότι ο Θεός είναι ένας και μας αγκαλιάζει όλους είτε πιστεύουμε σε αυτόν είτε όχι γιατί αυτός νοιάζεται μόνο για το αν είμαστε σωστοί ανθρωποι και βοηθούμε στο Μεγάλο του Σχέδιο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 14:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν θέλεις γράψε μας κάτι από αυτά...εξ' άλλου γι' αυτό υπάρχει το εν λόγω θέμα...

ΜΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ,ΓΙΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ.ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΣ ΚΙΟΛΛΑΣ...

ΦΙΛΕ Tyaneas

quote:
Τελικα ποιος θεος τα κανει αυτα τα θαυματα?
Ο Αλλαχ,ο Μωαμεθ,ο Χριστος Ορθοδοξος η Καθολικος?

ΗΔΗ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ AVALLON ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕ!ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ .ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΘΕΟ,ΑΠΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η Η ΑΛΗΘΙΝΗ.ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ.ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ,ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 15:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η λυση βρισκεται στην θεληση του ανθρωπου η οποια απο μονη της εχει την δυναμη να δημιουργησει θαυμα.


Γειά σου φίλε Tyaneas,
καλώς ήρθες πάλι κατ' αρχήν...όμως μου τα μπερδεύεις λίγο...

Πιστεύεις ότι με την θέλησή μας μπορούμε να κάνουμε θαύματα; Καλά διαβάζω; Μα...πριν από λίγο κάπου αλλού έβλεπα (με κατάπληξη ομολογώ) ότι δεν υπάρχει τίποτε άλλο έξω από την λογική!

Μη μου πεις ότι εσύ θαυματουργείς με την λογική;

Ξέρεις εκεί που θα πας το καλοκαίρι (κατά Μανταμάδο μεριά) υπάρχει κάποιος που βοηθάει πάρα πολλούς από το νησί. Πήγαινε πες Του μία "καλημέρα" και που ξέρεις...μπορεί η αγάπη Του να σου δώσει να καταλάβεις ότι μπορούμε να αγαπήσουμε τη μητέρα μας και χωρίς λογική!

φιλικά, με λίγη λογική και πολύ καρδιά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 16:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα πραγματικό θαύμα θα ήτανε, εάν κάποιος μας εξηγηγούσε το ΓΙΑΤΙ τελικά αυτά τα "θαύματα" δέν πιάνουνε και...στους πιο ακριβοπληρωμένους πελάτες των ιδιωτικών κλινικών ελλάδας ΚΑΙ εξωτερικού!

Μέσα σε αυτούς τους πελάτες θα βρεί κανείς και τους προκαθήμενους των Αβρααμικών δογμάτων. Και μάλιστα...σε περίοπτη θέση.

Θαύμα πέρα, θαύμα δώθε, μόλις έχουνε κανένα σοβαρό πρόβλημα υγείας τότε ξαφνικά δέν εμπιστεύονται ούτε καμία "θαυματουργή εικόνα" αλλά ούτε και την "χάρη" Του. Το μόνο "θαύμα" που τους σώνει είναι...το γερό τους πορτοφόλι και η πίστη στον ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ.

Κατα τα άλλα, και στην καμπούρα του κοσμάκη, τα θαύματα και τα εργαλεία "επαγρύπνησης" και συσπείρωσης....οργιάζουνε στην άκρατη φημολογία.

Είπαμε, κακό πράγμα το..."μπόλιασμα"!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 21:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γειά σου φίλε Tyaneas,
καλώς ήρθες πάλι κατ' αρχήν...

Καλως σας βρηκα.

quote:
Πιστεύεις ότι με την θέλησή μας μπορούμε να κάνουμε θαύματα; Καλά διαβάζω; Μα...πριν από λίγο κάπου αλλού έβλεπα (με κατάπληξη ομολογώ) ότι δεν υπάρχει τίποτε άλλο έξω από την λογική!


Και πιος σου ειπε φιλε μου οτι η δυναμη του ανθρωπου να θαυματουργει ειναι περα απο την λογικη?
Μπορεις εσυ να μου αποδειξεις οτι θαυματουργει η ταδε βαφτιζομενη "θαυματουργη" εικονα?
Hrismig ο ανθρωπος εχει δυνατοτητες απεριοριστες που ακομα δεν εχει καλιεργησει και σε μερικους φαινονται οντος παραλογα ολα αυτα.
Αλλα μηπως περνωντας η ιστορια της ανθρωποτητας το παραλογο τον προηγουμενων αιωνων δεν γινεται λογικο?
Οταν πριν αιωνες βλεπανε αστραπη την θεωρουσανε θαυμα σημερα ολοι ξερουμε απο τι δημιουργηται.
Ετσ και εσυ φιλε μου,σημερα την δυναμη σου την θεωρεις δυναμη θεου ενω ο θεος στην πραγματικοτητα εισαι εσυ.

quote:
Ξέρεις εκεί που θα πας το καλοκαίρι (κατά Μανταμάδο μεριά) υπάρχει κάποιος που βοηθάει πάρα πολλούς από το νησί. Πήγαινε πες Του μία "καλημέρα" και που ξέρεις...μπορεί η αγάπη Του να σου δώσει να καταλάβεις ότι μπορούμε να αγαπήσουμε τη μητέρα μας και χωρίς λογική!


Τον εχω επισκεφθει και δεν ειχε να μου προσφερει τιποτα.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 14:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελικα ποιος θεος τα κανει αυτα τα θαυματα?
Ο Αλλαχ,ο Μωαμεθ,ο Χριστος Ορθοδοξος η Καθολικος?



Τα δικα μας θαυματα τα κανει ο Θεος...
Των αλλων τα κανει ο ...Διαβολος...

Ετσι δεν ειναι "αγαπητοι εν Χριστω αδελφοι;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 09:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ "ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ" ΕΝΟΣ ΙΕΡΕΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ..
ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΟ ΤΑΦΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΦΩΣ..ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΕΡΑΚΙ ΤΟΥ + ΦΑΝΑΡΑΚΙ,ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ,ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΚΕΡΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΔΕΡΦΩΝ ΤΟΥ..ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ..
ΕΓΙΝΕ Η ΟΛΗ ΓΝΩΣΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΨΕ..

ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ,ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΠΙΑ ΦΑΝΑΡΑΚΙ,ΕΝΩ ΤΟ ΚΕΡΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΧΕΡΙ ΠΙΣΩ ΤΟΥ..
ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΚΕΡΑΚΙ ΑΝΑΨΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΑΡΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΗΣΕ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ..

...ΤΩΡΑ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΘΕΟΥ Η ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΑΠΟ ..ΑΛΛΗ ΠΗΓΗ ? ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΙ ΗΤΑΝ ΕΜΠΟΤΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΧΗΜΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ?


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 09:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...ΤΩΡΑ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΘΕΟΥ Η ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΑΠΟ ..ΑΛΛΗ ΠΗΓΗ ? ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΙ ΗΤΑΝ ΕΜΠΟΤΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΧΗΜΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ?


Γιατί τόση καχυποψία φίλε μου; Δε λέω...μπορεί να υπήρξε κάποιος άλλος εξωγεννής παράγοντας (ας πούμε να έπεσε ένας μικρός κεραυνός!) μα...δώσε και ένα περιθώριο στη ψυχή σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 10:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΣΕ ΝΤΕ !! ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΙΘΑΝΑ ΦΥΣΙΚΑ Η ..ΜΗ ΦΥΣΙΚΑ ..ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ !!

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 10:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΩΡΑ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΘΕΟΥ Η ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΑΠΟ ..ΑΛΛΗ ΠΗΓΗ ? ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΙ ΗΤΑΝ ΕΜΠΟΤΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΧΗΜΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ?


Δεν νομιζω οτι τιθρται τετοιο θεμα οσων αφορα τη συγγεκριμενη περιπτωση.
Ειναι δυνατον να προσπαθω να αναψω ενα κερι, να μην αναβει και να αναψει αργοτερα χωρις πηγη θερμοτητας? (φωτια) Και μαλιστα ενω περπαταει καποιος...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 11:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε,ΜΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΤΕΧΝΙΚΗ..ΤΟ ΑΛΕΙΦΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΧΗΜΙΚΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΑ ΜΕ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΦΛΟΓΑ,ΕΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΕΙΦΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΧΗΜΙΚΟ ΠΟΥ ΕΞΑΤΜΙΖΕΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ..ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΞΑΤΜΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΛΕΓΕΤΑΙ..
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕΙ Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΝΩΡΙΣ Η ΑΡΓΟΤΕΡΑ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 11:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΑΛΕΙΦΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΧΗΜΙΚΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΑ ΜΕ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΦΛΟΓΑ

Υπαρχει τετοιο χημικο στοιχειο...?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 17:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορεις εσυ να μου αποδειξεις οτι θαυματουργει η ταδε βαφτιζομενη "θαυματουργη" εικονα?

ΕΓΩ!!!ΕΓΩ!ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΥΝΤΙΞΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ,ΟΚ?
ΕΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,7-8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΚΑΖΙΛΕΡ ΣΤΗΝ ΖΑΡΚΑΔΙΑ!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?
ΕΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....ΣΕ ΠΡΟΣΚΑΛΩ!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 18:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για λυστε μου μια απορια σχετικα με τις θαυματουργες εικονες.

Το θαυμα το κανει το προσωπο που απεικονιζεται η τα υλικα που αποτελουνε την εικονα??

Γιατι αν φιλοι μου κατα τα Χριστιανικα σας πιστευω το κανει το προσωπο τοτε την ιδια ισχυ εχει η εικονα της Παναγιας που βρισκεται στην Τηνο και την ιδια ισχυ εχει η εικονιτσα της Παναγιας που βρισκεται στο πορτοφολι μιας γιαγιακας.

Εαν τωρα το θαυμα το κανουνε τα υλικα τοτε ειστε ειδολολατρες εκτος και αν το ξυλο και το τζαμι αποκτησανε ξαφνικα μαγικες ιδιοτητες.


Παντως ειδικα στην πρωτη περιπτωση που πιστευω οτι εκει θα εστιασουμε το ζητημα υπαρχει μια ολοκληρη βιομηχανια θαυματων για να συντηρει αυτο το οποιο πιστευετε για να τα κονομαει ο Μητροπολιτης Τηνου και ο καθε Μητροπολιτης που ξαφνικα ανακαλυψε οτι η δικια του εικονα ειναι πιο θαυματουργη απο την αλλη.
Πιστευω οτι πρεπει να γινει και μια στατιστικη ερευνα να δουμε ποια εικονα κανει τα περισσοτερα θαυματα.
Φανταζεστε η εικονα ενος Αγιου να κανει περισσοτερα θαυματα απο την εικονα της Παναγιας?

Το θαυμα οπως εχω πει ειναι δυνατοτητα του ανθρωπου.
Ολοι ειστε θεοι και μπορειτε να θαυματουργητε,απλα ακομα δεν εχετε κατανοησει τις ανθρωπινες δυναμεις και γι αυτο την δυναμη σας την αντανακλατε μεσω της πιστης σας στον θεο τον οποιο πιστευετε για να γυρισει πισω σε εσας και να θαυματουργησετε απο μονοι σας πανω στον ευατο σας.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Άβδηρος
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 19:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Άβδηρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, η διαφορά που έχει η εικόνα της Τήνου με τις απλές εικόνες της γειτονιάς, είναι ότι η συγκεκριμένη εικόνα έχει μαζέψει πολλά αποθέματα ενέργειας, με τόσο κόσμο να προσεύχεται σε αυτή...
όσο για τα θαύματα, προσωπικά πιστέυω ότι θαύμα είναι η δύναμη της ψυχής μας που μπορέι να κατωρθώσει το ακατόρθωτο... μόνο που ζούμε στη λήθη και ενώ βρίσκεται μπροστά μας κάθε μέρα, εμέις κλείνουμε τα μάτια...
φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 04:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΩ!!!ΕΓΩ!ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΥΝΤΙΞΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ,ΟΚ?
ΕΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,7-8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΚΑΖΙΛΕΡ ΣΤΗΝ ΖΑΡΚΑΔΙΑ!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?
ΕΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....ΣΕ ΠΡΟΣΚΑΛΩ!

Αγαπητή μου φίλη lencolas, αυτός που δε πιστεύει δε μπορεί να γίνει συμμέτοχος...


Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 12:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Αβδηρε
μηπως να σου αναφερω πληθος ιστοριων απο θαυματουργες εικονες οι οποιες ανακαλυφθηκανε απο καποιο οραμα καποιου τυχαιου ανθρωπου?
Ανακαλυφθηκανε στα πιο περιεργα μερη και μολις βγηκανε στην επιφανεια αρχισανε να θαυματουργουνε.
Αυτες οι εικονες απο που ειχανε μαζεψει ενεργεια?


«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy